USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's
 Strona:  ««  1  2  ...  60  61  62  63  64  ...  69  70  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1831 - Wysłana: 25 Kwi 2018 19:03:11
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1832 - Wysłana: 25 Kwi 2018 19:33:01
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
/to-please-lady-death-tha nos-must-lose-everything-in-new-comicbook

Ta Śmierć z Marvela wygląda coraz bardziej jak Śmierć z DC/Vertigo, ale to dobrze.
mozg_kl2
Użytkownik
#1833 - Wysłana: 26 Kwi 2018 07:57:52
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#1834 - Wysłana: 26 Kwi 2018 08:11:23
Odpowiedz 
Przede wszystkim wszyscy są zgodni, że Thanos jest najlepszym czarnym charakterem w historii Kinowego Uniwersum Marvela.
Z braku sensowej konkurencji to żadne osiągnięcie

Padają argumenty, że to może być jeden z lepszych złoczyńców w historii komercyjnego kina
Jakoś nie chce mi się wierzyć że będzie lepszy niż Vader, Joker Burtona, Magneto czy Hummel.
MarcinK
Użytkownik
#1835 - Wysłana: 29 Kwi 2018 16:42:13 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Nie byłem w kinie, ale wiem co nie co

SPOJLERY
Nie ma Kostuchy
Nie ma Warlocka

Innymi słowy dostajemy Władcę Pierścieni bez Gandalfa
Q__
Moderator
#1836 - Wysłana: 29 Kwi 2018 16:57:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Innymi słowy dostajemy Władcę Pierścieni bez Gandalfa

Cusz...

MarcinK:
Nie ma Kostuchy

...ale nie do końca się dziwię... Śmierć w roli obiektu miłosnych westchnień to jednak dla hardkorów*.
https://comicvine.gamespot.com/forums/gen-discussi on-1/did-death-genuinely-have-feelings-for-thanos- 1604102/?page=1#js-message-12902635

* Nawet gdy - po tym jak Gaiman ją skutecznie dla konkurencji redefiniował:

I Marvel zaczął ją wylaszczać:

Choć tak ją kiedyś pokazywali:

MarcinK:
Nie ma Warlocka

Wnioskuję na tej podstawie, że nie ma też Magusa, że prawdopodobnie chcą połączyć obie komiksowe wojny - thanosową i magusową - w jedno. (No, chyba, że zachowali Adasia z sobowtórem jego na następną część.)
MarcinK
Użytkownik
#1837 - Wysłana: 30 Kwi 2018 09:05:41
Odpowiedz 
Q__:
Śmierć w roli obiektu miłosnych westchnień to jednak dla hardkorów*.

Kto co lubi. Poza tym Marvel jest znany z tego że nie boi się kontrowersji i przekraczania granic.

Q__:
No, chyba, że zachowali Adasia z sobowtórem jego na następną część.)

Feige stwierdził że nie ma planów na wprowadzenie Adama do MCU. Poza tym dawanie go od razu do Avengers 2 to IMHO zły pomysł. Powinien wpierw dostać własny film w miejsce dajmy na to Czarnej Pantery, podobnie Ant Man powinien powstać przed Erą Ultrona. Dziwna ta polityka MCU*.
Ewentualnie od biedy Warlocka można by zastąpić Strangem lub Lokim (jakoś trudno mi uwierzyć że ot tak dał się podejść temu fioletowemu kretynowi).

Może decydenci studia uznali że oryginalna historia jest zbyt skomplikowana dla przeciętnego widza?

*Zwłaszcza że początkowo niby chcieli iść w realizm (pierwszy Iron Man) a teraz serwują historie która nie może się obyć bez takich postaci jak Cosmic entity...
Q__
Moderator
#1838 - Wysłana: 30 Kwi 2018 15:45:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Poza tym Marvel jest znany z tego że nie boi się kontrowersji i przekraczania granic.

Ale w kwestiach polityczno-obyczajowych, a tu - z drugiej strony - byłoby dość konwencjonalnie (chłop z babą, choć niby brzydal z gotką)*.

* Pomijam już fakt, że słynie z tego Marvel komiksowy, MCU nadał Feige znacznie bardziej konserwatywne oblicze.

MarcinK:
Powinien wpierw dostać własny film w miejsce dajmy na to Czarnej Pantery

Warlock jako postać jest rather obscure, a Black Panther to pierwsza liga drugiej ligi (vide IGN-owski ranking, który kiedyś linkowałem), nie kalkulowałoby im się. Powinni byli raczej wprowadzić złocistego Adasia drugoplanowo w Guardians... na początek.
MarcinK
Użytkownik
#1839 - Wysłana: 30 Kwi 2018 17:10:35
Odpowiedz 
Q__:
MCU nadał Feige znacznie bardziej konserwatywne oblicze.

Co najmniej jeden film starał się wychylić poza te ramy, zgadniesz który mam na myśli?

Q__:
Powinni byli raczej wprowadzić złocistego Adasia drugoplanowo w Guardians... na początek.

Ale tego nie zrobili i raczej jest już za późno
Q__
Moderator
#1840 - Wysłana: 30 Kwi 2018 17:19:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Co najmniej jeden film starał się wychylić poza te ramy, zgadniesz który mam na myśli?

Black Panther? Eeetam, przecież czarnoskórzy to spory odsetek populacji USA (i jeszcze większy - świata).

Zresztą Black Pride to już sprawa z innej epoki, skoro najnowsze badania naukowe podważają istnienie czegoś takiego jak ostro wyodrębnione rasy:
https://web.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genom e/elsi/minorities.shtml

MarcinK:
Ale tego nie zrobili i raczej jest już za późno

Przy ich sztywnym harmonogramie (i dumie z niego - owszem). Choć - teoretycznie - zawsze mogliby zamienić miejscami Infinity War 2 (czy tam - jak teraz to zwą - Untitled Avengers film) z GotG 3.
MarcinK
Użytkownik
#1841 - Wysłana: 30 Kwi 2018 17:52:22
Odpowiedz 
Q__:
Black Panther? Eeetam, przecież czarnoskórzy to spory odsetek populacji USA (i jeszcze większy - świata).

Zimowy Żołnierz
Q__
Moderator
#1842 - Wysłana: 30 Kwi 2018 18:05:28
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zimowy Żołnierz

Było uprzedzić, że idziesz od strony ambicji, nie transgresji.
MarcinK
Użytkownik
#1843 - Wysłana: 30 Kwi 2018 18:09:10 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Było uprzedzić, że idziesz od strony ambicji, nie transgresji.

IMHO drugie powinno zawsze się wiązać z pierwszym. Inna sprawa że nie zawsze tak jest.

Poza tym jakie granice niby miałby Pantera przekraczać (oczywiście nie widziałem filmu)? Filmy o czarnych herosach dostaliśmy już w latach 90tych

ps. Blade nie jest przypadkiem wyższą ligą od Strażników i Pantery?
ps2. Polecisz jakieś dobre historie o Blade?
Q__
Moderator
#1844 - Wysłana: 30 Kwi 2018 18:52:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Blade nie jest przypadkiem wyższą ligą od Strażników i Pantery?

Jako film - być może. Jeśli chodzi o postać komiksową - ma w w/w rankingu lokatę 63, podczas gdy Black Panther - 51.

MarcinK:
Polecisz jakieś dobre historie o Blade?

W sumie przychodzi mi na myśl tylko komiksowy prolog do filmu wydany w Polsce jako ostatni Mega Marvel (w oryginale nosiło to bodaj tytuł "Sins of the Father"):
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_mega_ma rvel_20&kat=op

Blade pojawił się też wcześniej - by pozostać przy wydanych u nas tytułach - w "Rise of the Midnight Sons" (jako jeden z Nightstalkers):
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_mega_ma rvel_09&kat=op
Ale nie polecam (choć może Ty, lubiąc komiksową psychodelię bardziej niż ja, dasz radę).
MarcinK
Użytkownik
#1845 - Wysłana: 30 Kwi 2018 19:25:57
Odpowiedz 
Q__:
(choć może Ty, lubiąc komiksową psychodelię bardziej niż ja, dasz radę)

Czy ja wiem? Do Infinity War podchodziłem dwa razy bo nie mogłem się połapać
Q__
Moderator
#1846 - Wysłana: 30 Kwi 2018 22:32:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Do Infinity War podchodziłem dwa razy bo nie mogłem się połapać

Pewnie nie znałeś ponad połowy postaci (więc i interakcji między nimi)*, to i nie dziwota.

* Sam ich nie znałem sięgając po Mega Marvel z "IW" lata temu.

ps. Esensyjna recenzja "Infinity War":
http://esensja.pl/film/recenzje/tekst.html?id=2625 5
I KMF-owska dyskusja o tymże filmie:
http://film.org.pl/a/avengers-wojna-bez-granic-dys kusja-o-filmie-i-przyszlosci-serii-159247/
MarcinK
Użytkownik
#1847 - Wysłana: 1 Maj 2018 17:02:00
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=UUkn-enk2RU

Marvel Studios' Ant-Man and The Wasp - Official Trailer

To będzie przed czy po Infinity war?
Q__
Moderator
#1848 - Wysłana: 1 Maj 2018 17:17:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ant-Man and The Wasp - Official Trailer

Dałem do SciFi.pl.

Nawiasem: fajny ten trailerek. Widać, że będzie jeszcze mniej serio niż w poprzedniej części, ale swój urok to ma (i nim się broni).

MarcinK:
To będzie przed czy po Infinity war?

Po części, która miała właśnie premierę (in- i out-of-universe) w każdym razie (a przed tą co unititled teraz).
MarcinK
Użytkownik
#1849 - Wysłana: 2 Maj 2018 10:44:18
Odpowiedz 
Q__:
fajny ten trailerek. Widać, że będzie jeszcze mniej serio niż w poprzedniej części, ale swój urok to ma (i nim się broni).

Ciebie też bardziej kusi niż Infinity War?
Q__
Moderator
#1850 - Wysłana: 2 Maj 2018 11:36:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ciebie też bardziej kusi niż Infinity War?

Czy ja wiem? Do kina się nie wybieram na żadną z tych produkcji, więc obejrzę jako pierwszą tę z nich, na która się akurat napatoczę jak będę miał leniwy wieczór, sprzyjający oglądaniu tego typu popcornowek .
MarcinK
Użytkownik
#1851 - Wysłana: 4 Maj 2018 17:57:41
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#1852 - Wysłana: 9 Maj 2018 07:47:40
Odpowiedz 
http://fandom.wikia.com/articles/6-asian-comic-boo ks-characters-who-deserve-their-own-film

Eh i nie ma na tej liście Psylocke? Powinna być na 1 miejscu.
Q__
Moderator
#1853 - Wysłana: 9 Maj 2018 13:55:44
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
nie ma na tej liście Psylocke? Powinna być na 1 miejscu.

Fakt, od Jubilee jest ciekawsza, no i dłuższy staż niż większość postaci z listy ma. Tylko ból w tym, że to technicznie jest Angielka, ino w skośnookim ciele.
Dreamweb
Użytkownik
#1854 - Wysłana: 9 Maj 2018 14:08:07
Odpowiedz 
Q__:
ylko ból w tym, że to technicznie jest Angielka, ino w skośnookim ciele

Oj tam oj tam.

Swoją drogą, zawsze mnie jedna kwestia dziwiła. Różne postacie w X-Men miały pisane swoje dialogi tak, by wskazywały na specyficzne akcenty z jakimi mówią. Gambit rzecz jasna jest skrajnym przykładem, ale też i Rogue, i Moira. Zresztą ponoć nie zawsze to scenarzystom wychodziło, ale przynajmniej się starali. Tym większy dziw, że kwestie wypowiadane przez Betsy nie były pisane brytyjską odmianą angielskiego, co przecież ze wszystkich tych rzeczy byłoby najłatwiejsze do zrobienia, a jakim fajnym smaczkiem byłoby dla czytających.
Q__
Moderator
#1855 - Wysłana: 9 Maj 2018 15:14:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Swoją drogą dość znamienny - jeśli chodzi o stosunek amerykańskiej popkultury do Azjatów - wydaje się fakt, że z jednej strony komiksiarze tak chętnie po wątek wojowników ninja sięgają, a z drugiej strony, w efekcie, najsłynniejszymi popkulturowymi ninjami okazują się Greczynka, Brytyjka i... cztery żółwie...
Dobrze, że chociaż żółty Storm Shadow u boku białego Snake Eyes'a się pojawił...

ps. A propos:
https://io9.gizmodo.com/the-15-finest-ninjas-in-co mic-books-1767817944
MarcinK
Użytkownik
#1856 - Wysłana: 11 Maj 2018 14:01:26
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1857 - Wysłana: 11 Maj 2018 14:54:20
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
iron-m an-suit-theft

Prawdę mówiąc nie dziwi mnie ta historia - film był sporym sukcesem, postać jest kultowa (a rola Downey'a jeszcze trochę tej kultowości dołożyła), nic dziwnego, że ktoś postanowił sobie dorobić (przypuszczam, że mogą znaleźć się chętni za taki rekwizyt i parę baniek dać).
Dreamweb
Użytkownik
#1858 - Wysłana: 14 Maj 2018 09:47:39
Odpowiedz 
Q__:
jeśli chodzi o stosunek amerykańskiej popkultury do Azjatów - wydaje się fakt, że z jednej strony komiksiarze tak chętnie po wątek wojowników ninja sięgają, a z drugiej strony, w efekcie, najsłynniejszymi popkulturowymi ninjami okazują się Greczynka, Brytyjka i... cztery żółwie...

Coś w tym jest... Weźmy taki Mortal Kombat. Owszem Scorpion jest z Japonii, a Sub-Zero (obaj) z Chin. Ale poza tym... Smoke jest Czechem jak już kiedyś wspominałem (Czeski Ninja - to brzmi jak tytuł jakiejś strasznie głupiej polskiej komedii ). A cała reszta ninjasów nawet ludźmi nie jest - Reptile, Ermac, Rain, Kitana, Mileena, Jade (część z nich zresztą z czasem zatraciła ninjowy image).
Q__
Moderator
#1859 - Wysłana: 14 Maj 2018 13:21:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Coś w tym jest... Weźmy taki Mortal Kombat.

Tam i tak sporo jest Azjatów, a przy tym - jak sam wskazałeś - nawet Czech i postacie z innych wymiarów z dalekowschodnia się noszą...

Dreamweb:
Czeski Ninja - to brzmi jak tytuł jakiejś strasznie głupiej polskiej komedii

mozg_kl2
Użytkownik
#1860 - Wysłana: 7 Cze 2018 15:57:14
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  ...  60  61  62  63  64  ...  69  70  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superheromovie's

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!