USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's
 Strona:  ««  1  2  ...  64  65  66  67  68  69  70  71  »» 
Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#1951 - Wysłana: 3 Sier 2018 08:47:03
Odpowiedz 
Q__:
czy ten cały Max to dobry materiał na postać pierwszoplanową (i w dodatku superherosa)

Na superherosa raczej nie, to nie ten typ postaci (no chyba, że go diametralnie zmienią, co zawsze w Disneyu możliwe). Ale na mentora, służącego dobrym słowem w trudnych chwilach, już jak najbardziej. Tak w stylu Guinan. Co też by pewnie rzeczone środowiska ucieszyło, bo patrzcie - bohater może i heteryk, ale nie radzi sobie bez korzystania z mądrości homoseksualnego starszego kolegi.

No chyba, że odkopiemy wątek kiedyś ledwo muśnięty w komiksie przez Straczynskiego, kiedy to ciocia May podejrzewała Petera o homoseksualizm (i była gotowa to zaakceptować). Tylko pójdzie to o krok dalej i zrobią Petera może nie gejem, ale np. biseksualnym. W końcu w Homecoming z Liz mu nie wyszło... Może zamiast tego zwiąże się z Nedem? Pomysł ryzykowny jak cholera, ale na tym etapie, ta wersja Spider-Mana i jego otoczenia ma już tak mało wspólnego z oryginałem, że jedna zmiana w tą czy w tamtą stronę nie zrobi różnicy.
Q__
Moderator
#1952 - Wysłana: 3 Sier 2018 14:32:29
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Pomysł ryzykowny jak cholera, ale na tym etapie, ta wersja Spider-Mana i jego otoczenia ma już tak mało wspólnego z oryginałem, że jedna zmiana w tą czy w tamtą stronę nie zrobi różnicy.

W sumie to by mogło być ciekawe... Strach tylko się bać jaki by mogło mieć potem wpływ na komiksy (bo o ile coming out Icemana mnie nie ruszył - to, w oryginale, była postać o tak słabo zgłębianej/rozwijanej psychice, że wszystko mu można było bezkarnie przypisać, o tyle Petera jednak definiuje przecież niełatwy - ale heroicznie budowany - związek z M.J. i przeżycia związane z Gwen*, więc tu byłbym pierwszy do głośnego protestowania).

* Zginęła czy zdradziła i zwiała, zawsze w nim to ślady zostawiło.

BTW. czy znajdujesz jakich marvelowskich homo-herosów, w których widziałbyś ekranowy potencjał? Ja, jak wspomniałem, mam ze wskazaniem takich duży kłopot (choć, że Blade może tak dobrze wypaść w filmie też bym w życiu nie wymyślił)? (No, może jeszcze nad Moondragon bym się zastanawiał. Mogliby ją do GotG dokooptować. Choć jest to "trochę" postać-przepak, co zawsze bywa ryzykowne.)
Dreamweb
Użytkownik
#1953 - Wysłana: 3 Sier 2018 14:51:16
Odpowiedz 
Może właśnie rzeczony Iceman? Skoro fuzja z Disneyem jest już faktem, to niewykluczone że dostaniemy zresetowanych X-Menów, z Icemanem włącznie, który nie będzie miał nic wspólnego z tym flirtującym z Rogue, jakiego widzieliśmy wcześniej. Jednocześnie jest to postać w uniwersum Marvela może nie ze ścisłej czołówki, ale jednak znana i kojarzona w dość szerokim gronie odbiorców...
Q__
Moderator
#1954 - Wysłana: 3 Sier 2018 15:20:45
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Może właśnie rzeczony Iceman?

Nawiasem: przez ten retcon serial Spider-Man and His Amazing Friends wyszedł na b. progresywistyczną, pro-różnorodnościową, produkcję - chłopak hetero, dziewczyna, gej...

Dreamweb:
niewykluczone że dostaniemy zresetowanych X-Menów, z Icemanem włącznie, który nie będzie miał nic wspólnego z tym flirtującym z Rogue

Póki co chcę się łudzić, że ten restart zostanie nam oszczędzony. Nawet gdyby nowa wersja miała być wierniejsza oryginałowi.
Dreamweb
Użytkownik
#1955 - Wysłana: 4 Sier 2018 07:33:58
Odpowiedz 
Q__:
Nawiasem: przez ten retcon serial Spider-Man and His Amazing Friends

Tak, a najgorsze, że te bezeceństwa puszczali zdaje się po Teleranku czy jakoś tak... To był zresztą mój pierwszy kontakt z Icemanem i Firestar (która tam zadebiutowała i później trafiła do komiksów zresztą).

Q__:
Póki co chcę się łudzić, że ten restart zostanie nam oszczędzony

A ja się zastanawiam, czy nie nastąpi jakaś szybka przeróbka końcówki X-Men Dark Phoenix, może jakieś dokrętki czy coś, które albo (być może dzięki mocy Phoenix) scalą te dwa światy ze sobą, albo zniszczą ten znany z filmów Foxa i zrobią miejsce na nowy. Ewentualnie walną jakiś wielki reset, co niby już mieliśmy w Days..., no ale w słusznej (z punktu widzenia Disneya) sprawie można to zrobić jeszcze raz.
80sLoveUC
Użytkownik
#1956 - Wysłana: 4 Sier 2018 08:57:21
Odpowiedz 
Wątpie, aby Disney chciał łączyć MCU z X-menami. Na razie ci drudzy nadal dobrze sobie radzą, a do tęczowego uniwersum Marvel Studios - gdzie superbohaterowie sobie latają po świecie od jakiegoś czasu i nikogo to nie dziwi - oni nie pasują. Bajka, że jedni mają moce i są ok, a drudzy z ewolucji i dlatego są be - nie zadziała tu jak w komiksach, bo mutańci musieliby istnieć tu wcześniej.
Dreamweb
Użytkownik
#1957 - Wysłana: 4 Sier 2018 09:55:01
Odpowiedz 
A jeszcze wracając do...

Q__:
chłopak hetero, dziewczyna, gej...

Do tego ta trójka mieszkała razem, pod dachem poczciwej ciotki May - nie wiem jak ona to wytrzymała.
I taka ciekawostka ze streszczenia jednego z odcinków serialu na Wikipedii:

Iceman and Firestar attend an X-Men reunion featuring Cyclops, Angel, and its latest members Storm and Wolverine (who oddly speaks with an Australian accent).

18 lat przed premierą pierwszych kinowych X-Men ktoś przewidział, że Logana zagra Australijczyk Jackman! (albo Singer zasugerował się serialem ).
Q__
Moderator
#1958 - Wysłana: 4 Sier 2018 11:02:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Tak, a najgorsze, że te bezeceństwa puszczali zdaje się po Teleranku czy jakoś tak...

A kilka lat później przywalili jawnie lesbijskimi Sailorkami (Uran i Neptun). I co gorsza ani świat się nie zawalił, ani nawet nikt ich nie hejtował.

Dreamweb:
To był zresztą mój pierwszy kontakt z Icemanem i Firestar

Mój też. B. się potem zdziwiłem widząc Icemana w X-Men, a nie - ach te dwuznaczniki - u boku Petera...

Dreamweb:
która tam zadebiutowała i później trafiła do komiksów zresztą

Swoją drogą: nigdy nie mogłem pojąć dlaczego wymyślili osobną postać, zamiast dać moce Firestar M.J.

80sLoveUC

80sLoveUC:
Wątpie, aby Disney chciał łączyć MCU z X-menami.

Z drugiej strony mogą uznać, że skoro jedno zarabia, i drugie zarabia, to połączone zarobią jeszcze więcej. Przecież taki crossover byłby dla fanów atrakcyjniejszy od "IW".

Dreamweb

Dreamweb:
Do tego ta trójka mieszkała razem, pod dachem poczciwej ciotki May - nie wiem jak ona to wytrzymała.

Ale to przynajmniej wyjaśnia dlaczego podejrzewała pociotka o homoseksualizm potem.
Dreamweb
Użytkownik
#1959 - Wysłana: 4 Sier 2018 11:42:57
Odpowiedz 
Q__:
A kilka lat później przywalili jawnie lesbijskimi Sailorkami (Uran i Neptun)

Ja zawsze najbardziej lubiłem Sailor Saturn. :P

Q__:
nigdy nie mogłem pojąć dlaczego wymyślili osobną postać, zamiast dać moce Firestar M.J.

Nie Ty jeden tak myślisz, pamiętam jak w dziale korespondencji z czytelnikami w TM Semic tłumaczyli, że nie mogą MJ przerobić na Firestar, czego fani się domagają - bo oni tylko tłumaczą komiksy z angielskiego.
Q__
Moderator
#1960 - Wysłana: 4 Sier 2018 11:56:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ja zawsze najbardziej lubiłem Sailor Saturn. :P

Mnie najbardziej podobała się Mars. Natomiast Saturn była bodaj najciekawszą, najpoważniejszą (jej wątek o dość ponurą SF zahaczał) jako postać z wszystkich Sailorek. Pluton wymieniłbym pod tym względem na drugim miejscu. (Natomiast Jupiter - pod względem ówczesnego podobania mi się*.)

* Neptun i Uran by ją przebiły, gdyby nie to, że - z przyczyn oczywistych - wpisałem je do kategorii "poza konkursem".

Dreamweb:
pamiętam jak w dziale korespondencji z czytelnikami w TM Semic tłumaczyli, że nie mogą MJ przerobić na Firestar, czego fani się domagają - bo oni tylko tłumaczą komiksy z angielskiego.

Pamiętam to i ja. Pamiętam również jak jeden fan domagał się crossoverów z Ghostbusters i TNMT (zamiast "walk z takimi dziadami jak Pingwin i Joker"), na co dostał identyczną odpowiedź.

ps. Skoro o Sailorkach gadamy... Interesuje mnie kto w oryginale wydał komiksy Sailor Moon, które ukazały się u nas nakładem TM-Semic, będące raczej fotokomiksem-adaptacją anime niż pokolorowaną wersją oryginalnej mangi:
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_czarod ziejka_z_ksiezyca_tm-semic_1997&kat=str
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_czarod ziejka_z_ksiezyca_tm-semic_1998&kat=str
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_czarod ziejka_z_ksiezyca_tm-semic_1999&kat=str
(WAK sugeruje, że Kodansha, ale nie jestem przekonany, tym bardziej, że nie potrafię znaleźć żadnego info o istnieniu tej serii poza polskim rynkiem.)

Wiecie może coś na ten temat?
80sLoveUC
Użytkownik
#1961 - Wysłana: 4 Sier 2018 12:36:04 - Edytowany przez: 80sLoveUC
Odpowiedz 
Dreamweb:
18 lat przed premierą pierwszych kinowych X-Men ktoś przewidział, że Logana zagra Australijczyk Jackman! (albo Singer zasugerował się serialem ).

Z tego, co wiem to Logan miał też australijski akcent w animacji Pryde of X-men z 1989 roku. Jest to o tyle zabawne, że grał go amerykański czy brytyjski aktor głosowy.
Dreamweb
Użytkownik
#1962 - Wysłana: 4 Sier 2018 14:23:23 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Q__:
Mnie najbardziej podobała się Mars.

Cóż, można powiedzieć, że miałem słabość do Azjatek z fioletowymi włosami - Psylocke, Sailor Saturn

Q__:
Interesuje mnie kto w oryginale wydał komiksy Sailor Moon

Ja nie wiem, ale (Sailor) Pleiades mogłaby to wiedzieć, gdyby tu zajrzała
Doctor_Who
Użytkownik
#1963 - Wysłana: 4 Sier 2018 15:50:41 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Interesuje mnie kto w oryginale wydał komiksy Sailor Moon

(...)
(WAK sugeruje, że Kodansha, ale nie jestem przekonany, tym bardziej, że nie potrafię znaleźć żadnego info o istnieniu tej serii poza polskim rynkiem.

Pewnie dlatego, że kiedyś romanizowali się jako... Kodansya:

http://sailormoon.takeuchi-naoko.com/manga/tankoub on/volume1.php
http://sailormoon.takeuchi-naoko.com/manga/tankoub on/volume1front.jpg

chodzi o tomiki, wcześniej ukazywały w magazynie dla dziewcząt Nakayoshi, również przez Kodanshę wydawanym.
Q__
Moderator
#1964 - Wysłana: 4 Sier 2018 15:51:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ja nie wiem, ale (Sailor) Pleiades mogłaby to wiedzieć, gdyby tu zajrzała

Nie miałem pojęcia, że taka geneza jej nicku. Mogliby sobie podać ręce z Kazeite'm (którego forumowo-fandomowa ksywa wpisuje się w jeden ciąg z imionami Jadeite, Nephrite, Zoisite i Kunzite, jak wiadomo).

Doctor_Who

Doctor_Who:
chodzi o tomiki, wcześniej ukazywały w magazynie dla dziewcząt Nakayoshi, również przez Kodanshę wydawanym.

Thx. Po tylu latach (dwie dekady będzie) dzięki Tobie poznałem odpowiedź .

EDIT:
Chociaż czy na pewno? Z tego co teraz googlam w Nakayoshi ukazywała się oryginalna manga Takeuchi, a nie adaptacje serialu...
Doctor_Who
Użytkownik
#1965 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:01:44 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Chociaż czy na pewno? Z tego co teraz googlam w Nakayoshi ukazywała się oryginalna manga Takeuchi, a nie adaptacje serialu...

Aaaaa.... to o to chodziło. Nie doczytałem znowu. Pogrzebię i się dowiem. Teraz wyszedłem na kretyna.

Q__:
Pamiętam również jak jeden fan domagał się crossoverów z Ghostbusters i TNMT (zamiast "walk z takimi dziadami jak Pingwin i Joker"), na co dostał identyczną odpowiedź.

Kiedyś opublikowali jeden mój list w TM-Semic. Ale nie podam numeru, bo miałem wówczas dziesięć wiosen i latami wstydziłem się potem tego listu potwornie.
Q__
Moderator
#1966 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:10:46
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Teraz wyszedłem na kretyna.

Eee, bez przesady.

Doctor_Who:
Kiedyś opublikowali jeden mój list w TM-Semic.

A ja znów od nich wygrałem pierwszy numer The Books of Magic*, czym się chyba jeszcze nie chwaliłem.

* https://comicvine.gamespot.com/the-books-of-magic- 1-bindings-book-1-tearing-down/4000-39029/
Doctor_Who
Użytkownik
#1967 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:14:24 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
ja znów od nich wygrałem pierwszy numer The Books of Magic*, czym się chyba jeszcze nie chwaliłem

Ja dostałem jednego z Batmanów bazowanych na serialu:

https://dc.wikia.com/wiki/Batman_Adventures_Vol_1_ 23

Wracając do Sailorek - obstawiałbym, że to jednak Kodansha była. Okładki się zgadzają:

Polska:
http://www.wak.net.pl/old/_okladki/ok_czarodziejka _z_ksiezyca_tm-semic_03-97.gif
Włoska/angielska:
https://www.fumetto-online.it/images/fumetti/GP%20 PUBLISHING/gp-publishing-sailor-moon-anime-comics- m10-1-gp-club-25-sailor-moon-anime-comics-67716000 010.jpg

I oryginalna japońska:

https://myfigurecollection.net/item/146501
http://ryen.net/sale/auctions/manga/nakasm1.html

W oryginale to było Nakayoshi anime book , czyli komiksowa adaptacja serialu.

Na odwrocie japońskiej okładki widać jak byk znak 講談社 (Kodansha).

To się chyba zrehabilitowałem nieco ?
Q__
Moderator
#1968 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:35:28
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
To się chyba zrehabilitowałem nieco ?

Wygląda na to, że teraz mogę powtórzyć podziękowanie z czystym sumieniem. Zwł. że trop włoski pasuje:
http://pl.sailormoon.wikia.com/wiki/Czarodziejka_z _Księżyca_(seria)
Doctor_Who
Użytkownik
#1969 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:44:03 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
teraz mogę powtórzyć podziękowanie z czystym sumieniem

Czyste sumienie to ja mam teraz.

Q__:
trop włoski pasuje

Bo wiele anime w latach 90. przychodziło z ziemi włoskiej do Polski .
Q__
Moderator
#1970 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:55:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Bo wiele anime w latach 90. przychodziło z ziemi włoskiej do Polski

Wiem, oglądałem Polonię 1.

ps. Bo chyba nie pytałem... Czy Dr Who, którego miałem przyjemność gościć na swojej prelekcji na zeszłorocznym SkierConie (a potem - jeszcze większą - wysłuchać jego prelekcji) i Ty to jedna i ta sama osoba?
Doctor_Who
Użytkownik
#1971 - Wysłana: 4 Sier 2018 16:59:09
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Czy Dr Who, którego miałem przyjemność gościć na swojej prelekcji na zeszłorocznym SkierConie (a potem - jeszcze większą - wysłuchać jego prelekcji) i Ty to jedna i ta sama osoba?

Niestety nie. Chyba, że to jakaś przyszła reinkarnacja . O czym ta prelekcja była?
Q__
Moderator
#1972 - Wysłana: 4 Sier 2018 17:04:28
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
O czym ta prelekcja była?

Moja o Space: 1999. Jego - nosiła tytuł "Nanoświat – realia i marzenia".
Dreamweb
Użytkownik
#1973 - Wysłana: 4 Sier 2018 17:07:57
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Kiedyś opublikowali jeden mój list w TM-Semic.

Jest spora szansa że go czytałem. Też do nich kiedyś napisałem, mając lat bodaj 11. No ale nie opublikowali.
Q__
Moderator
#1974 - Wysłana: 4 Sier 2018 17:57:55
Odpowiedz 
Doctor_Who
Dreamweb

Doctor_Who:
miałem wówczas dziesięć wiosen

Dreamweb:
mając lat bodaj 11

To jednak starzec na Waszym tle jestem.
Dreamweb
Użytkownik
#1975 - Wysłana: 4 Sier 2018 22:15:38
Odpowiedz 
A jeszcze co do:
Q__:
A kilka lat później przywalili jawnie lesbijskimi Sailorkami

Owszem, ale wedle Sailor Wiki:

W polskiej wersji anime cenzurowano niektóre wypowiedzi Haruki i Michiru, dawano jednak do zrozumienia, że bohaterki są w homoseksualnym związku
Czyli nie ukrywano tego, hejtu też jak piszesz nie było, ale jednak jakaś tam cenzura prewencyjna miała miejsce...
Q__
Moderator
#1976 - Wysłana: 5 Sier 2018 00:29:58
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Czyli nie ukrywano tego, hejtu też jak piszesz nie było, ale jednak jakaś tam cenzura prewencyjna miała miejsce...

Z drugiej strony kraj niby bardziej katolicki niż dziś (kłaniają się statystyki spadku religijności), niby ledwo co wyszły z PRLowskiej siermiężności, niby tyle dekad temu, a jakoś normalniej było to wszystko przyjmowane (mimo tej drobnej cenzury).
Doctor_Who
Użytkownik
#1977 - Wysłana: 5 Sier 2018 08:50:09
Odpowiedz 
To chyba te upały działają negatywnie na moje zdolności kognitywne... Tu czegoś nie doczytam, tam coś źle zrozumiem... Ale udało mi się naprostować wpadkę.

Q__:
To jednak starzec na Waszym tle jestem

Na szczęście moderator może sprawować urząd tak długo jak jest w stanie utrzymać porządek na forum... i mocz .

Q__:
kraj niby bardziej katolicki niż dziś

To w końcu wyemitowano ten odcinek z zakonnicą Marią, czy nie? Bo nie pamiętam, a w sieci są sprzeczne wersje wydarzeń.

Dreamweb:
Jest spora szansa że go czytałem.

Na szczęście miałem na tyle instynktu samozachowawczego, że nazwisko podałem do wiadomości Redakcji. Ale i tak nie ma się czym chwalić. Komiksu nie dostałem zresztą za list, tylko za jakiś inny konkurs. Oprócz komiksu zdarzyło mi się jeszcze w czasach TM-Semic wygrać/dostać parę gadżetów. Broszkę ze znakiem Supermana mam do dzisiaj w szufladzie, ale mi się wygięła trochę . Miałem jeszcze czarny emblemat z okazji śmierci Supka, ale gdzieś mi się zapodział.
Dreamweb
Użytkownik
#1978 - Wysłana: 5 Sier 2018 14:39:37
Odpowiedz 
Doctor_Who, a czy to przypadkiem nie był list na temat Power Rangers? Bo pamiętam takowy, a skoro założyłeś u nas temat o nich, to...
Doctor_Who
Użytkownik
#1979 - Wysłana: 5 Sier 2018 16:19:51
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
czy to przypadkiem nie był list na temat Power Rangers? Bo pamiętam takowy, a skoro założyłeś u nas temat o nich, to...

Z tego co pamiętam, to autor tamtego listu był uczniem pierwszej lub drugiej klasy liceum, więc pudło.
Dreamweb
Użytkownik
#1980 - Wysłana: 5 Sier 2018 16:26:58
Odpowiedz 
To musiały być dwa listy, bo ten o którym pamiętam był na 100% od znacznie młodszego czytelnika.
 Strona:  ««  1  2  ...  64  65  66  67  68  69  70  71  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!