USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Thor - SF czy Fantasy
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
RaulC
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Maj 2011 21:13:39
Odpowiedz 
Niedawno widziałem w kinie film "Thor". Właściwie jest to film, który trudno zaklasyfikować czy jest to SF czy Fantasy. Jakkolwiek by go nie klasyfikować jedno trzeba przyznać. Pomimo prostej fabuły opartej na mitologii skandynawskiej, mimo niewątpliwych podobieństw do SG film ogląda się z przyjemnością. Zdjęcia są dopracowane w szczegółach a widoki 3D planety Asgardów zapierają wręcz dech.
Film zaczyna się około 700 lat temu gdy Thor jest dzieckiem i własnie Asgardzi wygrali wojnę ze swoimi wrogami - lodowymi gigantami. Przeskok o 700 lat i Thor jest raptem młodzieńcem około dwudziestokilkuletnim o wojowniczym i niesformym charakterze. Ma oficjalnie zostać następcą tronu Asgardów i przejąć schedę swego ojca - Odyna. Jego zazdrosny brat Loki wpuszcza do miasta odwiecznych wrogów. Thor w odwecie wyprawia się potajemnie wraz z przyjaciółmi i Lokim na Lodowy świat. Od śmierci śmiałków wybawia pojawienie się Odyna jednak za złamanie rozkazów Thor zostaje pozbawiony swoich mocy i zesłany na Ziemię. Za nim zostaje też wysłany jego słynny młot, którego posiądzie tylko ten, który okaże się tego godny.
Można też dobre słowo powiedzieć o obsadzie. Przyciągają przede wszystkim dwa nazwiska: Natalie Portman i Anthony Hopkins. Sztandarowe role tych dwojga aktorów są chyba znane wszystkim. Młodszym przypomnę, że Portman grała królową Amidalę w Star Wars I i II, natomiast Hopkins brawurowo zagrała Hannibala Lecktera w "Milczeniu owiec".
Suma sumarum "Thor" to film dla kogoś, kto szuka przyjemniej dla oka rozrywki.
Jakby ktoś chciał mogę opowiedzieć więcej.

Dla ciekawoski dodam, że twócą filmu jest niejaki: Michael J. Straczynski (twórca Babylon 5).
patryk089x
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:36:44
Odpowiedz 
RaulC

Też widziałem film. Co do klasyfikacji SF/Fantasy ciężko się wypowiedzieć. W zasadzie to ma to elementy obydwu gatunków. Z SF jest nieco mniej - choć można tutaj zakwalifikować np. połączenia między światami (nieco jak tunele podprzestrzenne / równoległe rzeczywistości) czy to, że ludzi między światami przesyła się maszyną, a nie siłą rzeczy - magią. Bardzo cieszą oko dobrze dopracowane efekty specjalne. Poza tym przyjemna jest ciekawa, lecz lekka fabuła. Znajdziemy też elementy żartobliwe, typu dialogi i komentarze różnych bohaterów pobocznych.

Niestety, nie rozpisałem się.
RaulC
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:59:20
Odpowiedz 
patryk089x

Niemniej dzięki za poparcie. mam nadzieję, że kogoś nasze opinie zachęcą do obejrzenia filmu, bo warto choćby dla efektów i ogólnie strony wizualnej.
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Cze 2011 00:08:25
Odpowiedz 
RaulC

To zdecydowanie fantasy w kostiumie science fiction - nie wiem czemu, z nordyjskich bogów zrobili obcych z innego wymiaru, czyżby dla rzekomego urealnienia komiksowej powieści? Ale sam film całkiem, całkiem. Oto moje krótkie przemyślenia, które już publikowałem na forum:

Świeżo po obejrzeniu Thora. Zdumiewająco film był całkiem dobry, jest rozwój postaci i pozytywne przesłanie o wartości pokory, przyjaźni, o stosunkach łączących synów z ojcami i tych, które łączą braci, jest o dorastaniu do pewnej roli. Jest też dobry humor, przyzwoita akcja i niezłe aczkolwiek rozmazane nieco efekty, a aktor grający Thora spisał się świetnie. Hopkinsa jak zwykle miło jest zobaczyć.
Niepotrzebnie tylko tego murzyna na Asgard wsadzili - przed poprawnością polityczną widać, nawet Nordyccy bogowie się nie obronią. Ale generalnie, film godny uwagi - chodź uprzedzam, że także naiwnie baśniowy - nie lubiący fantasy, omijajcie z daleka
MarcinK
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Cze 2011 08:17:16
Odpowiedz 
RaulC:
Młodszym przypomnę, że Portman grała królową Amidalę w Star Wars I i II,

Ku ścisłości.
1. Grała w Star Wars I, II, III
2. Amidala była królową tylko w Star Wars: I

Picard:
nie wiem czemu, z nordyjskich bogów zrobili obcych z innego wymiaru,

Chyba po to by potem dało się jakoś ich przedstawić razem z Spider-Manem i Hulkiem, które są postaciami S-F a gdyby Thor i spółka byli postaciami z Fantasy to by się trochę gryzło fabularnie.
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Cze 2011 12:30:43
Odpowiedz 
MarcinK:
by potem dało się jakoś ich przedstawić razem z Spider-Manem i Hulkiem

Nie przesadzaj. Rzeczy typu S-M itp. to zupełnie inny wymiar niż Thor. Zresztą - jeśli widziałeś to sam wiesz...
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Cze 2011 13:16:56
Odpowiedz 
patryk089x
Tylko że w komiksie pojawiają się wielokrotnie razem więc...
patryk089x
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Cze 2011 14:07:56
Odpowiedz 
MarcinK

Hmm. Ten film, choć ma 'komiksowe' podłoże, to tworzy sobie w zasadzie nową ścieżkę. Sama tematyka jest ogólnie mówiąc bardzo... Hm, poważna i nie sądzę, gdyby zrobili kolejne części żeby chcieli łączyć ją z takimi postaciami jak S-M czy Hulk, które mimo wszystko większości ludzi kojarzą się z kreskówkami.
MarcinK
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Cze 2011 14:22:10
Odpowiedz 
patryk089x
Film został stworzony przez Marvela, tak więc pewnie będzie chciał umieścić wszystkich swoich bohaterów w jednym filmie.

patryk089x:
jak S-M czy Hulk, które mimo wszystko większości ludzi kojarzą się z kreskówkami.

Nie znam zbyt wielu ludzi którzy mają takie skojarzenia. Ty jesteś pierwszy.
patryk089x
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Cze 2011 14:28:01
Odpowiedz 
MarcinK

Nie znasz ? To gratuluję, może tylko ja mam takich znajomych...
Poza tym nie mówię, że ja takie skojarzenia mam, bo nie mam. Mówię tylko na temat moich znajomych...
MarcinK
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Cze 2011 14:32:46
Odpowiedz 
patryk089x
Od czasów trylogii Spider-Man-a i innych tego typu filmów (Hulk, Iron Man) nikt prawie nie kojarzy tych postaci z kreskówkami tylko z owymi filmami.
I właśnie wydaje się mi że to masowe kręcenie filmów na podstawie komiksów marvela, prowadzi do stworzenia filmu w którym pojawią się wszyscy (nie pamiętam jak się nazywa ta drużyna).
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Cze 2011 14:48:52
Odpowiedz 
Picard:
nie wiem czemu, z nordyjskich bogów zrobili obcych z innego wymiaru, czyżby dla rzekomego urealnienia komiksowej powieści?

My Theory, to kolejny puzzel skłądający się na fabułe Avengers. Pozatym kto powiedział, że Bogowie nie mogapochodzić z innego wymiaru?

RaulC:
Michael J. Straczynski (twórca Babylon 5).

RaulC:
Natalie Portman i Anthony Hopkins

I to sąpowody, dla których warto zobaczyć ten film.

patryk089x:
Hulk

Połacząsięw Avengers.

MarcinK:
nikt prawie nie kojarzy tych postaci z kreskówkami tylko z owymi filmami.

To wynika raczej z sił przekazu filmu kinowego. Szpital Kosmiczny też nie każdy czytał a ideały Treka każdy zna, choć oba universa są bardzo poodbne.
Doctor_Who
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Cze 2011 15:07:18 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
mozg_kl2:
czemu, z nordyjskich bogów zrobili obcych z innego wymiaru, czyżby dla rzekomego urealnienia komiksowej powieści?

Nie wiem czemu ale pasuje w tym miejscu mi cytat z YGOTAS (Yu-Gi-Oh The Abridged Series - imho genialnej i złośliwej przeróbki pewnego anime) - cytat przetłumaczony dla ludzi non-english:

-Niech no to ogarnę. Według tego show, egipscy bogowie istnieją naprawdę?
-Tak.
-Ale czy to czasem nie oznacza, że wszystkie inne religie są w błędzie? I zakręcona starożytna egipska religia jest jedyną prawdziwą?
-Tak.
-Huh, tego się nie spodziewałem.
-A ja tak!

Zamieńcie egipskich na nordyjskich...
IDIC
Użytkownik
#14 - Wysłana: 1 Cze 2011 15:28:06
Odpowiedz 
mozg_kl2:
RaulC: Natalie Portman i Anthony Hopkins
I to sąpowody, dla których warto zobaczyć ten film

jeśli chodzi o Hopkinsa - zgoda
natomiast Portman w roli Jane wypadła IMO baaardzo blado

w kwestii czarnoskórego Heimdalla ...
zastanawiające jest czemu tak zdecydowanego sprzeciwu nie budzi obsadzenie w roli Hoguna Japończyka (Tadanobu Asano)
fakt - marvel'owski Hogun miał trochę skośne oczy, ale to dlatego, że na etapie tworzenia postaci wykorzystano częściowo wizerunek Charlesa Bronsona, który z Japonią miał wspólnego dokładnie tyle samo, co Heimdall z Afryką
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Cze 2011 16:09:14
Odpowiedz 
IDIC:
zastanawiające jest czemu tak zdecydowanego sprzeciwu nie budzi obsadzenie w roli Hoguna Japończyka (Tadanobu Asano)

Dlatego że czarny Heimdall bardziej rzuca się w oczy, niż Hogun Azjata.
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 1 Cze 2011 16:22:28
Odpowiedz 
MarcinK:
Chyba po to by potem dało się jakoś ich przedstawić razem z Spider-Manem i Hulkiem, które są postaciami S-F a gdyby Thor i spółka byli postaciami z Fantasy to by się trochę gryzło fabularnie.

Komiksowe światy są dość obszerne są w nich kosmici i wampiry, starożytni bogowie i statki kosmiczne podróżujące do innych galaktyk, jest magia i zaawansowana technologia - taki groch z kapustą. Nie wiem czemu więc w filmach na podstawie rzeczonych komiksów nie może być podobnie? A spider-mana i tak w ekranizacji Avengers nie ujrzysz, bo prawa do ekranizacji przygód Petera Parkera ma Sonny, a nie studio Marvela, do które przeniosło na ekran Hulka, Thora itp.

mozg_kl2:
My Theory, to kolejny puzzel skłądający się na fabułe Avengers. Pozatym kto powiedział, że Bogowie nie mogapochodzić z innego wymiaru?

Mogli, chodzi tylko o to, że w filmie pada zdanie, że magia jest tak naprawdę technologią, a Asgardowie to obcy, którzy tylko uchodzą za bogów. Coś dla fanów Gwiezdnych wrót ? Nie przeszkadza mi specjalnie taka zamiana bogów na potężnych obcych, ale trochę to dziwny zabieg i nieco zbyteczny.

Doctor_Who:
Zamieńcie egipskich na nordyjskich...

Nie jestem znawcą uniwersum marvela, ale zdaje się, że tam nie tylko nordyccy bogowie są jak najbardziej realni. Np. wszystkim dobrze znany antyczny heros Herkules, ma własny tytuł wydawany przez Marvela i chyba nawet jest członkiem wspomnianych Avengers.

IDIC:
w kwestii czarnoskórego Heimdalla ...

Bo ten gość, o którym piszesz w oryginale wyglądał jak Mongoł. A przynajmniej tak, wyglądał w animowanym filmie Thor vs. Hulk, który niedawno zobaczyłem w necie - zalinkuje. A co do tego czarnego: wyobrażasz sobie jaki krzyk oburzenia podniósł by się gdyby jakąś postać z afrykańskiej mitologi przerobić na białego? Nie wiem czy pomysłodawca takiego zagrania uszedł by z życiem. Ale taka to już jest hipokryzja politycznej poprawności...
IDIC
Użytkownik
#17 - Wysłana: 1 Cze 2011 16:23:13
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Dlatego że czarny Heimdall bardziej rzuca się w oczy, niż Hogun Azjata.

czy ja wiem? ... jesli sią już chce ortodoksyjnie podchodzić do sprawy, to warto byłoby robić to konsekwentnie
Doctor_Who
Użytkownik
#18 - Wysłana: 1 Cze 2011 17:32:01
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Nie jestem znawcą uniwersum marvela, ale zdaje się, że tam nie tylko nordyccy bogowie są jak najbardziej realni.

Z tym, że teza iż bogowie ci to tak naprawdę Obcy nie jest wymysłem twórców filmów. Cytat z komiksu ''Worldengine'':

Thor ''Bóg Gromów'' w czasie służby u boku Avengers wielokrotnie rozmawiał z dziennikarzami na temat swojego pochodzenia. Po zebraniu wszystkich elementów jego opowieści, naukowcy oraz pracownicy rządowi stworzyli odmienną wersję Mitologii Nordyckiej.

Bez wątpienia Thor oraz panteon jemu podobnych istot nie jest bogiem, ani nawet nadczłowiekiem, lecz - obcym.

Różne dokumenty oparte również na prywatnych rozmowach pomiędzy Thorem i pułkownikiem Fury opisują rasę istot, dla których ich niezwykle rozwinięta technika stała się kolejną formą magii... nadając im status bogów.

Długowieczna rasa żyjąca pośród cudów, które sami stworzyli.

Wciąż tajemnicą pozostaje w jaki sposób Obcy wpłynęli na kształtowanie się religii pradawnych Wikingów. Być może jednak sami wykreowali się na podobieństwo ludzkich opowieści i legend.

Nie jest to istotne. Dziś u progu XXI wieku reprezentują coś co człowieczeństwo, wydaje się, utraciło już dawno temu. Poczucie cudowności.

Picard:
wszystkim dobrze znany antyczny heros Herkules, ma własny tytuł wydawany przez Marvela i chyba nawet jest członkiem wspomnianych Avengers.

Owszem.

Picard:
Komiksowe światy są dość obszerne są w nich kosmici i wampiry

Wampiry też bywają ''zracjonalizowane'' - w Blade wampiryzm nazywany jest mutacją...
IDIC
Użytkownik
#19 - Wysłana: 1 Cze 2011 17:40:21
Odpowiedz 
Picard:
wyobrażasz sobie jaki krzyk oburzenia podniósł by się gdyby jakąś postać z afrykańskiej mitologi przerobić na białego?

IMO analogia nie do końca trafiona
gdyby odnosić postacie wykreowane w Thorze w reżyserii Branagh bezpośrednio do mitologii nordyckiej, to czarnoskóry Heimdall bynajmniej nie byłby najbardziej rażącym błędem
mnie osobiście przeszkadzałby on mniej niż Laufey - "przerobiony z matki na ojca" Lokiego
Poklok
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Cze 2011 17:45:03 - Edytowany przez: Poklok
Odpowiedz 
IDIC:
czy ja wiem? ... jesli sią już chce ortodoksyjnie podchodzić do sprawy, to warto byłoby robić to konsekwentnie

Zawsze można kombinować, że Azjata trafił do Walhalli za sprawność w robieniu innym krzywdy czy coś w tym guście. Z Heimdallem już tak nie da rady.

IDIC:
jeśli chodzi o Hopkinsa - zgoda

E tam, cały czas sprawiał wrażenie, jakby miał za sekundę zasnąć. Nawet ma to uzasadnienie w scenariuszu, ale czym się tu zachwycać? Portman momentami szarżuje, ale pamiętajmy, że tak naprawdę też niewiele ma do grania - a w dodatku jej postać ma niby być genialnym naukowcem, a zachowuje się jak idiotka. Trudno, żeby coś dobrego z tego wyszło.

Dla równowagi: dobrze dobrany był aktor wcielający się w Thora. Filmu to IMHO i tak nie ratuje, ale zawsze coś.

RaulC:
Dla ciekawoski dodam, że twócą filmu jest niejaki: Michael J. Straczynski (twórca Babylon 5).

Z czego nie wynika nic, bo scenariusz jest moim zdaniem nędzny.

Doctor_Who:
Z tym, że teza iż bogowie ci to tak naprawdę Obcy nie jest wymysłem twórców filmów. Cytat z komiksu ''Worldengine'':

A czy gdzieś w komiksach pojawia się wyjaśnienie intrygującego faktu, że ta super hiper zaawansowana rasa walczy głównie wymachując toporami, tudzież innym żelastwem?
MarcinK
Użytkownik
#21 - Wysłana: 1 Cze 2011 17:48:00
Odpowiedz 
Poklok:
A czy gdzieś w komiksach pojawia się wymachiwanie intrygującego faktu, że ta super hiper zaawansowana rasa walczy głównie wymachując toporami, tudzież innym żelastwem?

Z tego co pamiętam, to Thor nie dość że wymachiwał toporem, to jeszcze strzelał z niego piorunami.
TSan
Użytkownik
#22 - Wysłana: 1 Cze 2011 18:09:20
Odpowiedz 
MarcinK

HALO, SESJA!
IDIC
Użytkownik
#23 - Wysłana: 1 Cze 2011 18:19:11 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Poklok

Poklok:
E tam, cały czas sprawiał wrażenie, jakby miał za sekundę zasnąć.

spoiler
no bo on się właśnie do zaśnięcia zbierał

Poklok:
Nawet ma to uzasadnienie w scenariuszu, ale czym się tu zachwycać? Portman momentami szarżuje, ale pamiętajmy, że tak naprawdę też niewiele ma do grania - a w dodatku jej postać ma niby być genialnym naukowcem, a zachowuje się jak idiotka. Trudno, żeby coś dobrego z tego wyszło

bo też i ja się nim bynajmniej nie zachwycam
odniosłam się tylko do wypowiedzi mozg_kl2 wymieniajacego Hopkinsa i Portman jako dwa niejako równorzędne powody, dla których warto obejrzeć Thora
IMO o ile Odyn wykreowany przez Hopkinsa był akceptowalny, o tyle w kwestii Portman w pełni podzielam Twoją opinię

Poklok:
Dla równowagi: dobrze dobrany był aktor wcielający się w Thora

Hemsworth - o czym już wspominałam w innym wątku - jest dla mnie trudny do zaakceptowania, aczkolwiek w przypadku jego kreacji moja ocena (z czego z pełni zdaję sobie sprawę) jest kompletnie niemiarodajna: w wykreowanej przez niego postaci drażni mnie brak wyrafinowania (ha ha! zabrzmiało prawie jak - nomen omen - mityczny zarzut dotyczący braku GŁĘBI)
fakt, że filmowy Thor tak bardzo mnie drażni to może być całkiem niezły dowód na dobre zagranie postaci
ja po prostu organicznie nie znoszę takich bohaterów: na początku prostych i głupich, a na końcu prostych i dobrych
peanow pod adresem Lokiego (i odtwórcy postaci - Toma Hiddlestona) powtarzać nie będę, żeby znów nie usłyszeć komentarza na temat jamniczego zafrasowania

MarcinK

MarcinK:
Z tego co pamiętam, to Thor nie dość że wymachiwał toporem, to jeszcze strzelał z niego piorunami.

Z tego co pamiętam, to Thor głównie nie toporem lecz młotem wymachiwał
reyden
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Cze 2011 18:19:51
Odpowiedz 
Uniwersum Marvela to przeplatanie magii i technologii - Thor i Nordyccy bogowie to nie jedyne elementy magiczne , w Spiderman TAS czy X-Men TAS też były takowe .

Zresztą konkurencja od DC Comics ma podobnie .

A co do koloru skóry aktora grającego Heimidalla - po tym jak pułkownika Fury gra Samuel L. Jackson to już mnie nic nie zdziwi .
Doctor_Who
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Cze 2011 18:22:03
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Uniwersum Marvela to przeplatanie magii i technologii - Thor i Nordyccy bogowie to nie jedyne elementy magiczne , w Spiderman TAS czy X-Men TAS też były takowe .

Chociażby Doctor Strange i Agatha Harkness...
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Cze 2011 18:27:39
Odpowiedz 
reyden:
A co do koloru skóry aktora grającego Heimidalla - po tym jak pułkownika Fury gra Samuel L. Jackson to już mnie nic nie zdziwi .

Ale to jest akurat odwołanie do tzw. linii Ultimate, czyli alternatywnego uniwersum Marvela, w którym pułkownik rzeczywiście jest czarny.
mozg_kl2
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Cze 2011 19:22:23
Odpowiedz 
Doctor_Who

Cytujesz słowa Picarda a opisane jako moje.

IDIC:
Portman

Ja mam jakąs słąbość do tej pani, więc i tak zobacze.

Picard:
groch z kapustą.

Masa bohaterów, powstajacych na przestrzeni czasu, i mających różnych przeciwników. Co by nie powiedzieć, ale universa komiksowe są strasznie pojemne.

Picard:
Nie wiem czemu więc w filmach na podstawie rzeczonych komiksów nie może być podobnie?

Oj czepiasz się my friends.

Picard:
A spider-mana i tak w ekranizacji Avengers nie ujrzysz, bo prawa do ekranizacji przygód Petera Parkera ma Sonny, a nie studio Marvela, do które przeniosło na ekran Hulka, Thora itp.

Z nowymi X menami jest ten sam problem. W wersji komiksowej Wolverine i Kapitan Ameryka uwalniaja Magneto z Oświęcimia. Niestety nie mają praw do postaci Kapitana, więc w Xmen First Class magneto odbija tylko Wolverine.

Picard:
że magia jest tak naprawdę technologią

A jaka jest różnica między magią a nauką? Popatrz na technomagów. Niby maga a tak naprawdę technologia na wysokim poziomie.
RaulC
Użytkownik
#28 - Wysłana: 1 Cze 2011 20:50:03
Odpowiedz 
Poklok:
Z czego nie wynika nic, bo scenariusz jest moim zdaniem nędzny.

Twórcą co nie znaczy scenarzystą. Stworzył podstawy do powstania. O ile dobrze pamiętam to własnie on był pomysłodawcą komiksu o Thorze i stworzył świat z jego historią. Dokładniej to jest opisane na którymś portalu filmowym.

Poklok:
A czy gdzieś w komiksach pojawia się wyjaśnienie intrygującego faktu, że ta super hiper zaawansowana rasa walczy głównie wymachując toporami, tudzież innym żelastwem?

A sądzisz, że inteligentny młot zachowujący się niczym bumerang to powinien służyć wyłącznie do wbijania gwoździ?
Broń choć wyglądała antycznie była specyficzna, magiczna prawie, ale tak naprawdę zaawansowana technologicznie.
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 1 Cze 2011 21:02:37
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Wampiry też bywają ''zracjonalizowane'' - w Blade wampiryzm nazywany jest mutacją...

Właściwie nie wiadomo czemu? Nie przeszkadza mi to - bo czytałem o różnych spojrzeniach na wampira, jak np. w powieści Ostatni rejs Fever Dream gdzie ludzie nocy, wywodzili się od biblijnego Kaina, ale nie były sworzniami nadprzyrodzonymi - ale dziwi mnie to bo mistyczny wampir jest chyba najbardziej interesujący.

mozg_kl2:
Oj czepiasz się my friends.

Nie czepiam się, to szczere zapytanie? Zwyczajnie nie wiem po co racjonalizować coś co jest tak nierealne i przesadzone, że głowa mała.

mozg_kl2:
Z nowymi X menami jest ten sam problem. W wersji komiksowej Wolverine i Kapitan Ameryka uwalniaja Magneto z Oświęcimia. Niestety nie mają praw do postaci Kapitana, więc w Xmen First Class magneto odbija tylko Wolverine.

Pisałem już o tym. Prawa do X-Men ma Fox. Acha, nie zakładajcie osobnego tematu o mutantach, bo jest wątek zbiorczy o superheromovies.

mozg_kl2:
A jaka jest różnica między magią a nauką? Popatrz na technomagów. Niby maga a tak naprawdę technologia na wysokim poziomie.

Tak twierdził Arthur C. Clarke i ta jego wypowiedź przytoczona jest nawet w filmie przez postać graną przez Portman, ale to nie do końca jest prawda. Można oczywiście powiedzieć, że dla np. ludzi z okresu średniowiecza komputer wydawał by się czymś magicznym, ale jednak ów komputer funkcjonował by zgodnie z prawami fizyki, jego działanie dało można racjonalnie wytłumaczyć. Z magią jest zupełnie inaczej - ona gwałci prawa natury, stoi ponad nimi.

mozg_kl2:
Masa bohaterów, powstajacych na przestrzeni czasu, i mających różnych przeciwników. Co by nie powiedzieć, ale universa komiksowe są strasznie pojemne.

Zgadza się. Dlatego nie rozumie czemu uniwersum filmowe oparte na owych komiksach też takie ma nie być.

IDIC:
gdyby odnosić postacie wykreowane w Thorze w reżyserii Branagh bezpośrednio do mitologii nordyckiej, to czarnoskóry Heimdall bynajmniej nie byłby najbardziej rażącym błędem
mnie osobiście przeszkadzałby on mniej niż Laufey - "przerobiony z matki na ojca" Lokiego

W komiksie ów bóg też był podobno biały. Właśnie ktoś wspomniał Blade'a... ciekawe jak by środowiska Afroamerykanów zareagowały gdyby ów łowca wampirów był tam biały niczym śnieg?
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 1 Cze 2011 21:05:29
Odpowiedz 
Picard:
Właśnie ktoś wspomniał Blade'a... ciekawe jak by środowiska Afroamerykanów zareagowały gdyby ów łowca wampirów był tam biały niczym śnieg?

Zapewniam, w drugą stronę to nie działa Byłby jeden wielki, oburzony wrzask.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Thor - SF czy Fantasy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!