USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'
 Strona:  ««  1  2  3  ...  27  28  29  30  31  32  33  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#931 - Wysłana: 29 Mar 2018 10:55:51
Odpowiedz 
MarcinK

Efektowny ten trailer, ładny dowód, że można nowocześnie bez wyrzekania się tradycji (do was mówię, CBS-owcy, w kontekście drugiego sezonu DSC; do was, Disney'owcy-od-SW, też!).
MarcinK
Użytkownik
#932 - Wysłana: 9 Kwi 2018 18:27:44
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#933 - Wysłana: 10 Kwi 2018 00:36:12
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Niestety muszę się z tym zgodzić

A zgadzasz się też z autorem w kwestii czasowej lokalizacji owego złotego wieku?
MarcinK
Użytkownik
#934 - Wysłana: 10 Kwi 2018 07:18:59 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Zasadniczo tak. Dla mnie najlepszy okres to lata dziewięćdziesiąte i wczesne dwutysięczne, zbiega się to w czasie z końcem złotej ery anime zapoczątkowanym gdzieś po Evangelionie (chociaż jeszcze po 2000 zdarzały się udane serie). Dostaliśmy najlepsze serie Sentai, Ultraman a później Rider wrócili z nową jakością, powstały dobre nowe marki: Chousenshin, Guyferd, Mikazuki i późniejszy Garo. Niby w większości były to produkcje skierowane do dzieci, jednak nie brakowało wątków które przyciągały starszą widownię (ciekawostka takie serie jak Gaoranger, Kuuga, Agito były chętnie oglądane przez matki). Teraz jeśli pojawi się jakiś poważniejszy motyw to pozostaje jakby bez konsekwencji, umrze ci dziewczyna? Pamiętasz o tym przez dwa odcinki i lecisz do innej.
Dorzucić jeszcze można fakt dobierania aktorów którzy wyglądają chłopięco nawet jak na standardy tokusatsu
2018, koleś gra zawodowego boskera

2002

Trochę tak jakby Maciej Musiał grał Batmana. I to nie jest tak że nie ma innych aktorów, są ale nie wiem czemu dostają role epizotyczne

Build nie jest złą serią, jednak najlepsze wątki jak wojna są zagłuszone przez pajacowatość niektórych postaci

https://www.youtube.com/watch?v=2FngVFgkUIQ
How Disasters Affected Super Sentai - Did You Know Toku
MarcinK
Użytkownik
#935 - Wysłana: 22 Kwi 2018 18:57:37
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#936 - Wysłana: 25 Maj 2018 08:15:15
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#937 - Wysłana: 25 Maj 2018 19:55:21
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
MILF Sentai

To serio, czy dla jaj (bo po Japończykach wszystkiego można się spodziewać...)?

(Nawiasem: całkiem w moim guście te mamuśki .)
MarcinK
Użytkownik
#938 - Wysłana: 26 Maj 2018 08:37:40 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
To serio

Serio, wzięli aktorki ze starych serii i teraz grają heroiczne mamuśki
http://tokusatsu.wikia.com/wiki/Hero_Mama_League
MarcinK
Użytkownik
#939 - Wysłana: 29 Maj 2018 18:15:53
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#940 - Wysłana: 15 Cze 2018 18:32:16
Odpowiedz 
Kolejny serial będzie adaptacją Go Busters z 2012, czyli chyba ostatniego naprawdę dobrego Sentai
MarcinK
Użytkownik
#941 - Wysłana: 27 Cze 2018 19:56:08
Odpowiedz 
Mighty Morphin Power Rangers 25th Anniversary Special wbrew nazwie zawiera też historię z późniejszego sezonu a mianowicie prawdopodobnie post Lost Galaxy.
Karone zostaje postawiona przed sądem za zbrodnie dokonane gdy była Astronemą. Ogólnie wszystko bardzo dobrze się rozwija i odchodzi od ogranych schematów. Andros i Galaxy Ranger wkraczają ale nie po to by spuszczać bęcki lecz by przyjąć rolę adwokatów Karone. Problemem jest ostateczne rozwiązanie procesu. Średnio mi taki pomysł pasuje do Androsa, ma on zbyt wiele z kapitana UFP by decydować się na takie sztuczki. Chociaż skoro szło o jego siostrę to kto wie.
Q__
Moderator
#942 - Wysłana: 27 Cze 2018 21:07:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Karone zostaje postawiona przed sądem

W (relatywnie) ambitnym komiksie PR powracają postacie z najambitniejszej serii PR? Ciekawe na jak długo? (Bo jeśli nie jest to one shot robi się - potencjalnie - obiecująco...)

MarcinK:
Średnio mi taki pomysł pasuje do Androsa, ma on zbyt wiele z kapitana UFP by decydować się na takie sztuczki. Chociaż skoro szło o jego siostrę to kto wie.

W sumie... skoro - można powiedzieć - usiłowali wpisać się w tradycję pamiętnego procesu Galactusa*, to mogli pójść mocniej w ślady tamtej - słynnej - opowieści i również wprowadzić linię obrony podnoszącą rzecz na poziom filozofii... Może następnym razem?

* Trochę refleksji o nim:
http://lawandthemultiverse.com/2011/04/06/the-tria l-of-reed-richards/
https://www.flickeringmyth.com/2015/07/comics-to-r ead-before-you-die-27-fantastic-four-trial-of-reed -richards/
MarcinK
Użytkownik
#943 - Wysłana: 28 Cze 2018 06:16:28 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Sędzia stwierdza że Karone jest ostatnim żyjącym członkiem Unitet Aliance of Evil. Co w takim razie stało się z Divatox*, Ritą i Zeddem?

*Tutaj śmierć mogła zostać sfingowana przez Sekcję 13**
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Lauren

**Idąc dalej można teoretyzować że kompatybilność promu kosmicznego z Astro Megashipem to też ich sprawka
Q__
Moderator
#944 - Wysłana: 28 Cze 2018 15:40:30
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Co w takim razie stało się z Divatox*, Ritą i Zeddem?

W sumie by na to odpowiedzieć trzeba by ustalić jaka była ich natura zanim ulegli skażeniu złem. Czy byli ludźmi, czy czymś więcej/czymś innym. W zasadzie jakiekolwiek pojęcie mamy tylko o rodzince Divatox - jej siostrą była Dimitria, która zdawała się raczej bytem pokrewnym Zordonowi, miała też brata Havoca i pociotka Elgara (niewykluczone, że przyszywanych, pochodzących od jej adopcyjnych rodziców), którzy zginęli w chwili śmierci Zordona jako typowe byty czystego zła - to wszystko sprawę raczej komplikuje niż wyjaśnia.

Zatem obstawiając cokolwiek w ciemno można rozważać następujące scenariusze: 1. kimkolwiek byli zmarli w sposób naturalny (być może i na nadludzkie istoty po iluś wiekach przychodzi czas?), 2. ktoś im nie wybaczył dawnych czynów i na nich zapolował (skoro Zordona dało się uśmiercić to...), 3. sędzia był błędnie poinformowany (i tu jednym z podwariantów jest opcja sfingowanej śmierci, o której wspomniałeś).

Cóż... Może dalsze numery komiksów przyniosą odpowiedź...
MarcinK
Użytkownik
#945 - Wysłana: 28 Cze 2018 17:56:24
Odpowiedz 
Q__:
pojęcie mamy tylko o rodzince Divatox

I Rity. Jej braciszek Rito zginął jak reszta potworów, a los Master Vile jest nieznany. Nadal istnieje możliwość że podobnie jak Karone, Rita została porwana za młodu.

Znowu w jednym komiksie jest sugestia że wygląd Lorda Zedda jest wynikiem obrażeń jakie odniósł eksperymentując z mocami Zeo.
Q__
Moderator
#946 - Wysłana: 28 Cze 2018 17:59:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
I Rity. Jej braciszek Rito zginął jak reszta potworów, a los Master Vile jest nieznany.

Na śmierć o nich zapomniałem...

MarcinK:
podobnie jak Karone

I chyba Divatox również (bo ta adopcja przez Mamę D chyba coś podobnego sugeruje)...

MarcinK:
w jednym komiksie jest sugestia że wygląd Lorda Zedda jest wynikiem obrażeń jakie odniósł eksperymentując z mocami Zeo.

Palpatine, Skeletor, Doctor Doom... On też?
MarcinK
Użytkownik
#947 - Wysłana: 4 Lip 2018 07:03:03 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Zastanawia mnie ja na PR wpłynie przejęcie przez Hasbro. Dotychczasowe plotki napawają optymizmem, dostaniemy adaptację jednego z lepszych sentai jako sequel do drugiej najambitniejszej serii PR (RPM). Pytanie jak to w praniu wyjdzie (zwłaszcza że TF: RiND będące sequelem Prime jest krótko mówiąc do d.py*)

*I to nie tak jak DS9 jest gorsze od TNG, tylko jak TNG ma się do DSC.
Q__
Moderator
#948 - Wysłana: 4 Lip 2018 07:25:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zastanawia mnie ja na PR wpłynie przejęcie przez Hasbro.

Pewnie tak jak widać w filmowej, oficjalnej wersji PR (fanowskie P/R to na jej tle arcydzieło), czyli będą usiłowali iść w kierunku obecnych gniotów na licencji Hasbro (mam, rzecz jasna, na myśli kinówki G.I.Joe i co gorsze odsłony filmowego cyklu o Transformers, nie - komiksy). Ale to jeśli chodzi o otoczkę, tj. adaptacje. W wypadku samego serialu jedyne, co mogą popsuć to fabula (która i tak b. rzadko jest mocnym punktem PR), reszta zostanie z oryginału.

MarcinK:
TF: RiND będące sequelem Prime jest krótko mówiąc do d.py

Nie przeczę, bo nie oglądałem. Inna sprawa, że nowa produkcja przychodząca po starszej - wybitnej nawet gdyby była znośna nie miałaby łatwo, bo postrzegana byłaby jako zbędny dodatek do poprzedniczki (m.in. dlatego twórcy przywoływanego DS9 tak się zawzięli, by udowodnić, że nie robią TNG-bis, oryginalność miała być ratunkiem przed tym; w jakimś stopniu była).
MarcinK
Użytkownik
#949 - Wysłana: 4 Lip 2018 17:38:03 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
która i tak b. rzadko jest mocnym punktem PR)

Jednak w tych najlepszych seriach a i owszem, i takich ja oczekuje

Z Hasbro wiąże się potencjał sypnięcia większą kasą, więc nawet można by liczyć na nowe sceny z zordami. Skoro podobno to ma być sequel RPM to można by to zrealizować w ten sposób że rangersi z RPM robią za mentorów młodej ekipy która w odnawiającym się po apokalipsie świecie walczy z resztkami sił Venjixa. Mentorstwo nie musiało by się ograniczać tylko do cennych rad, od czasu do czasu starzy wyjadacze mogliby pomóc młodym w walce a nawet co jakiś czas odkurzyć starego megazorda

ps. wiesz że w RPM techobełkotem wyjaśnili czemu Zordy mają oczy?
MarcinK
Użytkownik
#950 - Wysłana: 12 Lip 2018 18:17:39
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#951 - Wysłana: 15 Lip 2018 20:19:02
Odpowiedz 
http://news.tokunation.com/2018/07/11/kamen-rider- zi-o-more-of-the-suit-and-potential-power-up-forms -53822
Krążą plotki że pierwszy raz tytułowy rider będzie kobietą. Czas najwyższy, kobiece liderki mieliśmy już w sentai (Timeranger) a nawet jeden z głównych Ultramanów był połowicznie kobietą (dwoje ludzi transformowało się w jednego)
http://ultra.wikia.com/wiki/Ultraman_Ace_(characte r)
MarcinK
Użytkownik
#952 - Wysłana: 16 Lip 2018 06:15:12
Odpowiedz 
Power Rangers In Space: The Franchise Savior (Part 1)

https://www.youtube.com/watch?v=maZLxqnZtCQ
MarcinK
Użytkownik
#953 - Wysłana: 22 Lip 2018 11:39:52 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Power Rangers Legacy Wars: Street Fighter Showdown – Official Teaser

https://www.youtube.com/watch?v=RrsYQSh0c2g

Okładają się po mordach lepiej niż w ostatnich filmach MCU

Rosną szansę na crossover In Space z TOSem lub TNG

Głowna
Q__
Moderator
#954 - Wysłana: 22 Lip 2018 13:39:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Power Rangers Legacy Wars: Street Fighter Showdown – Official Teaser

Nono... Ekipa Bat in the Sun połączyła siły z Sabanem...

MarcinK:
Okładają się po mordach lepiej niż w ostatnich filmach MCU

Czy ja wiem?
http://www.youtube.com/watch?v=JMghAghNYx8

MarcinK:
Głowna

Zaraz, pododaję wraz z tymi wszystkimi "Godzillami", "Shazamami", "Glassami" i "Aquamanami".
MarcinK
Użytkownik
#955 - Wysłana: 25 Lip 2018 20:54:28
Odpowiedz 

Zhane teraz mógłby spokojnie robić za kapitana gwiezdnej floty.
Q__
Moderator
#956 - Wysłana: 25 Lip 2018 20:58:30
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zhane teraz mógłby spokojnie robić za kapitana gwiezdnej floty.

Mógłby, nawet wygląda trochę jak młodsza wersja Aprila z "Countdown to Darkness".
MarcinK
Użytkownik
#957 - Wysłana: 25 Lip 2018 21:04:22
Odpowiedz 
Q__
Nawet mundury mają podobne
Q__
Moderator
#958 - Wysłana: 25 Lip 2018 22:18:39
Odpowiedz 
MarcinK

M.in. to miałem na myśli...
MarcinK
Użytkownik
#959 - Wysłana: 30 Lip 2018 15:32:37 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=7AJitf7mTFE
Power Rangers In Space: The Franchise Savior(Part 2)

Przydało by się zrobić spin off o Eclitporze
Q__
Moderator
#960 - Wysłana: 30 Lip 2018 15:59:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Przydało by się zrobić spin off o Eclitporze

Przydało by się go też buraczanie (bo przecież widać było, że nie tylko zło w nim jest) nie uśmiercać...*

* Co powtarzam po raz kolejny, jak mantrę.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  27  28  29  30  31  32  33  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!