USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów
 Strona:  ««  1  2  3  ...  20  21  22  23  24  25  26  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#631 - Wysłana: 28 Lut 2017 07:39:49
Odpowiedz 
Q__:
Mówiąc inaczej wersja Millennium:

Nie całkiem bo w Millennium pojawia się jeszcze jedna wersja która przypomina trochę Osę (za wyjątkiem skrzydeł)

Ta wersja ma chyba najlepszą scenę przeobrażania Mothry w serii
https://www.youtube.com/watch?v=iWhZ0e1pYOs

Ghidoraha też w tym filmie osłabili by Godzilla wyglądał na najpotężniejszego potwora.

Q__:
* Choć w sumie wszystkie warianty Mothry mi się podobają...

To je dorzućmy

http://godzilla.wikia.com/wiki/Mothra_(Showa)

http://godzilla.wikia.com/wiki/Mothra_Leo
Q__
Moderator
#632 - Wysłana: 28 Lut 2017 07:51:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ta wersja ma chyba najlepszą scenę przeobrażania Mothry w serii

Przepoczwarzenie - w istocie - niczego sobie, całkiem realistycznie wyszło. (Ale reakcje aktorów - sztuczne.)

MarcinK:
To je dorzućm

Słusznie, bo miło na nie popatrzeć.

MarcinK:
Mothra_Leo

Zwykle uważana za samca. Też wariant z tych agresywniejszych, ale godny uwagi. No i w różnych podformach występujący:

Ogólnie: samiec czy samica, ta czy owa era, śliczny "potworek" w pełni zasługujący na miano Queen of the Monsters i miejsce na podium za Godzillą i Gamerą. W dodatku z całej trójki najsympatyczniejszy.

ps. Jeszcze taki ranking:
http://www.youtube.com/watch?v=3OWdL5wbTa8
MarcinK
Użytkownik
#633 - Wysłana: 28 Lut 2017 07:57:35
Odpowiedz 
Q__:
No i w różnych podformach występujący:

Zapomniałeś o kilku

Aqua, LightSpeed, Armor, Eternal
Q__
Moderator
#634 - Wysłana: 28 Lut 2017 08:18:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zapomniałeś o kilku

Wiem, wiem. Na szybko obrazki z WikiZilli wrzucałem i wyszło jak wyszło...

Nawiasem: gdybym od początku wiedział, że Mothra zwie się w oryginale Mosura, pewnie bym się w tej ćmie tak nie zakochał. Ta japońska nazwa jakoś strasznie niezręcznie brzmi...

ps.

MarcinK
Użytkownik
#635 - Wysłana: 28 Lut 2017 08:30:32
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#636 - Wysłana: 28 Lut 2017 08:36:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Wiesz o tym że w polskim fandomie Mothra jest nielubiana, bo jest cukierkowa, nie pasuje do mrocznego klimatu Godzilli i zawsze go pokonuje.

Wiem, ale dla mnie w tej cukierkowości jej urok:

Acz - owszem - zdaje się być z zupełnie innej bajki niż Godzilla. Z bajki właśnie. (W efekcie czasem jej występ łagodzi mroczny klimat filmu, stanowiąc pożądane interludium, czasem zaś film rozkłada odbierając mu powagę. Dlatego rozumiem tych, z którymi się nie zgadzam.)

A skoro mowa o Godzilli... Wrzucałeś to (bo nie pamiętam)?
MarcinK
Użytkownik
#637 - Wysłana: 28 Lut 2017 09:34:35
Odpowiedz 
Q__:
A skoro mowa o Godzilli... Wrzucałeś to (bo nie pamiętam)?

Tą grafikę powinien znać każdy fan Godzilli w tym kraju, zwłaszcza że była już wstawiona na Godzilla.stopklatka.pl pierwszej krajowej stronie o Królu.
https://web.archive.org/web/20160422083020/http:// www.godzilla.stopklatka.pl/
Nie chwaląc się poznałem przez Facebooka twórcę tej strony
mozg_kl2
Użytkownik
#638 - Wysłana: 4 Mar 2017 07:33:53
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#639 - Wysłana: 4 Mar 2017 23:57:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Nikt nie chce gadać o nowym Kongu?

Bo co tu w umie powiedzieć o historii, którą w tylu już filmach wałkowano? Może tylko - odnosząc się do drugiego z Twoich linków, pod którym czytamy:

"Następnie powiedział, że Kong nie jest jedynym królem Ziemi. Pokazuje im slajdy z wybuchem nuklearnym, który stworzył Godzillę, a potem malunki w jaskiniach przedstawiające kultowe potwory ze świata Godzilli: Król Ghidorah, Mothra i Rodan. Ostatnie ujęcie to pokazanie malunku przedstawiającego Godzillę w walce ze swoim największym wrogiem – Królem Ghidorą. Na koniec słyszymy wywołujący ciary ryk Godzilli."

Da się odnotować, że serio się za tworzenie universum wzięli, dobierając - w istocie - godne uwagi straszydła. No i, że - tym wątkiem:

firmy Monarch, która także odgrywała rolę w filmie Godzilla.

Zdają się iść w klimaty spod znaku Wielkiej Złej Korporacji/Fundacji/Instytucji, które ostatnio rozpropagował Abrams w LOST.

ps. Jeszcze a propos:
https://naekranie.pl/artykuly/kaiju-w-moim-sercu-m asato-kobayashi-o-kongu-wyspie-czaszki
MarcinK
Użytkownik
#640 - Wysłana: 5 Mar 2017 07:45:24
Odpowiedz 
Dziwne podejście. Zaczynali od niby realistycznego filmu o Godzilli a teraz zaczynają iść w mistycyzm.
No i powtórzę do znudzenia: łapy przecz do Mothry i Ghidory, zwłaszcza Mothry.
Mothra to potwór silnie zakorzeniony w pacyficznym/wschodnim mistycyzmie a filmy o niej są głównie robione na rynek Japoński. Amerykanie nie czują tego klimatu i jak się za niego biorą to zazwyczaj wychodzi kiczuś totalny.
Q__
Moderator
#641 - Wysłana: 6 Mar 2017 09:02:21
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zaczynali od niby realistycznego filmu o Godzilli a teraz zaczynają iść w mistycyzm

W sumie to się nie różni od oryginalnego uni, sam zwracałeś na różnicę klimatów pomiędzy surowością i niby-realizmem sporej ilości najlepszych opowieści o Godzilli, a baśniowością Mothry, a tam też mieści się to w jednym świecie, czzasem nawet nie zgrzytając...

MarcinK:
Mothra to potwór silnie zakorzeniony w pacyficznym/wschodnim mistycyzmie a filmy o niej są głównie robione na rynek Japoński. Amerykanie nie czują tego klimatu i jak się za niego biorą to zazwyczaj wychodzi kiczuś totalny.

Chyba, że nas zaskoczą i postanowią zrobić realistyczną Mothrę (tylko jak?)?
MarcinK
Użytkownik
#642 - Wysłana: 6 Mar 2017 20:42:41 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Chyba, że nas zaskoczą i postanowią zrobić realistyczną Mothrę (tylko jak?)?

W zasadzie ten motyw był tylko raz w Destroy All Monster, gdzie wszystkie potwory pozbawiono mistycznej otoczki a i nadano im bardziej przyjazny wygląd (powiększone oczy, usunięto kolce Mandy itp.)
mozg_kl2
Użytkownik
#643 - Wysłana: 7 Mar 2017 07:44:09
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#644 - Wysłana: 7 Mar 2017 10:02:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
gdzie wszystkie potwory pozbawiono mistycznej otoczki a i nadano im bardziej przyjazny wygląd

W obecnej wersji chyba tej przyjazności nie będzie. Raczej nacisk na to, że to groźne istoty (jasne, połączony z pewnym ich udomowieniem, bo to Hollywood).

mozg_kl2

mozg_kl2:
kong-wyspa-czaszki-r ecenzja-filmu

Zasadniczy wniosek z recenzji nasuwa się taki: bzdura, ale jaka fajna.

Zatrzymam się nad dwoma cytatami:

Mam do tej marki słabość, jako dziecko obejrzałem wersję z Jessicą Lange i małpą wspinającą się po wieżowcach WTC i choć dziś świetnie sobie zdaję sprawę, że nie jest to najlepszy film z serii, to wciąż go lubię.

Mam tak samo. Ba, długo to był dla mnie kanonicny wizerunek Konga, za sprawą roboty Rambaldiego. (Ale czy nie był najlepszy z cyklu? Czy ja wiem, trudno mi to ocenić. Oryginał jest dziś b. archaiczny, wersja japońska to crossovery, Jackson poszedł w CGI... Więc może jednak jest, choć scenariusz i reżyseria zajeżdżają tanim melodramatem.)

Trochę szkoda, że im dalej zagłębiamy się w tę opowieść tym częściej scenarzyści dochodzą do wniosku, że w tej sytuacji przełkniemy już wszystko i serwują nam totalne bzdury fabularne (ot, chociażby szesnaście helikopterów – policzyłem – na małym frachtowcu. Ale z tymi helikopterami to jest trochę tak jak ze strzelaniem kilkanaście razy z sześciostrzałowego rewolweru – jeśli świetnie się to ogląda, to da się zaakceptować.

Heh, słynna sprawa promów Voyagera się przypomina...
mozg_kl2
Użytkownik
#645 - Wysłana: 11 Mar 2017 09:12:55
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#646 - Wysłana: 11 Mar 2017 09:36:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
r ecenzja-spoilerowa

Takie wolę (choć tu - po prawdzie - tych spoilerów tyle, co kot napłakał).

No to teraz odniosę się konkretnie:

Nagrania są bardziej utrzymane w stylu lat 70., w których osadzona jest fabuła. I to zarazem zaczyna budować miłą atmosferę, która od razu dobrze wprowadza w historię.

Cóż, wygląda na to, że "X-Men: First Class" udało się zaprowadzić modę na retrostylizację reBootów na czasy oryginałów...

Co ciekawe – powiązań z Godzillą jest więcej. Przede wszystkim Randa (John Goodman) jest jedynym człowiekiem, który przeżył atak Godzilli na okręt wojenny, o którym też słyszeliśmy w filmie z 2014 roku.

Czyżby szykował się ludzki bohater główny cyklu?

Tu i ówdzie jest parę wspomnień na temat Króla Potworów, by dać widzom do zrozumienia, że jest to wszystko powiązane

Czyli idą w klasyczną budowę uni.

W pewnym sensie obserwujemy inne podejście do King Konga niż w poprzednich filmach. Tam skupiano się na jego osobowości i relacji z kobietą. Tutaj wszelkie aspekty osobowości są tak naprawdę drugorzędne i tylko w kilku scenach wychodzą na pierwszy plan. Poznajemy Konga jako wojownika, obrońcę, boga, który budzi wielki podziw, którego możemy zrozumieć i z nim sympatyzować.

To mi się podoba. Wygląda to na ostrą redefinicję ekranowego wizerunku Konga (w poprzednich filmach kiedy tylko trafiał w ręce złych białych przestawał być bóstwem, stawał się ofiarą), i jest b. ciekawe, bo sugeruje, że kaiju (nawiasem: zwróciliście uwagę, że sięgnięto głównie po te uznawane za dobre?) nie będą tylko gigantycznymi monstrami do podziwiania, ale i dostaną swoją warstwę psychologiczną (co, że tak powiem, pozwoli uwypuklić ich czynnik god-*).

* A propos: takie napatoczenie się ludzi na dawne bóstwa cokolwiek Lovecraftem pachnie. Nie mówię, że to źle...

Fabuła osadzona jest w latach 70., w czasie końca wojny w Wietnamie. Reżyser pełnymi garściami czerpie z kina gatunkowego na czele z kultowym Czasem Apokalipsy. Nie mam bynajmniej żadnego problemu z takimi inspiracjami, dopóki są robione tak dobrze i pomysłowo jak tutaj. Dzięki temu dostajemy opowieść z unikalnym klimatem potęgowanym przez wspomniane wspaniałe ujęcia, w których również są różne smaczki

Pewnie takie smaczki lepiej brzmią w recenzji, niż będą wyglądać na ekranie, ale - cóż - zachęciliście mnie z panem autorem do obejrzenia tego filmu. Brzmi to wszystko jak potencjalny kawał niezłej rozrywki.
MarcinK
Użytkownik
#647 - Wysłana: 11 Mar 2017 11:44:52
Odpowiedz 
Szczerze to ja czekam na zdjęcia rysunków Mothry ze sceny po napisach.

Q__
Moderator
#648 - Wysłana: 11 Mar 2017 11:57:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

A ja jestem ciekaw w jakim kierunku jej charakter rozwiną... Pozytywnego archetypu samicy walczącej o swoje potomstwo (którym dla takiego wcielenia Ziemi może być wszystko co żyje na naszej planecie), w stylu b. luźno i b. odlegle się kojarzącym z Ripley z "Aliens"?
MarcinK
Użytkownik
#649 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:01:16
Odpowiedz 
Q__
Gdzieś widziałem newsa że Mothra ma być jak Joker. Nie wiem jak to rozumieć. Czy chodzi o charakter czy o stosunki z Godzillą/Batmanem?
Q__
Moderator
#650 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:11:45
Odpowiedz 
MarcinK

Może o kill them all, tylko nie w imię chaosu, a ekologii? (Choć serio przypuszczam, że mogło chodzić o jokera... karcianego, czyli taką uniwersalną kartę atutową, do wyciągnięcia z rękawa gdy zajdzie potrzeba...)
MarcinK
Użytkownik
#651 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:15:42
Odpowiedz 
Q__
Jokera kartowego nie pisze się z dużej litery w środku zdania
Q__
Moderator
#652 - Wysłana: 11 Mar 2017 13:20:34
Odpowiedz 
MarcinK

Może zadziałał efekt głuchego telefonu tzw.?
MarcinK
Użytkownik
#653 - Wysłana: 11 Mar 2017 22:01:07
Odpowiedz 
http://www.scifijapan.com/articles/2017/03/10/ultr aman-orb-the-movie-update-live-stage-show-celebrat es-end-of-production/

Kong wychodzi w Japonii 25 Marca więc nie dowiemy się czy Ultraman miałby z nim szansę (chociaż gdzieś obiło mi się o uszy że kinówka Kamen Ridera wygrała z Pacific Rim w pierwszym tygodniu).
Q__
Moderator
#654 - Wysłana: 11 Mar 2017 22:03:09
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kong wychodzi w Japonii 25 Marca więc nie dowiemy się czy Ultraman miałby z nim szansę

Ale wyniki i tak da się porównać. To też coś powie.
MarcinK
Użytkownik
#655 - Wysłana: 13 Mar 2017 07:43:20 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#656 - Wysłana: 14 Mar 2017 07:44:44
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#657 - Wysłana: 17 Mar 2017 07:07:51
Odpowiedz 
http://tokusatsunetwork.com/2017/03/ultraman-orb-m ovie-enters-box-office-at-7th-place/
Chyba tego nie linkowałem
Całkiem nieźle, widać że marka ciągle rośnie w siłę bo problemach z lat 2009-2012.
Teraz spadł z tego co widzę
http://www.boxofficemojo.com/intl/japan/?yr=2017&w k=10&p=.htm
Tylko jeden amerykański blockbuster i jedna bajka disneya z nim wygrywa, a poza tym produkcje rodzime. Szkoda że czegoś takiego nie ma u nas, chociaż pewnie wtedy niektórzy burzyliby się że premiery blockbusterów przesunięte są o kilka tygodni a nawet miesięcy względem światowych (bodaj Godzilla 2014 wyszedł w Japonii dopiero w lipcu)
MarcinK
Użytkownik
#658 - Wysłana: 20 Mar 2017 07:02:35
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#659 - Wysłana: 20 Mar 2017 08:43:54
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Coraz mniej chce mi się po ten film sięgać

Mnie w linkowanej przez Ciebie recenzji rozwaliły:

"podróbki Alienów wychodzących z ogona"

Wątek odpoczkowującego potomstwa Zilli i pcheł Clovera wiecznie żywy...

ps. Zgadzam się też z jej autorem, że chyba seria Heisei była całościowo najlepsza...
MarcinK
Użytkownik
#660 - Wysłana: 20 Mar 2017 14:46:22 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Mnie w linkowanej przez Ciebie recenzji rozwaliły:

"podróbki Alienów wychodzących z ogona"

Wątek odpoczkowującego potomstwa Zilli i pcheł Clovera wiecznie żywy...

Ja się boję co Anno z tego będzie chciał wycisnąć. On już przy Evangelionie zaczął przeginać.

Q__:
ps. Zgadzam się też z jej autorem, że chyba seria Heisei była całościowo najlepsza...

Bo cały czas trzyma mniej więcej ten sam poziom. Nie ma tam takich różnic jakości jak pomiędzy Gojirą a Godzilla kontra Megalon. Nawet uważany za najgorszy film serii Godzilla kontra Spacegodzilla jest ceniony
http://www.tohokingdom.com/articles/2016-11-10_ken sho_yamashita_in_memoriam.html

I przy okazji
http://www.tohokingdom.com/articles/2016-08-01_koi chi_kawakita_occasional_value_repetition.html
 Strona:  ««  1  2  3  ...  20  21  22  23  24  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Godzilla -Król potworów

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!