USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów
 Strona:  ««  1  2  3  ...  21  22  23  24  25  26  27 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#781 - Wysłana: 1 Lip 2018 14:35:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zapowiedź pierwszego odcinka nowego Ultramana

Wygląda - mimo pewnych różnic w stylistyce kostiumów - zupełnie jak japońska produkcja z lat '90*, tylko te CGI...**

* Kiedyś narzekałbym na taki kicz, dziś ucieszę się, że są jednak serie trzymające się latami swojej stylistyki (choć zapewne z budżetu to wynika.)

** Prezentujące się nieustająco jak próba "ożywienia" mydeł-powideł z anime.
MarcinK
Użytkownik
#782 - Wysłana: 1 Lip 2018 18:34:19 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
choć zapewne z budżetu to wynika

Najpewniej, zwłaszcza że 15 lat temu potrafili wycisnąć dużo więcej z tych technik
https://www.youtube.com/watch?v=6NlbJcRgUQY

Od dawna mnie to nurtuje. W tym okresie dostaliśmy filmy niemal doskonałe wykorzystujące możliwości efektów tokusatsu: Godzille Milenium, Gamera The Brave, Ultraman The Next gdy nagle wielkie wytwórnie z tego zrezygnowały i toku zredukowane zostało do produkcji relatywnie niskobudżetowych*. Może gdyby ten trend się utrzymał to amerykanie dostrzegliby potencjał w analogowych efektach i filmy były by chociaż wolniejsze i sensowne wizualnie.

Zaraz ktoś wyskoczy że był Patlabor, ale to jeden krótki serial po 10 latach

*Chociaż jak na standardy zachodnie nawet Final Wars miał dość skromny budżet, Ultraman według wiki kosztował 6,3 miliona dolarów
Q__
Moderator
#783 - Wysłana: 1 Lip 2018 20:02:16
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Godzille Milenium

W istocie sporo potrafili z tego wycisnąć:
http://www.youtube.com/watch?v=EFhkgX0hjB8
MarcinK
Użytkownik
#784 - Wysłana: 2 Lip 2018 06:32:55
Odpowiedz 
Q__
Teraz pomyśl gdyby tych samych modelarzy zatrudnić do Treka
Q__
Moderator
#785 - Wysłana: 2 Lip 2018 08:06:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Już to widzę: te gu... znaczy... analogowe potwory u Abramsa.
MarcinK
Użytkownik
#786 - Wysłana: 2 Lip 2018 19:18:43
Odpowiedz 
Q__
Mnie się raczej o modele architektoniczne rozchodziło
MarcinK
Użytkownik
#787 - Wysłana: 15 Lip 2018 20:09:34
Odpowiedz 
Godilla Planeta Potworów to film zdecydowanie wart polecenia, zjada G14, Shin;a a nawet Final Warsa i Tokio S.O.S na śniadanie.
Pierwsza połowa jest tym czego brak nam w obecnym kinie, dość długie piękne statyczne ujęcia kosmosu, dużo technobełkotu który ma sens. Druga to znów mieszanka stylu klasycznego Kaiju z dobrym anime. Mamy masę nawiązań do poprzednich części: opracowanie budowy godzilli sporządzone przez młodziaka (Godzilla kontra Destruktor), Strategia eksterminacji Godzilli (vs Megaguirus), twórcy mechagodzilli to uchodźcy z planety zniszczonej w czarnej dziurze (Godzilla vs Mechagodzilla) i wiele innych.
Ogólnie ogląda się bardzo przyjemnie. Podoba mi się poważne podejście do tematu (co prawda nie aż tak jak w 1954 czy 1984) i ukazanie obcych. Nie są oni wybawcami z gwiazd, jedna z ras czci AI jako boga i najwyraźniej chce swoją wiarą zarazić ludzkość, druga trafiła na Ziemię szukając nowego domu. Potencjalnie z ukrycia wszystkim może kierować trzecia rasa. Jeden z obcych wspomina mianowicie że w czasie swojej tułaczki po kosmosie spotkali wiele cywilizacji zniszczonych przez potwory podobne do Godzilli- młot na arogantów mających się za panów stworzenia. Czyżby ktoś lub coś rozprowadzało po wszechświecie jakiś mutagen tworzący potwory (czarny rak? Adam?). Za teorią może przemawiać fakt że doszło do poziomego transferu genów pomiędzy Godzillą a resztą fauny i flory.
Q__
Moderator
#788 - Wysłana: 16 Lip 2018 17:27:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ogólnie ogląda się bardzo przyjemnie. Podoba mi się poważne podejście do tematu (co prawda nie aż tak jak w 1954 czy 1984)

Mówisz, że te trzy tytuły, w zasugerowanej kolejności, to godzillowe podium?

MarcinK:
Czyżby ktoś lub coś rozprowadzało po wszechświecie jakiś mutagen tworzący potwory

Heh, wzięli się za wyjaśnianie Paradoksu Fermiego, i to w stylu (nieco, b. luźno) podobnym do patentu z Przestrzeni Objawienia i cyklu o Berserkerach...
MarcinK
Użytkownik
#789 - Wysłana: 16 Lip 2018 17:46:58
Odpowiedz 
Q__:
Mówisz, że te trzy tytuły, w zasugerowanej kolejności, to godzillowe podium?

Jestem skłonny to przyznać, chociaż jeszcze Biollante stawiałbym ponad Planetę Potworów.
mozg_kl2
Użytkownik
#790 - Wysłana: 21 Lip 2018 23:29:31
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#791 - Wysłana: 22 Lip 2018 00:19:34
Odpowiedz 
mozg_kl2

Fajny zwiastunik. Jest sporo klimatu. Jest zrobienie z Ziemi Planety Śmierci (Harrison się kłania) i wprowadzenie cyklu wielkie potwory (dinozaury) - ludzie - wielkie potwory, oraz ciężkich wyborów pani decydentki z trylogii ryfterów rodem (wszystko to sugeruje pewne ambicje). Jest Mothra, jest Rodan, jest Ghidorah. I nawet ten generyczny bijący w niebo słup światła (tym razem nietypowej, choć spodziewanej, proweniencji) jest.
MarcinK
Użytkownik
#792 - Wysłana: 22 Lip 2018 08:22:34
Odpowiedz 
Meh
mozg_kl2
Użytkownik
#793 - Wysłana: 25 Lip 2018 14:27:32 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#794 - Wysłana: 25 Lip 2018 17:50:58
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
zwiastun-filmu-godzi lla-ii-krol-potworow-analiza-materialu

Jak czytam tę analizę zaczynam bać się tego filmu... Tzw. głęboki ekologizm w wydaniu skrajnym, tajemnicze korporacje jak w produkcjach Abramsa...

mozg_kl2:
poznaj-inne-potwory-z-uniwersum

Za to ten tekst mnie ucieszył... Fajna wyliczanka stanowiąca niezłe wprowadzenie w godzillowe klimaty.
MarcinK
Użytkownik
#795 - Wysłana: 1 Sier 2018 07:26:58
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#796 - Wysłana: 1 Sier 2018 08:35:05
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zajawka Godzilla: Pożeracz Planet

W sumie nie pokazali nic (nie dziwota przy 15 sekundach)... Choć tytuł... ciekawy... wyobraziłem sobie Godzillę, który tak się rozrósł z wiekiem, że po Kosmosie lata i planety pożera...
MarcinK
Użytkownik
#797 - Wysłana: 1 Sier 2018 10:51:20
Odpowiedz 
Q__
To chyba do Ghidorah się odnosi, w poprzednim filmie jeden z Xów mówił ze zniszczyła wiele planet w tym.jego rodzimą
mozg_kl2
Użytkownik
#798 - Wysłana: 1 Sier 2018 16:22:58
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#799 - Wysłana: 1 Sier 2018 18:38:00
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
To chyba do Ghidorah się odnosi

W sumie to jego tradycyjna rola:
http://pl.wikipedia.org/wiki/King_Ghidorah
Trudno jednak nie zadać sobie pytania jak się przemieszcza... Lata na tych skrzydłach w Próżni, jak Mi-Go?

mozg_kl2

To-samo-po-polsku?
MarcinK
Użytkownik
#800 - Wysłana: 2 Sier 2018 07:37:20
Odpowiedz 
Kolejny zwiastun Howl from Beyond the Fog
https://www.youtube.com/watch?v=p8hoYcEJQH0
Q__
Moderator
#801 - Wysłana: 2 Sier 2018 11:31:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kolejny zwiastun Howl from Beyond the Fog

I wciąż nieźle to wygląda (ostatnio miałem skojarzenia z HPL-em, tym razem mam z "Powrotem Godzilli").

Ciekawe, swoją drogą, czy ktoś kiedyś się pokusi o nakręcenie serii Sentai/Ultramana/Kamen Ridera z podobnym stężeniem powagi, realizmu i widocznego na pierwszy rzut oka symbolizmu?

ps. Wracając do Godzilli... Znasz zapewne taką stronę?
http://www.supermegamonkey.net/chronogodzilla/
MarcinK
Użytkownik
#802 - Wysłana: 2 Sier 2018 16:25:55
Odpowiedz 
Q__:
Ciekawe, swoją drogą, czy ktoś kiedyś się pokusi o nakręcenie serii Sentai/Ultramana/Kamen Ridera z podobnym stężeniem powagi, realizmu i widocznego na pierwszy rzut oka symbolizmu?

Ciężko będzie zwłaszcza że teraz to ostra reklama zabawek. Niby Amazons starało się być bardziej poważne, ale ta powaga ograniczała się do większego stopnia brutalności. Ultraman Nexus już podchodził do tego nieco lepiej poruszając dość ważne tematy i jednocześnie wplatając w to religijną symbolikę (jak evangelion).
Q__
Moderator
#803 - Wysłana: 3 Sier 2018 14:19:37
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Niby Amazons starało się być bardziej poważne, ale ta powaga ograniczała się do większego stopnia brutalności.

Skąd my to znamy...
resetta
Użytkownik
#804 - Wysłana: 3 Sier 2018 14:48:13 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
MarcinK, zachecona chyba przez ciebie, bo przeciez przez kogo innego na tym forum z hoplem na punkcie Japonii , zerknelam na ten animowana Godzille Netflixa.
I bardzo sie rozczarowalam. Lubie w wiekszosci anime, chociaz jestem z tych, ktora woli wariacki humor niz skrajna powage, czy bitki i wielkie problemy szkolne czy tam roninowe...
Ale to bylo potwornie nudne...
Ciagnelo sie, ciagnelo, nic sie nie dzialo... Teraz jest kolejna czesc, ale po tej pierwszej nie mam ochoty dowiedziec sie co to za istoty na tej planecie... Nie rozumiem dlaczego tak to rozwleczono i nakrecono godzinny czy poltoragodzinny film o niczym... Fabuly tam bylo na sredniczasowo odcinek anime...

A przy okazji.
Moze skojarzysz tytul. Ogladalam kiedys anime o ucznich jakiejs tam szkoly artystycznej. Mieszkali w jednym domu. Jeden z nich byl jakims grafikiem/asystentem pracujacym przy produkcjach filmowych i mial w tym stroswieckim, drewnianym domu pokoj z drzwimi na zamek elektorniczny. Sztucznie tez przeciagal zrobienie dyplomu w tej szkole.
Inny chlopak duzo jezdzil na rowerze.
Czesto tez chodzili na diabelki mlyn... Charakterystyczna dla tego anime byla czolowka - animowane poklatkowo jedzenie, np. krewetki, ktore okazywaly sie palcami.
Nie obejrzalam tego do konca, a nie moge wyszukac tytulu.
MarcinK
Użytkownik
#805 - Wysłana: 3 Sier 2018 19:40:43
Odpowiedz 
resetta
Druga połowa jest w zasadzie taka sama jak w jedynce.
Ni urzekły Cię długie spokojne przedstawienia kosmosu z Odysei rodem?
MarcinK
Użytkownik
#806 - Wysłana: 5 Sier 2018 18:48:36 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 

https://vignette.wikia.nocookie.net/ultra/images/9 /95/ZeroUFZcongratsGeed.jpeg/revision/latest?cb=20 180729065724
Wrzucam bo to fajne ujęcie. Nieźle przyłożyli się do szczegółów takich jak oddziaływanie wklejonych ludzi w kostiumach na wodę.
resetta
Użytkownik
#807 - Wysłana: 7 Sier 2018 00:35:58
Odpowiedz 
MarcinK:
resetta
Druga połowa jest w zasadzie taka sama jak w jedynce.
Ni urzekły Cię długie spokojne przedstawienia kosmosu z Odysei rodem?

No to sobie daruje...
Wlasnie problem w tym, ze sekwencje w kosmosie, ZANIM wyladowali zapowiadaly cos ladnego i ciekawego. Ale bylo tego strasznie malo, a potem tylko ta planeta i nudy... A Odyseja jest meczaca, bardzo meczaca, szczegolnie w sekwencjach obrazujacych wyobrazenie czegos na haju. Sam kosmos nie, ale te tecze, oczy, swiatelka i inne pierdoly zawsze mnie irytowaly.
Godzilla jako chodzacy zlepek krysztalow z komputera tez mnie jakos nie porwal... Nie jestem zwolenniczka ostatniej wersji, wole te z lat 90, zgrabna, szybka jaszczurke, a nie brzydkiego grubasa, ktory byl za gruby nawet dla Japonczykow...
Q__
Moderator
#808 - Wysłana: 7 Sier 2018 00:56:13
Odpowiedz 
resetta

resetta:
ale te tecze, oczy, swiatelka i inne pierdoly

Znaczy: lot sztucznym wormholem?
MarcinK
Użytkownik
#809 - Wysłana: 7 Sier 2018 08:23:04 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
resetta:
wole te z lat 90, zgrabna, szybka jaszczurke

Chociaż Junior nawet pasuje do tego opisu
 Strona:  ««  1  2  3  ...  21  22  23  24  25  26  27 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!