USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / "Avatar" Jamesa Camerona
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  16  17  18  19  20  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 25 Cze 2009 00:43:27
Odpowiedz 
Produkcja wyczekiwana, obrosła legendami, słynna. A przy tym trochę "trekowata" (humanoidalni Obcy, Zoe Saldana). Co prawda jeszcze nie weszła nawet na ekrany, ale (IMHO) zasługuje w końcu na osobny temat.

Tym razem ujawniono widoczki z filmu:
http://esensja.pl/film/wiesci/tekst.html?id=7747

A tu pisałem o nim wcześniej:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=72&page=1#msg135467
Data
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Cze 2009 10:28:54
Odpowiedz 
Dawno już nie było filmu Camerona, a z tego co czytałem film zapowiada się obiecująco. W końcu parę lat produkcji i obmyślania scenariusza powinno przynieść pozytywne skutki. Znając reżysera zaskoczy nas jakąś nową technologią użytą w filmie.
Mav
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Cze 2009 13:29:17 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Szkoda, że Cameron tak się zawiesił po Titanicu. Jestem bardzo ciekaw jak tam jego forma... to może być naprawdę genialny film. Co do tych wizerunków obcych to były to podobno fake, naszczeście
Dragon
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Cze 2009 14:51:57
Odpowiedz 
Q__
Ech, ubiegłeś mnie, miałem założyć temat, ale dzięki temu będzie on popularny,
No cóż, jako wyznawca Camerona czekam na ten film odkąd o nim usłyszałem.

Mav
Wszystkie wizerunki obcych były fałszywe, znamy wygląd mechów i kilka szkiców koncepcyjnych.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 25 Cze 2009 15:17:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nieladnie tak mówić, ale zdaje mi się, że "Avatar" może przebić naszą "jedenastkę" w rankingu na fantastyczny przebój roku.

(A, że Obcy fałszywi, tom odżył, bo ich wygląd wydawał mi się najsłabszym punktem filmu.)
Mav
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Sier 2009 13:27:38 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Pojawił się nowy plakat przedstawiajacy obcego z filmu... żenada. Jednak te śmieszne grafiki, które miały być fałszywe okazały się dość podobne Ta wielka zasłona tajemnicy też mnie już zaczyna denerwować,

Plakat
http://www.filmweb.pl/Zoe+Saldana+na+plakacie+%22A vatara%22+Camerona,News,id=53409

Tutaj te niby wielce nieprawdziwe grafiki koncepcyjne
http://www.filmweb.pl/Zobacz+kosmit%C3%B3w+z+%22Av atara%22+Jamesa+Camerona,News,id=47695

Uwielbiam filmy Camerona, ale ten plakat mnie zawiódł. Po takim człowieku spodziewałem się czegoś ambitniejszego, a nie obcych z podrzędnego odcinka Star Treka.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 4 Sier 2009 15:15:02
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Uwielbiam filmy Camerona, ale ten plakat mnie zawiódł. Po takim człowieku spodziewałem się czegoś ambitniejszego

Może to przez to, że "Titanica" przedtem kręcił?
Mav
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Sier 2009 16:49:09 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Może to przez to, że "Titanica" przedtem kręcił?

Hmmm żebyś z tym Titanikiem nie wykrakał. Może ten komandos zakocha się w tej z okładki i razem będą uciekać z rozbitego okrętu kosmicznego? :P Może ten Titanic go za bardzo rozczulił? W każdym razie ten film taki interesujący już dla mnie nie jest.
Dragon
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Sier 2009 08:05:04
Odpowiedz 
Jak wszystko pójdzie dobrze to do końca miesiąca zobaczymy pierwsze fragmenty.
http://www.filmweb.pl/Warszawa+Zobacz+z+nami+fragm enty+%22Avatara%22!,News,id=53646
Dragon
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Sier 2009 16:28:23
Odpowiedz 
Pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu!

Mav
Użytkownik
#11 - Wysłana: 20 Sier 2009 16:32:17 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Nowe zdjęcia i zwiastun. Dla mnie... efekty dno... obcy przekomiczne dno... ogólnie dno! dno! i jeszcze raz dno panie Cameron!!!

http://www.filmweb.pl/Pi%C4%99%C4%87+nowych+zdj%C4 %99%C4%87+z+%22Avatara%22+Jamesa+Camerona,News,id= 53789
Mav
Użytkownik
#12 - Wysłana: 21 Sier 2009 14:49:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Oglądałem drugi raz trailer i nie mogę się nadziwić, że z tym czymś miał coś wspólnego James Cameron Niewiadomo czy się śmiać czy płakać. Spodziewałem się naprawdę czegoś konkretnego, a tu katastrofa. Główny bohater jeździ na wózku, co źle świadczy o medycynie w przyszłości. Obcy wyglądają jak z jakiegoś śmiesznego pseudo fantasy, a nie z dobrego s-f. Jak się uśmiechają, wskakują na te swoje ptaszki, strzelają z łuku i całują na końcu to aż po prostu mnie skręca. Efekty miały być takie niesamowite (300 milionów budżetu?), a wyglądają jak z trailera najnowszej gry komputerowej, są sztuczne, sterylne i nienaturalne. Generalnie Cameron upadł niestety.
fluor
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Sier 2009 15:34:00
Odpowiedz 
Dla Warszawiaków last minute.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 22 Sier 2009 00:42:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
obcy przekomiczne dno... ogólnie dno! dno! i jeszcze raz dno panie Cameron!!!

Mav:
Efekty miały być takie niesamowite (300 milionów budżetu?), a wyglądają jak z trailera najnowszej gry komputerowej, są sztuczne, sterylne i nienaturalne. Generalnie Cameron upadł niestety.

Prawda. Jak na Camerona DNO, ale nie oszukujmy się. Gdyby ten sam film dostał logo ST mówilibyśmy "arcydzieło", bo do humanoidów Trek nas przyzwyczaił, a technologie i obcoplanetarna fauna jednak ciekawsze niż w Treku .

EDIT:
Nowa BSG, ST XI, "Moon", "Avatar", "Cargo", "Pandorum", "Wieczna wojna". Czy to nie wygląda jak renesans "kosmicznej" SF?
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 24 Sier 2009 18:40:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tak mnie naszło: czy nie zauważyliście, że to co wiemy o "Avatarze" b. przypomina fabułę INS?

W obu wypadkach mamy idylliczną tubylczą społeczność rodem z bajki/fantasy. W obu wypadkach chce zawłaszczyć ich dom bardziej rozwinięta cywilizacja tu "Ziemniaki", tam Fedki. W obu wreszcie przypadkach przedstawiciel najeźdźców buntuje się przeciw swoim w imię ideałów, i zakochuje w tubylce. (A tak wogóle to ten scenariusz jest znacznie starszy, więc jeszcze bardziej oklepany - trafiał się w literackiej SF +/- od połowy XX wieku. Cytując "Fantastykę i Futurologię": "Może tym, kto umie się dogadać z tubylcami, jest humanista — np. etnolog, współczujący im i przez to zmuszony walczyć na dwa fronty: trudności ma zrazu nie tylko z krajowcami, ale często ze swą 'generalską' zwierzchnością. Czasem osobnik ten nawet przegrywa walkę Ziemian o skarby, ale to dlatego, że przechodzi na stronę tuziemców: uznaje ich racje za dobre, a ludzkie — za złe. Czasem okazuje się wręcz aktywnym zdrajcą ziemskich konkwistadorów’, bo staje na czele tubylczych wojsk i daje im broń ziemską, by odeprzeć mogły najeźdźców." Przy czym schemat ten okraszono - i u Camerona, i u startrekowych epigonów-chałturników - wątkiem romansowym a'la "Księżniczka Marsa nie przymierzając.)

Ale to nie koniec... Jak dotąd widze bowiem u Camerona schemat na schemacie - sam pomysł tytułowych Avatarów to prosta powtórka z opowiadania "Call me Joe" P. Andersona. Watek space marines też jakby nienowy. Co to Mistrz Lem mówił o zastoju wyobraźni?

(Czytałem też jednak, że R. Scott i S. Soderbergh kumpla chwalili, więc wstrzymam się z oceną tej kosmicznej love story do premiery. Łudzę się bowiem, że jakimś cudem to co wygląda jak kicz - w stylu najgorszych tradycji Treka zresztą - okaże się świadomym chwytem reżyserskim. Choć - prawdę rzekłszy - Scott ostatnio sam tak chałturzył, że na "Wieczną wojnę" czekam także bez entuzjazmu, więc nie wiem na ile poważnie traktować pochwały tego - niegdyś genialnego - twórcy.)
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Paź 2009 23:57:13
Odpowiedz 
Parę fotek:
http://esensja.pl/film/wiesci/tekst.html?id=8265
(Zwracam uwagę, że w opisie mowa jest już wprost o "futurystycznej baśni".)
Jo_anka
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Paź 2009 00:13:14 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Mav

"Avatar" wymaga ekranu 3D - w dwóch wymiarach wszystkie zapowiedzi będą sprawiać tandetne wrażenie.

Sądząc na podstawie wypowiedzi Camerona, to "Avatar" może okazać się równie rewolucyjny w zakresie techniki filmowej, jak były Gwiezdne Wojny na tle sobie wpółczesnej kinematografii.

Może to nawet prekursor holokabin?...
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 5 Paź 2009 00:31:54
Odpowiedz 
Jo_anka

Jo_anka:
Sądząc na podstawie wypowiedzi Camerona, to "Avatar" może okazać się równie rewolucyjny w zakresie efektów specjalnych, jak były Gwiezdne Wojny na tle sobie wpółczesnej kinematografii.

Co ja pocznę, że techniczne "fajerwerki" przestały mnie podniecać gdzieś na etapie "Terminatora 2"...
Jo_anka
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Paź 2009 00:38:43 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Q__:
Co ja pocznę, że techniczne "fajerwerki" przestały mnie podniecać gdzieś na etapie "Terminatora 2"...

Bo się opatrzyły aż do znudzenia!

Ale bardzo dobrze pamiętam, jakim 'knock out'em były Gwiezdne Wojny, a i "Avatar" może wnieść sztukę filmową na zupełnie nowy poziom.
Zobaczymy!...
biter
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Paź 2009 13:45:35
Odpowiedz 
Q__:

i własnie dlatego oglądam kino klasy B bo wiem kiedy to co pokazuja to efekty specjalne a kiedy realna sprawa to raz, a dwa o wiele bardziej podobają mi sie kameralne filmy sci-Fi. takie z niewielnik bądź średnim finansem ale za to z ciekawym klimatem.
Ostatnio jak sobie wyobrażałem jak powinien wyglądac nowy Obcy taki moich marzeń to doszedłem do wniosku że akcja powinna dziac się w jakis starych obroścniętych glonami kanałach i tyle, zero statków kosmicznych planet wielkich walk.

Chętnie obejrzę Avatar ale tak z przekory, im ktoś bardziej psioczy na film tym większą robi mi na niego ochotę
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 29 Paź 2009 21:00:04
Odpowiedz 
Leila
Użytkownik
#22 - Wysłana: 29 Paź 2009 21:05:32
Odpowiedz 
Cóż, szkoda, że u nas będzie można go zobaczyć dopiero w 2010, bo raczej nie wcześniej...
Sh1eldeR
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Lis 2009 23:03:34
Odpowiedz 
I kolejny, najbardziej rozbudowany (3 min 26 sek) i najwięcej mówiący trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=2LQkTQ1foSU

Wizualnie prezentuje się bardzo ładnie. Nie -- jest w nim po prostu sporo... piękna. Nie chodzi o sam realizm, bo ten na trailerach jest dyskusyjny (tak naprawdę będzie to można ocenić dopiero w kinie). Chodzi o barwy i kształty, które widać na ekranie. Przyjemność dla oka. Parę bardzo fajnych designów. Widać, że na sam projekt świata poświęcono sporo uwagi.

A propos -- zwraca uwagę muzyka z "Wyspy". Ciekawe czemu tak blisko premiery nie wstawili do trailera muzyki filmowej?

Po samym trailerze zastanawia mnie też, jakim cudem obcy będą w stanie walczyć w miarę na równi z kanonierkami i ciężkim sprzętem. Mam nadzieję, że akcje będą trochę lepsze i poważniejsze niż podczas walk Imperium z Ewokami (która najlepszego wrażenia na mnie nie zrobiła). Wierzę jednak, że Cameron pod tym względem nie zawiedzie.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 9 Lis 2009 22:26:39
Odpowiedz 
Powstała już Avatar Wiki:
http://james-camerons-avatar.wikia.com/
Scimitar
Użytkownik
#25 - Wysłana: 11 Lis 2009 02:56:38
Odpowiedz 
Po przeczytaniu kilku recenzji na temat (a słyszałem że do stworzenia filmu zaprzęgnięto całkiem pokaźny sztab ludzi odpowiedzialnych za naukową stronę + stworzono nowy język itd) i trailerze, zapowiada się całkiem niezły film - jeden z niewielu na których premierę oczekuję...
Mam tylko nadzieję, że nie skończy się jak zwykle na efektach specjalnych i krajobrazach (które są jak dla mnie niesamowite).
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 25 Lis 2009 10:20:26
Odpowiedz 
Mav:
Nowe zdjęcia i zwiastun. Dla mnie... efekty dno... obcy przekomiczne dno... ogólnie dno! dno! i jeszcze raz dno panie Cameron!!!

Spokojnie, przecież to tylko zwiastun nie pamiętasz: nie oceniaj książki po okładce itp,,itd. A na serio: obcy wyglądają rzeczywiście prześmiesznie, cała nadzieja, w tym, że treść filmu to wynagrodzi - gdy tylko podniosę się z grypy, wybieram się na to do kina. Oczywiście podzielę się spostrzeżeniami...
Madame Picard
Moderator
#27 - Wysłana: 25 Lis 2009 12:45:25
Odpowiedz 
Picard:
gdy tylko podniosę się z grypy, wybieram się na to do kina.

To poważna ta grypa, skoro masz zamiar chorować jeszcze miesiąc... Premiera filmu jest jakoś pod koniec grudnia, zdaje się...
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 25 Lis 2009 13:27:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
A na serio: obcy wyglądają rzeczywiście prześmiesznie, cała nadzieja, w tym, że treść filmu to wynagrodzi - gdy tylko podniosę się z grypy, wybieram się na to do kina.

Ciekawe, ST XI skreśliłeś już po trailerze. "Avatara" bronisz. Skad taka dwoistość?

ps. zdrowia życzę

EDIT:
Świat "Avatara" oczami Stephena Langa, (a raczej pułkownika Milesa Quaritcha):
http://www.youtube.com/watch?v=qrzOUA3z9vA
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 27 Lis 2009 09:47:42 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Madame Picard:
o poważna ta grypa, skoro masz zamiar chorować jeszcze miesiąc... Premiera filmu jest jakoś pod koniec grudnia, zdaje się...

Dziwne bo ja już w swoim kinie widziałem plakat tego filmu - falstart?

Q__:
Ciekawe, ST XI skreśliłeś już po trailerze. "Avatara" bronisz. Skad taka dwoistość?

Gdzie ja bronie tego filmu? Śmieje się tylko z tego co robi Mav - bo robi identycznie to samo co ja względem filmu Abramsa. Zresztą jego argumenty nie są aż takie poważne - do kiczowatych obcych kino zdążyło nas już przyzwyczaić - i nawet się z nimi zgadzam, przy czym mam nadzieje, że treść filmu i jego przesłanie wynagrodzi wspomniane mankamenty. Tego czego się właśnie obawiam to tego żeby treść nie przypominała zbytnio ST:INS , żeby konflikt cywilizacji miał tu sens. Cieszy mnie, że ktoś w końcu przedstawi na ekranie wizje ludzkiej inwazji na biednych obcych - tego chyba jeszcze nie grali? A wracając do tych obcych: to rzeczywiście nie wiem czemu wyglądają tak sztucznie: ludzie, maszyny i krajobrazy są jak żywi - chodź to tylko komputerowe animacje - podczas gdy Navi wygląda jak postacie z kreskówki. Mimo to mam nadzieje, że film mnie nie zawiedzie, i że Cameron zrehabilituje się nim po łzawo - kiczowatym Titanicu.

A czuje się już dużo lepiej - jeno kaszel pozostał...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 27 Lis 2009 11:33:20
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Cieszy mnie, że ktoś w końcu przedstawi na ekranie wizje ludzkiej inwazji na biednych obcych - tego chyba jeszcze nie grali?

W literaturze aż nazbyt często: "Mroczne lata świetlne" Aldissa, "Taniec Słońca" Silverberga, "Droga Krzyża i Smoka" oraz "... nie wolno zabijać człowieka" Martina, "Bill, bohater Galaktyki" Harrisona, ileś wcześniejszych opowiadań wspominanych przez Lema w "Fantastyce i futurologii"; do tego dochdzi wzmianak w "Hyperionie" Simmonsa o tym co Hegemonia robiła z Obcymi.

Picard:
że Cameron zrehabilituje się nim po łzawo - kiczowatym Titanicu.

Kiedy w "Titanicu" podobało mi się wszystko... poza fabułą :].
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  16  17  18  19  20  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / "Avatar" Jamesa Camerona

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!