USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's
 Strona:  ««  1  2  ...  61  62  63  64  65  ...  82  83  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1861 - Wysłana: 7 Cze 2018 16:52:23
Ale o co kaman?
mozg_kl2
Użytkownik
#1862 - Wysłana: 7 Cze 2018 20:12:51
Q__
Moderator
#1863 - Wysłana: 7 Cze 2018 20:24:02
mozg_kl2

mozg_kl2:
zla-mutantka-kont roluje-polskiego-prezydenta-w-komiksie-x-men-red-3

Czyli co? Prezes stracił kontrolę nad prezydentem, bo przejęła ją Cassandra?
Dreamweb
Użytkownik
#1864 - Wysłana: 8 Cze 2018 09:45:46
Czyżby nawiązanie do wszystkopodpisującego prezydenta? Tylko jakiś on niepodobny... Dziwne, bo parę lat temu w Spider-Manie była scena z udziałem Merkel, Berlusconiego, kogoś tam jeszcze, i wyglądali jak oni. No, tylko że oni nie byli pod władaniem złego mutanta więc wizerunkowo nie było zagrożenia o pozew.

A ten zielony mutant ma na imię Antonii? Czyżby kolejny sekret Antoniego M. o którym nie wiemy?
ApesInSpace
Użytkownik
#1865 - Wysłana: 8 Cze 2018 13:06:03 - Edytowany przez: ApesInSpace
Czyżbycie dalej brali serio tandetę Marvela. Jakbym miał wskazać studia, które przyczyniły się do obecnego upadku kina amerykańskiego, to to studio byłoby pierwsze i to z punktacją negatywów na wiele poziomów więcej, niż następne w kolejce. Oni od lat robią (z wyjątkami - Strażnicy Galaktyki) taką bezmyślną i pozbawioną wyobraźni sztampę, że głowa boli. Dopiero to odkrywacie? Tak Wam się chciało komiksów w kinie, że chieliście być głupi? Sorry, ale nie mam do takiej postawy żadnego szacunku, bo przez to cierpi całe kino rozrywkowe na świecie. Nauczyło się waszego debilizmu - polecę na ślepo, z popcornem i za każdą kasę na kolejne filmidło Marvela, bo to cool.
Dreamweb
Użytkownik
#1866 - Wysłana: 8 Cze 2018 13:17:37
ApesInSpace:
Nauczyło się waszego debilizmu - polecę na ślepo, z popcornem i za każdą kasę na kolejne filmidło Marvela, bo to cool.

Eeee? Poczytaj sobie ten temat (i inne superbohaterskie na tym forum), zobacz sobie ile tu jest krytyki pod adresem tych filmów. I to takiej sensownej, a nie na zasadzie nie lubię bo nie. A z ludzi lecących na ślepo na filmy Marvela to na tym forum nie kojarzę nikogo (w realu znam parę osób, ale to insza inszość). Raczej dominuje przekonanie, że nudzi nas ta sztampa i powtarzalność. Ja sam osobiście komiksy Marvela cenię wybiórczo, nowych zeszytów nie znam, a filmy już mi się dawno przejadły i nie licząc wyjątku zrobionego dla ostatniego Spider-Mana (który był ogromnym zawodem) nie oglądałem dawno ani jednego.
ApesInSpace
Użytkownik
#1867 - Wysłana: 8 Cze 2018 13:26:05 - Edytowany przez: ApesInSpace
Dreamweb

Narzekają, a lecą na każdy film, a potem obgadują go przez rok w internecie. I jeszcze dla zasady daja wysokie oceny po sieci. Bo komisk, bo Marvel. Nie DC. Tak to moim zdaniem wygląda. Na te filmy po prostu trzeba przestać chodzić i promować dokładnie tak rygorystyczne podejście. Co jest, jednocześnie, absurdem (w jednostkowych przypadkach) - jeśli eliminujemy piractwo, bo zdarzają sie dobre filmy Marvela.

Absurd by zniknęły, gdyby isntniały poważne recenzje. I gdyby widownia się nimi sugerowała. Moim zdaniem nie istnieją, a nawet jak istnieją (w jakiś zakamarkach fandomu), to widownia się absolutnie tym nie sugeruje. Kupi wszystko.

I moim zdaniem wówczas należy skończyć z tym tematem - piractwo w tym pomaga. Ja skończyłem z JS po dwójce, i dopiero długo po tym specjalnie kupiłem płytę z Jurassic World jak uznałem ten film - mimo mnóstwa zastrzeżeń - za pierwszy film, który chociaż zbliżył się do mojej pamięci z dzieciństwa.
Dreamweb
Użytkownik
#1868 - Wysłana: 8 Cze 2018 14:50:00
ApesInSpace:
Na te filmy po prostu trzeba przestać chodzić

Co też dość konsekwentnie czynię
Q__
Moderator
#1869 - Wysłana: 8 Cze 2018 16:04:20 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb

Dreamweb:
Dziwne, bo parę lat temu w Spider-Manie była scena z udziałem Merkel, Berlusconiego, kogoś tam jeszcze, i wyglądali jak oni. No, tylko że oni nie byli pod władaniem złego mutanta więc wizerunkowo nie było zagrożenia o pozew.

Za to Dan Quayle przedstawiony jako Daemonita (co prawda to nie Marvel, to Image) i Trump pokazany jako prześladowca kosmitów (to też Image), niewątpliwie podobni do siebie byli. To samo Trump w roli MODAAK-a (to już Marvel). Może, po prostu, rysownik nie wiedział jak wygląda głowa naszego państwa?

ApesInSpace

ApesInSpace:
Czyżbycie dalej brali serio tandetę Marvela. Jakbym miał wskazać studia, które przyczyniły się do obecnego upadku kina amerykańskiego, to to studio byłoby pierwsze i to z punktacją negatywów na wiele poziomów więcej, niż następne w kolejce.

Łatwiej winić studio, trudniej mechanizm rynkowy. Kinowy Marvel ekranizował komiksowego Marvela (owszem, bez szczególnego silenia się na ambicje, ekranowych odpowiedników "Dark Phoenix Sag" i 'Born Againów" tam nie uświadczymy; inna rzecz, że w komiksach też trafiają się z rzadka), ale nic by to złego kinu nie zrobiło gdyby nie to, że 1. (o czym sam piszesz) publisia się na owe produkcje rzuciła, 2. inne studia, w tym nasz umiłowany Paramount zaczęły takie podejście małpować (nie osiągając przy tym jednak aż tak spektakularnych zysków), bo uznały, że da się tak sporo zarobić.
Przy czym nawet 1. by nie zaszkodziło, gdyby nie 2.

ApesInSpace
Dreamweb

ApesInSpace:
Na te filmy po prostu trzeba przestać chodzić

Dreamweb:

Ja również. Co tym łatwiejsze, że nie trzeba nawet piracić - superbohaterszczyzna relatywnie szybko po premierze trafia do TV. Inna blockbustery również.
ApesInSpace
Użytkownik
#1870 - Wysłana: 8 Cze 2018 20:30:24 - Edytowany przez: ApesInSpace
Q__:
Łatwiej winić studio, trudniej mechanizm rynkowy

Ja głównie winię publikę. Jednak ta sama publika zaakceptowała, a jednocześnie to samo studio wydało, coś tak uroczo niepowtarzalnego i zaskakująco świeżego, jak Strażnicy Galaktyki. Czyli jednak można. Jak się chce zaryzykować. Może to przesada, żeby tak się podniecać tym filmem, ale jednak na tle innych produkcji Marvela, to jest arcydzieło eskapizmu.

Z pokrewnych wątków, SyFy kolejny raz zdjęło najbardziej wartościowy program jaki miało (bo podpisało, kolejny raz, najgłupszą umowę w historii - oni dalej lecą, współcześnie, Nielsenem), Netflix kolejny raz okazał się panną lekkich obyczajów (jak zawsze), która tylko łatki potrafi przyklejać na produkcji innych, bez żadnej odpowiedzialności, a Amazon, którego ogólnie nie znoszę po tym co odstawia (np. na IMDB) jednak wyczuł moment (o ile nie do końca oficjalne informacje nie okażą sie plotką, nie przyglądałem się ostatnio). I ma mój abobament na czas nadawania kolejnego sezonu Expanse.

Dreamweb:

Jako, niestety, wyjątkowo wyjątkowy wyjątek (w skrócie, irocznicznie, www) od reguły.
Q__
Moderator
#1871 - Wysłana: 10 Cze 2018 18:09:40 - Edytowany przez: Q__
ApesInSpace

ApesInSpace:
Ja głównie winię publikę.

Bo łyka wszystko, nawet jeśli klnie (a czasem nawet nie klnie, tylko wmawia samej sobie, że obejrzane jednak dobre było, by nie żałować czasu poświęconego na oglądanie/fanowanie chyba). Choć czasem potrafi i coś bez sensu, niezasłużenie (minimum: niezasłużenie co do skali) odrzucać (zawsze aktualnym dowodem hejty na TMP i wczesne TNG, oraz to, że - znakomity acz nie bezbłędny - "Blade Runner" nigdy kasowym sukcesem nie był). Ogólnie reaguje trochę jak zbiorowe duże dziecko (lubiące w dodatku - przynajmniej do czasu, bo w końcu jej się gwałtownie nudzą i wtedy konwulsji dostaje - piosenki, które już zna*), więc i tak przez wytwórnie jest traktowana.

* Na czym innym bazuje sukces całego MCU, czy nawet SW EP VII?

ApesInSpace:
Z pokrewnych wątków, SyFy kolejny raz zdjęło najbardziej wartościowy program jaki miało (bo podpisało, kolejny raz, najgłupszą umowę w historii - oni dalej lecą, współcześnie, Nielsenem)

Lecą. Z drugiej strony jest to nauczka dla widowni - jak się coś kocha, trzeba się sprężyć i oglądać to legalnie, choćby za cenę tkwienia przed TV o niewygodnej godzinie.
mozg_kl2
Użytkownik
#1872 - Wysłana: 23 Cze 2018 11:11:42
Q__
Moderator
#1873 - Wysłana: 23 Cze 2018 11:43:39
mozg_kl2

mozg_kl2:
bedzie-filmowy-sp in-off-spider-mana-kim-jest-silk

Cfaniaki, oddali prawa do Spidey'a, to chcą go zastąpić żeńską wersją. Tylko czy Spider-Gwen nie byłaby lepsza?
Dreamweb
Użytkownik
#1874 - Wysłana: 23 Cze 2018 12:08:38
Zagranie marketingowo wątpliwe. Silk to postać względnie nowa, szerszemu odbiorcy nieznana ( gdzie jej tam do Venoma). Wyczuwam chwytanie się brzytwy...
Q__
Moderator
#1875 - Wysłana: 23 Cze 2018 12:55:20
Dreamweb

Dreamweb:
Silk to postać względnie nowa, szerszemu odbiorcy nieznana

W dodatku to co mogłoby być wabikiem dla widowni (acz i niemal pewną gwarancją pogrzebania ambicji filmu już na starcie), czyli jej specyficzna więź erotyczna z Peterem, o której gadaliśmy, z przyczyn oczywistych na ekranie się nie pojawi, więc i nikogo nie przyciągnie. A marketing spod znaku "żeńskiego Spider-mana kręcimy", który wydaje się w tych realiach koniecznością, gotów - choć teoretycznie nie mamy tu genderbenderingu, tylko sięganie po istniejącą postać - seksistów do hejtu zmobilizować...
Dreamweb
Użytkownik
#1876 - Wysłana: 23 Cze 2018 13:03:14
Q__:
sięganie po istniejącą postać

W dodatku mało oryginalną, bo różnych Spider-Womanek, Madam Webów, Arañi i innych było przed nią bez liku, ją odróżnia tylko powiązanie z Peterem przez tego samego nieszczęsnego pająka... Poza tym fakt, że nieobeznany widz może pomyśleć że powtarzany jest patent ze zmianą płci "bo tak", ala Ghostbusters.
Q__
Moderator
#1877 - Wysłana: 23 Cze 2018 13:11:55
Dreamweb

Dreamweb:
ją odróżnia tylko powiązanie z Peterem przez tego samego nieszczęsnego pająka...

Może to właśnie zdecydowało plus fakt, że jest nowa (czyli współczesny czytelnik komiksów ma szansę ją na świeżo kojarzyć).
Dreamweb
Użytkownik
#1878 - Wysłana: 23 Cze 2018 13:56:51
Zresztą kto wymyślił Silk? Dan Slott, o którym krytycy mówią, że nie pisze prawdziwych komiksów o Spider-Manie, tylko autoryzowane fan fiki. W których lubi wrzucać coraz to nowe postacie powiązane na różne sposoby z Peterem, jak typowi twórcy fanfików poszerzający swoje ukochane uniwersum, i robi to na sposoby typowo fanowskie. Przed Silk wprowadził m.in. niejakiego Alphę, którego prawdziwe imię brzmi jak proszę państwa? Andrew Maguire. Tak, zlepek z Andrew Garfield i Tobey Maguire. I jeszcze uczeń tej samej szkoły co Parker kiedyś. Silk jest kontynuacją tej tradycji, dorzuconą do świata Petera mocno na siłę.
Q__
Moderator
#1879 - Wysłana: 23 Cze 2018 17:23:26
Dreamweb

Dreamweb:
niejakiego Alphę, którego prawdziwe imię brzmi jak proszę państwa? Andrew Maguire.

Swoim zwyczajem dorzucę info:

http://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_(Marvel_Comics)
http://marvel.wikia.com/wiki/Andrew_Maguire_(Earth -616)
http://spiderman.wikia.com/wiki/Andrew_Maguire_(Ea rth-616)
http://www.marvunapp.com/Appendix7/alphamaguirespd rmn.html
https://comicvine.gamespot.com/alpha/4005-84443/
http://marvelcomics.pl/hero/index/id/10925/Andy-Ma guire

Skądinąd pomysł wydaje mi się kompletnie bez sensu, bo - po pierwsze - bazuje na wrobieniu herosa o nastawieniu, niezależnie od wieku, raczej młodzieżowym niż mentorskim w rolę wychowawcy (która pasuje do tak sierioznych typów jak Xavier, CaptAm czy Gacek, nawet Wolverine, ale nie do Spidey'a). Po drugie zaś oznacza sytuację, w której sidekick wydaje się potężniejszy od "szefa".

Dreamweb:
Silk jest kontynuacją tej tradycji, dorzuconą do świata Petera mocno na siłę.

Acz, przyznajmy, trochę dwuznacznego kolorytu (kłaniają się ulubione slashe resetty ) wnosi.
Dreamweb
Użytkownik
#1880 - Wysłana: 24 Cze 2018 15:41:47 - Edytowany przez: Dreamweb
Q__:
Skądinąd pomysł wydaje mi się kompletnie bez sensu, bo - po pierwsze - bazuje na wrobieniu herosa o nastawieniu, niezależnie od wieku, raczej młodzieżowym niż mentorskim w rolę wychowawcy (która pasuje do tak sierioznych typów jak Xavier, CaptAm czy Gacek, nawet Wolverine, ale nie do Spidey'a

No i tak właśnie to całe "wychowywanie" wyszło, czytałem te numery i to było na zasadzie "pamiętaj, złodziei torebek wal słabo, super-zbirów wal mocno." W ogóle pamiętam jak ten Alpha był szumnie zapowiadany jako specjalna nowa postać na 50-lecie komiksów o Spiderze, a okazało się że wiele hałasu o nic.
Q__
Moderator
#1881 - Wysłana: 24 Cze 2018 17:05:40 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb

Dreamweb:
czytałem te numery i to było na zasadzie "pamiętaj, złodziei torebek wal słabo, super-zbirów wal mocno."

Peter posługiwał się przez chwilę tożsamością Captaina Universe. Czyżby przygotowywał się również do roli Captaina Obviousa?
MarcinK
Użytkownik
#1882 - Wysłana: 24 Cze 2018 17:23:36
Q__:
Swoim zwyczajem dorzucę info:

To wygląda jak parodia Goku z Cartoon Network
Q__
Moderator
#1883 - Wysłana: 24 Cze 2018 17:39:48
MarcinK

MarcinK:
To wygląda jak parodia Goku

Że niby Alpha Goku?
http://ultradragonball.wikia.com/wiki/Alpha_Goku

ps. Taka lista z w/w młodzianem gdzieś w połowie:
https://www.cbr.com/superheroes-marvel-wants-you-t o-forget/
mozg_kl2
Użytkownik
#1884 - Wysłana: 25 Cze 2018 07:20:03
https://naekranie.pl/aktualnosci/kontynuacja-spide r-man-homecoming-ma-oficjalny-tytul-3290144

Uff A już myślałem że będzie bronił demokracji w Polsce.
Q__
Moderator
#1885 - Wysłana: 25 Cze 2018 11:49:13 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb
Użytkownik
#1886 - Wysłana: 25 Cze 2018 20:39:45
Q__:
Czyżby przygotowywał się również do roli Captaina Obviousa

Tak to dokładnie wyglądało, to były w pewnym sensie pierwsze objawy bzdur jakie później Slott wymyślał, a kulminację miały w Spider-Verse, który był tak głupi że skutecznie zniechęcił mnie do czytania nowych numerów Pająka, co nie przeszło mi dotąd.

Q__:
ps. Taka lista z w/w młodzianem gdzieś w połowie:

Tak widziałem tę listę, ma na niej zasłużoną lokatę. A najśmieszniejsze że zapowiadali go tak hucznie jakby był co najmniej nowym Wolverinem albo kimś takim.

mozg_kl2:
https://naekranie.pl/aktualnosci/kontynuacja-spide r-man-homecoming-ma-oficjalny-tytul-3290144

A jednak Mysterio, od dawna pisałem że chcę go zobaczyć, tylko szkoda że jak w końcu go dostaniemy, to będzie to w tej aktualnej głupkowatej wersji Spidey'a. Szkoda, myślę że u Raimiego mógłby wypaść całkiem fajnie, a tak to strach się bać...
Swoją drogą, skoro akcja ma się toczyć w Londynie to ciekawe czy pojawi się Captain Britain, w komiksach dobry kumpel pająka. O ile studio ma do niego prawo? A w związku z występem Psylocke w filmowych X-Men, oznaczałoby to rodzeństwo rozdzielone między dwoma kinowymi uniwersami.
Q__
Moderator
#1887 - Wysłana: 25 Cze 2018 21:46:02 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb

Dreamweb:
Spider-Verse, który był tak głupi że skutecznie zniechęcił mnie do czytania nowych numerów Pająka, co nie przeszło mi dotąd.

Cóż, pomysł spotkania Spiderów z różnych wszechświatów nie był zły, ale jak to miało wyjść z Kainem i Morlunem*:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spider-Verse

* Którzy kojarzą się z najbardziej naciąganymi wątkami przygód Spidey'a.

BTW. jak już się spotkali, to szkoda, że wersji Toei zabrakło, MarcinK by się ucieszył.

Dreamweb:
A najśmieszniejsze że zapowiadali go tak hucznie jakby był co najmniej nowym Wolverinem albo kimś takim.

Cóż, nie jest to jedyny ostatnio przypadek kiedy twórcy są z siebie b. dumni, a efekt jest jaki jest.

Dreamweb:
A w związku z występem Psylocke w filmowych X-Men, oznaczałoby to rodzeństwo rozdzielone między dwoma kinowymi uniwersami.

Albo to, że fundną nam jego dwie wersje (kłaniają się Quicksilver i Scarlet Witch).
http://marvel.wikia.com/wiki/Wanda_Maximoff_(Earth -199999)
http://marvel.wikia.com/wiki/Pietro_Maximoff_(Eart h-199999)
http://marvel-movies.wikia.com/wiki/Wanda_Maximoff _(Earth-10005)
http://marvel.wikia.com/wiki/Peter_Maximoff_(Earth -10005)

Ew. konsolidację obu tych Ziem pod nowym zarządem.
MarcinK
Użytkownik
#1888 - Wysłana: 26 Cze 2018 06:21:50
Q__:
BTW. jak już spotkali, to szkoda, że wersji Toei zabrakło, MarcinK by się ucieszył.

Z wiki wynika inaczej
Spider-Verse
Takuya was brought into the war against the Inheritors by Earth-616's Spider-Man and Spider-Girl, as well as Earth-65's Spider-Woman. As soon as the group arrived in their former safe zone, Earth-13, Takuya, who was already piloting the Leopardon, faced off against Solus, but the villain made quick work of the giant robot. Luckily, Takuya managed to escape the confrontation alive and join the rest of the spiders.[3]

Yamashiro stayed with the group of Spiders and during the final battle in Loomworld, he was reunited with Leopardon. Spider-Man 2099 and Lady Spider managed to fix the robot with "some future tech and some steam-power". After the Inheritors' defeat, Takuya safely returned to his world.[4]

http://marvel.wikia.com/wiki/Takuya_Yamashiro_(Ear th-51778)
Dreamweb
Użytkownik
#1889 - Wysłana: 26 Cze 2018 08:33:15
Q__:
Cóż, pomysł spotkania Spiderów z różnych wszechświatów nie był zły

Założenia miał ewidentnie z dziedziny fanfikowej, bo stał w tym samym szeregu co te różne fanowskie gdybania: jak wyglądałoby "Star Trek" vs "Star Wars" i kto by kogo pokonał, i inne takie. Te same podstawy - tam wrzucamy do wora postacie z jednak bardzo odległych uniwersów, tutaj wszystkich Spiderów jacy kiedykolwiek powstali, łącznie ze Spider-świnią, Spider-kotem, Spider-Manem z gry komputerowej itp. itd. Mimo iż z góry brzmi to dość głupio, to w teorii mogłoby wyjść, gdyby ktoś najpierw usiadł i to przemyślał. Niestety Slott tego nie zrobił i wyszedł potworny groch z kapustą. Mnie w ogóle od komiksów Marvela jakiś czas temu odepchnęła zbyt duża ilość "eventów". Wolę śledzić losy jednego, wybranego bohatera, idące płynnie z numeru w numer, niech się czasem spotyka z innymi bohaterami z innych serii, ale niech ma to spójność. A tu co jakiś czas przywalają takiego kolosa, że trzeba przeczytać 20 numerów z różnych równolegle idących serii, żeby ogarnąć całą historię. Przy czym wiadomo że chodzi o kasę, żeby czytelnik nie kupił 1 komiksu jak co miesiąc, a co najmniej kilka, a najlepiej wszystkie.
Q__
Moderator
#1890 - Wysłana: 26 Cze 2018 11:02:01
MarcinK

MarcinK:
Z wiki wynika inaczej

Heh, komiksy składające się na "Spider-Verse" chyba nawet mam (musiałbym sprawdzić czy wszystkie), ale niewiele z nich pamiętam. Mój błąd.

Dreamweb

Dreamweb:
tam wrzucamy do wora postacie z jednak bardzo odległych uniwersów, tutaj wszystkich Spiderów jacy kiedykolwiek powstali

W sumie widziałbym w tym kontynuację pomysłu, który ongiś wypalił w kreskówce. Pamiętasz "Spider Wars", jak sądzę?
http://marvelanimated.wikia.com/wiki/Spider_Wars

Dreamweb:
Mnie w ogóle od komiksów Marvela jakiś czas temu odepchnęła zbyt duża ilość "eventów".

Mnie również - co gorsza DC również na to choruje (choć siłą DC akurat zawsze były głównie historie spoza głównego nurtu DCU, więc w jego wypadku mniej to doskwiera) - ile można znieść przemeblowań świata (ba, Mulitversum!) i gigantycznych katastrof stawiających wszystko na głowie... by za czas niedługi wszystko było +/- po staremu (owocujących przy okazji odwracalnymi* zgonami i innymi jednostkowymi nieszczęściami).

* Bo przecież i Ted Kord zmartwychwstał i Peter z Mary Jane znów się wokół siebie kręcą, i obaj wiemy jak się to skończy.
 Strona:  ««  1  2  ...  61  62  63  64  65  ...  82  83  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!