USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men
 Strona:  ««  1  2  3  ...  18  19  20  21  22  23  24 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#691 - Wysłana: 10 Cze 2019 18:01:47
Odpowiedz 
Q__

To celebrytka na FB :P
Eviva
Użytkownik
#692 - Wysłana: 10 Cze 2019 21:06:03
Odpowiedz 
Q__:
Tak jakby dało się zauważyć.

Wiesz, w sumie tak jakby sławna, to tak jakby dziewica...

Poważnie - jestem recenzentką dobrego portalu, więc od czasu do czasu zdarza mi się okazja na taki wypad.
Q__
Moderator
#693 - Wysłana: 10 Cze 2019 22:10:07
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Wiesz, w sumie tak jakby sławna, to tak jakby dziewica...

Co by nie gadać, po historii z Nautilusem byłaś na ustach całego fandomu. Ciesz się z tego (dobrze czy źle - ważne, że gadają), rozpoznawalność to spory kapitał.
Eviva
Użytkownik
#694 - Wysłana: 10 Cze 2019 22:25:50
Odpowiedz 
Q__:
Co by nie gadać, po historii z Nautilusem byłaś na ustach całego fandomu

Żałuję, że wtedy odpuściłam. To był błąd. I choćbym żyła wolkańskie 203 lata, nie zapomnę i nie wybaczę tym, którzy mnie wtedy tak upokorzyli.
Co zresztą na pewno nie spędza im snu z powiek

Ale to wątek o X-Menach, nie o X-Evivie....
Seybr
Użytkownik
#695 - Wysłana: 10 Cze 2019 22:33:57
Odpowiedz 
Eviva:
Poważnie - jestem recenzentką dobrego portalu, więc od czasu do czasu zdarza mi się okazja na taki wypad.

EEE a twoje poglądy. Wiesz że mi kilka osób napisało. Dla czego mam ciebie w znajomych, że zadaje się.

Q__:
rozpoznawalność to spory kapitał.

Swego czasu byłem fejbukowym celebrytą. Miałem ostre bicia, ale mi przeszło. Mam w głowie projekt o nazwie fejsbukowy celebryta, ale będzie to stonowany i z klasą profil.

Q ciebie gdzie nie gdzie też znają. Pytam się jak wyglądasz. Koleś odpowiedział mi. A taki tam Jezus. Było to przy alkoholu.
Eviva
Użytkownik
#696 - Wysłana: 10 Cze 2019 22:43:35
Odpowiedz 
Seybr:
a twoje poglądy. Wiesz że mi kilka osób napisało. Dla czego mam ciebie w znajomych, że zadaje się.

Ładna mi sława, chyba negatywna. Było im powiedzieć, że jestem z Mirror Universe
Q__
Moderator
#697 - Wysłana: 10 Cze 2019 23:51:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
nie zapomnę i nie wybaczę tym, którzy mnie wtedy tak upokorzyli.

A czym są te wszystkie nasze ludzkie sprawy w skali Wszechświata? Odrobinę dystansu...

Eviva:
Ale to wątek o X-Menach, nie o X-Evivie....

No to wracając do tematu... Taki sobie tekścik, który jednak dość istotną rzecz przypomina:
https://film.wp.pl/x-men-mroczna-phoenix-smutny-ko niec-kultowej-serii-6390354777229441a

Zacytuję (z drobną poprawką, bo liczba pojedyncza w tytule nie była adekwatna):

Sam Raimi, który przez kilka lat bezskutecznie starał się zgromadzić pieniądze na "Spider-Mana" (2002), dostał je od wytwórni dopiero po premierze "X-Men". Bez sukcesu filmu o mutantach wydawnictwo Marvel nigdy nie otrzymałoby też kredytu z banku na samodzielną realizację wysokobudżetowych ekranizacji komiksu. Krótko mówiąc, gdyby "X-Men" nie powstał lub gdyby nie okazał się przebojem, to Robert Downey, Jr. nigdy nie zostałby Iron Manem, a filmy z cyklu "Avengers" nie zarabiałyby w kinach miliardów dolarów.

Seybr

Seybr:
Q ciebie gdzie nie gdzie też znają. Pytam się jak wyglądasz. Koleś odpowiedział mi. A taki tam Jezus.

Nie mów, że znasz tego cwaniaczka od oczyszczalni ścieków, który przywitał mnie na jednym bankiecie słowami "Jezu wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do królestwa swego" (był po alkoholu).
Seybr
Użytkownik
#698 - Wysłana: 11 Cze 2019 18:53:26
Odpowiedz 
Q__:
Nie mów

Nie to nie on :P

Świat jest mały a czasem człowiek przy alkoholu gada o różnych tematach. Tak jakoś weszło na Star Treka i jakoś hehe. To było kilka lat temu :P
mozg_kl2
Użytkownik
#699 - Wysłana: 14 Cze 2019 17:06:12
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#700 - Wysłana: 14 Cze 2019 17:31:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
mcu-bedzie-laskawe-d la-mutantow

Facet zdaje się, po prostu, nie być fanem wizji Singera* (i to do tego stopnia, że nie zauważa nawet, iż upadek serii szedł w parze z rośnięciem wpływu na nią Kinberga, który - nawiasem mówiąc - scenariusz niedawnej inkarnacji Fantastic Four też pisał). Cała reszta to dokładanie filozofii.

* Co poniekąd rozumiem - i to abstrahując nawet od obyczajowych zarzutów pod adresem Bryana S. - w końcu sam przyznał, że singerowa interpretacja X-Men rozchodziła się z wyobrażeniami jakie miał po lekturze serii komiksowej.

A propos: trochę podobnego - ale lepiej uzasadnionego - narzekania:
https://www.youtube.com/watch?v=AJKX80M9XVA
(Przy czym: prawda, jeśli zarzuty mają pokrycie w faktach, to Ratner i Singer są prywatnie paskudnymi osobami, ten drugi wręcz kryminalistą*, ale ciekawsza niż słuchanie o ich grzechach byłaby dla mnie możliwość dowiedzenia się jak w szczegółach wyglądało zakulisowe ścieranie się koncepcji, które doprowadziło do kreatywnego rozchwiania cyklu. A także czemu wciąż zatrudniano Simona K. mimo kolejnych wpadek.)

* Co nie zmienia faktu, że zrobił najlepsze filmy o Mutantach. I jedne z najwybitniejszych superhero movies.

ps. "Polityka" o "Dark Phoenix":
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/f ilm/1796072,1,recenzja-filmu-x-men-mroczna-phoenix -rez-simon-kinberg.read
mozg_kl2
Użytkownik
#701 - Wysłana: 15 Cze 2019 10:24:27
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#702 - Wysłana: 15 Cze 2019 12:39:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
simon-kinberg-bierze-odpowiedzialnosc-za-pora zke

Lepiej późno*, niż wcale. (I przynajmniej nie gada, że to wina złej publiczności.)

* http://collider.com/fantastic-four-simon-kinberg-t one/
Q__
Moderator
#703 - Wysłana: 17 Cze 2019 02:14:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Z (trochę) innej beczki: wiecie, że ledwo co powstała (i u nas się też ukaże) nowelizacja komiksowej "Dark Phoenix Sagi"?
https://www.amazon.com/X-Men-Dark-Phoenix-Stuart-M oore/dp/1789090628/

Fragment:
http://katedra.nast.pl/artykul/7887/Moore-Stuart-M arvel-X-Men-Saga-Mrocznej-Phoenix/
MarcinK
Użytkownik
#704 - Wysłana: 17 Cze 2019 06:55:00
Odpowiedz 
Q__
komiks muszę w końcu kupić
W zasadzie gdybyś miał zrobić poleckę top 5 (10?) Must Have tego co z DC/Marvela u nas wydali to co to by było?
Q__
Moderator
#705 - Wysłana: 17 Cze 2019 09:38:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
W zasadzie gdybyś miał zrobić poleckę top 5 (10?) Must Have tego co z DC/Marvela u nas wydali to co to by było?

Bardzo banalnie (i klasycznie).

Na pierwszym miejscu "Watchmen".

W Top 5 poza tym:
- "Batman: Year One"
- "Daredevil: Born Again"
- "Dark Knight Returns"
- "X-Men: The Dark Phoenix Saga"
(Kolejność zmienia mi się dość często, tytuły w zestawie pozostają bez zmian.)

W roli honorable mentionów: "Batman: The Killing Joke", "Daredevil: The Man Without Fear" (Millera), "Weapon X", "Saga of the Swamp Thing" (Moore'a), oraz zebrany przez Egmont w 10 tomach "Sandman", i cały TM-Semicowski run Green Lanterna (min. sam "Emerald Dawn"). No I Planetary, rzecz jasna, jeśli liczymy Wildstorm do DC. I może jeszcze "Marvels", "Kingdom Come", "JLA: Earth 2" (choć tamtejsza ontologia, hmm...) oraz "Superman for All Seasons". I "X-Men 1/95" (TM-Semic), dla obrazków.
MarcinK
Użytkownik
#706 - Wysłana: 19 Cze 2019 15:13:13
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#707 - Wysłana: 19 Cze 2019 15:40:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

A propos... Zauważyłeś/zauważyliście, że komiksy tamtych lat w tle lansowały Naukę? W życiorysach Fantastic Four, Jean Grey/Phoenix, zreBootowanego przez Byrne'a Supermana, ważną rolę odgrywają wahadłowe. Tony Stark jest wynalazcą. Peter Parker studiuje, potem pracuje na uniwersytecie. Bruce Banner, Hank Pym i Reed Richards są fizykami. Barry Allen - laborantem. Thor w ludzkiej postaci i Stephen Strange - lekarzami. Bruce Wayne, by mieć Bat-zabawki inwestuje w technologię. Przygody Hala Jordana zawierają elementy hard SF. Charles Xavier jest profesorem i prowadzi szkołę...

ps. ST.com, z wiadomej okazji, o crossoverach X-Men z Trekiem przypomina:
https://www.startrek.com/news/star-trek-xmen-dark- phoenix-comics
MarcinK
Użytkownik
#708 - Wysłana: 19 Cze 2019 20:21:11
Odpowiedz 
Q__
W nowych tego już nie ma (nie siedzę za bardzo w temacie, nawet z komiksowym MMPR mam roczną zaległość)?
Q__
Moderator
#709 - Wysłana: 19 Cze 2019 23:17:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Też przestałem na bieżąco śledzić komiksowe universa (przynajmniej w stopniu w jakim to robiłem lat temu 20), ale mam wrażenie, że o ile w pojedynczych, ambitniejszych (czy po prostu bardziej SF-owych)*, tytułach może być tej nauki więcej niż kiedyś, o tyle en masse superbohaterszczyzna poszła własną drogą, oddalając się w dużym stopniu od science-fiction, z której częściowo wyrasta... Przez co i komiksowe światy coraz mniej przypominają nasz, mimo - teoretycznie - licznych punktów wspólnych.**

* Choćby Planetary czy Ghost Rider 2099.

** W filmach widać to znacznie mniej, bo są dopiero na początku tej drogi. Poza tym muszą przemawiać i do niezaznajomionych z obrazkowymi historiami.
MarcinK
Użytkownik
#710 - Wysłana: 20 Cze 2019 06:26:16
Odpowiedz 
Q__
Może chodzi o to że stały się bardziej mainstremowe. To samo filmy, te pierwsze gdy jeszcze zajmowały tylko pewną niszę miały w sobie więcej S, trwało to gdzieś może do drugiego Iron Mana;
Dreamweb
Użytkownik
#711 - Wysłana: 20 Cze 2019 07:35:24 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Widziałem w końcu ten Dark Phoenix.

BĘDĄ MEGA SPOILERY WIĘC UWAGA!!!!

Pierwsze 30-40 minut filmu bardzo przyzwoite. Zapewne jest to ta część, która nie została zmasakrowana licznymi dokrętkami. W tym momencie myślałem, że będę tego filmu bronił jak lew. Niestety, mniej więcej od śmierci Mystique (choć z samego tego faktu jestem zadowolony ) film siada. Pojawia się chaos. Zresztą trailery nas nieźle oszukały, bo w kilku scenach gdzie myśleliśmy, że pokazują Jean, tak naprawdę to była ta kosmitka, i to ona jest głównym antagonistą filmu. Nagle ni stąd ni zowąd X-Meni walczą z jej kolesiami, którzy zachowaniem przypominają Terminatorów.

Nie podoba mi się to, że twórcy nie pamiętają o poprzednich filmach. Oczywiście Xavier zapomniał o tym, że mindmeld z Loganem pokazał mu, co może się z Jean stać. No i największa bzdura - wyraźnie mówią nam, że to ten incydent w kosmosie na początku filmu nadał Jean moc Phoenix. Aaaaale przecież już w poprzednim filmie na koniec ją pokazała!

Zresztą wiemy z końcówki Days of Future Past, że Jean wróci i będzie w szkole (tu można nawet pobawić się w teorie, że zyska nową postać ludzką, wyglądającą jak Famke Janssen ).

Tu muszę zresztą pochwalić Sophie Turner bo wypada w tym filmie 1000 razy lepiej jako Jean, niż w Apocalypse, gdzie była nijaka. A James McAvoy jest tu tak stewartowaty, jak jeszcze nie był (i zasługa to nie tylko łysiny, ale jej też). Te dwie postacie ciągną film w górę. Scott z kolei dalej totalnie bezbarwny, Kurt też. Magneto zmarnowany, niewiele robi w tym filmie.

Z takich ciekawostek - raptem Nightcrawler potrafi się teleportować na dowolne dystanse. Tak oto Abramsverse/Discovery dotarło do świata X-Men.

Ogółem, na pewno film lepszy od dwóch pierwszych solowych Loganów. Czy od Apocalypse - nie wiem, zwykle ostateczną opinię wyrabiam sobie po 2-3 obejrzeniach, więc jeszcze poczekam.
Q__
Moderator
#712 - Wysłana: 20 Cze 2019 12:37:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
od śmierci Mystique (choć z samego tego faktu jestem zadowolony

Ja wiedziałem, że tak będzie . Tj., że się ucieszysz.

Dreamweb:
ta kosmitka, i to ona jest głównym antagonistą filmu. Nagle ni stąd ni zowąd X-Meni walczą z jej kolesiami

Wiesz, że ci Obcy to mają być D'Bari, których planetę Phoenix w "Dark Phoenix Sadze" unicestwiła? I że w tym ujęciu mieli robić za foxową odpowiedź na Chitauri?
https://marvel.fandom.com/wiki/D'bari
A ich przywódczyni to niby Vuk, znany też jako Starhammer, w wersji żeńskiej?
https://marvel.fandom.com/wiki/Vuk_(Earth-616)

(Aż się prosi zresztą o interpretację, że dowiedzieli się jakimś cudem co zaszło we wszechświecie Ziemi-616 i postanowili dokonać ataku wyprzedzającego. (Ciekawe czy w obliczu klapy filmu dostaniemy kiedykolwiek komiks o takiej treści?)

Dreamweb:
James McAvoy jest tu tak stewartowaty

To już w trailerach było widać.

Dreamweb:
film lepszy od dwóch pierwszych solowych Loganów. Czy od Apocalypse - nie wiem

Czyli przyznajesz w sumie, że gra w lidze badziewnej.
Dreamweb
Użytkownik
#713 - Wysłana: 20 Cze 2019 18:58:54
Odpowiedz 
Q__:
Wiesz, że ci Obcy to mają być D'Bari

Wiem, ale ich tożsamość w filmie nie ma większego znaczenia...

Q__:
Aż się prosi zresztą o interpretację, że dowiedzieli się jakimś cudem co zaszło we wszechświecie Ziemi-616

Ale nie musieli, w tym uniwersum też Phoenix zniszczyła ich planetę, z tą różnicą, że zrobiła to zanim opętała Jean...

Q__:
Czyli przyznajesz w sumie, że gra w lidze badziewnej

Ogółem tak, ale jak mówiłem, z ostateczną oceną jeszcze się wstrzymam. Może się jeszcze okazać, że jest "najlepszym ze złych".

Zresztą napiszę coś pewnie mega-kontrowersyjnego - pierwsze pół godziny to był dla mnie poziom zbliżony do "jedynki" Singera. To samo bardzo komiksowo wyglądające suberbohaterstwo, ale mające swój urok... Aż chciałoby się to obejrzeć z oryginalnymi aktorami. Tylko potem niestety się to sypie, spada i w gruncie rzeczy już nie podnosi...
Q__
Moderator
#714 - Wysłana: 20 Cze 2019 19:31:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Wiem

Szczerze powiedziawszy zakładałem, że wiesz, ale chciałem gładko wyskoczyć z linkami (zarazem od niechcenia pokazując jak mało filmowi D'Bari - poza faktem, że nienawidzą i mają po temu dobre powody - przypominają oryginał).

Dreamweb:
Ale nie musieli, w tym uniwersum też Phoenix zniszczyła ich planetę

Niby tak.

Dreamweb:
napiszę coś pewnie mega-kontrowersyjnego - pierwsze pół godziny to był dla mnie poziom zbliżony do "jedynki"

Dlaczego zaraz kontrowersyjnego i to mega-? Raz - jedynka nie była taka znów fenomenalna fabularnie, jej główną siłą jest to, że po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć pewne rzeczy na ekranie (i zachwycić się nimi); gdy pominąć ten (niebagatelny) czynnik, broni się głównie jako wstęp do dwójki. Dwa - bywają słabe filmy z b. mocnym - i to dość długim - otwarciem (z superbohaterskich - "Iron Man 2").

Dreamweb:
To samo bardzo komiksowo wyglądające suberbohaterstwo

A właśnie, co sądzisz o obecnej (dość zgodnej z rysowanym oryginałem, ale i b. oczojebnej, za przeproszeniem) wersji X-uniformów?
Dreamweb
Użytkownik
#715 - Wysłana: 20 Cze 2019 23:02:51
Odpowiedz 
Q__:
- jedynka nie była taka znów fenomenalna fabularnie, jej główną siłą jest to, że po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć pewne rzeczy na ekranie (i zachwycić się nimi);

Prawda, jak pisaliśmy nieraz - była prekursorem współczesnego kina superbohaterskiego, a pionierom wybacza się więcej.

Q__:
X-uniformów

Ni ziębią mnie, ni grzeją. Acz z musu kojarzą mi się z tą gorszą epoką w historii filmowych mutantów.

Zresztą X-Men to nie wojsko ani gwiezdna flota - wolę jak każdy ma indywidualny ubiór.
Q__
Moderator
#716 - Wysłana: 20 Cze 2019 23:16:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
była prekursorem współczesnego kina superbohaterskiego, a pionierom wybacza się więcej.

Nie tylko to. Była też - mimo dość skopanego zakończenia, względnego idiotyzmu wątku machiny Magneto, i b. nieudanego, wyzbytego zupełnie swojej komiksowej charyzmy, Sabretootha - jedną z tych wcale nie tak licznych produkcji superbohaterskich, które podchodzą do tematu na tyle serio, że - choć bazują na kompletnie nierealistycznych założeniach - potrafią chwilami stworzyć iluzję, że ich świat jest naszym światem, że to co widzimy dzieje się/mogłoby się dziać naprawdę, zbliżając się tym samym do prawdziwej SF.
To drugi powód by jej więcej wybaczać.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  18  19  20  21  22  23  24 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!