USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  34  35  36  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#121 - Wysłana: 17 Wrz 2011 09:26:30
Odpowiedz 
Kamen Rider Fourze, piosenka z czołówki nawet mi się podoba i patrząc na całą czołówkę wydaje się że serial będzie trochę traktował o kosmosie (kto wie może pojawią się nawiązania do Treka ). No ale Kamen Rider, i jego fryzura (przed transformacją)...
MarcinK
Użytkownik
#122 - Wysłana: 17 Gru 2011 13:52:48 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Nickelodeon rozpoczął w Polsce emisję Power Rangers: Samurai, dzięki Bogu nie spolszczyli piosenki z czołówki.

Tokumei Sentai Gobusters, czyli seria Super Sentai która zadebiutuje w 2012.
Jak widać na plakacie, drużyna składa się z trzech członków, jednak z tego co przeczytałem w sieci wynika że w trakcie trwania serii ma dojść jeszcze dwóch herosów.
Jeśli chodzi o kolory wojowników, krążą pogłoski że mają być zgodne z kolorami olimpijskimi (Czerwony, Żółty, Niebieski, Czarny, Zielony) jak to miało miejsce w Go-onger i Liveman, lub podobnie jak w Jetman (Czerwony, Żółty, Niebieski, Czarny, Biały).
MarcinK
Użytkownik
#123 - Wysłana: 29 Gru 2011 13:38:29
Odpowiedz 
Udało mi się znaleźć kilka informacji o nadchodzącym Sentai.

Otóż fabuła ma opowiadać o grupie herosów walczących ze zbuntowanym super-komputerem (początkowo myślałem że ma to coś wspólnego z trzydziestką terminatora, ale ona wypada dopiero w 2014).
Ze względu na 30 lecie serii Metal Hero w serialu pojawi się pierwszy Metal Hero Gavan,

Można zauważyć że będzie to jeden z nielicznych Sentai który niema końcówki "ranger" lum "man" w nazwie (podobnie jak JAKQ, Battle Fever J, Sun Vulcan, Gogle Five i GoGoV)
tuvok
Użytkownik
#124 - Wysłana: 30 Gru 2011 18:33:34 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
> Sun Vulcan

To pewnie chodzi o słonce które krąży wokół planety Vulcan.
Być może za tymi słowami kryje się tajna symbolika,
że ci przebierańcy w latexach to są Wolkanie zanim ziemianie jeszcze opanują podróz w kosmos. Ubierają te specjalne ciuszki by nikt ich nierozpoznał ze są tak naprawde kosmitami z planety Volkan.

volkan
Tu jeden z wolkanów, zdjęcie na obrazku, niestety dementuje te pogłoski jakoby Kamen Rider byli naprawdę Volkanami przebranymi w kolorowe ciuszki.
MarcinK
Użytkownik
#125 - Wysłana: 1 Sty 2012 09:56:41
Odpowiedz 
tuvok:
jakoby Kamen Rider byli naprawdę Volkanami przebranymi w kolorowe ciuszki.

Chyba nie Kamen Rider a Super Sentai.
MarcinK
Użytkownik
#126 - Wysłana: 18 Sty 2012 19:54:58 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 

W Kwietniu tego roku w Tokyo MX będzie miała miejsce premiera fanowskiego Sentai:
Hikonin Sentai Akibaranger.
Z tego co na razie wiadomo w drużynie będą dwie kobiety (żółty, niebieski) i jeden mężczyzna (czerwony).

Akcja ma się dziać w futurystycznym "Electric Town" Akihabara, gdzie trójka bohaterów będzie musiała zmierzyć się ze złem chcącym opanować ziemię.
Q__
Moderator
#127 - Wysłana: 18 Sty 2012 20:01:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Z tego co na razie wiadomo w drużynie będą dwie kobiety (żółty, niebieski) i jeden mężczyzna (czerwony).

Następnym razem proponuję zestawy bardziej zróżnicowane: czerwono-czarny, niebiesko-czarny i czarno-czarny. I gitary (oczywiście gitary mocy) powinni mieć...

MarcinK:
trójka bohaterów będzie musiała zmierzyć się ze złem chcącym opanować ziemię.

Tyle razy to zło chciało opanować Ziemię... Może łatwiej by mu poszło z inną planetą? Na Merkurym na przyklad oporu być nie powinno (choć klimat niekomfortowo upalny)...
MarcinK
Użytkownik
#128 - Wysłana: 18 Sty 2012 20:10:59
Odpowiedz 
Q__
Może trochę mniej drwin (pamiętasz jak było z Hypernauts?)
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 18 Sty 2012 20:26:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Hypernauts są całkiem przyzwoitą produkcją dla nastolatków, którą i dorosły obejrzy bez niechęci. Dziękowałem Ci (ze trzy razy? ) za info o jej istnieniu, ale to nie znaczy:
1. że wszystko co polecasz stanie się od tego wiele warte,
2. że musimy gadać tylko o produkcjach dla nastolatków... może jeszcze cofniemy się do My Little Pony? one też mają różne kolorki, te kucyki...

Zresztą nie tyle kpię z samej produkcji (trudno zresztą kpić z czegoś, czego na oczy nie widziałem), ile ze sposobu w jaki ją zachwalasz... informacje jakie podajesz mogą tylko zniechęcać sugerując rzecz wpisującą się w ograne schematy i absolutnie nieoryginalną... (Hypernauts też zresztą opisałeś w sposób mogący do tej serii raczej zniechęcać, niż zachęcać, skoro o tym mowa. Gdyby nie ta wzmianka o B5, to byś mnie nie skusił.)

Chcesz nas przekonać do czegoś to postaraj się opisać ten film/serial/whatever w sposób mogący zainteresować dorosłego widza, a więc wspomnij coś o oryginalnej treści, ciekawej tematyce, interesujących bohaterach, czy chociaż świetnych F/X, zamiast skupiać się na ogranych, budzących śmiech chwytach. (W końcu Hypernauts polubiłem nie za - za przeproszeniem - oczojebne kombinezony bohaterów, ani nie za to, że mechy byli, tylko za trochę inne walory.)
MarcinK
Użytkownik
#130 - Wysłana: 20 Sty 2012 20:00:02
Odpowiedz 
Q__:
ciekawej tematyce,

Dobrze np:

Jetman: Uważany ze jeden z najpoważniejszych i najdramatyczniejszych sentai. Ciekawe różnorodne postacie np. Ryū Tendō oficer statku kosmicznego, poważny, zdyscyplinowany, Gai Yūki hazardzista, ma problemy z alkoholem, Ako Hayasaka najmłodsza z drużyny typowa nastolatka.

Ohranger: Pojawia się motyw motyw prastarej cywilizacji która stworzyła złowrogie maszyny, które chcą teraz podbić ziemię. Do walki ze złem zostaje powołana specjalna jednostka wojskowa UAOH. Seria trzyma poważną tematykę (czasem aż za bardzo), porusza takie tematy jak zdrada, poświęcenie, praca zespołowa

Megaranger: Dość luźna i przyjemna seria, w drużynie są prawie sami nastolatkowie (ci nie jest w sentai dość częste). Porusza tematy dorastania, zaufania, odpowiedzialności, akceptacji, dyscypliny.
Kain
Użytkownik
#131 - Wysłana: 20 Sty 2012 21:48:13
Odpowiedz 
Pytanie do kolegi MarcinK:

Co myślisz o seriach Ghost in the Shell, LAIN oraz Wolf's Rain? Pytam o anime nie mangi - dla ścisłości.
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 21 Sty 2012 07:00:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jetman

Zapomniałeś dodać, że "ptasie" kostiumy bohaterów Chōjin Sentai Jetman są celowym ukłonem w kierunku strojów jakie nosili Science Ninja Team Gatchaman (vel The G-Force) czyli po naszemu Załoga G. A dla niejednego byłaby to istotna rekomendacja, nie kanna?
MarcinK
Użytkownik
#133 - Wysłana: 21 Sty 2012 08:06:40
Odpowiedz 
Q__:
Zapomniałeś dodać, że "ptasie" kostiumy bohaterów Chōjin Sentai Jetman są celowym ukłonem w kierunku strojów jakie nosili Science Ninja Team Gatchaman (vel The G-Force) czyli po naszemu Załoga G.

Już kiedyś o tym pisałem (chyba z 5 razy).
Zapomniałem też dodać że serial miał kontynuację w postaci mangi tutaj możecie znaleźć więcej informacji.
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 21 Sty 2012 14:27:03
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Już kiedyś o tym pisałem (chyba z 5 razy).

A to zwracam honor po raz wtóry. Drugi punkt dla Ciebie.
MarcinK
Użytkownik
#135 - Wysłana: 28 Sty 2012 10:47:52 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 

W internecie pojawiła się piosenka z czołówki i ending'u nadchodzącego Sentai Go-Busters!
http://www.youtube.com/watch?v=ww_rebExZyw

EDIT

Jeszcze ciekawa rzecz którą odkryłem.
http://www.youtube.com/watch?v=2jWyd7tyhug&feature =mfu_in_order&list=UL
Brazylijska wersja czołówki pierwszej serii Power Rangers.
MarcinK
Użytkownik
#136 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:17:26 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 

Kilka nowych newsów na temat Go-Busters.
A więc:
Czerwonym wojownik ma nosić imię Hiromu Sakurada a jego partnerem jest BuddyRoid Cheeda Nick, Gepard (który posiada również humanoidalną formę) przekształcający się w motocykl, jak również może pilotować samochód CB-01 Cheetah, po połączeniu z CB-01 Cheetah mozę zmienić się w humanoidalnego robota Go-Buster Ace

Niebieski wojownik: Ryuji Iwasaki, jego partnerem jest BuddyRoid to Gorisaki Banana, niebieski goryl (jak w Gingaman), który może pilotować ciężarówkę GT-02 Gorilla

Żółta wojowniczka Yoko Usami, jej partnerem jest BuddyRoid to Usada Lettuce żółty królik, który może pilotować śmigłowiec RH-03 Rabbit.

Pojawiły się informację że 4 i 5 Go-Busters mają mieć kolory złoty i srebrny a ich BuddyRoids mają być odpowiednio Chrząszcz i Jeleń.

Wszytkie pojazdy Go-Busters mogą łączyć się w Go-BustersOh.
ortkaj
Użytkownik
#137 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:19:57
Odpowiedz 
MarcinK
How much is it?
MarcinK
Użytkownik
#138 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:29:54
Odpowiedz 
ortkaj
Jest to 36 seria Super Sentai jeśli oto ci chodzi.
ortkaj
Użytkownik
#139 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:31:54
Odpowiedz 
ortkaj
Nie, chodziło mi o cenę takich figurek?
MarcinK
Użytkownik
#140 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:39:44
Odpowiedz 
ortkaj:
Nie, chodziło mi o cenę takich figurek?

Link
$89.95 na eBay, no w końcu Bandai.
ortkaj
Użytkownik
#141 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:45:39
Odpowiedz 
MarcinK
Osz Ty kurczę ....! Cztery paczki !!!

Wyprodukujmy Polish Paskuda vs Yoko COŚ TAM i zbijmy kasę....
Dukat
Użytkownik
#142 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:48:39
Odpowiedz 
ortkaj:
Wyprodukujmy Polish Paskuda vs Yoko COŚ TAM i zbijmy kasę.

Jestem za. Proponuję Mega Ułana.
MarcinK
Użytkownik
#143 - Wysłana: 6 Lut 2012 19:49:00 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
ortkaj
Ogólnie anime o toku to niezły biznes, spójrz ile można zarobić na samej licencji serialu figurki, komiksy, gry, muzyka no i sam serial.
MarcinK
Użytkownik
#144 - Wysłana: 7 Lut 2012 10:50:36
Odpowiedz 
18 lutego będzie premiera nowej serii Power Rangers:

Power Rangers Super Samurai, to pierwszy taki przypadek gdy na podstawie jednego Sentai powstały dwa sezony Power Rangers.
Teaser

Czyli na adaptację Goseiger trzeba będzie trochę poczekać...
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 7 Lut 2012 10:55:28
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Proponuję Mega Ułana.

Rozumiem, że design w ten deseń:

tylko z rogatywką .
MarcinK
Użytkownik
#146 - Wysłana: 7 Lut 2012 10:59:15
Odpowiedz 
Dukat
Q__
ortkaj
W sumie ciekawe czemu na licencji Wiedźmina nie wypuścili serii figurek, zarobili by chyba prawie tyle co na samej grze (jak nie więcej bo figurek nie ściągniesz z internetu)
Dukat
Użytkownik
#147 - Wysłana: 7 Lut 2012 14:14:03
Odpowiedz 
MarcinK:
W sumie ciekawe czemu na licencji Wiedźmina nie wypuścili serii figurek, zarobili by chyba prawie tyle co na samej grze

Bo film się nie udał, a serial to dno. Komiks też słaby. Sama gra komputerowa tematu nie pociągnie.
MarcinK
Użytkownik
#148 - Wysłana: 7 Lut 2012 14:36:29
Odpowiedz 
Dukat
To niech ruszą d... zrobią porządny serial i wydadzą na licencji serię figurek (najlepiej żeby zrobili to w współpracy z Bandai gdyż oni robią najlepsze (i najdroższe) figurki)
MarcinK
Użytkownik
#149 - Wysłana: 11 Lut 2012 21:18:51 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#150 - Wysłana: 12 Lut 2012 08:37:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

A kiedy wspomnisz o aktorskiej wersji Bishōjo Senshi Sērā Mūn (vel Pretty Guardian Sailor Moon)? PGSM to w końcu też klasyka tokustatsu .
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  34  35  36  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!