USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zaginiony Tytuł Filmu

Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Lis 2008 01:49:48
Odpowiedz 
Szukam pewnego filmu, na pewno S.F., ale nie wiem, czy hard.
Problem polega na tym, że oglądałem go dobrych parę (jeśli nie równe dziesięć) lat temu, później jeszcze raz, i totalnie wyleciały mi z głowy fakty. Wiem, że:

Bohaterami jest para młodych naukowców (?): on i ona.
Gdzieś tam pojawia się robot, który jest tam narzędziem pracy, potrafi bardzo dużo rzeczy zrobić.
Pamiętam dwie sceny z tym robotem. W jednej, kobiecie wpadło coś do oka i ten robot jej to takim malusieńkim czymś to wyciągnął. W drugiej, coś mu odbiło (temu robotu ) i zapałał żądzą mordu. Gonił bohaterów, po drodze przecinając laserem drzwi, za którymi bohaterowie się chowali. Wiem, ze w tej scenie padły wyliczenia, ile czasu zajmie mu się przedarcie przez wszystkie blokady.

Wiem, że to mało, ale zna/kojarzy ktoś?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Lis 2008 02:06:04
Odpowiedz 
Alucard87
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Lis 2008 02:11:58
Odpowiedz 
Podziękował, pozdrowił

Wątek do dalszego użytku
biter
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Kwi 2009 14:55:05
Odpowiedz 
Mam problem moi drodzy. Potrzebuję tytuł serialu animowanego pewnego, leciał z 10 lat temu na TVP2, jak nie dawniej.

To co pamiętam:

Grupa ludzi podróżuje w kosmosie na sporym statku bojowym i walczy z przeciwnikiem poruszającym się okrętem przypominającym z wyglądu korpus człowieka z wielkim otworem w głowie jako wlotem do hangaru. Obie strony walczą ze soba przy pomocy myśliwców przy czym te ludzkie bardzo przypominają te z oryginalnej BSG, czasami tylko mają spore działko laserowe na dachu. Wyglądu przeciwnika nie pamiętam jak i to czy byli to ludzie czy obcy. Serialu animowanego BSG chyba nie było?

Opis enigmatyczny ale mam nadzieję że ktoś coś skojarzy.

W nagrodę krata piwa albo dobre wino na TrekSferze
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Kwi 2009 14:59:03
Odpowiedz 
biter

Nie był to czasem "Generał Daimos"?
biter
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Kwi 2009 15:01:50
Odpowiedz 
Eviva

Bardzo śmieszne. Generała pamiętam doskonale. Wielki samochód zmieniający się w Robota i walczący z Robotami ludzi ze skrzydłami o ile pamiętam mieszkającymi w bazie na dnie morza.

Ostatni fragment mogłem pokręcić.

PS. W Generale Daimosie główny bohater zakochał się w księżniczce tych ze skrzydłami.

Czyli pudło
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Kwi 2009 15:07:49
Odpowiedz 
biter

No to może "G-Force"?
terry
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Kwi 2009 15:08:18 - Edytowany przez: terry
Odpowiedz 
biter

Może "Był sobie kosmos" ?

albo raczej "Starcom: The U.S. Space Force "
biter
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Kwi 2009 15:18:20
Odpowiedz 
terry

To to!! Jesteś wielki. Nagroda do wyboru
terry
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Kwi 2009 17:37:04 - Edytowany przez: terry
Odpowiedz 
biter

Nagroda do wyboru

Jak będziesz się wybierał na Rise,to pamiętaj by mnie podrzucić

Btw. może ktoś będzie wiedział ;chodzi o film sci-fi z lat 80-90,USA,historia jest taka :

niedaleko Ziemi pojawia się obcy statek kosmiczny...najprawdopodobniej poprostu przydryfował...astronauci znajdują na nim "coś" co wygląda jak piłka futbolowa...zabierają to na Ziemie...w trakcie badania okazuje się że jest to bardzo niebezpieczny zaawansowany technologicznie robot. Przejmuje on kontrolę nad laboratorium,lecz wkońcu oddziałowi specjalnemu udaje się go zabić.
Następnie ludzie wysyłają ekspedycje na księżyc skąd ponoć dochodzą jakieś nieznane sygnały,które mogą mieć związek z owym robotem...okazuje się że jest tam baza robotów...

>sorry za chaos,ale widziałem to jako dzieciak dawno,dawno temu jeszcze za czasów VHS.

Jakieś szczególne obrazy z tego filmu > astronauci mają specjalne "namioty" na księżycu (!)....znajdują jakąś dziewczynę ....jeden z astronautów zostaje tam porwany przez roboty i zamieniony w cyborga <prawie jak Borg>
Robotronik
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Sier 2011 20:18:09
Odpowiedz 
Nie jestem pewny ale chyba szukamy tego samego filmu, z tym ze ja pamietam jak to znaleziono kapsule w powiedzmy rozmiarow 50cm na 50 cm ale juz nie pamietam skad ona byla i podczas kiedy wszyscy opuscili laboratorium, z owej kapsuly ktora sie otworzyla wydostaly sie cos jak linki stalowe ktore zerwaly metalowe ramiona z nad lozka na ktorym lezala kapsula, nastepnie ogloszone po jakims czasie alarm , kiedy wojsko wraz z jednym naukowcem przybylo na korytarzu stala wielka dosyc maszyna a kapsula ktora znalezli byla zamocowana na glowie mozna powiedziec ze robota ktory sam sie zmontowal,naukowiec przemowil cos podchodzac troche a wtedy obcy wystrzelil w ramie do niego, tylko tyle pamietam
Stonnn
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Sier 2011 08:53:05
Odpowiedz 
Robotronik
Według mnie chodzi o "Moontrap".
http://www.imdb.com/title/tt0097911/
Robotronik
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Sier 2011 17:15:02
Odpowiedz 
whoooow, tak, dziekowac, pamietalem ze w tytule byl Moon i tylko tyle serdeczne pozdrowienia dla Stonnn.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 6 Sier 2011 18:48:02
Odpowiedz 
Robotronik

Robotronik:
amietalem ze w tytule byl Moon i tylko tyle

Jak byś obejrzał film z samym "Moon" w tytule, też byś nie zmarnował czasu .
Robotronik
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Sier 2011 19:42:55
Odpowiedz 
o ile mnie pamiec nie zawodzi to film Moon i Moon 44 ogladalem
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 6 Sier 2011 19:47:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Robotronik

Robotronik:
o ile mnie pamiec nie zawodzi to film Moon

Ten najnowszy z samotnym (do czasu) kosmonautą na Księżycu?

Robotronik:
i Moon 44 ogladalem

Nawiasem mówiąc wiesz zapewne, że jest to debiut pana Emmericha od SG i paru znacznie głupszych rzeczy .

ps, ciekaw jestem jak je oceniasz?
Robotronik
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Sier 2011 20:08:58 - Edytowany przez: Robotronik
Odpowiedz 
Tak, Moon najnowszy,kosmonauta na ksiezycu jest to swojego rodzaju mozna powiedziec gatunek, baza na ksiezycu kosmonauta itp, mialem mieszane uczucia jak to ogladalem,ale drugi raz bym go nie obejrzal,Moon 44 szczerze mowiac juz go nie pamietam ale to bylo o kopalni wydobywczej chyba tyle tylko niestety pamietam

Jak wedlug Q klasyfikuje sie ten film mozna zapytac ?
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 6 Sier 2011 20:31:53
Odpowiedz 
Robotronik

Robotronik:
Jak wedlug Q klasyfikuje sie ten film mozna zapytac ?

"Moon" uważam za film b. przyzwoity, acz nie tak genialny jak czasem twierdzą, wart by do niego wracać.

"Moon 44" za solidne widowisko rozrywkowe. Jedną z lepszych rzeczy Emmericha. Daleko mi jednak do entuzjazmowania się nim.
Robotronik
Użytkownik
#19 - Wysłana: 6 Sier 2011 20:55:06
Odpowiedz 
dziekowac za odp, nie jestem az tak zaglebiony w seriale moze s.f wszystkie ale filmow ogladalem sporo

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Zaginiony Tytuł Filmu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!