USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Inne uniwersa Science-ficiton Moja przygoda

Autor Wiadomość
emillo97
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:18:39 - Edytowany przez: emillo97
Tu opiszę przygodę z innymi uniwersami. Temat analogiczny do tego o ST. Obejrzałem już wszystkie NewBSG i pomiędzy TOS a TNG zabiorę się za stare. A oto oceny filmów i seriali z uniwersum newBSG.

Battlestar Galactica: Miniseria (2003) 10/10
Battlestar Galactica (2004-2009) 10/10
Caprica (2009) 9/10

Battlestar Galactica: Razor 8/10
Battlestar Galactica: Plan 7/10

Mam zamiar powolutku oglądać wszystkie ST, B5 oraz SG. Mam nadzieję że mi się uda.

PS.Tylko proszę bez komentarzy typu: Jak to może się podobać? Weź to jest gówno..itp
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:33:25
Brother, o nBSG raczej nikt aż takiego zdania tu nie miał. I ja pierwszy kamieniem w tego co twierdził będzie . Jest tylko jeden problem, mamy już parę tematów o nBSG i min. jeden o Caprice...

Choć z drugiej strony formuła pisania o różnych innych universach SF zbiorczo może być ciekawa...
Toudi
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:36:20
emillo97 Ty może sobie bloga załóż? Czy naprawdę, by podać oceny dla BSG trzeba było nowego tematu, nie mogłeś tego zrobić w już istniejącym?

Ten jest przecież idealny http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=131

Na forum tworze się tematy tak, by każdy mógł w nich uczestniczyć, Jednostronne wypowiedzi zamieszcza się artykułach lub na blogu, choć nawet na blogu oczekuje się jakiejś interakcji z czytelnikiem.

Tym czasem twoje tematy i wypowiedzi sugerują, że co najwyżej oczekujesz reakcji w stylu LIKE IT (facebook), lub plus (niektóre fora mają taką funkcję, ale też strony typu wykop).

Poza tym, jak mamy dyskutować z ocenami, bez argumentów, bez opisów czemu tak a nie inaczej? Zakładasz temat o TWOJEJ przygodzie, więc to o niej mamy dyskutować, nie o serialach o których chcesz pisać. Czy widzisz tą subtelną różnicę?

I ten ostatni dopisek, to co to ma być?
emillo97:
PS.Tylko proszę bez komentarzy typu: Jak to może się podobać? Weź to jest gówno..itp

Takie teksty to se możesz u siebie na stronie zamieszczać, możesz tam też prowadzić cenzurę w dowolnym kierunku. Tu jesteś na publicznym (mniej lub bardziej) forum, gdzie każdy ma prawo do wypowiedzi i do argumentacji, nawet tak beznadziejnej jak podałeś w przykładach (choć prawdę powiedziawszy, na twój temat nie bardzo da się inaczej odpowiedź) i ty powinieneś kulturalnymi argumentami udowodnić, że ty masz rację a ktoś inny się myli. A do kontroli jakości wypowiedzi są moderatorzy. To oni decydują kiedy ktoś zszedł poniżej krytyki, użytkownicy co najwyżej mogą im to sugerować.

emillo97:
Mam zamiar powolutku oglądać wszystkie ST, B5 oraz SG. Mam nadzieję że mi się uda.

Też mam nadzieję, że ci się uda, ale czy to jest wypowiedź, która zasługuje na pisanie na forum. Rozumiem, że ktoś ci zarzuciłby że nie znasz tych światów, a ty odpowiesz, że chcesz nadrobić, ale tak? Gdyby ja zaczął wymieniać wszystko co chce zobaczyć i przeczytać z SF, to by brakło miejsca w internecie. A poza tym, kogo obchodzi, że chcesz przeczytać Cykl Imperium Asimova? Że chcę Piknik na kraju drogi Strugacckich przeczytać, albo ze obecnie czytam... Może i kogoś obchodzi, ale przeczyta na moim blogu. (Q?!? ;)).

Czy rozumiesz do czego zmierzam?
mozg_kl2
Użytkownik
#4 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:36:59
Q__

łagodniejsze duble zamykłaeś. Po co na kolejny(30 temat) o BSg. wszystko to można napisać w stosownych tematach.
emillo97
Użytkownik
#5 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:39:05
Toudi:
emillo97 Ty może sobie bloga załóż? Czy naprawdę, by podać oceny dla BSG trzeba było nowego tematu, nie mogłeś tego zrobić w już istniejącym?

Ten jest przecież idealny http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=131

Na forum tworze się tematy tak, by każdy mógł w nich uczestniczyć, Jednostronne wypowiedzi zamieszcza się artykułach lub na blogu, choć nawet na blogu oczekuje się jakiejś interakcji z czytelnikiem.

Tym czasem twoje tematy i wypowiedzi sugerują, że co najwyżej oczekujesz reakcji w stylu LIKE IT (facebook), lub plus (niektóre fora mają taką funkcję, ale też strony typu wykop).

Poza tym, jak mamy dyskutować z ocenami, bez argumentów, bez opisów czemu tak a nie inaczej? Zakładasz temat o TWOJEJ przygodzie, więc to o niej mamy dyskutować, nie o serialach o których chcesz pisać. Czy widzisz tą subtelną różnicę?

I ten ostatni dopisek, to co to ma być?
emillo97:

Takie teksty to se możesz u siebie na stronie zamieszczać, możesz tam też prowadzić cenzurę w dowolnym kierunku. Tu jesteś na publicznym (mniej lub bardziej) forum, gdzie każdy ma prawo do wypowiedzi i do argumentacji, nawet tak beznadziejnej jak podałeś w przykładach (choć prawdę powiedziawszy, na twój temat nie bardzo da się inaczej odpowiedź) i ty powinieneś kulturalnymi argumentami udowodnić, że ty masz rację a ktoś inny się myli. A do kontroli jakości wypowiedzi są moderatorzy. To oni decydują kiedy ktoś zszedł poniżej krytyki, użytkownicy co najwyżej mogą im to sugerować.

emillo97:

Też mam nadzieję, że ci się uda, ale czy to jest wypowiedź, która zasługuje na pisanie na forum. Rozumiem, że ktoś ci zarzuciłby że nie znasz tych światów, a ty odpowiesz, że chcesz nadrobić, ale tak? Gdyby ja zaczął wymieniać wszystko co chce zobaczyć i przeczytać z SF, to by brakło miejsca w internecie. A poza tym, kogo obchodzi, że chcesz przeczytać Cykl Imperium Asimova? Że chcę Piknik na kraju drogi Strugacckich przeczytać, albo ze obecnie czytam... Może i kogoś obchodzi, ale przeczyta na moim blogu. (Q?!? ;)).

Czy rozumiesz do czego zmierzam?

TAK: Ale nie chce mieć znowu tysiąca blogów a nad jednym pracuje obecnie. T Chcę się podzielić moimi opiniami w jednym temacie. Tak trudno zrozumieć. Widzę że co nie zrobię jest przez ciebie krytykowane nawet jak bym ci kupił tysiąc mercedesów zrzędziłbyś...
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:57:50 - Edytowany przez: Toudi
emillo97 emillo97 emillo97
Nie cytuj całego posta bez potrzeby, cytuj fragmenty do których się odnosisz.
Nie wydłuża to wówczas niepotrzebnie tematu a i mniej danych trzeba wczytać i zachować na serwerze.

emillo97:
nawet jak bym ci kupił tysiąc mercedesów zrzędziłbyś...

Pewno, że bym zrzędził. Mam już zacząć. ;)

emillo97:
Ale nie chce mieć znowu tysiąca blogów a nad jednym pracuje obecnie.

Znowu? (w sumie i tysiąca też interesujące) Miałeś blogi, to może pochwal się linkami do nich, poczytamy, będziemy lepiej wiedzieć o co ci chodzi w wypowiedziach.
Brawo, że pracujesz nad blogiem. A można spytać o czym będzie?

emillo97:
Chcę się podzielić moimi opiniami w jednym temacie. Tak trudno zrozumieć.

Nie, to wręcz banalne. Tylko, że forum nie do końca do tego służy, ale może poproś Q o osobny temat, gdzie będą tylko twoje posty, a reszta będzie chciał to będzie je czytać, ale nie będzie ci przeszkadzać, korzystając z prawa do swobodnej wypowiedzi na forum.

A z ciekawości czemu tysiąc a nie miriada?
emillo97
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Lis 2011 18:24:10
Zawieszam pracę nad tym blogiem na razie do momentu ogarnięcia: tu więcej-
http://www.youtube.com/watch?v=ekSikm3Dado
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 8 Lis 2011 20:58:18
emilio97

Kocham słomiany zapał .

(Aha: i jeszcze pytanko: czy ten komunikat musiał mieć postać filmiku? Nie można było napisać tego samego?)
Toudi
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Lis 2011 00:18:15
emillo97:
tym blogiem

TYM, to znaczy którym? W TYM temacie nie pada żadne konkretne info o twoim blogu, skąd czytelnik ma wiedzieć o jaki blog chodzi? A może chciałeś napisać w TYM temacie?

Q__:
(Aha: i jeszcze pytanko: czy ten komunikat musiał mieć postać filmiku? Nie można było napisać tego samego?)

Może napisanie tych kilku słów, to za trudna sztuka?
emillo97 na swoim blogu:
ODWOŁANE Z POWODU AWARII KOMPUTERA.

Sorry Q, NMSP
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 9 Lis 2011 01:47:02
Toudi

Toudi:
skąd czytelnik ma wiedzieć o jaki blog chodzi?

Może kolega emilio97 pojął zbyt wąsko (zawężając do siebie, znaczy) dewizę człowiek miarą wszechrzeczy i uznał, że skoro on wie, to wszystko co żyje, też wie .
emillo97
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Lis 2011 14:59:38
Włączcie myślenie. Może nie chce zdradzać o co chodzi.
emillo97
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Lis 2011 15:18:12
Q__:
Aha: i jeszcze pytanko: czy ten komunikat musiał mieć postać filmiku? Nie można było napisać tego samego?

TAK PROŚCIEJ>

Q__:
Kocham słomiany zapał .

FACEPALM! CZŁOWIEKU! TO PRZEZ AWARIĘ KOMPA
Toudi
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Lis 2011 23:13:49
Q wiem że nie powinienem, ale jakoś lekko poprawia mi to humor. ;)

emillo97, już kilka razy zwracałem ci uwagę, byś zapoznał się ze sposobami wypowiedzi na forach. A więc:
Nie pisz posta pod postem (jest kilka wyjątków, ale na razie nie musisz ich znać).
Nie krzycz (pisanie tylko drukowanymi literami uznawane jest za krzyczenie, a to jest niegrzecznym zachowaniem)
Jeśli chcesz coś przed nami zataić, to po prostu o tym nie pisz.

emillo97:
Włączcie myślenie. Może nie chce zdradzać o co chodzi.

Ty wiesz ile ja bym dał by móc je wyłączyć. (ale to na inny wątek).
Jak nie chcesz zdradzać, to po co zaczynasz?
Nie chcesz zdradzić, że masz awarię? To po co gdzie indziej o tym piszesz?

emillo97:
TAK PROŚCIEJ>

No nie prościej, bo i ile do przekazania informacji owy film nie jest niezbędny to wypadałoby, przez szacunek dla drugiej strony, napisać o co chodzi. Np ja w obecnie nie mogę oglądać filmów (korzystam z neta o bardzo małej prędkości przesyłu + płacę za ilość danych, więc nawet grafik bez potrzeby nie wczytuję...). Pamiętaj nigdy nie wiesz, kto jest odbiorcą. Zawsze staraj się działać tak, by każdy mógł zapoznać się z informacjami, którymi chcesz się podzielić.
emillo97
Użytkownik
#14 - Wysłana: 10 Lis 2011 18:15:14
Toudi:
Nie chcesz zdradzić, że masz awarię? To po co gdzie indziej o tym piszesz?

Nie chce zdradzać o czym blog.

Toudi:
No nie prościej, bo i ile do przekazania informacji owy film nie jest niezbędny to wypadałoby, przez szacunek dla drugiej strony, napisać o co chodzi. Np ja w obecnie nie mogę oglądać filmów (korzystam z neta o bardzo małej prędkości przesyłu + płacę za ilość danych, więc nawet grafik bez potrzeby nie wczytuję...). Pamiętaj nigdy nie wiesz, kto jest odbiorcą. Zawsze staraj się działać tak, by każdy mógł zapoznać się z informacjami, którymi chcesz się podzielić.

Wszystkim nie dogodzę. Trudno.
emillo97
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Gru 2011 19:33:54
PROSZĘ O SKASOWANIE TEGO TEMATU.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 31 Maj 2013 14:34:50
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 31 Maj 2013 14:41:26
The Roadm świetny film. Choć mojej żonie się nie podobał. Dobra historia, dobrze zagrana.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 8 Lut 2014 15:25:50
Trwa głosowanie na Kanon Fantastyki Polaków:
http://wiki.naszabiblioteczka.pl/index.php?title=P lebiscyt_na_fantastykę_wszech_czasów

Aktualne wyniki:
POLSKA KSIĄŻKA – Stanisław Lem – Solaris
POLSKIE OPOWIADANIE – Andrzej Sapkowski – Wiedźmin
ZAGRANICZNA KSIĄŻKA – Frank Herbert – Diuna
ZAGRANICZNE OPOWIADANIE – George R. R. Martin – Piaseczniki
FILM WSZECH CZASÓW – 2001 Odyseja kosmiczna – reż. Stanley Kubrick
http://www.sedenko.pl/2014/01/21/plebiscyt-na-kano n-fantastyki-polakow-ruszyl/

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Inne uniwersa Science-ficiton Moja przygoda

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!