USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Najlepsze teksty w Treku i nie tylko
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
TSan
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Wrz 2010 20:11:35
Jakie są najlepsze według was teksty w Treku? Dla mnie to: "(...)new life and new civilizations" Spoko brzmi. A jakieś niezłe teksty w innych SF? Mnie rozwala tekst w Futuramie: Good News Everyone!

http://www.youtube.com/watch?v=1D1cap6yETA

Profesor Fanswort nieźle to mowi! A wy jakie teksty najczęsciej powtarzacie?? Niekoniecznie mądre, moga być też zabawne.
Scully
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Wrz 2010 20:18:34
Często używam, nawet nadużywam jakże bezwzględnie brzmiącego resistance is futile. Lubię także rzucić make it so albo today is a good day to die.
Adek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Wrz 2010 21:15:40
Tsan
Scully
Naprawdę są to niezapomniane cytaty, które podałyście. Ja dorzucę do tego fragment Szekspira, który wypowiadał przekornie Q w jednym z ostatnio oglądanych przeze mnie odcinków TNG.

Życie przechodnim półcieniem
Nędznym aktorem
Który swoją rolę przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada
Powieścią idioty
Wrzaskliwą a nic nie znaczącą
Maveral
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Wrz 2010 11:17:31
Mój ulubiony tekst autorstwa Einsteina:

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."

A to mój ulubiony z Treka autorstwa B'Elanny Torres:

"Borg nie wiedzieliby co to dobra zabawa nawet gdyby zasymilowali lunapark."
TSan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Wrz 2010 12:00:21
Adek:
Życie przechodnim półcieniem
Nędznym aktorem
Który swoją rolę przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada
Powieścią idioty
Wrzaskliwą a nic nie znaczącą

Q zawsze był rozrywkowy, a tu Szekspir...

Maveral:
"Borg nie wiedzieliby co to dobra zabawa nawet gdyby zasymilowali lunapark."

Dobre, dobre. Mój brat by nawet skumał, ale nie ma poczucia humoru...
MacG
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Wrz 2010 10:53:38
"Fascinating" oraz "Most illogical" - Spock

"Assimilate THIS!" - Worf

"Resistance is futile" - wypowiadane przez Datę

"I deprived your ship of power, and when I swing around, I mean to deprive you of your life" - Khan

"To the last, I will grapple with thee... from Hell's heart, I stab at thee! For hate's sake, I spit my last breath at thee!" - znowu Khan

"Khan, I'm laughing at the "superior intellect." " - Kirk

"What does God need with a starship?" - znowu Kirk

"You have not pointy ears, but you sounds like a Volcan!" - McCoy
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Wrz 2010 11:01:10 - Edytowany przez: Eviva
MacG

Hello! Jak się masz? Dawno Cię nie było.

Mnie sie podoba zdanie Rikera:

"Los chroni głupców, dzieci, i statki o nazwie Enterprise"
MacG
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Wrz 2010 13:14:30
Hello! Jak się masz? Dawno Cię nie było.

A, no i oczywiście początek narracja otwierającej każdy odcinek TOS, wypowiadanej przez Kirka:

"Space... the final frontier..."
Tina46
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Wrz 2010 19:43:16
Najbardziej mi się podobało:
"Gdybym był człowiekiem, powiedziałbym: idźcie do diabła" - Spock
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Wrz 2010 19:58:09
Tina46

"Oczywiście, gdybym był człowiekiem." dodał na wypadek, gdyby nie wszyscy zrozumieli
Adek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 23 Wrz 2010 22:29:11 - Edytowany przez: Adek
musicie to przeczytać. Ten dialog w TNG mnie rozwalił. Komandor Riker i Guinan inscenizowali Wasleyowi potencjalną randkę.
R: Jesteś najpiękniejszą kobietą w Galaktyce. Od dawna chciałem to wyznać
G: Bałeś się?
R: Nie tego co będzie ale ze uznasz to za tani tekst
G: Mooożeee
R: ...Że nie mówię szczerze
G: Tekst przypomina pukanie do drzwi
R: Zapraszasz?
G: Nie wyrzucam
R: To więcej niż oczekiwałem
G: Miałeś nadzieję??
R: Nadzieja to szansa a ja marzyłem. Marzenia są niebezpieczne
Marzę o Galaktyce, w której twe oczy są GWIAZDAMI a Wszechświat Wielbi Noc
G: Uważaj, wyniesiesz mnie tak wysoko, że możesz nie sięgnąć
R: Nauczę się latać, jesteśmy sercem za dnia i duszą w Nocy
Evelin Siv
Użytkownik
#12 - Wysłana: 23 Wrz 2010 22:38:34
Adek
ta, to było powalające i jeszcze biedny Wesley próbował ich z tego wyciągnąć a dostał w odpowiedzi od Guinan: "Shut up, kid"

Mi się podobał tekst o Dacie z Nemesis:
"Pomógł nam zrozumieć, co oznacza człowieczeństwo."
Adek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 23 Wrz 2010 23:00:42 - Edytowany przez: Adek
Evelin Siv:
Mi się podobał tekst o Dacie z Nemesis:
"Pomógł nam zrozumieć, co oznacza człowieczeństwo."

Fajne i zarazem takie ekspresyjne, opisujące unikalność istnienia Daty jako odbicia najlepszych zasad człowieczeństwa w niezwykłym androidzie.
A jeszcze co do mojego wcześniejszego cytatu. Widać było, że Riker i Guinan jajcarsko sobie troszkę zadrwili w taki sposób z randki Wesleya. Można to było wyczuć po ich sposobie mimiki twarzy. Wesley skwitował to: "Eeee, to nie dla mnie". Trudno było jemu się dziwić.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 24 Wrz 2010 00:01:41 - Edytowany przez: Q__
Adek

Adek:
Widać było, że Riker i Guinan jajcarsko sobie troszkę zadrwili w taki sposób z randki Wesleya. Można to było wyczuć po ich sposobie mimiki twarzy.

Adek:
Widać było, że Riker i Guinan jajcarsko sobie troszkę zadrwili w taki sposób z randki Wesleya. Można to było wyczuć po ich sposobie mimiki twarzy.

Są jednak tacy. co potraktowali ten dialog serio - to scenarzyści "Ataku klonów": George Lucas i Jonathan Hales .
Adek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 24 Wrz 2010 00:29:11 - Edytowany przez: Adek
Q__:
Są jednak tacy. co potraktowali ten dialog serio - to scenarzyści "Ataku klonów": George Lucas i Jonathan Hales

Ej, serio? Występuje taka scena z udziałem podobnego dialogu? Kurcze, być może, jeśli tak to nie zwróciłem uwagi podczas filmu.
Ps Swoją drogą witaj spowrotem. Już tu się niektórzy martwili o ciebie. Przyznam, że i ja zacząłem.
Evelin Siv:
i jeszcze biedny Wesley próbował ich z tego wyciągnąć a dostał w odpowiedzi od Guinan: "Shut up, kid"

A tak i zaraz dopytała Rikera: "Powiedz mi coś o moich oczach". Jaka niepoprawna romantyczka z tej Guinan. Mimo to to ich przekomarzanie miało swój pewien urok.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 24 Wrz 2010 01:22:00
Adek

Adek:
Występuje taka scena z udziałem podobnego dialogu?

Dialogi bywaja tam równie śmieszne, co gorsza nieintencjonalnie. TU masz probkę:
http://www.imdb.com/title/tt0121765/quotes
Choć szczyt stanowi ten słynny dialog z (lepszego zresztą jako cąłość) EP III:

Anakin Skywalker: You are so... beautiful.
Padmé: It's only because I'm so in love.
Anakin Skywalker: No, it's because I'm so in love with you.
Padmé: So love has blinded you?
Anakin Skywalker: [laughs] Well, that's not exactly what I meant.
Padmé: But it's probably true.

http://www.imdb.com/title/tt0121766/quotes
Evelin Siv
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Wrz 2010 17:10:44
Adek:
A tak i zaraz dopytała Rikera: "Powiedz mi coś o moich oczach". Jaka niepoprawna romantyczka z tej Guinan. Mimo to to ich przekomarzanie miało swój pewien urok.

Może i to było takie robienie idioty z Wesley'a, ale było świetne No i jak widać chyba Guinan się spodobało
Adek:
Fajne i zarazem takie ekspresyjne, opisujące unikalność istnienia Daty jako odbicia najlepszych zasad człowieczeństwa w niezwykłym androidzie.

Dokładnie, Data był wyjątkowy, pod wieloma względami taki jacy powinni być ludzie. Dlatego nie spodobało mi się, że zginął w NEM
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 24 Wrz 2010 17:58:06
Evelin Siv

Evelin Siv:
Dlatego nie spodobało mi się, że zginął w NEM

Na pociechę: w Countdown, który przez chwile był kanonem, odrodził się.

(A pożegnalny tekst z NEM jest oczywiscie także - wyjątkowo subtelna i innteligentną, zwł jak na ten fatalny film - aluzją do słów którymi Kirk żegnał Spocka w ST II.)
TSan
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:06:21
Q__:
(A pożegnalny tekst z NEM jest oczywiscie także - wyjątkowo subtelna i innteligentną, zwł jak na ten fatalny film - aluzją do słów którymi Kirk żegnał Spocka w ST II

Nie przesadzajmy, film nie była aż taki fatalny(w porówniu z ST XI), ale na tym teksie zrobiło mi sie smutno. MImo wszystko, w wykonaniu Kirka brzmiał o wiele lepiej.
Scully
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:09:44
Q__:
Są jednak tacy. co potraktowali ten dialog serio - to scenarzyści "Ataku klonów": George Lucas i Jonathan Hales .

Imho filmowy romans Anakina z Padme był najbardziej nieprzekonującą, rażącą sztucznością i chybioną relacją na dużym ekranie Aż momentami nie dało się tego ogladać, trzeba było patrzeć przez palce...
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:11:34
TSan

TSan:
film nie była aż taki fatalny(w porówniu z ST XI)

No wybacz. "Jedenastka" - choć arcydziełem nie jest - nie ociekała aż tak wizualną tandetą (mimo flar i czerwonych potworów). Nie zawierała też scen gwałtu.
Scully
Użytkownik
#22 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:12:39 - Edytowany przez: Scully
Co do tematu jeszcze: właśnie bardzo mi się spodobał tekst Sisko:

Weyoun: Captain Sisko! I can't tell you how happy I am to see you again.
Sisko: I wish I could say the same.
Weyoun: [laughs] How delightful! You feel comfortable enough around me to make jokes. I'm so pleased to see our relationship evolving beyond the stale adversarial stage.
Sisko: No, it's not. But before you twist that into a compliment, let me be blunt: I don't like the Dominion, I don't like what it stands for and I don't like you. So let's dispense with the hollow pleasantries and stick to business!

Bardzo w moim stylu
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:31:15
Q__:
(A pożegnalny tekst z NEM jest oczywiscie także - wyjątkowo subtelna i innteligentną, zwł jak na ten fatalny film - aluzją do słów którymi Kirk żegnał Spocka w ST II.)

No właśnie! Jawne nadużycie. Ja się na to nie zgadzam.
Jurgen
Moderator
#24 - Wysłana: 24 Wrz 2010 19:06:30
Scully:
Imho filmowy romans Anakina z Padme był najbardziej nieprzekonującą, rażącą sztucznością i chybioną relacją na dużym ekranie Aż momentami nie dało się tego ogladać, trzeba było patrzeć przez palce...

TSan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 24 Wrz 2010 19:11:05
Q__:
Nie zawierała też scen gwałtu

?????
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 24 Wrz 2010 19:53:42 - Edytowany przez: Q__
TSan

Pamiętasz co Shinzon zrobił Troi? (Dodajmy, ze fabularnie był to wątek absolutnie niekonieczny. Służył najwyżej pokazaniu co tępszym widzom jaki to podły łotr i zbój z tego Shinzona.)
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 24 Wrz 2010 20:40:49
Q__:
Pamiętasz co Shinzon zrobił Troi?

W TNG tez to było - w odcinku "Violations" czy tak jakoś, tak że watek z Shinzonem był wtórny, na domiar złego.
TSan
Użytkownik
#28 - Wysłana: 25 Wrz 2010 11:04:27
Q__

A, to! Ale przynajmniej NEM jest jako tako sensowne. Ale wracajac do tematu, moze macie jakieś teksty z innych filmów? Ja naprzykład lubie cytowac Seksmisję.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 25 Wrz 2010 13:21:52 - Edytowany przez: Q__
TSan

TSan:
jest jako tako sensowne

Nie jest. Nawet jako tako.

TSan:
Ale wracajac do tematu, moze macie jakieś teksty z innych filmów?

"Casablanca". "Miś". Ze dwa teksty z "Rejsu". Ze trzy ze starej trylogii SW.
TSan
Użytkownik
#30 - Wysłana: 25 Wrz 2010 13:27:07
Q__

Tak, niezłe sa z polskich komedii. Naprzykład ulubine mojego brata:

http://www.youtube.com/watch?v=ZVSALi-R4Jo
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Najlepsze teksty w Treku i nie tylko

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!