USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / GUNDAM!
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Hazral
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Lip 2008 19:14:19 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
W sieci znalazłem tylko 25 odcinków pierwszej serii, czyli Gundam 00. Pierwszy odcinek!

Czy ktokolwiek natkną się w sieci na to wspaniałe anime? I co o nim sądzicie? Lubicie Mechy?

PS: Jak myślicie, dlaczego Japończycy często charakteryzują Mechy na samurajów?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Lip 2008 19:23:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hmm. mamy już topic o serialach anime, ale w końcu "Gundam" to klasyka.. I... japońki Star Trek jak mówią. Bratni serial zasłużył na upamiętnienie (miałem z nim niewlwle kontaktu, ale to co widziałem podobało mi isę nawet).

(Obejrzałem kawałek oryginalnej serii i prtzeczytałęm kilka mang z serii "Gundam W",)
Garak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Lip 2008 21:50:25 - Edytowany przez: Garak
Odpowiedz 
Pierwszą serię widziałem i polecam. Naprawdę wciąga. Nie wiem jak Wy, ale ja cały czas kibicowałem światu przeciwko głównym bohaterom
Doctor_Who
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Lip 2008 21:55:16
Odpowiedz 
Hazral

Jak myślicie, dlaczego Japończycy często charakteryzują Mechy na samurajów?

Bo są... Japończykami?! Dziwiłoby, gdyby charakteryzowali ich na niemieckich landknechtów, huzarów, czy jomsvikingów .
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:04:48
Odpowiedz 
Garak

Nie wiem jak Wy, ale ja cały czas kibicowałem światu przeciwko głównym bohaterom

Znaczy Ziemianom czy wrednym władcom kolonii?

Doctor_Who

Dziwiłoby, gdyby charakteryzowali ich na niemieckich landknechtów, huzarów, czy jomsvikingów

Czasem i taka stylizacje stosowali - vide "Saber Rider".)
Doctor_Who
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:14:57
Odpowiedz 
Q__

Czasem i taka stylizacje stosowali - vide "Saber Rider"

To byli raczej IMHO tacy kosmiczni kowboje... Chociaż mało widziałem tej serii... A że człowiek na koniu odziany w metal się z rycerzem automatycznie kojarzy...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:30:18
Odpowiedz 
Doctor_Who

To byli raczej IMHO tacy kosmiczni kowboje... Chociaż mało widziałem tej serii... A że człowiek na koniu odziany w metal się z rycerzem automatycznie kojarzy...

Bohater główny upozowany był na brytyjskeigo lansjera z szabelką w garści...
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:35:31 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Może mówimy o zupełnie innych seriach (co się już nam zdarzało )?
Dragon
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:39:12
Odpowiedz 
Ja lubie mechy ale te Europejsko/amerykańskie, mech warrior, battle tech, Tytany i drednoty z warhammera itd
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:48:11
Odpowiedz 
Doctor_Who

Może mówimy o zupełnie innych seriach

Ja mówie o tej:
http://www.youtube.com/watch?v=YXtQTzJKikg

Dragon

Ja lubie mechy ale te Europejsko/amerykańskie, mech warrior, battle tech, Tytany i drednoty z warhammera itd

A internacjonalne Transformery?
Dragon
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Lip 2008 22:58:15
Odpowiedz 
Transformery?
Kreskówkę oglądałem, i nie podobała mi się. Film, raz, super się ogląda ale potem jak się wspomina sikającego robota, kryptoreklamy General Motors i dziury w scenariuszu przez które przepłynie statek....

"Saber Rider"
Czy to nie leciało u nas jako "Jeździec Srebrnej Szabli'
Nie znosiłem tego za gów^&* strzelanki i że to manga
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Lip 2008 23:13:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dragon

Czy to nie leciało u nas jako "Jeździec Srebrnej Szabli'

Tak. A wracajac do "Gundama" podobało mi się w komiksie (powiązanym z serią "W") jak jeden z pilotów celowo wziął na siebie rolę superzagrożenia potencjalnie wiszącego nad Ziemią i koloniami po to by wyrwać ludzkosc z samozadowlenia i marazmu.

Taki "superłotr zr szlachetnych pobudek".
Dragon
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Lip 2008 23:27:22
Odpowiedz 
Aha, w Polsce też "powstawały" Mechy. W grze Earth 2140 (potem i 2150 i 2160) siły UCS-u były oparte głównie na mechach, i to naprawdę fajnie zaprojektowanych!
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Lip 2008 23:41:29
Odpowiedz 
Dragon

Aha, w Polsce też "powstawały" Mechy. W grze Earth 2140 (potem i 2150 i 2160) siły UCS-u były oparte głównie na mechach, i to naprawdę fajnie zaprojektowanych!

Widzaiłem raz na żywo kawałek turniej tej gry, ale nic o niej nie wiem.
Dragon
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Lip 2008 23:43:51
Odpowiedz 
Polecam stronkę o Earth URL
Ale nie obejmuje ona najnowszej części, są tylko newsy o kstalcie gry, zazwyczaj nieaktualne. Ale swoją drogą Earth ma dobry scenariusz.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Lip 2008 23:45:23
Odpowiedz 
Dragon

Dzięki.
Hazral
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:09:18
Odpowiedz 
Tak grałem w Eartch'a (Głównie 2150 i dodatek , trochę w najnowszą cześć). Jak dla mnie najlepszy Polski RTS! Osadzony w ciekawych realiach SF.

Co do Gundam, to jak podoba się wam wizja świata po wyczerpaniu się zasobów... Czy faktycznie kraje posiadające stacje energetyczne zdominowały by swoich sąsiadów w aż takim stopniu?
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:13:17
Odpowiedz 
Hazral

Czy faktycznie kraje posiadające stacje energetyczne zdominowały by swoich sąsiadów w aż takim stopniu?

Dobre pytanie. A wątek ten luźno skojarzył mi się z podobnym rozwarstwieniem (tam na orbitę i powierzchnię) we wczesnych utworach W.J. Williamsa.
Dragon
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Lip 2008 00:15:10 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Tak grałem w Eartch'a (Głównie 2150 i dodatek , trochę w najnowszą cześć). Jak dla mnie najlepszy Polski RTS! Osadzony w ciekawych realiach SF.

to polecam pak Earth Universe (za 30 zł znajdziesz, ja kupiłem za 20) zawiera wszystkie części, a Earth 2140 bez problemu działa z XP. Wszystkie Earthy miałem wcześniej, ale jako zbieraninę z gazet. Ale 2160 kupiłem w sklepie, ech wspomnienia, pierwsza premierowa gra na nowego kompa.

(tylko czekać aż Jurgen wpadnie i zrobi porządek z offtopiciem)
Garak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Lip 2008 09:50:05
Odpowiedz 
Znaczy Ziemianom czy wrednym władcom kolonii?

Znaczy trzem najsilniejszym sojuszom na Ziemi

Co do Gundam, to jak podoba się wam wizja świata po wyczerpaniu się zasobów... Czy faktycznie kraje posiadające stacje energetyczne zdominowały by swoich sąsiadów w aż takim stopniu?

Wydaje mi się, że owszem.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 5 Lip 2008 11:05:19
Odpowiedz 
Garak

Znaczy trzem najsilniejszym sojuszom na Ziemi

A zanasz historię z wszechświata alternatywnego? (Była i taka seria.)
Garak
Użytkownik
#22 - Wysłana: 5 Lip 2008 19:21:52
Odpowiedz 
Nie znam. Widziałem tylko te 25 odcinków o których mówił w pierwszym poście Hazral.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Lip 2008 19:11:32
Odpowiedz 
Garak

Nie znam.

Poszukaj, na Forum, wrzucałem kiedyś sporo linków o "Gundamach".
MarcinK
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Lip 2012 15:15:30 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Badai pracuje nad nową grą online osadzoną w uniwersum Mobile Suit Gundam. Gracz będzie mógł wybrać pomiędzy federacją a zeonem.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=dlLDPC8LJlM
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=uDTEZKAGc5I
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=ZtKnOqOGhrg
http://www.gunjap.net/site/?p=78303
Oby gra wydana została chociaż po angielsku.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 6 Wrz 2013 18:09:05
Odpowiedz 
Ranking najgorszych EU... ST i SW wysoko, ale zgadnijcie kto "wygrał"?
http://whatculture.com/tv/5-most-ridiculous-expand ed-universes-ever.php
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 23 Lut 2014 17:16:53
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#27 - Wysłana: 7 Mar 2014 16:34:41
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Mar 2014 14:38:37
Odpowiedz 
Stronka na 35 lecie Gundama
http://www.gundam35th.net/
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 14 Mar 2014 16:41:03
Odpowiedz 
Ha, będzie nowa seria?
MarcinK
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Mar 2014 16:46:45
Odpowiedz 
Q__:
Ha, będzie nowa seria?

Z tego co wiem nadal trwa Gundam Build Fighters. Choć możliwe że doczekamy się filmu.
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / GUNDAM!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!