USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Amazing Spider-Man
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#331 - Wysłana: 27 Wrz 2018 12:39:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Reiko

Dorzucę drobne info, a nuż ktoś nie wie kto zacz...
http://mortalkombat.wikia.com/wiki/Reiko

Dreamweb:
Po czasie okazało się, że on po prostu lubi przebierać się za Shao Kahna. Taki in-universowy cosplayer.

Cóż, i postacie popkulturowe mogą mieć swoich idoli - neoSpider-man Tony'ego Starka, Jodo Kast - Bobę Fetta, Elite, Mr. Payback i the Holy - Punishera, Riker - Picarda, Kirk - Gartha (i, prawdopodobnie, Saru)...
mozg_kl2
Użytkownik
#332 - Wysłana: 2 Paź 2018 19:55:31
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#333 - Wysłana: 2 Paź 2018 20:07:46
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
"Film to nowa wersja fantastycznej 4"

Jeśli tak, to lepiej to ukrywają. Tu - mimo wszelkich odstępstw od oryginału - zwiastuny dawały pewną nadzieję, tam tandetą wiało od początku...
Dreamweb
Użytkownik
#334 - Wysłana: 3 Paź 2018 08:20:02
Odpowiedz 
To żeśta mnie zdziwili. Byłem święcie przekonany, że ten film to kategoria wiekowa R. Że chcieli pójść z powagą i brutalnością w ślady Logana. A tu takie zaskoczenie. Dla mnie na minus.

Q__:
mimo wszelkich odstępstw od oryginału - zwiastuny dawały pewną nadzieję, tam tandetą wiało od początku

Dokładnie, jeśli faktycznie ten film to taka słabizna, to lepiej to ukrywali...
Q__
Moderator
#335 - Wysłana: 3 Paź 2018 08:24:07
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Byłem święcie przekonany, że ten film to kategoria wiekowa R.

Ja też. Widocznie i to lepiej ukrywali...
mozg_kl2
Użytkownik
#336 - Wysłana: 3 Paź 2018 08:31:02
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#337 - Wysłana: 3 Paź 2018 08:45:43
Odpowiedz 
mozg_kl2:
https://naekranie.pl/aktualnosci/venom-sa-recenzje -i-wynik-z-rotten-tomatoes-nie-jest-dobrze-3604115

A tam:

Tom Hardy wciela się w przerażającego symbionta z kosmosu

Eee... No comment.

Podczas seansu można się pośmiać (jeżeli ktoś nie nastawił się na mrok i brutalność rzeczywiście może uznać to za zaletę) i zwyczajnie dobrze się bawić, zajadając popcorn podczas wybuchowej akcji. To typowy twór rozrywkowy, który usatysfakcjonuje widzów oczekujących typowej rozrywki – relacja Brocka i Venoma określana jest jako bromance i głównie to ona dodaje filmowi energii.

No to trailery były strasznie mylące i mnie właśnie nastawiły na mrok, kategorię R, a co do relacji obcy/Brock spodziewałem się czegoś ala opętanie przez demona, tudzież Eddiego powoli tracącego zmysły pod wpływem dominującego nad nim kosmity. A tu wychodzi, że będzie dwóch kumpli, dowcipkujących między sobą, po co lepszej akcji pewnie przybijających sobie mentalne "piątki", a może i krzyczących "Boom bitch!".
Q__
Moderator
#338 - Wysłana: 3 Paź 2018 12:25:33
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
sa-recenzje -i-wynik-z-rotten-tomatoes-nie-jest-dobrze

Krytykom ostatnio nie ufam, poczekam na oceny publiczności... chociaż... tak wyraźne rozchodzenie się tego, co na ekranie z treścią trailerów wydaje się niepokojące.

Dreamweb

Dreamweb:
będzie dwóch kumpli, dowcipkujących między sobą

Czyżby o zjadaniu mózgu/psa/lota/kanarka? (Choć czy przy takich dowcipach nie daliby R?)
Dreamweb
Użytkownik
#339 - Wysłana: 3 Paź 2018 13:43:32
Odpowiedz 
Swoją drogą, ten film miał zrekompensować kiepski występ Venoma w Spider-Manie 3, chyba się nie udało... Nowi X-Meni mają zrekompensować kiepski występ Phoenix w X-Men 3 - chyba się nie uda? Ktoś widzi prawidłowość?
Q__
Moderator
#340 - Wysłana: 3 Paź 2018 13:51:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ktoś widzi prawidłowość?

Wniosek prosty: (ciągłe) reBootowanie nie jest żadnym zbawieniem, gdy kreatywność leży. Tylko czy do łepetyn hollywoodzkich decydentów tak prosta mądrość jest w stanie dotrzeć?
MarcinK
Użytkownik
#341 - Wysłana: 3 Paź 2018 14:51:15
Odpowiedz 
Q__:
Tylko czy do łepetyn hollywoodzkich decydentów tak prosta mądrość jest w stanie dotrzeć?

Najpierw przeciętny widz musiałby być od nich mądrzejszy
Q__
Moderator
#342 - Wysłana: 3 Paź 2018 15:04:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Sądzę, że jest, bo przecież co któryś projekt tych hollywoodzkich "mędrców" robi klapę (ergo: widz jest dość inteligentny, by odrzucić z niesmakiem ich wydumki).
MarcinK
Użytkownik
#343 - Wysłana: 3 Paź 2018 15:16:43
Odpowiedz 
Q__
Z drugiej strony te wyraźnie lepsze od reszty (Logan, GiTS, nowy BR) kokosów nie robią
Dreamweb
Użytkownik
#344 - Wysłana: 3 Paź 2018 15:19:59
Odpowiedz 
https://youtu.be/Rgm8Q7P5L9Y

Chcemy czy nie, Spider-Verse nadchodzi
Q__
Moderator
#345 - Wysłana: 3 Paź 2018 15:30:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
e wyraźnie lepsze od reszty (Logan, GiTS, nowy BR)

Ale czy one takie znów lepsze? "Logan" gubi kompletnie sens tego, kim jest/był profesor Xavier, jego wizji, niesionej przez niego nadziei. Aktorski GITS to wydmuszka - owszem, ładne obrazki/efekty, ale poza tym film kompletnie niekonieczny, nieoryginalny. Nowy "BR" to znów próba pożywienia się na legendzie kina SF...

Dreamweb

Dreamweb:
Chcemy czy nie, Spider-Verse nadchodzi

Mam b. mieszane uczucia, ale przyznać trzeba, że Peter i Miles fajnie wypadają w duecie, a Gwen - jak moda każe - przebija ich fajnością.
MarcinK
Użytkownik
#346 - Wysłana: 3 Paź 2018 18:05:22
Odpowiedz 
Q__:
Ale czy one takie znów lepsze?

Chociażby pod względem wykonania
Q__
Moderator
#347 - Wysłana: 3 Paź 2018 20:59:59
Odpowiedz 
MarcinK

Tylko, że wpadały w taki trochę martwy obszar (strefę neutralną?) - dla miłośników masówki były ciut za ambitne, zwolenników naprawdę ambitnego kina (choćby rozrywkowego) nie miały czym porwać. Jedyne w co mogły celować to niszowa kultowość - ale czy to się im udało, da się sprawdzić dopiero po latach...
MarcinK
Użytkownik
#348 - Wysłana: 3 Paź 2018 21:11:06
Odpowiedz 
Q__:
zwolenników naprawdę ambitnego kina (choćby rozrywkowego) nie miały czym porwać

Czy ja wiem? Ok to co wytykasz np. Loganowi to może i fakt, ale nie jest on pozbawiony innych głębszych treści.
Q__
Moderator
#349 - Wysłana: 3 Paź 2018 22:25:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ok to co wytykasz np. Loganowi to może i fakt

A propos:
https://gamefaqs.gamespot.com/boards/227-movies-at -the-theater/75129156
https://www.reddit.com/r/xmen/comments/5xrfs6/i_ha ted_logan/

MarcinK:
ale nie jest on pozbawiony innych głębszych treści.

Nie twierdzę, że jest. Ale przecież publiczność go nie odrzuciła - ma 8,1 na IMDB, 93% od krytyków, a 90% od widowni, na RT, i tych circa 500 baniek zarobił...
Q__
Moderator
#350 - Wysłana: 5 Paź 2018 00:26:57
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#351 - Wysłana: 5 Paź 2018 07:08:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#352 - Wysłana: 5 Paź 2018 10:26:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Tu gorsza

Z tego co widzę głównym zarzutem jest tu postawienie na głowie historii Eddiego - w oryginale był sfrustrowany cwaniaczek, wkurzony na cały świat (z Peterem Parkerem na czele) za to, że cwaniaczenie mu nie wyszło. Tu dostajemy jedynego szlachetnego w brudnym świecie.

Przy czym trochę dziwi mnie tak ostra krytyka zmienionej genezy postaci i scenariuszowych dziur - przecież to kino superbohaterskie (i nie tylko ono) funduje nam od dawna... (Albo faktycznie jest ponadstandardowo źle w tym zakresie, albo potwierdzają się teorie spiskowe, i krytycy dostali zamówienie, że akurat ten film trzeba gnoić, albo nie dostali zlecenia, że trzeba go chwalić. Tj. zachodni, bo nasi pewno podążają za modą.)

Nawiasem:

ale to jak wiemy się nie zdarzyło. Nawet to głośno omawiane odgryzanie głów. Niby jest obecne, ale tak naprawdę jest ono zasygnalizowane, nie zaś pokazane

W komiksach Venom o tym odgryzaniu łbów i zjadaniu mózgów gadał, ale nie przypominam sobie by to kiedykolwiek robił...
MarcinK
Użytkownik
#353 - Wysłana: 10 Paź 2018 09:38:10 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.antyradio.pl/Film/Duperele/Tobey-Magui re-w-filmie-SpiderMan-Far-From-Home-Tego-chca-fani -MCU-26280

Chociaż większość geeków uważa, że młody Brytyjczyk jest najlepszym Spider-Manem w historii kinematografii,

Gdzie oni mają oczy?

Poza Tobey'em ściągnąłbym do MCU Snipesa i Lundgren'a.
Dreamweb
Użytkownik
#354 - Wysłana: 10 Paź 2018 10:30:05
Odpowiedz 
MarcinK:
większość geeków uważa, że młody Brytyjczyk jest najlepszym Spider-Manem w historii kinematografii

Uf, dobrze że chwilę wcześniej skończyłem pić wodę bo bym opluł klawiaturę.
Chyba, że kluczowe jest tu słowo geeków.
Q__
Moderator
#355 - Wysłana: 10 Paź 2018 13:11:25
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tobey-Magui re-w-filmie-SpiderMan-Far-From-Home-Tego-chca-fani -MCU

No widzisz... Tak w tych fanów MCU wątpiłeś, a jednak klasykę oglądają...
Dreamweb
Użytkownik
#356 - Wysłana: 10 Paź 2018 13:44:47
Odpowiedz 
Dla mnie jest to trochę zabawne - dać Maguire'a jako "powrót do korzeni", jako gest dla tych, co "wychowali się na jego Spider-Manie".

Cóż, ja się "wychowałem" filmowo na Spider-Manie Hammonda, a komiksowo McFarlane'a, Larsena, Saviuka, Buscemy i jeszcze paru. I dla mnie Spider-Man Raimi'ego i Maguire'a jest nadal zjawiskiem względnie nowym. Cóż, kwestia punktu odniesienia oczywiście, gdybym pierwszego Spidera Raimi'ego oglądał mając lat 10 czy 12, też bym na to inaczej patrzył. Ale tak jak to teraz wygląda z mojego punktu widzenia, to te deklaracje brzmią właśnie dość zabawnie.
Q__
Moderator
#357 - Wysłana: 10 Paź 2018 13:51:14
Odpowiedz 
Dreamweb

Cóż, pogódźmy się z tym, że dla statystycznego targetu MCU jesteśmy starcami.
Dreamweb
Użytkownik
#358 - Wysłana: 10 Paź 2018 13:57:21
Odpowiedz 
Może stworzę własną petycję, żeby Nicholas Hammond też wystąpił.

A jeszcze co do artykułu...

W sequelu „Spider-Man: Homecoming” Peter wraz z przyjaciółmi ze szkoły wyruszy na wakacje po Europie. Spotka tam wielu nowych wrogów, prawdopodobnie Scopriona, Hydro-Mana, Chameleona, Molten Mana i głównego przeciwnika - Mysterio, granego przez Jake'a Gyllenhaala.

Ło ło ło, nie za dużo tego? Przy takim natłoku, to rola części z nich będzie musiała spaść do statystów niemalże. A tak się ongiś czepiano, że w trójce był i Sandman, i Venom i Goblin - wychodzi, że to było bardzo stonowane.
Q__
Moderator
#359 - Wysłana: 10 Paź 2018 14:11:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Może stworzę własną petycję, żeby Nicholas Hammond też wystąpił.

A twórz, podpiszę...

Dreamweb:
Ło ło ło, nie za dużo tego?

Pojawia się pytanie co oni wszyscy w Europie robią? Zmieniono im genezę i teraz wyjdzie, że nasz Stary Kontynent głównie kryminalistów rodzi?

Dreamweb:
A tak się ongiś czepiano, że w trójce był i Sandman, i Venom i Goblin

Żeby się nie okazało, że zaraz to za przesadny kameralizm będzie uchodzić...
Dreamweb
Użytkownik
#360 - Wysłana: 10 Paź 2018 14:26:46
Odpowiedz 
Chameleon to jeszcze, w końcu Rosjanin.
Ale taki np. Scorpion, to już by było drastyczne odstępstwo, przecież on powstał konkretnie po to, żeby zaszkodzić Spidey'emu. Odcinanie jego genezy w ten sposób od Pająka byłoby... hmm, w sumie powtórką z Venoma z Hardy'm.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Amazing Spider-Man

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!