USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / "Avatar" Jamesa Camerona
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20  »» 
Autor Wiadomość
Poklok
Użytkownik
#541 - Wysłana: 17 Lip 2010 22:11:22
Odpowiedz 
Q__

Może i jestem uprzedzony. Terminatora II widziałem ostatni raz z dziesięć lat temu, dzieckiem jeszcze będąc. Może i jest tam głębia, której wtedy nie dostrzegłem.
A może to po prostu trochę mądrzejsza i bardziej stylowa rozpierducha, w której co poniektórzy doszukują się przesłania

Picard

Picard:
Można powiedzieć, że subiektywnie ów film jest nudny, co nie oznacza, że obiektywnie nie jest on mądry, dobry i wartościowy.

"Film bardzo dobry, tylko nudny" - masz talent do aforyzmów
A w ogóle mam wrażenie, że każda dyskusja o ST XI sprowadza się do n-tego powielania napisanych już postów.
Picard
Użytkownik
#542 - Wysłana: 17 Lip 2010 23:21:37 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Poklok:
A może to po prostu trochę mądrzejsza i bardziej stylowa rozpierducha, w której co poniektórzy doszukują się przesłania

Czyli jednak implikujesz, że pewne gatunki filmu nie mogą mieć przesłania? Znaczy się, że jeśli komedia jest śmieszna, to nie może też być mądra, że w westernie są saloony i rewolwerowcy, oznacza, że taki film z natury rzeczy jest głupi?

Poklok:
"Film bardzo dobry, tylko nudny" - masz talent do aforyzmów
A w ogóle mam wrażenie, że każda dyskusja o ST XI sprowadza się do n-tego powielania napisanych już postów.

No, bo temat wogóle został już chyba wyczerpany - ile ostatecznie można rozprawiać o bezmózgim filmie akcji? Ten cały film Abramsa przypomina mi fenomen tzw. - szumnie - sagi Zmierzchu - jedni ją kochają drudzy nienawidzą, i obu ,,,dziełom" równie wiele można zarzucić. A, owszem jeśli coś mnie nudzi, to nie oznacza, że nie jest to dobre i pożyteczne. Dla przykładu zapytaj się jakiegoś dzieciaka chodzącego do szkoły czy nie nudzi go np. matematyka bądź biologia? Pewnie go one, rzeczywiście nudzą, ale gdzie byśmy dzisiaj byli bez tych dziedzin nauki?
Tina46
Użytkownik
#543 - Wysłana: 17 Lip 2010 23:24:33 - Edytowany przez: Tina46
Odpowiedz 
Eviva:
Obejrzałam te filmy i powiem tyle: może one i dobre, ale nudne i mają cholerne dłużyzny.

O STIV i STVI się nie wypowiadam bo nie oglądałam, ale mnie TMP i Gniew Khana nie nudził... no dobra, TMP momentami. Ale mimo to podobał mi się i ma u mnie 1 miejsce w rankingu.

Eviva:
może z wyjątkiem III i V, które mnie zezłościły.

A co Cię w III zezłościło jeśli można spytać?

Picard:
Dla przykładu zapytaj się jakiegoś dzieciaka chodzącego do szkoły czy nie nudzi go np. matematyka

Nudzi, a jak już zaczyna się geometria to...
Q__
Moderator
#544 - Wysłana: 18 Lip 2010 00:07:07
Odpowiedz 
Tina46

Tina46:

Nie wiem co Evivę, ale mnie totalna głupota i "zapchajdziurowatość" scenariusza podporządkowana wyłącznie "unieważnieniu" jednego z najlepszych momentów w historii ST, czyli dramatycznej śmierci Spocka z "dwójki".
Poklok
Użytkownik
#545 - Wysłana: 18 Lip 2010 00:40:30
Odpowiedz 
Picard:
Czyli jednak implikujesz, że pewne gatunki filmu nie mogą mieć przesłania? Znaczy się, że jeśli komedia jest śmieszna, to nie może też być mądra, że w westernie są saloony i rewolwerowcy, oznacza, że taki film z natury rzeczy jest głupi?

Skąd ten wniosek? Oczywiście, że nie. Rozmyślam sobie tylko o jednym, konkretnym filmie.

Picard:
No, bo temat wogóle został już chyba wyczerpany - ile ostatecznie można rozprawiać o bezmózgim filmie akcji?

Biorąc pod uwagę liczbę stron w topicu o ST XI - całkiem sporo. (Żeby nie było: imho ten film był tylko głupkowaty, a nie całkowicie bezmózgi)

Tina46:
Nudzi, a jak już zaczyna się geometria to...

Ja teraz żałuję, że nie uczyłem się matematyki. W moim liceum ten przedmiot był kompletnie olewany, z reguły pół klasy oblewało pierwszy termin klasówki i nikogo to specjalnie nie ruszało.

Q__:
Nie wiem co Evivę, ale mnie totalna głupota i "zapchajdziurowatość" scenariusza podporządkowana wyłącznie "unieważnieniu" jednego z najlepszych momentów w historii ST, czyli dramatycznej śmierci Spocka z "dwójki".

Przez to, że wiedziałem mniej więcej, o co chodzi w trójce, zakończenie ST II straciło dla mnie całą moc. Byłem nawet lekko rozbawiony, na zasadzie: nie przeżywaj, Jim, on wróci do obsady w następnym odcinku... tzn. filmie.
Tina46
Użytkownik
#546 - Wysłana: 18 Lip 2010 01:42:28
Odpowiedz 
Q__
No racja. Albo Spock umiera i go nie ożywiają, albo trzeba było go nie zabijać . No ale mnie właśnie te ożywienie Spocka zainteresowało by obejrzeć III, a potem dalsze filmy więc może jednak się na coś to przydało
Eviva
Użytkownik
#547 - Wysłana: 18 Lip 2010 09:59:58
Odpowiedz 
Tina46:

Co mnie zezłościło? To, co mnie wkurza w całym Treku, poza TOSem - totalna głupota Klingonów. W TOS przedstawiono ich jako bezwzględnych i brutalnych, ale inteligentnych przeciwników. W dalszym treku są coraz głupsi, niemal do stadium troglodyty. Nie pasuje mi to do rasy, która własnym przemysłem i własną nauką wypracowała epokę gwiezdnych lotów dalekiego zasięgu. Jeśli chodzi o meritum, tzn, ożywienie Spocka, to sie nawet z tego cieszyłam, choć nie przeszkadzało mi to widzieć, jako to niekonsekwencja i jak bardzo to jest na siłę..
Dragon
Użytkownik
#548 - Wysłana: 18 Lip 2010 11:19:48 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#549 - Wysłana: 25 Lis 2010 00:36:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
RaulC
Użytkownik
#550 - Wysłana: 25 Lis 2010 22:29:35
Odpowiedz 
Q__:
(Jest i ładna wzmianka o ST.)

Owszem. Tyle, że odnosi się jedynie do świata zbudowanego przez Gene'a Roddenberrego.
Q__
Moderator
#551 - Wysłana: 26 Lis 2010 01:49:07
Odpowiedz 
RaulC

No, w końcu to Roddenberry wzniósł fundamenty ST, następcy tylko lepiej (lub gorzej) dobudowywali to i owo. (Inna rzecz, że Dukaj podkreśla, że takie projekty wordbuildingowe są zawsze, de facto, tworem zbiorowym.)

Natomiast pozytywne jest, że Trek z pogardzanego symbolu słabizny przekształcił się na naszych oczach w powszechnie znany element czcigodnej fantastycznej klasyki (wspominają o nim, pozytywnie, Kosik, Podrzucki, znany nam skądinąd Orliński, teraz Dukaj). Pytanie tylko ile w tym zasługi samego Treka (i jego jakości), a ile pewnego spadku poziomu kina fantastycznego w minionych dekadach? (Bo na tle "Odysei...", "Blade Runnera" czy pierwszego "Solaris" Trek wypada blado, ale już na tle Emmericha z Bay'em jawi się arcydziełem...)
Joe Chip
Użytkownik
#552 - Wysłana: 9 Mar 2011 12:16:30
Odpowiedz 
Obejrzałem sobie to jeszcze raz, tym razem w wersji reżyserskiej. Równe 3 godziny trwania czyli dodano około 20 minut. Jakby tego od razu do kin nie mogli dać w takiej postaci. Przyjemna acz chwilami nudnawa bajeczka - to się nie zmienia, podobnie jak to iż "Avatara" dalej wolę bardziej niż "Titanica".
mozg_kl2
Użytkownik
#553 - Wysłana: 8 Cze 2011 07:57:33
Odpowiedz 
Gwiazda "Avatara" w filmie o wojnie w kosmosie

Sam Worthington wystąpi w filmie fantastycznonaukowym, którego realizację planuje wytwórnia Warner Bros.

Projekt nie ma na razie tytułu, na tym etapie nie ma też informacji na temat fabuły. Wiadomo jedynie, ze film będzie opowiadał o "wojnie w kosmosie".

Autorem scenariusza jest Aaron Guzikowski a produkcją filmu zajmie się Basil Iwanyk, który pracował z Worthingtonem przy "Starciu Tytanów".

Worthington pracuje obecnie na planie sequela "Starcia Tytanów", wystąpi również w dwóch kolejnych częściach "Avatara" , które James Cameron będzie kręcił równocześnie.

za hatak.pl

Dobry news dla tych. którzy myślą , że przed faza pre produkcji jest już gotowy scenariusz
mozg_kl2
Użytkownik
#554 - Wysłana: 15 Cze 2011 20:30:07
Odpowiedz 
Twórcy "Avatara" przygotują kolejne widowisko science-fiction?

20th Century Fox ma w zanadrzu projekt, do którego chciałoby zaangażować twórców "Avatara": reżysera Jamesa Camerona i aktora Sama Worthingtona.

Projekt zatytułowany jest "Myth" i w zamyśle wytwórni ma to być pełne efektownych scen akcji widowisko science-fiction. Scenariusz napisał Will Staples, który do tej pory pracował głównie nad grami z serii "Call of Duty".

Rozmowy między Foksem a Cameronem i Worthingtonem znajdują się na razie na bardzo wczesnym etapie. Ponieważ obaj panowie będą wkrótce zaangażowani w realizację dwóch sequeli "Avatara", umowa może nie dojść do skutku.

"Myth" miałby wyprodukować Lorenzo di Bonaventura ("Transformers").

za filmweb.pl

Ciekawe jaką tym razem bajke disney przerobia.
Seybr
Użytkownik
#555 - Wysłana: 15 Cze 2011 20:40:13
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Scenariusz napisał Will Staples, który do tej pory pracował głównie nad grami z serii "Call of Duty".

Oby nie napisał scenariusz pokroju CoD MW 2 czy MW3 i Black Ops. W tedy zawieję debilizmem.
mozg_kl2
Użytkownik
#556 - Wysłana: 11 Lip 2011 08:07:12
Odpowiedz 
http://filmowymokiem.blogspot.com/2011/06/avatar-n a-dvd-w-kioskach-z-magazynem.html

I tak avatar trafi pod strzechy. Choć nie chciałbym zobaczyc treka jako dodatku do gazet dla cioci kloci.
Toudi
Użytkownik
#557 - Wysłana: 11 Lip 2011 09:11:16
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Choć nie chciałbym zobaczyc treka jako dodatku do gazet dla cioci kloci.

Jedenastla zdaje się, jest już tak rozprowadzana *w kolekcji SF, czy jakoś tak).
mozg_kl2
Użytkownik
#558 - Wysłana: 11 Lip 2011 09:15:51
Odpowiedz 
Toudi:
Jedenastla zdaje się, jest już tak rozprowadzana *w kolekcji SF, czy jakoś tak).

Zgadza się ale to i tak lepsze niż dodatek do pani domu, czy gorace życie gwiazd pod kołdrą.
Toudi
Użytkownik
#559 - Wysłana: 11 Lip 2011 09:36:08
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zgadza się ale to i tak lepsze niż dodatek do pani domu, czy gorace życie gwiazd pod kołdrą.

Niekoniecznie, osobiście kupiłem COŚ w dodatku do jakiegoś kobiecego pisma, bo było normalne wydanie, w sense okładka i pudełko. A nie jak w tej kolekcji SF, że jakaś pseudo książeczka plus okładka, która bez pozostałych 20 numerów wygląda beznadziejnie...

Także to różnie bywa.
mozg_kl2
Użytkownik
#560 - Wysłana: 11 Lip 2011 09:48:10
Odpowiedz 
Toudi:
Niekoniecznie, osobiście kupiłem COŚ w dodatku do jakiegoś kobiecego pisma, bo było normalne wydanie, w sense okładka i pudełko.

Do Naj. Też ma to wydanie, poleciał wtedy do kiosku jak głupi. Tyle,ze tamto naj kosztowało 10 zł chyba, i zawierało same krzyzówki.
mozg_kl2
Użytkownik
#561 - Wysłana: 18 Lip 2011 10:03:14
Odpowiedz 
Harry Potter zaczarował Amerykanów

"Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cz. II" (reż. David Yates) - kadr z filmu
Film "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cz. II", ostatnia część sagi o przygodach młodego czarodzieja, zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u z najlepszym w historii wynikiem otwarcia.

Zamykająca serię produkcja po pierwszym weekendzie przyniosła za oceanem 169,55 miliona dolarów, wyprzedzając dotychczasowego lidera listy wszech czasów - "Mrocznego rycerza" - który w pierwszy weekend zarobił o ponad 10 milionów dolarów mniej. Niewykluczone, że z takim wynikiem "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cz. II" ma szansę zamieszać w rankingu wszech czasów. Czy pokona "Avatara"?

"Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cz. II" był wielokrotnie opisywany przez aktorów jako dynamiczny film akcji - pełen pościgów i walk - w przeciwieństwie do pierwszej części ekranizacji ostatniej książki o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Tytułowy bohater staje tym razem do ostatecznej walki z Voldemortem. W rolach głównych wystąpili Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint.

Druga i ostatnia nowość w premierowym zestawieniu Top 10 to "Kubuś i przyjaciele" (miejsce szóste z 8 milionami dolarów na koncie). Tym razem Kubuś przekręca wiadomość, którą zostawił mu Krzyś. Według misia wynika z niej, że jego przyjaciel został porwany przez tajemniczego stwora Bendezara. Dzielny Kubuś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą Krzysiowi. Animacja Disneya zarobiła osiem milionów dolarów.

1. "Harry Potter i insygnia śmierci cz. 2" - 169 milionów dolarów
2. "Transformers 3" - 21,2 miliona dolarów
2. "Szefowie wrogowie" - 17,6 miliona dolarów
3. "Zookeeper" - 12,3 miliona dolarów
5. "Auta 2" - 8,3 miliona dolarów
6. "Kubuś i przyjaciele" - 8 milionów dolarów
7. "Zła kobieta" - 5,2 miliona dolarów
8. "Larry Crowne - Uśmiech losu" - 2,6 miliona dolarów
9. "Super 8" - 1,93 miliona dolarów
10. "O północy w Paryżu" - 1,89 miliona dolarów

za onet.pl
Q__
Moderator
#562 - Wysłana: 16 Wrz 2011 11:48:57
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#563 - Wysłana: 16 Wrz 2011 12:13:37
Odpowiedz 
Q__:
"Avatar" jako bezczelna lewacka propaganda :
http://rybitzky.salon24.pl/148653,pocahontas-camer on-i-orlinski-czyli-czerwoni-w-kosmosie

Dawno takich kretyństw nie czytałem.
Ja zawsze uważałem siebie za kogoś o prawicowych poglądach. I naprawdę, nie widziałem tam jakiejś lewackiej propagandy.
Cameron ostro dementował pogłoski że chodzi mu o irak. Faktem jest że Scenariusz powstał w latach 90tych. Pierwszy szkic datowany jest na 94. Do tego już mnie naprawdę męczy teks o zżynaniu pocachontas. Głównie dlatego że Takie elementy pojawiały sie w kinie o wiele wcześniej i są raczej standardowym schematem.
mozg_kl2
Użytkownik
#564 - Wysłana: 17 Wrz 2011 11:15:32
Odpowiedz 
Dragon:
Dawno takich kretyństw nie czytałem.

Sporo w tym prawdy jest. Niestety. Cameron w swoim film propaguje, jawny anty militaryzm, kochanie matki natury roślinek (a nawet kochanie się ze zwierzętami). Wojsko jest złe, firmy są złe. Przecieżto wypisz wymaluj, hasła lewackiego ruchu hipisowskiego z czasów wojny w wietnamie.

Dragon:
Cameron ostro dementował pogłoski że chodzi mu o irak.

Oceniamy to co wyszło, a jak wyszło to wszyscy widzą.

Dragon:
Do tego już mnie naprawdę męczy teks o zżynaniu pocachontas. Głównie dlatego że Takie elementy pojawiały sie w kinie o wiele wcześniej i są raczej standardowym schematem.

Tyle, żę jak pojawiały sie wcześniej to nikt nie wmawiał nam , ze film jest dziełem wszechczasów w gatunku sf.
Q__
Moderator
#565 - Wysłana: 17 Wrz 2011 11:24:19
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Przecieżto wypisz wymaluj, hasła lewackiego ruchu hipisowskiego z czasów wojny w wietnamie.

Dziwnie pokrewne hasłom Treka-ery-Roddenberry'ego .
mozg_kl2
Użytkownik
#566 - Wysłana: 17 Wrz 2011 11:35:05
Odpowiedz 
Q__:
Dziwnie pokrewne hasłom Treka-ery-Roddenberry'ego .

Nie bardzo teraz rozumiem Twoja wrzutkę? GR nigdy nie krył się, ze jego wizja jest mocno lewicująca, a nawet komunistyczna w późniejszych, schyłkowych czasach. Brak pieniędzy, wszystko dostęne, wszystko równo itp. Zresztą Trek by GD to taka mieszanka komunizmu gospodarczego i faszyzmu społecznego.
Dragon
Użytkownik
#567 - Wysłana: 17 Wrz 2011 22:25:15
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Sporo w tym prawdy jest. Niestety. Cameron w swoim film propaguje, jawny anty militaryzm, kochanie matki natury roślinek (a nawet kochanie się ze zwierzętami). Wojsko jest złe, firmy są złe. Przecieżto wypisz wymaluj, hasła lewackiego ruchu hipisowskiego z czasów wojny w wietnamie.

Co jest złego w krytykowaniu niewłaściwego użycia siły? Mi sie to przesłanie podobało, pomimo że nie lubię hipisów. Do tego Cameron chętnie umieszcza wojskowych jako głównych bohaterów.

Ale dlaczego nie podoba ci się krytyka rabunkowej wojny i "lubienia drzewek"
Ja lubie drzewka, mam och dużo koło domu.
mozg_kl2
Użytkownik
#568 - Wysłana: 17 Wrz 2011 22:41:16
Odpowiedz 
Dragon:
Do tego Cameron chętnie umieszcza wojskowych jako głównych bohaterów.

Tyle, że wojskowi w Avatarze są bardoz płascy i komiksowi. Z załozenia żołnierz drze gębe, śpi ze swoim gnatem, i jedyny argument jaki używa to argument siły.
Dragon
Użytkownik
#569 - Wysłana: 17 Wrz 2011 22:46:56 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Tyle, że wojskowi w Avatarze są bardoz płascy i komiksowi. Z załozenia żołnierz drze gębe, śpi ze swoim gnatem, i jedyny argument jaki używa to argument siły.

Taaaa... Np główny bohater, sparaliżowany marine. Też ciągle śpi i drze morde.

Nie myl słowa wojskowy z najemnik. To byli najemnicy, nikt ich nie zmuszał, robią to dla zysku, jak wszyscy najemnicy.
mozg_kl2
Użytkownik
#570 - Wysłana: 17 Wrz 2011 22:57:59
Odpowiedz 
Dragon:
Taaaa... Np główny bohater, sparaliżowany marine. Też ciągle śpi i drze morde.

Nic nie mówiłem o ciągłym spaniu, to raz. Dwa główny bohater ślepo wykonuje rozkazy swojego przełożonego, do momentu kiedy nie zakochał się w Pokahontaz i nie zaczął kochać z koniem.

Dragon:
wojskowy z najemnik.

Najemnicy to byli wojskowi. To, że zarabiają na wojnie nie zmienia ich w ludzi bez kodeksu moralnego i etycznego. Polecam powiesc Psy wojny o najemnikach. Zreszta pułkownik Quartich jest tak przerysowany, żę aż boli naprawde. Nawet w filmach Bay-a wojskowy są bardziej normalni.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / "Avatar" Jamesa Camerona

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!