USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nie-trekowe fanfilmy SF-F
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Cze 2011 19:29:04
Odpowiedz 
No właśnie. Trekowe fanowskie produkcje mają swoje wdzięczne tematy (dlatego też szkoda mi nieodżałowanego Horizona), więc pomyślałem, że warto podyskutować o innych. O ile w ogóle jest sens. Może wcale nie macie zdrowia dla oglądania takich tworów z amatorskim aktorstwem i zazwyczaj budżetowymi domowymi SFX?

Ja osobiście zawsze podziwiam w przypadku takich produkcji prosty fakt, że komuś się chciało. Zgromadzić fundusze, stworzyć rekwizyty, tła, kostiumy, zebrać kliku chłopa (no i dziewczyn oczywiście), postawić to wszystko przed kamerą i ogarnąć to w sposób logistyczny. Podziwiam ponadto oddanie takich ludzi wobec świata, w którego realiach kręcą, często-gęsto nawet z większą troską o klimat i szczegóły niż oficjalni aktualni właściciele praw do danego uniwersum.

A wszystko to bez nadziei na jakiś wymierny zysk w postaci strumyka lubych zielonych. Co najwyżej na jakimś konwencie nas pochwalą.

Proponuję tutaj zamieszczać posty o fan-filmach jakie ostatnio oglądaliście, które uważacie za warte polecenia, a które lepiej sobie odpuścić? Dobre, kiepskie, zabawne, parodystyczne, po prostu ciekawe i warte wspomnienia?!

Ja też podam swoje typy, o ile oczywiście wątek będzie cieszył się jakimkolwiek wzięciem. Może należę do mniejszości, a takie filmy oglądają jedynie ich sami twórcy i ich ciocie?
TSan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Cze 2011 19:33:31
Odpowiedz 
Doctor_Who

Z tego co pamiętam, kiedyś było coś o Star Trek: Phase II, fanowskim serialu. Nie oglądałam, po Ingliszu. Ja nie rozumić.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 21 Cze 2011 20:52:22
Odpowiedz 
TSan

TSan:
kiedyś było coś o Star Trek: Phase II, fanowskim serialu

Jak to się ma do tytułu tematu, hę? Ja też nie rozumieć.
TSan
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Cze 2011 21:01:55
Odpowiedz 
Q__

A, taka ciekawostka . Nikt się nie odzywał, chciałam temat ruszyć.
Doctor_Who
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Cze 2011 21:02:37 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
TSan

Trekowe produkcje mają swoje wątki, ten jest zbiorczy dla fanfilmów kręconych z myślą o innych uniwersach.

Dla porządku przypomnę jednak wątki forumowe o serialach trekowych:

Fan produkcje - linki

Fan seriale na startrek.pl

Trekowe produkcje fanów

Starship Farragut

... i oczywiście Horizon (R.I.P. ?)

New Voyages

...nawet drugi o tym

Star Trek Aurora

Jeśli coś przegapiłem, trudno. Teraz, myślę, można już przejść do tematu właściwego.

PS. Mieliśmy jeszcze temat o fanfilmie SW:

"Treasure of the shadows"
TSan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Cze 2011 21:03:46
Odpowiedz 
Doctor_Who

O kurcze, ile tego...

Ale wracajac do tematu... Ty sam nic nie oglądałeś?
Doctor_Who
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Cze 2011 19:09:12
Odpowiedz 
TSan

TSan:
Ty sam nic nie oglądałeś?

Oglądałem, ale liczyłem, że sami mnie zaskoczycie czymś, czego nie znam.
Zapodam kilka,które oglądałem ostatnio i w miarę czasu będę tę listę uzupełniał. Trudno pisać, nie zdradzając przy tym fabuły, więc będę się ograniczał do aspektów technicznych.

Stargate Hades. Jak dotąd jedna z lepszych amatorskich produkcji opowiadających o przygodach dzielnych załóg niosących w gwiazdy wolność i demokrację. Efekty i kostiumy są przyzwoite, oprócz niestety mundurów żołnierzy ''tego złego''. Przyznam, że najbardziej spodobała mi się w tym filmie próba wyprostowania wątku bogów greckich, przez twórców serialu tak żałośnie potraktowanych per noga i zepchniętych do roli kolejnych goa'uldów. Tak BTW - kiedy po raz pierwszy pojawił się Hermes, w pierwszej chwili - po zachowaniu - wziąłem go za coś w rodzaju Q .

Stargate Combination. Produkcja naszych sąsiadów zza Odry. Jeżeli macie znajomego, któremu chcecie streścić w półtorej godziny o co chodzi w tych ''gwiezdnych wrotach'', możecie mu puścić ten film. Przesadzam? No, może ale tylko troszkę. W każdym razie mamy do czynienia z pomysłem na dziesięć sezonów SG-1 w pigułce, od ataku Apophisa na bazę do pogonienia w diabły Ori. Niektóre kostiumy i efekty są, oczywiście jak na fanfilm nawet fajne, jak stroje Tok'Ra, wnętrze ha'taka czy replikatory, inne żałosne, jak mundury wężogłowych jaffa. W wielu miejscach widać odejście od serialowego kanonu, ale generalnie nie ma sensu się tymi szczegółami przejmować, tak samo jak grą aktorów, bo widać, że film robiony był głównie dla zgrywy. Aha i Teal'c jest aryjskim blondynem . Teraz poluję na napisy w ingliszu do innej produkcji niemieckiej, Stargate Confidential.

Doctor Who 2009. Przyznam, że to to zapowiadało się nieźle. Niezależna produkcja z ambicjami stworzenia całego sezonu. Pozostał jedynie pilot i teaser odcinka drugiego. Pilot był, delikatnie mówiąc średni. Oceniam go w skali szkolnej na tróję i to tak z tej drugiej strony, niestety. Przydługi i nudnawy, z niepotrzebnie przewlekanymi rozmowami głównej bohaterki z jej psiapsiółą, kręcenia się po lesie jak sieroty i w ogóle. Akcja nabiera trochę rozpędu dopiero od pojawienia się Doktora. Twórcom udało się jednocześnie nawiązując do tej wszystkiego co kojarzy się z tą postacią, nie tworzyć dokładnej kopii żadnego z jej wcieleń. Sądząc po zajawce kolejnego epizodu, seria mogła być z każdym odcinkiem tylko lepsza; szkoda, że wyszło jak wyszło. Efekty są w porządku, ale za bardzo rzuca się w oczy, że film nakręcono przy użyciu tylko jednej kamery.
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Cze 2011 11:50:44 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
PS. Znaleziona ciekawa kolekcja fanfilmów z serii Obcy w jednym miejscu - ja sam wszystkich z tej listy nie widziałem (dla posiadaczy konta na Chomiku)...

http://chomikuj.pl/Jajcarz/Aliens/Fanfilmy
Enterprise D
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Wrz 2011 22:28:21
Odpowiedz 
Oglądałem parę odcinków Phase II.
Jak dla mnie okropność, znowu enterprise, podszywani Kirk, Spock i Mccoy. Wyglądało to żałośnie.
Czy cała gwiezdna flota musi być opowieścią o tylko jednym statku Enterprise?
Mogliby wymyślić jakiś inny okręt o innej nazwie.
Jak dla mnie oryginalny Enterprise to temat skończony.
kordian
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Wrz 2011 08:09:30
Odpowiedz 
Polskim najlepszym jest chyba Epizod 13 SW ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 13 Wrz 2011 10:21:04
Odpowiedz 
Enterprise D

Podobno dalej jest dużo lepiej. Nie wiem nie ogladałem. Swego czasu linkowałem do świetnych fanfilmów w uni Star Warsa. Wyglądaja dużo lepiej niz nie jedna polska super produkcja.
Doctor_Who
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Lut 2012 21:55:29 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
http://video.google.com/videoplay?docid=-113242765 5498042883

Z archiwum X - Graceland.

Tym razem nasi dzielni agenci na tropie (jak można wywnioskować z tytułu) Elvisa .
Cóż mogę powiedzieć. Choć widać, że to odcinek nakręcony z przymrużeniem oka, to zarazem nakręcony niezwykle (jak na standardy fan-filmów) profesjonalnie, konstrukcja fabularna przypomina bardzo odcinki oficjalne, dialogi postaci też są ''in character''.

Wasz drogi nieuchwytny i absolutnie zajęty pracą i różnymi projektami Doctor_Who.
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Lut 2012 09:00:21
Odpowiedz 
Doctor_Who

Cieszę się, że żyjesz i jednak czasem zaglądasz
Doctor_Who
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Lut 2012 17:22:40
Odpowiedz 
Nie mogę nigdzie znaleźć drugiej części "Graceland".
Nie wiem nawet czy w ogóle powstała, czy też przepadła w odmętach Internetu .

Eviva

Ja się cieszę, że Ty się cieszysz.
Dukat
Użytkownik
#15 - Wysłana: 15 Lut 2012 10:33:14
Odpowiedz 
Dziś na TVP 2 "Pamięć Absolutna" !!!!
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Lut 2012 10:34:10 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Dukat

Jaki to ma związek z tematem ??
Dukat
Użytkownik
#17 - Wysłana: 15 Lut 2012 11:31:26
Odpowiedz 
Nic Na tym forum w każdym temacie jest OT, dbam o tę tradycję.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 15 Lut 2012 12:50:57
Odpowiedz 
Doctor_Who

I ja się cieszsę, że zaglądasz .

Dukat

Ale u nasz OT polega na odejściu od tematu w sposób logicznie wynikły z wcześniejszej dyskusji, nie na nagłym odskakiwaniu o lata świetlne... (Więc proszę nie używać Warp w atmosferze planety.)
MarcinK
Użytkownik
#19 - Wysłana: 17 Lut 2012 20:07:13
Odpowiedz 
Mythical Destiny
Part 1
Part 2
Part 3
Fanowska adaptacja Dairanger.
Fan Film niczego sobie.
Bardzo podoba mi się muzyka.
Kain
Użytkownik
#20 - Wysłana: 17 Lut 2012 21:56:36
Odpowiedz 
MarcinK:
Fan Film niczego sobie.

Leżę, naprawdę, leżę.

MarcinK:
ardzo podoba mi się muzyka.

Niższe stany średnie nieciekawego i nieświeżego rocka.
MarcinK
Użytkownik
#21 - Wysłana: 18 Lut 2012 06:52:09
Odpowiedz 
Kain:
Leżę, naprawdę, leżę.

Why??

Kain:
Niższe stany średnie nieciekawego i nieświeżego rocka.

Mimo wszytko dobrze dobrana.
Kain
Użytkownik
#22 - Wysłana: 18 Lut 2012 12:29:16
Odpowiedz 
MarcinK:
Why??

Obawiam się że nie będę w stanie wyjaśnić, podobnie jak Ty nie będziesz w stanie wyjaśnić "why not".

MarcinK:
Mimo wszytko dobrze dobrana.

Muzyka stanowczo wręcz za dobra, co nie zmienia faktu że sama w sobie "ledwo, ledwo"
MarcinK
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Lut 2012 12:59:03 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Kain:
co nie zmienia faktu że sama w sobie "ledwo, ledwo"

Na pewno lepsze od kartonowych mostków z fan-treków, i wielu fan-Alien w których pokazane jest tylko chodzenie Marine po korytarzach a postacie są bezpostaciowe, tu przynajmniej mają jakiś charakter.

http://www.youtube.com/watch?v=Nrp6O9npR_c&list=UU NUZE3MxjbqUwZEbmy9FmRA&index=3&feature=plcp
Sailor Moon The Movie- kolejne Fan-toku
Doctor_Who
Użytkownik
#24 - Wysłana: 19 Lut 2012 09:47:01 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
MarcinK

Przykro mi, ale zgadzam się Kainem (a jak wiesz, ja lubię toku, więc nie jest to opinia podszyta niechęcią do gatunku). Mieszanka oryginalnych ujęć z serialu z kiepsko nagranymi (zwłaszcza w ujęciach w kwaterze głównej, wszystko jakieś takie nieostre) własnymi wstawkami aktorskimi (wiem, że w PR wykorzystywano oryginalne ujęcia walk z SS, ale co to ma do rzeczy?). Da się to obejrzeć ale po co?

Porównując to do Twojego przykładu z Alienem, to tak jakby ktoś rzeczywiście nakręcił tych marines łażących po korytarzu i domontował do tego sekwencje wycięte z "Decydującego starcia".

Sailorki lepsze. O wiele. Przynajmniej kostiumy, FX własne a nie kradzione.

PS. Wkrótce wracam do prac na xeno.
MarcinK
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Lut 2012 13:56:39
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Sailorki lepsze. O wiele. Przynajmniej kostiumy, FX własne a nie kradzione.

Jak to obejrzałem to aż zachciało mi się odświeżyć serial (kurcze 16-latek oglądający czarodziejkę z księżyca ), ostatni raz to widziałem 10 lat temu, ale w sumie jeśli teraz odnowa oglądam Kosmiczne Wojny...

A jeśli chodzi o Mythical Destiny, to z tego co wiem to właśnie wykorzystanie scen z Dairanger było zamierzonym ukłonem w stronę PR, a zarys fabuły wzorowany o Shinkenger (na jakimś blogu była nawet ankieta czy mają wykorzystać sceny z Dairanger czy Shinkenger).
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 19 Lut 2012 16:42:30
Odpowiedz 
Doctor_Who:
PS. Wkrótce wracam do prac na xeno.

A tutaj będziesz częściej bywał też? Bardzo ładnie proszę....
Doctor_Who
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Lut 2012 10:57:25
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
z tego co wiem to właśnie wykorzystanie scen z Dairanger było zamierzonym ukłonem w stronę PR

No i co z tego? PR miało przynajmniej własną scenografię, dodatkowe postaci, kostiumy. Ci tutaj poszli na skuśkę maksymalną.
MarcinK
Użytkownik
#28 - Wysłana: 18 Mar 2012 18:12:04
Odpowiedz 
Godz*** vs The Nederlands
Fanfilm fanów Godzilli,
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 5 Kwi 2013 11:35:01
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
kurcze 16-latek oglądający czarodziejkę z księżyca

Wiesz...
http://z1.demoty.pl/078987acafcb3306aec97f2591cb7f 19c4a7e59d/przyznaj
Toudi
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Kwi 2013 16:24:41
Odpowiedz 
Q__, co to za górnik się z ciebie robi?

A przy okazji, to wiecie, że tylko dzięki cenzurze można było oglądać w Polsce Czarodziejkę z Księżyca mają mniej niż 16 lat...
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nie-trekowe fanfilmy SF-F

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!