USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Futurama
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Lip 2009 12:56:37
Prześmieszny serial twórcy legendarnych Simpsonów - pełen nawiązań do klasyków SF. W tym również Star Treka - gadająca głowa Nimoya w słoju jest niezapomniana! Tu znajdziecie pełen komplet odcinków z oryginalnej wersji jezykowej:
http://watch-films-online.com/category/futurama/pa ge/6/
A jakie są wasze odczucia względem tego serialu? Jakie znacie inne, godne uwagi parodie SF?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Lip 2009 13:40:33 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Picard

W dzisiejszym odcinku był talerzyk ze Spockiem

Niezła odskocznia od szarych spraw. Pijany robot, 150 letni szalony profesor, Seksowny cykopik, i kolega z XX wieku. Ciekawa odskocznia, podejmuje czasami ważne problemu, ale w sposób miły łatwy i przyjemny
Queerbot
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Sier 2009 12:32:33
To jeden z najlepszych seriali, praktycznie w każdym odcinku nawiązuje do klasyki SF i w ogóle klasyki kina, jest śmieszny i absurdalny, trochę podgryza nasza Zachodnie społeczeństwa, trochę wzrusza. Odcinek "Żądło" - kompletna psychodela, "Jurrasic Bark" - niech przyzna się, kto nie płakał Poza tym bardzo dobre są też futuramowe filmy, poruszają np sprawę paradoksów czasowych, ale nie w tak naiwny sposób jak star trek.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Sier 2009 22:48:52
FILM "futurama" w Canal + w środe o 21.00
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Kwi 2010 15:35:06 - Edytowany przez: Picard
Odcinki Futuramy z polskim lektorem:
http://www.kreskoweczki.pl/futurama/
A poniżej prawdziwe starcie tytanów:
http://www.radiotimes.com/shows/boston-legal/gallery/william-shatner/010/photo_lrg.jpg
Scimitar
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Kwi 2010 19:12:07 - Edytowany przez: Scimitar
Picard:
A poniżej prawdziwe starcie tytanów:

He, he ujęcie z odcinka od którego powinno się zacząć oglądać Futurame - "Where no fan has ever gone before"

Sam serial jest bardzo fajny - im lepiej zna się fantastykę tym bardziej śmieszy, przy czym zdarza się, że porusza trudne tematy. Przede wszystkim jednak bezlitośnie parodiuje bardzo wiele rzeczy począwszy od współczesnych idiotyzmów po różnego rodzaju mniej lub bardziej znane dzieła/ka spod znaku SF.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Kwi 2010 19:50:27
Scimitar:
im lepiej zna się fantastykę tym bardziej śmieszy, przy czym zdarza się, że porusza trudne tematy.

I kto powiedział, że komedia musi być głupia? Fakt serial ten nie jest tylko sztuką dla sztuki chodź bez wątpienia jest zabawny - takie też kiedyś był Trek: mądry i zabawny, eh gdzie te czasy...

Scimitar:
Przede wszystkim jednak bezlitośnie parodiuje bardzo wiele rzeczy począwszy od współczesnych idiotyzmów po różnego rodzaju mniej lub bardziej znane dzieła/ka spod znaku SF

Całość zasadza się na założeniu, że czym więcej się zmienia... tym więcej rzeczy pozostaje takich samych. Nie do końca bym się z tym zgodził, ale rok 3000 - wedle twórców serialu - będzie dziwnie przypominał rok 2000.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Kwi 2010 20:05:00
Picard:
rok 3000 - wedle twórców serialu - będzie dziwnie przypominał rok 2000.

A czemu nie? Stroje może będą inne, ale ludzie pozostaną, jacy byli.
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Kwi 2010 20:22:20
Eviva:
A czemu nie? Stroje może będą inne, ale ludzie pozostaną, jacy byli.

Bo nie wiem jak Ty ale ja bym chyba nie mógł przywyknąć do życia w epoce odległej od nas o chociaż 200 - lat: świat i ludzie byli wtedy inni, inny światopogląd, inny poziom techniki, inne zapatrywania na sprawy godności i równości ludzi, inny podział polityczny świata... Gdybym starał się żyć wówczas tak jak żyje obecnie, pewnie skończył bym w pokoju bez klamek.
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Kwi 2010 20:29:40
Picard

Nie o to mi szło. Ludzie byli tacy, jak teraz, choć mniej wykształceni technicznie, socjologicznie itd. Mieli tak samo marzenia, aspiracje, kochali i nienawidzili... tak bardzo się nie różnimy.
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Kwi 2010 11:11:36
Eviva:
Nie o to mi szło. Ludzie byli tacy, jak teraz, choć mniej wykształceni technicznie, socjologicznie itd. Mieli tak samo marzenia, aspiracje, kochali i nienawidzili... tak bardzo się nie różnimy.

To też ciekawe pytanie poruszane częściowo przez ów serial: na ile się zmieniamy w zależności od epoki, a o ile pozostajemy tacy sami?
The_D
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Kwi 2010 12:31:45
Zmieniają sie społeczeństwa, jednostki ludzkie pozostają w zasadzie bez zmian. Chyba że wymyślą jakąś betryzację.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Kwi 2010 14:00:26
The_D:
Zmieniają sie społeczeństwa, jednostki ludzkie pozostają w zasadzie bez zmian

Do jakiego stopnia? Nie powiesz chyba bowiem, że społeczeństwo nie wywiera na na wpływu. Epoka w jakiej żyjemy ma wpływ na a to jak myślimy, o czym marzymy i co robimy...
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 21 Lip 2010 15:50:06
Tyle się naszukałem tego odcinka - wreszcie jest:
http://futuramaepisode.org/episode-12-where-no-fan -has-gone-before/
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 3 Sier 2010 09:29:02
Lucas
Użytkownik
#16 - Wysłana: 3 Sier 2010 20:40:44
To jest dopiero komedia!
TSan
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Sier 2010 09:39:25
Heh, dla mnie to taki trochę Lem dla dzieci. Była planeta robotów, świat wodnych ludzi... Nawet może być.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 7 Sier 2010 15:23:20 - Edytowany przez: Q__
TSan

TSan:
Heh, dla mnie to taki trochę Lem dla dzieci.

Nie tylko dla dzieci, ale trzeba aluzje i smaczki pilniej wyłapywać . (Choć z Lemem po prawdzie nawet Trek nie może się równać.)
TSan
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:38:48
Q__:
Nie tylko dla dzieci, ale trzeba aluzje i smaczki pilniej wyłapywać

Tak, oczywiście są aluzje i ogólnie, ale no wiesz... Taki bardziej fikcyjny niż naukowy.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 7 Sier 2010 17:42:42
TSan

TSan:
Taki bardziej fikcyjny niż naukowy.

Można by powiedzić - posługując się modnym słowem-wytrychem - postmodernistyczny . (A amerykańska SF jest ogólnie bardziej baśniowa niż polska czy brytyjska.)
TSan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Sier 2010 18:10:01
TSan
Użytkownik
#22 - Wysłana: 13 Wrz 2010 19:59:52
Obejrzałam wszystkie dostępne odcinki Futuramy i filmy pełnometrazowe. I musze przyznać, że film Potwór o miliardzie grzebietów bardzo mi się spodobał. Jednak dziwnie przypominał ST V. Ogólnie opis filmu jest taki:
Przez zbyt częste skoki Bendera w czasie, powstaje tajemnicza dziura między światami, z której wyłania się Yivo. Kosmita swymi mackami przejmuje kontrolę nad Fry'em i robi go przywódcą nowej wymyślonej przez siebie religii. Zaślepieni kłamstwami Yivo Ziemianie opuszczają swoją planetę, zostawiając ją w rękach robotów. Może jest to film zrobiony na wzór(przynajmniej odrobinę) ST V, czy mam takie wrazenie?
Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Wrz 2010 16:11:03
TSan:
ST V, czy mam takie wrazenie?

Chyba masz tylko takie wrażenie: Sybok w przeciwieństwie do opisywanego przez Ciebie Yivo nie był złym podstępnym kłamcą tylko szlachetnym, aczkolwiek zagubionym idealistą, a jego plan nie miał na celu pozostawienie Ziemi w rękach robotów czy kogokolwiek innego. Ale temat swoistego nabijania się z religii jest dość często spotykany w filmach - mnie np. dopiero niedawno udało się zobaczyć sławny Żywot Briana i dopiero teraz widzę jak wiele straciłem, nie mając wcześniej do czynienia z tym filmem.
TSan
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Wrz 2010 18:45:51
Picard

Yivo nie był podstępnym kłamcą, ale samotnym bytem w innym wszechświecie. Poszukiwał miłości. Za pomocą macek łączył się z ludźmi. Kochał ich, a ludzie kochali jego. Do drugiego wszechświata przenieśli się z własnej woli. Tamten wszechświat byl cudowny. Wszytsko było jak w niebie, miałeś to o czym zamarzyłeś. Ale był jeden warunek. Nie mogą komunikować się z innym wszechswiatem. Fry jednak złamał ten zakaz, przez co zostali wygnani z raju. Cały film nie wyśmiewa się z religii, raczej patrzy na nią w dziwny sposób. Takie całkiem niezłe Sci-Fi. Polecam.
yope
Użytkownik
#25 - Wysłana: 7 Sty 2011 00:11:25
Don't like it but found a better one:
http://watch-futurama-online.info
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 7 Sty 2011 02:14:33
yope

Takiego spambota to aż żal banować. Link zostawiam.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 20 Mar 2011 20:46:47 - Edytowany przez: Eviva
Oglądam właśnie Futuramę na SciFi Universal. Piękne nawiązania do SW i ST:
Kula Śmierci o nazwie V-Giny, zmutowany ziemski satelita, powstały ze zderzenia dwóch satelitów. I dialog:
- Co znaczy ta nazwa? Czy ktoś zna resztę liter?
- Ja nie. W dzienniku Janeway tez nic nie ma.

Zaryzykowałabym również stwierdzenie, że użyta przez Kulę zabójcza czarna maź to albo nawiązanie do X-Files, albo aluzja do czerwonej materii Abramsa.
Alucard87
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Mar 2011 01:09:32
Futurama to jedna z moich najulubieńszych serii. Naśmiewają się równo ze wszystkiego co popadnie, ale w odróżnieniu od Simpsonów, których jakoś nie potrafię strawić, czy Family Guy (to akurat obejrzałem chyba do 8 sezonu) ubierają to w kontekst całego odcinka (choć zdarzają się wstawki od czapy).

Ale najlepsze to w Futuramie są smaczki. Jak choćby w pewnym momencie, gdy są w muzeum i widać w tle głowę Katey Sagal (głos Leeli, znana także z roli Peggy Bundy). Albo powtarzalność niektórych motywów - jak obecność Nibblera w pierwszym odcinku, czy restauracja Cavern on the Green.

No i faktyczna różnorodność postaci - nie są rodziną, więc charaktery mają diametralnie różne.

Cytując Bendera: Hot Diggidy Daffodil!
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 1 Maj 2011 11:29:28
sorry, że być może dopuszczam się zaśmiecania tematu ale tekst z dzisiejszego odcinka o mutantach wymaga upamiętnienia: ,,Czy już jesteśmy ludźmi?" ,,Ja jestem w 40% kartoflem, ale to prawie to samo".
Toudi
Użytkownik
#30 - Wysłana: 1 Maj 2011 11:36:28
Dzisiejszy?
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Futurama

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!