USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / David Weber - cykl Honor Harrington
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Gru 2011 00:24:30
Odpowiedz 
Nie znalazłem na forum tematu poświęconego tylko i wyłącznie temu cyklowi (jest temat HH versus Miles Vorkosigan i sporo postów rozsianych po forum), a uważam że warto, jednocześnie dziwiąc się, że do tej pory się nie pojawił.

Honor Harrington to cykl książek i opowiadań osadzonych w przestrzeni kosmicznej, w dalekiej przyszłości. Świat w nich przedstawiony to chyba dość dystopijna wizja - Ludzie toczą ze sobą ciągłe wojny i potyczki, a machlojkom politycznym i propagandzie nie ma końca. Po środku tego wszystkiego znajduje się tytułowa Bohaterka.

Moja styczność z tym uniwersum zaczęła się jakieś półtora roku temu, gdy przegrzebywałem zakurzone półki z SF w lokalnej bibliotece. Ich zasoby jednak skończyły się na szóstej książce z serii. Niedawno na konwencie kupiłem sobie pierwszą część, a na gwiazdkę dostałem trzecią i piątą xD. Już poluję na resztę.

Co mnie wciągnęło w przygody Honor? Rozbudowany, żyjący świat. Ciekawa bohaterka tytułowa i inni bohaterowie. Bardzo spodobał mi się nacisk na relacje Honor i reszty załogi (przynajmniej w Placówce Basilisk). Genialna koncepcja treecatów. Udana próba przeniesienia realiów Imperium Brytyjskiego w daleką przyszłość z całym dobrodziejstwem inwentarza i konsekwencja w egzekwowaniu tegoż. Dość twarde science i przyjemne w odbiorze fiction w jednym.

Podoba mi się szczegółowość, z jaką Weber opisuje zarówno galaktykę, jak i planety, a na okrętach kończąc.

A wasze wrażenia?
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Gru 2011 01:10:40
Odpowiedz 
Cykl bardzo fajny , choć niektóre elementy drażnią - choćby ekscytacja autora na punkcie Honor czy powtarzanie opisów .

Jak na razie przeczytałem wszystko co wyszło po polsku - z Misją Honor i Bitwą o Torch włącznie .

Ostatnio dzieje się sporo ciekawych rzeczy - choćby szok oficerów Ligi Solarnej po stracie ~ 70 SD , i to SD załatwione przez krążowniki liniowe RMN .
Toudi
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Gru 2011 01:36:27
Odpowiedz 
HH to bardzo dobra space opera. Póki co chyba najlepiej opisane bitwy w SF w ogóle.

reyden ależ pojechał na dzień dobry spoilerem, wiesz ilu ludzi nadal nie czytało Misji Honor?
tuvok
Użytkownik
#4 - Wysłana: 31 Gru 2011 02:05:33
Odpowiedz 
Nie wiem czemu ale dlaczego nazwisko "Harrington" kojarzy mi się z Blake Carrington'em z serialu Dynastia ;)
Toudi
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Lut 2012 11:47:18
Odpowiedz 
Nie wiem czy wiecie, ale Jarosław Kotarski, tłumacz Honorverse, zmarł 3 lutego w wieku 51 lat, tłumaczenie po nim przejmuje Jarosław Kot (Niszczyciel, Oś czasu).
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 29 Lut 2012 11:53:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Wiem, konkretnie z forum "Fahrenheita"...

[*]
Toudi
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Lut 2012 12:04:27
Odpowiedz 
Q__, są fora, przez treści których nijak nie umiem się przekopywać.
Ja informację znalazłem dziś, szukając wieści o planach wydawniczych, by skrobnąć maila do Rebisu. I o mało nie posłałbym bym głupiego w treści (w świetle poznanych faktów).
Alucard87
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Lut 2012 12:18:37
Odpowiedz 
Toudi
Q__
Cóż, smutna to wieść, bo tłumaczył (IMHO) bardzo dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że następca nie zmieni za bardzo konwencji.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 6 Kwi 2013 23:33:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja jednego z tomów cyklu z rzutem oka na całość:
http://sf.magazyn.pl/publicystyka.php?ID=964&nr=1

I dość dziwne (acz nieco przedatowane) zestawienie kanonu SF... Dziwne, ale Webera zawiera (mówiąc mową wiązaną):
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/ebooki/2013/03 /diuna-cyberiada-ubik-kapuscinski---najnowsze-prom ocje-na-e-booki.aspx
Lista:
- Orson Scott Card - Gra Endera
- Stanisław Lem - Cyberiada
- Frank Herbert - Diuna
- Philip K. Dick - Ubik
- David Weber - Placówka Basilisk
(Nawet biorąc poprawkę na cardowatość Carda trafił ojciec Honor do grona dość elitarnego...)
Toudi
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Kwi 2013 12:14:34
Odpowiedz 
Q__:
(Nawet biorąc poprawkę na cardowatość Carda trafił ojciec Honor do grona dość elitarnego...)

Wynika to raczej z dostępnych pozycji ebookowych, niż zasług autorów. (bez urazy dla autorów, oczywiście).
A sprawa chyba lekko nie aktualna, wynikała z chwilowych promocji i nagłego skoku sprzedaży danych pozycji (wiem bo sam promowałem gdzie mogłem niektóre z nich, po tych cenach).

Tak się zastanawiam, czy to tylko dla mnie te ceny promocyjne wydają się być takimi jak powinny być normalnie, a normalnie promocyjne, to powinny być za bo ja wiem 0.99zł?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 7 Kwi 2013 19:24:05
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Wynika to raczej z dostępnych pozycji ebookowych, niż zasług autorów.

Nieno, wiem. Podśmiewam się z lekka.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 26 Sier 2013 18:14:34
Odpowiedz 
Toudi
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Sier 2013 18:20:21
Odpowiedz 
Q__, to chyba stare wieści...
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 26 Sier 2013 18:22:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Nawet bardzo, ale nie linkowane...

ps. A propos nielinkowanych wieści... O tym, że teraz Zahn (wiadomo kto, i o kim pisał) ma coraz większy wkład w rozwój Honorverse pewnie wiecie?
http://forums.davidweber.net/viewtopic.php?f=1&t=3 552
mozg_kl2
Użytkownik
#15 - Wysłana: 16 Sty 2014 16:12:19 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Powstanie adaptacja "Honor Harrington" Davida Webera!

Adam Siennica | 16.01.2014 11:29
Evergreen Studio ogłasza ambitne plany wieloplatformowej adaptacji popularnej serii militarnego science fiction "Honor Harrington".

1389871696
Czytamy, że studio przyznało kryptonim swoim bardzo rozbudowanym planom adaptacji - brzmi on "Tales of Honor". W planach mają kinową superprodukcję, seriale telewizyjne, seriale internetowe, gry oraz komiksy.

Seria 28 książek Davida Webera jest uznawana za najlepszy przykład militarnego dojrzałego science fiction. Ma ona służyć za podstawę fabularną w adaptacji. Firma od efektów specjalnych, która zaimponowała światu niesamowitą animacją w "Wędrówce z dinozaurami" ma odpowiadać za zekranizowanie wszelkiej futurystycznej technologii stworzonej przez Webera oraz pełnych rozmachu kosmicznych bitew.

Bohaterką serii jest Honor Harrington, kobieta będąca błyskotliwym dowódcą wojennego okrętu kosmicznego marynarki, która uczestniczy w politycznych, militarnych i osobistych przygodach. Akcja rozgrywa się 2000 lat w przyszłości, gdzie podróż międzygwiezdna pozwoliła ludzkości skolonizować inne planety we wszechświecie.

Producenci z Evergreen podkreślają, że ta historia jest niezwykle wyjątkowa, bo pokazuje bardzo realną i prawdziwą wizję przyszłości z perspektywy silnej kobiety. Uważają, że jest to pełnokrwiste science fiction, które jest realistyczne, odważne, dojrzałe i pełne akcji. Mają nadzieję sprostać wymaganiom konsumentów i fanów twórczości Webera.

Przy adaptacji pracuje sam David Weber, który na swojej stronie już kilka miesięcy temu pisał o tym, że trwają rozmowy. Wówczas zdradził, że adaptacja rozpocznie się od książki "Honor królowej", a nie od "Placówki Basilisk". Za tym stoją porządne argumenty, z którymi sam pisarz się zgadza.

5 marca zadebiutuje komiks osadzony w Honoverse. Natomiast w połowie marca będzie mieć premierę mobilna gra "Tales of Honor: The Secret Fleet". W następnej kolejności kinowe widowisko i seriale. Więcej szczegółów adaptacji nie wyjawiono.

sf wraca do mainstreamu? Delta dawno temu zachęcał mnie do tej serii, obrazując też jej wady.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 16 Sty 2014 19:38:03
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
bo pokazuje bardzo realną i prawdziwą wizję przyszłości

Z tym bym polemizował, ale ogólnie jedno wielkie WOW, jeśli zrealizują choć część tych szumnych zamierzeń.

Nie jest bowiem HH SF szczególnie mądrą/ambitną, ale - przyznać trzeba - ma wyjątkowy potencjał ekranowy. To się czuje w każdej scenie, każdej powieści.

mozg_kl2:
książki "Honor królowej"

Do dziś uważam, że jest najlepsza z cyklu.
mozg_kl2
Użytkownik
#17 - Wysłana: 16 Sty 2014 19:53:32
Odpowiedz 
Q__:
Z tym bym polemizował, ale ogólnie jedno wielkie WOW, jeśli zrealizują choć część tych szumnych zamierzeń.

w warstwie historii i polityki HH to bajka niskiego sortu. Wszyscy są oparci na klasycznych sztampach z okresu żaglowców. Brytyjczycy dobrzy niemcy militarni itp itd. Intrygi zawsze się udają dobro wygrywa. W warstwie bitwe kosmicznych to majstersztyk, wykorzystani relatywizmu podróży kosmicznej jako elementu strategii.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 16 Sty 2014 20:03:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
W warstwie bitwe kosmicznych to majstersztyk, wykorzystani relatywizmu podróży kosmicznej jako elementu strategii.

Zgadza się (choć - stojąc na ramionach Webera - WJW wymyślił w "Upadku Imperium Strachu" bodaj ciekawszą jeszcze, od strony fizyki, batalistykę), pod tym względem zalicza się nawet cykl o Honor do hard SF.

Mam nadzieję, że nie popsują tego w ramach silenia się na efekciarstwo (nic z tego co dostaliśmy - w tym zakresie - w AbramsTrekach!).

Acz i bajka niskiego sortu, rażąca w lekturze, na ekranie może dać b. mocny efekt połączona ze znaną z okładek spójną, godną uwagi, estetyką. Jeśli nie skopią za wiele to może naprawdę być wielka konkurencja dla SW*.

* jeśli chodzi o filmy/seriale, bo w zakresie EU SW ze swym bogactwem lokacji i możliwych konwencji będzie wygrywać... przynajmniej dopóki decydenci Disney'a nie wykonają paru samobójczych ruchów

ps. Skoro o SW mowa.... Od lat mam wrażenie, że cykl HH nigdy by się nie narodził gdyby nie nałożenie się popularności OT SW (i powiązanych z nią gier-symulatorów), naszej dwójki z jej hornbloweryzmem oraz "Polowania na Czerwony Październik"...
reyden
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Sty 2014 20:24:56
Odpowiedz 
Słowo klucz - Adaptacja .

Czy zabiorą się za to na poważnie czy pójdą na łatwiznę i zrobią potworka w stylu filmowej trylogii Bourna z M.Deamonem .

Bo generalnie cykl jest dość trudny w ekranizacji - zależy co dokładnie zrobią .

Seria bardziej nadaje się na miniserial lub filmy ( nie koniecznie superprodukcje rodem z Hollywood ) niż pełnowymiarowy serial lub seriale ( przynajmniej ekranizacja samych książek , sam świat może by się dało pokazać w serialu ) .

Wybranie odtwórczyni głównej bohaterki - szczególnie w kontekście cz II .

Nie każda aktorka będzie w stanie zagrać poprawnie Honor , raz że z wyglądu to nastolatka ( a ma ponad 50 lat ) , dwa - Honor jest niezwykle wysportowana i dobrze walczy - a w drugiej części cyklu mamy taki fragment , tutaj Honor to w zasadzie terminator w spódnicy , Nimitza można dodać komputerowo ( raczej będzie tak zrobiony ) .

Pomijam same doświadczenie i umiejętności bojowe Honor .

Kolejny problem ekranizacji - masa bohaterów zarówno pierwszoplanowych i drugoplanowych , w samej drugiej części było by ich z 10 na każdy plan , pewno by się też znalazło kilku innych na 3 planie .

Kolejne słowo klucz - Realizm .

Czyli jak będą wyglądać walki okrętów w filmach i serialach - czy dostaniemy coś w stylu walk z ST/SW/B5/SG/BSG etc. gdzie okręty walczą na niewielkich odległościach czy dostaniemy wersję choć trochę zgodną z realiami książkowymi - a tutaj walki mamy na dystansie od 1 mln km ( zasięg broni energetycznej ) poprzez dystans 6-7 mln km ( zasięg rakiet klasycznych ) po 65+ mln km ( rakiety wielostopniowe ) .

Ciekawe co z tego wyjdzie .
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Sty 2014 21:27:48
Odpowiedz 
Q__:
Zgadza się (choć - stojąc na ramionach Webera - WJW wymyślił w "Upadku Imperium Strachu" bodaj ciekawszą jeszcze, od strony fizyki, batalistykę), pod tym względem zalicza się nawet cykl o Honor do hard SF.

Imperium strachu nie znam więc się nie wypowiem. Wiem, za to, że fajnie też wypadły bitwy w Zaginionej flocie.

reyden:
zrobią potworka w stylu filmowej trylogii Bourna z M.Deamonem .

Najlepsza adaptacja Ludluma ostatnich lat. Uchwycono klimat oryginału jak i samych książek Luddluma uwspółcześniając historię. Kiedy tylko leci w TV to oglądam jak tylko jestem w domu. Największy plus to brak masy CGI, na rzecz zwykłych scen akcji. Czekam teraz na Bourne numer 5, ale to dopiero za rok.
reyden
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Sty 2014 21:39:25
Odpowiedz 
Jajca sobie robisz czy na prawdę uważasz to co zrobili z trylogią za dobrą adaptację .

Adaptacja która z cyklem książkowym ma bardzo nie wiele wspólnego , parę nazwisk głównych bohaterów ( i to czasami poprzekręcanych jak Marie ) , reszta osób wzięta dosłownie z kosmosu .

Do tego zrobienie tego złego z Alexa Coklina .

Klimatu oryginału to tam nie ma w ogóle - Bourne w wydaniu Deamona to zwykły agent jak Bond czy każdy inny , daleko mu do kameleona i speca prawie od wszystkiego jakim był książkowy Bourne .

W zasadzie część pierwsza ma coś wspólnego z książkami , reszta to bzdurne wymysły scenarzystów .

Już wersja z lat 80 z Chamberlainem jest dużo lepsza , przede wszystkim jest dużo bardziej wierniejsza książce .
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 16 Sty 2014 21:57:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
dwa - Honor jest niezwykle wysportowana i dobrze walczy - a w drugiej części cyklu mamy taki fragment , tutaj Honor to w zasadzie terminator w spódnicy

CGI teraz nie takie sprawy pomogą załatwić (vide postmatrixowskie walki z "Przenicowanego świata"), faktem jest jednak, że może to wyjść dobrze, a może - żałośnie.

reyden:
Kolejny problem ekranizacji - masa bohaterów zarówno pierwszoplanowych i drugoplanowych , w samej drugiej części było by ich z 10 na każdy plan , pewno by się też znalazło kilku innych na 3 planie .

Wariant pozytywny: pokazanie tych wszystkich postaci choćby w migawkach, w sposób ukazujący skalę wydarzeń, potęgujący emocje (z czego idealne byłoby pójście w ślady "Tora! Tora! Tora!" - rozbudowanie wątków tła).
Wariant negatywny: rozmycie fabuły na tylu drewnianych bohaterów i pobocznych wątków ze widz się zanudzi.
Wariant prawdopodobny: skupienie na Honor kosztem tego wszystkiego.

reyden:
Kolejne słowo klucz - Realizm .
Czyli jak będą wyglądać walki okrętów w filmach i serialach - czy dostaniemy coś w stylu walk z ST/SW/B5/SG/BSG etc. gdzie okręty walczą na niewielkich odległościach czy dostaniemy wersję choć trochę zgodną z realiami książkowymi - a tutaj walki mamy na dystansie od 1 mln km ( zasięg broni energetycznej ) poprzez dystans 6-7 mln km ( zasięg rakiet klasycznych ) po 65+ mln km ( rakiety wielostopniowe ) .

To jest druga podstawowa kwestia. B. chciałbym żeby dosłownie zastosowali rozwiązania oryginału (nasz "Balance of Terror" tylko bardziej!). B. obawiam się, że dostaniemy zamiast tego bzdury w tradycji K&O. Obstawiam jednak jakiś wariant pośredni, sensowniejszy - mimo wszystko - w tej warstwie niż standardowa ekranowa SF dzisiejszej doby*.

* sądzę, że sam Weber może być żywotnie zainteresowany dopilnowaniem tego, w końcu wie dobrze na czym zbudował swoją markę...

mozg_kl2

mozg_kl2:
Wiem, za to, że fajnie też wypadły bitwy w Zaginionej flocie.

Tak, to kolejny dobry przykład udoskonalania metody Webera i - jak pisałem - cykl będący bodaj moim ulubionym przedstawicielem nurtu*.

* obok pierwszego tomu pół-humorystycznego Dahaka
mozg_kl2
Użytkownik
#23 - Wysłana: 17 Sty 2014 16:58:31
Odpowiedz 
reyden:
Jajca sobie robisz czy na prawdę uważasz to co zrobili z trylogią za dobrą adaptację .

serio serio.

reyden:
Adaptacja

Co do zasady adaptacja może mieć nie wiele wspólnego z oryginałem. Dlatego nazywa się to adaptacja a nie ekranizacja. Gdyby Ludlum pisał Bourne w okresie w który powstały filmy, to zapewne tak by on wyglądał. Duch oryginału jest uchwycony, Bourne ma amnezje próbuje dojść co i jak w swojej przeszłości, po drodze wychodzi większa intryga, do której staje się niejako przypadkowym przyczynkiem. Supremacja w wersji filmowej jest dużo lepsza niż książka.

Q__:
Tak, to kolejny dobry przykład udoskonalania metody Webera i - jak pisałem - cykl będący bodaj moim ulubionym przedstawicielem nurtu*.

Nie wiedziałem, że lubujesz się w zaginionej flocie. Miło to słyszeć.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 17 Sty 2014 19:46:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Nie wiedziałem, że lubujesz się w zaginionej flocie. Miło to słyszeć.

Pisałem o tym od dawna:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1554&page=1#msg122321
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1734&page=1#msg183099
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1203&page=3#msg237988
(Ba, pierwszy bodaj rekomendowałem ów cykl na forum.)

ps. A'propos (i nie do końca OT) Weber vs Hemry (znany też jako Campbell):
http://sci-fi-gene.blogspot.com/2013/05/mega-black -jack-geary-vs-giant-honor.html
mozg_kl2
Użytkownik
#25 - Wysłana: 17 Sty 2014 23:30:37
Odpowiedz 
Q__:
Pisałem o tym od dawna:

Śledzenie każego z 46 tys Twoich postów jest ponad moje siły. Zmartwiło mnie kiedyś, że ta seria nie ma swojego tematu, nawet miałem go założyć ale odpuściłem.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 20 Sty 2014 08:46:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Zmartwiło mnie kiedyś, że ta seria nie ma swojego tematu, nawet miałem go założyć ale odpuściłem.

W sumie mamy już topic o military SF, ale...

ps. Wracając do tematu - póki co z filmów mamy fanvideo:
http://www.youtube.com/watch?v=LxOfwj294yU

A tu kolekcja okładek:
http://honorverse.wikia.com/wiki/Honorverse:Honor_ International_Cover_Compilation
W sumie widać kilka różnych estetyk do wyboru dla twórców ekranizacji. (Zwracam specjalną uwagę na Honor po japońsku.)
mozg_kl2
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Sty 2014 23:00:19 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 27 Sty 2014 10:16:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
wygląda na to że projekt tales of honor ruszył

Zakładając, że stylistyka okładek jest odpowiednikiem przyszłej stylistyki filmu, widać tendencję do chowania pod dywan elementu neofeudalnego (uniform Honor, acz różny w szczegółach u różnych autorów okładki, bardziej już przypomina mundury naszej Bajoran Militia* niż strojne umundurowanie z okładek pędzla Mattingly'ego), co może razić zagorzałych, ale zdaje się dobrze wróżyć produkcji.

* przynajmniej kolorystyką, bo podobieństwo nie jest uderzające:

EDIT: kolejne fanowskie typy jak powinna wyglądać Honor na ekranie:
- Gunnery Chief Ashley "Ash" Williams z ME 2:

"Ash; who Honor Harrington would be if she was a Marine"
http://uk.ign.com/blogs/-whitley-/2011/11/15/my-bl og-response-to-meghans-myign-rpg-challenge
- Liv Tyler:

Która pojawiła się jako jeden z typów w takiej oto dyskusji:
http://forum.polter.pl/ekranizacja-honor-harringto n-vt16560.html
Ja osobiście chyba najchętniej widziałbym prapraprababkę w roli prapraprawnuczki:

http://www.gandalf.com.pl/b/piekna-przyjazn-seria- honor-harrington/
mozg_kl2
Użytkownik
#29 - Wysłana: 27 Sty 2014 16:18:54
Odpowiedz 
Q__:
co może razić zagorzałych, ale zdaje się dobrze wróżyć produkcji.

Na forum HH już trwa wona beton vs otwarci. Skąd my to znamy.

Q__:
EDIT: kolejne fanowskie typy jak powinna wyglądać Honor na ekranie:

http://www.youtube.com/watch?v=aEnHjBybiNM
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 27 Sty 2014 16:36:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Na forum HH już trwa wona beton vs otwarci. Skąd my to znamy.

Z Treka, ofkors. Swoją drogą... skoro tu w szykowaniu całości uczestniczy Weber osobiście, to uważam, że jako Twórca jest w prawie robić z Honorverse co chce.

ps. Wrzucałem ta Angelina. A teraz wrzucę obrazki:

http://www.deviantart.com/art/Honor-Harrington-At- all-costs1-159282941

http://genkkis.deviantart.com/art/Honor-Harrington -War-of-honor1-159282018

http://genkkis.deviantart.com/art/Honor-Harrington -Flag-in-exile-159281329

http://cghub.com/images/view/341714/

http://thomasthecat.deviantart.com/art/Captain-Hon or-Harrington-131427316
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / David Weber - cykl Honor Harrington

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!