USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#91 - Wysłana: 22 Lut 2011 19:25:18
Odpowiedz 
biter:
Dać im Nagą Sakę czy inną Heroiczną Shime na pół godzinki?

70 letniemu duchowi w ciele Godzilli?
biter
Użytkownik
#92 - Wysłana: 22 Lut 2011 19:26:22
Odpowiedz 
MarcinK:
70 letniemu duchowi w ciele Godzilli?

Nie ważne ile masz lat ciałem, ważne jak się czujesz duchem, a skoro rozrabiali Ciałem Godzilli to raczej są pełni wigoru.
Picard
Użytkownik
#93 - Wysłana: 22 Lut 2011 19:34:41
Odpowiedz 
MarcinK:
Może, ale jest jeden wyjątek Godzilla GMK, który nie szuka energii atomowej. Godzilla GMK, powstał w wyniku wniknięcia duchów zapomnianych żołnierzy z II WŚ do szczątków pierwszego Godzilli, i tak powstały potwór chciał zniszczyć Japonię, no i jak ułaskawić takich wściekłych żołnierzy?

Może Jean-Luc przemówił by im do rozumu, przekonał, że wojna dawno się już skończyła, i że nie ma sensu kontynuować przemocy? Taki wątek już się w Treku pojawił, chociażby w świetnym epizodzie: TNG Wounded. Każdy kiedyś musi odłożyć broń w imię lepszej przyszłości... Ale to ciekawy wątek, ciekawy. Z, którego filmu pochodzi stwór, o którym piszesz?

biter:
Z reaktorami to wszystko zależało by od tego w jakich celach były by mu potrzebne. Ale jajo oddali by mu w trymida uważając za barbażyństwo pozbawiać Gojirę potomka. Osobę która to zrobiła osądzili by i skazali z paragrafu o spowodowaniu zagrożenia wymarcia Gatunku istot rozumnych.

No, nie wiem czy obeszli by się aż tak drastycznie ze złodziejem jaja - swoją drogą nie wiem kto, kiedy, jak i w jakich celach je zwędził, więc trudno mi się tu jednoznacznie wypowiadać... Pamiętasz: TOS Devil in the Dark? Tam na skutek ignorancji górników zniszczono wiele jaj Horty, ale nie wydaje mi się by kogoś spotkały z tego tytułu określone konsekwencje. Ale obie strony konfliktu - Horta i górnicy - dzięki mediacji załogi Kirka, pogodziły się i od tego czasu żyły w zgodzie, co dobrze rokuje, w przypadku stwora pokroju Godzilli. A co do tych reaktorów - on chyba czerpie z nich energie niezbędną do życia?

biter:
Wyobrażasz sobie Troi starającą się wniknąć w umysł Godzilli?

To by było :
http://files.sharenator.com/godzilla_facepalm_godzilla_facepalm_Facepalm_collection-s640x387-82177.jpg
biter
Użytkownik
#94 - Wysłana: 22 Lut 2011 19:42:15
Odpowiedz 
Picard:
Tam na skutek ignorancji górników zniszczono wiele jaj Horty, ale nie wydaje mi się by kogoś spotkały z tego tytułu określone konsekwencje.

Tamto była ignorancja, tutaj działanie z premedytacją.

Picard:
A co do tych reaktorów - on chyba czerpie z nich energie niezbędną do życia?

w takim razie by mu dali, ewentualnie spróbowali przenieść w miejsce gdzie tego typu promieniowanie wystepuje w naturze.

Zapewne.
MarcinK
Użytkownik
#95 - Wysłana: 23 Lut 2011 09:12:24
Odpowiedz 
Picard:
Z, którego filmu pochodzi stwór, o którym piszesz?

Z Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Wielka Bitwa Potworów.

Picard:
biter:
Wyobrażasz sobie Troi starającą się wniknąć w umysł Godzilli?

To by było :
http://files.sharenator.com/godzilla_facepalm_godz illa_facepalm_Facepalm_collection-s640x387-82177.j pg

No fakt. Gdyż do telepatycznego kontaktu z Godzillą prawo ma tylko Miki Saegusa.
Toudi
Użytkownik
#96 - Wysłana: 23 Lut 2011 14:51:33
Odpowiedz 
MarcinK:
prawo ma tylko Miki Saegusa.

Prawo Karne? To znaczy, ktokolwiek inny spróbuje musi oddać się japońskiej jurysdykcji sądowej, a gdy już zostanie uznanym winnym, to pewno musi popełnić harakiri.
MarcinK
Użytkownik
#97 - Wysłana: 23 Lut 2011 14:53:44 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Toudi
To był żart.

biter:
w takim razie by mu dali, ewentualnie spróbowali przenieść w miejsce gdzie tego typu promieniowanie wystepuje w naturze.

To jest niebezpieczne. Gdyż, w Godzilla Kontra Destruktor, godzilla zyskał potężną dawkę promieniowania w czasie zniszczenia wyspy Bass i zamienił się w Burning Godzillę, i gdyby nie broń zamrażająca w wyniku stopienia się Godzilli cała ziemia również by się stopiła. Podobny scenariusz mógłby się wydarzyć na planecie gdzie występuje dużo naturalnego promieniowania.
biter
Użytkownik
#98 - Wysłana: 23 Lut 2011 17:21:46
Odpowiedz 
MarcinK
Jakby ją stopił to by sobie potem dryfował w kosmosie jak Bathlet Kahlessa
Picard
Użytkownik
#99 - Wysłana: 23 Lut 2011 17:36:31
Odpowiedz 
MarcinK:
To jest niebezpieczne. Gdyż, w Godzilla Kontra Destruktor, godzilla zyskał potężną dawkę promieniowania w czasie zniszczenia wyspy Bass i zamienił się w Burning Godzillę, i gdyby nie broń zamrażająca w wyniku stopienia się Godzilli cała ziemia również by się stopiła. Podobny scenariusz mógłby się wydarzyć na planecie gdzie występuje dużo naturalnego promieniowania.

Z tego:
http://www.youtube.com/watch?v=mbPkzk0TW9o
wynika więc, że stwór był na tyle niebezpieczny, że samo jego istnienie stwarzało by zagrożenie dla życia na planecie. W związku z tym Federacja musiała by albo znaleźć sposób by dostarczać mu bezpieczne dawki promieniowania, tak by nie doprowadzić do rekcji łańcuchowej, albo - niestety - zabić stwora.
MarcinK
Użytkownik
#100 - Wysłana: 23 Lut 2011 19:46:59
Odpowiedz 
Picard:
albo - niestety - zabić stwora.

Tylko że ataki rakietami, laserami itp. by tylko przyśpieszyły zniszczenie planety.
Picard popraw nie jeśli się mylę, ale Federacja nie dysponuje bronią zarażającą? Bo pod koniec filmu właśnie bron zamrażająca pozwoliła zminimalizować skutki stopienia Godzilli.
Mogli by również zwabić potwora do wody i użyć Oxygen Destroyer, ale recepturę znał tylko Serizawa który zniszczył zapiski i popełnił samobójstwo, dla dobra ludzkości.
Picard
Użytkownik
#101 - Wysłana: 23 Lut 2011 21:50:04
Odpowiedz 
MarcinK:
Tylko że ataki rakietami, laserami itp. by tylko przyśpieszyły zniszczenie planety.
Picard popraw nie jeśli się mylę, ale Federacja nie dysponuje bronią zarażającą? Bo pod koniec filmu właśnie bron zamrażająca pozwoliła zminimalizować skutki stopienia Godzilli.
Mogli by również zwabić potwora do wody i użyć Oxygen Destroyer, ale recepturę znał tylko Serizawa który zniszczył zapiski i popełnił samobójstwo, dla dobra ludzkości.

Wiesz pominę tu już kwestie zastosowania fazerów, torped itp., bo gdybym to zrobił dyskusja przemieni się w starcie dwóch fanbojów, chcących sobie udowodnić, że jedna rzecz jest lepsza od drugiej - w tym wypadku, że technologia federacji jest potężniejsza niż Godzilla, albo przeciwnie, iż ta ostatnia stanowi dla niej zbyt trudny orzech do zgryzienia... Ogranicze się tylko do stwierdzenia, że jedyne co Federacja musi zrobić by zneutralizować stwora, to pochwycić go wiązką trakcyjną i wynieść w próżnie kosmosu - jest tam na tyle ziemno, że reakcja o której mówisz zostanie zahamowana, a sam stwór albo zdechnie z niedotlenienia,z zimna, braku ciśnienia, bądź będzie sie kręcił w próżni w nieskończoność, nie stanowiąc już dla nikogo zagrożenia...
MarcinK
Użytkownik
#102 - Wysłana: 24 Lut 2011 07:55:04
Odpowiedz 
Picard:
w próżnie kosmosu - jest tam na tyle ziemno, że reakcja o której mówisz zostanie zahamowana, a sam stwór albo zdechnie z niedotlenienia,z zimna, braku ciśnienia, bądź będzie sie kręcił w próżni w nieskończoność, nie stanowiąc już dla nikogo zagrożenia...

Tyle że część jego komórek ulegnie mutacji i zamieni się w SpaceGodzille, a SpaceGodzilla po pierwsze przetrwa w próżni, ma pole siłowe, kryształy które zakłócają łączność (być może i transportery), a w filmie żeby go pokonać potrzeba było wspólnych sił Godzilli i Mogery.
Oprócz SpaceGodzilli, Godzilla może powrócić jako GhostGodzilla który mimo że nie pojawił się w żadnym filmie a tylko był w planach ale jest wiadome że posiada wszystkie moce Godzilli i może zmieniać się w Formę Materialną (Godzillę) i niematerialną (Ducha).
Picard
Użytkownik
#103 - Wysłana: 24 Lut 2011 09:43:42
Odpowiedz 
MarcinK:
Tyle że część jego komórek ulegnie mutacji i zamieni się w SpaceGodzille, a SpaceGodzilla po pierwsze przetrwa w próżni, ma pole siłowe, kryształy które zakłócają łączność (być może i transportery), a w filmie żeby go pokonać potrzeba było wspólnych sił Godzilli i Mogery.
Oprócz SpaceGodzilli, Godzilla może powrócić jako GhostGodzilla który mimo że nie pojawił się w żadnym filmie a tylko był w planach ale jest wiadome że posiada wszystkie moce Godzilli i może zmieniać się w Formę Materialną (Godzillę) i niematerialną (Ducha).

Wnioskuje z tego:
http://www.youtube.com/watch?v=6fbQX0_EPAA
że istnieją dwa, niezależne wytłumaczenia powstania kosmicznej wersji twojego ulubionego potwora. Rozwiązania problemu są więc co najmniej dwa: zniszczyć zwłoki gada jego komórki zmutują, albo przetransportować gada na niezamieszkałą planetę, gdzie nie zrobi krzywdy ani sobie ani innym. To drugie rozwiązanie znacznie bardziej mi się podoba i jest bardziej zgodne z duchem Federacji, jednakże nastręczało by ono licznych problemów natury technicznej.
MarcinK
Użytkownik
#104 - Wysłana: 24 Lut 2011 09:50:09
Odpowiedz 
Picard:
że istnieją dwa, niezależne wytłumaczenia powstania kosmicznej wersji twojego ulubionego potwora.

Jeśli chodzi ci o teorię z Mothrą i Biollante, to dotyczy ona tylko możliwości dostania się komórek Godzilli w kosmos.

Mothra pod koniec "Godzilla vs Mothra" z 1992, poleciała w kosmos by zwalczyć lecący w kierunku Ziemi Meteor, a po walce pozostały na niej komórki Godzilli.

A Biollante, to klon Godzilli zawierający w sobie DNA róży, ale również posiada G-Komórki pozbawione materiału roślinnego.Spójrz.
biter
Użytkownik
#105 - Wysłana: 24 Lut 2011 10:35:09
Odpowiedz 

Podoba mi się sposób narracji tego filmu:D BTW czy ta forteca nie przypomina troche Fortres of Solitude Supermana?
MarcinK
Użytkownik
#106 - Wysłana: 24 Lut 2011 10:38:43
Odpowiedz 
biter:
BTW czy ta forteca nie przypomina troche Fortres of Solitude Supermana?

Chodzi ci o "Fortecę" wokół Fukukoa Tower, która została stworzona przez SpaceGodzillę z kryształów?
biter
Użytkownik
#107 - Wysłana: 24 Lut 2011 10:45:15
Odpowiedz 
MarcinK:
Chodzi ci o "Fortecę" wokół Fukukoa Tower, która została stworzona przez SpaceGodzillę z kryształów?

mhm. Ale to tylko takie luźne spojarzenie spowodowane tymi kryształami właśnie.
Picard
Użytkownik
#108 - Wysłana: 24 Lut 2011 12:56:55 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
MarcinK:
Mothra pod koniec "Godzilla vs Mothra" z 1992, poleciała w kosmos by zwalczyć lecący w kierunku Ziemi Meteor, a po walce pozostały na niej komórki Godzilli.

Swoją drogą, to zastanawiam się jak ta Mothra lata w kosmosie? Bo to, że ma skrzydła, to nie ulega wątpliwości, ale machanie nimi wiele jej w przestrzeni kosmicznej da.

MarcinK:
Jeśli chodzi ci o teorię z Mothrą i Biollante, to dotyczy ona tylko możliwości dostania się komórek Godzilli w kosmos.

Tak zrozumiałem to. Ale to strasznie naciągane, nawet jak na film o Godzilli... mam rozumieć, że z maleńkich komórek, które przedostały się w kosmos powstał cały, dorosły stwór? Nawet pomijając to nieprawdopodobieństwo... co tak naprawdę wywołało tą mutacje: sama próżnia kosmosu, kosmiczne promieniowanie, czy coś innego?

biter:
Podoba mi się sposób narracji tego filmu:D BTW czy ta forteca nie przypomina troche Fortres of Solitude Supermana?

Tak rzeczywiście, obie struktury wyglądają podobnie. Może dlatego, że kryształy to jedna z najładniejszych, najbardziej estetycznych formacji, naturalnie występujących na Ziemi, i dlatego filmowcy się w nich lubują?
MarcinK
Użytkownik
#109 - Wysłana: 24 Lut 2011 13:04:03
Odpowiedz 
Picard:
Swoją drogą, to zastanawiam się jak ta Mothra lata w kosmosie?

Ona jest Bóstwem?
Na początku Godzilla vs SpaceGodzilla widać jak Mothra leci w kosmosie a za nią rozsypuje się złoty pyłek, z którego również rodzą się "Fairy"

Picard:
co tak naprawdę wywołało tą mutacje: sama próżnia kosmosu, kosmiczne promieniowanie, czy coś innego?

A więc dam fragment napisów do tego filmu które posiadam:
Jedna z tych komórek musiała zostać | przełknięta przez czarną dziurę...
i wyrzucona | przez białą dziurę.

To urosło szybko w jego własnym ewolucyjnym | systemie, o wiele szybciej niż oczekiwaliśmy.

To asymilowało organizmy kryształu...
i został wystawiony na działanie olbrzymiej siły podczas eksplozji gwiazdy.
I w końcu, przerażający potwór został narodzony.

W filmie ten cytat lepiej się układa.
Picard
Użytkownik
#110 - Wysłana: 24 Lut 2011 13:13:53
Odpowiedz 
MarcinK:
Ona jest Bóstwem?
Na początku Godzilla vs SpaceGodzilla widać jak Mothra leci w kosmosie a za nią rozsypuje się złoty pyłek, z którego również rodzą się "Fairy"

OK, czyli skrzydła nie są jej potrzebne do latania?

MarcinK:
A więc dam fragment napisów do tego filmu które posiadam:

OK, to też wiele tłumaczy - chyba nawet w tym filmie, który zalinkowałem była mowa o czarnej dziurze. Widać biedni Japończycy mają strasznego pecha, bo natrafić na czarną dziurę- szczególnie znajdującą się w pobliżu Ziemi - nie jest znowuż tak łatwo... Wygląda na to, że gdyby Federacja umieściła stwora w przestrzeni kosmicznej, gdzie nie ma podobnych fenomenów, nic by się nie stało, czyli opcja z wyniesieniem Godzilli w kosmos, nie jest znowuż taka nierealna, chociaż jest mało humanitarna. Ja bym jej tam po prostu poszukał nowego domu.
MarcinK
Użytkownik
#111 - Wysłana: 24 Lut 2011 13:19:11 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Picard:
OK, czyli skrzydła nie są jej potrzebne do latania?

Są ale w Kosmosie, używa pyłku czy czegoś tam podobnie jak silnika rakietowego.
A na Ziemi używa pyłku do walki.

Picard:
Widać biedni Japończycy mają strasznego pecha, bo natrafić na czarną dziurę- szczególnie znajdującą się w pobliżu Ziemi

Tyle że ta czarna dziura nie musiała być blisko Ziemi. Biollante na pewno opuściła układ słoneczny w postaci zarodników a gdy przelatywała w pobliżu czarnej dziury, część z tych zarodników została wciągnięta. A Mothra, kto wie może po likwidacji meteorytu wykryła inne zagrożenie i również przeleciała koło czarnej dziury.
Picard
Najlepiej to obejrzyj "Godzilla vs SpaceGodzilla" (jest na Kino pecetowiec bodajże) i w tedy będziemy mogli poważnie na ten temat podyskutować.

Lepiej daj sobie jednak spokój z Kino Pecetowiec, słaba jakość obrazu i dźwięku.
MarcinK
Użytkownik
#112 - Wysłana: 27 Mar 2011 08:41:27
Odpowiedz 
Wczoraj obejżałem "Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Giant Monsters Attact" i przeszedł moje oczekiwania, "Godzilla: Final Wars" spadł na drugie miejsce w rankingu njalepszych filmów trzeciej serii, a na pierwsze trafił "Godzilla, Mothra, King Ghidorah..."
Uwielbiam tę muzykę, jest po prostu boska!
Seybr
Użytkownik
#113 - Wysłana: 27 Mar 2011 09:47:16
Odpowiedz 
MarcinK

Ja nie wiem jak ty możesz oglądać te kukiełki. Mnie drażnią te kukiełki i efekty specjalne.
MarcinK
Użytkownik
#114 - Wysłana: 27 Mar 2011 09:59:40 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Seybr:
Mnie drażnią te kukiełki i efekty specjalne.

Ciekawe, a w treku nie drażnią cię słabe efekty i gumowi obcy?
Picard
Użytkownik
#115 - Wysłana: 1 Maj 2011 20:39:44
Odpowiedz 
Ciekawe, że szykuje się kolejna amerykańska wersja Godzilli - nie będąca kontynuacją niesławnego filmu z 1998 roku:
http://www.youtube.com/watch?v=yDMMaqPC7G4&feature =channel_video_title
MarcinK
Użytkownik
#116 - Wysłana: 2 Maj 2011 10:00:38
Odpowiedz 
Picard
Już pisałem o G-2012.

To chyba oficjalne Concpet Arty

[url=Heniek9218]1[/url]
2
Elaan
Użytkownik
#117 - Wysłana: 2 Maj 2011 14:16:03
Odpowiedz 
MarcinK:
"Godzilla, Mothra, King Ghidorah..."

To naprawdę był fajny film i chętnie obejrzę sobie powtórkę .

Seybr:
Mnie drażnią te kukiełki i efekty specjalne.

To znaczy , że Gorna z TOS-u też nie lubisz ? Jaka szkoda .

a
MarcinK
Użytkownik
#118 - Wysłana: 8 Maj 2011 09:30:56
Odpowiedz 
Tak sobie myślę. Otóż Abrams ma robić nowego treka? Przeglądając wiele forów zagranicznych zauważyłem że większość fanów Kaiju, chciała by żeby zamiast treka zajął się realizacją nowego filmu z Godzillą.
Ogólnie wśród fanów panuje przekonanie że (dla większości) najlepszymi reżyserami Godzilla 2012 byli by albo Abrams, albo Peter Jackson.
Eviva
Użytkownik
#119 - Wysłana: 8 Maj 2011 11:31:50
Odpowiedz 
MarcinK

Myślę, że gdyby zamiast robić nowego Treka Abrams zajął się Godzillą, skorzystałaby na tym i Godzilla, i Trek
TSan
Użytkownik
#120 - Wysłana: 8 Maj 2011 11:34:23
Odpowiedz 
Elaan

Kto nie lubi obcego z Największego Pojedynku Science Fiction Wszechczasów?!

Eviva

Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!