USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Alien
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#61 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:17:55
Odpowiedz 
Wybrała go Korporacja. Jakby wzięli kogoś kompetętnego to by im zmasakrował Obcych, nie dając okazji na zdobycie próbki.

Nie wydaje mi się aby Marines byli ludzmi Korporacji. Wszystcy członkowie oddziału mieli bowiem na ramionach naszywki w kształcie flagi amerykańskiej , więc raczej byli to żołnierze na żołdzie USA. Świadczyło by też o tym to , że wszelkie decyzje we wszelkich kwestiach dotyczących operacji przeciwko Obcym podejmował dowódca wojskowy a oficjel wysłany przez firme nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia...
Jean Luc
Użytkownik
#62 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:27:55
Odpowiedz 
Nie wydaje mi się aby Marines byli ludzmi Korporacji. Wszystcy członkowie oddziału mieli bowiem na ramionach naszywki w kształcie flagi amerykańskiej , więc raczej byli to żołnierze na żołdzie USA.

Tak, ale Korporacja miała różne wpływy w wojsku, a na pewno w rządzie. I załatwili dowództwo niedoświadczonemu oficerowi, takiemu który zgodził się współpracować.
Picard
Użytkownik
#63 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:35:10
Odpowiedz 
załatwili dowództwo niedoświadczonemu oficerowi, takiemu który zgodził się współpracować.

Może masz racje , ale on coś kiepsko współpracował. Nie chciał słuchać oficiela z firmy - wiec albo był niewtajemniczony , albo był za głupi by nawiązać owocną kooperacje...
Jean Luc
Użytkownik
#64 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:40:12
Odpowiedz 
Przecież porucznik Gorman był nieprzytomny przez większość poważnej akcji. Dowodzenie przejął kapral Jakiśtam (ten z Terminatora ).
Picard
Użytkownik
#65 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:48:58
Odpowiedz 
Widać niezbyt dobrze pamiętam niektóre sytuacje. Ale pewien jestem , że kiedy Marines spiszyli do pomieszczenia reaktora gdzie Obcy skryli kolonistów nawet zdanie wysłanika Korporacji niespecjalnie mogło go skłonoić do tego by wydał on swym ludziąrozkaz nie urzywania w pomiszczeniu reaktora ostrej amunicji. Ostatecznie się jednak udało...
Jean Luc
Użytkownik
#66 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:56:49
Odpowiedz 
To akurat niedokładnie pamiętam ale decyzję o zbombardowaniu kolonii z orbity podjął kapral Hicks (znalazłem jak się nazywał). Burke był wściekły że zwykły kapral ma podejmować decyzje dotyczące sprzętu wartego miliardy.
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 19 Lip 2005 20:03:10
Odpowiedz 
Burke był wściekły

To był chyba rzeczony oficjel Korporacji. On był wscieczony dlatego , że zwierzaczki chcieli mu pozabijać i nie miał by co zabrać na Ziemie do badania. Zresztą scene wcześniej powiedział to Ripley wprost : ,, że Obcy to wspaniały gatunek i nie można decydowąć o ich eksterminacji , iż potrzebuje ich do badań itp."
Prawdziwy Kapitan Jean Luc Picard
Anonimowy
#68 - Wysłana: 21 Lip 2005 00:48:32
Odpowiedz 
Szczyt surrealizmu: Jean Luc dyskutuje z Picardem o Aliens
Picard
Użytkownik
#69 - Wysłana: 21 Lip 2005 08:52:12
Odpowiedz 
Ja zwariuje z tymi Shinzonami ! Kolejny się przypałętał... A Kirka , Sisko czy Jeaneway już nikt ni lubi ?
Nash
Użytkownik
#70 - Wysłana: 21 Lip 2005 09:01:51
Odpowiedz 
>>Jeaneway
A lubil ktos wogole kiedys?;P
Picard
Użytkownik
#71 - Wysłana: 21 Lip 2005 14:44:15
Odpowiedz 
A lubil ktos wogole kiedys?;

Ona sama oraz jej załoga na pewno !
Nash
Użytkownik
#72 - Wysłana: 21 Lip 2005 14:47:55
Odpowiedz 
>>jej załoga na pewno

Co do zalogi to mam watpliwosci;P
sancho666
Anonimowy
#73 - Wysłana: 21 Lip 2005 14:50:29
Odpowiedz 
Przy Archerze Janeway jest szczytem doskonałości
Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 21 Lip 2005 14:57:43
Odpowiedz 
Co do zalogi to mam watpliwosci

Mąż ją lubił , jej psy na pewno ją lubiły...
Nash
Użytkownik
#75 - Wysłana: 21 Lip 2005 15:21:56
Odpowiedz 
>>Mąż ją lubił

No to jak na meza to faktycznie glebokie uczucie;P Hehe;)
Kathryn Janeway
Anonimowy
#76 - Wysłana: 21 Lip 2005 15:52:27
Odpowiedz 
Buuu... Nikt mnie nie lubi...
Delta
Użytkownik
#77 - Wysłana: 21 Lip 2005 15:55:31
Odpowiedz 
Buuu... Nikt mnie nie lubi...

Nieprawda
Picard
Użytkownik
#78 - Wysłana: 21 Lip 2005 16:09:59 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Nikt mnie nie lubi

Zaraz się przekonamy załorze nowy temat traktujący o pani ! A najlepiej dwa , pierwszy będzie się nazywał : ,,Kathryn Janeway vs. Eleonor Ripley"...
Barusz
Użytkownik
#79 - Wysłana: 21 Lip 2005 16:13:35
Odpowiedz 
Najlepszy dowód, że Cię lubimy - nie będzie topiku o Tobie i Rachele Garett !
Dyplomata
Użytkownik
#80 - Wysłana: 26 Lip 2005 18:28:49
Odpowiedz 
Dzisiaj 4 część " Obcego " na Polsacie .
Picard
Użytkownik
#81 - Wysłana: 26 Lip 2005 20:57:03
Odpowiedz 
Czwarta częśc ,,Aliena" fajna jest , szkoda ,że tak wielu nie ona nie odpowiada !
Picard
Użytkownik
#82 - Wysłana: 17 Lis 2005 20:21:54
Odpowiedz 
No patrzcie na tych partaczy z filmwebu:

http://www.filmweb.pl/Film?id=252090
Picard
Użytkownik
#83 - Wysłana: 31 Maj 2006 10:03:14
Odpowiedz 
Teraz coś po w rodzimym jezyku Obcego, czyli po angielsku :

www.planetavp.com
Jurgen
Moderator
#84 - Wysłana: 31 Maj 2006 18:56:59
Odpowiedz 
Picard
chodziło Ci może o piątą część Heroes of Might & Magic?
Picard
Użytkownik
#85 - Wysłana: 31 Maj 2006 22:12:38 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Jurgen

Co jest grane? Adres był dobry. Coś znowu pochrzaniłem...Chwilka i naprawie swój błąd! Spróbujmy teraz:

http://www.planetavp.com/al/index.htm
Jurgen
Moderator
#86 - Wysłana: 1 Cze 2006 08:20:13
Odpowiedz 
Już jest dobrze, chociaż reklama "Heroesów" też była niezła.
Picard
Użytkownik
#87 - Wysłana: 1 Cze 2006 13:57:54
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 19 Cze 2006 14:22:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Tu jest też coś ciekawego!

Owszem, zachęcające widoki .

Ale ciekawsze jest dla mnie jak bardzo wizja świata z filmów "Alien" i komiksów "AvP" różni się od tej trekowej (wiem, mówię jak Spock). W ST mamy współdziałanie w imię ideałów, w "Obcych" raczej walkę o przeżycie i... walkę o zyski w tle. Bohaterowie ST, zwłaszcza w TMP i TNG są wzniośle przemawiającymi idealistami... W pierwszym"Alienie" mamy słynną dyskusję o zarobkach, w drugim dowódcę poganiającego marines, typowo "wojskowym" językiem ... Korytarze statków w ST są estetyczne i sterylne, w "Alienach" stare i zniszczone. W ST Kosmos bada się z entuzjazmem, w "Obcych" uważa się go za miejsce niewdzięcznej roboty... W ST kosmitów mamy całe mnóstwo, ze zdecydowaną większością możśna się dogadać, w świecie AvP, mamy dwie obce rasy (z czego jedna mało rozumna) - obie krwiożercze... W ST nosi się kolorowe mundury, w "Alienach" zniszczone kombinezony... itd. itp.
Trudno o bardziej przeciwstawne wizje podboju Kosmosu, choć i pierwszy "Obcy" i TMP (który tak na dobre rozpoczął tryumfalny pochód Treka) powstały, co widać, na fali popularności "Odysei kosmicznej" i czerpią z jej wzorców, jednak rozchodzą się... ST ucieka w marzenia, cykl "Aliens" schodzi w przyziemność... i oba są nie do pobicia w swoich kategoriach...
I oba uwielbiam za klasyczny, "kosmiczny" klimat...

(Na marginesie można też zauważyć, że film "Aliens" - tak, "dwójka" - był inspiracją dla, równie genialnego, serialu "Gwiezdna eskadra" vel SAAB, oraz bardzo przyzwoitej dylogii "Heorot" autorstwa tertcetu Niven-Pournelle-Barnes.)
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 19 Cze 2006 14:56:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A wracając do ulubionych postaci - dla mnie Ripley (lubię twarde kobiety), ale w wersji z 1 i 2 oraz jej kot (koty też uwielbiam). No i androidy dobry Bishop i demoniczny Ash (podobny do lemowskiego Caldera) też były ok (tylko tak paskudnie "krwawiły" uszkodzone).

Z kolei moja ulubiona scena - są dwie - śmierć tej pary marines i zwycięska walka Ripley z Królową (obie przepojone duchem trochę jak z Hemingway'a).

(Ciekawe jest przy tym, że Lem o którego niechęci do ST piszemy ostatnio często, cokolwiek z mojej winy... Wysoko sobie cenił, w kategorii rozrywki, filmy SF Camerona z "Aliens" na czele. Sądzę, że zaważyła na tym podobna fascynacja obu panów wielkimi, ciężkimi maszynami oraz pewne podobieństwo pochwały heroizmu w "Niezwyciężonym" i w/w filmach.)
Christof
Użytkownik
#90 - Wysłana: 19 Cze 2006 15:50:46
Odpowiedz 
A wracając do ulubionych postaci - dla mnie Ripley (lubię twarde kobiety)

To powinieneś dopisać jeszcze Vasquez
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Alien

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!