USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Clone Wars
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Queerbot
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:10:03
Odpowiedz 
Cześć,
oglądam ostatnio Clone Wars. W zasadzie jest to bardzo głupi serial, który oprócz niezłej akcji ma zasadniczo same wady, ale jest znacznie spójniejszy, ciekawszy, lepiej pomyślany itd. od epizodów 1-3. Być może chodzi o to, że Lucas nie ma nad tym tak wielkiej kontroli jak nad filmami? Nie wiem, ale prawdopodobnie mam rację.

Oczywiście już na wstępie dostajemy feerię nieporozumień, bo pierwszy odcinek dotyczy Yody wyma chującego swoim zielonym mieczykiem i z prawdziwą frajdą zabijającego tuziny droidów. Nie chce mi się też wspominać o odcinku, w którym odwiedzamy siedzibę Separatystów (inaczej zwanych Konfederatami), która wygląda jak farma bawełny. Nie chce mi się wspominać o tych wszystkich wadach, bo serial jest mimo wszystko fajny, nie jest takim plastikowym, ziejącym nudą klozetem jak nowa trylogia.

Co mnie zastanowiło, to to, że ewidentnie wszystkie roboty obdarzone są świadomością i to widać znacznie bardziej niż w filmach, bo nawet droidy bojowe mają w Clone Wars emocje i odczuwają smutek z powodu rozczłonkowania.

W każdym razie jest to całkiem niezła rozrywka.
Dragon
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:18:49
Odpowiedz 
Może bywa kiepsko bo Lucas ma za dużą kontrole!
Serial jest niezły i w sumie jego najlepsze elementy to same bitwy. Niestety czasami scenariusz bywa iście debilny.

Denerwują mnie utarte schematy które serial ciągle powtarza.
Szczególnie mam dość łowców nagród, goście są niepokonani! To juz jest irytujące.

Ale spodobał mi się pomysł pokazania parlamentu separatystów i ich spojrzenie na wojne.

Ogólnie serial może być, ale bez rewelacji
Queerbot
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:25:08
Odpowiedz 
Dragon:
Szczególnie mam dość łowców nagród, goście są niepokonani! To juz jest irytujące.

Mi się to wydaje właśnie ciekawą odmianą po serwowaniu nam bezmyślnym droidów, których jeden jedi może zniszczyć osiem milionów w minutę, czy tym podobne.

Co do tego parlamentu Separatystów, to powtórzę - farma bawełny. Może producenci uznali, że widz amerykański nie zrozumie o co chodzi, jeśli nie dostanie idiotycznego porównania do swojej historii.
Arek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:29:41
Odpowiedz 
Serial tragedia, jednak podobało mi się pokaanie, że klony to nie bezmózgie mięso armatnie, a normalni ludzie. no i droidy też nie są takie bezpłciowe. Ale na tym niestety się kończą zalety serialu...
Dragon
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:29:56
Odpowiedz 
Nie ważne jaki był. Fajnie było poznać ludzi z drugiej strony, nawet rogów nie mieli

Ale chodzi mi o to że łowcy byli za bardzo przepakowani.

Z drugiej strony czasami Jedi pokazywali swoją bezradność i często za łatwo dawali się złapać.
Queerbot
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:32:22
Odpowiedz 
Arek:
klony to nie bezmózgie mięso armatnie

To w ogóle jest bardzo ciekawe, bo wygląda na to, że to normalni, najzwyklejsi ludzie, którzy są po prostu niewolnikami.
Logan
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Gru 2010 23:42:53
Odpowiedz 
Swoją drogą też to oglądam ale bezradność Jedi mnie czasami zaskakuje. Momentami można odnieść wrażenie, że zapominają o posiadaniu mocy. A 3 sezon zawiódł na całej linii skupiając się na politykach i ich intrygach. Dzieciaki muszą być wstrząśnięte.
Queerbot
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Gru 2010 16:49:07
Odpowiedz 
Logan:
zapominają o posiadaniu mocy.

To prawda, moc ogranicza się tylko do władania mieczem świetlnym. Mnie oczywiście też śmieszą płomienie i dym w kosmosie.

Ale mimo wszystko uważam, że serial jest lepszy niż nowe filmy. Poza tym pokazuje coś, czego trochę brakuje mi w Treku - życie i losy pionków, jakichś zwykłych ludzi gdzieś na zadupiu i wpływ politycznych decyzji na ich życie.
Logan
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Gru 2010 17:53:55 - Edytowany przez: Logan
Odpowiedz 
Queerbot
No to muszę przyznać jest fajne jak pokazują nieraz życie na uboczu nie tylko główny wątek.

A co do dymu, płomieni w kosmosie. To kiedyś już to zarzucili to Lucasowi przy okazji komentarzy odnośnie dźwięków wydawanych w przestrzeni na co odpowiedział, że to przecież jego universum a w nim się dźwięk rozchodzi pewnie powiedziałby to samo o tym co ciebie rozśmiesza
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Gru 2010 19:00:27
Odpowiedz 
Logan:
o kiedyś już to zarzucili to Lucasowi przy okazji komentarzy odnośnie dźwięków wydawanych w przestrzeni na co odpowiedział, że to przecież jego universum a w nim się dźwięk rozchodzi

To byłby kolejny argument dla fanów postulujących, że ST i SW dzieją się w tym samym universum, ale w różnych galaktykach ;)

Logan:
Swoją drogą też to oglądam ale bezradność Jedi mnie czasami zaskakuje. Momentami można odnieść wrażenie, że zapominają o posiadaniu mocy.

To jest w zasadzie problem wszystkich utworów fantastycznych, w których tworcy natworzyli za dużo/zbyt potężne gadgety (nie ważne czy będę to czary, moc, czy technologia). które potem przeszkadzają w wymyślaniu kolejnych fabuł.
Ileż to razy zastanawialiśmy się na forum "Dlaczego Picard prostu nie...". Nawet fani LOTRa maja takie dylematy ;) http://www.youtube.com/watch?v=FoSJKQmloVg
tuvix
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Gru 2010 19:08:53
Odpowiedz 
Mnie się podoba megaprofesjonalizm produkcji, oryginalne głosy z filmów.
Queerbot:
Mi się to wydaje właśnie ciekawą odmianą po serwowaniu nam bezmyślnym droidów, których jeden jedi może zniszczyć osiem milionów w minutę, czy tym podobne

Zastanawiałem się kiedyś nad zadaniem sobie tortury i policzeniu ile droidów rozwalił Anakin Skywalker, bo podejrzewam już kilkaset tysięcy może więcej.

Nie cierpię też jeśli odcinek zaczyna się: "chaos na planecie XY" takich odcinków było z 20 i każdy mi się mylił.

Na początku serialu pomyślałem sobie, że może będą chcieli pokazać przemianę anakina i teraz wyczytałem, że będzie potrójny odcinek zaczynający ten temat. Już się nie mogę doczekać mroku.
Ogólnie oceniam serial pozytywnie.
Logan
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Gru 2010 19:10:40
Odpowiedz 
The_D
Przykład nowej trylogii i tak pokazuje, że większość Jedi to cieniasy ale żeby czasami wcale nie używać tej mocy? Nie raz pojawiają się takie sytuacje, że samo przychodzi na myśl jak można zakończyć akcję to scenarzyści wymyślają jakieś rozwiązania z kosmosu jak leży ono w zasięgu ruchu ręki i wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

No ale masz rację, że ten motyw pojawia się aż za często.
Queerbot
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Sty 2011 02:24:31 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Logan:
ale żeby czasami wcale nie używać tej mocy?

Problem z Mocą polega na tym, że z bliżej nieokreślonej siły, która wiąże wszystko, co żywe i martwe, stała się zawartością jakichś robaków we krwi. Od kiedy można ją wyrazić liczbowo, została wpisana w system poziomów i obwarowana szeregiem praw. Z pewnością niedługo zobaczymy w Clone Wars scenę, w której ktoś powie "level 24 jedi, 1200 force points".

Czyli do zakonu Jedi wdarła się filozofia neoliberalna.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Sty 2011 02:33:38
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
Czyli do zakonu Jedi wdarła się filozofia neoliberalna.

Albo też RPGowo/cRPGowa...
Logan
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Sty 2011 12:18:36
Odpowiedz 
Queerbot
Ale to też nie do końca bo nawet największy cienias Jedi potrafi posługiwać się telekinezą więc zamiast odbijać te strzały w nieskończoność od gościa stojącego 5 metrów od niego mógłby go przewrócić podbiec i zaszlachtować mieczem lub wykonać jakąś czynność mniej wpływającą na zdrowie przeciwnika.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Sty 2011 21:07:29
Odpowiedz 
Wrzucę tu, bo w sumie temat o SW... "Trojanie" (opera Berlioza) na starwarsowo:
http://kultura.wp.pl/title,Trojanie-w-Teatrze-Wiel kim,wid,12987278,patronat.html
Queerbot
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Sty 2011 15:16:15 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Logan:

Ja w ogóle jestem przekonany, że Jedi, gdyby chciał, nie musiałby w ogóle używać miecza - mógłby odbijać strzały z blasterów siłą woli albo powodować rozpadanie się pistoletów.

Nie podoba mi się trochę w Clone Wars i Nowej Trylogii jak często Jedi zabijają zamiast obezwładniać przeciwników. To trochę tak, jak gdy widzimy Picarda, który w serialu opiekuje się zagubioną droną Borg, a w filmie zabija je z zimną krwią.

Q__:
Wrzucę tu, bo w sumie temat o SW... "Trojanie" (opera Berlioza) na starwarsowo:
http://kultura.wp.pl/title,Trojanie-w-Teatrze-Wiel kim,wid,12987278,patronat.html

Co do tego linku... Jestem pod wrażeniem autora tego tekstu/recenzji/zapowiedzi. To zupełnie porównywalne do sytuacji, w której jakaś gwiazda założy ubranie w srebrnym kolorze i nazywane to jest "kreacją jak ze Star Treka".
Logan
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Sty 2011 16:02:52
Odpowiedz 
Queerbot
Czy aż tak dużo zabijają? Jedyne co mi przychodzi do głowy to masakra Anakina w fabryce droidów na Geonosis. Fajnie się oglądało wymachiwanie mieczem ale gdyby zamiast tych latających brzydali Skywalker kładł ludzi to chyba by zmusili Lucasa do podniesienia kategorii wiekowej.
Logan
Użytkownik
#19 - Wysłana: 11 Sty 2011 12:20:52 - Edytowany przez: Logan
Odpowiedz 
Muszę odwołać swoje narzekania. Chyba dotarły do Lucasa bo po wznowieniu 3 sezonu Jedi najwyraźniej przypomnieli sobie jak korzystać z mocy.
Queerbot
Użytkownik
#20 - Wysłana: 11 Sty 2011 15:38:50 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Logan:
Muszę odwołać swoje narzekania. Chyba dotarły do Lucasa bo po wznowieniu 3 sezonu Jedi najwyraźniej przypomnieli sobie jak korzystać z mocy.

To prawda, nie był to zły odcinek.

Ale chciałbym jeszcze wrócić do poprzedniego. Amidala przekonuje Senat, żeby głosować przeciwko dodatkowym wydatkom na armię przedstawiając historię swojej sekretarki, która przez koszty i zniszczenia wojenne nie ma prądu, a jej dzieci myją się raz na dwa tygodnie. Oglądając to, krzyczałem do Amidali: Dziewczyno, jesteś jej pracodawcą! Ile jej płacisz, skoro nie stać jej na elektryczność!?
Logan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 11 Sty 2011 15:56:23
Odpowiedz 
Queerbot
Nawet nie strasz. Mam nadzieję, że polityczne odcinki odeszły w niepamięć. Jak dalsza część sezonu będzie utrzymana w podobnej konwencji co 3x12 to jest nadzieja.
Darklighter
Użytkownik
#22 - Wysłana: 11 Sty 2011 19:35:29
Odpowiedz 
Ile jej płacisz, skoro nie stać jej na elektryczność!?

Nie zrozumiałeś tego co tam mówili. W skrócie: co komu da comiesięczne płacenie za korzystanie z centralnego skoro elektrociepłownia będzie działać z 10% wydajnością wskutek zbombardowania? Nic, dopóki rząd nie da kasy na naprawę.
Logan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 11 Sty 2011 20:49:24
Odpowiedz 
Darklighter
Po części obaj macie rację bo jednak narzekają tylko ci biedniejsi z faktu, że republika zabiera im kasę z dofinansowania i ładuje ją w nowe klony z czego wynika, że dobrze opłacani senatorowie jednak nie narzekają, że kąpią się raz na dwa tygodnie.
Queerbot
Użytkownik
#24 - Wysłana: 13 Sty 2011 16:26:14 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Darklighter:
Nie zrozumiałeś tego co tam mówili. W skrócie: co komu da comiesięczne płacenie za korzystanie z centralnego skoro elektrociepłownia będzie działać z 10% wydajnością wskutek zbombardowania? Nic, dopóki rząd nie da kasy na naprawę.

Ale dlaczego na Coruscant miałoby nie być prądu? Na planecie, która cała jest miastem jest tylko jedna elektrownia? Tam w ogóle nie dociera zresztą wojna, a jeśli to jakoś nie widać braków zaopatrzenia: ludzie chodzą do barów, kina, panuje ogromny ruch uliczny, senat ciągle działa, a przecież te latające trybuny tez czerpią energię. Więc wg mnie wniosek jest taki, że sekretarka Padme mieszka w slumsach, bo pani senator zamiast na pensje, wydaje kasę na sukienki.
Logan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 13 Sty 2011 19:34:36
Odpowiedz 
Queerbot
Pewnie średnia krajowa nie wystarcza na opłacenie dostaw energii
Queerbot
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Sty 2011 06:27:23
Odpowiedz 
Logan:
Pewnie średnia krajowa nie wystarcza na opłacenie dostaw energii

Stąd wyższość Treka, że w jego przypadku średnia krajowa jest w zasadzie nieograniczona ;)
Darklighter
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Sty 2011 09:35:46 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Ale dlaczego na Coruscant miałoby nie być prądu?

Napisałeś, że oglądasz, zatem powinieneś wiedzieć.
Logan
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Sty 2011 10:40:28
Odpowiedz 
Darklighter
Sory ale Queerbot ma jednak trochę racji. Powinieneś zacytować obydwa zdania, które napisał. Nie zniszczyli wszystkich elektrowni na planecie a brak dostaw prądu jest spowodowany tym, że senat przekazuje finanse na wojnę odbierając dofinansowania mieszkańcom. Nie było to wprost powiedziane ale musi być jakiś program opłacający podstawowe potrzeby najbiedniejszym a przez wojnę brakuje na to środków.
Darklighter
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Sty 2011 13:30:45
Odpowiedz 
Nie było to wprost powiedziane ale musi być jakiś program opłacający podstawowe potrzeby najbiedniejszym a przez wojnę brakuje na to środków.

A skąd w ogóle ten pomysł o najbiedniejszych skoro to najbogatsza dzielnica (senacka) ucierpiała z powodu braku dostaw energii? Tam przecież zostały wprowadzone godziny racjonowania energii.
Logan
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Sty 2011 13:58:12
Odpowiedz 
Darklighter
A chociażby stąd. Słowa Amidali podczas przemówienia w senacie.

Tekla żyje w strefie w której rzadko jest elektryczność i woda co jest skutkiem wojny [...] republika zawsze opłacała te podstawowe sprawy. Jednak teraz niektórzy chcą przeznaczyć te pieniądze na wojnę nie patrząc na to co ludzie potrzebują do przeżycia.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Clone Wars

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!