USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'
 Strona:  ««  1  2  3  ...  22  23  24  25  26  27  28  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#751 - Wysłana: 10 Mar 2017 06:35:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#752 - Wysłana: 10 Mar 2017 09:48:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
japans-reactio n-to-the-power-rangers-movie-trailers

Wniosek z nich mało odkrywczy: ile ludzi - tyle opinii. (I - jak zwykle - nie ma czegoś takiego jak fandomowa jednomyślność.) Choć można sądzić, że jak w "PtA" wielu doceniało połączenie stylistyk klasycznej i abramsowej, tak i tu jakiś mariaż klasycznego stylu Sentai i tego z najnowszego filmu o PR mógłby zrobić furorę, tym samym - poniekąd - godząc posiadaczy różnych zdań.
MarcinK
Użytkownik
#753 - Wysłana: 11 Mar 2017 08:17:11
Odpowiedz 

Śmieszek z tego Supermana
MarcinK
Użytkownik
#754 - Wysłana: 14 Mar 2017 07:17:21
Odpowiedz 
http://tokusatsunetwork.com/2017/03/power-rangers- dino-force-brave-kyoryuger-brave-trailer-streaming -online/
Zwiastun Koreańskiego sequela, Japońskiego serialu wydanego pod tytułem Amerykańskiej adaptacji
MarcinK
Użytkownik
#755 - Wysłana: 16 Mar 2017 18:40:05
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#756 - Wysłana: 17 Mar 2017 18:46:30
Odpowiedz 
Kolejny zeszyt. Od czego tu zacząć, dowiadujemy się że Złoty cały czas nosił zbroję, bez niej wygląda jak raczej standardowy Ork. W innym wymiarze Billy i Tommy spotykają ruch oporu do którego należą Zack, Trini, Aisha, Czacha i Mięśniak (było też kilka postaci nie wymienionych z imienia mogą to być Adam i Rocky). Dość mocnym motywem jest odkrycie przez Billego faktu o jego śmierci w innym wymiarze.
Dotychczas nie pojawiła się alternatywna wersja Rity, podejrzewam że Lord Drakkon mógł ją zabić by zagarnąć władzę dla siebie.
MarcinK
Użytkownik
#757 - Wysłana: 19 Mar 2017 18:31:30
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#758 - Wysłana: 20 Mar 2017 08:24:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kolejny zeszyt.

A propos zeszytów... Przyswoiłem sobie kilka pierwszych JL/PR. Wypada to nawet przyzwoicie (acz bez jakichś rewelacji, do arcydzieła daleko) i nawet podoba mi się, że z Zedda chcą zrobić badassa, sugerując, że nawet dla Brainiaca jest cennym sojusznikiem... Z tym, że nie przekonuje mnie to, Zedd jednak zbyt slapstickowo się kojarzy, by to mogło zadziałać... niemniej nice try...
MarcinK
Użytkownik
#759 - Wysłana: 20 Mar 2017 08:34:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#760 - Wysłana: 20 Mar 2017 08:50:54
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
A ja trafiłem na takie coś

Jak ten Saban taki wpływowy, i tak się go radzą, to może zwrócić się do niego z petycją żeby powiedział swojemu kumplowi Moonvesowi jak należy robić Treka? (Bo, sądząc po PRIS, może z nich dwóch mieć o tym większe pojęcie.)
MarcinK
Użytkownik
#761 - Wysłana: 20 Mar 2017 14:34:25
Odpowiedz 
http://tokusatsunetwork.com/2017/03/iam8bit-holds- may-the-power-protect-you-power-rangers-monsters-a rt-tribute-show/

http://tokusatsunetwork.com/2017/03/kyuranger-cast -describes-their-recent-obsessions/

Q__:
Jak ten Saban taki wpływowy, i tak się go radzą, to może zwrócić się do niego z petycją żeby powiedział swojemu kumplowi Moonvesowi jak należy robić Treka? (Bo, sądząc po PRIS, może z nich dwóch mieć o tym większe pojęcie.)

Panie Moonves niech pan słucha bo mimo iż nie wyprodukowałem żadnego Star treka to i tak wyprodukowałem ich więcej niż pan
MarcinK
Użytkownik
#762 - Wysłana: 22 Mar 2017 07:48:34
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=pr0-RTJpzF4

Yyy dobra T-rex z działem na czole. Ciekawe jak będą się prezentować w serialu.
mozg_kl2
Użytkownik
#763 - Wysłana: 23 Mar 2017 07:17:54
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#764 - Wysłana: 23 Mar 2017 10:22:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Yyy dobra T-rex z działem na czole. Ciekawe jak będą się prezentować w serialu.

Pewnie strasznie kiczowato, ale i tak lepiej, jako mecha, nie gdyby to miał być żywy dinozaur.

mozg_kl2

mozg_kl2:
kit-czy-hit-o-co-cho dzi-z-power-rangers

Kluczowe zdania:

pomimo technologicznej „taniości” owe fabuły ogląda się z prawdziwym podziwem i przyjemnością. Ta formuła, która krytykom wydaje się być kiczowata do bólu, naprawdę działa.

(Niezbyt wiadomo czemu działa, ale działa, mówiąc inaczej.)

Zabrakło mi jednak jakiejś próby porównania PR z typowymi amerykańskimi superherosami.
mozg_kl2
Użytkownik
#765 - Wysłana: 23 Mar 2017 10:48:46
Odpowiedz 
Q__:

Jak cos jest glupie a dziala znaczy ze nie jest glupie.
Q__
Moderator
#766 - Wysłana: 23 Mar 2017 11:15:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jak cos jest glupie a dziala znaczy ze nie jest glupie.

Do takiego samego wniosku doszedł Damon Knight wycofując się w dużym stopniu ze swojej pryncypialnej krytyki utworów A.E. van Vogta.

Przypuszczam, że słowa, w których to uczynił da się odnieść i do PR (zwł. w świetle tego, co MarcinK linkował o oniryczności tokusatsu):

"If the stories have a dream consistency which affects readers powerfully, it is probably irrelevant that they lack ordinary consistency."
http://www.depauw.edu/sfs/backissues/3/notes3.htm
MarcinK
Użytkownik
#767 - Wysłana: 23 Mar 2017 17:03:20
Odpowiedz 
Polecam zajrzeć na facebookowe strony klasycznej obsady PR i obejrzeć materiały z premiery. Wiele spotkań po latach
https://www.facebook.com/jasondfrank/?fref=ts

Q__:

Sam nie wiem czemu to działa
Q__
Moderator
#768 - Wysłana: 23 Mar 2017 17:19:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Polecam zajrzeć na facebookowe strony klasycznej obsady PR i obejrzeć materiały z premiery. Wiele spotkań po latach

I to już można uznać za pożytek z powstania obecnego filmu (jak by w oglądaniu nie wypadł).

MarcinK:
Sam nie wiem czemu to działa

Skoro fizyka wyjaśniła w końcu czemu trzmiel lata, to pewnie kiedyś i neurofizjologia wytłumaczy dlaczego PR się podobają.
MarcinK
Użytkownik
#769 - Wysłana: 23 Mar 2017 18:15:08 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Skoro fizyka wyjaśniła w końcu czemu trzmiel lata, to pewnie kiedyś i neurofizjologia wytłumaczy dlaczego PR się podobają.

A później Saban zainwestuje by dodawać odpowiednie stymulanty do żywności Dojścia ma

Oglądając zdjęcia z premiery przypomniała mi się ta scena
https://www.youtube.com/watch?v=mw4ed3GpfKw
Trudno uwierzyć że to już 15 lat

Zdajecie sobie sprawę że PR przebiło już Treka pod względem nieprzerwanej emisji?
1987-2005
1993-2017 i dalej
mozg_kl2
Użytkownik
#770 - Wysłana: 24 Mar 2017 17:12:25
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#771 - Wysłana: 24 Mar 2017 17:28:59
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
A później Saban zainwestuje by dodawać odpowiednie stymulanty do żywności Dojścia ma

Sugerujesz, że to przez niego mutanci przestaną się rodzić?

MarcinK:
Zdajecie sobie sprawę że PR przebiło już Treka pod względem nieprzerwanej emisji?

Ale do DW jeszcze trochę zostało:
1963-1989
.

mozg_kl2

mozg_kl2:
power-rangers-recenz ja-filmu

A tam czytamy (m.in.):

Jednak w całej drużynie Rangerów zdecydowanie wyróżnia się RJ Cyler jako mający trudności z kontaktami interpersonalnymi nerd Billy. Jego bohater jest pełen sprzeczności. Aspołeczny, ale zarazem bardzo towarzyski i wygadany, wkurzający, jednak nie sposób go nie lubić. Cyler doskonale znajduje balans między tymi skrajnościami i kradnie praktycznie każdą scenę, w której się pojawia.

B. mi się to podoba, bo Billy należał (obok Zacka) do moich ulubionych postaci oryginalnego składu. No i nie sposób nie pochwalić, że w produkcji dla nerdów nerd właśnie wyrasta na bohatera pierwszoplanowego.

A poza tym trzeba przyznać, że nowe kostiumy PR wyglądają dość efektownie (i - co zauważę po raz kolejny - w stylu b. podobnym do superbohaterskich strojów ze współczesnych co bardziej efektownych japońskich produkcji).
MarcinK
Użytkownik
#772 - Wysłana: 24 Mar 2017 17:52:46 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Nawet zachęcające, ale nie wiem czy wybiorę się do kina, jakoś bardziej mnie ciągnie na Ghost in the shell. Ale DVD kupię i postaram się o plakat.

Obfity mamy rok*: Sentai, Power Rangers w TV i kinie, Koreańskie Power Rangers będące sequelem Sentai, komiksy Boom Factory.
Teraz (naiwnie) marzy mi się jakiś crossover, nawet z samymi czerwonymi bohaterami tegorocznych ekranowych odsłon.

Dobra ten ostatni to Kyoryuger. Tutaj Power Rangers Dino Brave Team

https://www.youtube.com/watch?v=UPJLaHJ4UJQ

*A poza tym dwie serie Kamen Ridera (Ex aid już trwa a za dwa miesiące drugi sezon Amazons), oczywiście kinowe wersje sentai i kr, nowy Ultraman zapewne w Lipcu.
Q__
Moderator
#773 - Wysłana: 24 Mar 2017 19:31:44
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Teraz (naiwnie) marzy mi się jakiś crossover, nawet z samymi czerwonymi bohaterami tegorocznych ekranowych odsłon.

No, to by było fajne dla fana. Przy czym - w ramach rozważania tego wariantu - pojawia się automatycznie pytanie czy - co najmniej - serialowy światek PR (z Sentai może być trudniej) zauważy istnienie filmu i postanowi jakoś wkomponować go w kanon (jak? pewnie na zasadzie multiversum).

(Natomiast crossover komiksowy nowych PR ze starszymi wydaje mi się tylko kwestią czasu.)
mozg_kl2
Użytkownik
#774 - Wysłana: 25 Mar 2017 11:08:12
Odpowiedz 
Najfajniejsze w takich historiach jak np. z PR jest to, że mamy faceta twórce z pomysłem który chodzi od drzwi do drzwi a nikt tego "nie kupuje". Z czasem trafia na wariata zafascynowanego pomysłem, gotowego wyłożyć kasę na produkcję. Ta rusza pomysł okazuje się hitem, jak teraz muszą się czuć Ci przegrani? Wiele kultowych marek lat 90 tak powstawało, właśnie rangersi czy nawet archiwum x.
MarcinK
Użytkownik
#775 - Wysłana: 25 Mar 2017 12:36:13
Odpowiedz 
Q__:
z Sentai może być trudniej

Kto wie, zdarzało się że Toei kopiowało patenty Sabana. Megaranger gdzie wojownicy to licealiści (zawsze byli młodzi, ale raczej nie zdarzało się by szkoła była jakimś istotnym elementem) czy Megazordy w Go Busters.
Toei* od pewnego czasu patrzy ku zachodowi, już Kyuranger Bandai America miało dużo do gadania:
http://akizukisentai.blogspot.com/2017/01/what-i-t hink-of-kyuranger-having.html
Kto wie co będzie dalej? Może pco produkcja Sabana i Toei wydana w Japonii pod szyldem Sentai a na zachodzie PR. Zachodni aktorzy zdarzali się w Tokusatsu a i są dość lubiani w Japonii (Scarlett i GiTS jest na to dowodem)

Q__:
jak? pewnie na zasadzie multiversum).

Więcej niż pewne. Na tej zasadzie do kanonu należy RPM, Dino Charge i Ninja Steel.

*Tsuburaya i Toho zresztą też.
Q__
Moderator
#776 - Wysłana: 25 Mar 2017 13:05:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Wiele kultowych marek lat 90 tak powstawało, właśnie rangersi czy nawet archiwum x.

Nie wiem czy nie większość. Przecież Roddenberry czy Lucas to też byli wariaci z wizją (pierwszy przebił się w końcu ze swoim pomysłem, drugi zdecydował kręcić na własną rękę). To samo - zaczynający od niskobudżetówek - Shusett z O'Bannonem, Cameron i Spielberg. Korporacyjni wyrobnicy w sumie żadnych znanych marek nie wymyślili (pamiętajmy, że obecna paleta superbohaterów DC powstała w większości zanim DC powstało, ba, zanim jeszcze superbohaterstwo stało się modne**, zaś tych najgłośniejszych marvelowskich wykreował po kolei Stan Lee, gdy Marvel dopiero się budował), są na to za mało kreatywni, za bardzo nastawieni na play it safe; oni tylko potrafią położyć rękę na franczyzie i kasować gotówkę.

** Pewnym wyjątkiem są Flash i Green Lantern w wersji modern, którzy faktycznie powstali na korporacyjne zamówienie, ale w wypadku pierwszego była to zasadniczo zmiana nazwiska bohatera, lekkie uprawdopodobnienie jego genezy i - przede wszystkim - zmiana kostiumu na ciekawszy; w wypadku drugiego dostaliśmy w dużej mierze rip off smithowskiego Lensmana wyposażony w moce klasycznego GL-a (i - również - zgrabniejszy uniform). Przy czym GL prawdziwy sukces odniósł gdy O'Neil - wtedy freelancer - dostał swobodę eksperymentowania z jego współczesną, ziemską, historią, a Larry Niven - znany pisarz SF, nie pachołek DC - wolną rękę w zakresie kreowania jego przeszłości (i kosmicznej nadbudowy).

MarcinK

MarcinK:
Kto wie, zdarzało się że Toei kopiowało patenty Sabana.

Dlatego i ja tego nie wykluczam...

MarcinK:
Scarlett i GiTS jest na to dowodem

Dobrze wiedzieć. Acz i tak ją wolę w roli BW. (Prawdziwa major Kusanagi była animowana, o!)
MarcinK
Użytkownik
#777 - Wysłana: 27 Mar 2017 08:12:05
Odpowiedz 
A jednak JDF i AJJ pojawili się w nowym filmie
https://www.youtube.com/watch?v=SBgpb5SSyMM
Q__
Moderator
#778 - Wysłana: 27 Mar 2017 13:31:26
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
A jednak JDF i AJJ pojawili się w nowym filmie

Cóż, zawsze cieszą takie cameos, nie ma to jak symboliczne przekazanie sztafety i hołd dla oryginału (przypominają się zaraz występy Stana Lee). Choć, prawda, w zeszłorocznych GB też oryginalni aktorzy mignęli.

Z tym, że o ile to cieszy, o tyle ten ich Megazord i kostiumy z - po hollywoodzku - odsłoniętymi twarzami* wyglądają b. tak sobie...

* Idiotyczna moda, nawiasem mówiąc, kosmonautów pozbawiają przez to hełmów, albo dają im te anachroniczne bańki, nawet Spidey'owi darli chyba maskę z tych powodów (choć z komiksami to się b. gryzło)...

http://www.youtube.com/watch?v=yRhRZB-nqOU
MarcinK
Użytkownik
#779 - Wysłana: 27 Mar 2017 14:49:52
Odpowiedz 
Q__:
po hollywoodzku - odsłoniętymi twarzami

Taki zabieg planowano do pierwszego filmu ale nie grało to z projektem kostiumów. Wrócili do tego w Hurricanger ale i tak przez większość czasu mieli zasłoniętą twarz.
Q__
Moderator
#780 - Wysłana: 27 Mar 2017 14:56:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Taki zabieg planowano do pierwszego filmu ale nie grało to z projektem kostiumów.

Filmu kinowego PR z '95?

MarcinK:
Wrócili do tego w Hurricanger

I to też dziwacznie wygląda, jak mam być szczery... Tak zupełnie nie w stylu Sentai...*

* Choć wielu superbohaterów odsłania twarze...

ps. Info o w/w serii:
http://powerrangers.wikia.com/wiki/Ninpu_Sentai_Hu rricaneger
 Strona:  ««  1  2  3  ...  22  23  24  25  26  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Super Sentai vs. Power Rangers (i inne tokusatsu) ^_^'

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!