USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  32  33  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#211 - Wysłana: 7 Paź 2011 18:57:34
MarcinK

Powiem tak... Nie jest źle, ale to co było dobre w czarno-białym filmie z lat '50 nie do końca pasuje dziś, stąd podrasowanie kostiumu kaiju o elementy animatroniki jest - IMO - sensowne choćby już o tyle, że doda życia pyskowi Godzilli.
Elaan
Użytkownik
#212 - Wysłana: 7 Paź 2011 20:08:25
Q__:
Jak mówimy o animatronice i wielkich potworach, to nie sposob nie wspomnieć o ojcu tej metody, Carlo Rambaldim,

A czy to nie on był twórcą czerwi z " Diuny " z 1984 r . ?
Q__
Moderator
#213 - Wysłana: 7 Paź 2011 20:18:25
Elaan

Elaan:
A czy to nie on był twórcą czerwi z " Diuny "

Tak, a także Nawigatora:
http://www.therpf.com/f45/carlo-rambaldi-dune-clos e-encounters-third-kind-90153/
Elaan
Użytkownik
#214 - Wysłana: 7 Paź 2011 20:36:56
Q__:
Tak, a także Nawigatora:

I chyba jeszcze był twórcą potwora z " Conana Niszczyciela " - ale IMVHO wyszedł mu raczej zabawnie .
MarcinK
Użytkownik
#215 - Wysłana: 8 Paź 2011 10:37:55
Q__:
Powiem tak... Nie jest źle, ale to co było dobre w czarno-białym filmie z lat '50 nie do końca pasuje dziś, stąd podrasowanie kostiumu kaiju o elementy animatroniki jest - IMO - sensowne choćby już o tyle, że doda życia pyskowi Godzilli.

Animatronika była już w pierwszym filmie (np. pysk i ogon Godzilli) ale obecnie co prawda CGI wykorzystuje się w niektórych scenach np. latania (np.Mothry, Ghidorah), zamiast kukieł używa się modeli wygenerowanych cyfrowo, wszelakie promienie itp. są kreowane cyfrowo jednak nadal korzysta się z tradycyjnych kostiumów i to właśnie wyróżnia gatunek Kaiju spośród innych Moster Movie.
Elaan
Użytkownik
#216 - Wysłana: 8 Paź 2011 14:11:46
MarcinK:
ednak nadal korzysta się z tradycyjnych kostiumów i to właśnie wyróżnia gatunek Kaiju spośród innych Moster Movie.

I szczerze mówiąc ma to swój niepowtarzalny styl i urok " kina w starym stylu " - przynajmniej dla mnie .
Q__
Moderator
#217 - Wysłana: 8 Paź 2011 14:39:55
MarcinK

MarcinK:
Animatronika była już w pierwszym filmie

Trochę to dziwne zważywszy na to, że za jej ojca uchodzi Rambaldi, ktory swoje sukcesy odniósł sporo lat po premierze "Godzilli" Hondy.

MarcinK:
jednak nadal korzysta się z tradycyjnych kostiumów

Jedno nie wyklucza drugiego... E.T. np. był i kostiumem noszonym przez aktora-karła i miał w sobie elementy animatroniczne.

(Przy czym prawdę mowiac też wole udoskonaloną wersję starego kostiumu od animacji komputerowych w tym wypadku. Swoją drogą faktycznie najlepiej byłoby zatrudnic i amerykańskich animatronikow i japońskich speców od kaiju. I wilk byłby syty, i owca cała.)
MarcinK
Użytkownik
#218 - Wysłana: 8 Paź 2011 15:09:37
Q__:
Trochę to dziwne zważywszy na to, że za jej ojca uchodzi Rambaldi, ktory swoje sukcesy odniósł sporo lat po premierze "Godzilli" Hondy.

Ciekawe, gdyż w filmach kaiju animatronika jest stosowana od początku, już wspominałem o kostiumie Godzilli wyposażonym w animatroniczną głowę i ogon (wykreowane przez śp.Eiji Tsuburaya) wymienić można w pełni animatroniczne Kamacuras w "Son Of Godzilla" wykreowane przez Teisho Arikawa.
mozg_kl2
Użytkownik
#219 - Wysłana: 8 Paź 2011 15:46:27
Apropo kostiumów Jaszczurki/Godzilli i ich wykorzystanie w wątpliwej jakości filmach monsert movie lat 60, to przypomniała mi się drużyna A, i Hanibal który doradział jako potwór z bagien w filmach klasy B. Taka dygresja starego zgreda i już znikam.
MarcinK
Użytkownik
#220 - Wysłana: 13 Paź 2011 19:44:22
Dla zainteresowanych, wizerunek Godzilli stworzony przez Hector,a A. Arce wspomnianego w tekście od mozg_kl2

Q__
Moderator
#221 - Wysłana: 13 Paź 2011 20:36:10
MarcinK

MarcinK:
wizerunek Godzilli

Wygląda interesująco. Nawiązania i do klasycznej japońskiej wersj,i i do Zilli Emmericha. Dynamiczna sylwetka z muskularnym antropoidalnym ramieniem...
Zobaczymy jak wypadnie w historii, w której ma odegrać główną rolę.
MarcinK
Użytkownik
#222 - Wysłana: 13 Paź 2011 20:45:03
Q__
Mi osobiście przypomina trochę niektóre wizerunki Króla stworzone przez KaijuSamurai (Matt Frank to bodajże jego prawdziwe imię) np. ten
Q__
Moderator
#223 - Wysłana: 13 Paź 2011 20:51:40 - Edytowany przez: Q__
MarcinK

Tyle, że zlinkowany rysunek KaijuSamurai'a ma ewidentnie jajcarskie konotacje, a postać filmowa niekoniecznie... (No, chyba, że wyjdzie z tego filmowy humor nieintencjonalny, co ostatnio dość częste.)
MarcinK
Użytkownik
#224 - Wysłana: 13 Paź 2011 20:55:24
Q__
Ogólnie chodziło mi oto że ta figurka, pod pewnymi względami przypomina rysunki KaijuSamurai z jego serii "Godzilla Neo"
Q__
Moderator
#225 - Wysłana: 13 Paź 2011 21:18:17
MarcinK

Przypomina, bo obaj twórcy zdecydowali się na coś wizualnie pośredniego między wersją Toho, a Emmericha. Przy czym H. Arce na moje oko więcej wziął z wersji pierwszej a M. Frank z drugiej.
Elaan
Użytkownik
#226 - Wysłana: 13 Paź 2011 22:26:05
MarcinK:
Dla zainteresowanych, wizerunek Godzilli stworzony przez Hectora A. Arce

Wygląda bardzo dobrze IMVHO .
Zachowuje styl potworów ze starej serii i jest jednocześnie troszkę odmienna - bardziej dynamiczna .
emillo97
Użytkownik
#227 - Wysłana: 21 Paź 2011 23:16:48
Przez jakiś czas byłem fanem ale teraz oddałem się science-fiction.
Q__
Moderator
#228 - Wysłana: 22 Paź 2011 13:17:47
W sumie kwestia tego czy "Godzilla" jest, czy nie jest, SF zależy od przyjętych definicji .
emillo97
Użytkownik
#229 - Wysłana: 22 Paź 2011 13:37:20
Tia :P Obejrzałem chyba z 13 filmów z 28 :P Ale teraz to wolę:P
MarcinK
Użytkownik
#230 - Wysłana: 30 Paź 2011 16:00:50
Godzilla on Monster Island
Czyli nowa gra na Automaty z Królem Potworów.
Wcześniej wyszło kilka gier o Godzilli na automaty między innymi:
Po prostu "Godzilla" wydana bodajże w 1996 roku na automaty, wiem o tej grze tylko tyle że istniała i prawdopodobnie była to bijatyka (znalazłem też ROM do niej ale nie mogę go odpalić).
CR Godzilla 3S-T Battle wydana na Pachinko
Godzilla: Pachislot Wars wydana na Pachislot.
MarcinK
Użytkownik
#231 - Wysłana: 12 Lis 2011 08:29:17
http://www.komiksynaekranie.com/2011/11/godzilla-z -nowym-scenarzysta/

Dobra, ale może mi ktoś powiedzieć kim jest ten cały Borenstein?
Goyer (według mnie) powinien spokojnie sobie poradzić z scenariuszem do nowego filmu o Godzilli, i mogłoby wyjść coś podobnego do "Batman: Początek" czyli dość mroczy film (podobnie jak Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Wielka Bitwa Potworów).
mozg_kl2
Użytkownik
#232 - Wysłana: 5 Gru 2011 11:47:58
http://9gag.com/gag/854066

Choinka dla MarcinK-a
MarcinK
Użytkownik
#233 - Wysłana: 4 Lut 2012 11:26:34

To są (podobno) odrzucone concept-arty do nadchodzącego filmu.
Elaan
Użytkownik
#234 - Wysłana: 4 Lut 2012 14:26:01
MarcinK:
To są (podobno) odrzucone concept-arty do nadchodzącego filmu.

Bardziej podoba mi się Godzilla, której wizerunek zamieściłeś wcześniej - bardziej kolczasta, dynamiczna i zdecydowanie zachowująca postawę pionową, jak pierwowzór.
Autor tych rysunków chyba zbytnio zapatrzył się na tyranozaury.
MarcinK
Użytkownik
#235 - Wysłana: 8 Lut 2012 12:35:19

W 1973 roku wytwórnia Toho stworzyła podobny do Ultramana serial Zone Fighter.
Rodzina Sakimori (Zone family) uciekła ze swojej rodzimej planety Peaceland po tym jak została zniszczona przez wrogą rasę Garoga. Sakimori osiedlili się na Ziemi, i zaczęli bronić planety przed inwazją Garoga, którzy do ataku wykorzystywali Fearbeasts (do których należeli też Ghidorah i Gigan), najpotężniejszą bronią w walce z potworami jest Zone Fighter w którego może przemienić się Hikaru Samimori. W walce z najeźdźcami rodzinie pomaga również Król Potworów Godzilla.
Tak w skrócie prezentuje się fabuła serialu Zone Fighter.
Q__
Moderator
#236 - Wysłana: 11 Lut 2012 17:53:33
MarcinK

MarcinK:
Tak w skrócie prezentuje się fabuła serialu Zone Fighter.

Ultraman meets Godzilla? Ło... ryginalne. Czekam na cross over z Power Rangers zatem.
Dukat
Użytkownik
#237 - Wysłana: 11 Lut 2012 19:18:07
Co będzie następne? Jatapelikan versus Godzilla?
Eviva
Użytkownik
#238 - Wysłana: 11 Lut 2012 19:28:52
Dukat
Q__

A ja proponuję inny film... Spockzilla... Wskutek nieznanego promieniowania miły Wolkanin zmienia się w bardzo niemiłego, ogromnego stwora, zjadającego oficerów w niedziele, a redshirtów na codzień...
MarcinK
Użytkownik
#239 - Wysłana: 11 Lut 2012 19:38:52 - Edytowany przez: MarcinK
Q__
Na marginesie Toho stworzyło swoją trylogię na wzór Super Sentai. Gransazers, Justirisers i Sazer X. Na razie widziałem kilka pierwszych odcinków Gransazers podoba mi się motyw konkurencji "drużyn" (każda składa się z trzech wojowników) Fire Tribe, Wind Tribe, Earth Tribe i Water Tribe które na razie walczą między sobą, jednak z tego co wiem ma pojawić się wspólny wróg który zniszczył cywilizację 400,000,000 lat temu, czy wojownikom uda się zjednoczyć?
Według mnie to bardzo dobry serial (jak dla mnie lepszy od Entka).
Więcej tu:
http://www.rangercentral.com/database/2003_gransaz er/index.htm
Produkcja Toho, więc kostiumy dużo lepsze niż w Super Sentai czy Kamen Riderach.
Dukat
Użytkownik
#240 - Wysłana: 11 Lut 2012 20:01:49
MarcinK:
Według mnie to bardzo dobry serial (jak dla mnie lepszy od Entka).

To akurat żadne wyzwanie...
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  32  33  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!