USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#331 - Wysłana: 26 Sty 2016 16:56:27
Odpowiedz 
Eviva:
by ktoś mnie odstrzelił - na przykład mozg_kl2, on byłby chętny

https://media2.giphy.com/media/RhNjueAHqfQic/200_s.gif
Dreamweb
Użytkownik
#332 - Wysłana: 26 Sty 2016 17:28:42
Odpowiedz 
Dreamweb:
W USA bardzo dobre opinie zbiera kolejna część przygód Rocky'ego Balboa - Creed. Ponoć mówi się nawet po cichu o nominacji oscarowej...

No i plotka stała się faktem, Sly z nominacją do Oscara... A film widziałem, w kinie a jakże Jakimś tam arcydziełem może nie jest, ale na pewno powyżej średniej filmów o Włoskim Ogierze...
mozg_kl2
Użytkownik
#333 - Wysłana: 3 Lut 2016 13:19:54
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#334 - Wysłana: 5 Lut 2016 20:18:49
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#335 - Wysłana: 6 Lut 2016 07:44:47 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
mozg_kl2

Spartaczą bohatera mojej młodości, po prostu dramat. "Drużynę A" zepsuto beznadziejnie, "Aniołki Charliego" to tez była katastrofa - a w kolejce jeszcze stoi "He Man". Chociaż nie, jak tak pomyślę, to film z Dolphem Lundgrenem był - mimo mej sympatii dla aktora i tematyki - takim gniotem, że może tu akurat będzie dobrze. Czasem jednak naprawdę lepiej zrezygnować.

Znacie tego pana?
T
Otóż serial z nim ma we Francyi status kultowego. Kilka lat temu pojawiły się pogłoski o remake'u. Wydawało się to dobrym pomysłem, bo na poziomie dekoracji i gry aktorskiej było to coś jak oryginalny Star Trek, nawet gorzej, bo scenariusze niektórych odcinków... zresztą mniejsza. Był już skrypt, reżyser, podpisano umowy - i dupa. Dlaczego? Nie znaleziono nikogo, kto dorównałby wdziękiem i charyzmą głównym aktorom Po długich poszukiwaniach ekipie ręce opadły jak płetwy, a sam odtwórca głównej roli w oryginale - dziś już dziadek jak sie patrzy, gruby i łysy - wyraził się w wywiadzie tak:

Why in the world did Thierry la Fronde end?

When Thierry la Fronde came to an end after 3 years in March 1966, million viewers tuned in to say goodbye to Thierry de Janville (Jean-Claude Drouot). And since then, they have been itching for a reunion.

Would a Thierry la Fronde reunion disappoint people?

Thierry la Fronde aired from 1963-1966 and is considered one of the most influential TV shows ever on pop culture. Although no original episodes have been shot since, it has remained a regular feature on many station's schedules. But Drouot said he's not sure if Thierry la Fronde would work today. “I don't want to see old Thierry de Janville,” he told a journalist (Drouot turned 77 in December). “Everyone’s going to have different vision of what the character is like, so to have that materialize is going to disappoint most people,” he added.]

Still hoping for a Thierry la Fronde movie?

In a recent interview, Zabou Breitman (who played la petite fille) said she can't imagine a Thierry la Fronde reunion hitting the big screen. “I'd rather people go, ‘Oh, please! Please!’ than ‘I can't believe you did that. It was horrible.’”

Co-star Jean-Claude Drouot has also previously explained, “It would be terrible to do something and have it not be good,”. “It was so terrific ... If we did a Thierry la Fronde movie and it sucked, then it would, you know, blemish it.”
Francuzi okazali się mądrzejsi od Amerykanów. Posłuchali faceta, z korzyścią dla wszystkich. Przypomnijmy sobie chociaż "Nowe przygody Robin Hooda"....
MarcinK
Użytkownik
#336 - Wysłana: 6 Lut 2016 07:50:32
Odpowiedz 
Eviva
Z tego co pamiętam Sorbo też krytykował ostatniego Herkulesa, niestety też go nie słuchali.
Eviva
Użytkownik
#337 - Wysłana: 6 Lut 2016 08:27:44
Odpowiedz 
MarcinK

A szkoda, bo Sorbo to mądry człowiek i miał rację. jego serial miał się co prawda nijak do mitów greckich, ale miał niepodważalne zalety - był ciekawy, dobrze zrobiony i miał nad wyraz sympatycznych bohaterów. A to, co zrobiono potem... brrr!
Eviva
Użytkownik
#338 - Wysłana: 7 Lut 2016 10:59:50
Odpowiedz 
To juz dno. Zorro w konwencji postapo

http://paradoks.net.pl/read/28535
Q__
Moderator
#339 - Wysłana: 7 Lut 2016 17:39:41
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Zorro w konwencji postapo

Ot, popkulturowy postmodernizm, który po Marvelu 2099 i Batman Beyond nawet dziwić nie ma prawa...
MarcinK
Użytkownik
#340 - Wysłana: 7 Lut 2016 21:01:50 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Eviva
Zawsze można powiedzieć że to nie ten Zorro, tz. jakiś koleś w post-apokaliptycznym świecie przyjął pseudonim postaci znanej mu z opowieści.
Tak samo jak serialowy Janosik przyjął imię legendarnego zbója.
mozg_kl2
Użytkownik
#341 - Wysłana: 2 Mar 2016 18:34:56
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#342 - Wysłana: 2 Mar 2016 18:49:57
Odpowiedz 
Niech teraz nakręcą Zabójczą Broń z białym Murtaugh'em.
mozg_kl2
Użytkownik
#343 - Wysłana: 2 Mar 2016 19:27:17
Odpowiedz 
MarcinK:
Niech teraz nakręcą Zabójczą Broń z białym Murtaugh'em.

jest już SHerlock Holmes w którym Watson to kobieta Chinka.
mozg_kl2
Użytkownik
#344 - Wysłana: 5 Maj 2016 17:34:56 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#345 - Wysłana: 9 Maj 2016 19:24:02
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=xbNBB1D37U8

kolejna część przygód prof Langdona
mozg_kl2
Użytkownik
#346 - Wysłana: 28 Mar 2017 14:55:55
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#347 - Wysłana: 28 Mar 2017 19:01:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Whhhhhy!!!!

Ty się ciesz, że jednak sequel, nie remake.

BTW. ciekawe czy wydarzenia z "Zathury"* zostaną również uwzględnione?

* Kojarzysz?
http://en.wikipedia.org/wiki/Zathura_(film)
mozg_kl2
Użytkownik
#348 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:36:41
Odpowiedz 
Weaver
Użytkownik
#349 - Wysłana: 18 Maj 2017 23:31:23
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Reka do gory kto ogladal oryginal?

Niemal rokrocznie. Klasyk przez wielkie K, jak większość tego, w czym palce maczał Henson. Poza tym, to chyba jedyny nieanimowany film fabularny (fantasy i nie tylko, ale poprawcie mnie, jeśli się mylę), w którym nie ma ani jednego człowieka.
Q__
Moderator
#350 - Wysłana: 19 Maj 2017 00:16:00
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Reka do gory kto ogladal oryginal?

Oglądał, oglądał.

Weaver

Weaver:
Klasyk przez wielkie K, jak większość tego, w czym palce maczał Henson

Tuś mi brat. Powiedz jeszcze, że cenisz "Labirynt" i darzysz skrytym uczuciem "Gwiazdkowy prezent" (jak ja)...
Weaver
Użytkownik
#351 - Wysłana: 19 Maj 2017 00:22:12 - Edytowany przez: Weaver
Odpowiedz 
Q__:
Powiedz jeszcze, że cenisz "Labirynt" i darzysz skrytym uczuciem "Gwiazdkowy prezent" (jak ja)...

Jak mawiał znajomy (w odpowiedzi na hasło "Idziemy na piwo?") - pytasz, czy stwierdzasz?
Gwiazdkowy Prezent...ile ja się tego naszukałem, bez znajomości tytułu i tylko z niejasnym wspomnieniem myszy i tygrysa z dzieciństwa...

Ponoć Labirynt radził sobie gorzej w boxoffice niż Dark Crystal. Dziwi mnie to nieco, bo to ten drugi właśnie wydaje mi się filmem bardziej wymagającym, może przez rzeczony brak ludzi a Labirynt, wprawdzie fantasy pełną gębą, zgodny z campbellowskim kanonem, jest przecież głównie radosną mieszanką musicalu i filmu przygodowego....
Q__
Moderator
#352 - Wysłana: 19 Maj 2017 00:37:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Weaver

Weaver:
pytasz, czy stwierdzasz?

Pytałem, mając nadzieję, że stwierdzam.

Weaver:
Gwiazdkowy Prezent...ile ja się tego naszukałem, bez znajomości tytułu i tylko z niejasnym wspomnieniem myszy i tygrysa z dzieciństwa...

I tu witaj w klubie (acz ja już raczej spory dzieciak byłem). Kiedyś to regularnie w Wigilię dawali, oglądałem rok w rok, wstawałem po chamsku od wieczerzy, by sobie kolejną powtórkę zrobić. Potem wykształcił się obyczaj, że nie wstawałem, tylko cała rodzina oglądała wraz ze mną, w salonie. A potem i tak tytułu zapomniałem i musiałem szukać...

Weaver:
Ponoć Labirynt radził sobie gorzej w boxoffice niż Dark Crystal.

On sobie ogólnie słabo pod tym względem radził, co mnie b. dziwi, bo przecież ambitna baśń, z podtekstami na miarę każdej z nieśmiertelnych baśni i - jak kiedyś cytowałem - nawet tak krytyczny Lem chwalił, zwąc ją wytchnieniem i odtrutką na różne niby sieriozne głupoty. Mówi się nawet, że fakt owych niepowodzeń wpędził Hensona w depresję, i życie mu pośrednio skrócił.
mozg_kl2
Użytkownik
#353 - Wysłana: 25 Maj 2017 12:41:13
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#354 - Wysłana: 25 Maj 2017 21:31:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Kto by sie spodziewal

Nie nucisz czasem pod nosem: "Jestem Ajron...ista" na znaną melodię Kukiza?
Q__
Moderator
#355 - Wysłana: 28 Maj 2017 23:02:27
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#356 - Wysłana: 29 Maj 2017 06:04:30
Odpowiedz 
Q__

Bedzie tanczyl i spiewal?
Q__
Moderator
#357 - Wysłana: 29 Maj 2017 11:38:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

Reżyser twierdzi, że nie, ale... nie Ty jeden boisz się, że rynek/wytwórnia wymusi co innego:
https://www.tatacliq.com/que/dont-remake-rambo-bol lywood/
mozg_kl2
Użytkownik
#358 - Wysłana: 29 Cze 2017 21:07:27 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=ubn4zeM40tk

zajawka jumanji 2.

Sony robi harakiri kolejnej marce.

https://uploads.disquscdn.com/images/37d06fb815afc1ece348dff7196b10b2047f727741bc8612980460bdf43787ad.jpg
Q__
Moderator
#359 - Wysłana: 29 Cze 2017 23:09:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Sony robi harakiri kolejnej marce.

No, faktycznie... Motocykliści jak z Mad Maxa, lolitowata nastolatka, biednie wyglądające efekty, dzieciaki zmieniające się w Dwayne'a Johnsona itd. (zamiast pozostać sobą*). Źle to wygląda**.

* Choć same w sobie też jakieś bez wyrazu...

** Acz wątek nastoletniego cherlaka zmienionego w osiłka zdumionego własną siłą segmentem "Den" z "Heavy Metalu" pachnie (a to już miłe skojarzenie):
http://en.wikipedia.org/wiki/Den_(comics)
MarcinK
Użytkownik
#360 - Wysłana: 30 Cze 2017 11:35:36 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mi się nawet podoba
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!