USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men
 Strona:  ««  1  2  3  ...  18  19  20  21  22  23  24  »» 
Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#661 - Wysłana: 28 Maj 2019 11:35:49
Odpowiedz 
Harcerzykowaty był, ale nie był nijaki. Pozycja charyzmatycznego mentora była już zajęta przez Xaviera więc trudno było na siłę robić Scotta podobnym do niego. Ale miał swój charakter. Za to w "Apocalypse" Scott był właśnie totalnie nijaki, robiąc za typowego anonimowego oficera ochrony ze Star Treka. Gdyby zginął, byłby idealnym redshirtem. Dlatego obawiam się, że ta nijakość może niestety przejść i do Dark Phoenix/X-Men Dark Phoenix (raz mówią tak, raz tak, już nie wiem jaki ten tytuł jest ).
Q__
Moderator
#662 - Wysłana: 28 Maj 2019 14:13:42
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
ale nie był nijaki

To jak opisałbyś jego osobowość?
Dreamweb
Użytkownik
#663 - Wysłana: 28 Maj 2019 14:30:37 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Cóż, w czasach gdy czytywałem X-Men regularnie był takim odpowiedzialnym przywódcą, bardzo zakochanym w Jean i bardzo zapatrzonym w Xaviera jako mentora. Pamiętam znamienną scenę, w której nie zgodził się mówić doń per Charles, choć wielu innych (np. Logan) nie miało z tym problemu - on jednak uważał, że nie są na tym samym poziomie, by traktować się po kumpelsku. No i miał swoje chwile słabości (zwątpienie po śmierci Jean/Phoenix, flirty z tą czy ową mutantką), co w sumie czyniło go bardziej ludzkim...
Q__
Moderator
#664 - Wysłana: 28 Maj 2019 15:45:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
X-Men regularnie był takim odpowiedzialnym przywódcą, bardzo zakochanym w Jean i bardzo zapatrzonym w Xaviera

To zapatrzenie i odpowiedzialność to - dla mnie - nijakość (owszem, dość pozytywna), o której pisałem. Zakochanie w Jean - owszem dodawało mu rysu indywidualnego, ale sprawdzało się głównie wtedy, gdy z Jean działo się coś złego (np. w "Dark Phoenix Sadze") w pozostałych momentach robiło za element wizerunku pana wzorowego*.

* Przy czym zyskało ono mocno dwuznaczny wydźwięk odkąd pojawiła się Madelyne Pryor, którą (do czasu) traktował identycznie, bo wtedy wyszło na to, że Scott po prostu lubi być rycerzykiem, a czyim mu w sumie bez różnicy (owszem, niby ratowali ten wątek jak mogli - że Maddie to klon, że cząstka duszy, itp. - ale nie zatarło to wrażenia, że Cyke tak ma, że potrzebuje jakiegoś rudzielca adorować**).

** Przyp. do przyp.: co - owszem - stanowi jakiś charakterologiczny wyróżnik, ale - w przeciwieństwie do tego, jak przedstawiano jego stronę uczuciową do czasu "DPS" włącznie - raczej ośmieszający (obsesje rzadko budzą szacunek), niż romantyczno-heroiczny.
Q__
Moderator
#665 - Wysłana: 29 Maj 2019 15:54:02
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#666 - Wysłana: 30 Maj 2019 08:46:54
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=mK0A3VdnAbI

Jeszcze jeden, aczkolwiek coraz mniej nowego materiału w tych kolejnych filmikach.
Q__
Moderator
#667 - Wysłana: 30 Maj 2019 12:31:21
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
aczkolwiek coraz mniej nowego materiału w tych kolejnych filmikach.

Widać chcą się jeszcze popromować, a boją się za dużo ujawnić... A propos ujawnień... Też masz wrażenie, że - wbrew komiksom - ciało Jean popęka (jak sztuczna skóra Clayface'a w BTAS nie przymierzając) i wydostanie się spod niej to CGI-ptaszysko?*

* Przy czym nie wykluczam, że może to być proces jakimś cudem odwracalny...
Dreamweb
Użytkownik
#668 - Wysłana: 30 Maj 2019 13:18:56
Odpowiedz 
Q__:
wydostanie się spod niej to CGI-ptaszysko?

Finałowa walka Jean z Xavierem już wyciekła:

https://www.youtube.com/watch?v=-K1yDbA9YmQ

Q__:
może to być proces jakimś cudem odwracalny

Jak nie przymierzając w Threshold.
Q__
Moderator
#669 - Wysłana: 30 Maj 2019 15:05:32
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Finałowa walka Jean z Xavierem już wyciekła

Tu mamy zwykłą transformację, mnie chodziło o rozpad... Może nie aż w stylu przemian Setha Brundle'a czy rozwalanego fazerami ciała Remmicka w "Conspiracy", ale stanowczo ten kierunek... (Coś pomiędzy ujawnieniem właściwej postaci Edgara w "MIB" a scenami, w których pękały skafandry takich energetycznych bytów jak Wildfire czy Major Force, ze skórą zamiast skafandra...)
mozg_kl2
Użytkownik
#670 - Wysłana: 5 Cze 2019 14:30:35
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#671 - Wysłana: 5 Cze 2019 15:03:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
mroczna-pho enix-recenzje-w-sieci-jest-zle

Krytycy od popkultury nie są dziś szczególnie wiarygodni, ale jak wspomnę te wymęczone trailery jestem gotów roboczo zgodzić się recenzentami...*

* Przy czym nie wiem czy to jest/będzie aż tak zły film jak twierdzą, widać jednak, ten brak życia, tę niewiarę twórców we własną produkcję, to "kończymy i czekamy na wchłonięcie przez MCU", a coś takiego może bardziej odstraszać widza niż typowe wady scenariuszowo-realizacyjne w bardziej witalnej, radosnej, produkcji...
Dreamweb
Użytkownik
#672 - Wysłana: 6 Cze 2019 08:03:21
Odpowiedz 
Jeśli to się sprawdzi to szkoda... Generalnie późniejsze trailery były lepsze od tych wcześniejszych i były momenty, że zaczynałem wierzyć w ten film... Teraz wychodzi jednak na to, że rzeczywistość jest bliższa mojemu pierwszemu wrażeniu. Z osądem wstrzymam się do obejrzenia, ale przykro jeśli film faktycznie został rzucony na pożarcie MCU (żeby jeszcze ten "pożeracz" był jakiś super-hiper, to inaczej bym na to patrzył)...
Q__
Moderator
#673 - Wysłana: 6 Cze 2019 11:28:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Z osądem wstrzymam się do obejrzenia

Wszyscy się wstrzymajmy, bo a nuż...*

* Tym bardziej, że recenzenci zachorowali na abramsowaty blockbusteryzm i klasycznej narracji docenić nie potrafią...

Dreamweb:
żeby jeszcze ten "pożeracz" był jakiś super-hiper, to inaczej bym na to patrzył

Ha, zobaczymy jak wyjdą X-Men w wersji MCU. IMHO jedynkę, a zwłaszcza dwójkę, przebić będzie trudno (w praktyce mam to za awykonalne), ale całą resztę cyklu mogą gładko przeskoczyć fajnością. Inna rzecz, że nie wiem czy przeskoczą, bo Marvel Cinematic Universe też zalicza równię pochyłą - coraz więcej prostych emocji i przekombinowanej rozwałki, coraz mniej sensu (ledwo co próbowałem robić sobie powtórkę "GotG" i podchodzić do "Ant-Man and the Wasp", i dwakroć poległem - niby fajne a nudzi, bo nie absorbuje intelektualnie, nawet śladowo).
Dreamweb
Użytkownik
#674 - Wysłana: 6 Cze 2019 14:45:10
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#675 - Wysłana: 6 Cze 2019 14:54:10
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
X-Men w MCU nie będą się nazywali X-Men?

Niech ich nazwą Queer. Będzie pasowało.

(A serio: przypuszczam, że teraz na p. producentkę wyleje się morze hejtu, a potem Disney ogłosi, że nazwa zostanie tradycyjna...)
mozg_kl2
Użytkownik
#676 - Wysłana: 6 Cze 2019 17:16:18
Odpowiedz 
Pozdro z Holiłówdu

Alonso pozwoliła sobie również na uwagę, że nazwa "X-Men" jest "przestarzała":

Nie wiem, dokąd zmierza przyszłość. To jednak całkiem zabawne, że ludzie nazywają ich X-Men. Mamy wiele kobiecych postaci w tej grupie, więc wydaje mi się, że to przestarzałe określenie.

https://naekranie.pl/aktualnosci/producentka-chce- reprezentacje-lgbtq-w-mcu-x-men-to-przestarzala-na zwa-1559817354
Q__
Moderator
#677 - Wysłana: 6 Cze 2019 17:52:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Yyy... Już o tym gadamy... Rzuć okiem w górę...

Przy czym... co by nie mówić... To, że:
mozg_kl2:
Mamy wiele kobiecych postaci w tej grupie

To fakt:
http://www.youtube.com/watch?v=qXfc3gOxTgk
Dreamweb
Użytkownik
#678 - Wysłana: 7 Cze 2019 22:42:42
Odpowiedz 
W sumie, jeśli pójdą w tym kierunku by używać zamiast tego nazw X-Force czy X-Factor to byłbym za (choć ten ostatni w dzisiejszych czasach może się ludziom mylić z talent szołem ).
Q__
Moderator
#679 - Wysłana: 7 Cze 2019 22:52:31
Odpowiedz 
Dreamweb

Mnie chyba najbardziej podobałaby się nazwa Excalibur (najlepiej "eXcalibur" pisana).
Dreamweb
Użytkownik
#680 - Wysłana: 7 Cze 2019 23:02:46
Odpowiedz 
Tak pamiętam ich, działali w Wielkiej Brytanii, szefował im Brian Braddock a i jego siostra Psylocke się w pewnej chwili pojawiła. Akurat ją mogą spokojnie rebootować po tej roli statystki w wykonaniu Olivii Munn. Także nie byłby to zły pomysł (a i obsadzenie akcji w Europie byłoby miłą odmianą, a zarazem kontynuacją trendu wyznaczonego przez tego nieszczęsnego nadchodzącego Spider-Mana).
Q__
Moderator
#681 - Wysłana: 8 Cze 2019 00:00:22
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Także nie byłby to zły pomysł (a i obsadzenie akcji w Europie byłoby miłą odmianą, a zarazem kontynuacją trendu wyznaczonego przez tego nieszczęsnego nadchodzącego Spider-Mana).

Tak, zrobienie z mutantów Brytoli pozwalałoby zarazem umiędzynarodowić MCU i gładko wyjaśnić czemu dotąd ich nie widzieliśmy... Lecz z drugiej strony oznaczałoby pewny reBoot, a ja wciąż łudzę się nadzieją na inkorporację. Niech już lepiej wymyślą jakiś sensowny powód, dla którego uczniowie nowojorskiej szkoły Xaviera przyjęli arturiańską nazwę...
Dreamweb
Użytkownik
#682 - Wysłana: 8 Cze 2019 23:16:22
Odpowiedz 
Oceny internautów też nie zachwycają... Na IMDb teraz średnia 6/10, z 14 000 głosów. Dla porównania, Apocalypse ma 7.
Q__
Moderator
#683 - Wysłana: 9 Cze 2019 01:27:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Czyli chyba miałem rację, iż twórcy pomyśleli sobie "wnet i tak zginiemy w zupie!" i uznali, że nawet nie ma co udawać, że się wysilają. Szkoda, mimo wszystko...

EDIT:
Jest streszczenie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Phoenix_(film)# Plot
B. dziwnie to rozegrali. (Przy czym - mam nieuchwytne wrażenie, które trudno uzasadnić - jakby w stylu MCU nieco.)
Eviva
Użytkownik
#684 - Wysłana: 9 Cze 2019 14:54:42
Odpowiedz 
Oglądałam i dałam recenzję na www.paradoks.net.pl
Film leży przede wszystkim aktorsko. Z historią komiksową ma niewiele wspólnego, ale to było oczywiste już na początku. Jednak dobór głównych aktorów - odtwórców ról Xaviera i Jean Gray - położyłby najlepszy scenariusz.
Q__
Moderator
#685 - Wysłana: 9 Cze 2019 15:33:31
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Oglądałam

Ohoho, załapałaś się przedpremierowo?

Eviva:
dałam recenzję

Było ją zlinkować bez krępacji:
https://paradoks.net.pl/read/37959-x-men-mroczna-p hoenix-recenzja-przedpremierowa
Dreamweb
Użytkownik
#686 - Wysłana: 9 Cze 2019 21:45:20
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#687 - Wysłana: 10 Cze 2019 00:06:58
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Się zaczyna

Cóż, napisałbym coś o klęsce, która jest sierotą, albo o uciekaniu z tonącego okrętu, ale powstrzymam się z szacunku dla pani, która i najlepsze odsłony X-cyklu nam wyprodukowała.
Przy czym dziwią mnie trochę współczesne hollywoodzkie praktyki, np. to, że można, szefować firmie robiącej filmy i nie mieć wpływu na ich kształt (bo nie sądzę jednak by kłamała).
mozg_kl2
Użytkownik
#688 - Wysłana: 10 Cze 2019 11:14:25
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#689 - Wysłana: 10 Cze 2019 12:38:16
Odpowiedz 
Q__:
Ohoho, załapałaś się przedpremierowo?

Jestem tak jakby sławna
Q__
Moderator
#690 - Wysłana: 10 Cze 2019 14:36:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Teoria spisku głosi że to celowe działanie myszki przed przejeciem marki.

Z komentarzy wynika, że jeśli już to raczej krecia robota Feige'a*. Disney nie ma w tym (finansowego) interesu...

* Skądinąd byłoby to zabawne, gdyby prawdziwe: Mysza wykupiła już tyle franczyz, że ekipy odpowiedzialne za nie zaczynają podkopywać się nawzajem...

Eviva

Eviva:
Jestem tak jakby sławna

Tak jakby dało się zauważyć.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  18  19  20  21  22  23  24  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!