USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cykl Planeta Małp
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Lip 2014 21:14:40
Odpowiedz 
"Ewolucja planety małp" - film miał mieć inne zakończenie

Adam Siennica | 16.07.2014 14:15
Obecnie w kinach na świecie "Ewolucja planety małp" notuje sukces komercyjny i artystyczny. Za kamerą stoi Matt Reeves. Uwaga na SPOILERY!

1405513571
Ewolucja planety małp" według Matta Reevesa miała mieć inne zakończenie. W kinie widzieliśmy, jak Caesar scementował swoją pozycję władcy małp. Pierwotnie akcja miała trwać dalej. Małpy miały zebrać się na moście Golden Gate, by spojrzeć, jak w oddali nadchodzi flota statków wojennych ludzi. Wówczas kamera zbliżyłaby się na Caesara, który z niepokojem spogląda na nadchodzących nieprzyjaciół.

Reeves twierdzi, że takie zakończenie zbyt daleko wprowadziłoby widzów w 3. cześć i nie oferuje satysfakcji z emocjonalnej podróży Caesara opowiedzianej w tym filmie.

Natomiast Mark Bomback, scenarzysta niezatytułowanej 3. części mówi, że rolę w tym filmie odegra wojskowa baza, o której wspominała postać Gary'ego Oldmana. Wszystko na to wskazuje, że film opowie o wojnie na pełną skalę pomiędzy małpami i ludzkimi niedobitkami.

"Ewolucja planety małp" zebrała dotychczas 113,5 mln dolarów. 3. część zadebiutuje w 2016 roku.

ktoś już był
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 16 Sier 2014 01:35:25
Odpowiedz 
A o oficjalnym (komiksowym) crossoverze tytułowej franczyzy z ST słyszeliście?
http://www.newsarama.com/21707-sdcc-2014-star-trek -to-boldly-go-to-the-planet-of-the-apes.html
mozg_kl2
Użytkownik
#33 - Wysłana: 16 Sier 2014 10:49:14
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 16 Sier 2014 16:32:51
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
słyszeli

W lstocie.

Ciekawy ten trend do crossoveryzacji Treka, nie? Marvel był, DC było, DW był... Pytanie kiedy doczekamy się komiksowego spotkania z SW? (I czy będzie to bezpieczne zetknięcie er post-"Countdown"/Legacy*, czy coś bardziej radykalnego?)

* teraz raczej post-Sequel Trilogy
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 31 Gru 2014 16:41:25
Odpowiedz 
Kontynuując temat... Recenzja pierwszego zeszytu wspominanego Star Trek/Planet of the Apes: The Primate Directive pióra Roberta J. Sawyera:
http://trekmovie.com/2014/12/30/trekink-guest-revi ew-of-star-trekplanet-of-the-apes-the-primate-dire ctive-1/
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 20 Sty 2015 17:09:18
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 30 Sty 2015 14:45:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 4 Mar 2015 01:32:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja części trzeciej:
http://trekmovie.com/2015/03/03/trekink-review-of- star-trekplanet-of-the-apes-the-primate-directive- 3-7-page-preview/

ps. Fajnie propozycje kolejnych crossoverów padają w commentach pod nią:

Star Trek Voyager / Lost in Space
Star Trek TOS / Space 1999
Star Trek: The Forbidden Planet
Borg vs Skynet

and the king of all crossovers:
Star Trek / Star Wars

czy:

Star Trek/Mork & Mindy
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 9 Mar 2015 17:12:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Druga recenzja części trzeciej:
http://trekcore.com/blog/2015/03/trek-comics-star- trek-planet-of-the-apes-3/
Zwróćcie uwagę na jedną z okładek:
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 24 Mar 2015 09:32:22
Odpowiedz 
Pierwsza recenzja części czwartej:
http://trekmovie.com/2015/03/23/trekink-review-of- star-trekplanet-of-the-apes-4-june-2015-solicits-a nd-more/

ps. Z ciekawości: sięgał ktoś z Was po ten komiks?
MarcinK
Użytkownik
#41 - Wysłana: 25 Mar 2015 19:48:20
Odpowiedz 
Q__:
Zwróćcie uwagę na jedną z okładek:

Egipski styl popsuty przez Fazer nie rysowany z profilu.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 31 Mar 2015 19:28:07
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Egipski styl popsuty przez Fazer nie rysowany z profilu.

ps. Druga recenzja części czwartej:
http://trekcore.com/blog/2015/03/trek-comics-star- trek-planet-of-the-apes-4/
MarcinK
Użytkownik
#43 - Wysłana: 31 Mar 2015 19:31:04
Odpowiedz 

Wygląda jak restauracja u Flinstonów
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 8 Kwi 2015 23:01:10
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 28 Kwi 2015 16:13:17
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 11 Sier 2015 20:06:46
Odpowiedz 
Wchodzi na rynek zbiorowe wydanie "The Primate Directive":
http://www.trektoday.com/content/2015/08/new-idw-p ublishing-trek-comics/
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 11 Sier 2015 20:07:39
Odpowiedz 
Q__
Szkoda że nie u nas.
mozg_kl2
Użytkownik
#48 - Wysłana: 2 Paź 2016 19:36:59
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 2 Paź 2016 19:53:34
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
oto-oficjalny-opis-fabuly

Epatowanie widoczkami postapo, wielga wojna i mistycyzm... Why so generic?
mozg_kl2
Użytkownik
#50 - Wysłana: 9 Gru 2016 17:06:21 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=0krawO0kMwQ

pierwsza zajawka wojny o planetę map.

Przed chwilą w sieci zadebiutował zwiastun filmu Wojna o planetę małp. Z kolei dziennikarze zagranicznych mediów mieli okazję gościć na planie produkcji – dzielą się oni wieloma informacjami. Oto najistotniejsze z nich:

Po seansie filmu Geneza planety małp wielu fanów zastanawiało się, czy Koba naprawdę zginął. Producent Wojny o planetę małp, Dylan Clark, zapewnia, że postać ta „na 100% nie jest żywa” w nadchodzącej produkcji. Clark dodaje jednak, że trwały naprawdę długie rozmowy na temat tego, by bohater nie zginął i można było go wykorzystać w kontynuacjach. Jego obecność w Wojnie o planetę małp ma być odczuwalna zarówno „emocjonalnie, jak i fizycznie”. Caesar będzie winił się za jego śmierć, a wśród małp silniejsza stanie się frakcja zwolenników Koby.
Andy Serkis zapewnia, że Wojna o planetę małp to „brutalniejszy, cięższy, mroczniejszy” film, niż pozostałe wchodzące w skład franczyzy.
Caesar już na początku opowieści będzie powątpiewał w swoje zdolności przywódcze. Przebędzie on jednak długą drogę, w trakcie której największe pułapki, o dziwo, mogą czaić się w nim samym.
Wiele scen będzie rozgrywać się w pokrytych śniegiem górach.
Steve Zahn wcieli się w rolę „całkiem zabawnej małpy”.
Film ma pokazać, czy małpy w innych rejonach globu także zachowują się jak samoświadome, inteligentne istoty.
Wirus ALZ zacznie wpływać na ludzi na całym świecie, a efekty jego oddziaływania twórcy porównują ze żniwami zbieranymi przez pandemię grypy z lat 1918-1919.
Niewykluczone, że wirus doprowadzi do powstania rasy Mutantów.
W filmie pojawi się sporo nawiązań do klasycznych produkcji z uniwersum, przede wszystkim do dzieła W podziemiach planety małp.
Akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w poprzednim filmie – w tym okresie nieustannie trwała wojna.
Ludzie będą polować na Caesara przez cały czas – jest on kimś w rodzaju legendy.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 11 Gru 2016 09:40:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
pierwsza zajawka wojny o planetę map.

Dwa podstawowe wrażenia?
1. U Burtona - co by o jego, odradzającym tytułowy cykl, filmie nie gadać - małpy jakoś naturalniej wyglądały.
2. Znów reklamówkę US Army z kolejnego filmu zrobili...
mozg_kl2
Użytkownik
#52 - Wysłana: 11 Gru 2016 11:23:08
Odpowiedz 
Q__:
1. U Burtona - co by o jego, odradzającym tytułowy cykl, filmie nie gadać - małpy jakoś naturalniej wyglądały.

kiedy te wyglądają bardziej jak małpy, u bartona to byli ludzie w strojach.

Q__:
2. Znów reklamówkę US Army z kolejnego filmu zrobili...

Nie mówi, że Cię to zaskoczyło? Szczególnie jak się popatrzy na amerykańskie regulacje prawne, i sytuacje w której armia bardzo chętnie pożycza sprzęt do filmów. W Pentagonie jest cały wydział, który zajmuje się współpracą z Hollywood.

Q__:
reklamówkę US Army

i to wszystko bez Baya.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 11 Gru 2016 14:22:52
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
kiedy te wyglądają bardziej jak małpy

Zgoda, ale:
1. wyraźnie cyfrowe,
2. jakieś przerośnięte.

mozg_kl2:
Nie mówi, że Cię to zaskoczyło?

Zaskoczyło? Nie, to dość częste w blockbusterach. Po prostu konstatuję.

mozg_kl2:
i to wszystko bez Baya.

A to może zaskoczyło... trochę....
mozg_kl2
Użytkownik
#54 - Wysłana: 16 Maj 2017 19:24:21
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 16 Maj 2017 20:29:10
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
zwiastun kolejnych małp.

Koncepcyjnie wciąż wolę oryginał, wizualnie - wersję Burtona, ale mam wrażenie, że jak na współczesny blockbuster może być nawet nieźle, bo więcej gadania i emocji w tym trailerze, niż czystej rozwałki...
Dreamweb
Użytkownik
#56 - Wysłana: 17 Maj 2017 14:09:04
Odpowiedz 
Mój problem z nowymi "Małpami" jest dość paradoksalny. W tych starych filmach, gdzie widać było ewidentnie że są to ludzie w kostiumach i maskach (jak na tamte czasy świetnych), można było to wszystko wziąć w pewien nawias i oglądać jako widowisko w pewnym sensie teatralne, które nawet mi się podobało.

W tym reboocie ekipa od efektów specjalnych zrobiła niewyobrażalną robotę i wygląda to świetnie i chylę czoła, żeby nie było nieporozumień. Tylko jak te małpy w tym trailerze zaczynają mówić... No, mam duży problem z kupieniem tego... Może po prostu nie mogę uwierzyć w tak realistycznie wyglądające gadające małpy, a w tamte mogłem dużo łatwiej?

Dlatego nawet podobał mi się "Rise..." z tej nowej serii, bo tam małpy były po prostu małpami, przez większość filmu. Ta końcówka z rozprzestrzenianiem się choroby po świecie dawała do myślenia i ja bym to tak zostawił, bez sequeli... Dlatego do tej pory nie mogłem namówić się do obejrzenia "Dawn...". Może kiedyś spróbuję

Z kolei film Burtona zły nie był, tamte małpy miały jednak w sobie jakiś pierwiastek nierealności i dało się je przez to przełknąć. Wybitnym dziełem też jednak nie był, ale końcówka fajna i otwiera pole do spekulacji...
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 17 Maj 2017 20:21:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Tylko jak te małpy w tym trailerze zaczynają mówić... No, mam duży problem z kupieniem tego... Może po prostu nie mogę uwierzyć w tak realistycznie wyglądające gadające małpy, a w tamte mogłem dużo łatwiej?

Hmmm... Czyżbyś miał podobnie jak ja z Trekiem - humanoidy teatralne potrafię - jak wiadomo - traktować jako symboliczne przedstawienie Obcości. Humanoidy traktowane b. serio, jako "realne" byty, budzą we mnie znacznie większy sprzeciw...

W sumie należałoby się zastanowić czy w oryginalnej powieści Boulle'a małpy miały odgrywać wyłącznie rolę symbolu, czy realnych istot. A odpowiedź jest tu dość oczywista. Książkowa "Planeta..." stanowi raczej (żartobliwą miejscami) przypowieść wpisaną w konwencję ówczesnej awanturniczej SF, niż jakąś fantastyczno-naukową wizja serio... Choć, z drugiej strony, czy realistyczna realizacja musi się gryźć z metaforycznością na planie wyższym? Teoretycznie - niekoniecznie...
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cykl Planeta Małp

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!