USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's
 Strona:  ««  1  2  ...  66  67  68  69  70  ...  81  82  »» 
Autor Wiadomość
Pleiades
Użytkownik
#2011 - Wysłana: 21 Sier 2018 15:19:08
Odpowiedz 
Q__:
Jak zwały się (i wyglądały) pozostałe dwie?

Sailor Zeta Reticuli oraz Sailor Dune (ta druga była miłośniczką Herberta). Obrazków ich nie posiadam, chociaż kiedyś się chyba także rysowały.
Z pierwszą przyjaźnie się do dzisiaj, z drugą kontakt mi się urwał kilkanaście lat temu. Chociaż kto wie, może kiedyś ją odnajdę - była też fanką Star Treka, głównie Spocka i ma także vulkańskie alter ego
Ech, różni ciekawi ludzie przewijają się w naszych życiach, czasami po latach można ich spotkać ponownie, tak jak to miało miejsce ze mną i Dreamwebem

Q__:
To przypuszczałem... (Nawiasem: znacznie bardziej podoba mi się Twoja maniera nazewnicza - sięganie po konkretne astronomiczne miana

To chyba głównie za sprawą internetu (gdzieś tak rok 1997-1998 dużo stron o Sailor Moon przeglądałam), gdzie właśnie najczęściej takich okresleń się używało. Inner Senshi - wszystkie Sailorki od Merkurego do Jowisza włącznie, Outer to były Sailor Saturn, Uranus, Neptune i Pluto.
Kto by przypuszczał wtedy, że teraz Pluton nawet planetą przestał być - biedna Setsuna, zepchnięta na margines ;)
Q__
Moderator
#2012 - Wysłana: 21 Sier 2018 15:27:32
Odpowiedz 
Pleiades

Pleiades:
Sailor Zeta Reticuli

Niech zgadnę: nawiązanie do sprawy Hillów?

Pleiades:
Sailor Dune (ta druga była miłośniczką Herberta)

I tym samym "trochę" się z maniery nazewniczej wyłamywała.

No to jednak Twoja Sailorka była najlepiej nazwana...

Pleiades:
Outer to były Sailor Saturn, Uranus, Neptune i Pluto

Uuups, ja miałem na myśli Sailor Stars (Maker, Healer, Fighter*).

* Których imiona/funkcje, jak tak teraz o nich myślę, kojarzą się z hinduistyczną Trimurti (Brahmą, Wisznu i Śiwą).
mozg_kl2
Użytkownik
#2013 - Wysłana: 25 Sier 2018 10:20:50 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2014 - Wysłana: 26 Sier 2018 09:08:42
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
czy-pierwsza-faza-mc u-nadal-sie-broni

W skrócie: "Iron Man" daje radę do dziś...
mozg_kl2
Użytkownik
#2015 - Wysłana: 5 Wrz 2018 18:52:09
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2016 - Wysłana: 5 Wrz 2018 19:01:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
captain-marvel-zd jecie

Zasadniczo wygląda jak w komiksach.

ps. A propos:
https://screenrant.com/captain-marvel-costumes-com ics/
Dreamweb
Użytkownik
#2017 - Wysłana: 6 Wrz 2018 09:12:59
Odpowiedz 
Q__:
ps. A propos:

Ciekawy artykuł mają też o X-Men Dark Phoenix i The New Mutants - że niby te filmy są spisane na straty jeszcze przed premierą:

https://screenrant.com/xmen-dark-phoenix-new-mutan ts-irrelivant/

Fakt, że powstają w dziwnym momencie... A właściwie odwrotnie - przejęcie przez Disneya nastąpiło w czasie ich powstawania... I teraz nie za bardzo wiadomo co z tym fantem zrobić...
Q__
Moderator
#2018 - Wysłana: 6 Wrz 2018 14:41:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ciekawy artykuł mają też o X-Men Dark Phoenix i The New Mutants - że niby te filmy są spisane na straty jeszcze przed premierą

Ktoś już linkował coś na ten temat, z tego, co pamiętam...

EDIT:
mozg_kl był tym ktosiem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3247&page=18#msg328263

Dreamweb:
I teraz nie za bardzo wiadomo co z tym fantem zrobić...

Jak to co? Dorzucić (najlepiej, tradycyjnie, po napisach) dokrętkowe sceny szykujące grunt pod scalenie X-verse z MCU...
Dreamweb
Użytkownik
#2019 - Wysłana: 6 Wrz 2018 20:04:15
Odpowiedz 
Q__:
Ktoś już linkował coś na ten temat, z tego, co pamiętam...

Ale tam jednak trochę inne zarzuty tym filmom stawiano.

Q__:
Jak to co? Dorzucić (najlepiej, tradycyjnie, po napisach) dokrętkowe sceny szykujące grunt pod scalenie X-verse z MCU...

Najgorsze jest to, że takie scalenie jest nieuniknione (czy to z nowymi, czy starymi aktorami), ale wcale a wcale na nie nie czekam - X-Men jednak tworzyli swoją odrębną jakość, teraz staną się częścią disneyowo-marvelowej masy.
Q__
Moderator
#2020 - Wysłana: 6 Wrz 2018 20:44:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
wcale a wcale na nie nie czekam - X-Men jednak tworzyli swoją odrębną jakość, teraz staną się częścią disneyowo-marvelowej masy.

Ja na to bardzo czekałem w erze najlepszych filmów Raimiego i Singera. Dziś, kiedy będzie to oznaczać połączenie smutnych szczątków (bo tym jest - IMHO - X-verse w obecnym stanie) z rozrywkową papką (MCU), też jest mi to dość obojętne. (Choć wolałbym by X-Men przy tym scalaniu nie reBootowali. To mi jeszcze nie zobojętniało, pewne przez wzgląd na Stewarta i Jackmana.)
Dreamweb
Użytkownik
#2021 - Wysłana: 6 Wrz 2018 20:53:23
Odpowiedz 
Q__:
smutnych szczątków (bo tym jest - IMHO - X-verse w obecnym stanie

Pewnie tak, choć po cichu liczę, że z Dark Phoenix jednak coś wykrzesają (choć na logikę nie ma na to większych szans).

Q__:
To mi jeszcze nie zobojętniało, pewne przez wzgląd na Stewarta i Jackmana.

Z których obaj już zrezygnowali (choć nigdy nie mów nigdy ).
Doctor_Who
Użytkownik
#2022 - Wysłana: 7 Wrz 2018 14:25:47
Odpowiedz 
Tak apropos naszej dyskusji o Dragon Ballu...

Jak DBZ zainspirowało twórców Człowieka ze Stali:

https://comicbook.com/anime/2018/06/04/dragon-ball -dceu-man-of-steel-batman-superman-anime/

Swoją drogą Toriyama zapewne zainspirował się fabułą Supermana II przy tworzeniu pary Vegeta-Nappa. Zobaczmy: rodacy bohatera przybywający na Ziemię z destrukcyjnymi zamiarami. Zod niższy, inteligentny, o wysokiej mocy i randze (w kreacji Terence Stampa z charakterystycznymi zakolami) i Non, większy osiłek, ale rozumem zbytnio nie grzeszący (w filmie niemy, Nappa o wiele bardziej wygadany był).
Q__
Moderator
#2023 - Wysłana: 7 Wrz 2018 22:59:06
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
choć nigdy nie mów nigdy

Na co znów ja po cichu liczę...

Doctor_Who

Doctor_Who:
DBZ zainspirowało twórców Człowieka ze Stali:

Chętnie zobaczyłbym jakieś porównania poklatkowe (w stylu tego zastawiającego początek "Poszukiwaczy..." i barksowe "The Seven Cities of Cibola")...
mozg_kl2
Użytkownik
#2024 - Wysłana: 8 Wrz 2018 08:43:48
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2025 - Wysłana: 8 Wrz 2018 09:38:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
starforce

Dodatkowe info a propos:
http://en.wikipedia.org/wiki/Starforce
http://marvel.wikia.com/wiki/Starforce_(Earth-616)
https://comicvine.gamespot.com/starforce/4060-4298 4/

ps. Przechodząc na chwilę od Marvela do DC... Słynna scena z STAS "World's Finest"*, przez wielu fanów uważanego za lepszą (i starszą) wersję BvS:
http://www.youtube.com/watch?v=4l5RK4MSL-o

Najzabawniejszy (i b. trafny) versusowy komentarz:

Throws Superman at a table, exposes him to Kryptonite, discovers his identity, and gets Lois to fall for him? I think we can consider Batman the official winner.

* http://dcau.wikia.com/wiki/World's_Finest
mozg_kl2
Użytkownik
#2026 - Wysłana: 15 Wrz 2018 11:58:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2027 - Wysłana: 15 Wrz 2018 14:54:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
mcu-wita-captain-mar vel-kim-jest-najpotezniejsza-z-avengers

Ciekawa historia. Z jednej strony mamy tytuł wymyślony (i zastrzeżony) by DC na złość zrobić. Z drugiej - bohaterkę, która z drugiego szeregu, przez dość przypadkowe, kontrowersyjne, a często i rozpaczliwe, ruchy scenarzystów dochodzi do znaczenia i staje się tego tytułu twarzą (gdzie widać zarazem działanie w praktyce starej marvelowskiej zasady - nie moce się liczą, a czynnik ludzki).
Przy czym jednak ton artykułu wydaje się zbyt hagiograficzny, bo wszak Carol do IGN-owskiego Top 100 się nie załapała (choćby dlatego, że za Captaina ledwo od 6 lat robi). Cóż, pewno film umocni jej pozycję (tak, jak to z Tonym Starkiem było).
MarcinK
Użytkownik
#2028 - Wysłana: 18 Wrz 2018 16:31:54
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2029 - Wysłana: 18 Wrz 2018 16:59:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kapitan Marve

Trudno ocenić... Jest przyzwoita jakość (poza nadmiarem CGI na końcu), jest nostalgia za ejtisami (wypożyczalnia video!), jest szczypta kontrowersji (scena walenia staruszki - pewnie zamaskowanego Skrulla albo coś - po buzi), jest trochę feminizmu/girlpowera (z czym dziwnie gryzie się to, że z offu głownie faceci gadają), jest sprawiająca sympatyczne wrażenie bohaterka, ale nie umiem się konkretniej wypowiedzieć, bo Captain Marvel to była dla mnie raczej Monica (która okazjonalnie pojawiała się w komiksach TM-Semic), niż Carol (która mignęła w nich również)... Znaczy: nie mam zdania (choć chyba szykuje się niezgorsze widowisko), może sięgnę po komiksy by je sobie wyrobić...

ps. Drobna ciekawostka, skoro miano Captain Marvel padło:
https://comicbook.com/marvel/2018/02/21/infinity-c ountdown-prime-captain-marvel-shazam-easter-eggs/
MarcinK
Użytkownik
#2030 - Wysłana: 18 Wrz 2018 18:10:35
Odpowiedz 
Q__
A głowna jest?
Q__
Moderator
#2031 - Wysłana: 18 Wrz 2018 22:45:00
Odpowiedz 
MarcinK

Dałem, a co tam...
mozg_kl2
Użytkownik
#2032 - Wysłana: 20 Wrz 2018 20:43:07
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2033 - Wysłana: 20 Wrz 2018 20:49:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
avengers-i-x-men- w-jednym-uniwersum

Czyli wygląda na to, że jednak zjednoczenie (nie restart)? Jeśli się to potwierdzi - cieszę się...
Dreamweb
Użytkownik
#2034 - Wysłana: 20 Wrz 2018 22:20:48
Odpowiedz 
Q__:
wygląda na to, że jednak zjednoczenie

Trudno powiedzieć. Takie to ogólnikowe strasznie. X-Men osobno mieli jednak jakąś wyższą jakość. Boję się że będą równani w dół.
Q__
Moderator
#2035 - Wysłana: 20 Wrz 2018 22:35:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
X-Men osobno mieli jednak jakąś wyższą jakość.

W pierwszych dwu filmach. Ostatnio ten cykl za własnym ogonem gonił* (i nie wiem czy nie miał fabuł słabszych niż wynosi statystyczny poziom produkcji spod znaku MCU).

* Tak, wiem, że ktoś może uznać "Logana" za wyjątek od niniejszej zasady, ale znasz moje zdanie o w/w filmie...
Dreamweb
Użytkownik
#2036 - Wysłana: 20 Wrz 2018 22:48:42
Odpowiedz 
Ja też za Loganem jak wiesz nie szaleję, jednakowoż - muszę mu oddać to że z superbohaterskiej papki się wyróżnia. Szczerze to postawiłbym go wyżej niż np. takiego The Dark Knight. Co do reszty to owszem Apocalypse nie zachwycał, ale Days... był przyzwoity. Natomiast fakt że X2 to jeden z najwyższych punktów kina superbohaterskiego, i jak wspominałem, jeden z filmów które zapewniły odpowiedni "podkład" pod późniejsze kasowe sukcesy MCU.
Q__
Moderator
#2037 - Wysłana: 20 Wrz 2018 23:03:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
muszę mu oddać to że z superbohaterskiej papki się wyróżnia.

Zgoda, niemniej jeśli będą chcieli mieć w MCU Stewarta i Jackmana (ja na ich miejscu bym chciał), czy w ogóle jakiś sensowny zespół mutantów, będą musieli dokonać temporalnego resetu wydarzeń z w/w filmu.

Dreamweb:
ale Days... był przyzwoity

Przyzwoity - w sensie wpisujący się w średni poziom ekranowej superbohaterszczyzny. Bez trudu wymienię kilka tytułów spod znaku Marvel Cinematic Universe, które oceniłbym wyżej ("Captain America 2", pierwszy "Iron Man", chyba także "Black Panther"...) lub postawił na równi ("Iron Many 2-3").

Dreamweb:
Natomiast fakt że X2 to jeden z najwyższych punktów kina superbohaterskiego, i jak wspominałem, jeden z filmów które zapewniły odpowiedni "podkład" pod późniejsze kasowe sukcesy MCU.

Jasne (i w tym sensie dopisanie go do MCU ten projekt wzmocni), ale jak dawno temu ów film powstał?
MarcinK
Użytkownik
#2038 - Wysłana: 21 Wrz 2018 13:06:10
Odpowiedz 
Q__:
Jasne (i w tym sensie dopisanie go do MCU ten projekt wzmocni), ale jak dawno temu ów film powstał?

Pan chciałeś kiedyś do MCU włączać filmy z Blade'm i Punishera z Lundgrenem
Dreamweb
Użytkownik
#2039 - Wysłana: 21 Wrz 2018 13:13:57
Odpowiedz 
Q__:
dopisanie go do MCU ten projekt wzmocni

Dla mnie ten film, ani żaden z dotychczasowych X-Menów, nie jest i nie będzie w MCU. Nawet jeśli to jakoś retconują, to i tak będzie to na siłę. Tak jak z tym chłopakiem w Iron Manie 2, co parę lat potem stwierdzili, że to był Peter Parker. Nie podobają mi się takie tanie sztuczki. Jedynie Dark Phoenix i New Mutants MOŻE będą w MCU, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Nawet jeśli te wszechświaty mają się złączyć, nie zmienia to faktu że film taki jak X2 nie powstawał jako część MCU, więc nią nie jest.
Doctor_Who
Użytkownik
#2040 - Wysłana: 21 Wrz 2018 13:16:42
Odpowiedz 
Q__
Dreamweb

Większy problem będą mieli teraz jeśli idzie o pogodzenie wątku Quicksilvera zwłaszcza, że trupnął w jednym uniwersum. Te światy zbyt się rozeszły, żeby je gładko skleić.
 Strona:  ««  1  2  ...  66  67  68  69  70  ...  81  82  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!