USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'
 Strona:  ««  1  2  3  ...  25  26  27  28  29  30  31  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#871 - Wysłana: 30 Cze 2017 11:16:47
Odpowiedz 
Q__:
Ale czy w superbohaterskich historiach, tych masowych, liczą się wątki, czy kostiumy i moce?

Kostiumy też tylko połowicznie wykorzystali

http://daisukitoku.com/2017/06/28/hiroshi-fujioka- stars-new-samurai-government-web-series/
Q__
Moderator
#872 - Wysłana: 30 Cze 2017 12:32:43
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kostiumy też tylko połowicznie wykorzystali

Rzekłbym nawet, że ułamkowo:

No, dobra, to jest jakiś powód.

MarcinK:
hiroshi-fujioka- stars-new-samurai-government-web-series

A to będzie tylko zacny edukacyjno-propagandowy dokument, czy jakiś fabularyzowany element w stylu toku się znajdzie?
MarcinK
Użytkownik
#873 - Wysłana: 30 Cze 2017 12:39:11
Odpowiedz 
Q__:
Rzekłbym nawet, że ułamkowo:

Doliczyłem Zordy i potwory
MarcinK
Użytkownik
#874 - Wysłana: 13 Lip 2017 17:13:04
Odpowiedz 
Know Your Toku: Zyuranger's Dora Monsters Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=y05zg3tNcck
Q__
Moderator
#875 - Wysłana: 13 Lip 2017 17:37:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Know Your Toku: Zyuranger's Dora Monsters Part 2

To jest ciekawe jak te potwory tracą w wersji zamerykanizowanej. W oryginale mają nazwy budzące adekwatne skojarzenia, wskazujące na inspiracje twórców, widać, że są jakoś tam przemyślane. W PR został z tego tylko kiczowaty wygląd i podobnie kiczowate miana. Amputacja tego - przejawiającego się i w oryginalnych imionach potworów - oniryzmu i symbolizmu, o którym mówiliśmy, powoduje obsuwę w rejony superbohaterstwa klasy B...

(No i dochodzi ten fakt, że niektóre nawiązania są czytelne tylko dla znających azjatycką kulturę. Niestety - oni znają europejską i amerykańską, my ichnią - b. słabo.)
MarcinK
Użytkownik
#876 - Wysłana: 17 Lip 2017 21:55:32
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#877 - Wysłana: 18 Lip 2017 23:24:25
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
red-ranger-alway s-super-sentai-team-leader

Ciekawy tekścik. Aż się prosi o podobne analizy poświęcone innym kolorkom Sentai.
MarcinK
Użytkownik
#878 - Wysłana: 27 Lip 2017 18:26:21 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#879 - Wysłana: 2 Sier 2017 19:59:40
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=oIQz1H4xRhY

Pierwszy raz od dawna widząc nowego ridera powiedziałem WOW zamiast WTF
Q__
Moderator
#880 - Wysłana: 3 Sier 2017 19:03:28
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Pierwszy raz od dawna widząc nowego ridera powiedziałem WOW zamiast WTF

Serio? Po Twoim entuzjazmie dla kolejnych toku- w życiu bym nie zgadł...

A co do samego Ridera, to w tych początkowych ujęciach (mrok, kostium ukazywany kawałek po kawałku) prezentował się trochę jak amerykańscy superherosi z lat '90. Też masz takie skojarzenia?
MarcinK
Użytkownik
#881 - Wysłana: 3 Sier 2017 19:55:04 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Serio? Po Twoim entuzjazmie dla kolejnych toku- w życiu bym nie zgadł...

Entuzjazm pojawia się zwykle po poznaniu zarysu fabuły itp.
Do Ex Aid pochodziłem sceptycznie (doktor gamer)

Ale teraz mogę go uznać za jedną z lepszych serii. Ba, jeśli chodzi o neo heisei (po 2009) to mieści się w pierwszej trójce.

Q__:
Też masz takie skojarzenia?

Dodałbym też jawne nawiązanie do Gunpla. Mianowice podczas transformacji pojawia się coś na kształt ramki modelu

Jednego gundama złożyłem i strugam eksperta
Q__
Moderator
#882 - Wysłana: 3 Sier 2017 21:45:44
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Do Ex Aid pochodziłem sceptycznie (doktor gamer)

Faktycznie, bardziej wyglądają jak jakieś figurki LEGO Bionicle, niż klasyczni bohaterowie tokusatsu (kolejny przykład superbohaterskiej globalizacji), choć pewien urok mają.

MarcinK:
Dodałbym też jawne nawiązanie do Gunpla. Mianowice podczas transformacji pojawia się coś na kształt ramki modelu

Heh, coś mi majaczyło, że powinny mi się te ramki z czymś kojarzyć - gadaliśmy kiedyś o Gunpla raz czy drugi - a nie zajarzyłem. Dzięki.
MarcinK
Użytkownik
#883 - Wysłana: 4 Sier 2017 16:30:56
Odpowiedz 
Q__:
Faktycznie, bardziej wyglądają jak jakieś figurki LEGO Bionicle, niż klasyczni bohaterowie tokusatsu (kolejny przykład superbohaterskiej globalizacji), choć pewien urok mają.

Można się przekonać, zwłaszcza gdy fabuła idzie na plus

Garść nowych teaserów
https://www.youtube.com/watch?v=SuTIFIFgMUo
Q__
Moderator
#884 - Wysłana: 5 Sier 2017 17:36:51
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Garść nowych teaserów

Swoją drogą to ciekawe, że b. trzymając się tradycji pod innymi względami, dodali do tego całkiem nowoczesną, amerykańską, pracę kamery i modne fryzurki. Czyżby to mógł być również dobry sposób na unowocześnienie Treka (forma wizualna "PtA" sugeruje, że w dużym stopniu - owszem).

(Przy czym prywatnie dodam, że nie do końca mi ten nowoczesny styl leży.)
MarcinK
Użytkownik
#885 - Wysłana: 16 Sier 2017 14:58:37
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#886 - Wysłana: 18 Sier 2017 13:45:14
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
kamen-rider-ryuk i-broke-exisiting-concept

Faktycznie, jeśli dotąd sednem serii było pokazanie wojownika o - tak czy inaczej pojętą - sprawiedliwość, to Ryuki - z całą grupą Riderów naparzających się o wielką nagrodę - odchodzi od tego dość daleko, z drugiej strony wygrał przecież ten sprawiedliwy, nie? Więc - tak jak i autor tekstu - sam nie wiem czy uznać to za złamanie reguł, czy nie.

Chociaż... może patrzymy za płytko... Może każdy z tych walczących Riderów uważał to, co robi za sprawiedliwe właśnie (taki np. Doctor Doom uważał wszak, że rządzenie światem należy mu się jak psu buda), a wiadoma seria miała stanowić popkulturowe studium tego, jak rozmaitą ludzie potrafią mieć moralność?
Q__
Moderator
#887 - Wysłana: 20 Sier 2017 08:29:40
Odpowiedz 
W międzyczasie przyswoiłem "Justice League/Mighty Morphin' Power Rangers #5".
Cóż powiedzieć? W sumie to takie rozstawianie pionków przed finalną rozgrywką.
Jeśli coś da się tam odnotować to ciekawostki - różny status superbohaterów w obu światach (scena z Dianą w gmachu ONZ), względną niezniszczalność Cyborga - oberwał w klatę potężnymi broniami i dalej zdolny do akcji; no i ciekawa jest fascynacja Brainiaca* - Alphą, wygląda na to, że ten poczciwy robocik jest more than meets the eye zdecydowanie (co w sumie nie dziwi - tyle wieków istnienia, służba u tak potężnej istoty - przez wieki wiele wiedzy musiał zdobyć i sporo sekretów w pamięci nosi). Zresztą w finalnej scenie oddany asystent Zordona zdecydowanie daje czadu.
Skoro o finale mowa... zabawne (w pozytywnym sensie) jest też wykorzystanie versusowego potencjału tego międzyświatowego spotkania - Flash łapiący growth bomb Zedda zanim zdąży zadziałać - to robi wrażenie.

* Skądinąd: ten jeden z moich ulubionych villainów jest tam ciekawie poprowadzony - owszem, sprowadzony do rzędu relatywnie łatwej do pokonania popierdółki (co nieuniknione w tej konwencji) i uprawiający - raczej komiczną w świetle tego, co zachodzi, samochwalczą bufonadę, ale mimo to pokazany na tyle z szacunkiem i in character, że razi to dalece mniej niż by mogło.
MarcinK
Użytkownik
#888 - Wysłana: 20 Sier 2017 15:47:13
Odpowiedz 
http://tokusatsunetwork.com/2017/08/cosplayer-feat ure-gyavaso/

Q__:
W międzyczasie przyswoiłem "Justice League/Mighty Morphin' Power Rangers #5".

A co powiesz o pierwszym zeszycie nowej serii Go Go Power Rangers?
Q__
Moderator
#889 - Wysłana: 20 Sier 2017 20:15:48
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
cosplayer-feat ure-gyavaso

Muszę przyznać, że imponujące efekty osiąga. Zrobić takie kostiumy amatorskim sposobem.

MarcinK:

Nie wiem, nie czytałem.
MarcinK
Użytkownik
#890 - Wysłana: 22 Sier 2017 17:14:34 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#891 - Wysłana: 22 Sier 2017 18:04:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Trochę z Wolverinem się kojarzy

Ale zarazem - jak w zlinkowanym przez Ciebie artykule wspominają - jest to powrót do korzeni, nawiązanie do genezy oryginalnego Kamen Ridera:
http://kamenrider.wikia.com/wiki/Kamen_Rider_1

I tu pojawia się pytanie czy Barry Windsor-Smith, kiedy przeszłość Wolviego kształtował, pierwszym Kamen Riderem się inspirował? Ba, czy w ogóle się z tą serią zetknął...?
MarcinK
Użytkownik
#892 - Wysłana: 26 Sier 2017 19:45:01
Odpowiedz 
Zbroja jaką będą nosić żołnierze w Kamen Rider Build

Poza tym w 2019 r. kończy się era Heisei
Q__
Moderator
#893 - Wysłana: 26 Sier 2017 19:46:56
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Zbroja jaką będą nosić żołnierze w Kamen Rider Build

B. porządnie wygląda. Co więcej o niej wiadomo?

MarcinK:
Poza tym w 2019 r. kończy się era Heisei

Jakieś szczegóły?
MarcinK
Użytkownik
#894 - Wysłana: 26 Sier 2017 19:52:40 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Wprowadzenie do fabuły nowej serii
10 years ago, the “Pandora Box” was found on Mars. On Earth, it created walls that divided Japan into Touto (Eastern Capital), Hokuto (Northern Capital) and Seito (Western Capital) and brought along the Smash, unidentified lifeforms that attack people.

Sento Kiryu, prodigy physicist, transforms into Kamen Rider Build to fight the Smash.

The Touto government requests his help in deciphering the mystery behind the Pandora Box and the Smash. There is one mystery not even Sento can solve: his own past. The only memory he has left of more than 20 years is the existence of a sinister figure called, Knight Rogue. There is one man who holds the key to Sento’s memories. A prison escapee by the name of Ryuga Banjo, who adamantly denies committing the murder he is accused of. Misora Isurugi who works with Sento, has the ability to purify the harmful components the Smash are made of.

Sento transforms into Kamen Rider Build in order to uncover the mystery surrounding the Pandora Box, the Smash and his amnesia.

Q__:
B. porządnie wygląda. Co więcej o niej wiadomo?

https://vignette2.wikia.nocookie.net/kamenrider/im ages/d/de/1503394475466.png/revision/latest?cb=201 70822120457
Prawdopodobnie zostanie stworzone przez tą organizację:
http://kamenrider.wikia.com/wiki/Touto_Institute_o f_Advanced_Matter_Physics

Q__:
Jakieś szczegóły?

Tron cesarski obejmie książę
Naruhito, oznacza to nastanie kolejnej ery.
Q__
Moderator
#895 - Wysłana: 26 Sier 2017 20:02:24
Odpowiedz 
MarcinK

Dzięki za wyjaśnienia.

MarcinK:
“Pandora Box” was found on Mars.

Nawiasem... Jaki to niesie potencjał crossoveryzacji...
http://dc.wikia.com/wiki/Pandora's_Box
http://marvel.wikia.com/wiki/Pandora's_Box_(Item)
Q__
Moderator
#896 - Wysłana: 27 Sier 2017 20:10:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Wracając do...

MarcinK:

W zasadzie trudno cokolwiek powiedzieć poza tym, że Rita jakby na urodzie (w lekko mangowatym stylu) zyskała (i podwładnych jakby krócej niż w serialu trzyma), a członkowie PR - zwł. wyeksponowani w tej opowieści Billy i Trini. współczesno-marvelowsko się prezentują... Więcej już mogę powiedzieć o 18 numerze boom!-owkiej serii MMPR. Ależ tam tego Finstera udemonicznili. I jeszcze dali Zackowi z Jasonem te komputery w stylu Marvela/DC. Za to fakt, że z wiadomego potwornego duceciku klaunów zrobili (fakt, że idąc w ślady serialu) budzi we mnie raczej niesmak, skoro wszystkich innych traktują bardziej serio...

ps. Ciekawostka dla Ciebie: Christopher L. Bennett, zasłużony autor powieści ST jest regularnym oglądaczem i znawcą PR:
https://www.trekbbs.com/threads/power-rangers.1266 39/#post-4301933
MarcinK
Użytkownik
#897 - Wysłana: 29 Sier 2017 12:19:44
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#898 - Wysłana: 29 Sier 2017 15:55:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
soderbergh-wanted-to-r emake-matango/

Produkcje Soderbergha nie zawsze są mądre (expl. "Solaris"), ale zawsze są klimatyczne, hollywoodzkie warunki pozwolą na przyzwoite efekty specjalne... To może wyjść. (Może coś na miarę "Muchy", tylko z większą ilością psychodelii - w sumie nie dziwota, skoro grzybki w grę wchodzą - powstać.) Trzymam kciuki (trochę od niechcenia, ale zawsze) za ten projekt.
MarcinK
Użytkownik
#899 - Wysłana: 4 Wrz 2017 11:10:48 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Pierwsze sceny Kamen Rider Build

Po pierwszym odcinku można powiedzieć że całkiem całkiem się zapowiada. Tajemniczy obcy artefakt, podzielona Japonia, bohater na celowniku rządu i nawet sensownie wyglądające roboty. No i świetna pierwsza walka i pościg.
Trochę drażni beztroskość głównego bohatera i podkreślanie na każdym kroku że zna się na fizyce.
MarcinK
Użytkownik
#900 - Wysłana: 11 Wrz 2017 16:21:33
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  25  26  27  28  29  30  31  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!