USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Amazing Spider-Man
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Darklighter
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Lip 2011 22:07:46
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 22 Lip 2011 07:57:09
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Sier 2011 09:12:36
Odpowiedz 
Tymczasem za oceanem odcinanie kuponów w pełni

"The Amazing Spider-Man 2" ma datę premiery

Ogłoszono już datę premiery sequela filmu "The Amazing Spider-Man", który nie pojawił się nawet jeszcze w kinach.

Najwyraźniej wytwórnia Sony bardzo mocno wierzy w swój film i ogłosiła, że jego kontynuacja trafi do kin 2 maja 2014 roku.

Już wiosną zatrudniono scenarzystę Jamesa Vanderbilta ("Zodiak") do napisania sequela. W rolach głównych mają powrócić Andrew Garfield i Emma Stone. Nie jest natomiast jasne czy za kamera ponownie stanie Marc Webb. Natomiast "The Amazing Spider-Man" będzie miał premierę 3 lipca 2012 roku.

za hatak.pl
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 9 Sier 2011 09:17:46
Odpowiedz 
Darklighter
mozg_kl2

IMO pomysł na tak szybki reBoot to bzdura. Dwa pierwsze filmy Raimiego są relatywnie nowe i należą do ścisłej klasyki kina superbohaterskiego (obok filmów Singera, Nolana, Burtona) więc nijakiego motywu tej decyzji - poza finansowym - doszukać się nie mogę. (Co jednak nie znaczy, że filmy nie mogą wyjść dobre...)
mozg_kl2
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Sier 2011 09:41:38
Odpowiedz 
Q__:
szybki reBoot to bzdura

Yo chyba wiedzą wszyscy poza decydentami w Sony.

Q__:
tej decyzji - poza finansowym - doszukać się nie mogę.

Decyzja jest pochodna zawodu jaki m jest spiderman 3 oraz chęci zysku przy minimalnych kosztach. Chodziły słuchy, iż Tobby Macguaier chciał za kolejna częsc więcej zielonych. Swojadrogą ciekawa sprawa, że nowego spidermana nastolatka gra 27 latek. i Ta szopa na głowie rodem z japońskich mang.
mozg_kl2
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Cze 2012 17:32:20
Odpowiedz 
Garfield prawie udusił się w masce Spider-Mana

Andrew Garfield ujawnił, że prawie udusił się podczas zdjęć do filmu "Niesamowity Spider-Man".

Garfield, grający główną rolę w filmie, powiedział New York Daily News, że miał bardzo nieprzyjemne doświadczenie podczas prac na planie w trakcie kręcenia jednej ze scen. Przyczyną był jego źle skonstruowany kostium Spider-Mana.

- Musiałem się zamoczyć, zanurzyłem się ale nie wiedziałem, że woda na masce uniemożliwiała oddychanie - mówi aktor. - Zacząłem się dusić. Nie mogłem w ogóle złapać powietrza! Pomógł mu koordynator walk Andy Armstrong, który zanurkował i usunął maskę z jego twarzy.

"Niesamowity Spider-Man" w 3D będzie w polskich kinach prezentowany w dwóch wersjach - z napisami i dubbingiem. Premiera 4 lipca.

"Niesamowity Spider Man" to opowieść o Peterze Parkerze (Garfield), który jest wychowywany przez wujka Bena (Sheen) oraz ciotkę May (Field). Podobnie jak większość nastolatków, Peter usiłuje dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i razem ze swoją szkolną sympatią Gwen Stacy (Stone) zmaga się z problemami miłości, zaangażowania i otaczających go tajemnic. Kiedy znajduje teczkę należącą do ojca, rozpoczyna poszukiwania, które pomogą mu zrozumieć zniknięcie rodziców. Szybko trafia na trop firmy Oscorp i laboratorium dr Curta Connorsa (Ifans), byłego partnera ojca. Jako Spider Man, Peter musi stawić czoła alter ego Connorsa, Jaszczurowi i dokonać ważnych wyborów, jakie wiążą się z byciem bohaterem.

za hatak.pl

i byłoby jak z ostanim Jokerem, a jakby skoczyła oglądalność filmu.
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Cze 2012 18:49:42
Odpowiedz 
Dziś włączam telewizję i taka ciekawostka, leci reklama zabawek na licencji powyższego filmu, niby nic dziwnego ale czego te zabawki tak przypominają Transformers? (Pajączek i Jaszczur zmieniają się w pojazdy).
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 25 Cze 2012 18:57:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
ale czego te zabawki tak przypominają Transformers?

Był już precedens - linkowałem nawet - postacie z SW transformujace w Gwiazdę Śmierci, miecz świetlny, różne -wingi i -fightery.
Przypuszczam, że nie kryje się w tym żaden głębszy sens poza zabawowym. Może zabawki Hasbro robiło?

BTW. wiesz, że Spider-man zaliczył spotkanie z Transformerami? W początkach marvelowskiej serii GEN 1 (u nas to był drugi zeszyt wydany przez TM-Semic).
MarcinK
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Cze 2012 19:03:27 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
BTW. wiesz, że Spider-man zaliczył spotkanie z Transformerami? W początkach marvelowskiej serii GEN 1 (u nas to był drugi zeszyt wydany przez TM-Semic)

Wiem że spotkał się z nimi GI Joe ale Spider? Nie o tym nie słyszałem (wiem jeszcze ze fantastyczna czwórka i Avengers walczyli z Godzillą)
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 26 Cze 2012 21:39:49
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Wiem że spotkał się z nimi GI Joe ale Spider? Nie o tym nie słyszałem

Poszukaj na allegro, albo na jakichś chomikach...
MarcinK
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Cze 2012 07:15:13
Odpowiedz 
Q__:
MarcinK:
Wiem że spotkał się z nimi GI Joe ale Spider? Nie o tym nie słyszałem

Poszukaj na allegro, albo na jakichś chomikach..

Na Transformers wiki coś znalazłem
http://tfwiki.net/wiki/Spider-Man
kordian
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Cze 2012 10:02:02
Odpowiedz 
był u nas komiks, tylko nie pamiętam czy to był spider z transformerami czy transformery z sideiem
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Cze 2012 11:12:01
Odpowiedz 
Czyli co mam reboot i cała historia zaczyna się od nowa. Jak by nie można był zrobić czwartej części. M.J. blondynka od kiedy ? Poprzednia była beznadziejna ale biała M.J. to już przesada. A nie czytam dalej, to inna postać :p.
kordian
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Cze 2012 11:38:44
Odpowiedz 
Nie ma MJ ;) To nie te czasy, ten film ma być zgodny z komiksami bardziej.

Na początku byłem poirytowany ale teraz czekam z niecierpliwością na premierę, biorę córkę i idziemy ;)
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 27 Cze 2012 12:22:35
Odpowiedz 
kordian

kordian:
tylko nie pamiętam czy to był spider z transformerami czy transformery z sideiem

Sam zobacz:
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_transf ormers_1991&kat=str#transformers02

MarcinK

Też zerknij w link powyżej.
MarcinK
Użytkownik
#16 - Wysłana: 27 Cze 2012 14:19:03
Odpowiedz 
Q__
Właśnie skończyłem czytać owy komiks, zastanawia mnie czemu Spiderman ma czarny kostium, czyżby był w symbiozie z Venomem ale czytałem ę że Venom pojawił się w komiksie z maja 1984 a Prisoner of War! wyszedł w styczniu 1984.
mozg_kl2
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Cze 2012 19:58:33
Odpowiedz 
Seybr:
M.J. blondynka od kiedy ?

To Gwen Stacy http://en.wikipedia.org/wiki/Gwen_Stacy Była już w części 3.

Seybr:
Jak by nie można był zrobić czwartej części.

Tak po prawdzie to TASM wykorzystuje, nie nakręcony scenariusz 4 części spidermana. Tam też miał być jaszczur. Ja tam lubię tą postać, ciekaw jestem jak wypadnie ten film, samej idei reboota nie kupuje. Traktuje ta częście jako 4 z innym aktorem.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 12 Lip 2012 12:02:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Trochę broniąc Aeth przed atakiem Evivy zlinkuję Jej - świetnie wyartykułowaną - opinię o tytułowym filmie:
http://domwiedzmy.blogspot.com/2012/07/niesamowity -spider-man-czowiek-bohater.html
Sądzę, że tą metodą sama się najlepiej obroni przed oskarżeniami o płytkie patrzenie etc.

Aeth

Fajne było o tym, że Spidey patrzy z pozycji outsidera. No i ładnie - mimochodem, bo pisząc o filmie - przypomniałaś mi o tym, co jak przez mgłę pamiętam z komiksów TM-Semic, czyli o tym jak Peter bywał wyszczekany, gdy włożył maskę.
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Wrz 2012 20:32:07
Odpowiedz 
Webb ponownie za kamerą przygód Spider-Mana

Oficjalnie ogłoszono, że Marc Webb wyreżyseruje kontynuację filmu "Niesamowity Spider-Man". Andrew Garfield ponownie w głównej roli.
Webb oficjalnie podpisał już umowę. Garfield swój kontrakt na sequel zapewnił sobie już kilka miesięcy temu. Na tę chwilę Emma Stone dopiero negocjuje swój kontrakt, lecz raczej jej udział jest pewny.
Pierwszy scenariusz sequela napisał James Vanderbilt ("Niesamowity Spider-Man". Poprawki wprowadzili Jeff Pinker ("Fringe: Na granicy światów"), Robert Orci i Alex Kurtzman. Szczegóły fabuły nie są znane.
Premiera zaplanowana jest na 2 maja 2014 roku.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Lut 2013 19:17:50
Odpowiedz 
Znamy fabułę "Niesamowitego Spider-Mana 2"

W Nowym Jorku ruszyły dzisiaj zdjęcia do "The Amazing Spider-Man 2". Z tej okazji Sony zaprezentowało oficjalny opis filmu.

Peter Parker (Andrew Garfield) ma ręce pełne roboty. Na przemian oczyszcza miasto z przestępców jako Spider-Man i spędza czas z ukochaną Gwen (Emma Stone). Bohater nie zapomniał o obietnicy złożonej ojcu dziewczyny, ale nie potrafi jej dotrzymać. Choć zbliża się zakończenie liceum, Peter ma ważniejsze sprawy na głowie. Pojawił się bowiem groźny złoczyńca, Electro (Jamie Foxx), a do miasta powrócił stary przyjaciel Harry Osborn (Dane DeHaan). Ponadto Parker poznaje nowe fakty ze swojej przeszłości.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że do obsady filmu dołączyli Paul Giamatti i Colm Feore. Póki co, nie wiadomo, kogo zagrają.

Premiera 2 maja 2014 roku.

za fw.pl

czarny elektro bez komentarza
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 6 Lut 2013 19:29:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
czarny elektro bez komentarza

W sumie zmiana dosc "neutralna" (ani, nie popsuje postaci, ani jej o nowy aspekt nie wzbogaci; inna rzecz, ze Electro, pierwszy antagonista Spidey'a, z ktorym sie zetknalem zreszta, jakas szczegolna zlozonoscia nie grzeszy).

Inna rzecz, ze mozna ja zaatakowac i z pozycji... politycznej poprawnosci jako ciag dalszy utrwalania przez Marvel stereotypu czarnoskorego osilka/twardziela/proletariusza/kryminalisty (vide twardziel Nick Fury czy gangsta Kingpin, skadinad udane w swej klasie postacie).

ps. Swoja droga ciekawe czemu Blade nie powrocil we "wspolnym" universum, ani czemu w Avengers nie pojawil sie Black Panther (co prawda pozniejszy nabytek tego zespolu w komiksach, ale wszak w oryginale Rogue czy Wolverine tez wstapili do X-Men po latach istnienia grupy), to by bylo znacznie naturalniejsze niz w/w kombinowanie...
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Lut 2013 20:01:29
Odpowiedz 
Q__:
W sumie zmiana dosc "neutralna"

Czy ja wiem? Z tego co pamiętam z spidermanowego TASa Electro był wunderwaffe red skulla, dzięki któremu Niemcy miały wygrać wojnę. Porjekt został odkurzony po latach przez samego Red Skulla który wrócił z "kosmicznej próżni" razem z Capitanem America. odc 6 zapomnianych wojowników sezon 5
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Lut 2013 20:13:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
spidermanowego TASa

Spidermanowy TAS rozmijal sie tu z komiksami, gdzie facet byl po prostu zwyklym dokerem, w ktorego piorun walnal...

Inna rzecz natomiast, ze kolor skory Electro jaki zobaczymy w TASM2, to - co ciekawe - nie jest jednak pomysl czysto filmowy, a - podobnie jak Nick Fury o twarzy S.L. Jacksona - nawiazanie do wersji Ultimate, tamtejszy Electro jest nawet dosc podobny z urody do Foxxa:
http://www.comicvine.com/news/jamie-foxx-possible- as-villain-in-the-amazing-spider-man-2/145463/?ful l_site=true
mozg_kl2
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Lut 2013 16:47:12
Odpowiedz 
Wielki spoiler o "Niesamowitym Spider-Manie 2"?

Za nami trzeci dzień zdjęć do filmu "Niesamowity Spider-Man 2". Marc Webb opublikował na Twitterze nowe zdjęcie z planu, które sugeruje nam pojawienie się nieoczekiwanej postaci. Uwaga na spoilery!
Na trzecim zdjęciu z planu widzimy metalową szafkę z numerem 14. Marc Webb podpisał je hasłem "happybirthday". Wszystko wskazuje na to, że szafka znajduje się w laboratorium Oscorpu. Fani komiksów - zwłaszcza "Ultimate Spider-Man" Briana Michaela Bendisa i Marka Bagleya zauważyli podobieństwa do wątku z... Venomem. Właśnie w takiej szafce Peter Parker i Eddie Brock Jr. odkrywają eksperyment naukowy, który później stanie się przeciwnikiem Spider-Mana. Wersja Ultimate Venoma była zupełnie inna niż klasyczna. Stworzony został przez Richarda Parkera i Eddie'ego Brocka jako lek na raka. Był częścią nigdy nieukończonego eksperymentu, gdyż obaj zginęli.
Trudno powiedzieć, czy Webb wyjawia nam nieoczekiwany wątek filmu, czy po prostu jest to umyślne zbicie fanów z tropu. Poprzednio widzieliśmy Venoma w "Spider-Manie 3" Sama Raimiego. Informowaliśmy, że Sony Pictures planuje film "Venom" o tym superłotrze, który może być powiązany z uniwersum filmowego Spider-Mana. Aczkolwiek jakiś czas później Webb wyjaśnił swój wpis, dodając, że składa on życzenia z okazji 25. rocznicy stworzenia Venoma. Spekuluje się, że może to zostać wykorzystane jako podbudowa pod wątek na trzecią część.
Peter Parker (Andrew Garfield) ma ręce pełne roboty - musi dzielić czas pomiędzy walkę z łotrami, a spędzanie czasu ze swoją miłością, Gwen (Emma Stone). Peter nie zapomniał o obietnicy jaką złożył ojcu Gwen, ale jest świadomy, że po prostu nie może jej dotrzymać. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się nowy superłotr - Electro (Jamie Foxx) oraz powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHann). Peter powoli odkrywa tajemnicę swojej przeszłości.
Reżyseruje Marb Webb na podstawie scenariusza Alexa Kurtzmana, Roberto Orciego i Jeffa Pinknera oraz Jamesa Vanderbilta, który był autorem pierwszej wersji. W obsadzie są Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Shailene Woodley, Dane DeHaan, Colm Feore, Paul Giamatti i Sally Field.
Premiera w 3D zaplanowana jest na 2 maja 2014 roku.

za hatak.pl
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 7 Lut 2013 18:36:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
"Ultimate Spider-Man"

Mowilem, ze ida w kierunku Ultimate? Latwo dzis robic za proroka.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 4 Kwi 2013 18:46:16
Odpowiedz 
Wspominając Spidey'a w wydaniu TM-Semicowskim...
"Spotkanie z Chance'm" czyli debiuy McFarlane'a i początek rozkwitu popularności Pajączka w Polsce:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/spiderman/9/re c1
"Ostatnie łowy Kravena" czyli najambitniejsza historia o tym bohaterze na naszym rynku (jeśli nie ever):
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/spiderman/43/r ec1
"Oko pumy" czyli kolejny popis talentu scenarzysty DeMatteisa:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/spiderman/49/r ec1
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 27 Kwi 2013 21:42:56
Odpowiedz 
Q__:
Swoja droga ciekawe czemu Blade nie powrocil we "wspolnym" universum

Chyba już umiem sobie na to odpowiedzieć...
http://www.filmtok.pl/Wesley-Snipes-w-Niezniszczal nych-3-a36384
Cóż, teraz - gdy Snipes odsiedział już swoje - jest szansa, by się to zmieniło.
MarcinK
Użytkownik
#28 - Wysłana: 28 Kwi 2013 07:24:55
Odpowiedz 
Mam pytanie, zna ktoś tytuł zeszytu ze Spidermanem który ogniś został wydany w Playu lub Clicku?
Otóż fabuła była taka:
Najpierw pajączek słuchał wywodów jakiegoś otyłego gościa chorego na raka, potem postanowił przetransportować owego gościa do Venoma- by ocalić mu życie (gościowi rzecz jasna), pamiętam jeszcze że Venom był w ciąży i chciał się połączyć ze spider manem ale nie udało mu się i złączył się z owym facetem chorym na raka.
Na sam koniec Spidey mówił coś o w tym stylu "By uratować jedno istnienie, narażam życie wielu istnień".
Miałem kiedyś ten komiks ale gdzieś się zawieruszył.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 28 Kwi 2013 08:20:04
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#30 - Wysłana: 25 Maj 2013 15:19:05
Odpowiedz 
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Amazing Spider-Man

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!