USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Thor - SF czy Fantasy
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 17 Cze 2011 21:29:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Gdybym w podobny sposób poprzestał na Mega Marvelu z Hulkiem, który był jeszcze większym misz-maszem, to nigdy nie stałby się on jednym z moich ulubionych herosów

A mnie akurat dopiero on przekonał do Sałaty, może dzięki sporej dawce luzackiego humoru, a może dzięki temu, że boh. tyt. w końcu przestał być bezmyślnym naśladownictwem mr Hyde'a. (BTW. Scenariusz doń napisał dobrze znany Trekerom Peter David.)
Doctor_Who
Użytkownik
#62 - Wysłana: 17 Cze 2011 21:33:04 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
A mnie akurat dopiero on przekonał do Sałaty,

Tym nie mniej dla nowego czytelnika, który nie miał nigdy kontaktu z Zielonym ten komiks to jedna wielka zagadka (mimo prób wprowadzenia w historię herosa we wstępniaku Wróblewskiego) i choinka z mnóstwem wylazłych-nie-wiadomo-skąd postaci.

Q__:
może dzięki sporej dawce luzackiego humoru

O tak, Hulk w puchatych króliczych bamboszach wymiatał.

Wiesz, że dorobiliśmy się własnego tematu o Zielonym? I tam też Davida chwaliłem (nie za bambosze akurat ).
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 17 Cze 2011 21:49:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Wiesz, że dorobiliśmy się własnego tematu o Zielonym?

Wiem... Już widziałem. (Zresztą wysyp tematów o kazdym superbohaterze z osobna, każe traktować pobłażliwiej i "japońszczyznę" MarcinaK... )

Doctor_Who:
I tam też Davida chwaliłem

A jak znajdujesz ten jego ekperyment z przerobieniem Faceta-w-Podartych-Gaciach na kosmicznego gladiatora, potem władcę, a na koniec ponurego mściciela? Niby straszliwie naciągane, a wyszło nawet-nawet...

Doctor_Who:
O tak, Hulk w puchatych króliczych bamboszach wymiatał.

Przeżyjmy to jeszcze raz :

EDIT: jeszcze a'propos, bo nie doczytałem:
Doctor_Who:
Jednak jako miłośnik nordyjskich klimatów (nie mylić z nordyckimi spod znaku zamawiania pięciu piw) wspominam ten komiks mile (było w nim nawiązanie do mitologicznego jesionu).

No wiem, że "Thor" nawiazuje , trudno, żeby nie nawiązywał. Tyle, że po mojemu wiadoma mitologia została w marvelowskim "Thorze", we wszelkich jego odsłonach, straszliwie - mówiąc Sapkowskim - spirogowana. Wolę Wagnera, nawet jeśli faktycznie był pre-faszysta.
Picard
Użytkownik
#64 - Wysłana: 17 Cze 2011 22:42:47
Odpowiedz 
Q__

Powrót syna marnotrawnego! Radujcie się ludzie i przedstawiciele innych gatunków!
http://www.colectiva.tv/wordpress/wp-content/uploads/2009/03/applause.gif
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 17 Cze 2011 22:48:18
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Radujcie się ludzie i przedstawiciele innych gatunków!

Jak będziesz tak dalej onetyzował dyskusje, rychło zmienisz "d", na "t" stary druhu .
Picard
Użytkownik
#66 - Wysłana: 17 Cze 2011 23:00:02
Odpowiedz 
Q__:
Jak będziesz tak dalej onetyzował dyskusje, rychło zmienisz "d", na "t" stary druhu

OK, a swoją drogą Thora widziałeś? Jeśli nie możesz zobaczyć go tu:
http://www.letmewatchthis.ch/watch-1108163-Thor
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 17 Cze 2011 23:04:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
możesz zobaczyć go tu

Mogę, ale po co?

Edit: coś a'propos:
Doctor_Who
Użytkownik
#68 - Wysłana: 28 Lip 2011 15:57:38
Odpowiedz 
Q__

Q__:
jeszcze a'propos, bo nie doczytałem

Tak samo ja teraz ;].

Q__:
po mojemu wiadoma mitologia została w marvelowskim "Thorze", we wszelkich jego odsłonach, straszliwie - mówiąc Sapkowskim - spirogowana

Podobnie jak inne mitologie w wydaniu Marvela.

Jak chcę sobie poczytać o ''prawdziwej'' mitologii, pozostaję przy opracowaniach naukowych. Jak chcę sobie poczytać pomysły autorów bawiących się mitologią, wywracających ją do góry nogami, lub też próbujących opowiedzieć ''jak to było naprawdę'', sięgam po fantastykę lub komiksy. Dlatego mnie nie razili Asgardianie jako Obcyc czy też Yggdrasill jako techniczno-magiczna żywa fabryka zaprogramowana na hodowanie nowego pokolenia istot zdolnych przeżyć w świecie po ragnaroku (czy też innym armagedonie ).

Q__:
jak znajdujesz ten jego ekperyment z przerobieniem Faceta-w-Podartych-Gaciach na kosmicznego gladiatora, potem władcę, a na koniec ponurego mściciela?

Potrafię sobie nawet wyobrazić sytuację kogoś, kogo ''zwykły'' Hulk odrzucił, a w ''Planecie'' mógłby się rozsmakować...

Q__:
Przeżyjmy to jeszcze raz

Wracając zaś do komiksu.

Nawet jeżeli same w sobie historyjki były niezłymi opowieściami ze świata Hulka, to tym samym całość była jednocześnie kiepskim Mega Marvelem. Nie stanowiła moim zdaniem spójnej epickiej historii mogącej służyć za przedstawienie bohatera, jak Torment, Man without Fear, czy Weapon X. Ot, kilka wybranych na ślepo numerów.
mozg_kl2
Użytkownik
#69 - Wysłana: 3 Sier 2011 07:47:20
Odpowiedz 
News który sprawił, że wróciłem przyprawi Picarda o mdłości i palpitacje serca. otóż jesli kogoś bolał czarny bog w asgardzie to ciekawe jak przeżyje to http://www.dailymail.co.uk/news/article-2021563/Ma rvel-Comics-reveal-new-Spider-Man-black-gay-future .html

Kogos zdrowa tam w stanach powaliło. No ale czego sienie robi w ramach poprawności politycznej. Machną czarnych, latynosów i pedałów za jednym zamachem.
Doctor_Who
Użytkownik
#70 - Wysłana: 3 Sier 2011 09:57:55
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
jesli kogoś bolał czarny bog w asgardzie to ciekawe jak przeżyje to

Zdaje się, że ten bóg to była jedna i ta sama postać, która w różnych wersjach bez wyraźnej przyczyny zmieniała kolor skóry (jak Nick Fury). Natomiast ten Spider-Man, to już - jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł - tzw. legacy character, czyli nowa zupełnie postać.

(Co nie zmienia faktu, że ruch - delikatnie mówiąc - głupi.)
mozg_kl2
Użytkownik
#71 - Wysłana: 3 Sier 2011 10:22:03
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Zdaje się, że ten bóg to była jedna i ta sama postać,

Mnie on nie bolał, bo to był mieszkaniec innego wymiaru udający boga, ale są tacy, którzy mają z tym problem.

Doctor_Who:
zmieniała kolor skóry (jak Nick Fury

Nick Fury istnieje w 2 wersjach . Zwykły biały i ultimate czarny

Doctor_Who:
tzw. legacy character, czyli nowa zupełnie postać.

Dokładnie to uśmiercają parkera i on przejmuje biznes
Doctor_Who
Użytkownik
#72 - Wysłana: 3 Sier 2011 10:40:13
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Nick Fury istnieje w 2 wersjach

Toć mówiłem, o zmienianiu koloru w zależności od wersji.

mozg_kl2:
uśmiercają parkera

O ile zakład, że kiedyś wróci?
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 3 Sier 2011 13:23:14
Odpowiedz 
mozg_kl2
Doctor_Who

Spokojnie, "Daily Mail" ma zwyczaj mijać się z prawdą o lata świetlne. Jeśli nie bedzie potwierdzenia z innych źródeł, nie ma się czego bać.
mozg_kl2
Użytkownik
#74 - Wysłana: 3 Sier 2011 13:37:59
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Toć mówiłem, o zmienianiu koloru w zależności od wersji.

Musielismy się źle zrozumieć. Sytuacja z Furym jest nie porównywalna do nowego spidermana, bo tamci istniejąw równoległych rzeczywistościach, a nowy człowiek pająk przejmuje pałeczke po starym.

Doctor_Who:
O ile zakład, że kiedyś wróci?

Licze na to. Zreszta kapitana ameryke, też zabili a następnie ożywili.

Q__:
Spokojnie, "Daily Mail"

News jest pewnym( nie pewnych nie daje), dailu mail linkowałem jako pierwsze z brzegu. Zreszta, zeby nie szukac daleko http://en.wikipedia.org/wiki/Spider-Man_(Miles_Mor ales), http://www.usatoday.com/life/comics/2011-08-01-bla ck-spider-man_n.htm, http://www.newsarama.com/comics/new-ultimate-spide r-man-revealed-110802.html

Troche mnie ta tendencja przeraża. Ciekaw czy za 3-4 lata będzie kolejny reboot filmowej wersji.
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 3 Sier 2011 13:49:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Potrafię sobie nawet wyobrazić sytuację kogoś, kogo ''zwykły'' Hulk odrzucił, a w ''Planecie'' mógłby się rozsmakować...

Ja też. Jak najbardziej.

mozg_kl2

mozg_kl2:
Troche mnie ta tendencja przeraża.

Mnie też. Nie mam nic przeciwko ciemnoskórym (Violet Mossala u Egana) czy homoseksualnym protagonistom (sam się domagałem więcej gejów w Treku), ale ta tendencja to przegięcie. Choć po prawdzie to, że wcześniej wszyscy bohaterowie byli WASP-ami i MCP , też przegięcie stanowiła (choć dawała się zrozumieć w mniej zglobalizowanym, bardziej patriarchalnym świecie).
Doctor_Who
Użytkownik
#76 - Wysłana: 3 Sier 2011 14:03:52 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Musielismy się źle zrozumieć.

Najwyraźniej, bo:

mozg_kl2:
nowy człowiek pająk przejmuje pałeczke po starym.

Hm. A czym innym jest legacy character, o którym pisałem?
(no dobra, nie zawsze ten pierwszy musi ginąć )

Q__:
Nie mam nic przeciwko ciemnoskórym (Violet Mossala u Egana) czy homoseksualnym protagonistom

mozg_kl2

mozg_kl2:
tamci istniejąw równoległych rzeczywistościach

Ja nie mam nic przeciwko nowym wersjom starych bohaterów, o ile są pomyślane z głową, a nie są tylko wynikiem poprawności politycznej.

Na przykład Venom w wersji Ultimate - inna jest geneza jego powstania*
trochę inne jest działanie kostiumu i jego ''moce''. Czyli w sumie inna postać. Ma uzasadnienie fabularne. Jakie uzasadnienie ma czarny Fury poza poczynieniu zadość jakimś parytetom?

Prawie jak w tym wierszyku:

co drugim posłem niech będzie kobieta,
co drugim osłem - stara chabeta,
co drugim fiołkiem niech będzie kwiat róży,
co drugim białym niech będzie Murzyn.

Paradoksalnie - tego ''nowego spidera'' łykam mimo wszystko o wiele łatwiej, niż gdyby od nowa chcieli napisać historię i zrobić murzynolatynosa z Parkera.

*Co można odczytywać jako przestrogę przed eksperymentami naukowymi, oraz jako to, że szlachetne idee - w tym wypadku chęć wynalezienia lekarstwa na raka, o ile pamiętam - mogą dać straszne rezultaty.
mozg_kl2
Użytkownik
#77 - Wysłana: 4 Sier 2011 07:55:13
Odpowiedz 
Doctor_Who:
mozg_kl2

mozg_kl2: Musielismy się źle zrozumieć.
Najwyraźniej, bo:

mozg_kl2: nowy człowiek pająk przejmuje pałeczke po starym.
Hm. A czym innym jest legacy character, o którym pisałem?
(no dobra, nie zawsze ten pierwszy musi ginąć )

Zróbmy podsumowanie. Nick Furry istnieje w 2 wariantach. Jedna to normalne universum(jest biały, druga to ultimate(jest czarny). Obie wersje sobie nie przecza, gdyz istnieją koło siebie. Mi osobiscie czarny Furry bardziej pasuje.

Co do spidermana to DC zastosowało już podobny manewr tyle, ze zrobiony 100 razy bardziej z głową. W serii Batman Beyond starego bruce'a zastepuje młody Terry, tyle, że zmiana nie jest tak rażaca i przeprowadzona pod publikę. Dalej Batman jest biały i stary batman żyje. Tutaj uśmiercono, jedną z głownych postaci, tylko po to, żeby wyrównac różnice rasowe.
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 4 Sier 2011 14:23:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Mi osobiscie czarny Furry bardziej pasuje.

Mi też, jest chyba bardziej wyrazistą - i dwuznaczną - postacią niż stary w swoim "mainstreamowym" wcieleniu (bo np. Ennis ze "starym" rożne rzeczy wyprawiał).

mozg_kl2:
W serii Batman Beyond starego bruce'a zastepuje młody Terry, tyle, że zmiana nie jest tak rażaca i przeprowadzona pod publikę. Dalej Batman jest biały i stary batman żyje. Tutaj uśmiercono, jedną z głownych postaci, tylko po to, żeby wyrównac różnice rasowe.

No można było zrobić to z sensem. Np nowy Spider był wielkim fanem starego, tyle, że jego fanowstwo posiadało hmmm... podłoże erotyczne. Gdy sam zyskuje moc zglasza się do ukochanego idola (którego jakoś wyszukuje) na nauki. Wtedy można też rozgrywać np wątek jego seksualnych oczekiwań wobec mentora, który wykazuje desinetersmant jako wątek komediowy, albo przeciwnie jako przyczynę cierpień młodszego Pajączka.
Sądzę, że to byś zaakcpetował? Ja tak, o ile by zostało dobrze poprowadzone.
Doctor_Who
Użytkownik
#79 - Wysłana: 4 Sier 2011 14:29:46
Odpowiedz 
Q__

Erotyczne przygody Spidera zazwyczaj źle się kończą:

Family Guy

Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 4 Sier 2011 15:00:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

A kto powiedział, że miałaby być z tego zaraz przygoda?
mozg_kl2
Użytkownik
#81 - Wysłana: 5 Sier 2011 07:45:17
Odpowiedz 
Q__:
Np nowy Spider był wielkim fanem starego, tyle, że jego fanowstwo posiadało hmmm... podłoże erotyczne. Gdy sam zyskuje moc zglasza się do ukochanego idola (którego jakoś wyszukuje) na nauki. Wtedy można też rozgrywać np wątek jego seksualnych oczekiwań wobec mentora, który wykazuje desinetersmant jako wątek komediowy, albo przeciwnie jako przyczynę cierpień młodszego Pajączka.

Po przeczytaniu tego pierwsze na co miałem ochote to rzygnać. Poźniej stwierdziłem, że to ironie. Ostatecznie doszedłem do wniosku, ze jednak mówisz serio, i wróciłem do opcji z bełtem. Ja wiem, że ludzie mają różne dewiacje ale naprawdę kręci Cię 2 facetów?

Q__:

Spiderman to Piter Parker, ewentualne jego alternatywne wersje z TASa, które pojawiły sie w jednym z odcinków. Zarówno filmowego jak i rebootowanego spidermana mniejszosci nie kupuje.
Q__
Moderator
#82 - Wysłana: 5 Sier 2011 08:14:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Po przeczytaniu tego pierwsze na co miałem ochote to rzygnać. Poźniej stwierdziłem, że to ironie. Ostatecznie doszedłem do wniosku, ze jednak mówisz serio, i wróciłem do opcji z bełtem. Ja wiem, że ludzie mają różne dewiacje ale naprawdę kręci Cię 2 facetów?

1. Stanowczo jestem wesoły ale hetero, gdybyś był na minionej TrekSferze nie miałbyś co do tego wątpliwości .
2. Za stary jestem by szukać podniet erotycznych w komiksach.
3. Widzę, że nie zauważyłeś żartobliwego nawiązania do mangowych (w końcu to też komiks) fabuł, tam perypetie sercowe głównych bohaterów (w b. różnych konfiguracjach, vide - jako przykład pierwszy z brzegu - scena z dwiema Sailorkami w jednym wyrze), są typowym tłem fabuły.
4. Wszystko zależy i tak od wykonania; np. Apollo i Midnighter z "The Authority" to nie tylko strawestowani Superman i Batman, ale i gejowskie stadło przedstawione - poza scenami akcji - jak mieszanka starego kłótliwego małżeństwa ze stereotypem tzw. ciot. W streszczeniu wypada żałośnie (przypuszczam, że także dla homoseksualisty), w fabule mieści się całkiem dobrze. A znów anime "Gigi" (vel "Dashu Kappei") - główny bohater jest jako żywo heteroseksualny, ale jego niezdrowa erotyczna fascynacja wszystkimi dziewczynami dookoła, a zwłaszcza możliwością oglądania ich majtek faktycznie może działać wymiotnie.
Widzę zresztą nowy komiks jako adresowany do gejów, wiec projektując fabułę nie usiłuję go zaplanować pod swój gust.

mozg_kl2:
Spiderman to Piter Parker, ewentualne jego alternatywne wersje z TASa, które pojawiły sie w jednym z odcinków. Zarówno filmowego jak i rebootowanego spidermana mniejszosci nie kupuje.

Tak jak "Batman Beyond" koegzystuje z klasycznym "Batmanem" tak i powstanie Spider-geja nie zahamuje - jak sądzę - powstawania historii o "starym Spiderze", a przynajmniej nie w 100%.

ps. mamy na forum parę osób homoseksualnych, więc zastanów się czy nie naruszyłeś aby "punktu drugiego"...
mozg_kl2
Użytkownik
#83 - Wysłana: 5 Sier 2011 08:44:52
Odpowiedz 
Q__:
3. Widzę, że nie zauważyłeś żartobliwego nawiązania do mangowych (w końcu to też komiks) fabuł, tam perypetie sercowe głównych bohaterów (w b. różnych konfiguracjach, vide - jako przykład pierwszy z brzegu - scena z dwiema Sailorkami w jednym wyrze), są typowym tłem fabuły.

nie czytam mangi ani anime. Ogólnie sztuka dalekiego wschodu jest mi obca.

Q__:
Tak jak "Batman Beyond" koegzystuje z klasycznym "Batmanem"

Tyle że Batman Beyoind miał sens fabularny. Bruce sie zestarzał, więc interes przejął ktos nowy pod jego patronem, a i zmiana postaci nie jest tak radukalna. Dalej mamy białego człowieka. Ze spidermanem historia jest inna. Zabito bohatera tylkjo ku uciesze mniejszości by isć z duchem czasu XXI wieku. Nie mogli zrobić nowego bohatera który będzue czarnym latynosem gejem i wszyscy zyliby długo i szczęśliwie.

Q__:
powstanie Spider-geja nie zahamuje - jak sądzę

Historie miłosne spidermana stanowiły istotny element jego historii. Zmiana tego na gejowskie redevous wypacza cały urok.

Q__:
ps. mamy na forum parę osób homoseksualnych, więc zastanów się czy nie naruszyłeś aby "punktu drugiego"...

gdyż?
Q__
Moderator
#84 - Wysłana: 5 Sier 2011 09:10:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ze spidermanem historia jest inna. Zabito bohatera tylkjo ku uciesze mniejszości by isć z duchem czasu XXI wieku. Nie mogli zrobić nowego bohatera który będzue czarnym latynosem gejem i wszyscy zyliby długo i szczęśliwie.

W sumie podzielam Twoje wątpliwości, acz rozumiem, że mogło chodzić o względy czysto merkantylne. Zarówno geje jak i Latynosi to teraz potężne targety w USA, zapewne władze Marvela doszły do wniosku, że docenią "złożenie im w ofierze" sztandarowej postaci w/w wydawnictwa.

mozg_kl2:
Historie miłosne spidermana stanowiły istotny element jego historii. Zmiana tego na gejowskie redevous wypacza cały urok.

Sądzę, że da się zachować ten urok, acz nie my będziemy jego adresatami. Dla homoseksualistów hetero-wątki są zapewne równie nieciekawe.

BTW. a'propos niesmaczności... Nie wiem czy zauważyłeś (bo recenzenci zazwyczaj zauważali) dość oczywiste aluzje seksualne w "Spider-manie 2" Raimiego: klopoty z wydzielaniem białej substancji (mniejsza o to, że tu chodziło o substancję tworzącą sieć) i utrata mocy (mniejsza o to, że superbohaterskiej) pod wpływem stresu. Odczytywano to jako jednoznaczny żart. Z innych śmiałych wątków... M.J. imię ukochanej (i potem żony) naszego Pajączka to znów celowa aluzja do marihuany. Tak więc akurat ta seria od początku zawierała różne takie wątki:
http://film.gazeta.pl/film/1,31998,865229.html
http://esensja.pl/film/filmy/obiekt.html?rodzaj_ob iektu=1&idobiektu=749
http://wyborcza.pl/1,75475,891490.html

mozg_kl2:
gdyż?

Tak ostentacyjna demonstracja niechęci do ich zachowań erotycznych może być dla nich mało przyjemna.
mozg_kl2
Użytkownik
#85 - Wysłana: 5 Sier 2011 09:21:50
Odpowiedz 
Q__:
W sumie podzielam Twoje wątpliwości, acz rozumiem, że mogło chodzić o względy czysto merkantylne. Zarówno geje jak i Latynosi to teraz potężne targety w USA, zapewne władze Marvela doszły do wniosku, że docenią "złożenie im w ofierze" sztandarowej postaci w/w wydawnictwa.

Pozostaje nam czekać, aż liczba Poloni wzrosnie i może nasi rodacy dostana swojego superbohatera. W sumie to mamy Magneto, ale jakby zamienić np Punishera na sfrustrowanego emigranta z Polski, któego oszukał amerykanski system i ten zaczyna wymierzać sprawiedliwosć sprzedajnym elitom i biznesmenom.

Q__:
Sądzę, że da się zachować ten urok, acz nie my będziemy jego adresatami. Dla homoseksualistów hetero-wątki są zapewne równie nieciekawe.

Tyle, że związki heteroseksualne są normalne w stosunku do zwiazków homo.

Q__:
Tak ostentacyjna demonstracja niechęci do ich zachowań erotycznych może być dla nich mało przyjemna.

Jestem ogólnie przeciwny ostentacyjnej demonstacji zachowań erotycznych zarówno homo jak i hetero.
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 5 Sier 2011 09:43:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Pozostaje nam czekać, aż liczba Poloni wzrosnie i może nasi rodacy dostana swojego superbohatera. W sumie to mamy Magneto, ale jakby zamienić np Punishera na sfrustrowanego emigranta z Polski, któego oszukał amerykanski system i ten zaczyna wymierzać sprawiedliwosć sprzedajnym elitom i biznesmenom.

W sumie paru polskich superbohaterów jest. Najbliżej czołówki znajduje się bodaj Blackhawk, dość prominentny, acz drugoligowy, członek JLA:

http://en.wikipedia.org/wiki/Blackhawk_%28comics%2 9
http://www.dcindexes.com/indexes/indexes.php?chara cter=23
http://www.internationalhero.co.uk/g/gablahaw.htm
(Zawdzięczajacy swe powstanie Dywizjonowi 303 i innym sukcesom Polaków podczas II wś.) W sumie wystarczyłoby go bardziej wylansować.

Podobnie jak, zamiast reBootować Spider-mana, bardziej wylansować można było czołowego dotąd gay-superhero, Northstara:

http://en.wikipedia.org/wiki/Northstar
lub homoseksualnego kowboja, Rawhide Kida:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rawhide_Kid

Choć nie do końca... I dlatego rozumiem - acz nie pochwalam - zabieg ze Spiderem. Czasem trudno przewidzieć, która postać się "przyjmie", a która nie. Np. oryginalny "Pajączek" debiutował jako postać dość niszowa, a odniósł wielki sukces, w wypadku Hulka znów władze Marvela były od początku pewne sukcesu, a początkowo seria zupełnie nie chciała "chwycić" (czemu się zresztą jakoś nie dziwię ). Punisher zaczynał jako pomniejszy przeciwnik Spider-mana. Itd.

mozg_kl2:
Tyle, że związki heteroseksualne są normalne w stosunku do zwiazków homo.

Tym zdaniem jesteś gotów zapoczątkować gigantycznego flame'a.

Z biologicznego punktu widzenia, skoro ewolucja coś wytworzyła i to coś istnieje, to jest normalne:
Np. homoseksualizm Prabira nie jest dyskutowany w kontekście apoteozy inności, kulturowego wyzwolenia czy nowej wrażliwości - lecz pożytku z mutacji „ślepego zaułka”, która sama nie przekazuje swych genów, może za to zwiększyć szanse propagacji genów krewniaków.
http://www.dukaj.pl/czytelnia/publicystyka/MotyleO ceaniiCzyliEganNaWakacjach
Cytat pochodzi z recenzji, ale faktycznie tak dziś biologia ewolucyjna tłumaczy homoseksualizm.

Istnieje zresztą gatunek, w którym to osobniki homoseksualne stanowią normę (bo są większością), to Canis lupus familiaris, po naszemu: pies.
mozg_kl2
Użytkownik
#87 - Wysłana: 5 Sier 2011 10:09:52
Odpowiedz 
Q__:
W sumie paru polskich superbohaterów jest. Najbliżej czołówki znajduje się bodaj Blackhawk, dość prominentny, acz drugoligowy, członek JLA:

Jest i znany acz faktycznie bohater tła. Zresztą pojawił sięw 3 odcinkach TASA Ligii sprawiedliwosci.

Q__:
W sumie wystarczyłoby go bardziej wylansować.

Polacy nie są biedną uciskaną mniejszoscia w USA. Sa nijacy.

Q__:
Np. oryginalny "Pajączek" debiutował jako postać dość niszowa, a odniósł wielki sukces, w wypadku Hulka znów władze Marvela były od początku pewne sukcesu, a początkowo seria zupełnie nie chciała "chwycić" (czemu się zresztą jakoś nie dziwię ). Punisher zaczynał jako pomniejszy przeciwnik Spider-mana. Itd.

tak było tezz sandmanem. który zaczynał jako bohater tła a ostatecznie dostał swoja serie. Tego typu przypadków jest masa.

Q__:
Tym zdaniem jesteś gotów zapoczątkować gigantycznego flame'a.

Nie mam takiego zamiaru
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 5 Sier 2011 10:16:38
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Zresztą pojawił sięw 3 odcinkach TASA Ligii sprawiedliwosci.

Zgadza się. Pierwszy z brzegu przykład:

I jego samolocik:

mozg_kl2:
Nie mam takiego zamiaru

To świetnie. Nie głoś tedy kontrowersyjnych haseł tonem pewności.
mozg_kl2
Użytkownik
#89 - Wysłana: 5 Sier 2011 11:19:50 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__:
Zgadza się. Pierwszy z brzegu przykład:

Nie pamiętam tylko czy wspominali tam, że jest Polakiem. Tak wracamy do punktu wyjscia , mianowicie universum komiksowych bohaterów jest bardzo pojemne. Od bohaterów wojennych przez kosmitów, mutantów, pseudo-bogów i jeden bóg raczy wiedziec co jeszcze.

Q__:
Nie głoś tedy kontrowersyjnych haseł tonem pewności.

Widze, że starasz się by c bardziej poprawny politycznie niż samo słowo poprawność politycvzna. Co jest kontrowersyjego w stwierdzeniu że związek kobiety i meżczyzny jest normalny a kobiety i kobiety lub mężczyzny i mezczyny już nie? W naszej konstytucji jak wół jest napisane, że rodzina to zwiazek kobiety i męzczyzny. To też uważasz za kontrowersyjna teze? BTW wiesz, że nagdorliwosć jest gorsza od faszyzmu?
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 5 Sier 2011 12:10:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Nie pamiętam tylko czy wspominali tam, że jest Polakiem.

W każdym razie padło jego "arcypolskie" nazwisko Janos Prohaska.

mozg_kl2:
W naszej konstytucji jak wół jest napisane, że rodzina to zwiazek kobiety i męzczyzny.

Rodzina tak. Ze zwiazku homoseksualnego naturalną drgą nie powstaje potomstwo. Ale jak to się ma do tego co kto z kim robi pod kołdrą?

ps. co do wątku homoseksulnego w komiksie, to IMO bez przegięć - w sposób wręcz wzorcowy - zrobiono to z Zoiste'm I Kunzitem (w "Sailor Moon"):
http://www.youtube.com/watch?v=70mqXseydBw
Jeśli coś może odrzucać w tych scenkach to raczej kiczowata słodycz konwencji, niż skłonności bohaterów.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Thor - SF czy Fantasy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!