USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#31 - Wysłana: 3 Lip 2011 21:00:30 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
Hm, przeczytaj dokładnie książkę

Ależ czytałam , czytałam .
Dla mnie zawsze film Tarkowskiego mówił nie tyle o Solaris , co o mrokach ludzkiej podświadomości , których nie jest w stanie zrozumieć istota tak czysta i prostolinijna , a zarazem potężna jak ów Ocean . O tym , że niczego nie możemy naprawić , a karą za błędy jest pustka i samotność .
Film Sodherberga też mówi o tej ciemnej stronie duszy , ale daje iskierkę nadziei jaką jest ludzkie pragnienie odkupienia i uczucia . To one być może pozwolą porozumieć się istotom tak różnym jak człowiek i Ocean .
Nie sądzę , by Lem miał coś przeciwko temu .
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 3 Lip 2011 21:16:22
Odpowiedz 
Elaan

Lem sprzedał prawa Hollywood za melona i napisał:

- Nawet nie chcę wiedzieć, co oni tam robią z moim tekstem, ale nie będzie to nic dobrego.
Elaan
Użytkownik
#33 - Wysłana: 3 Lip 2011 21:23:55
Odpowiedz 
Eviva:
- Nawet nie chcę wiedzieć, co oni tam robią z moim tekstem, ale nie będzie to nic dobrego.

Ale napisał to przed premierą filmu .

Widać , że Picard , odsądzający od czci i wiary ST XII zanim jeszcze powstał , miał wielkich poprzedników .
mozg_kl2
Użytkownik
#34 - Wysłana: 3 Lip 2011 21:29:08
Odpowiedz 
Eviva:
Ja też

Jak to mówi mój znajomy nerd alert.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 3 Lip 2011 22:45:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Ja mam nawet wydanie " Sobowtóra Profesora Rawy " - jeśli ktoś kojarzy tę książkę .

Jasne, że czytałem. Ech, te żółwie cybernetyczne...

Elaan:
Dla mnie zawsze film Tarkowskiego mówił nie tyle o Solaris , co o mrokach ludzkiej podświadomości , których nie jest w stanie zrozumieć istota tak czysta i prostolinijna , a zarazem potężna jak ów Ocean

A dla mnie znów to dzieło o dylematach Poznania przez wieelkie "P". I nie o miasto chodzi.
Doctor_Who
Użytkownik
#36 - Wysłana: 4 Lip 2011 23:37:46
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Torchwood został założony przez prezydenta (nie wiem który wtedy urzędował) po wizycie doktora w 1879 roku.

Enemy Within był już taką próbą sprzedania Doktora Amerykanom i się nie udało.
mozg_kl2
Użytkownik
#37 - Wysłana: 15 Lip 2011 10:31:36
Odpowiedz 
Oficjalne zdjęcie z remake'u "Pamięci absolutnej"

Wczoraj prezentowaliśmy zdjęcia z planu filmu science fiction "Total Recall", który jest remakiem klasyka z lat 90. Paula Verhoevena. Dziś po raz pierwszy widzimy Colina Farrella jako nowego Douglasa Quaida.

Nowa wersja pozbywa się wątku Marsa z oryginalnego filmu i zamiast tego mamy akcję na Ziemi. Rozgrywać się ona będzie w stanach Euromerica i Nowy Szanghaj. Farrell zagra Douglasa Quaida, pracownika fabryki, który zaczyna wierzyć, że jest szpiegiem, chociaż nie wie, po której stoi stronie.

Nighy zagra postać Quatto, przywódcę ruchu oporu. Beckinsale zagra Lori, a Biel wcieli się w Melinę. Cranston ("Breaking Bad" zagra główny czarny charakter. Remake, jak i oryginał, jest oparty na krótkim opowiadaniu autorstwa Philipa K. Dicka.

Zdjęcie pochodzi z ostatniego numeru Entertainment Weekly. Reżyseruje Len Wiseman. Premiera zapowiedziana jest na 3 sierpnia 2012 roku.

za hatak.pl

http://hatak.pl/uploads/totalrecallmovieimagecolin farrellewscan01_1310687431.jpg

Farell brzydal;)
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 15 Lip 2011 10:54:19
Odpowiedz 
To bluźnierstwo! Obrazoburstwo!
"Pamięć absolutna" jest i pozostanie tylko jedna - z Arnim w roli głównej.
A Farrel rzeczywiście paskuda. Gdzie ta Bachleda oczy miała...
Toudi
Użytkownik
#39 - Wysłana: 15 Lip 2011 11:07:45
Odpowiedz 
Ale pozbycie się Marsa? Jeszcze na rzecz chociaż innego ciała niebieskiego, to ja rozumiem, ale pozostawiania akcji na Ziemi....

Poza tym poprawiać Verhoevena? Straszy ich? (Ktoś pisał, że jego Robocopa, też chcą poprawiać...)
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 15 Lip 2011 11:15:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Poza tym poprawiać Verhoevena?

No prawdę mówiąc w tej "Pamieci..." znalazłoby się sporo do poprawki (chyba, że - za niektórymi krytykami - uznamy te zwały kiczu za świadomy chwyt dowodzący, że cała fabuła moze być VR), ale żeby robic w tym celu remake?
mozg_kl2
Użytkownik
#41 - Wysłana: 15 Lip 2011 11:20:31
Odpowiedz 
Eviva:
To bluźnierstwo! Obrazoburstwo!

Na stos!!

Eviva:
Pamięć absolutna" jest i pozostanie tylko jedna - z Arnim w roli głównej.

Słusznie. ja az tak lubie ten film, ze mam orginalne DVD.

Toudi:
Ktoś

Ja

Q__:
poprawki (chyba, że - za niektórymi krytykami - uznamy te zwały kiczu za świadomy chwyt, ale żeby robic w tym celu remake?

Ja uważam, że nie ma co poprawiac, film jest taki jaki ma być. Tak naprawde nie wiadomo co jest snem a co jawa.
Eviva
Użytkownik
#42 - Wysłana: 15 Lip 2011 11:48:09
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Słusznie. ja az tak lubie ten film, ze mam orginalne DVD.

Ja też. A niewiele jest filmów, które aż tak uhonorowałam.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 15 Lip 2011 12:04:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Eviva

Eviva:
mozg_kl2: Słusznie. ja az tak lubie ten film, ze mam orginalne DVD.
Ja też. A niewiele jest filmów, które aż tak uhonorowałam.

Oto jak świeci odbitym światłem Dicka .

A'propos:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=69.msg33932#ms g33932
mozg_kl2
Użytkownik
#44 - Wysłana: 15 Lip 2011 12:58:13
Odpowiedz 
Q__:
Oto jak świeci odbitym światłem Dicka .

BTW w nowej Nowej Fantastyce jest artykuł o ekranizacja Dicka.
Toudi
Użytkownik
#45 - Wysłana: 15 Lip 2011 13:14:40
Odpowiedz 
Q__:
A'propos:
http://forum.lem.pl

No wreszcie zrozumiałem, czemu na forum lem.pl mnie nie ma. Wszystko jest za bardzo zbite w tym jednym pod forum. Przecież normalny czytelnik nie będzie przeglądał 430 tematów, by znaleźć temat, w którym chciałby się wypowiedzieć... Nie mogą tego jakoś pogrupować?
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 17 Lip 2011 23:28:21
Odpowiedz 
Ledwo filmy Raimiego świeciły tryumfy, a już nadchodzi remake:
http://www.filmtok.pl/Spider-Man-na-zdjeciach-w-En tertainment-Weekly-GALERIA-a19268
Pogłupieli w tym Hollywood???

Toudi

Toudi:
rzecież normalny czytelnik nie będzie przeglądał 430 tematów, by znaleźć temat, w którym chciałby się wypowiedzieć..

Jest tam dobra wyszukiwarka, a moderacja ma możliwość szybkiego scalania tematów.
Toudi
Użytkownik
#47 - Wysłana: 18 Lip 2011 00:56:25
Odpowiedz 
Q__:
Jest tam dobra wyszukiwarka, a moderacja ma możliwość szybkiego scalania tematów.

Może i jest, i pewno jakbym szukał czegoś konkretne, to bym znalazł, ale gdy od tak sobie bym chciał wejść i poczytać, to jest problem.
mozg_kl2
Użytkownik
#48 - Wysłana: 18 Lip 2011 07:18:23
Odpowiedz 
Q__:
Ledwo filmy Raimiego świeciły tryumfy, a już nadchodzi remake:

To nie jest najswieższy news kolego Q? Widziałem te zdjęcia jakiś czas temu i moj jedyny komentarz to Why so emo?
mozg_kl2
Użytkownik
#49 - Wysłana: 19 Lip 2011 18:24:13
Odpowiedz 
"Kapitan Planeta" w wersji aktorskiej

Zanosi się na to, że powstanie aktorski film o Kapitanie Planecie oraz Planetarianach. Cartoon Network podpisało umowę, która daje Donowi Murphy'emu wyłączne prawa do ekranizacji.

Murphy oraz jego Angry Filmworks mają na swoim koncie m.in. wszystkie 3 części "Transformers", "Tylko strzelaj" oraz "Ligę niezwykłych dżentelmentów", a także nadchodzący film z Hugh Jackmanem, "Real Steel", którego producentem wykonawczym jest Steven Spielberg.

Kreskówka emitowana była w latach 1990-1993 pt. "Kapitan Planeta i Planetarianie" i kontynuowana w latach 1993-1996 jako "Nowe przygody Kapitana Planety". Starsi czytelnicy mogą pamiętać, że gościła również na antenie polskiej telewizji (głosów postaciom użyczyli m.in. Jacek Rozenek, Piotr Adamczyk i Jacek Braciak).

za hatak.pl

Cytujac Scottego I need more power captan.
Eviva
Użytkownik
#50 - Wysłana: 19 Lip 2011 18:39:47
Odpowiedz 
mozg_kl2

Kreskówka nie była zła, nawet całkiem do rzeczy. Oby jej nie spartolili, jak to często bywa z aktorskimi wersjami kreskówek, że wspomnę choćby "He-Mana".
Madame Picard
Moderator
#51 - Wysłana: 19 Lip 2011 19:18:39
Odpowiedz 
Eviva:
aktorskimi wersjami kreskówek, że wspomnę choćby "He-Mana".

To była aktorska wersja, na potęgę posępnego czerepu? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 19 Lip 2011 19:27:04 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard

Była, była.
He Man

He-Mana grał Dolph Lundgren, Teelę Chelsea Field, Skeletora Frank Langfella, a Evillyn Meg Foster. Akcję zupełnie niepotrzebnie przeniesiono na Ziemię i wplątano w nią szablonową parę nastolatków.
Seybr
Użytkownik
#53 - Wysłana: 19 Lip 2011 21:56:34
Odpowiedz 
mozg_kl2

Bajka z moich młodych lat. Musieli by popracować nad strojem, żeby nie wyglądał gejowato jak super man.
Toudi
Użytkownik
#54 - Wysłana: 19 Lip 2011 22:06:20
Odpowiedz 
Eviva:
Była, była.
He Man

Link coś ci nie działa:

http://www.imdb.com/title/tt0093507/
Eviva
Użytkownik
#55 - Wysłana: 19 Lip 2011 22:09:18
Odpowiedz 
Toudi

U mnie działa jak ta lala.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 19 Lip 2011 23:10:09
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
He-Mana grał Dolph Lundgren, Teelę Chelsea Field, Skeletora Frank Langfella, a Evillyn Meg Foster. Akcję zupełnie niepotrzebnie przeniesiono na Ziemię i wplątano w nią szablonową parę nastolatków.

Pamiętam... Miało fajne momenty, ale ogólnie straszny gniot. No i charakteryzacja (oraz scenografia) fatalna.
Eviva
Użytkownik
#57 - Wysłana: 20 Lip 2011 07:49:07
Odpowiedz 
Q__

Mimo to mam sentyment do tego filmu, bo raz: bardzo lubię He-Mana, a dwa: bardzo lubię Dolpha Lundgrena. Również pozostali aktorzy byli naprawdę dobrzy, aż szkoda ich do takiego scenariusza, napisałabym jakiego, ale nie chcę ryzykować bana.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 20 Lip 2011 08:30:54
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
a dwa: bardzo lubię Dolpha Lundgrena

Polecam raczej pierwszego "Punishera", z nim właśnie. Świetnie tam zagrał, o co bym go nie posądzał.
Eviva
Użytkownik
#59 - Wysłana: 20 Lip 2011 08:58:55
Odpowiedz 
Q__

Mam ten film - zgadzam się, że był w tym bardzo dobry. Najnowsza ekranizacja "Punishera" do pięt nie dorasta tamtemu filmowi.
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 20 Lip 2011 09:00:44
Odpowiedz 
Eviva

Indeed. Jeden z najlepszych superhero movies i to mimo ascetycznego minimalizmu tak nietypowego dla tego gatunku (cóż, była to era przed "Batmanami" Burtona i "Blade'm").
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zagraj to jeszcze raz, Sam - czyli czar [?!] remake'ów i sequeli

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!