USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's
 Strona:  ««  1  2  3  ...  69  70  71  72  73  74  75 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#2221 - Wysłana: 15 Maj 2019 19:31:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Leć na raty

Dobra, już obejrzałem, miałem akurat chwilkę... Ogólne wrażenie? Rzecz b. w stylu lat '90 (patrząc na nią ma się wrażenie obcowania z komiksami z tamtej dekady, ale i z wczesnymi, powstałymi wówczas filmami superbohaterskimi), choć z drobnym powiewem MCU (do sceny ponapisowej włącznie). Pochwalić można inteligentne pogranie z (irytującym) schematem, że superherosi najpierw biją, potem zadają pytania (który w pierwszej połowie jest tu logicznie uzasadniony, w drugiej - odwrócowy). Jeśli czegoś miałbym się czepić, to tego, że CGI czasem wyglądają tanio*. No i faktu, że Rage nie miała okazji w finalnej walce użyć swoich włosów (choć zdaje się, iż to ostatnie wynika z tego, że Ninjak wstrzyknął w/w coś hamującego jej zdolności, czyli i tu gładko się wykręcili).
I jeszcze słówko o bohaterach: są chyba w miarę wiernym odbiciem rysowanych oryginałów, acz brak im szczególnej ekranowej charyzmy (ale pierwowzory to też druga liga, więc...).
Podsumowując: sympatyczna błahostka, jak większość przedstawicieli tytułowej konwencji. Z tym, że więcej fizycznej naparzanki, a mniej efektów, niż u Marvelowców**.

* Co jednak nie dziwi przy ogólnej niskobudżetowości.

** Co jw.
MarcinK
Użytkownik
#2222 - Wysłana: 15 Maj 2019 21:03:48 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
patrząc na nią ma się wrażenie obcowania z komiksami z tamtej dekady

Bez przesady do potworków pokroju Maximum Carrnage temu daleko

Q__:
tamtej dekady, ale i z wczesnymi, powstałymi wówczas filmami superbohaterskimi

Ja bym jeszcze wspomniał Zimowego Żołnierza, który również bardziej czerpie z tamtej stylistyki niż współczesnego Marvelizmu

Q__:
Jeśli czegoś miałbym się czepić, to tego, że CGI czasem wyglądają tanio

Ja tak całkiem na siłę czepię się tego ze X-O Manowar z twarzy za bardzo Starlorda przypomina. Mogli by dać tego aktora do następnych Strażników i nikt by nie zauważył

Od czasów Logana tak przyjemnie mi się nie oglądało komiksowego filmu

A i jeszcze warto odnotować scenę w windzie którą postrzegam jako nawiązanie do Spideya2
https://www.youtube.com/watch?v=XbxkbODih24

ps.
https://www.youtube.com/watch?v=NIs6nDvIydo
Q__
Moderator
#2223 - Wysłana: 15 Maj 2019 21:17:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Bez przesady do potworków pokroju Maximum Carrnage temu daleko

Mówię o tych lepszych (np. wydawanych przez TM-Semic w serii X-Men).

MarcinK:
Ja bym jeszcze wspomniał Zimowego Żołnierza, który również bardziej czerpie z tamtej stylistyki niż współczesnego Marvelizmu

Nie pochlebiajmy "Ninjakowi..." aż tak. Tam była dość bogata (jak na konwencję) warstwa znaczeniowa, tu mamy tylko fajne mordobicie.

MarcinK:
ps.

Prostackie, ale...
MarcinK
Użytkownik
#2224 - Wysłana: 15 Maj 2019 21:22:25
Odpowiedz 
Q__:
Nie pochlebiajmy "Ninjakowi..." aż tak. Tam była dość bogata (jak na konwencję) warstwa znaczeniowa, tu mamy tylko fajne mordobicie.

Ale właśnie Zimowemu w kwestii mordobicia bliżej do Ninjaka czy Blade;a niż do reszty MCU
Q__
Moderator
#2225 - Wysłana: 15 Maj 2019 21:25:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

W zakresie reżyserii scen akcji - zgoda.

ps. Skoro o filmowych przygodach CA mowa... Z innej beczki... Powspominajmy:
http://www.youtube.com/watch?v=VePcGrfF3Hs
 Strona:  ««  1  2  3  ...  69  70  71  72  73  74  75 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!