USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ósmy Cud Świata: King Kong
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Sier 2011 08:01:12 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
King Kong bo o nim jest mowa w temacie, jest gigantycznym gorylem zamieszkującym wyspę na Pacyfiku lub Oceania Indyjskim.

King Kong ma na swoim koncie 5 filmów Amerykańskich:

1. King Kong (1933): Grupa filmowców przybywa na tajemniczą wyspę w celu nakręcenia filmu, nie wiedzą że na wyspie żyje wielki goryl King Kong który porywa Ann. Oprócz konga wyspę zamieszkują dinozaury i inne stwory.

2. Son of Kong (1933): Carl Denham musi uciekać z Nowego Jorku, gdyż nie pokrył szkód jakie wyrządził King Kong, w wyniku serii zdarzeń ląduje znów na wyspie czaszki gdzie odkrywa Konga-Albinosa.

3.King Kong (1976): Statek kompani naftowej wyrusza na Pacyfik, po drodze załoga ratuje Dwan. Po pewnym czasie ekspedycja dociera na nieznaną wyspę, na której żyje wielki goryl King Kong który porywa Dwan.

4. King Kong żyje (1986): King Kong przeżył upadek z WTC, lecz znajduje się w śpiączce i potrzebuje transfuzji krwi, na szczęście w tropikach zostaje odkryta samica Konga.

5. King Kong (2005): Remake filmu z 1933, podobnie jak w oryginale ekipa filmowców wyrusza na nieznaną wyspę, na której żyje King Kong który porywa Ann. Oprócz konga wyspę zamieszkują dinozaury i inne stwory.

Oprócz filmów Amerykańskich Kong Pojawił się w 3 filmach Japońskich.

1.Wasei Kingu Kongu (1933) i King Kong Pojawia się w Edo: Filmy zaginęły (prawdopodobnie taśmy uległy zniszczeniu w wyniku bombardowań w II WŚ.), więc wiadomo o nicg tyle co nic

2. King Kong kontra Godzilla (1962). Dwa najsłynniejsze potwory w dziejach kina w jednym filmie. Godzilla uwalnia się z góry lodowej, a na wyspie na Pacyfiku zostaje odkryty King Kong, który zostaje następnie przewieziony do Japonii. Godzilla i King Kong toczą zażartą walkę, po czym wpadają do oceanu i nie wiadomo kto wygrał.

3. Ucieczka King Konga (1967): Doktor Ho konstruuje Mecha Konga by wydobywał z Arktyki Pierwiastek X. Jednak maszyna się psuje. Tym czasem załoga łodzi podwodnej odnajduje na wyspie Mondo legendarnego King Konga, gdy Doktor Ho się o tym dowiaduje, postanawia go porwać i wykorzystać by wydobywał dla niego Pierwiastek X.

Dodatkowo powstał Koreańsko Amerykański film w 3-D pod tytułem Ape (1976) na temat którego jak na razie niewiele mi wiadomo.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 11 Sier 2011 08:17:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kiedy widzę jak zakładasz kolejny topic o japońskich superbohaterach, wielkich potworach etc. żałuję, że nie mogę zmienić sie w bohatera tytułowego tego wątku w jego najbardziej furiackim wydaniu:

ps. drobne ciekawostki:
http://thevaultofhorror.blogspot.com/2009/11/retro -review-king-kong-1933.html
http://thevaultofhorror.blogspot.com/2011/05/many- faces-of-king-kong.html
i przy okazji:
http://thevaultofhorror.blogspot.com/2010/07/many- faces-of-godzilla.html
mozg_kl2
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Sier 2011 08:45:51
Odpowiedz 
Q__:
Kiedy widzę jak zakładasz kolejny topic o japońskich superbohaterach, wielkich potworach etc. żałuję, że nie mogę zmienić sie w bohatera tytułowego tego wątku w jego najbardziej furiackim wydaniu:

Ciekawe ciekawe. A temat z jednym zdaniem o Forever war i Prometeuszu jakoś Ci nie przeszkadzał. Widac są równi i równiejsi.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 11 Sier 2011 08:59:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
A temat z jednym zdaniem o Forever war i Prometeuszu jakoś Ci nie przeszkadzał.

Bo to jest klasyka SF. W dodatku pierwsza z w/w rzeczy ma związki personalne z ST, a obie kręci facet, któremu proponowano reżyserowanie FC (i który jest prawdopodobnie najwybitniejszym żyjącym reżyserem SF).

A "King Kong" cóż... Bliżej mu do horroru czy monster movie niż SF.
mozg_kl2
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Sier 2011 09:19:23
Odpowiedz 
Q__

A zawsze wydawało mi się iż oceniamy temat ppod względem merytorycznym a nie bliskosci do sf. Teraz wychodzi, że można założyć świetny temat o king kongu i być zakrzyczanym i beznadziejny temat oparty na jednym zdaniu ale o sf wiec wszystko jest ok.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 11 Sier 2011 10:32:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
A zawsze wydawało mi się iż oceniamy temat ppod względem merytorycznym a nie bliskosci do sf.

Wzgląd merytoryczny to nie tylko post założycielski (acz owszem, lepiej by był rozbudowany), ale i potencjał sensownych dyskusji jaki tenże temat generuje.

Np. neo_spider założył kiedyś sążnisty i merytoryczny temat o dzieleniu tusz wołowych, a waterhouse - mimo, że był to topic swoiście erudycyjny, podparty smakowitymi cytatami - skasował go jednak bez litości.

Odległość tematyczna danego watku od ST też ma pewne znaczenie.

ps. cenię ludzi posiadajacych swoje opinie, zwłaszcza jeśli są to opinie dobrze umotywowane, ale prosiłbym Cię o zaprzestanie ciągłego pouczania współużytkowników forum (w tym i mnie), bo to zaczyna podchodzić pod "punkt drugi" IMO... (pamiętaj też, że póki co jesteś jeszcze newbie drogi mozgu_kl2, więc tak "rozpychać się" to trochę niepolitycznie )
mozg_kl2
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Sier 2011 11:53:04
Odpowiedz 
Q__:
Wzgląd merytoryczny to nie tylko post założycielski (acz owszem, lepiej by był rozbudowany),

Rozumiem, ze zwracasz na to uwaga kiedy trzeba? Zresztą Marcinek dużo lepiej rozbudował swój post założycielski niż kordian, który napisał Czesc jestem fajny czekam na film a Wy?

Q__:
ale i potencjał sensownych dyskusji jaki tenże temat generuje.

Tak na oko to jakies 80% tematów nie ma tego potenciału.

Q__:
zaprzestanie ciągłego pouczania współużytkowników forum (w tym i mnie), bo to zaczyna podchodzić pod "punkt drugi" IMO...

Nikogo nie pouczam, tylko wypowiadam sie w kwestiach dotyczących forum, jako członek tej społeczności. Otóż uważam, zę nie potrzebnie skoczyłeś na MarcinKa za ten temat oraz go zaszczówasz, jednocześnie w temacie który jest ewidentnym dublem do tego opartym na w/w zdaniu nie zareagowałeś. Możesz mnie zbanować mi to rybka. Wyraziłem swoje zdanie na ten temat, i tyle.

Q__:
"rozpychać się" to trochę niepolitycznie

A politycznie jest pisac cos takiego?

Q__:

MarcinK
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Sier 2011 11:06:48
Odpowiedz 
King Kong, pojawił się również w dwóch serialach animowanych:

1.The King Kong Show (1966) Japoński serial o King Kongu, opowiada o jego przygodach na Mondo Island, na podstawie serialu pierwotnie miał powstać film kinowy: King Kong vs Ebirah który ostatecznie przekształcił się w "Godzilla vs the Sea Monster" i "King Kong Escapes"

2.Kong: The Animated Series Kong (2000), serial opowiada o Kongu żyjącym na Kong Island. Jako ciekawostkę dodam że Kong ma kontakt psychiczny z Jason-em Jenkins-em
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Sier 2011 11:31:08
Odpowiedz 
King Kong - pamiętam, jak płakałam na starym filmie, gdy do niego strzelali. Z jednej strony bałam się go okropnie, z drugiej strony było mi go równie żal jak potwora Frankenksteina, gdy ludzie go ścigali. Nawet jako małe dziecko uważałam, ze w tych obu filmach potworami to byli ludzie.
Toudi
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Sier 2011 12:43:49
Odpowiedz 
Eviva:
ze w tych obu filmach potworami to byli ludzie.

Bo byli.
Pisarz
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Sier 2011 13:36:21 - Edytowany przez: Pisarz
Odpowiedz 
mozg_kl2,
Zobacz w jakim dziale jest ten temat.
King Kong to nie s-f.

Monster movie to nie s-f ogólnie.
MarcinK
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Sier 2011 14:13:13
Odpowiedz 
Eviva:
. Z jednej strony bałam się go okropnie, z drugiej strony było mi go równie żal

King Kong jest właśnie taką postacią, po części przerażającą a po części również taką której można współczuć.

Pisarz:
King Kong to nie s-f.

A Wampiry to S-F?
Toudi
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Sier 2011 14:22:12
Odpowiedz 
MarcinK:
A Wampiry to S-F?

Wszystko zależy od przyjętej konwencji i danego dzieła.
Jeśli przyjmiemy, że powstały nadnaturalnie i że boją się chrześcijańskiego boga, to ciężko nazwać to SF, jak przyjmiemy że powstały wskutek jakiegoś wirusa, że są rasą z innej planety, czy jeszcze coś innego, to czemu nie.

Sporo też zależy od tego, co chce się pokazać.

Ps. Q powiedział, czemu daje to w SF, ale zacytuję, bo widzę że nie czytasz:
Q:
w niektórych utworach wampiry występują jako mutacja ludzkości, a skoro mutacja to nadają się do SF...

Seybr
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Sier 2011 15:01:32
Odpowiedz 
To ja już od King Konga wolę Planetę Małp, choć i ta mnie drażni swoją głupotą i nie logicznym scenariuszem. Ostatni King Kong jest tak cudowny jak Jaruś Kaczyński.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 15 Sier 2011 15:25:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Żebyś nie narzekał , masz tu coś o aluzjach do King Konga (i Godzilli) w "Transformers":
http://tfwiki.net/wiki/King_Kong

Eviva

Eviva:
Nawet jako małe dziecko uważałam, ze w tych obu filmach potworami to byli ludzie.

W "King Kongach" nawet bardziej. (Nawasem mówiąc moja ulubiona wersja przygód tytułowego potwora to ta z Jessicą Lange i kukłą autorstwa Carla Rambaldiego - tego od E.T. - w rolach głównych.)

Pisarz
MarcinK
Toudi

Skoro już superbohaterowie trafili do SF, to niech i King Kong tu zostanie. Nie będę przenosił. Zwł, że na Ziemi faktycznie żyły kiedyś gigantyczne - choć nie aż tak duże jak KK - małpy:
http://news.nationalgeographic.com/news/2005/12/12 08_051208_giant_ape.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigantopithecus_black i
Swoją drogą jesli wierzyć Godzilla Wiki, są one postrzegane jako przodkowie King Konga właśnie:
http://godzilla.wikia.com/wiki/King_Kong

Seybr

Seybr:
Ostatni King Kong jest tak cudowny jak Jaruś Kaczyński.

Co bym nie sądził o J.K. bez takich aluzji proszę.

ps. a Donkey Kong'a pamietacie? to też poniekąd hołd dla tytułowej postaci:
http://www.fetchfido.co.uk/games/donkey_kong/donke y_kong.htm
MarcinK
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Sier 2011 19:28:15
Odpowiedz 
Teraz trochę o grach wideo.

King Kong 2: Ikari no Megaton Punch (1986) gra wydana na NES. Fabuła gry opiera się o film "King Kong Żyje". Naszym zadaniem jest przechodzenie Kongiem kolejnych poziomów w poszukiwaniu partnerki.

King Kong 2: Yomigaeru Densetsu (1986) gra wydana na MSX-2 w przeciwieństwie do King Kong 2: Ikari no Megaton Punch, gra jest bardziej RPG niż przygodówką, jak również zamiast Kongie kierujemy Mitchell

Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie (2005) gra wydana na PC, PS2, Xbox, GameCube, PSP, Nintendo DS, w grze wcielamy się w postaci Jacka i Konga, i w zależności jaką postacią gramy, gra jest albo FPP w przypadku Jacka lub przygodówką w przypadku Konga. Gra opiera się o film z 2005.

Kong: The 8th Wonder of the World (2005) gra wydana na GBA, przez większość gry kierujemy ludźmi i rozgrywka przypomina takie gry jak "Legend of Zelda" mianowicie polega na rozwiązywaniu rożnych zagadek, zbieraniu przedmiotów itp. Podczas gdy w krótkich poziomach z Kongiem, gra jest dużo łatwiejsza, po prostu mamy iść przed siebie i pokonywać dinozaury i innych wrogów.

Q__:
Nawasem mówiąc moja ulubiona wersja przygód tytułowego potwora to ta z Jessicą Lange i kukłą autorstwa Carla Rambaldiego

Mam ten film gdzieś na DVD, co prawda rożni się od innych pod pewnymi względami (np. brak dinozaurów) ale mi się podoba.
mozg_kl2
Użytkownik
#17 - Wysłana: 16 Sier 2011 07:46:16
Odpowiedz 
Pisarz:
mozg_kl2,
King Kong to nie s-f.

Monster movie to nie s-f ogólnie.

Ten dział przerabiał juz różne kwiatki. Superman, Spiderman, Zielona Latarna to też nie sf a tutaj jest. Na siłe probujecie znalesc dziure w całym.

Q__:
Żebyś nie narzekał

Nie narzekam. Czasami lepiej cos zostawić i przemilczec niż nie potrzebnie bic pianę. Cisza sprawi, ze temat spadnie i będzie świety spokój.

Q__:
"Transformers":

Czy bycie fanem Transformersów oznacza bycie napiętnowanym?
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 16 Sier 2011 09:04:22
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Czy bycie fanem Transformersów oznacza bycie napiętnowanym?

Jako były fan w/w robotów nic o tym nie wiem .
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Sier 2011 11:16:34
Odpowiedz 
Q__:
Jako były fan w/w robotów nic o tym nie wiem .

Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi. W temacie o nowym treku rozwodzono sie na temat mojego dzieciństwa. Czekałem tylko az ktos wyskoczy, że miałem dziadka w wermachcie czy cos w ten deseń. Niektorzy użytkownicy, po przyznaniu siedo tego, że filmy baya mi się podobały, podwazaja moje opinie oraz poglądy jakie wyrażam. To śmieszne. Powiedziałem już. Moge lubic zupe pomidorowa i milione. jedno nie przeczy drugiemu. Potrzebuje oglądnac cos ambitnego oglądam odyseje kosmiczną, nie to oglądam transformersy. Tu i tu oczekuje czegos innego i to coś dostawe.
MarcinK
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Sier 2011 11:21:00
Odpowiedz 
Zapomniałem o tym napisać w poprzednim poście. Otóż King Kong miał się również pojawić w grze Godzilla: Unleashed, jednak zrezygnowano z niego z powodów problemów prawnych z Universal Studios, zamiast Konga w grze miał pojawić się Zilla, jednak z niego również zrezygnowano z powodu małej popularności potwora.

Dodatkowo w grze King of The Monters pojawia się goryl Woo który jest jawnym nawiązaniem do Konga, a w wydanej na PS-2 grze War Of The Monsters pojawia się Congar który też jest oparty o Konga, podobnie jak pozostałe potwory z owej gry które również opierają się o znane potwory np. Togera wzorowany o Godzillę.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 16 Sier 2011 12:14:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Potrzebuje oglądnac cos ambitnego oglądam odyseje kosmiczną, nie to oglądam transformersy. Tu i tu oczekuje czegos innego i to coś dostawe.

Nie musisz tego tłumaczyć, facetowi b. lubiącemu "Mortal Kombat" i będącemu przez długie lata fanem Marvela i DC (miłość do komiksowych superbohaterów zasadniczo mi przeszła, ale czasem coś jeszcze z sentymentu przekartkuję).

(Z drugiej strony lubiąc pewne rzeczy nie upieram się, że są mądre, czy stanowią arcydzieła, nie: podkreślam po prostu, że je lubię takimi - tak głupimi - jakie są.)
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Sier 2011 14:01:56
Odpowiedz 
Q__:
Nie musisz tego tłumaczyć

Nie musze, nie chce i nawet nie mam zamairu. Nie swojo się poczułem jak rozwałkowywaliście mnie przez 2 strony tematu o nowym filmie. Wystarczyło spytać.

Q__:
Mortal Kombat

Też lubie.

Q__:
Marvela i DC

Mi ogolnie przeszła fascynacja komiksami, przy czym zdarza się, że sięgne do jakiegoś tytułu ale bardziej ze wzgledu na renomę i treść.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 16 Sier 2011 21:49:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Z innej beczki , nie wiem czy wiesz, że Stanisław Lem był wielkim fanem "King Konga" i zamęczał rodzinę oglądając go raz za razem. (Uwielbiał też zresztą "Bondy", klasyczne angielskie kryminały i ghost story.)
Tak przynajmniej twierdzi Wojtek Orliński .
MarcinK
Użytkownik
#24 - Wysłana: 17 Sier 2011 08:29:26
Odpowiedz 
Q__
Tego akurat nie wiedziałem, ale już od pewnego czasu wiem że Stachurski, Piaseczny, Kojima (ten od Metal Gear Soild) lubią Godzillę i tego oryginalnego Japońskiego a nie to amerykańskie coś.
Pamiętam że jeszcze było kilka sławnych osób lubiących Godzillą i Konga ale nie pamiętam kto.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 17 Sier 2011 08:39:39
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Stachurski, Piaseczny

Gustem akurat tych panow, bym się nie przejmował .
Bashir
Moderator
#26 - Wysłana: 17 Sier 2011 23:16:05
Odpowiedz 
MarcinK
Q__
mozg_kl2

Ja zdecydowanie widzę niesamowity postęp. Porównując to jak zakładał MarcinK tematy wcześniej a jak założył ten, stwierdzam, że jest całkiem reformowalny i w miarę podatny na wskazówki
MarcinK
Użytkownik
#27 - Wysłana: 3 Lut 2012 14:39:56
Odpowiedz 
Potworem Jest człowiek
Ta piosenka dziwnie pasuje mi do filmów o King Kongu, czyż nie?
MarcinK
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Mar 2013 18:19:45
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Wrz 2013 18:41:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 6 Wrz 2013 19:07:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK
mozg_kl2

Heh, rzuciłem okiem na początek topicu i zobaczyłem jak ładnie wygraliście ze mną na argumenty ratując topic przed zamknięciem. Punkt dla Was.

BTW.
Q__:
nie wiem czy wiesz, że Stanisław Lem był wielkim fanem "King Konga" i zamęczał rodzinę oglądając go raz za razem./.../
Tak przynajmniej twierdzi Wojtek Orliński

Tomasz Lem, syn swego ojca, też to oficjalnie potwierdził (w "Awanturach na tle powszechnego ciążenia").
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ósmy Cud Świata: King Kong

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!