USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Alien
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Lip 2005 21:09:17
Odpowiedz 
W związku z tym, że film zostanie nadany jutro (wtorek, 5 VI br) o 20.10 na Polszmacie, proponuję dyskusję na jego temat. Jak się Wam podobał? Czy istotnie można go oglądać na wielu poziomach? Jakie powinowactwa z ST w nim widzicie?
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Lip 2005 21:45:14
Odpowiedz 
No mnie się bardzo podoba, ogladałem już kilkanaście razy i jutra sie doczekać nie moge. Nawet mam go na kasecie wideo ale wideo nie działa. Bardzo dobry jest klimat, cały czas tajemniczy. Niestety w ST mało jest takich rzeczy.

Choć kto wie może jakis okret GW dotarł już do LV426.

A ja proponuje nowy temat Alien vs. 8472 lub Predator vs. Klingon.
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 4 Lip 2005 21:51:35
Odpowiedz 
ja mysle ze takie cross-overy sa nieco bez sensu bo już widze te kłótnie: - Klingon ma powielone narządy więc jest debeściak!
- NIE! Predator wymiata bo ma działko plazmowe na ramieniu i termowizje
no i kłótnia na 30 stron gotowa :|
a wracając do filmu ALIENS to jest to jedna z najlepszych produkcji sci-fi w historii. i dotyczy to kazdej częsci wg mnie mimo że niektórzy narzekają na ostatnie.
warto dodać ze krążą pogłoski o kolejnej części (cytuję) "wracającej do korzeni" szykuje sie wixa :]
byle nie taki gniot jak AvP :]
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Lip 2005 21:54:31
Odpowiedz 
Raczej mi "powtór do korzeni" nie pasi> Głównie ze względu na otwarte zakończenie IV. Chyba, że zrobią, że np. jakieś larwki się w tym Androidzie zalęgły - i wyjdzie taki unowocześniony ;)))))))))))))))))
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Lip 2005 21:56:42
Odpowiedz 
Jesli chodzi o kolejna cześc to chciałbym zobaczyć połączenie aliena z predatorem (koncówka Avs.P)
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Lip 2005 22:00:27
Odpowiedz 
Ohyda. Na prawdę widziałeś ten film? Choć ja nie widziałem, więc nie powinnienem osądzać.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Lip 2005 22:07:04
Odpowiedz 
Widziałem i to wiele razy. Powiem tak: klimat na zero z plusem.
Pomysł ciekawy, głównie przez to że akcja dzieje sie na naszym podwórku. Sama akcja troszke lipna bo długo długo prawie nic sie nie dzieje a później nagle ginie połowa odziału i reszte filmu ogladamy te same twarze. Ale za to jest doskonałe widowisko jak ze sobą walczą.
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Lip 2005 22:40:20
Odpowiedz 
kłótnia na 30 stron gotowa

Kto tu mówi o kłótni ??? To tylko forma takiej niezobowiązującej , zabawy intelektualnej. Co do samego pojedynku ciężko by było stwierdzić kto by zwyciężył - ja stawiam na mojego ulubionego KLINGONA !!!
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Lip 2005 22:43:35
Odpowiedz 
Ale za to jest doskonałe widowisko jak ze sobą walczą

Eeee , tam doskonałe ! To oczywiście kwestia gustu , ale jak widze jednego Obcego uśmiercającego dwóch Predatorów to słabo mi się robi. To tak jak gdyby Defiant pokonał Galaxy ...
elbereth
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Lip 2005 22:45:39
Odpowiedz 
generalnie kto czytal komiks AvP ten wiedzial co sie bedzie dzialo... przewidywalny..
klimat zero na szynach wg mnie :]
a obcy wykluty z predatora mógłby byc ciekawy (był przedstawiony w komiksach)
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Lip 2005 10:42:19
Odpowiedz 
jak gdyby Defiant pokonał Galaxy

Czyli normalka. :P
elbereth
Moderator
#12 - Wysłana: 5 Lip 2005 12:00:28
Odpowiedz 
grr jak ktos jeszcze raz mi przy byle temacie nawiąże do odwiecznego konfliktu Defiant VS Galaxy to zagryze :]
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Lip 2005 12:02:46
Odpowiedz 
A weźmy coś takiego: Predator na Defiancie versus Alien na Galaxy. Co myślicie?
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Lip 2005 12:06:30
Odpowiedz 
Wygrał by Predator na Defiancie bo Alien sie na technologi nie zna a i tak by niewiele zdziałał.:P
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 5 Lip 2005 13:03:35
Odpowiedz 
Wygrał by Predator na Defiancie

Pewnie tak , bo jak Slovaak napisał Alien ,,fruwał" by tylko po Galaxy w poszukiwaniu żarcia. Ale gdyby się na technologii znał to by zdrowo dokopał Drapieżnikowi siedzącemu na ,,Buntowniku"!

nawiąże do odwiecznego konfliktu Defiant VS Galaxy to zagryze :]

Nie gryź !!! Aaaa....
Nash
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Lip 2005 13:37:35
Odpowiedz 
Dla mnie Alien to najlepeij zapojektowany przedstawiciel obcego gatunku z wszystkiego co widzialem. Giger zrobil cos wielkiego i watpie zeby ktos kiedys swoim tworem zrobil na mnie wieksze wrazenie. I mam cicha nadzieje ze juz wiecej jednak Aliena ruszac nie beda bo po 4 czesci i po alien vs predator smutno misie robi na sam mysl dalszego tlamszenia tego wspanialego klimatu z dwoch pierwszych czesci.
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Lip 2005 14:14:21
Odpowiedz 
A tak wracając do tematu , która z części ,,Obcego" jest wedłóg Was najlepsza , która zaś najsłabsza ?
Nash
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Lip 2005 14:18:13 - Edytowany przez: Nash
Odpowiedz 
Najslabsze zdecydowanie 4 i 3. Natomiast trudno mi wybrac pomiedzy 1 i 2;) Obie wg mnie maja niepowtarzalny klimat choc chyba bym sie sklanial ku Decydujacemu Starciu dlatego ze rozbudowal klimat jedynki (sa zarowno ciasne korytarze jak i duzo wiecej akcji).
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Lip 2005 14:24:50
Odpowiedz 
Niezdecydowanie ale 2.
elbereth
Moderator
#20 - Wysłana: 5 Lip 2005 14:27:30 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
najlepsza: chyba 1
najgorsza: chyba 3
:]
ja jednak dałbym szansę kolejnej części bo tak ogólnie patrząc po cyklu to jest to jeden z najmniej zkaszanionych cyklów jakie dane nam bylo ostatnio ogladac :]
takie matrixy2 i 3 np. albo predator2.
a obcy 2, 3, 4 nie byly az tak kiepskie (ba 2 byla nawet dobra :P)
oczywiscie do cyklu nie zaliczam AvP bo to tragedia...
Nash
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Lip 2005 15:01:58
Odpowiedz 
>>obcy 2, 3, 4 nie byly az tak kiepskie

2 napewno nie byla kiepska ale 3 i 4 to wg mnie porazki (choc zakonczenie 3 moglo sie podobac i dawac szanse na dobra kontynuacje). A patrzac na alien vs predator moge powiedziec ze niestety i Aliena zeszmacono. Szkoda

P.S. A kolejny film cyklu obejrzalbym chetnie tylko wtedy kiedy zabralby sie za nige jakis naprawde porzadny rezyser - moze by tak powrot do korzeni i Ridley Scott albo James Cameron.
elbereth
Moderator
#22 - Wysłana: 5 Lip 2005 15:35:47
Odpowiedz 
własnie Ridley Scott zamierza sie zabrać za kolejną :]
cezary
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Lip 2005 16:53:15
Odpowiedz 
W AvP ciekawie rozwinieto pomysl odwiecznych walk miedzy obcymi... w sensie zarys historyczny byl ciekawy.
Film zly tez nie jest a koncowka typowo hollywoodzka... ot prosta rozwalka w formie Terminatora. Alien zreszta podobnie - te filmy moim zdaniem nie mialy na celu oswiecania mas i nie byly pisane (krecone) ku pokrzepieniu serc... to po prostu dobre filmy akcji.

Czy istotnie można go oglądać na wielu poziomach?
Oczywiscie. Na poziomie podlogi, (pokladajac sie po podlodze ze smiechu), na poziomie TV siedzac (i obgryzajac paznokcie ze strachu). Niektorzy ponoc tez ogladaja go stojac (np. robiac cos przy okazji w kuchni).
Domko
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Lip 2005 18:32:53 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Pewnie tak , bo jak Slovaak napisał Alien ,,fruwał" by tylko po Galaxy w poszukiwaniu żarcia. Ale gdyby się na technologii znał to by zdrowo dokopał Drapieżnikowi siedzącemu na ,,Buntowniku"!

Ludzie, darujcie sobie odnoszenie się co chwila do tematu Galaxy konta Defiant. Dyskusja na ten temat jest w odpowiednim miejscu. Ciebie, Picard, dotyczy to w szczególności, bo przestałeś odpowiadać na argumenty swoich przeciwników, a zacząłeś wrzucać denerwujące wstawki do innych tematów. Powstrzymaj się, bo wkurzać to zaczyna na forum niemiłosiernie.
elbereth
Moderator
#25 - Wysłana: 5 Lip 2005 18:37:02 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
hm cezary ja myśle ze pytanie było głębsze...
można go ogladac z poziomu morza, jednak będąc w górach będziemy już oglądać znad poziomu morza.
jakby ktoś chciał może sie pofatygować w jakąś depresje i wtedy będzie miał emisję pod poziomem morza...

:P

Ludzie, darujcie sobie odnoszenie się co chwila do tematu Galaxy konta Defiant. Dyskusja na ten temat jest w odpowiednim miejscu.

Picard nawet pogryzienia sie nie boi :]
Nash
Użytkownik
#26 - Wysłana: 5 Lip 2005 19:16:08
Odpowiedz 
>>własnie Ridley Scott zamierza sie zabrać za kolejną :]

A to pewne czy tylko plotka? Bo czytalem o tym ale wtedy to raczej byly luzne plany czy pomysly. Zreszta Scott troszke upadl na formie - sredni aleksander i marne wg mnie krolestwo niebieskie choc mam nadzieje ze Alien 5 bylby jego chlubnym powrotem do elity;)
cezary
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Lip 2005 00:23:34
Odpowiedz 
jakby ktoś chciał może sie pofatygować w jakąś depresje
nie trzeba sie daleko fatygowac, raptem wlaczyc wiadomosci raz dziennie i posluchac co to sie ciekawego wydarzylo w kraju
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Lip 2005 12:07:55
Odpowiedz 
Picard nawet pogryzienia sie nie boi

No chyba , że hodujesz gdzieś tresowanego Aliena. Wtedy zaczne się bać !!!

2 napewno nie byla kiepska ale 3 i 4 to wg mnie porazki

Ile ludzi , tyle poglądów. Dla mnie dwa najlepsze odcinki to : Alien I oraz Alien III. Najsłabiej zaś wypadła wedłóg mnie część druga , która tak wielu się podoba - nie oznacza to jednak , iż uważam , że ten film jest zły. Jest on zwyczajnie przefajnowany. Po prostu jak dla mnie jest to raczej typowo amerykańskie kino akcji z dużą dozą fanatastyki. Jednak była tam i muzyka Jamesa Hornera i wspaniałe dekoracje więc ogólnie źle nie było.

własnie Ridley Scott zamierza sie zabrać za kolejną

Kłopot w tym , że sam Scott ostatno kręci filmy o tematyce niezbyt wyszukanej i szczeże mówiąc raczej nudne. Przykładem może być tu ,,Helikopter w ogniu" , zdjęcia wspaniałe ale sam obraz monotnnny i na wskroś amerykański. Natomiast nasza poczciwa Ripley , czyli Sigourney Weaver mocno się już postarzała. Raczej nie wyobrażam jej sobie teraz biegającej za wielkim robalem z kosmosu !
A jeśli już o Ripley mowa , to jak jest Wasza ulubiona postać z cyklu filmów o Obcym ?
elbereth
Moderator
#29 - Wysłana: 6 Lip 2005 12:30:39
Odpowiedz 
ja zawsze lubiłem androidy :]
no i kotek Ripley :P
Slovaak
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Lip 2005 14:52:30
Odpowiedz 
Ja wszystkie lubie. Najbardziej androidke z 4.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Alien

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!