USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Firefly - Serenity
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Bubby
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Lip 2005 06:29:15
Odpowiedz 
Czy są tu jacyś fani serialu? W prawdzie nie wiedzieć czemu wyszedł tylko jeden sezon, ale zawsze ;)
Ciekaw jestem czemu tylko jeden, serial zapowiadał się na prawdę nieźle, autorom pomysłów wyraźnie nie brakowało. W prawdzie miłośnikiem westernów nie jestem, ale jakoś przetrwałem odcinki w których motyw ten pojawiał się w większości.

Teraz za niedługo wyjdzie film "Serenity" pod godłem serialu. Jak sądzicie, czy jest jakaś szansa na powrót serialu? Może wznowią go po tym jak film okaże się jakim sukcesem?

W prawdzie Firefly daleko do ST, ale zdołał wytworzyć własny charakter i klimat, a przedewszystkim przyciągnąć widza (czyli mnie ;) ). Mam nadzieję że jednak będzie tego więcej...
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 7 Lip 2005 20:29:39
Odpowiedz 
Może ciut głupie pytanie : o czym opowiad ów serial ?
Bubby
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Lip 2005 22:24:56 - Edytowany przez: Bubby
Odpowiedz 
hmm, od czego by tu zacząć. Może od reliów.
Mam dosyć daleką przyszłość, nie podawano w serialu dokładnych dat, ale zdaje się że jest to XXIV wiek.
Przez wiele lat ludzkość była rozdarta wojną. Były dwie frakcje, Sojusz (trochę na wzór Imperium z SW) oraz "Niezależni". Akcja serialu rozgrywa się parę lat po tym jak Niezależni przegrali wojnę.
Bohaterowie to "wolni strzelcy". Potrafią dobrze strzelać, mają niezły statek i są czym w stylu najemników do każdej roboty. Zajmują się główne transportem i kontrabandą, ale chętnie biorą udział w akcjach zbrojnych, o ile są w nich "tymi dobrymi".
Ogólnie nie wiem czemu serial został wepchnięty z klimaty dzikiego zachodu, oczywiście bochaterowie nie chodzą w ostrochach i kowbojskich kapeluszach, ale jest bardzo dużo elementów z tym motywem.
Ludzkość w tym "świecie" jest mocno podzielona. Między bogatymi mieszkającymi na "centralnych planetach", a biednymi kolonizatorami mieszkającymi na obrzeżach jest gigantyczna przepaść.
Bohaterowie lawirując na granicy prawa próbują nie dać się złapać, a przy tym żyć w miarę uczciwie na dobrym poziomie.

Bez poporów przyznaję że serial jest naprawdę niezły. Produkuje go Joss Wedon, ten od Buffy i Angela. Koleś ma niesamowite pomysły.
Mogę jeszcze dodać że o ile mnie pamięć nie myli część ekipy pracujące nad tym serialem teraz robi przy Battlestar: Galactica.

Chętnie wspomniał bym o głównym wątku, ale to zrobi potężny sopiler więc sobie daruję. Mogę powiedzieć tyle, że warto obejżeć choć by kilka pierwszy odcinków, no i pilota oczywiście również.
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Lip 2005 20:54:49
Odpowiedz 
Ogólnie nie wiem czemu serial został wepchnięty z klimaty dzikiego zachodu,

Pewnie dlatego , że Joss Wedon , o którym Piszesz , że był producentem owego serialu lubi mieszać różne motywy po-kultury. Tak na przykład ,,Buffy" , o której Wspomniałeś była właściwie serialem o nastolatkach , czymś na kształt ,,Bverly Hills" tyle , że pomieszanym z horrorem oraz komedią. Tak samo ,,Angel" niby bazował na fimach grozy , a z drugiej strony demony wszelkiej maści siedziały tam po różnych barach - zupełnie jak w obcy w ,,Facetach w czerni". Inna zaś sprawa czy te połaczenia są w pełni udane ...
Bubby
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Lip 2005 02:13:13
Odpowiedz 
Pewnie dlatego , że Joss Wedon [...] lubi mieszać różne motywy po-kultury. [...] Inna zaś sprawa czy te połaczenia są w pełni udane ...

Może i tak.

W Firefly ten westernowy klimat nie przeszkadza. Z resztą w pewnym stopniu jest nawet logiczny, gdyż bohaterowie jako wyjęci spod prawa zwykle przebywają na uboczu, zdala od wysoko rozwiniętych, super nowoczesnych "planet centralnych". Żyją z handlu, przemytu i "brudnej" roboty, a najwięcej zamówień mają od lokalnych gangsterów oraz ostadników.
Jak to wspomniano w samym serialu, rządowi na wszystko brakuje pieniędzy, więc jak gdzieś wysyłąją kolonistów, to zostawiają ich na planecie z łopatą, toporem i kocami, bo na nic więcej nie ma pieniędzy. Skoro tak, to koloniści muszą budować schronienie z tego co jest pod ręką, czyli drewna (wszystkie kolonizowane planety są po terraformacji).
Nadal jednak nie wiem czyli czemu w klasycznym winchesterze, roczniki 1885 po zrepetowaniu słychać dźwięk ładowania ogniwa (jak w fleshu niektórych aparatów)

Ogólnie polecam wszystkim ten serial, jest naprawdę dobry. Nie mam jednak pojęcia czemu postwał tylko jeden sezon, po którym teraz dokręcają pełnometrażowiec. To po prostu nie ma sensu.
Seriale wycofuje się z powodu niskiej oglądalności. Ale ta nie mogła być niska, skoro zrobili film, który w starnach miał premierę 2 miechy temu, a u nas będzie w listopadzie.
Jak by nikt serialu nie oglądał, to by filmu nie robili, logniczne, nie?
Skoro jednak ktoś to oglądał, to czemu wstrzymali produkcję?
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Lip 2005 12:22:55
Odpowiedz 
Skoro jednak ktoś to oglądał, to czemu wstrzymali produkcję?

Może dlatego , że producentą do spółki z scenarzystami skończyły się pomysły na rozwój fabuły ? Nie znam tego serialu , więc jest to jedynie przypuszczenie.
AgentOrange
Anonimowy
#7 - Wysłana: 18 Sier 2005 19:00:55
Odpowiedz 
jako obsesyjna wielbicielka Firefly'a wyjaśnię może, że serial został zdjęty decyzją Foxa przed końcem pierwszego sezonu. Zarówno Whedonowi, który robił go z prawdziwą pasją, jak i obsadzie i ekipie która zaangażowała się emocjonalnie w serial jak rzadko (główni aktorzy pisują na forum na oficjalnej stronie, biorą udział w konwencjach fanów etc).

Fox uzasadniał swoją dezyzję zbyt małą oglądalnością i dużymi kosztami produkcji. Potem, głównie dzięki ogromnemu poparciu fanów ( w tym wypadku jest naprawde niezwykły, lojalny fanbase jak na cały sezon serialu, prawdziwa armia Browncoats) udało się doprowadzić do powstania filmu, i jeśli film wypali jest prawdopodobne że powstanie trylogia filmowa. Na powrót serialu niestety małe szanse, choć cała ekipa o tym marzy. Nie mogą go realizować poza Foxem bo Fox jest właścicielem praw.

A Nathan Fillion grający kapitana Malcomla Reynoldsa twierdzi, że nieprzerwanie czerpie ogromną radość z tego, gdy na ulicy ktoś skinie głową i powie "Cap'n"

The next time you decide to stab me in the back, have the guts to do it to my face.
niot
Anonimowy
#8 - Wysłana: 18 Sier 2005 20:21:55
Odpowiedz 
nie dokonca tak jest. Film powstaje w Universal Pictures, wiec widocznie prawa zostały sprzedane
AgentOrange
Anonimowy
#9 - Wysłana: 22 Sier 2005 23:47:39
Odpowiedz 
Tak, wyłącznie filmowe.
KaZ
Anonimowy
#10 - Wysłana: 21 Paź 2005 22:43:26
Odpowiedz 
Hmmm... Sam film Serenity The Movie zapowiada się rewelacyjnie... korci mnie zeby obejrzeć na kompie kinówkę choć mam ogromną ochote poczekać do 2 grudnia... w ogóle czemu dużo filmów sci-fi traktowana jest po macoszemu i ukazuje się u nas po póltora miesiąca w kinie....
Co do FireFly to po obejrzeniu pierwszego odcinka miałem mieszane uczucia - sci-fi + western - hmmm.. ale po kilku następnych nie maiałem wątpliwości że ściągając go z anteny Fox i spólka robią kolejny błąd - taki sam jak w przypadku - Space Beyond and Above (Gwiezdna Eskadra) czy Farscape (a to już sci-fi ch.) Choć fani Farscape wywalczyli chociarz wspaniałe póltora godzinne zakończenie... Tak więc czekam aż FireFly odniesie naprawde sukces na dużym ekranie i serial będzie kontynuowany bo coraz mniej jest odc. na kształt ST czy SG1-SGA....
Zarrow
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Paź 2005 13:40:37
Odpowiedz 
Firefly pał ofiarą foxopatafianów, którzy widza tylko cyferki na koncie. Dla nich, jesli serial nie zarobi kilkudizesieciu miloców zielonych poi pierwsyzm sezonie-nie ejst wart kontynuacji. Jak durne jet to myślenie-nie trzeba wspominać.
Anonim
Anonimowy
#12 - Wysłana: 28 Cze 2006 22:18:40
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 28 Cze 2006 22:33:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Niestety, nie znam zbyt dobrze tego serialu... (Nie jestem tak wszechwiedzący jak na Q przystało.) Mogę tylko powiedzieć, że temat "westernu" w Kosmosie pojawił się po raz pierwszy już w latach 30, w groszowych space operach, natomiast jego najlepszą chyba literacką wersję stanowi Wewnętrzne i Zewnętrzne Pogranicze z twórczości Mike'a Resnicka poświęconej kosmicznej Demokracji (choc autor teoretycznie bardziej odwołuje się do Afryki niż Dzikiego Zachodu).

Mi zaś bohaterowie i tło "Firefly"/"Serenity" kojarzy się ogólnie z Hanem Solo z SW i (bardzo saloono-podobną) kantyną Mos Eisley...
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 30 Cze 2006 11:43:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Oficjalna strona serialu:

http://www.foxhome.com/firefly/

i encyklopedie "Firefly"/"Serenity" w necie:

http://firefly.wikia.com/wiki/Main_Page
http://www.fireflywiki.org/
theczarek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Cze 2006 12:08:32
Odpowiedz 
Czy są tu jacyś fani serialu?

Ja jestem tylko się dawno nie pojawaiałem

Nawet pisałem o Firefly w tematach o postaciach w SF i kapitnach.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 30 Cze 2006 12:11:16
Odpowiedz 
Nawet pisałem o Firefly w tematach o postaciach w SF i kapitnach.

Pamiętam
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 18 Lip 2006 12:35:02
Odpowiedz 
Nie bedę gorszy od Anonima:
techno_queen
Anonimowy
#18 - Wysłana: 3 Wrz 2006 17:56:15
Odpowiedz 
Ummmm żadna polska stacja nie emitowała tego serialu, prawda?
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 3 Wrz 2006 21:50:37
Odpowiedz 
techno_queen

Ummmm żadna polska stacja nie emitowała tego serialu, prawda?

Nie, było on tylko na DVD...
techno_queen
Anonimowy
#20 - Wysłana: 6 Wrz 2006 14:42:22
Odpowiedz 
aaa... dzieki
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 6 Wrz 2006 15:25:20
Odpowiedz 
techno_queen

Nie ma za co
theczarek
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Wrz 2006 16:31:41
Odpowiedz 
Skoro już gramy w RPG to jako ciekwaostkę podam ze wyszedł również system oparty o świat Firefly. Z nadmiaryu zajęć nie zdążyłem go niestey bliżej poznać.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Wrz 2006 16:39:02
Odpowiedz 
theczarek

Skoro już gramy w RPG to jako ciekwaostkę podam ze wyszedł również system oparty o świat Firefly.

Jak poznaz, może kiedyś i w to zagramy?
theczarek
Użytkownik
#24 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:18:42
Odpowiedz 
Zróbmy listę w jakiej kolejności bo mam też B5 i Farscape
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:25:19
Odpowiedz 
theczarek

Zróbmy listę w jakiej kolejności bo mam też B5 i Farscape

Choć topic jest o Firefly, ja bym na drugim miejscu umieścił B5, w końcu "stało nasjbliżej Treka"... (Widze, że istnieje sporo SF RPG do spopularyzowania w Polsce.)
theczarek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:29:50 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Głownie serialówki- SG też na przykład jes. Niestety większość oparte na D20.
Darnok
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:33:53
Odpowiedz 
lol? nie wchodzcie na to
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:37:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

Niestety większość oparte na D20.

Wbrew pozorom niektóre gry d20 mają ciekawe światy, pomyśal może o Transhuman Space o którym wspominałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1085&page=1#10

Darnok

Spam się zgłasza, nie komentuje...
Darnok
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:41:01
Odpowiedz 
To nie był spam zresztą ktoś mógłby wejść, gdyby nie ja
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 6 Wrz 2006 17:42:28
Odpowiedz 
Darnok

To nie był spam

Cokolwiek to było, zostało szczęśliwie usunięte... I nie róbmy z tego powodu OT, szkoda czasu...
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Firefly - Serenity

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!