USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cykl Planeta Małp
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Lip 2014 21:14:40
Odpowiedz 
"Ewolucja planety małp" - film miał mieć inne zakończenie

Adam Siennica | 16.07.2014 14:15
Obecnie w kinach na świecie "Ewolucja planety małp" notuje sukces komercyjny i artystyczny. Za kamerą stoi Matt Reeves. Uwaga na SPOILERY!

1405513571
Ewolucja planety małp" według Matta Reevesa miała mieć inne zakończenie. W kinie widzieliśmy, jak Caesar scementował swoją pozycję władcy małp. Pierwotnie akcja miała trwać dalej. Małpy miały zebrać się na moście Golden Gate, by spojrzeć, jak w oddali nadchodzi flota statków wojennych ludzi. Wówczas kamera zbliżyłaby się na Caesara, który z niepokojem spogląda na nadchodzących nieprzyjaciół.

Reeves twierdzi, że takie zakończenie zbyt daleko wprowadziłoby widzów w 3. cześć i nie oferuje satysfakcji z emocjonalnej podróży Caesara opowiedzianej w tym filmie.

Natomiast Mark Bomback, scenarzysta niezatytułowanej 3. części mówi, że rolę w tym filmie odegra wojskowa baza, o której wspominała postać Gary'ego Oldmana. Wszystko na to wskazuje, że film opowie o wojnie na pełną skalę pomiędzy małpami i ludzkimi niedobitkami.

"Ewolucja planety małp" zebrała dotychczas 113,5 mln dolarów. 3. część zadebiutuje w 2016 roku.

ktoś już był
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 16 Sier 2014 01:35:25
Odpowiedz 
A o oficjalnym (komiksowym) crossoverze tytułowej franczyzy z ST słyszeliście?
http://www.newsarama.com/21707-sdcc-2014-star-trek -to-boldly-go-to-the-planet-of-the-apes.html
mozg_kl2
Użytkownik
#33 - Wysłana: 16 Sier 2014 10:49:14
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 16 Sier 2014 16:32:51
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
słyszeli

W lstocie.

Ciekawy ten trend do crossoveryzacji Treka, nie? Marvel był, DC było, DW był... Pytanie kiedy doczekamy się komiksowego spotkania z SW? (I czy będzie to bezpieczne zetknięcie er post-"Countdown"/Legacy*, czy coś bardziej radykalnego?)

* teraz raczej post-Sequel Trilogy
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 31 Gru 2014 16:41:25
Odpowiedz 
Kontynuując temat... Recenzja pierwszego zeszytu wspominanego Star Trek/Planet of the Apes: The Primate Directive pióra Roberta J. Sawyera:
http://trekmovie.com/2014/12/30/trekink-guest-revi ew-of-star-trekplanet-of-the-apes-the-primate-dire ctive-1/
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 20 Sty 2015 17:09:18
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 30 Sty 2015 14:45:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 4 Mar 2015 01:32:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja części trzeciej:
http://trekmovie.com/2015/03/03/trekink-review-of- star-trekplanet-of-the-apes-the-primate-directive- 3-7-page-preview/

ps. Fajnie propozycje kolejnych crossoverów padają w commentach pod nią:

Star Trek Voyager / Lost in Space
Star Trek TOS / Space 1999
Star Trek: The Forbidden Planet
Borg vs Skynet

and the king of all crossovers:
Star Trek / Star Wars

czy:

Star Trek/Mork & Mindy
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 9 Mar 2015 17:12:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Druga recenzja części trzeciej:
http://trekcore.com/blog/2015/03/trek-comics-star- trek-planet-of-the-apes-3/
Zwróćcie uwagę na jedną z okładek:
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 24 Mar 2015 09:32:22
Odpowiedz 
Pierwsza recenzja części czwartej:
http://trekmovie.com/2015/03/23/trekink-review-of- star-trekplanet-of-the-apes-4-june-2015-solicits-a nd-more/

ps. Z ciekawości: sięgał ktoś z Was po ten komiks?
MarcinK
Użytkownik
#41 - Wysłana: 25 Mar 2015 19:48:20
Odpowiedz 
Q__:
Zwróćcie uwagę na jedną z okładek:

Egipski styl popsuty przez Fazer nie rysowany z profilu.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 31 Mar 2015 19:28:07
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Egipski styl popsuty przez Fazer nie rysowany z profilu.

ps. Druga recenzja części czwartej:
http://trekcore.com/blog/2015/03/trek-comics-star- trek-planet-of-the-apes-4/
MarcinK
Użytkownik
#43 - Wysłana: 31 Mar 2015 19:31:04
Odpowiedz 

Wygląda jak restauracja u Flinstonów
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 8 Kwi 2015 23:01:10
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 28 Kwi 2015 16:13:17
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 11 Sier 2015 20:06:46
Odpowiedz 
Wchodzi na rynek zbiorowe wydanie "The Primate Directive":
http://www.trektoday.com/content/2015/08/new-idw-p ublishing-trek-comics/
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 11 Sier 2015 20:07:39
Odpowiedz 
Q__
Szkoda że nie u nas.
mozg_kl2
Użytkownik
#48 - Wysłana: 2 Paź 2016 19:36:59
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 2 Paź 2016 19:53:34
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
oto-oficjalny-opis-fabuly

Epatowanie widoczkami postapo, wielga wojna i mistycyzm... Why so generic?
mozg_kl2
Użytkownik
#50 - Wysłana: 9 Gru 2016 17:06:21 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=0krawO0kMwQ

pierwsza zajawka wojny o planetę map.

Przed chwilą w sieci zadebiutował zwiastun filmu Wojna o planetę małp. Z kolei dziennikarze zagranicznych mediów mieli okazję gościć na planie produkcji – dzielą się oni wieloma informacjami. Oto najistotniejsze z nich:

Po seansie filmu Geneza planety małp wielu fanów zastanawiało się, czy Koba naprawdę zginął. Producent Wojny o planetę małp, Dylan Clark, zapewnia, że postać ta „na 100% nie jest żywa” w nadchodzącej produkcji. Clark dodaje jednak, że trwały naprawdę długie rozmowy na temat tego, by bohater nie zginął i można było go wykorzystać w kontynuacjach. Jego obecność w Wojnie o planetę małp ma być odczuwalna zarówno „emocjonalnie, jak i fizycznie”. Caesar będzie winił się za jego śmierć, a wśród małp silniejsza stanie się frakcja zwolenników Koby.
Andy Serkis zapewnia, że Wojna o planetę małp to „brutalniejszy, cięższy, mroczniejszy” film, niż pozostałe wchodzące w skład franczyzy.
Caesar już na początku opowieści będzie powątpiewał w swoje zdolności przywódcze. Przebędzie on jednak długą drogę, w trakcie której największe pułapki, o dziwo, mogą czaić się w nim samym.
Wiele scen będzie rozgrywać się w pokrytych śniegiem górach.
Steve Zahn wcieli się w rolę „całkiem zabawnej małpy”.
Film ma pokazać, czy małpy w innych rejonach globu także zachowują się jak samoświadome, inteligentne istoty.
Wirus ALZ zacznie wpływać na ludzi na całym świecie, a efekty jego oddziaływania twórcy porównują ze żniwami zbieranymi przez pandemię grypy z lat 1918-1919.
Niewykluczone, że wirus doprowadzi do powstania rasy Mutantów.
W filmie pojawi się sporo nawiązań do klasycznych produkcji z uniwersum, przede wszystkim do dzieła W podziemiach planety małp.
Akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w poprzednim filmie – w tym okresie nieustannie trwała wojna.
Ludzie będą polować na Caesara przez cały czas – jest on kimś w rodzaju legendy.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 11 Gru 2016 09:40:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
pierwsza zajawka wojny o planetę map.

Dwa podstawowe wrażenia?
1. U Burtona - co by o jego, odradzającym tytułowy cykl, filmie nie gadać - małpy jakoś naturalniej wyglądały.
2. Znów reklamówkę US Army z kolejnego filmu zrobili...
mozg_kl2
Użytkownik
#52 - Wysłana: 11 Gru 2016 11:23:08
Odpowiedz 
Q__:
1. U Burtona - co by o jego, odradzającym tytułowy cykl, filmie nie gadać - małpy jakoś naturalniej wyglądały.

kiedy te wyglądają bardziej jak małpy, u bartona to byli ludzie w strojach.

Q__:
2. Znów reklamówkę US Army z kolejnego filmu zrobili...

Nie mówi, że Cię to zaskoczyło? Szczególnie jak się popatrzy na amerykańskie regulacje prawne, i sytuacje w której armia bardzo chętnie pożycza sprzęt do filmów. W Pentagonie jest cały wydział, który zajmuje się współpracą z Hollywood.

Q__:
reklamówkę US Army

i to wszystko bez Baya.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 11 Gru 2016 14:22:52
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
kiedy te wyglądają bardziej jak małpy

Zgoda, ale:
1. wyraźnie cyfrowe,
2. jakieś przerośnięte.

mozg_kl2:
Nie mówi, że Cię to zaskoczyło?

Zaskoczyło? Nie, to dość częste w blockbusterach. Po prostu konstatuję.

mozg_kl2:
i to wszystko bez Baya.

A to może zaskoczyło... trochę....
mozg_kl2
Użytkownik
#54 - Wysłana: 16 Maj 2017 19:24:21
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 16 Maj 2017 20:29:10
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
zwiastun kolejnych małp.

Koncepcyjnie wciąż wolę oryginał, wizualnie - wersję Burtona, ale mam wrażenie, że jak na współczesny blockbuster może być nawet nieźle, bo więcej gadania i emocji w tym trailerze, niż czystej rozwałki...
Dreamweb
Użytkownik
#56 - Wysłana: 17 Maj 2017 14:09:04
Odpowiedz 
Mój problem z nowymi "Małpami" jest dość paradoksalny. W tych starych filmach, gdzie widać było ewidentnie że są to ludzie w kostiumach i maskach (jak na tamte czasy świetnych), można było to wszystko wziąć w pewien nawias i oglądać jako widowisko w pewnym sensie teatralne, które nawet mi się podobało.

W tym reboocie ekipa od efektów specjalnych zrobiła niewyobrażalną robotę i wygląda to świetnie i chylę czoła, żeby nie było nieporozumień. Tylko jak te małpy w tym trailerze zaczynają mówić... No, mam duży problem z kupieniem tego... Może po prostu nie mogę uwierzyć w tak realistycznie wyglądające gadające małpy, a w tamte mogłem dużo łatwiej?

Dlatego nawet podobał mi się "Rise..." z tej nowej serii, bo tam małpy były po prostu małpami, przez większość filmu. Ta końcówka z rozprzestrzenianiem się choroby po świecie dawała do myślenia i ja bym to tak zostawił, bez sequeli... Dlatego do tej pory nie mogłem namówić się do obejrzenia "Dawn...". Może kiedyś spróbuję

Z kolei film Burtona zły nie był, tamte małpy miały jednak w sobie jakiś pierwiastek nierealności i dało się je przez to przełknąć. Wybitnym dziełem też jednak nie był, ale końcówka fajna i otwiera pole do spekulacji...
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 17 Maj 2017 20:21:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Tylko jak te małpy w tym trailerze zaczynają mówić... No, mam duży problem z kupieniem tego... Może po prostu nie mogę uwierzyć w tak realistycznie wyglądające gadające małpy, a w tamte mogłem dużo łatwiej?

Hmmm... Czyżbyś miał podobnie jak ja z Trekiem - humanoidy teatralne potrafię - jak wiadomo - traktować jako symboliczne przedstawienie Obcości. Humanoidy traktowane b. serio, jako "realne" byty, budzą we mnie znacznie większy sprzeciw...

W sumie należałoby się zastanowić czy w oryginalnej powieści Boulle'a małpy miały odgrywać wyłącznie rolę symbolu, czy realnych istot. A odpowiedź jest tu dość oczywista. Książkowa "Planeta..." stanowi raczej (żartobliwą miejscami) przypowieść wpisaną w konwencję ówczesnej awanturniczej SF, niż jakąś fantastyczno-naukową wizja serio... Choć, z drugiej strony, czy realistyczna realizacja musi się gryźć z metaforycznością na planie wyższym? Teoretycznie - niekoniecznie...
mozg_kl2
Użytkownik
#58 - Wysłana: 6 Cze 2017 16:26:01
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#59 - Wysłana: 30 Cze 2017 15:57:11
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 30 Cze 2017 16:49:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
wojna-o-planete-malp -recenzja-filmu

Dwie rzeczy mnie tam uderzyły:

Andy Serkis, dzięki technologii motion capture, świetnie tworzy postać Cezara. Stawia bardziej na ekspresję twarzy głównego bohatera niż na jakieś przejmujące dialogi czy przemowy. I to działa. Niektóre sceny rozegrane w ciszy wywołują u widza ciarki na plecach.

To cieszy, bo wskazuje, że sztuka przemawiania wyciszonymi, spokojnymi, kadrami, nadal żyje nawet w kinie blockbusterowym. I o dziwo z CGI potrafi koegzystować w większej symbiozie niżby zdawało. (A wierzę na słowo, bo w trailerach jakiś przedsmak był.)

Nie zdradzając szczegółów, mogę powiedzieć, że baza dowodzona przez Pułkownika jest chyba najsłabiej strzeżonym obiektem wojskowym na świecie. Gdy widz obserwuje, co tam się dzieje, przeciera oczy ze zdziwienia. Brakuje też w tym całym zmilitaryzowanym świecie kogoś, kto trzeźwym okiem spojrzałby na to, co się dzieje dookoła.

A to znów jasno mówi by nie nastawiać się na cuda mimo powyższego*.

* Mam wrażenie, że z tą "Wojną..." to jak z nowszymi "X-Menami" - sens wymieszany z bezsensem...
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cykl Planeta Małp

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!