USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#61 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:06:28
Odpowiedz 
Q__:
Jeden z najlepszych superhero movies i to mimo ascetycznego minimalizmu tak nietypowego dla tego gatunku

Raczej właśnie dzięki temu. Na pewną grupę widzów (do których sama należę) znacznie mocniej oddziaływa to, czego nie pokazano, niż to, co podano na tacy. W nowym "Punisherze" mamy taki natłok wybuchów, walki i okrucieństwa, że ta ludzka warstwa, bardzo ważna w komiksach i ekranizacji z Lundgrenem, po prostu się gubi. Z akcją na ekranie jest jak z ostrą papryką w gulaszu - jak przedobrzysz, potrawa nie da się przełknąć.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:11:30
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Z akcją na ekranie jest jak z ostrą papryką w gulaszu - jak przedobrzysz, potrawa nie da się przełknąć.

Tu się zgodzimy. Z drugiej strony jednak rozsądnie dozowana akcja jest jednym z czynników, które złożyły się na sukces tak udanych przedstawicieli tego gatunku jak "Spider-man 2" Raimiego (kiedyś w życiu bym nie pomyślał, że ten reżyser stworzy coś co będę chwalił) czy "X-men 2" Singera.
Eviva
Użytkownik
#63 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:17:21
Odpowiedz 
Q__

Właśnie - rozsądnie dozowana, nie pakowana garściami bez zastanowienie. O to właśnie chodzi.
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:26:15
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Właśnie - rozsądnie dozowana, nie pakowana garściami bez zastanowienie.

To - IMO - odróżnia Camerona, twórców dwu w/w filmów a także np. Spielberga (przynajmniej gdy jest w znośnej dyspozycji) od panów E. i B.
Eviva
Użytkownik
#65 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:28:39
Odpowiedz 
Q__

To zabrzmi jak bluźnierstwo, ale nie przepadam za Spielbergiem. Zdecydowanie nie. Camerona owszem szanuję, ale Spielberg albo mnie nudzi, albo złości, w ogóle nie umiem się do niego "dostroić".
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:31:06
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
To zabrzmi jak bluźnierstwo, ale nie przepadam za Spielbergiem.

Też nie jestem jego mega fanem. Jego filmy (kochałem je jako dzieciak) zdają mi się często zbyt infantylne.

Eviva:
Spielberg albo mnie nudzi, albo złości, w ogóle nie umiem się do niego "dostroić".

Spróbuj "Parku jurajskiego" i "Raportu mniejszości" (choć w tym drugim zmienił Dickowi b. dużo). B. przyzwoite filmy.
Eviva
Użytkownik
#67 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:38:08
Odpowiedz 
Q__:
Spróbuj "Parku jurajskiego" i "Raportu mniejszości"

Oglądałam, ale pozostawiły mnie bez jakiegoś większego wrażenia.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:40:33
Odpowiedz 
Eviva

Hmm... Dziwne, choć de gustibus, jak wiemy...
Eviva
Użytkownik
#69 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:42:39
Odpowiedz 
Q__:
Dziwne

Nie bardzo. Ot, kawał dobrego kina, ale nic nadzwyczajnego. Jakoś tego typu filmy nie robią na mnie wrażenia.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 20 Lip 2011 10:09:47
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ot, kawał dobrego kina

A jednak to zauważasz...
Eviva
Użytkownik
#71 - Wysłana: 20 Lip 2011 11:08:01
Odpowiedz 
Q__

No jasne, ze zauważam. Jak film jest dobry, widzę to nawet wtedy, gdy mi się nie podoba. To samo z kiczem - wiem np, że "Barbarella" to kicz, ale lubię ten film. Wiem tez, że ":Przeminęło z Pciuchem" to fantastyczny klasyk, ale mam na niego alergię. Po prostu, jedno z drugim nic nie ma.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 20 Lip 2011 11:23:22
Odpowiedz 
Eviva

Swoją drogą Spielberg i Cameron mają dobrze... Kiedyś Spielberga oskarżano o infantylizm, nazywano "Piotrusiem Panem", z Camerona znów szydzono, że przypomina Związek Radziecki, bo dużo gadania o pokoju z jednoczesnym potrząsaniem pukawkami, a odkąd pojawili się Bay z Emmerichem wyszli na mistrzów, którym wybacza się - a nawet chwali - "Avatary" czy nawet niemal wybacza "Wojny światów".
Toudi
Użytkownik
#73 - Wysłana: 20 Lip 2011 11:31:15
Odpowiedz 
Q__:
a odkąd pojawili się Bay z Emmerichem wyszli na mistrzów,

Myślisz, że JJA ma podobną szansę zrobić np z Emmerichem? ;)
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 20 Lip 2011 11:36:46
Odpowiedz 
Toudi

Jednak raczej vice versja...
Eviva
Użytkownik
#75 - Wysłana: 20 Lip 2011 11:39:19
Odpowiedz 
Q__

Bo "wszystko w efekcie/ leży w kontekście/ Głupstwo przy bladze/ mądrością lśni". Wszyscy wieszali psy na ENT, póki nie pojawiło się dzieło Abramsa. Teraz nagle się okazuje, że ENT jest kanoniczny i w ogóle świetny
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 20 Lip 2011 12:04:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Tak to już jest...:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=69.msg40213#ms g40213

Eviva:
Teraz nagle się okazuje, że ENT jest kanoniczny i w ogóle świetny

Tak bezkrytycznie, to tylko dla Picarda.
mozg_kl2
Użytkownik
#77 - Wysłana: 20 Lip 2011 13:31:15
Odpowiedz 
Q__:
"Punishera", z nim właśnie. Świetnie tam zagrał, o co bym go nie posądzał.

pierwszy Punisher jest świetny. Bardzo dawno temu oglądałem go na TV4, jakośpoźno w nocy. Idealnie oddana postać Franka, jako jednoosobowego szwadronu śmierci. Choć muszę przyznac, że film z 2004 roku też nie jest taki straszny. Momentami troche przygłupi, jednak strawny. i tak żadna ekranizacja nie odda w pełni tego co znamy z komiksów o Franku. Swoja drogą to jest troche dziwne dla mnie. Punisher to nic innego jak klasyczny film akcji z dawnych lat. 1 gościu zabija wszystko, a pomimo tego tak ciężko go przenieść na duży ekran.

Q__:
Camerona, twórców dwu w/w filmów a także np. Spielberga (przynajmniej gdy jest w znośnej dyspozycji) od panów E. i B.

Gdzie w filmach emmernicha i Bay masz nie potrzebnie dozowana agresje i przemoc?

Q__:
a odkąd pojawili się Bay z Emmerichem wyszli na mistrzów, którym wybacza się - a nawet chwali - "Avatary" czy nawet niemal wybacza "Wojny światów".

Kto wybacza ten wybacza. Nie chce psuj Twoje misternej, troche hejterowskiej teorii ale producentem Transformersów jest właśnie Spielberg, który chce sam zabrać się za częsć 4.

Eviva:
ENT jest kanoniczny i w ogóle świetny

ENTek zawsze był kanoniczny, a to, że wąska sekta narzekała na niego w każdym momencie to tego nie da się zmienić. Sam ukrecili na siebie bata, bo teraz dostawa nową, efekciarska wersje TOSa.
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 20 Lip 2011 14:02:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Gdzie w filmach emmernicha i Bay masz nie potrzebnie dozowana agresje i przemoc?

A czy to im zarzucałem? Mówiłem o przepakowaniu akcją, głupich scenariuszach, przepakowanie F/X. W temacie przemoc to oni w miarę niewinni.

mozg_kl2:
Nie chce psuj Twoje misternej, troche hejterowskiej teorii ale producentem Transformersów jest właśnie Spielberg, który chce sam zabrać się za częsć 4.

Nie psujesz, zwł, że ślepa nienawiść to nie mój styl. Poszukaj w topicu o Transformers. Zastanawiałem się tam czy infantylizmy w Tr1 to aby nie wina producenta-Spielberga, bo na to mi coś wyglądało. I chyba nawet twierdziłem, że jak na Bay'a to całkiem znośna baja *.

mozg_kl2:
ENTek zawsze był kanoniczny,

Tylko o ile wierzyć w jeden święty powszechny i apostolski kanon .

-------------------------------------------------- --------------------------------------
* EDIT: nie jednak tego nie twierdziłem, ale teraz twierdzę; IMO najlepszy film Bay'a (i sympatyczne "oglądadełko", choć - nadal IMO - rzecz przeciętna, nawet w swej klasie.
mozg_kl2
Użytkownik
#79 - Wysłana: 21 Lip 2011 08:37:58
Odpowiedz 
Q__:
akcją, głupich scenariuszach, przepakowanie F/X.

jakby tego brakowało w filmach Camerona i Spielberga.

Q__:
Tylko o ile wierzyć w jeden święty powszechny i apostolski kanon .

Ja tam oglądam treka który bawi i uczy nie sprawdzam czy cosjest zgodne z czymś.
mozg_kl2
Użytkownik
#80 - Wysłana: 21 Lip 2011 10:08:33
Odpowiedz 
Nie będzie remake'u "Ucieczki z Nowego Jorku"

Kolejna w tym tygodniu informacja dotycząca porzucenia wysokobudżetowego projektu. Tym razem chodzi o "Escape From New York", czyli remake "Ucieczki z Nowego Jorku" z Kurtem Russellem. New Line i Warner Bros. nie zdecydowały się na realizację filmu i właśnie utraciły prawa. Czy znajdzie się inna wytwórnia zainteresowana remakem, tego na razie nie wiadomo.

Kiedy projekt był w rękach New Line, pracowali nad nim producent Neal H. Moritz ("Green Hornet 3D") i reżyser Breck Eisner ("Opętani"). Obaj panowie mają jednak jeszcze jeden projekt u Warnera – "Flash Gordon". Scenariusz "Escape From New York" przygotowali Allan Loeb ("Wall Street: Pieniądz nie śpi") i Jamie Moss ("Królowie ulicy").

Oryginał był futurystyczną opowieścią o Nowym Jorku zamienionym w więzienie, gdzie rządzą się swoimi prawami sami więźniowie. Na teren metropolii spada jednak samolot z prezydentem USA na pokładzie. Główny bohater, Snake Plissken, zostaje zmuszony do odnalezienie i ocalenie głowy państwa. Skazańcowi przeszkadzać będą nie tylko więźniowie.

za filweb.pl
MarcinK
Użytkownik
#81 - Wysłana: 21 Lip 2011 10:13:51
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Nie będzie remake'u "Ucieczki z Nowego Jorku"

In dobrze!
mozg_kl2
Użytkownik
#82 - Wysłana: 21 Lip 2011 11:10:19
Odpowiedz 
MarcinK:
In dobrze!

Tez się ciesze. Snake jest tylko jeden.
mozg_kl2
Użytkownik
#83 - Wysłana: 25 Lip 2011 07:28:12
Odpowiedz 
SDCC: Remake "Pamięci absolutnej" rozczarowaniem?

Podczas panelu filmu "Total Recall" pokazano ujęcia z nowej wersji filmu "Pamięć absolutna" z lat 90., w której grał Arnold Schwarzenegger.

Pokazano kilka scen bez dokończonych efektów specjalnych. Wszystkie te sceny opierały się na akcji, które była efektowna, ale dziennikarze oceniają, że przypominało to grę komputerową, w której nie ma emocji. Niestety, niektóre ujęcia wyglądały na kopie z filmu ze Schwarzeneggerem, co nie wróży dobrze temu remake'owi.

Zdjęcia trwają, więc możemy przypuszczać, że jeszcze dużo przed twórcami, więc wszystko mogą jeszcze dopracować.

Bryan Cranston, który w filmie gra główny czarny charakter, opowiedział, że jest w tej produkcji twardzielem. Stwierdził, że nie chciał stworzyć typowego łotra, lecz człowieka, który sądzi, że czyniąc zło, robi dobrze. Porównywał trochę pracę nad tą postacią do Walta z "Breaking Bad", tyle że Cranston w filmie będzie mieć więcej akcji, opierającej się na byciu twardzielem i zabójcą.

Opinie po panelu były bardzo mieszane. Musimy poczekać na jakieś oficjalne materiały, aby wyrobić jakiekolwiek zdanie na ten temat.

za hatak.pl
MarcinK
Użytkownik
#84 - Wysłana: 25 Lip 2011 11:47:44
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Remake "Pamięci absolutnej"

Ja się chyba...
Nie rozumiem, czy amerykanie nie nauczyli się że jak robią Remake jakiegoś kultowego filmu to zawsze muszą wszystko schrza... zepsuć?
Dowody?
Pseudo"Planeta Małp" Tima Burtona, Pseudo "Godzilla" Ronalda Emmericha. Jedynym dobrym remakem ostatnich lat jest "King Kong".
mozg_kl2
Użytkownik
#85 - Wysłana: 25 Lip 2011 12:06:52
Odpowiedz 
MarcinK:
Jedynym dobrym remakem ostatnich lat jest "King Kong".

3:10 do Yumy wyszła też nieźle.
Elaan
Użytkownik
#86 - Wysłana: 25 Lip 2011 22:06:58 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie rozumiem, czy amerykanie nie nauczyli się że jak robią Remake jakiegoś kultowego filmu to zawsze muszą wszystko schrza... zepsuć?

Masz rację , ale mozg_kl2 też . Bywają wyjątki od tej reguły . Ja dodałabym do nich jeszcze Znikający punkt .
A tak naprawdę, to Total Recall powinno nosić tytuł Total Hopelessness i nawet remake mu nie zaszkodzi .
mozg_kl2
Użytkownik
#87 - Wysłana: 26 Lip 2011 07:38:19
Odpowiedz 
Elaan

Jeszcze dobrym remake jest The Thing.
Toudi
Użytkownik
#88 - Wysłana: 26 Lip 2011 09:41:16
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jeszcze dobrym remake jest The Thing.

Każda kolejna część Jestem Legendą też jest coraz lepsza.
mozg_kl2
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Lip 2011 10:16:27
Odpowiedz 
Toudi:
Każda kolejna część Jestem Legendą też jest coraz lepsza

Ta ze Smithem mi się bardzo podobała. Smutny nie Hollywoodzki koniec. Przez pewien czas żył nawet projekt prequela ale z tego co słyszałem umarł śmiercią naturalna.
mozg_kl2
Użytkownik
#90 - Wysłana: 26 Lip 2011 11:02:00
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!