USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pieśń Lodu i Ognia
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Maj 2011 12:53:56
Odpowiedz 
Majowa ofensywa tematyczna móżga trwa. Temat numer 2 a w ogołe już 10 na tym forum dotyczyc będzie Sagi fantasy George RR Martina pod w/w tytułem. Na poczatek notka wydawcy dotycząca tomu 1:

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.

Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...

Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

Miejsce akcji to w/w Zachodnie Krainy po angielsku Westeros, kontynet wielkości Ameryki południowej. Główną siłą polityczna w Westeros, jest Siedem Królestw, swoista unia wasali pod berłek króla. Ustrój polityczny, tu nie będzie zaskoczenia to feudalizm. Na jego czele stoi król, pod nim jest 7 największych rodów i dalej pomniejsze rody. System znany, ze średniowiecza. Sama książka(tom 1) jest świetna, wciaga jak bagno. Dawno nie przeczytałęm tak szybko cegły(prawie 800 stron), szczególnie, że z gatunkiem fantasy mi nie po drodze. Na chwilęobecnąstacją HBO emituje adaptację tomu 1, stosunkowo wierna. Odrazu móie zarówna książka jak i serial nie jest przeznaczone dla purrytan jezykowych, więc jeśli kogoś gorszy słowo opisujące to na czym siedzi, to niech lepiej sobie odpuści. Podobnie jak komuś nie podoba się tyłek T'Pol. W serialu tego typu scen jest więcej i bardziej pieprznych. Duzym plusem ksiązki, jest odejście od klasycznego podziału dobro vs zło, brak magii, elfów itp itd.

12 lipca ma zostaćwydany, narazie po ang tom piąty serii pt Taniec ze smokami.
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Maj 2011 17:23:07
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Główną siłą polityczna w Westeros, jest Siedem Królestw, swoista unia wasali pod berłek króla. Ustrój polityczny, tu nie będzie zaskoczenia to feudalizm. Na jego czele stoi król, pod nim jest 7 największych rodów i dalej pomniejsze rody. System znany, ze średniowiecza.

To ciekawe - bezpośrednie nawiązanie do faktów historycznych , czyli królestw anglosaskiej Heptarchii . Nawet system społeczny ten sam - patrymonializm .
Czy tytuł władcy - bretwald , także się tam pojawia ?
Madame Picard
Moderator
#3 - Wysłana: 24 Maj 2011 18:39:28 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Po obejrzeniu pierwszego odcinka stwierdziłam, że wątków tam jest na jakieś 500 następnych . Ale nie mam nic przeciwko temu, bo serial ogląda się znakomicie, byle tylko utrzymał ten wysoki poziom realizacyjny.

mozg_kl2:
Podobnie jak komuś nie podoba się tyłek T'Pol. W serialu tego typu scen jest więcej i bardziej pieprznych.

Oj jest jest .
Zastanowiło mnie przy tym jedno: wszystkie uprawiające seks pary czyniły to zawsze w tej samej pozycji, z jednym wyjątkiem, kiedy bardziej doświadzcona pani wytłumaczyła młodemu dziewczęciu, że można inaczej, czym też to dziewczę bardzo zaskoczyło swego małżonka. Ciekawe, czy będzie jakieś wytłumaczenie tej palącej kwestii .

mozg_kl2:
odejście od klasycznego podziału dobro vs zło, brak magii, elfów itp itd

Niby tak, choć za tym Murem to nie wiadomo, co jest .

Elaan:
bezpośrednie nawiązanie do faktów historycznych , czyli królestw anglosaskiej Heptarchii . Nawet system społeczny ten sam - patrymonializm .

To chyba ustrój charakterystyczny poi prostu dla średniowiecza, zwłaszcza wczesnego. A sam autor przyznał w jednym z wywiadów, że inspirował się średniowieczem przy opusywaniu zwyczajów, życia codziennego itd., politycznej specyfiki zapewne też.
Alucard87
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Maj 2011 19:07:44
Odpowiedz 
Z książką przyjemności nie miałem, ale po tych pierwszych odcinkach serialu chyba już wiem, jaki prezent chcę na Dzień Dziecka Myślałem, że żaden nie-scifi serial mnie nie wciągnie, a tu taki psikus Ciekawa fabuła (momentami aż za bardzo pogmatwana, ale to pretekst, by obejrzeć odcinek kolejny raz ), interesujące postacie, ładne lokacje. A że momentami trochę pieprzne... i tak aż dziw, że Hamerykanie to puścili (krew, flaki, pożoga i takie inne to sobie mogą być, nawet dla nieletnich, ale żeby obejrzeć trochę ciała, to już trzeba ukończone 21 mieć, najlepiej z rodzicami oglądać i jeszcze mieć zaświadczenie od pastora, że mamy czyste myśli ) Choć z drugiej strony to HBO... ludzie płacą na tę stację niemały abonament, więc stacja jest "niezależna".
Jo_anka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Maj 2011 19:24:59
Odpowiedz 
Alucard87:
i tak aż dziw, że Hamerykanie to puścili (krew, flaki, pożoga i takie inne to sobie mogą być, nawet dla nieletnich, ale żeby obejrzeć trochę ciała, to już trzeba ukończone 21 mieć, najlepiej z rodzicami oglądać i jeszcze mieć zaświadczenie od pastora, że mamy czyste myśli

Alucard87

"To nie telewizja, to HBO!" ich slogan reklamowy.
Elaan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Maj 2011 21:36:54
Odpowiedz 
Alucard87:
krew, flaki, pożoga i takie inne to sobie mogą być, nawet dla nieletnich, ale żeby obejrzeć trochę ciała, to już trzeba ukończone 21 mieć, najlepiej z rodzicami oglądać i jeszcze mieć zaświadczenie od pastora, że mamy czyste myśli

Jakby powiedział Spock : Highly Illogical .
mozg_kl2
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Maj 2011 21:39:25
Odpowiedz 
Madame Picard:
Po obejrzeniu pierwszego odcinka stwierdziłam, że wątków tam jest na jakieś 500 następnych

Obawiam się, że Martin nie dożyje końca serii nie mówiąc o dadlszych tomach. Ten serial stanowi najlepszy bicz na niego. Wkońcu 1 sezon=1 tom, więc chłopina musi się spieszyć. Narazie po 11 latach wmeczył tom 4 (tom 5 wychodzący w lipca to de facto część 2 tomu czwartego, podzielona ze wzgledu na grubość).

Madame Picard:
Oj jest jest .
Zastanowiło mnie przy tym jedno: wszystkie uprawiające seks pary czyniły to zawsze w tej samej pozycji, z jednym wyjątkiem, kiedy bardziej doświadzcona pani wytłumaczyła młodemu dziewczęciu, że można inaczej, czym też to dziewczę bardzo zaskoczyło swego małżonka. Ciekawe, czy będzie jakieś wytłumaczenie tej palącej kwestii .

Przyznam, że nie zwracałem na to uwagi. W książce nie było opisanych pozycji, więc domyślam się, że pewnie taką łatwo zagrać, choć musze przyznać ze tego typu sceny nie należą do łątwych. Podziwiam, aktorów.

Madame Picard:
Niby tak, choć za tym Murem to nie wiadomo, co jest .

No nie wiadomo. Ale sama fabuła nie jest oparta na konfrontacji dobro vs zło, wesoła kompania idzie w świat etc. Elementy fantasy są ale nie bolą, co mnie cieszy.

Madame Picard:
To chyba ustrój charakterystyczny poi prostu dla średniowiecza, zwłaszcza wczesnego. A sam autor przyznał w jednym z wywiadów, że inspirował się średniowieczem przy opusywaniu zwyczajów, życia codziennego itd., politycznej specyfiki zapewne też.

Dokładnie Anglią i wojną róż.

Alucard87:
Ciekawa fabuła (momentami aż za bardzo pogmatwana, ale to pretekst, by obejrzeć odcinek kolejny raz ),

Tu wychodzi plus książki, można sięzatrzymać zrobić notatki. HBO opisało serial jako Rodzina Soprano w Śródziemiu.

Alucard87:
Choć z drugiej strony to HBO... ludzie płacą na tę stację niemały abonament, więc stacja jest "niezależna".

Jak to powiedział mój znajomy to HBO oni się nie pie***, ma być pierść to jest. Stać ich na to.

Jest właśnie po odcinku 6. Jest coraz lepiej, nie mówiąc genialne. Niektóe sceny jeszcze bardziej wymowne niz w książce. Duży plus, że pomimo wyciecia niektórych rzeczy fabuła jest spójna i jasna. Scena z koroną oraz pozegnanie z rudą zaskoczyły mnie. Ta pierwsze, jeszcze bardzije wymowna niż w ksiązce, a druga no coż liczyłem, żę co innego ukaże ta pani.
Madame Picard
Moderator
#8 - Wysłana: 24 Maj 2011 22:12:40
Odpowiedz 
Alucard87:
krew, flaki, pożoga i takie inne to sobie mogą być

Na szczęście nie ma na razie w tym serialu bardzo brutalnych scen przemocy. Raczej się je sugeruje, a nie wywala wszystko widzowi przed oczy. Jak dla mnie, to duży plus .

Alucard87:
żeby obejrzeć trochę ciała, to już trzeba ukończone 21 mieć

W tym wieku to się już na ogół wszystko na żywo widziało .

mozg_kl2:
Ale sama fabuła nie jest oparta na konfrontacji dobro vs zło

To prawda. Są pozytywni bohaterowie, ale nie ma rycerzy bez skazy ni zmazy. I są znakomite postaci czarno-białe, np. karzeł: moja ulubiona postać!
mozg_kl2
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Maj 2011 08:03:17
Odpowiedz 
Madame Picard:
Na szczęście nie ma na razie w tym serialu bardzo brutalnych scen przemocy. Raczej się je sugeruje, a nie wywala wszystko widzowi przed oczy. Jak dla mnie, to duży plus .

Choc mojądrugą połówkę scena zabicia konia przez góre trochęzaskoczyła. Jednak faktycznie jest krew ale bez przegięć

Madame Picard:
karzeł: moja ulubiona postać!

Paru jeszcze by sieznalazło. Krasnal to taki House Westeros.
mozg_kl2
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Maj 2011 07:56:48
Odpowiedz 
Madame Picard

Apropo pozycji seksualnych w jakich to robią postaci z Pieśni, to wczoraj miałem chwile to odświeżyłęm sobie kawałęk orginału i mi się przypomniało, ze faktycznie wersje filmowe różnia się od książkowych.
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Cze 2011 08:35:07 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Komputerowa "Gra o tron" będzie prequelem serialu

Podczas trwających targów E3 zdradzono, że fabularnie gra komputerowa osadzona w świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina będzie dziać się na długo przed wydarzeniami z serialu i książek. Co jeszcze gra będzie oferować?

"Game of Thrones: Genesis" jest RTS-em i pierwszą grą opartą na serii książek "Pieśń Lodu i Ognia" Martina. Gra będzie wydana tylko na PC.

Fabularnie gra będzie podzielona na rozdziały i rozpocznie się 700 lat przed przybyciem Aegona i będzie trwać aż do wydarzeń znanych z pierwszej książki. Twórcy twierdzą, że ich gra jest niepodobna do innych RTS-ów. Będą elementy znane z gatunku, ale rozgrywka ma całkowicie się różnić.

- Gra w pewien sposób przypomina książki, które też są jak żadne inne - opowiedział jeden z projektantów.

Dowiadujemy się także, że podstawowe cechy znane z tego świata jak intryga, spryt, zdrada, polityka czy pałacowe spiski są równie ważne co posiadanie armii pełnej wykwalifikowanych wojowników. Dodano także informacje, że nawet mając mniej żołnierzy od wroga, dzięki umiejętnej strategii wynikających z możliwości gry, można będzie go pokonać. Twórcy zdradzają, że w tym RTS-sie nie chodzi o bitwy, a wygra ten, kto przechytrzy przeciwnika i zbierze najwięcej prestiżu i zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Gra prawdopodobnie trafi do sklepów na jesień. Czy wielbiciele serialu będą grać?

za hatak.pl

Tymczasem serial się kończy a jest coraz ciekawiej.

EDIT

trailer, choć bardziej to teaser http://www.youtube.com/watch?v=mtaqe69MQNI
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Cze 2011 13:22:59
Odpowiedz 
Garść newsów

Nominacje krytyków dla "Gry o tron"

Stowarzyszenie krytyków telewizyjnych - TCA ogłosiło swoje nominacje dla najlepszych produkcji. Po cztery nominacje uzyskały "Gra o tron", "Justified" oraz "Parks and Recreation".

Niespodzianką wydaje się kompletne pominięcie serialu "Glee". Rozdanie nagród nastąpi 6 sierpnia.

Nagroda dla aktora/aktorki w serialu dramatycznym:

1. Steve Buscemi ({{Zakazane imperium}} HBO)
2. Peter Dinklage ({{Gra o tron}} HBO)
3. Jon Hamm ({{Mad Men}} AMC)
4. Julianna Margulies ({{Żona idealna}} CBS)
5. Margo Martindale ({{Justified}}, FX)
6. Timothy Olyphant ({{Justified}} FX)

Nagroda dla aktorka/aktorki w serialu komediowym:

1. Ty Burrell ({{Modern Family}} ABC)
2. Louis C.K. (“Louis” FX)
3. Nick Offerman ({{Parks and Recreation}} NBC)
4. Amy Poehler ({{Parks and Recreation}} NBC)
5. Danny Pudi ({{Community}} NBC)
6. Jon Stewart (“The Daily Show” Comedy Central)

Najlepszy nowy serial:

1. {{Zakazane imperium}} (HBO)
2. {{Gra o tron}} (HBO)
3. {{Terriers}} (FX)
4. {{The Killing}} (AMC)
5. {{The Walking Dead}} (AMC)

Najlepszy serial dramatyczny:

1. “Friday Night Lights” (DirecTV/NBC)
2. {{Gra o tron}} (HBO)
3. {{Justified}} (FX)
4. {{Mad Men}} (AMC)
5. {{Żona idealna}} (CBS)

Najlepszy serial komediowy:

1. {{Community}} (NBC)
2. "Louie” (FX)
3. {{Współczesna rodzina}} (ABC)
4. {{Parks and Recreation}} (NBC)
5. “Dorastająca nadzieja” (FOX)

Najlepszy serial:

1. “Zakazane imperium” (HBO)
2. “Friday Night Lights” (DirecTV/NBC)
3. “Gra o tron” (HBO)
4. “Justified” (FX)
5. “Parks and Recreation” (NBC) ejszych kategorii:

Amerykańscy widzowie oburzeni na HBO za "Grę o tron"

Po wyemitowaniu 9. odcinka serialu "Gra o tron" amerykańscy widzowie kipią ze złości, odgrażając się stacji za nieoczekiwany zwrot akcji w końcowych minutach odcinka! Czy odbije się to na oglądalności? Uwaga na spoilery!

Amerykańscy widzowie, którzy nie czytali książki, na forach internetowych kipią ze złości i odgrażają się, że przestaną oglądać "Grę o tron". Portal Entertainment Weekly donosi, że powodem skrajnego zachowania widzów jest zabicie "głównego bohatera" i zarazem najbardziej znanego aktora serialu. Wielu widzów twierdzi, że Sean Bean był jedynym powodem, dla którego oglądali tę produkcję.

- Większość z was myśli, że był to genialny zwrot akcji, ale nie rozumiecie różnicy pomiędzy wielbicielami książki, a widzami serialu - czytamy w jednym z komentarzy - Widzowie muszą mieć postacie, którym będą kibicować. Nie zależało mi na większości bohaterów. Chociaż serial nadal będzie przemawiać do wielbicieli książki, to właśnie stacja pozbyła się postaci, która przemawiała do masowej grupy odbiorców.

Włodarze stacji HBO bronią materiału źródłego, mówiąc prosto:

- Sean przyciągnął dużo fanów do serialu, ale "Gra o tron" to nie jest produkcja, w której śledzimy losy ulubionego aktora. Gwiazdą serialu jest fabuła - zdradza dyrektor programowy stacji HBO.

Winny sytuacji jest sam marketing stacji HBO - wszystkie materiały reklamowe, plakaty były skupione na postaci Neda Starka, a teraz amerykańscy widzowie, którzy nie widzieli książki na oczy, czują się oszukani. Wielu widzów grozi, że przestanie oglądać "Grę o tron". Przekonamy się za tydzień po finale, czy były to tylko puste słowa. Eksperci sądzą, że to chwilowe emocje, ale widzowie i tak wrócą, nawet w większej liczbie.

A Wy będziecie dalej oglądać?

oba za hatak.pl

Jeśł;i chodzi o newsa numer 2 to amerykanie i ich spryt nie przestają mnie zadziwiać. Nie chce spilerować, ale strach pomyśleć, co będzie się działo za 3 sezony.
Alucard87
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Cze 2011 17:16:44
Odpowiedz 
mozg_kl2
To samo było z Harrym Potterem. Ktoś, kto nie znał książki dziwował się ponad miarę, że siedzący obok jegomość na pokazie przedpremierowym zna fabułę dwie sceny do przodu

Ja przyznam szczerze, książki (GoT) nie czytałem (nie wpadła mi w ręce jakoś), ale nie przeszkadza mi to cieszyć się serialem. I owszem, było mi żal Neda. Ale w jego śmierci upatruję nieprzecietny wątek zemsty Aryi. A pewnie dowiem się co i jak już wkrótce, bo w końcu kupię te książki
mozg_kl2
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Cze 2011 19:05:16
Odpowiedz 
Alucard87:
Ja przyznam szczerze, książki (GoT) nie czytałem (nie wpadła mi w ręce jakoś), ale nie przeszkadza mi to cieszyć się serialem

Książke polecam, jako antyfan fantasy, musze stwierdzić ,zę jest swietna. Serial, jest genialny ale książka i tak dużo lepsza.

Alucard87:
I owszem, było mi żal Neda

Historia NEda pokazuje, żę w życiu bycie idealistą nie zawsze popłaca.

Alucard87:
Ale w jego śmierci upatruję nieprzecietny wątek zemsty Aryi. A pewnie dowiem się co i jak już wkrótce, bo w końcu kupię te książki

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

Tymczasem, weekend sprzyją oglądaniu i nadrabianiu zaległosci. Boli mnie brak, w odcinku 9 samej bitwy. W książce łądnie opisana, tutaj wycięta ze wzgledu na koszty. To nie wróży najlepiej, szczególnie w perspektywe dalszych tomów. Sam serial, napewno długo nie przejdzie bez echa, jeśli chodzi o poziom ekranizacji książek fantasy. Sam finał, bez fajerwerku, domyka wątki sezonu 1 i wyznacza kurs na sezon drugi. Podróż Aryi na północ, wojna o tron, wyprawa za mur, smoki Danerys, mały chłopac i duże zabwki czyli rządy Jofreya. Tylko czekanie boli. Oj kupie książke sobie, bo czekać nie mogę.
Madame Picard
Moderator
#15 - Wysłana: 28 Cze 2011 21:40:30
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Amerykańscy widzowie oburzeni na HBO za "Grę o tron"

Zabawne te pretensje. To w książce bohater zginął, a w serialu miałby przeżyć? A dalej co? Jakaś historia alternatywna?

Dopiero dzisiaj obejrzałam 2 ostatnie odcinki, ale wcześniej czytałam w Internecie, że zakończenie jest kontrowersyjne i prawdę mówiąc trochę się spodziewałam, że zginie któryś z głównych bohaterów, a Ned był najbardziej prawdopodobny do odstrzału. Zastanawiałam się ew. nad karłem (jak on ma na imię, bo przecież nie Karzeł?), ale ta postać ma zbyt wielki potencjał, a rola Neda była, no cóż, wyczerpana. Zdziwiło mnie tylko odstrzelenie największej gwiazdy serialu.

mozg_kl2:
Sam finał, bez fajerwerku, domyka wątki sezonu 1 i wyznacza kurs na sezon drugi

A tam domyka . Ja mam raczej wrażenie, że zostawia wszystko rozgrzebane .
Ale w sumie to nie jest zarzut. Serial jest bardzo dobry, perfekcyjnie zrealizowany w najdrobniejszych szczegółach, świetne tempo akcji, bez żadnych dłużyzn i pieprzenia o niczym, ale i bez efekciarstwa typu łubudu-zabili-go-i-uciekł, kolejne wątki są logicznie powiązane, a wyraziści bohaterowie nie pozostawiają widza obojętnym. Intrygująca historia i znakomita realizacja, jak dla mnie: ideał .
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Cze 2011 07:50:32
Odpowiedz 
Madame Picard:
Zabawne te pretensje. To w książce bohater zginął, a w serialu miałby przeżyć?

Nie wszyscy czytają książki, pozatym niektorym marzą sięsame happy endy. Pewnie liczyli, że Arya go odbije, na spółke z Brucem Willisem.

Madame Picard:
A dalej co? Jakaś historia alternatywna?

To też jest w modzie.

Madame Picard:
ew. nad karłem (jak on ma na imię, bo przecież nie Karzeł?),

Tyrion Lanister my lady;). Liczyłem, że młody Robb w zemscie zabije Jaimiego, a tu kicha.

Madame Picard:
Zdziwiło mnie tylko odstrzelenie największej gwiazdy serialu.

Żeby nie robić big spiler powiem, że to nie pierwsza śmierć głównej postaci jaka nas czeka. Dlatego, nie warto patrzeć, przez perspektywę aktorów.

Madame Picard:
A tam domyka . Ja mam raczej wrażenie, że zostawia wszystko rozgrzebane .

Kwestia symantyki. Dla mnie domyka, szeroko pojęty watek gry o tron. Ta się nie udała, bo przerodziła się w wojnę domową. Sprawa Eda zamknieta, zamachu na syna Starka też.

Madame Picard:
pieprzenia o niczym, ale i bez efekciarstwa typu łubudu-zabili-go-i-uciekł, kolejne wątki są logicznie powiązane, a wyraziści bohaterowie nie pozostawiają widza obojętnym. Intrygująca historia i znakomita realizacja, jak dla mnie: ideał

Takie śłowo w ustach damy? nie przystoi. Szkoda, ze na 2 sezon trzeba tak długo czekać, nie mówiąc o wydaniu DVD, któe tez w przyszłym roku. Tym czasem za 2 tygodniu, wyglądany Taniec ze Smokami. Po Polsku będzie pewnie dopiero na gwiazdkę.
mozg_kl2
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Cze 2011 07:58:25
Odpowiedz 
Dziewiąty Doktor zagra w "Grę o tron"?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone na razie informacje, jakoby Christopher Eccleston ("Doktor Who") miał dołączyć do obsady serialu "Gra o tron".

Niestety na razie nie wiadomo, kogo miałby zagrać. W grę wydają się wchodzić dwie role: Stannisa Baratheona bądź Balona Greyjoya. Obaj panowie odegrają znaczącą rolę w Wojnie Pięciu Królów, która stanowić będzie fabułę nadchodzącego sezonu.

Tymczasem wiadomo już, iż w roli Margaery Tyrell, siostra Lorasa Tyrella, wystąpi Natalie Dormer ("Dynastia Tudorów").

za filmweb.pl
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 29 Cze 2011 08:20:07
Odpowiedz 
Madame Picard:
bez żadnych dłużyzn i pieprzenia o niczym

mozg_kl2:
Takie śłowo w ustach damy? nie przystoi.

Nie przystoi. A już tak ładnie i miło się zrobiło...
Madame Picard
Moderator
#19 - Wysłana: 29 Cze 2011 09:59:47
Odpowiedz 
mozg_kl2
Jurgen

Damy mają to do siebie, że potrafią użyć stosownych słów w stosownych sytuacjach; a akurat to określenie świetnie pasuje do napuszonych bełkotów bez sensu, których na szczęście w Grze o tron nie ma. Obsesyjnie unikając tego typu określeń, żeby było miło i pięknie, będziemy jak ta młoda polonistka z wiersza Waligórskiego:

Gdy czasem młoda polonistka
Taka naiwna, schludna taka,
Egzaltowana, świeża, czysta,
Że chciało by się siąść i płakać.

Więc gdy ta polonistka właśnie
Małpując młodopolskie pozy
Wybiegnie o porannym czasie
Boso na łąkę między brzozy,
Poigra z pliszką i skowronkiem
Oraz z pudliszką i z biedronką,
Przywita ze wschodzącym słonkiem,
Wołając: - Witaj jasne słonko!

Z róż i powojów splecie wieńce,
Pomacha rączką do motyla,
Kraśnym obleje się rumieńcem
Widząc jak pszczółka kwiat zapyla.

Coś z Anny German gdy zanuci,
Wyrecytuje coś z Asnyka,
A potem bardzo się zasmuci
Nad żabką, którą bocian łyka,

I chcąc zapłakać nad półtrupem
(bo drugie pół ten bocian urwał)
Wlizie tą bosą nogą w kupę
I wyda okrzyk: - Ożesz kurwa!

To - jeśli byłbym na tej łące
Naocznym świadkiem tego zgrzytu -
Jak jestem facet niepijący,
Pół litra wychlałbym z zachwytu!

Za brzydkie słowo w wierszu możecie sobie ostrzegać autora wiersza, z tym, że prawdopodobnie się tym nie przejmie, bo od jakiegoś czasu przebywa w miejscu dużo odleglejszym niż Sołowki.

I tyle na ten temat z mojej strony. Gra o tron zasługuje na temat bez durnych offtopów.
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Cze 2011 10:46:01
Odpowiedz 
Madame Picard:
Damy mają to do siebie, że potrafią użyć stosownych słów w stosownych sytuacjach; a akurat to określenie świetnie pasuje do napuszonych bełkotów bez sensu, których na szczęście w Grze o tron nie ma.

Powiem tak. Mnie to nie boli, kobiety też moga rzucic mięsem, od czasu do czasu. Tyle, ze ogólno forumowa krucjata, zmusza nas do trzymania poziomu/pionu.

Madame Picard:
Gra o tron zasługuje na temat bez durnych offtopów.

Jestem za a nawet za.
mozg_kl2
Użytkownik
#21 - Wysłana: 30 Cze 2011 21:55:52
Odpowiedz 
Tym razem tu gdzie trzeba

Tysiące statystów w 2. sezonie "Gry o tron"

Stacja HBO opublikowała dziś informację, że poszukuje kilku tysięcy statystów do 2. sezonu serialu fantasy "Gra o tron". Kogo dokładnie szukają?

Dowiadujemy się, że twórcy poszukują kilku tysięcy statystów, głównie mężczyzn z doświadczeniem wojskowym, silnych i wysportowanych. Ważną umiejętnością potrzebną takiemu statyście jest posługiwanie się mieczem lub łukiem.

Zdjęcia mają rozpocząć się 25 lipca i potrwają do stycznia 2012 roku. Tak jak poprzednio, drugi sezon będzie kręcony w Irlandii Północnej.

Najwyraźniej obietnice twórców, że w drugim sezonie będą sceny batalistyczne mogą się spełnić. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2012 roku.

za hatak.pl
Darnok
Użytkownik
#22 - Wysłana: 1 Lip 2011 13:27:22
Odpowiedz 
Przy takim rozmachu i dzisiejszej technologii, to mogą pobić "Władcę Pierścieni", czego serdecznie im życzę ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Lip 2011 17:05:47
Odpowiedz 
Maraton "Gry o tron" w HBO2

Na życzenie widzów została zmodyfikowana lipcowa ramówka HBO2, dzięki czemu planowany na wrzesień maraton serialu "Gra o tron" odbędzie się jeszcze w lipcu.

Cały sezon serialu HBO "Gra o tron" widzowie będą mogli zobaczyć w ramach weekendowego maratonu "Gry o tron" 15-16-17 lipca w HBO2. Maraton rozpocznie się w piątek, 15 lipca o godz. 22.00 – zostaną pokazane 4 odcinki serialu. W sobotę, 16 lipca od 22.00 wyemitowane zostaną 4 kolejne odcinki, a w niedzielę, 17 lipca od 22.50 – 2 ostatnie odcinki "Gry o tron".

Wyprodukowany przez HBO serial "Gra o tron" powstał na podstawie bestsellerowej sagi fantasy George’a R.R. Martina "Pieśni lodu i ognia", której pierwszą częścią jest "Gra o tron". Autor sagi, który niedawno odwiedził Polskę, został uznany przez magazyn Time za mistrza gatunku fantasy. Jest jednocześnie członkiem ekipy współproducentów wykonawczych i scenarzystów serialu.

Głównym wątkiem książki i serialu "Gra o tron" jest bezwzględna walka o władzę. Akcja rozgrywa się w krainie, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Wielkie rody uwikłane są w bezkompromisową grę, w której stawką jest panowanie nad Siedmioma Królestwami Westeros. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#24 - Wysłana: 8 Lip 2011 11:22:52
Odpowiedz 
"Gra o tron" - poznaj Brienne!

Stacja HBO ogłosiła nazwisko aktorki, która w drugim sezonie serialu "Gra o tron" wcieli się w postać wojowniczki, Brienne z Tarthu.

W Brienne z Tarthu wcieli się Gwendoline Christie, aktorka, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki w branży. Christie ma 190 cm wzrostu

Brienne z Tarthu jest córką lorda Selwyna z Evenfall Hall i jego dziedziczką. Miała troje rodzeństwa, żadne z nich nie przeżyło dzieciństwa. Jest kobietą większą i silniejszą od większości mężczyzn. Brienne jest umiejętną wojowniczką i pragnie zostać rycerzem.

Zdjęcia do drugiego sezonu mają rozpocząć się jeszcze w lipcu. Premiera zaplanowana jest na wiosną 2012 roku.

Czy Gwendoline Christie pasuje do roli Brienne?

za hatak.pl
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 9 Lip 2011 04:20:22
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#26 - Wysłana: 13 Lip 2011 08:22:53
Odpowiedz 
Wczoraj miała miejsce premiera, długo wyczekiwanego tomu 5 Sagi Lodu i Ognia pt Taniec ze Smokami. Oczywiscie mówimy tutaj o premierze za oceanem, na polskie tłumaczenie przyjdzie nam poczekać z pół roku. Tom ten stanowi dopełnienie wydarzeń, które miały miejsce w uczcie dla wron, stad de facto jest jego drugą połową. Zatem po 11 latach wyczekiwań, my fani dostalismy cały tom 4. Troche to trwało, jak na kogoś kto ma plan, na całą serie. Jak to powiedział, mój znajomy spokojnie jak Martin nie da rady to skończy Kevin J Anderson.

Linki do recenzji.

http://sf-fantasy-books.blogspot.com/2011/07/georg e-r-r-martin-dance-with-dragons.html
http://shelf-life.ew.com/2011/07/12/dance-with-dra gons-review-martin/
http://www.latimes.com/entertainment/news/books/la -et-book-20110712,0,6684791.story
http://www.amazon.com/Dance-Dragons-Song-Fire-Book /dp/0553801473
http://tunedin.blogs.time.com/2011/07/12/the-probl ems-of-power-george-r-r-martins-a-dance-with-drago ns/
http://www.goodreads.com/book/show/2782553-a-dance -with-dragons
mozg_kl2
Użytkownik
#27 - Wysłana: 16 Lip 2011 20:55:09
Odpowiedz 
Do zagranicznego wydania Tanca została dołączona mapa całego świata Westeros, ktory okazał siędużo większy niż początkowo się wydawało.

http://www.westeros.org/Citadel/Graphics/Gallery/M aps/The_World_01.gif
Stonnn
Użytkownik
#28 - Wysłana: 16 Lip 2011 21:12:06
Odpowiedz 
mozg_kl2
Albo mi się wydaje albo link który podałeś jest martwy
mozg_kl2
Użytkownik
#29 - Wysłana: 17 Lip 2011 17:19:51 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Stonnn

A mi sięwydaje, że żle Ci sięwydaje. Link działą sprawdziłem

George R.R. Martin o adaptacji "Gry o tron"

W niedawno udzielonym wywiadzie magazynowi Entertainment Weekly, autor sagi "Pieśni Lodu i Ognia" wypowiedział się na temat tego, co mu się podobało w serialu.

Martin stwierdził, że twórcy serialu, David Benioff i Dan Weiss wykonują świetną robotę. A co twórca myśli o zmianach w serialu? Autor żałuje, że scena turnieju rycerskiego nie była tak duża, jakby tego oczekiwał.

- Podobało mi się pokazanie wzajemniego oddziaływania pomiędzy Varysem, a Littlefingerem, które nigdy w książce nie mogło być tak ukazane. Podobała mi się scena, gdy Drogo wyrwał gardło Mago... Ale wszystkie zmiany będą mieć swoje konsekwencje, gdy nadejdą kolejne sezony. To jest wyzwanie, którym twórcy muszą sprostać... książki są tak zawile przygotowane, że jak zmienisz coś w sezonie pierwszym, będziesz musiał radzić sobie z tym w sezonie czwartym.

A co fani serialu sądzą o zmianach w stosunku do książki?

za hatak.pl
Madame Picard
Moderator
#30 - Wysłana: 17 Lip 2011 18:27:36
Odpowiedz 
mozg_kl2:
pokazanie wzajemniego oddziaływania pomiędzy Varysem, a Littlefingerem

Którzy to są Varys i Littlefinger? Kurcze, za dużo tych postaci, nie mogę tych imion spamiętać, w dodatku prawie wszystkie składają się głównie z liter r s t w różnych kombinacjach .

mozg_kl2:
A co fani serialu sądzą o zmianach w stosunku do książki?

A dużo jest tych zmian w stosunku do książki?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pieśń Lodu i Ognia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!