USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Bashir
Moderator
#1 - Wysłana: 18 Sier 2011 23:45:10
Odpowiedz 
Przeszukując tematy stwierdziłem, że brakuje tego tematu (owszem pojawił się jeden czy dwa tematy na temat konkretnego filmu, np. Wolverina). Pomimo tego że dyskusje na temat X-menów przewijają się przez różne wątki, sądzę, że zasługują na osobny wątek.

X-men jest szczególnie miły i bliski sercu. Jakoś strasznie mnie wciągają te proste, aczkolwiek porywające przygody. Myślę, że ich główną siłą przekazu jest to, że postacie są bardzo wyraziste. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że mają określone specyficzne moce (które bardzo często rzutują na ich zachowanie i charakter), ale scenarzyści naprawdę starają się nadać im nieco indywidualności.

http://x-men.marvelcomics.pl/index.php <-- tutaj znajdziecie prawdziwą kopalnię wiedzy o X-menach.

Co ciekawe X-men (a raczej w ogóle marvelowskie universa) nie ograniczają się jedynie do tego co się dzieje na Ziemi (czytaj: nie ograniczają się do ratowania Ziemi przez X-menów), ale sięga do Deep Space (czytaj: X-meni ratują też cały wszechświat).

http://en.wikipedia.org/wiki/Shi%27ar <-- najbardziej znani "Xmenowi" kosmici -Shi'ar.

Zresztą jedna z głównych postaci - Jean Grey jest na ogół opętana przez kosmiczną istotę zwaną Phoenixem (zależy od universum).

Moimi ulubionymi postaciami zdecydowanie jest Gambit - http://en.wikipedia.org/wiki/Gambit_%28comics%29 -> potrafiący naładować wybuchową energią kinetyczną wszystko co nieorganiczne. Należący do Gildii Złodziei (na ogół) przechodzi na stronę "tych dobrych" i staje się członkiem X-men, zachowując przy tym swój nowo-orleanowsko-złodziejski styl

Wpisujcie wszelkie uwagi i komentarze odnośnie X-menów
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Sier 2011 01:40:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
X-Men.. Ile wspomnień...

Śliczna Storm (w wersji Byrne'a), należąca do ścisłej czołówki komiksu superbohaterskiego (i jednocześnie z tejże czołówki najbardziej rozrywkowa) "Dark Phoenix Saga", mroczna "Weapon X" z Wolverinem, bajeranckie rysunki ktore uczyniły Jima Lee gwiazdą (i mutantow w wersji Jima L. wersja kreskowkowa), niesamowite monologi Magneto (w dodatku w sumie rodaka), półnagie kształty Psylocke, love story Rogue i Gambita, film "X-men 2" - ścisła czołowka kina superbohaterskiego, eksperymenty spod znaku "New X-men" i "Ultimate X-men", Professor X i iście domowa atmosfera jego szkoły, skomplikowany prawie-jak-Batman Wolverine, wygadany Beast, krwiożerczy Sabretooth, solidna space opera związana z wątkiem Imperium Shi'ar, i jeszcze dzieje dojrzewania Kitty Pryde, i zimnosukowata Emma Frost...

Dzięki za załozenie tego tematu Bashir .
Bashir
Moderator
#3 - Wysłana: 19 Sier 2011 11:25:33
Odpowiedz 
Q__:
Dzięki za załozenie tego tematu Bashir

Znalazłem na forum swój wpis z bodajże 2007 czy 2008 roku, kiedy to niezbyt pochlebnie wypowiedziałem się na temat komiksów super bohaterskich, a teraz tworzę topic w którym można się rozpływać nad wspaniałościami X-menów taka mała ironia.

Q__:
zimnosukowata Emma Frost

Taaak, na avalonie ktoś określił Emmę jako największą 'bitch' universum
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 19 Sier 2011 15:35:05
Odpowiedz 
Bashir

Bashir:
a teraz tworzę topic w którym można się rozpływać nad wspaniałościami X-menów taka mała ironia.

A bo "X-men" to jednak wyjątkowa seria...
Bashir
Moderator
#5 - Wysłana: 23 Sier 2011 00:50:36
Odpowiedz 
Q__

Q__:
A bo "X-men" to jednak wyjątkowa seria...

Zgadzam się

Tylko dlaczego nikt poza nami nie wypowiedział się w temacie? Czy powinienem postawić jakieś kontrowersyjne pytanie w stylu: co powiecie na cross-over X-men i Star Trek? Kapitan Charles Xavier z USS Enterprise ? (Przez zbieżność aktorów nawet łatwo to sobie wyobrazić?) Załoga złożona z X-menów? Jean Grey jako Doradca (ala Troy), Hank McCoy - oficer naukowy, Cyclop - szef ochrony, Wolverine - RED SHIRT, Storm - nawigacja...
reyden
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Sier 2011 03:27:56
Odpowiedz 
Bashir:
Kapitan Charles Xavier ... Jean Grey jako Doradca (ala Troy), Hank McCoy - oficer naukowy ...

Tu się zgadzam

Profesor X jak przywódca X-menów najlepiej nadawał by się na dowódce ENT .

Jean ze swoją telepatią była by drugą Troi , a Hanku nie trzeba nic mówić - pasuje idealnie .

Bashir:
Cyclop - szef ochrony, Wolverine - RED SHIRT

Tu się nie zgadzam , o ile Cyklop może być jako szef ochrony , ew. jako oficer taktyczny ( swoją drogą w TNG po śmierci Tashy połączono te 2 funkcje , tak samo jak w VOY ) .

Za to Logan jako jednorazowy członek załogi nie pasuje mi kompletnie - raz że ze swoimi"mocami" był to by jedyny powracający RED SHIRT , po drugie postać w Universum X jest zbyt ważna .

Jak dla mnie z Logana by wyszło takie połączenie Worfa z Tuvokiem , do tego temperament Tashy Yar i Toma Parisa .

Sztorm też mi średnio pasuje jako nawigator .

Brakuje kilku innych stanowisk -

Pierwszy Oficer - skoro Jean robi za doradcę to ciężko by było obsadzić tą funkcję , poza Magneto z czasów najnowszego filmu o X-menach nikt inny mi nie przychodzi do głowy .

Taktyczny - Cyklop po przesunięciu Logana na szefa ochrony .

Lekarz pokładowy - Jubilee , Lilandra Neramani lub Moira MacTaggert .
Bashir
Moderator
#7 - Wysłana: 23 Sier 2011 10:07:03
Odpowiedz 
reyden:
był to by jedyny powracający RED SHIRT , po drugie postać w Universum X jest zbyt ważna .

nooo, i dlatego bylby wyjatkowym redshirtem. postac zbyt wazna dla universum, ale z drugiej strony, to takie typowe mieso armatnie od brudnej roboty czyli idealny redshirt. Choc szef ochrony tez moze byc. A Cyk'a mozna by dac wtedy na 1 oficera.

Lekarz - Moira - strzał w dziesiątkę.

Główny mechanik - Forge.

Nie wiem gdzie by Gambita obsadzić...

Ale Twój post o Magneto na pokładzie zainspirował mnie do wyobrażenia sobie, co by Eric zrobił z Borg, gdyby miał okazję ...
Alucard87
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Sier 2011 18:05:15
Odpowiedz 
Bashir:
co by Eric zrobił z Borg, gdyby miał okazję ...

Origami xD
Bashir
Moderator
#9 - Wysłana: 2 Wrz 2011 10:37:46
Odpowiedz 
Oglądaliście nowy film? Nie wiem czy gdzieś toczyła się dyskusja na ten temat, jeżeli tak to mnie ominęła.

Nowy film po pierwszym i dotąd jedynym obejrzeniu - nie spodobał mi się. Ja rozumiem, że w światach x-menowych jest dozwolona duża dowolność, jeżeli chodzi o interpretacje wydarzeń, ale żeby tak wszystko wymieszać ze wszystkim?
No dobra przymknijmy na to oko.

Ale co mnie najbardziej zraziło, to jak powierzchownie została pokazana przyjaźń Charlesa i Erica. No jaaaaa! W komiksach to oni lata ze sobą współpracowali, mieli początkowo tą samą 'myśl' itd. No i później, kiedy stanęli po przeciwnych stronach barykady to mimo wszystko, gdzieś tam te odczucia dawnej przyjaźni mogły dawać o sobie znać, a tutaj to wygląda na to, że zaprzyjaźnili się przez jedną, stosunkowo krótką misję.

No ale żeby już nie marudzić. Myślę, że jak obejrzę drugi raz to będzie lepiej Młody Charles jest ciekawie przedstawiony, no i parę momentów było, że się człowiek uśmiechnął - np. jak próbowali zwerbować Logana
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 2 Wrz 2011 10:39:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Bashir

Bashir:
co powiecie na cross-over X-men i Star Trek

Offtopicznie: Byly takie komiksy. Jeden właśnie z ekipą TNG.
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 2 Wrz 2011 12:32:35
Odpowiedz 
Nawet jeden z nich widziałem parę lat temu na targach komiksu w Warszawie (w wersji oryginalnej anglojęzycznej rzecz jasna). Głowy nie dam bo lata lecą ale chyba był to ten:

http://www.amazon.com/Planet-Star-Trek-Next-Genera tion/dp/0671019163
Bashir
Moderator
#12 - Wysłana: 2 Wrz 2011 14:12:02
Odpowiedz 
ooo nie wiedziałem. Trzeba się z tym zapoznać:

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek/X-Men

I jeszcze nawet taka powieść:

http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_X_%28Star_Trek %29
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Wrz 2011 23:54:01
Odpowiedz 
To w takim razie błąd z mojej strony, bo to co wrzuciłem to książka, nie komiks. Ale na tych targach widziałem na 100% komiks - crossover X-Men z TNG, więc coś takiego istnieje.

Q__:
półnagie kształty Psylocke

Psylocke w wersji "azjatyckiej" to była w swoim czasie (tzn. gdy wydawali X-Men w Polsce) dla mnie niekwestionowana miss świata komiksu w ogóle. Zresztą i dotąd w moim rankingu chyba nikt jej nie przebił. A uczucie to zaczęło się właśnie od rysunków p. Jima Lee. :P
Bashir
Moderator
#14 - Wysłana: 3 Wrz 2011 00:08:05
Odpowiedz 
Dreamweb:
Ale na tych targach widziałem na 100% komiks - crossover X-Men z TNG, więc coś takiego istnieje.

Tam na wiki gdzieś się doczytałem że był taki komiks ale nie ma artykułu nie ma o nim, więc spoko, schizy nie miałeś

Dreamweb:
Zresztą i dotąd w moim rankingu chyba nikt jej nie przebił. A uczucie to zaczęło się właśnie od rysunków p. Jima Lee. :P

Hm. A nie sądzicie, że te komiksy się strasznie postarzały? Nie wiem czy czytaliście je niedawno czy tylko pamiętacie z lat nieco młodszych. Ale gdy teraz czytam nowsze pozycje to te starsze pozycje o wiele ciężej mi strawić.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 3 Wrz 2011 14:21:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Psylocke w wersji "azjatyckiej" to była w swoim czasie (tzn. gdy wydawali X-Men w Polsce) dla mnie niekwestionowana miss świata komiksu w ogóle.

Ja wolałem jednak byrme'owską Storm. Po lekturze komiksów o niej lubiłem sobie chodzić po deszczu wyobrażając sobie, że to w/w mjutentka celowo pieści mnie jego kroplami, unosząc się gdzieś tam w górze na skrzydłach wiatru.
http://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece =742599&gsub=111935
http://www.comicartfans.com/GalleryPiece.asp?Piece =543634&GSub=42853
http://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece =254613&gsub=9648
(Od tego czasu wymagam od dziewczyn jednak mniejszych cudów .)

Bashir

Bashir:
Hm. A nie sądzicie, że te komiksy się strasznie postarzały?

Zależy w jakim sensie. Wizualnie tak, bo style rysowania zmieniają się co parę lat. (I nie chodzi o to, że te stare są gorsze, chodzi o to, ze inne właśnie...) Treściowo: jak coś jest dobre (jak "Dark Phoenix Saga" czy "Weapon X") starzeje się b. wolno, jak słabe - b. szybko.

Natomiast co do Jima Lee to komiksy przezeń rysowane zwykle cierpią na przerost (efektownej, ba efekciarskiej, acz ciekawej w sumie) formy nad treścią, co odpowiedź czyni dość oczywistą. (Inna rzecz, że tam gdzie mu Claremont scenariusze pisał fabularnie było nienajgorzej, z racji na klasę Claremonta. Np. komiks wydany u nas jako "X-men 1/95" raczej prędko się nie postarzeje. Natomiast komiksy tegoż rysownika spod znaku "Heroes Reborn" i "Batman: Hush" za lat parę staną się pewnie ciekawostką wspominaną na zasadzie jednego z komiksów młodości, bo treść tam kuleje*.)

-------------------------------------------------- --------------------------------------
* w wypadku "Batman: Hush" trochę to dziwi, bo Loeb umie pisać dobre scenariusze, może praca przy "LOST" go popsuła?
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Sty 2012 23:00:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Subiektywny wybór najlepszych scen z animowanej wersji przygód marvelowskich mutantów (tej klasycznej, inspiowanej komiksami Jima Lee):
http://www.youtube.com/watch?v=61cV4wJ7FQc
Bashir
Moderator
#17 - Wysłana: 30 Mar 2012 21:38:25
Odpowiedz 
http://kwejk.pl/obrazek/1055290/bywaw.html

Ciężko być czasem X-men'em
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 12 Kwi 2012 12:21:43
Odpowiedz 
"X-Men - Origins: Wolverine" w 5 sekund:
http://www.youtube.com/watch?v=B1JjjuQVoig
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 28 Kwi 2012 22:09:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Cze 2012 19:58:06
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Lip 2012 15:48:41
Odpowiedz 
SDCC: Jaki kierunek sequela "X-Men: Pierwsza klasa"?

Simon Kingberg, podczas konwentu rozmawiał z portalem ComingSoon.net i opowiadał o kontynuacji "X-Men: Pierwsza klasa", do którego pisze scenariusz.

Kingberg ściśle współpracuje nad scenariuszem z Matthew Vaughnem (także reżyser) i Jane Goldman, którzy tworzyli pierwszą część. Planowane rozpoczęcie produkcji to wiosna 2013 roku, a premiera lipiec 2014 roku.

Scenarzysta twierdzi, że będą szli obranym przez pierwszą część kierunkiem. Nadal ma być skupienie na postaciach i relacjach głównych bohaterów, którzy teraz stali się wrogami.

Potwierdził, że druga część także tworzona z myślą o zachowaniu spójności z filmowym uniwersum stworzonym przez Bryana Singera. Twierdzi, że dbają o to, aby wszystko się w miarę zazębiało, ale dodał, że nie zawsze idealnie to wychodzi.

Niestety, Kingberg nie mógł wyjawić żadnych szczegółów o pracach nad projektem.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 30 Lip 2012 17:37:57
Odpowiedz 
Nowe informacje o początku "The Wolverine"

Portal ComicBookMovie dowiedział się ze swoich rzetelnych źródeł, jak będzie wyglądać pierwsza wybuchowa scena "The Wolverine". Wygląda na to, że film będzie oparty na dwóch różnych komiksach. Uwaga na ewentualne spoilery!

Pierwotnie informowaliśmy, że "The Wolverine" inspirowany jest komiksem "Japan Saga" Franka Millera. Teraz dowiadujemy się, że twórcy czerpią także z "Wolverine: Logan" Briana K. Vaughana.

Wygląda na to, że otwierająca scena filmu będzie związana z modelem japońskiego obozu jenieckiego z okresu II wojny światowej, który widzieliśmy na pierwszych zdjęciach z planu. W tej scenie dojdzie do wybuchu bomby atomowej.

Pojawi się w tym miejscu znany superłotr z "Wolverine: Logan" - pułkownik Ethan Warren. Przebywał razem z Wolverinem w czasach II wojny światowej w japońskim obozie dla jeńców wojennych. Obaj są mutantami, których nie można zabić. W komiksie razem uciekają z obozu i natrafiają na Japonkę. Warren chce ją zabić, Logan uratować. W pewnym momencie zrzucają na nich bombę atomową, lecz obaj przeżyli.

W czasach teraźniejszych Warren jest płonącym szkieletem. Znajduje Wolverine'a w Japonii i go atakuje. Warren wyrywa serce Wolverine'a i zjada je, dzięki czemu odzyskuje wygląd człowieka. Logan jednak dalej walczy aż go zabija.

Źródła ComicBoomMovie potwierdzają, że będzie scena w czasach II wojny światowej, lecz już nie wiadomo, czy w teraźniejszości pojawi się Warren w zmienionej formie. Na tę chwilę pozostaje to w sferze spekulacji.

Poza Hugh Jackmanem w obsadzie są Will Yun Lee, Hiroyuki Sanada, Hal Yamanouchi, Tao Okamoto, Rila Fukushima i Svetlana Khodchenkova. Reżyseruje James Mangold.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#23 - Wysłana: 2 Sier 2012 21:42:58
Odpowiedz 
Oficjalny tytuł sequela "X-Men: Pierwsza klasa

Bryan Singer, producent kinowych przygód X-Menów w rozmowie z portalem IGN.com wyjawił oficjalny tytuł kolejnego filmu i fabułę opartą na znanym komiksie.
Oficjalny tytuł sequela brzmi: "X-Men: Days of Future Past". Singer potwierdził, że film oparty jest na wątku "Days of Future Past" z komiksu "Uncanny X-Men", ale dodadzą także coś od siebie.
W komiksie pokazano alternatywną przyszłość po tym, jak mutanci z Bractwa Złych Mutantów zabili ważnego amerykańskiego senatora. Doprowadziło to do przyszłości, w której wszyscy mutanci są ścigani przez olbrzymie roboty zwane sentinel.
Singer ma także nadzieje na rozbudowanie filmowego świata mutantów i stworzenie czegoś w stylu kinowego uniwersum Marvela.

za hatak.pl
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 2 Sier 2012 22:39:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Oficjalny tytuł sequela brzmi: "X-Men: Days of Future Past".

A bałem się już, że "X-men: Druga klasa".

mozg_kl2:
zabili ważnego amerykańskiego senatora

Znanego z filmowej "jedynki" Kelley'a. Ciekawe czy to zmienią?
Toudi
Użytkownik
#25 - Wysłana: 2 Sier 2012 22:51:08
Odpowiedz 
Q__:

Tego co Mystique podmieniła?

Zdaje się, że w animacji, któryś mutant z X-menów przeniósł się z alternatywnej historii, był łącznikiem z główną linią.

Ja tam i tak tylko czekam na to co pokażą z Wolwerinem.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 2 Sier 2012 22:55:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Tego co Mystique podmieniła?

Tego samego.

Toudi:
Zdaje się, że w animacji, któryś mutant z X-menów przeniósł się z alternatywnej historii, był łącznikiem z główną linią.

Niejaki Bishop (o ile pomnę). W komiksach była wcześniej i Phoenix 2 (ona właśnie ze świata opisanego w "Days of Future Past"), a później Cable. Każde z innej rzeczywistości...

EDIT: a'propos Bishopa:
http://www.youtube.com/watch?v=UjziprxQYmI
http://www.youtube.com/watch?v=iscZYtMeI3U
(Masz tam i dużo Wolviego.)
Toudi
Użytkownik
#27 - Wysłana: 3 Sier 2012 15:32:22
Odpowiedz 
Klimaty postapo są takie pociągające...
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 3 Sier 2012 16:04:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Zwł. gdy na ich tle moja ukochana Storm przeżywa wielgą miłość z ulubieńcem wszystkich Wolviem..

(Choć jej patetyczne "pogodowe" teksty niemiłosiernie gryzły się z tym irokezem na głowie...)
mozg_kl2
Użytkownik
#29 - Wysłana: 3 Sier 2012 17:03:45
Odpowiedz 
Q__:
A bałem się już, że "X-men: Druga klasa".

I to ja jestem złośliwy ;p. Tez mi to przyszło do głowy.

Q__:

Swego czasu mówiono coś, że druga część Pierwszej Klasy ma się zaczynać sceną zamachu na JFK za którym stoi magneto.

Toudi:
pokażą z Wolwerinem.

Mówisz masz. http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/23791/Jackman_na _kolejnych_zdjeciach_z_planu_The_Wolverine/
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 3 Sier 2012 17:15:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
I to ja jestem złośliwy ;p.

Im więcej wokół popkultury tym mniej mam dla niej cierpliwości (choć akurat "X-Men" zaliczają się do jej jaśniejszych punktów, mimo, że tłumaczenie wszystkich tych superbohaterskich cudów mutacją postawi włosy na głowie każdego genetyka).

mozg_kl2:
Tez mi to przyszło do głowy.

Strona:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / X-men

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!