USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Firefly - Serenity
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#61 - Wysłana: 9 Gru 2010 21:53:20
Odpowiedz 
Picard:
a Buffy z serii dla nastolatków, ale nie pamiętam by jakiś inny serial skierowany głównie do młodzieży skłonił mnie do przemyśleń.

Mówisz o Firefly czy Buffy bo jak pierwsze to się zgodzę jak drugie to nie wiem co mam powiedzieć.
Dragon:
Serial się na początku nie sprzedał. Ale głównie przez to że puszczono go nie po kolei, tak więc zaczeliśmy od drugiego odcinka, poprzez środkowy a pilot został puszczony jako ostatni. Co uniemożłiwało zrozumienie fabuły.

Dopiero wydanie DVDstało się sukcesem

Ponadto stacja nadal ma prawa do nakręcenia kolejnych sezonów i nie chce ich odsprzedać ale pojawiają się świeże projekty w które wchodzą i brakuje czasu i kasy na FireFly, z drugiej strony wątpie by Fillion chciał teraz wrócić do tego projektu, zawsze ciepło się o nim wypowiada, ale powiedzmy sobie szczerze, wrócić tam w jego sytuacji to cofanie się.
Dragon
Użytkownik
#62 - Wysłana: 9 Gru 2010 22:07:10
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=SBie_x8ZBCM

Jeden z moich odcinków SG1 zrobił całkiem fajną aluzje do Firefly
Picard
Użytkownik
#63 - Wysłana: 9 Gru 2010 22:30:51 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
biter:
Mówisz o Firefly czy Buffy bo jak pierwsze to się zgodzę jak drugie to nie wiem co mam powiedzieć.

No, Firefly nie jest skierowany głównie do młodzieży, czyż nie? A owszem, serial o Buffy nie był głupi, szczególnie późniejsze sezony.

Na poparcie tej tezy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Buffy_studies
http://en.wikipedia.org/wiki/Buffy_the_Vampire_Sla yer_and_Philosophy:_Fear_and_Trembling_in_Sunnydal e
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/48/BtVS_and_Philosophy_(Buffyverse).jpg
biter
Użytkownik
#64 - Wysłana: 10 Gru 2010 00:06:15
Odpowiedz 
Picard:
Na poparcie tej tezy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Buffy_studies
http://en.wikipedia.org/wiki/Buffy_the_Vampire_Sla yer_and_Philosophy:_Fear_and_Trembling_in_Sunnydal e

Gratuluje, jesteś pierwszym człowiekiem od bardzo dawna który odebrał mi mowę, zwyczajnie mnie wcięło. No ale jak sa doktoraty o naszej klasie.
Picard
Użytkownik
#65 - Wysłana: 10 Gru 2010 01:11:38
Odpowiedz 
biter:
Gratuluje, jesteś pierwszym człowiekiem od bardzo dawna który odebrał mi mowę, zwyczajnie mnie wcięło. No ale jak sa doktoraty o naszej klasie.

Cieszę się, że poprawiłem Ci humor, ale jak na taki serial, to rzecz rzeczywiście jest niegłupia. Teraz trzeba namówić kogoś z kadry nauczycielskiej bytującej tu na forum do prowadzenia podobnych zajęć na temat Treka. Do dzieła!
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 6 Sty 2011 02:14:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 2 Mar 2011 18:34:20
Odpowiedz 
Wreszcie Serenity obejrzałem i... mnie zatkało! Polecam każdemu, nawet tym, którzy nigdy nie słyszeli o serialu! Wartka akcja wyraziste postacie, ważkie przesłanie, sporo dobrego humoru i przyzwoite efekty. No i rzecz jasna dobry scenariusz - nigdy nie wiesz, co się stanie i czy któryś z głównych bohaterów nie pożegna się z tym światem. Sporo w tym heroizmu i werwy - a wszystko to w ciekawym uniwersum wzorowanym na westernie. Mam nadzieje, że kiedyś powstanie kontynuacja. Na tym przykładzie Abrams powinien się uczyć, jak robić kosmiczne przygodówki:
http://www.moviewatch.in/watch-1901-Serenity
http://diannesylvan.com/wp-content/uploads/2010/11/River_tam.png
Scimitar
Użytkownik
#68 - Wysłana: 3 Mar 2011 01:34:52
Odpowiedz 
A propos kontynuacji Firefly.

W marcowym numerze Nowej Fantastyki na stronie 3 (Felieton z cyklu: "Zabić Ćwieka" - "Świetlik w Tunelu") jest bardzo ciekawy artykuł; otóż jeśli to nie jest jakaś ściema (a mimo wszystko o takie rzeczy NFa nie podejrzewam), to własnie Mark Zuckerberg z Facebooka cytuje - "zaproponował stacji Showtime ('Dexter') i Whedonowi nakręcenie drugiego sezonu. A właściwie dokończenie pierwszego, ale tak, jakby kinowy film nigdy nie powstał (...)".
Co więcej główne role ma grać ta sama obsada, a pierwszy odcinek "Firefly 2" już podobno ujrzał światło dzienne.
Picard
Użytkownik
#69 - Wysłana: 3 Mar 2011 01:51:45
Odpowiedz 
Scimitar:
W marcowym numerze Nowej Fantastyki na stronie 3 (Felieton z cyklu: "Zabić Ćwieka" - "Świetlik w Tunelu") jest bardzo ciekawy artykuł; otóż jeśli to nie jest jakaś ściema (a mimo wszystko o takie rzeczy NFa nie podejrzewam), to własnie Mark Zuckerberg z Facebooka cytuje - "zaproponował stacji Showtime ('Dexter') i Whedonowi nakręcenie drugiego sezonu. A właściwie dokończenie pierwszego, ale tak, jakby kinowy film nigdy nie powstał (...)".

Coś może więc dobrego wyjść z działalności tego ,,nieszczęśnika" z The Social Network - ów film ukazuje go bardzo negatywnym świetle. To co mi się nie podoba, to fakt, że życzy sobie by zignorowano film, który jak pisałem byś świetną kosmiczną przygodówką i w żadnym razie nie chciał bym go wyrzucać z kanonu. Ale ostatecznie rozumiem, czemu komuś może się nie podobać, jak w filmie giną niektóre postacie i gdybym miał kasę sfinansował bym kontynuacje Treka, też był sobie życzył, by film J.J'a traktować jak powietrze... Więc rozumie gościa i z dwójki złego - wyrzucenie filmu z kanonu, a brak jakiejkolwiek kontynuacji - wole to pierwsze rozwiązanie.
Eviva
Użytkownik
#70 - Wysłana: 3 Mar 2011 07:28:23
Odpowiedz 
Picard

Który trekowy film wyrzuciłbyś z kanonu (poza ostatnim, bo to tom wiemy)?
Picard
Użytkownik
#71 - Wysłana: 3 Mar 2011 08:55:48
Odpowiedz 
Eviva

Jak napisałem powyżej: tylko film J.J'a, chodź może również Nemesis? A co do Serenity... widziałaś już? jak oceniasz?
Joe Chip
Użytkownik
#72 - Wysłana: 6 Mar 2011 11:47:04
Odpowiedz 
Miałem ochotę na coś dziejącego się w kosmosie i padło na to. Nawet fajny. Większego budżetu zabrakło aby było jeszcze fajniej acz ogląda się nienajgorzej. Postacie typowo amerykańskie obdarzone niezłym humorem. Może spodobał by mi się jeszcze bardziej jakbym znał serial lecz seriali nie oglądam w zasadzie wcale.
Eviva
Użytkownik
#73 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:22:03
Odpowiedz 
Picard

Jeszcze nie widziałam, bo jeszcze nie dostałam. jeden koleś ma mi podesłać, ale nie miał czasu zgrać. Ostrzę sobie zęby
Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:23:19
Odpowiedz 
Joe Chip:
Może spodobał by mi się jeszcze bardziej jakbym znał serial lecz seriali nie oglądam w zasadzie wcale.

A warto, bo serial nie jest długi i jest lepszy od filmu - mniej się w nim dzieje, za to postacie i fabuła są lepiej dopracowane.
Picard
Użytkownik
#75 - Wysłana: 6 Mar 2011 19:22:02
Odpowiedz 
Eviva

Umieściłem Ci link do filmu. Oglądam i żadnego wirusa nie załapałem, więc chyba link jest bezpieczny. Jeszcze raz:
http://www.moviewatch.in/watch-1901-Serenity
A twórca Firefly widać dotrwał do czasów Futuramy:

http://www.youtube.com/watch?v=TJOEabob2EE
Eviva
Użytkownik
#76 - Wysłana: 6 Mar 2011 19:25:46
Odpowiedz 
Picard

Dzięki

Picard:
A warto, bo serial nie jest długi i jest lepszy od filmu

To, że nie jest długi, to dla mnie nie zaleta, niestety, a wręcz przeciwnie...
The_D
Użytkownik
#77 - Wysłana: 6 Mar 2011 19:52:44
Odpowiedz 
Eviva:
To, że nie jest długi, to dla mnie nie zaleta, niestety, a wręcz przeciwnie...

Większość ludzi po skończeniu ma takie zdanie.
Picard
Użytkownik
#78 - Wysłana: 7 Mar 2011 03:37:09
Odpowiedz 
The_D:
Większość ludzi po skończeniu ma takie zdanie.

Tak, ale napisałem to do Joe Chip, który seriali prawie nie ogląda. Więc niech się nie zraża, myśląc, że to jakiś tasiemiec.
Eviva
Użytkownik
#79 - Wysłana: 11 Maj 2011 20:39:24 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Obejrzałam wreszcie "Firefly" i naszła mnie refleksja:
"Star Trek" początkowo nazywano "Bonanzą wśród gwiazd". "Firefly" mógłby z powodzeniem nosić podtytuł "Drużyna A wśród gwiazd" i to wielki błąd, że produkcje przerwano. Ten serial miał olbrzymi potencjał.
Picard
Użytkownik
#80 - Wysłana: 11 Maj 2011 21:20:09 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
"Star Trek" początkowo nazywano "Bonanzą wśród gwiazd". "Firefly" mógłby z powodzeniem nosić podtytuł "Drużyna A wśród gwiazd" i to wielki błąd, że produkcje przerwano. Ten serial miał olbrzymi potencjał.

Cieszę się, że się podobał chodź Bonanzą nazwał był właśnie Firefly ze względu na westernowy klimat. Tego, że produkcje przerwano żałują chyba wszyscy - nie da się nic raczej z tym zrobić. No, może gdyby film Avangers, realizowany przez twórce Firefly odniósł sukces... może wówczas studio przyznało by jakieś fundusze na wznowienie serialu?
Scimitar
Użytkownik
#81 - Wysłana: 11 Maj 2011 21:21:08 - Edytowany przez: Scimitar
Odpowiedz 
Eviva:
Obejrzałam wreszcie "Firefly" i naszła mnie refleksja:

Kto wie, fanów wciąż przybywa, może historia z Firefly zatoczy podobne koło jak to z Trekiem było?
Eviva
Użytkownik
#82 - Wysłana: 11 Maj 2011 21:23:43
Odpowiedz 
Scimitar

Obyś miał rację...

Picard:
No, może gdyby film Avangers, realizowany przez twórce Firefly podniósł sukces... może wówczas studio przyznało by jakieś fundusze na wznowienie serialu?

Nie wiem. Czasem jak przerywają, to na dobre, jak było z TOS. Kurde, naprawdę szkoda.
TSan
Użytkownik
#83 - Wysłana: 31 Maj 2011 14:12:54
Odpowiedz 
Tak a propo Firefly... To może być uznane za skrytoreklamę, ale mam taką wiadomość z Pathfindera, potrzeba (a raczej byłoby dobrze, gdyby był) artykułu o Firefly. Ktoś chętny?

Mogę skontaktować.
Picard
Użytkownik
#84 - Wysłana: 31 Maj 2011 14:32:31
Odpowiedz 
TSan:
Tak a propo Firefly... To może być uznane za skrytoreklamę, ale mam taką wiadomość z Pathfindera, potrzeba (a raczej byłoby dobrze, gdyby był) artykułu o Firefly. Ktoś chętny?

Mogę skontaktować.

Ja, ja, ja! napisze dziś do Ciebie na e-mail w tej sprawie.
TSan
Użytkownik
#85 - Wysłana: 31 Maj 2011 14:33:06
Odpowiedz 
Picard

No widzisz... Sam jesteś skłonny. Redaktor miał nosa.
Picard
Użytkownik
#86 - Wysłana: 22 Cze 2011 02:44:10
Odpowiedz 
Niezła robota amatorów:
'Firefly' Fan Film - "The Game"
http://www.youtube.com/watch?v=zr-xB-PzA-Y
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 22 Cze 2011 03:07:19
Odpowiedz 
Picard

No i co z Twoim tekstem o "Firefly"? Mailowałem do Cię w tej sprawie.
mozg_kl2
Użytkownik
#88 - Wysłana: 22 Cze 2011 07:45:38
Odpowiedz 
Q__:
No i co z Twoim tekstem o "Firefly"? Mailowałem do Cię w tej sprawie.

Też myślałem o Firefly. BTW wyszło tłumaczenie kolejnego komisku Firefly. Przypominam, że komiksy są elementem kanonu.
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 22 Cze 2011 08:41:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Też myślałem o Firefly.

Tekst Picarda jest już "w pisaniu", więc do pisania w dziesiątym "Pathu" zostaja Ci inne seriale, ale.. pocieszę Cię - być może zrobimy kiedyś numer tylko o "Firefly", więc będziesz miał jeszcze szansę napisać o tym serialu.

mozg_kl2:
BTW wyszło tłumaczenie kolejnego komisku Firefly. Przypominam, że komiksy są elementem kanonu.

Fajna wiadomość .
mozg_kl2
Użytkownik
#90 - Wysłana: 22 Cze 2011 08:57:05
Odpowiedz 
Q__:
Tekst Picarda jest już "w pisaniu", więc do pisania w dziesiątym "Pathu" zostaja Ci inne seriale, ale.. pocieszę Cię - być może zrobimy kiedyś numer tylko o "Firefly", więc będziesz miał jeszcze szansę napisać o tym serialu.

Tyle, że Picarda napisze cospoytywnego ja bardziej kontra.

Q__:
Fajna wiadomość .

My nerdy po to tu jesteśmy.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Firefly - Serenity

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!