USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  26  27  28  29  30  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#91 - Wysłana: 12 Lut 2011 12:55:26
Odpowiedz 
biter:
To okrzyk jaki będą wydawać na widok tego cuda czy brak pomysłu na nazwę u Japończyków.

Ale ty zdajesz sobie sprawę że to produkcja Japoński więc Nazwy Są Japońskie.
Eviva
Użytkownik
#92 - Wysłana: 17 Lut 2011 17:13:54
Odpowiedz 
Marcin, pytanie do Ciebie jako znawcy:
Na TV Kultura będą pokazywać "Ruchomy zamek Hauru". Oglądać? Strawne to?
MarcinK
Użytkownik
#93 - Wysłana: 17 Lut 2011 17:19:46 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Eviva
Szczerze tego nie oglądałem, ale sugerując się innymi produkcjami tego reżysera jak "Księżniczka Mononoke" i "Spirited Away: W krainie bogów" zapowiada się dobrze.
Tylko uwaga wspomniana Mononke i "W krainie bogów" nie nadają się dla dzieci, a sugerując się zarysem fabuły "Latający Zamek" również nie nadaje się dla dzieci.

{EDIT}
http://www.youtube.com/watch?v=7MJMKwh7X-s
Czołówka Kaizoku Sentai Gokaiger.
Z racji że to 35 lecie Super Sentai, nowy Sentai ma wiele nawiązań do wcześniejszych serii.
Eviva
Użytkownik
#94 - Wysłana: 17 Lut 2011 17:52:52
Odpowiedz 
MarcinK:
Tylko uwaga wspomniana Mononke i "W krainie bogów" nie nadają się dla dzieci, a sugerując się zarysem fabuły "Latający Zamek" również nie nadaje się dla dzieci.

W porządku, dzieckiem nie jestem już dawno, własnych nie posiadam - nikt się nie zgorszy.
biter
Użytkownik
#95 - Wysłana: 17 Lut 2011 18:09:14
Odpowiedz 
Eviva
Koty?
Eviva
Użytkownik
#96 - Wysłana: 17 Lut 2011 18:41:50
Odpowiedz 
biter:
Koty?

Moje koty olewają telewizję (czasem nawet wręcz dosłownie)
Alucard87
Użytkownik
#97 - Wysłana: 17 Lut 2011 23:57:57
Odpowiedz 
Eviva
MarcinK

Fakt, Mononoke, Spirited Away i Hauru to raczej mroczniejsze Anime, mimo dość bajkowej otoczki. W zasadzie, to podobnie jak Baśnie braci Grimm. Dla dzieci może się nawet nadać, ale raczej do obejrzenia z rodzicem.
MarcinK
Użytkownik
#98 - Wysłana: 19 Lut 2011 11:50:09
Odpowiedz 
Oto piosenka kończąca każdy odcinek Kaizoku Sentai Gokaiger
http://www.youtube.com/watch?v=FvAAEvvsxOg
MarcinK
Użytkownik
#99 - Wysłana: 23 Lut 2011 19:55:11
Odpowiedz 
Sorry za DB ale potrzeba jest wielka.

Ma ktoś namiary na odcinki serialu Masked Raider po polsku? W Polsce serial leciał jako "Gwiezdny Rycerz" na kanale Fox Kids w latach 90-tych.
MarcinK
Użytkownik
#100 - Wysłana: 29 Lip 2011 19:17:04
Odpowiedz 
Oprócz Power rangers i Masked Rider, powstało jeszcze kilka Amerykańskich adaptacji Tokusatsu:
VR troopers powstałw oparciu o metal Hero. Byłe emitowany w Polsce na kanale Fox Kids, według mnie lepszy niż Power Rangers

Beetleborgi w oparciu o Juukou B-Fighter i B-Fighter Kabuto. Byłe emitowany na Fox Kids i TV 4

Super Human Samurai Syber-Squad w oparciu o Gridman-a. Nie wiem czy był emitowany w Polsce. Tutaj bonus. Dość ciekawa piosenka

Dodatkowo Saban stworzył własny serial który nie opierał się o żadne Toku
Mystic Knights of Tir Na Nog
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 29 Lip 2011 20:39:21
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Dodatkowo Saban stworzył własny serial który nie opierał się o żadne Toku

Oglądałem jednym okiem. Nawet zabawni byli ci Celtowie-po-niby-japońsku.
Alucard87
Użytkownik
#102 - Wysłana: 30 Lip 2011 01:31:56
Odpowiedz 
MarcinK:
nie opierał się o żadne Toku

Nieeee. Magiczna niewiadomoskąd przemiana, w efekcie której śniałkowie dostają powera jak po wypiciu palety redbulla, color-coding strojów, mistyczny mistrz, klasyczny konflikt dobro-zło. Tokusatsu aż z tego kapie :P
Eviva
Użytkownik
#103 - Wysłana: 30 Lip 2011 07:58:25
Odpowiedz 
Alucard87

Najwyraźniej nie oglądałeś japońskiego Zorro. To był dopiero hit nad hity. Pękałam ze śmiechu przy każdym odcinku.
MarcinK
Użytkownik
#104 - Wysłana: 30 Lip 2011 08:30:38 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Alucard87:
. Tokusatsu aż z tego kapie :P

Chodzi mi oto że nie posiada odpowiednika w Toku. Power Rangers jest oparty o Super Sentai, a Tajemniczy Rycerze nie opierają się o żadne toku.

{Edit}
Jeszcze kilka utworów Marco Destro
Vr Troopers
Power Rangers
Masked Rider
Alucard87
Użytkownik
#105 - Wysłana: 31 Lip 2011 16:37:05
Odpowiedz 
Eviva
O tym mówisz? : http://www.youtube.com/watch?v=2NBUBqLt_-w

Jeśli tak, to oglądałem, ale nie wszystko pamiętam
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 31 Lip 2011 17:06:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Alucard87

Alucard87:
O tym mówisz?

Pomijając absolutnie nie-hiszpańską urodę protagonisty i jakże praktyczną białą koszulę z zabójczym żabocikiem, nie było to wcale gorsze od innych animacji o Zorro. Choćby od wersji znanego nam Filmationu:
http://www.youtube.com/watch?v=5DeZh_JHBzQ
http://www.youtube.com/watch?v=uf4Y6lpBHzY

ps. animowany "The Lone Ranger"
http://www.youtube.com/watch?v=4XAGtP1r5tU
też nie był mądrzejszy, a bynajmniej nie japoński...
Eviva
Użytkownik
#107 - Wysłana: 31 Lip 2011 17:28:13 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Alucard87

Tak, o tym mówię. No turlałam się ze śmiechu. Najbardziej śmieszyło mnie to, ze Zorro ubierał się wyłącznie za pomocą niewidzialnych mocy niebieskich, a maseczkę miał tak wąziutką, że poznałby go nawet chroniczny debil. Zresztą sprawa nierozpoznawalności Zorro - nawet przez własnego ojca - jest równie wiarygodna co niekojarzenie Clarka Kenta z Supermanem przez bardzo podobno bystrą reporterkę. Problem był logicznie spójny jedynie w książce "Przekleństwo Capistrano", gdzie Zorro nosił maskę, zakrywającą całą twarz i włosy. W filmach nie było już tak dobrze i słusznie, że prawie wszystkie czyniły z Don Diego półsierotkę - matka za Chiny ludowe nie dałaby się tak oszukać.

Q__:
Pomijając absolutnie nie-hiszpańską urodę protagonisty i jakże praktyczną białą koszulę z zabójczym żabocikiem, nie było to wcale gorsze od innych animacji o Zorro.

Może, acz oglądałam tylko tę animacje. Natomiast zdarzyło mi się widzieć film aktorski, w którym Zorro był omdlewającym blondynem, tak że nie można powiedzieć, by Japończycy zrobili coś szokująco kontrowersyjnego - w każdym razie sądzę, że nie taki był ich zamiar.
MarcinK
Użytkownik
#108 - Wysłana: 6 Sier 2011 15:28:15
Odpowiedz 
Kamen Rider Fourze najnowszy serial Kamen Rider, premiera prawdopodobnie we Wrześniu.

Co do wyglądu Ridera kiedy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie moja reakcja była taka:
Cały wygląd ridera jest (ja tak to odczuwam) krokiem wstecz względem kilku poprzednich serii np. w Kamen Rider W lub Kamen Rider OOO kostiumy Riderów były zacne.

Niektórzy mogliby powiedzieć że serie Kamen Rider i Super Sentai się wyczerpują, ale przecież są kręcone niemal bez przerwy od 30 lat i mimo dużej rotacji widzów wciąż mają dużą oglądalność.
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 6 Sier 2011 16:06:14
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Co do wyglądu Ridera kiedy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie moja reakcja była taka:

Ja tak reaguję na wszystkie seriale z tego topicu...
MarcinK
Użytkownik
#110 - Wysłana: 7 Sier 2011 20:00:29
Odpowiedz 
Q__:
Ja tak reaguję na wszystkie seriale z tego topicu...

Tyle że ten kostium zasłużył na tę reakcję. Spójrz choćby na kostium z Kamen Rider W

Lub Kamen Rider OOO

Które są po prostu wspaniałe, a ten z Kamen Rider Fourze wygląda jak zrobiony z papieru toaletowego.
Toudi
Użytkownik
#111 - Wysłana: 7 Sier 2011 20:05:26
Odpowiedz 
MarcinK:
Spójrz choćby na kostium z Kamen Rider W

Nie widzę różnicy, a skoro nie widać różnicy, to poco przepłacać...
Wszystkie wyglądają jak wzorowane na padzie do gry...
MarcinK
Użytkownik
#112 - Wysłana: 7 Sier 2011 20:15:32
Odpowiedz 
Toudi:
Nie widzę różnicy,

To albo celowa prowokacja, albo...
Jak można nie widzieć różnicy? Kamen Rider W jest wykonany porządnie w kwestii kostiumu, efektów specjalnych i fabuły, a ten nadchodzący? Nie wiem jak będzie z fabułą ale kostium woła o pomstę do nieba.
MarcinK
Użytkownik
#113 - Wysłana: 25 Sier 2011 08:58:14
Odpowiedz 
A więc tak oto co mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć o Power Rangers RPM.

Jak na Power Rangers i to serię Disneya, trzyma poważną tematykę. W porównaniu do poprzednich serii Disneya mamy tu dopracowaną scenografię itp. Mamy Post apokaliptyczne krajobrazy za murami miasta Korynt, na wielkiej pustyni jest pełno szczątków po wielkiej wojnie. Ostatni ludzie zmierzają do wspomnianego miasta Korynt, jedynego bezpiecznego miejsca na ziemi, znajdującego się pod kopułą.
tuvok
Użytkownik
#114 - Wysłana: 26 Sier 2011 12:12:48 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Te wszystkie Power Rangers i inne Super Sentai to bzdury na kółkach...
Dlaczego sobie nie zobaczycie czegoś lepszego?

np. Kara no Kyoukai .
(Lepiej sie patrzy, gdy kobieta jest bohaterem, co robi niezły rozpindol)

http://www.youtube.com/watch?v=ic_2BDfcyPs

kara no kyoukai

Dużo fajniejsze, a faceci nie chodzą w (za przeproszeniem) gejowskich ubrankach.
MarcinK
Użytkownik
#115 - Wysłana: 26 Sier 2011 12:24:38
Odpowiedz 
tuvok:
Dlaczego sobie nie zobaczycie czegoś lepszego?

Ja już pisałem o czymś lepszy, mianowicie o Kamen Rider. Duuuuuuuuużo bardziej poważna tematyka niż w Sentai.
Kamen Rider W/Double jeden z moich ulubionych, ciekawym pomysłem jest to że dwoje ludzi łączy się w jednego ridera
mozg_kl2
Użytkownik
#116 - Wysłana: 26 Sier 2011 12:48:15
Odpowiedz 
MarcinK:
dwoje ludzi łączy się w jednego ridera

To przerasta moje zdolności pojmowania rzeczywistości.
MarcinK
Użytkownik
#117 - Wysłana: 26 Sier 2011 13:21:39
Odpowiedz 
mozg_kl2:
To przerasta moje zdolności pojmowania rzeczywistości.

Trochę dawno to oglądałem, ale o ile dobrze pamiętam to transformacja wygląda mnij więcej tak że energia z jednego człowieka wnika w drugiego i w ten sposób się łączą.
mozg_kl2
Użytkownik
#118 - Wysłana: 26 Sier 2011 13:34:41
Odpowiedz 
MarcinK

a ciało?
MarcinK
Użytkownik
#119 - Wysłana: 26 Sier 2011 17:04:41
Odpowiedz 
mozg_kl2:
a ciało?

Dokładnie nie pamiętam, musiałbym znaleźć odcinki. Ale chyba zamienia się w energię i wnika w drugiego.
MarcinK
Użytkownik
#120 - Wysłana: 3 Wrz 2011 13:55:22
Odpowiedz 
Postanowiłem napisać kilka krótkich opisów Kamen Riderów, być może w końcu uda mi się kogoś zachęcić do zobaczenia jakieś części (postaram się mało spojlerować.)

Kamen Rider Kuuga (2000): Zostają odkryte starożytne ruiny, z których przypadkowo zostają uwolnione demony. Pewna pani Naukowiec, odkrywa również tajemnicy pas który w wyniku serii zdarzeń "wnika" w ciało jednego z jej znajomych i odtąd staje się on Kamen Riderem.

Kamen Rider Faiz (2003). Akcja dzieje się w świecie w którym, niektórzy ludzie po śmierci zmieniają się w Orfenork'i, wielka korporacja Smart Brain postanawia wykorzystać Orfenork'i by zniszczyć ludzkość, by osiągnąć ten cel korporacja tworzy trzy systemy riderów, które mają pomóc w zagładzie ludzkości, jednak owe systemy mogą być używane tylko przez Orfenork'i.
Głowny bohater serii Takumi Inui (który wcześniej zginął potrącony przez samochód) zdobywa system ridera Faiz i staje się Kamen Riderem Faiz, towarzyszą mu ludzie Mari i Kaitaru (każda postać ma swoją historię), po pewnym czasie pojawiają się również Kamen Riderzy Delta i Kaixa...

Kamen Rider Kabuto (2006), Organizacja ZETC walczy z kosmitami nazwanymi Worm (robale), przeciwko organizacji i kosmitom występuje Tendou Souji, który jest Kamen Riderem Kabuto. Inny Rider "TheBEE" ma za zadanie wyeliminować Kabuto. Po jakimś czasie pojawia się również kilku innych Riderów, każdy z nich ma własną historię...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  26  27  28  29  30  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!