USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Riddick powróci!!!! :)
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 15 Maj 2013 22:30:39
Odpowiedz 
ortkaj

A ci jego wrogowie ......podwędzili speeder bike'y* z SW

* http://starwars.wikia.com/wiki/Speeder_bike
mozg_kl2
Użytkownik
#62 - Wysłana: 17 Cze 2013 17:35:21
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#63 - Wysłana: 5 Lip 2013 21:58:44
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#64 - Wysłana: 20 Lip 2013 09:22:21
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#65 - Wysłana: 20 Lip 2013 23:31:40
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#66 - Wysłana: 24 Lip 2013 18:59:33 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Reżyser "Riddicka" zdradza, że film powstał z powodu fanów

David Twohy, reżyser przygód Riddicka, wyjawił, że prawdziwym powodem, dla którego zdecydował się nakręcić kontynuację byli tak naprawdę fani. "Kroniki" miały ostatecznie zakończyć historię twardego bohatera, stąd też w finale mogliśmy zobaczyć, jak Necromongery akceptuja Riddicka jako swojego nowego przywódcę.

1374662646
Twohy i Diesel byli zadowoleni z takiego domknięcia opowieści, ale fani niekoniecznie, czemu niejednokrotnie dali wyraz, zamęczając mężczyzn prośbami o stworzenie sequela.

Stale słyszeliśmy od fanów głosy, że pragną więcej Riddicka. (...) Fakt, że zaczęliśmy z Vinem rozmawiać o możliwym sequelu był wynikiem nagabywania nas przez fanów, którzy nie pozwalali nam zostawić tak tej historii, nawet mimo tego, że franczyza wyglądała na martwą. Przez pierwsze 2-3 lata nawet nie myśleliśmy z Vinem o kontynuowaniu sagi. (...) Chyba sami się wzajemnie na to namówiliśmy, rozważając co jest możliwe i pożądane. Zastanawialiśmy się, jak taki sequel miałby wyglądać, w końcu było oczywiste, iż za projekt nie będzie odpowiedzialne duże studio, ale będzie to produkcja niezależna, z dużo mniejszym budżetem. Mając świadomość tego, jaką kwotą dysponujemy, zaczęliśmy rozmyślać, co chcemy opowiedzieć. W końcu zdecydowaliśmy się na historię traktującą o przetrwaniu, o ludziach rzuconych na pastwę losu.
David Twohy w wywiadzie dla Blastr
Reżyser uchylił także rąbka tajemnicy, w jakich okolicznościach poznamy Riddicka w najnowszym filmie. A będą to okoliczności nieciekawe, bowiem już na początku zobaczymy, jak mężczyzna czołga się w poszukiwaniu wody, z licznymi ranami na ciele i nogą złamaną w trzech miejscach. Szybko dowiemy się, że sielanka, którą mieliśmy okazję oglądać w końcówce "Kronik" nie trwała długo, bohater został zdradzony i w stanie bliskim śmierci porzucony na wyjałowionej planecie. Riddick będzie musiał walczyć o życie nie tylko z niebezpieczną fauną, ale i zabójcami, którzy przylecą na niego zapolować, pytanie tylko, kto tu okaże się zwierzyną?

To postać amoralna, która kieruje się własnym kodeksem: Nie zadzierasz ze mną, ja nie zadzieram z tobą. Często powtarza "Nie zabijam bezlitośnie. Jeśli zostawicie mnie w spokoju, to nic wam nie będzie, tylko jakoś nigdy tego nie robicie". Gdy najemnicy lądują na planecie, on daje im szansę, pozwala odejść, mówiąc im, że to zły pomysł. "Nieważne, że was jest 11, a ja jeden, to zły pomysł. Odejdźcie, ale zostawcie mi jeden statek, w przeciwnym razie zginiecie". Zostali. (śmiech)
David Twohy
Premiera "Riddicka" przewidziana jest na 6 września tego roku.

za hatak.pl

Trochę mija się z prawda bo oryginalnie Kroniki Riddicka mialbyć wstępem do trylogii. Z drugiej strony milo że ktos oglada sie na fanów
mozg_kl2
Użytkownik
#67 - Wysłana: 10 Sier 2013 10:22:05
Odpowiedz 
biter
Użytkownik
#68 - Wysłana: 10 Sier 2013 10:47:53
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Trochę mija się z prawda bo oryginalnie Kroniki Riddicka mialbyć wstępem do trylogii. Z drugiej strony milo że ktos oglada sie na fanów

Ja odczuwam to tak, jeśli chcą, to mogą sobie robić trylogię z kronik. dla mnie kroniki nigdy nie były kontynuacją Pitch Black, tylko jakimś odpryskiem, popłuczyną franczyzny. Teraz nadchodzi Riddick i mam nadzieję, że wreszcie doczekam kontynuacji Pitch Black, takiej, jaką powinna być, a nie lekkiej i przyjemniej bajeczki.

to jest Riddick, tu ma być krew a nie wydumana mistyka. To jest Riddick, tak jak powiedział Twohy, facet z jedynym w swoim rodzaju kodeksem a w Kronikach zrobiono z niego coś na wzór bohatera tragicznego. Rise os Super Hero czy coś.
Elaan
Użytkownik
#69 - Wysłana: 10 Sier 2013 17:16:24
Odpowiedz 
biter:
dla mnie kroniki nigdy nie były kontynuacją Pitch Black, tylko jakimś odpryskiem, popłuczyną franczyzny

Kroniki jako zakończenie opowieści nawiązywały wyraźnie do Conana, który przecież z awanturnika stał się władcą.
Szkoda więc, że pojawiły się za wcześnie, nim fani nasycili się postacią i jej przygodami i gotowi byli przyjąć taką klamrę końcową.
Natomiast sam film oceniasz, IMVHO za nisko.
Dobrze się ogląda, nie nudzi ani przez chwilę, a mistyka Nekromangerów zderzona ze swoistym kodeksem Riddicka tworzy niesamowitą atmosferę filmu.
mozg_kl2
Użytkownik
#70 - Wysłana: 2 Wrz 2013 16:37:07
Odpowiedz 
Vin Diesel o poświęceniu dla "Riddicka"

The Hollywood Reporter wyjawia, co Vin Diesel musiał zrobić, by doprowadzić do realizacji filmu "Riddick".

1378110374
Vin Diesel nigdy nie krył tego, że bardzo mu zależy na realizacji kontynuacji przygód Riddicka. Jednakże po braku sukcesu filmu "Kroniki Riddicka" żadne studio nie chciało sfinansować projektu z kategorią wiekową R.

Aktor niezależnie zbierał fundusze, dokładając z własnej kieszeni. Do tego, by mieć budżet zastawił swój dom. Sam Diesel podkreśla, że zależało mu na zrobieniu "Riddicka" bez względu na koszty. Opowiada w rozmowie, że gdyby nie udało się skończyć produkcji, mógłby zostać bezdomny.

Film wejdzie na ekrany w USA i w Polsce już 6 września.

za hatak.pl

i to sie nazywa posiecenie dla dzieła. Każdy reżyser i scenarzysta powinien tak robić. szybko zostaliby najlepsi.
The_D
Użytkownik
#71 - Wysłana: 2 Wrz 2013 21:18:19 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
mozg_kl2:
i to sie nazywa posiecenie dla dzieła

Oczywiście z tą bezdomnością to taka metafora, bo Diesel za udział w byle reklamówce mógłby sobie pewnie opłacić kilka lat wynajmu mieszkania lepszego niż moje ;)

mozg_kl2:
Każdy reżyser i scenarzysta powinien tak robić. szybko zostaliby najlepsi.

No, chyba jednak nie byłoby tak prosto. Pierwszy kontrargument jaki przychodzi mi do głowy to Uwe Boll
Mimo wszystko na nowego Riddicka czekam z ciekawością.
mozg_kl2
Użytkownik
#72 - Wysłana: 3 Wrz 2013 15:49:51
Odpowiedz 
The_D:
Oczywiście z tą bezdomnością to taka metafora, bo Diesel za udział w byle reklamówce mógłby sobie pewnie opłacić kilka lat wynajmu mieszkania lepszego niż moje ;)

pokaż mi aktora/scenarzyste/producenta która pokusiłby się o taki gest? Oczywiste, że Vin pod mostem nie będzie mieszkał, ale mógłby powiedzieć, że skoro nie chcą kręcić jego filmu to nie.

The_D:
No, chyba jednak nie byłoby tak prosto. Pierwszy kontrargument jaki przychodzi mi do głowy to Uwe Boll

Uwe Boll za każdy film dostaje zwrot pieniędzy z urzędu skarbowego. U nas na podobnej zasadzie kręcą bitwy pod wiedniem itp.
Seybr
Użytkownik
#73 - Wysłana: 3 Wrz 2013 16:56:26
Odpowiedz 
mozg_kl2:
i to sie nazywa posiecenie dla dzieła. Każdy reżyser i scenarzysta powinien tak robić. szybko zostaliby najlepsi.

Z tego co wiem reżyser od Titanica musiał zajrzeć do swojej sakiewki. Było kilu takich co wykładało swoje dolary, ale w tej chwili nie pamiętam kto to był. Jednym z przykładów to Rocky ;].

mozg_kl2:
U nas na podobnej zasadzie kręcą bitwy pod wiedniem itp.

Byłeś na tym ?
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 3 Wrz 2013 18:26:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
O twórcy statków do "Kronik Riddicka" i... projektancie solaryjskiego sateloidu:
http://io9.com/5578025/the-haunting-glow-of-tim-fl atterys-solaris-concept-art/
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 8 Wrz 2013 04:28:49
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#76 - Wysłana: 8 Wrz 2013 11:05:57
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 8 Wrz 2013 12:24:40
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Na RT średnia ocena 5,4 i 59%.

Niewysoka... ale czasem wartościowe pozycje mają tam - paradoksalnie - niższe noty.
(Inna sprawa, że mogło mu się oberwać za powtórkę z "Pitch Black", choć lepsze to od "Kronik...".)
The_D
Użytkownik
#78 - Wysłana: 8 Wrz 2013 13:21:48
Odpowiedz 
Nowego Riddicka obejrzałem. Jest taki sam jak "Pitch Black", czyli sprawnie nakręcona przeróbka Aliensów Jak komus podobała się pierwsza część to dostanie to co lubi jeszcze raz. Starbucks jakby słabsza niż w BSG, może gorzej napisana postać po prostu.
mozg_kl2
Użytkownik
#79 - Wysłana: 9 Wrz 2013 19:39:51
Odpowiedz 
Film studia Universal Pictures pod tytułem "Riddick" debiutuje na pierwszym miejscu z przeciętnym wynikiem 18,7 mln dolarów z 3107 kin. Dla porównania w 2000 roku "Pitch Black" zarobiła na początek 11,6 mln dolarów, a "Kroniki Riddicka" 24,3 mln dolarów. Ze świata przynosi 7,4 mln dolarów. "Riddick" kosztował 38 mln dolarów. Producenci spodziewali się lepszego debiutu, ale początek września jest to zawsze okres, w którym frekwencja w kinach dramatycznie spada.
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 11 Wrz 2013 00:47:44
Odpowiedz 
Recenzyjka:
http://screenrant.com/riddick-movie-reviews-2013/

ps. Patrzę na tych łowców nagród z filmu i zastanawiam się jak to jest? Na latanie między gwiazdami ich stać, a na schludne ciuchy już nie...
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 12 Wrz 2013 15:26:02
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#82 - Wysłana: 29 Sty 2014 16:59:54
Odpowiedz 
Powrót Riddicka do kin coraz bardziej prawdopodobny
Facebookautor: mp 7 godzin temu Filmy w produkcjikomentarze (26)
Vin Diesel pochwalił się na swoim Facebooku tym, że "Riddick" jest numerem jeden na liście sprzedaży DVD. Przy okazji dodał, że Universal Pictures wyraziło zainteresowanie realizacją kolejnej części. Czy jednak projekt wyjdzie poza fazę rozmów, tego na razie nie wiadomo.

photo.title

Przypomnijmy, iż "Riddick" powrócił do kin dzięki uporowi Diesela i reżysera Davida Twohy'ego. Twórcy postanowili wrócić do korzeni i zrealizować film bliższy "Pitch Black" niż "Kronikom Riddicka". W kinach na całym świecie obraz zarobił prawie 100 milionów dolarów, a jego budżet wyniósł 38 mln.

Na razie nie wiemy, o czym mógłby opowiadać "Riddick 4". Przed premierą trzeciego filmu Diesel wspominał, że chciałby, aby powstały jeszcze dwa filmy, które pokazałyby podróż bohatera przez Underverse oraz Furyę.
Seybr
Użytkownik
#83 - Wysłana: 29 Sty 2014 22:04:59
Odpowiedz 
mozg_kl2:
W kinach na całym świecie obraz zarobił prawie 100 milionów dolarów, a jego budżet wyniósł 38 mln.

Szok, że tyle ten film zarobił. W kilku miejscach jest mega wtórny, wręcz naiwny.

Riddick 4, zemsta i powrót :P.
reyden
Użytkownik
#84 - Wysłana: 29 Sty 2014 22:25:35
Odpowiedz 
Nowy Riddick to jak dla mnie kopia Pitch Black .

Oba filmy nie zrobiły na mnie wrażenia , już Kroniki Riddicka były lepsze .

Tak z innej strony - widać co się liczy w obecnym momencie tak na prawdę .

Kasa , kasa i jeszcze raz kasa - widać to choćby po ostatnich ST czy konsolowych/FPS-owych tasiemcach w rodzaju CoD/BF/MoH/NFS/FiFA etc.

ST zarabiają tylko dużo kasy i nic poza tym , to już nie ten sam trek co był , miejscami to nawet nie jest Trek .
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 30 Sty 2014 09:57:46
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Nowy Riddick to jak dla mnie kopia Pitch Black .
Oba filmy nie zrobiły na mnie wrażenia

Ano, jedno i drugie naparzanka... Przyznam jednak, że zaakceptowałbym ją gdyby była bliższa hard SF. Tak mamy kameralizm sugerujący powagę i brak realizmu (skafandry! zwłaszcza...) sugerujący space operę, w efekcie nie wiadomo od której strony na to patrzeć.
Całość wyróżnia się bodaj relatywnie ciekawym protagonistą.

reyden:
ST zarabiają tylko dużo kasy i nic poza tym

Na tle włożonej gotówki nawet nie (vide info które wrzucałem). Obecne "gigantyczne" zyski to pochodna włożonej w F/X gotówki i inflacji dolara. W kategoriach zysków po uwzględnieniu inflacji, a zwł. zysków procentowych większość obecnych wysokobudżetowych cudów nie imponuje.

reyden:
to już nie ten sam trek co był , miejscami to nawet nie jest Trek .

Niestety... Acz już Nemesis zwiastowało tą konwencję (tyle, że było przy tym koszmarnie zrealizowane, na dodatek).
mozg_kl2
Użytkownik
#86 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:03:54 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Ja byłem na premierze trzeciego Riddicka ze swoją kobitą i nam się podobał. Patrząc w jakich bulach i za jakie pieniądze powstała ten film, to mieliśmy swego rodzaju fan-produkcje w kinach. Prawdą jednak jest że musza wymyślić jakiś nowy pomysł na tą serię bo na tym wagoniku daleko nie zajadą.

znalazłem też opis alternatywnego zakończenia z wersji reżyserskiej
In the new ending to the movie, Krone, who had previously left Riddick on the planet, is seen kneeling before the window and praying to the underverse. Out the portal, the entire fleet is seen gravitating towards what is presumed to be the underverse. Riddick comes and threatens Krone, asking where Vaako is. Krone begins by telling him that Vaako is dead and continues on by saying that Vaako did indeed plan to bring Riddick to Furya, but that Krone had interfered with Vaako's plan and made a choice to abandon Riddick on the other planet. Krone continues to talk about Riddick's inability to lead, but Riddick stabs him in the back of the neck, killing him. Riddick then turns to one of the female slaves and asks her if Vaako is alive or dead, and she replies "both". Riddick appears somewhat puzzled at this response and goes to the portal, looking at the underverse in front of him while Vaako is heard saying the word "transcendence".
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:12:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
w jakich bulach

Macie prezydenckie ambicje, Kolego?

mozg_kl2:
to mieliśmy swego rodzaju fan-produkcje w kinach

Kolejny taki przypadek po AND, B5: TLT i BSG: B&C. "Moon" i "Primer" chyba też tu można doliczyć.
Wygląda na to, że co wartościowsze SF wymaga dziś klimatu niezależności.
mozg_kl2
Użytkownik
#88 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:16:12
Odpowiedz 
Q__:
Macie prezydenckie ambicje, Kolego?

zmęczenie i mróz. Czemu nie, Prezydent fan star treka w Polsce to byłoby coś. Ide założyć karto hańby na głowę.
krzychu
Użytkownik
#89 - Wysłana: 16 Lut 2015 21:19:33 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 

powinni zrobic cos na bazie kronik riddicka jak przejal wladze i rzadzi necromantami
mozg_kl2
Użytkownik
#90 - Wysłana: 21 Lis 2015 20:44:00
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Riddick powróci!!!! :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!