USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!
 Strona:  ««  1  2  ...  12  13  14  15  16  ...  34  35  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#391 - Wysłana: 16 Wrz 2012 11:44:26
Odpowiedz 
Toudi

Ja tego wcale nie mówię. Jeden lubi to, drugi znowuż tamto i dlatego świat nie jest nudny. Ja lubię "Jedynkę" pewnie z tego samego powodu, z którego wolę TOS niż TNG. Jedyny film, w którym zdecydowanie wolę "Dwójkę" od "Jedynki", to aktorska wersja "Asterixa". Pierwszy film z tego cyklu był marny, trzeci zupełnie do chrzanu, za to drugi - "Misja Kleopatra" - genialny.
Mav
Użytkownik
#392 - Wysłana: 16 Wrz 2012 12:46:58 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva
Toudi

Jedynka to był thriller, a dwójka już bardziej film akcji. Dlatego tak za bardzo nie ma co ich porównywać, bo są inne. Jedynka ma mroczniejszy klimat, jest bardziej brutalniejsza. Pomimo słabego budżetu, widać rękę utalentowanego reżysera np. w sposobie kręcenia zwykłych maszyn drogowych, które widzi główny bohater, gdy budzi się po koszmarze sennym. Niby zwykła koparka, ale gdzieś jakby widać w niej tą cząstkę maszyn z przyszłości. Natomiast dwójka to genialny T1000, zarówno aktorsko jak i w efektach specjalnych. Świetne sceny z przyszłości, które do dzisiaj dobrze wyglądają. No i te potyczki Dwóch maszyn... genialne. Cameron miał budżet i mógł się spełnić w tej części. Jednak miom zdaniem film nie jest przebajerowany. Efektów jest tyle ile powinno być i są wyważone. To dzisiejsze filmy są właśnie przepchane efektami specjalnymi. Idą na ilość, a nie jakość.
Picard
Użytkownik
#393 - Wysłana: 17 Wrz 2012 13:24:00
Odpowiedz 
Q__:
Zakładając, że lecisz na spotkanie cywilizacji o tyle tysiącleci starszej niż nasza bierzesz broń? To już nawet nie jest sytuacja, w której chcesz się porwać z maczugami na karabiny maszynowe, to sytuacja w której mrowka chce rozdeptywać słonia.

Nie w tym rzecz, że chciał byś do tych obcych strzelać, tylko w tym, iż zwyczajnie nie wiesz co zastaniesz na tej planecie - dlatego Trekowe away team zawsze uzbrojone są w fazery. Jak Ci jakieś obce a agresywne zwierze wyskoczy to zawsze możesz się przed nim obronić, inaczej to leżysz i kwiczysz. pokarz mi wyprawę odkrywczą z czasów wielkich odkryć geograficznych - to całkiem zasadne porównanie -, która nie była by zaopatrzona w bron takiego czy innego rodzaju....
Darklighter
Użytkownik
#394 - Wysłana: 18 Wrz 2012 19:00:42
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#395 - Wysłana: 18 Wrz 2012 19:15:05
Odpowiedz 
Darklighter

Eeee, tam ja mam lepszy film:
http://www.youtube.com/watch?v=VdavBZwBP5Q
Seybr
Użytkownik
#396 - Wysłana: 4 Paź 2012 11:21:33 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q temat i Prometeuszu nie odblokował więc piszę tutaj.
To jest jeden z gorszych filmów jakie zobaczyłem w tym roku. Leci sobie od grupka ludzi gdzieś w kosmosie. Początek filmu, jakaś śmieszna wzmianka o kosmitach i powstaniu. Jakieś tam migawki i raptownie mamy już głównych bohaterów w akcji. Mogli to lepiej rozwiązać. Scenariusz jest nudny, dialogi denne. Widziałem lepsze scenariusze w filmach SF klasy B. Efekty leżą, aktorstwo słabe, za to czasem scenariusz potrafi być dobry. Na Tele 5 i TV Puls leci sporo takich filmów. Tylko że tam budżet jest mały a Prometeusz miał dość spory.
Operacja, a raczej cesarskie cięcie. Żebym się czepiał, dokładna maszyna itp. Jednak kobiecina po wielu zastrzykach przeciwbólowych wstaje niczym Goku z Dragon Ball. Te zaszycie jest piękne, metalowe. Kobieta po takim czymś ledwo by chodziła, a o bieganiu nie ma co mówić. Jeden wielki absurd.
Dalej wielka walka i roztrzaskanie statku. Płytkie zakończenie, wieje nudą.
Jeżeli to jest prequel obcego, to szkoda mi słów na to. Jak dodać to tego uniwersum Aliena vs Predator to już ten film całkowicie kupy się nie trzyma. Myślałem że nie ma gorszego filmu od AvP 2. Myliłem się, jest nim Prometeusz. Moja ocena tego filmu to mierny z minusem. Oprócz efektów i kilku zabawek nic tam ciekawego nie ma.

Jak by miał powstać Alien 5 czy jakiś prequel to niech nie robią go ci sami ludzie. Lub zostawią Ripley w spokoju. Większości odgrzewane kotlety smakują niczym hamburger z MD.
Kor
Użytkownik
#397 - Wysłana: 5 Paź 2012 08:26:12
Odpowiedz 
To jest tragiczny film, Prometeusz. Tu nie ma o czym się rozpisywać. Ktoś powinien dokonać biopsji mózgu Ridley'a. Podejrzewam, że można tam napotkać podobne bakcyle jak w szarych komórkach Spielberga (o ile ma jeszcze jakieś). Temu ostatniemu kosmici roją się nawet w Indianie Jonesie, temu pierwszemu roi się Daniken i heretycko odczytana myśl kościoła scjentologicznego.
mozg_kl2
Użytkownik
#398 - Wysłana: 7 Paź 2012 11:49:06
Odpowiedz 
Toudi
Użytkownik
#399 - Wysłana: 7 Paź 2012 11:56:44
Odpowiedz 
Chciałem napisać, This is Madness, This is Spaaaarta!, ale mi przeszło.
To tylko Madness. Zbyt duża ilość crossów, psuje w końcu wszystkie dzieła. Filmowe AvP było blisko zabicia obu sag. Dick się ma obecnie za dobrze? Też trzeba mu dokopać?
Q__
Moderator
#400 - Wysłana: 14 Paź 2012 01:34:24
Odpowiedz 
Tymczasem... O "Prometeuszu", z obrazkami:
http://sw-extreme.com/article,4034,co-z-tym-promet euszem.html
MarcinK
Użytkownik
#401 - Wysłana: 14 Paź 2012 08:05:12 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#402 - Wysłana: 14 Paź 2012 16:45:40
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Polecam wywiada ze Scottem w Empire. Zacząłem się mocno zastanwiać, na jego stane psychicznym.

A tu wywiad dla movies.com:
http://www.movies.com/movie-news/ridley-scott-prom etheus-interview/8232
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#403 - Wysłana: 1 Gru 2012 18:24:17
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3416&page=0

Co do tematu wyżej

xenomorph BYŁ tylko że ta istota zmienia sie w hybryde rodzica i nosiciela.. Dlatego zmienia sie troche sposób rozmnażania, wygląd, zwieksza sie inteligencja i instynkty.. np Predalien nie znosił jaja tylko sam odrazu produkował larwy które wpychał do gardła ofiary czy coś w tym stylu o ile dobrze pamietam.. w sumie ciekawe by było to gdyby zakazić gatunek który ma skrzydła.. latajacy xenomorph? Całkiem niezłe..

"Fajny w sumie pomysł, możliwe, że na planecie rodzimej xenomorfów jest więcej tego typu gatunków."

Ciało niebieskie w prometeuszu to był księżyc i nie był to ojczysty księżyc alienów ani planeta w Obcy 1.

Ogólnie jedyne co mnie ciekawi w prometeuszu to chociażby to czy załoga prometeusza była upośledzona czy to tylko zły wpływ dlugiej podróży tak na nich wpłynął?

No i oczywiście niewyjasnili jakim sposobem ich statek leciał 4 mln km/s bez napędu Warp (zaginania czasoprzestrzeni)?

Ogólnie film ciut nielogiczny.. nie jestem jakims Wolkaninem ale mogli by wyjasnic kilka kwestii. Może w Prometeusz 2 wyjasnią wszystko? Tam akcja będzie sie działa na prawdziwej planecie Inżynierów i pewnie będzie tam jakiś xenomorph itp.. albo rozbija sie na prawdziwej planecie xenomorphow.
Toudi
Użytkownik
#404 - Wysłana: 1 Gru 2012 22:12:17
Odpowiedz 
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
No i oczywiście niewyjasnili jakim sposobem ich statek leciał 4 mln km/s bez napędu Warp (zaginania czasoprzestrzeni)?

A leciał? Źródło można prosić?
Użytkownik
#405 - Wysłana: 1 Gru 2012 23:36:05
Odpowiedz 
Toudi:
A leciał? Źródło można prosić?

http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2012-523230/ discussion/Prędkość+Prometeusza+(spoilery),2068630

Nie iwem skąd miał ale ktoś by mu pewnie napisał o xródło więc w filmie pewnie odległosć czy coś była wyjasniona..
Toudi
Użytkownik
#406 - Wysłana: 2 Gru 2012 10:13:51
Odpowiedz 
Nie iwem skąd miał ale ktoś by mu pewnie napisał o xródło więc w filmie pewnie odległosć czy coś była wyjasniona..

Słyszałeś może o ortografii i interpunkcji?

W filmie podana jest odległość i czas jaki upłynął na statku, gdy żywa załoga była w hibernacji. Nie ma informacji by czas na Ziemi upłynął tak samo... (nie żebym lubił film, ale temat ten został przemilczany - ze względów celowych, ale mogła tu znaczną rolę odegrać dylatacja czasu...)
Użytkownik
#407 - Wysłana: 2 Gru 2012 11:48:31
Odpowiedz 
Toudi:
Słyszałeś może o ortografii i interpunkcji?

Słyszałem.

Toudi:
W filmie podana jest odległość i czas jaki upłynął na statku, gdy żywa załoga była w hibernacji. Nie ma informacji by czas na Ziemi upłynął tak samo...

Czyli teoretycznie na Ziemi mogło minać np 200 lat więc teoretycznie akcja prometeusza mogła by sie dziać po akcji nostromo. Ale Nostromo też mógł... ale ta kobieta obiecała córce że wróci na jej urodziny wiec musiała wiedzieć ze nie dojdzie do jakiechś anomalii czysowych.
Toudi
Użytkownik
#408 - Wysłana: 2 Gru 2012 11:54:30
Odpowiedz 
Słyszałem.

Fajnie, proszę byś przyswoił i zaczął używać!

Czyli teoretycznie na Ziemi mogło minać np 200 lat więc teoretycznie akcja prometeusza mogła by sie dziać po akcji nostromo.

Mogło... Przemilczanie takich faktów jest wygodnie dla twórców. Równie dobrze, może się niedługo okazać, że odległości zostały przeszacowane, jak miało to miejsce np. w Stargate z odległością Ziemi i Abydos...

Ale Nostromo też mógł...

Co mógł?

ale ta kobieta obiecała córce że wróci na jej urodziny wiec musiała wiedzieć ze nie dojdzie do jakiechś anomalii czysowych.

Ta, to znaczy która? I jakich anomalii?
Użytkownik
#409 - Wysłana: 2 Gru 2012 12:53:40
Odpowiedz 
Toudi:
Mogło... Przemilczanie takich faktów jest wygodnie dla twórców. Równie dobrze, może się niedługo okazać, że odległości zostały przeszacowane, jak miało to miejsce np. w Stargate z odległością Ziemi i Abydos...

Więc gdy ta baba wróci na Ziemie będą pewnie tam łazić obcy itp.. chociaż z drugiej strony wzieła ona pojazd inżynierów a on był zaawansowany bardziej niż nostromo.

Toudi:
Co mógł?

Zachodzić dysplazji czasowych czy jak tam sie pisze..

Toudi:
Ta, to znaczy która? I jakich anomalii?

Ta kapitan.. mama słabą pamieć do imion, nazwisk.. Anomali tzn. dysplazji czasowych.
Toudi
Użytkownik
#410 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:11:21
Odpowiedz 
dysplazji

Myślisz, że jesteś zabawny?

Więc gdy ta baba wróci na Ziemie będą pewnie tam łazić obcy itp..

Mówisz o Prometeuszu? Przecież ona nie leci na Ziemię... I raczej nie ma zamiaru nigdy wrócić.
Użytkownik
#411 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:28:04
Odpowiedz 
Toudi:
Myślisz, że jesteś zabawny?

Nie. Naprawde zapominam jak to sie nazywa..

Toudi:
Mówisz o Prometeuszu? Przecież ona nie leci na Ziemię... I raczej nie ma zamiaru nigdy wrócić.

Leci na ojczystą planete Inżynierów. Aczkolwiek jak odkryje co ma odkryć.. pewnie wróci na Ziemie..
Toudi
Użytkownik
#412 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:34:16 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Aczkolwiek jak odkryje co ma odkryć.. pewnie wróci na Ziemie..

Raczej zginie śmiercią herosa, a Ziemia nigdy nie dowie się jak blisko była od zagłady...

Nie. Naprawde zapominam jak to sie nazywa..

Te se zapisz, albo spójrz kilka postów wstecz, tylko dziś napisałem ci kilka razy poprawne określenie... gdybyśmy żyli w XIX wieku, to za tą obrazę mógłbym ci rzucić rękawicę...
Użytkownik
#413 - Wysłana: 2 Gru 2012 13:59:33
Odpowiedz 
Toudi:
Raczej zginie śmiercią herosa, a Ziemia nigdy nie dowie się jak blisko była od zagłady...

A co może zrobić? Jest mniej rozwinieta niż inżynierowie poza tym inżynierowie wygineli..

Toudi:
gdybyśmy żyli w XIX wieku, to za tą obrazę mógłbym ci rzucić rękawicę...

Nie widze bym cie obraził.
Toudi
Użytkownik
#414 - Wysłana: 2 Gru 2012 14:17:37
Odpowiedz 
A co może zrobić? Jest mniej rozwinieta niż inżynierowie poza tym inżynierowie wygineli.

Jak na wymarłą rasę, to całkiem żwawy był ich przedstawiciel...
Jak co może zrobić? Ma dostęp do jednostki, która nie tylko może otworzyć ludzkości drogę do gwiazd, ale może pomóc je zdobyć. Ma dostęp do planety, na której znajduje się więcej tej technologii... ma dostęp do bazy od badań genetycznych (czy coś w tym stylu) i co robi? Leci dalej szukać "wymarłej" rasy, bo ta niby wymyśliła sobie tysiące lat temu, że zniszczy ludzkość jako nieudany eksperyment, do tego zrobi to przy użyciu innego nieudanego i znacznie bardziej niebezpiecznego eksperymentu... jakby zwykłe atak kinetyczny nie wystarczył.

Nie widze bym cie obraził.

I tu jest problem. Próbujesz dyskutować, ale tak naprawdę nie przykładasz do tego nawet minimum staranności. Nie dbasz ani o ortografię, ani o interpunkcję. Nie dbasz o poprawne zapisywanie nazw i określeń, nawet gdy są używane po raz kolejny w tej samej dyskusji (czyli wystarczy tylko spojrzeć wstecz i przepisać). Nie dbasz o sprawdzenie i przytoczenie faktów (jak np. z wymienianiem odcinków, które ci się podobały). Zrzucasz na oponenta by szukał i domyślał się o co ci chodzi.

Takie zachowanie do właśnie obraza, gorsza od wyzwisk. Kiedyś za takie rzeczy, ludzie pojedynkowali się śmierć. Nie bierz przykładów z dzisiejszej polityki, gdzie najpierw obrzucają się stekiem wyzwisk, a chwile potem piją wódkę z jednego kieliszka... Nie rób tak, szanuj rozmówcę tak jak chcesz być szanowany.
Użytkownik
#415 - Wysłana: 2 Gru 2012 14:49:49
Odpowiedz 
Toudi:
Jak na wymarłą rasę, to całkiem żwawy był ich przedstawiciel...

Ale on mógł być miliony lat w hibernacji.. mają super zaawansowen lodówki hibernacyjne więc..

Toudi:
Jak co może zrobić? Ma dostęp do jednostki, która nie tylko może otworzyć ludzkości drogę do gwiazd, ale może pomóc je zdobyć. Ma dostęp do planety, na której znajduje się więcej tej technologii... ma dostęp do bazy od badań genetycznych (czy coś w tym stylu) i co robi? Leci dalej szukać "wymarłej" rasy, bo ta niby wymyśliła sobie tysiące lat temu, że zniszczy ludzkość jako nieudany eksperyment, do tego zrobi to przy użyciu innego nieudanego i znacznie bardziej niebezpiecznego eksperymentu... jakby zwykłe atak kinetyczny nie wystarczył.

Ona nie chciałą by ludzie dostali sie na ten księżyc bo znajdują sie tam ksenomorphy i wybiją ludzi... poza tym ta załoga była upośledzona więc nic dziwnego że zamiast uprzedizć że żyją tam takie potwory ludzi leci dalej szukać wymarłej rasy by dowiedzieć sie dlaczego chcieli ich unicestwić.. ogólnie gdyby zawiadomiła ludzi mogli by wziąć broń i dostać tą technologie która sie tam znajdowała.. ale z drugiej strony.. na Paradis (planeta inżynierów) może być technologii więcej niż gwiazd we wszechświecie więc można czerpać z tego korzyści.. z drugiej strony sam chciałbym sie dowiedzieć czemu inżynierowie chcieli wybić ludzkość.. i czy ludzkosc powstała przypadkowo czy ten obcy celowo sie "rozłożył"

Toudi:
I tu jest problem.

Dobra, przepraszam.
mozg_kl2
Użytkownik
#416 - Wysłana: 20 Gru 2012 22:39:28
Odpowiedz 
Lindelof nie zajmie się "Prometeuszem 2"

Damon Lindelof ("Prometeusz", "Zagubieni") w niedawno udzielonym wywiadzie potwierdził, że nie będzie pisać scenariusza kontynuacji filmu science fiction. Wyjaśnia również swoje powody rezygnacji.
Lindelof opowiada, że w "Prometeuszu" on tylko poprawiał scenariusz Jona Spaihtsa, a nie jak wielu uważało, napisał go od nowa. Powodem rezygnacji z sequela jest fakt, że Lindelof nie chce pracować na raz nad więcej niż jednym projektem. Uważa,że nie ma do tego predyspozycji, aby wówczas oba scenariusze napisać na wysokim poziomie.
Zaoferował, że jak skończy inną pracę, z chęcią się zabierze za "Prometeusza 2", ale producenci i Ridley Scott nie chcieli czekać, gdyż nie wiadomo, kiedy Lindelof będzie wolny. Niedługo mamy poznać nazwisko nowego scenarzysty kontynuacji.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#417 - Wysłana: 28 Gru 2012 18:19:12
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=0ocz8lUMVeE&feature =player_embedded

zapowedz aliens colonial marines. Jak na gre powstajaca dekade to biednie
Seybr
Użytkownik
#418 - Wysłana: 28 Gru 2012 18:22:43
Odpowiedz 
Czytałem o grze jakiś czas temu a ty mała recka bety.

http://www.cdaction.pl/artykul-30264/aliens-coloni al-marines--juz-gralismy.html
mozg_kl2
Użytkownik
#419 - Wysłana: 5 Sty 2013 19:12:56
Odpowiedz 
Tarantino krytykuje "Prometeusza"

Podczas promocji swojego najnowszego filmu "Django" Quentin Tarantino wypowiedział się o filmach, które wywoały u niego dużo emocji w 2012 roku. Głównym tematem był "Prometeusz" Ridleya Scotta.
Tarantino podkreśla, że jak każdy fan science fiction, czekał na premierę filmu w reżyserii Ridleya Scotta. Dodaje, że podobał mu się, ale jednocześnie był bardzo rozczarowany.
- Fajnie było zobaczyć wielkie science fiction od Ridleya Scotta. Niektóre rzeczy w tym filmie bardzo mi się podobały. Było także w tym bardzo dużo głupot. Kiedy doszedłem do miejsca, gdzie byli na obcej planecie i dosłownie pojawia się kosmiczna kobra i wtedy ten pseudo-naukowiec słodkim głosikiem pyta ją "jak się masz?", myślałem sobie, "uh... to kosmiczna kobra!" - czytamy.
Quentin Tarantino ma na koncie już film kung fu oraz western. Może kolejnym gatunkiem będzie science fiction?

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#420 - Wysłana: 27 Lut 2013 18:07:44
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  ...  12  13  14  15  16  ...  34  35  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!