USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / SF naszego dzieciństwa...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Dzakas
Użytkownik
#91 - Wysłana: 12 Mar 2008 07:37:18
Odpowiedz 
Q__

Złote lata to raczej nie były...

Ej, ej, ej chyba nie zauważyłeś X-Files na tej liście .
O, przypomnialo mi sie teraz- ALF-a jeszcze ogladalem
karaktak
Użytkownik
#92 - Wysłana: 12 Mar 2008 10:35:55
Odpowiedz 
Na Xenę , Herculesa, czy Sea-Quest czułam się już za stara. Większości odcinków nie oglądałam... A moje dzieci nie chcą tego oglądać bo to bajki dla maluchów albo wapniaków
Doctor_Who
Użytkownik
#93 - Wysłana: 12 Mar 2008 10:42:03
Odpowiedz 
Xenę i Herr Kulesa mogłaś sobie podarować, ale SeaQuest? Dużo straciłaś.
Slovaak
Użytkownik
#94 - Wysłana: 12 Mar 2008 10:58:30
Odpowiedz 
szczególnie ten złoty statek

Ten statek pamiętam jedynie z czołówki, ktoś wie jaki tytuł miał ten odcinek?

Ja najbardziej pamiętam ten w którym Hiszpanie? atakowali w nocy twierdzę Inków? A ten murzynek zrobił "latarnię" na spadochronie. Gdyby ktoś pamiętał tytuł było by super.

A bardzo super było by zobaczyć linki
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:13:03
Odpowiedz 
Dzakas

Ej, ej, ej chyba nie zauważyłeś X-Files na tej liście

Zauważyłem, ale po pierwszych sezonach isę toto rozlazło...

karaktak

Na /.../ Sea-Quest czułam się już za stara.

SQ był dość "młodizerzowy" w konwencji, ale fajny. Szkoda... (Mówie oczywiście o pierwszym sezonie.)

Doctor_Who

Xenę i Herr Kulesa mogłaś sobie podarować

Tak. To było dno - serialowy odpowiednik pulp fantasy - jeszcze bardziej tandetny wchyba. (Przy czym "Xena" z dwojga złego odrobine lepza.)

Slovaak

toś wie jaki tytuł miał ten odcinek?

Proponuję poszukać na TV.com
kanna
Użytkownik
#96 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:21:46
Odpowiedz 
Q__

Mój brat - rodzony tym razem - uwielbiał Xenę. Siedział i komentował "No znowu dostała maczuga w łeb. nie powinna wstac przez dwie godziny po takim ciosie. Wogóle glowy miec nie powinna" i tak w kółko.
Dragon
Użytkownik
#97 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:23:50 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Jak byłem mały oglądałem Battlestar Galactica, ale na nieszczęście
dla BSG najpierw widziałem ST:TMP i kilka odcinków TNG, więc szczerze Galactica mnie nie zachwyciła, ale wspominam miło.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:28:17
Odpowiedz 
kanna

Mój brat - rodzony tym razem - uwielbiał Xenę. Siedział i komentował "No znowu dostała maczuga w łeb. nie powinna wstac przez dwie godziny po takim ciosie. Wogóle glowy miec nie powinna" i tak w kółko.

Dragon

Jak byłem mały oglądałem Battlestar Galactica

Obejrzałem starą BSG, ale już po TNG i SW. Cieenka była...
Dragon
Użytkownik
#99 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:36:05
Odpowiedz 
Kosmiczne sceny jeszcze ujdą, ale jak wylądowali na ziemi to sobie dałem spokój, i ten robopies był naprawdę kretyński.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 12 Mar 2008 11:58:55
Odpowiedz 
Dragon

Kosmiczne sceny jeszcze ujdą,

Na tle TOSo owszem... Są porównywalne...

i ten robopies był naprawdę kretyński

Raczej "robiony pod młodego widza"...
karaktak
Użytkownik
#101 - Wysłana: 12 Mar 2008 18:19:38
Odpowiedz 
Battlestar Galactica? Obejrzałam kilka odcinków, ale czułam niestrawność na widok tych blaszanych robotów. Chociaż gdyby dopracować efekty specjalne to treść byłaby chyba zjadliwa. Ostatnio na AXN pokazywali jakąś nową produkcje z serii, ale miałam problem z namierzeniem. Widziałam tylko fragmenty i wydawały się dużo lepsze od pierwszych, ale nie wiem jak treść.
Dragon
Użytkownik
#102 - Wysłana: 12 Mar 2008 18:32:54
Odpowiedz 
Widziałem 2 sezony nowej Battlestar i muszę przyznać że są o wiele lepsze, ba jest to jeden z lepszych nowych seriali, roboty są ale wyglądają fajnie i nikt nie narzekał. Bardzo polubiłem bohaterów, fabuła jest ciekawa, jednak robi się trochę zagmatwana
i mistyczna. Niestety wspaniała dwójka puszczała go w takich debilnych godzinach że żal d&*# ściska, po prostu głupiej się nie da.
Doctor_Who
Użytkownik
#103 - Wysłana: 12 Mar 2008 18:40:23
Odpowiedz 
Dragon

Widziałem 2 sezony nowej Battlestar i muszę przyznać że są o wiele lepsze, ba jest to jeden z lepszych nowych seriali,

Owszem. Na upartego znalazłoby się trochę baboli (Starbuck wyleciała w przestrzeń obcym myśliwcem zatykając dziurę w kadłubie jakąś szmatą, dobrze pamiętam?), ale ogólnie to bradoz dobre SF.

wspaniała dwójka puszczała go w takich debilnych godzinach że żal d&*# ściska, po prostu głupiej się nie da.

Podobnie jak onegdaj ETFC i The Outer Limits (z tym, że ten ostatni to już jedynka) - mocne filmy w ekstrapaśmie, żaden nocny stróż nie zaśnie?!
karaktak
Użytkownik
#104 - Wysłana: 12 Mar 2008 18:42:15
Odpowiedz 
A co z komiksami z Waszego dzieciństwa. Ktoś czytał? Najwcześniejsze co pamiętam to chyba Thorgal. Chętnie przeczytałabym całość, bo w dawnych latach trafiły w moje ręce tyko pierwsze numery.
Doctor_Who
Użytkownik
#105 - Wysłana: 12 Mar 2008 18:54:41
Odpowiedz 
Było tego! Całe moje wczesne dzieciństwo upłynęło mi pod znakiem kolekcjonowania komiksów, głównie tm-semicowskich, takich jak Superman, Batman, Spider-Man, X-men... Ale Asteriksy też zbierałem.

A kojarzy ktoś może tytuł takiego serialu aminowanego, którego bohaterowie poruszali się takimi dziwnymi pojazdami i strzelali do innych pojazdów (bardzo ambitna fabułą ), które powstały wskutek jakiegoś eksperymentu, czy wypadku i były bio-mechaniczne? Pamiętam, że posługiwali się takimi typami broni jak (polskie tłumaczenie z vhs) oślepiacz czy ogłupiacz?
Dragon
Użytkownik
#106 - Wysłana: 12 Mar 2008 19:04:34
Odpowiedz 
Z komiksów to Tytus Romek i A'tomek, batman, ale ten czarno-biały
z tych ambitniejszych, i taki stary polski komiks, chyba kosmiczny detektyw. Wszystkie po jednym zeszycie, jak coś w łapy wpadło to się czytało, nie kupowałem(eh ten budżet)
The_D
Użytkownik
#107 - Wysłana: 12 Mar 2008 20:50:12
Odpowiedz 
Przypadkiem trafiłem na analogiczny temat na forum Nowej Fantastyki i znalazłem zdjęcia dziadka:
http://www.fantastyka.pl/forumfantastyki/viewtopic .php?f=6&t=167&st=0&sk=t&sd=a&start=90
Doctor_Who
Użytkownik
#108 - Wysłana: 13 Mar 2008 09:49:32
Odpowiedz 
Ta strona przypomniała mi jeszcze o takim świetnym lserialu "Goście" o przybyszach z przyszłości - mieli fajne wynalazki, szczególnie animacje, gdzie na talerzu formowało się danie w postaci galaretki o wartości obiadu z kurczaka itp.
kanna
Użytkownik
#109 - Wysłana: 13 Mar 2008 12:22:44
Odpowiedz 
Doctor_Who

A mi sie teraz skojarzył serial, chic nie z dzieciństwa (mojego nie, ale moze innych tak czwarta planeta od słońca.

Kosmici sie wcieklili w typową amerykańską rodzinę... zabijało smiechem. Ten główny szef bał sie panicznie galaretek
Doctor_Who
Użytkownik
#110 - Wysłana: 13 Mar 2008 13:11:47
Odpowiedz 
kanna

czwarta planeta od słońca.

Trzecia. Z genialnym Johnem Lightowem w roli szefa ekspedycji. Gościnnie nawet chyba John Cleese wystąpił, jako kosmita z jeszcze innej planety .
kanna
Użytkownik
#111 - Wysłana: 13 Mar 2008 14:50:06
Odpowiedz 
Doctor_Who
Trzecia

Racja
teraz za to Cleese wystepuje w reklamie banku, bardzo zrecznie zrobione.
Doctor_Who
Użytkownik
#112 - Wysłana: 13 Mar 2008 15:28:12
Odpowiedz 
kanna

Ja się zastanawiam ile kasy musiał za to dostać ...
The_D
Użytkownik
#113 - Wysłana: 13 Mar 2008 16:03:05
Odpowiedz 
a ja się zastanawiam, czy to Guten Morgen to on sam wymyślił, czy copywrighterzy.
karaktak
Użytkownik
#114 - Wysłana: 14 Mar 2008 10:11:36
Odpowiedz 
Ostatnio zaszalałam i kupiłam w gazetkach 10 czy 12 sezonów Planety, ale oglądanie ich hurtem przyprawia o czkawkę. Przypomniał mi się jeszcze jeden serial z młodości. Nie pamiętam tytułu. Opowiadał o przybyszach na Ziemi. Statek na orbicie. Czasami ktoś z ludzi znikał a potem się pojawiał. Jeden dociekliwy dotarł do statku i stwierdził, że na staku są tworzone repliki i te osą odsyłane na ziemię. Czy ktoś kojarzy? co to za tytuł?
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 14 Mar 2008 14:22:40
Odpowiedz 
karaktak

Obejrzałam kilka odcinków, ale czułam niestrawność na widok tych blaszanych robotów.

Cylonów.

Ostatnio na AXN pokazywali jakąś nową produkcje z serii,

Przegapiłaś pierwszy szenon nowej BSG emitowany dwukrotnie przez TVP?

Widziałam tylko fragmenty i wydawały się dużo lepsze od pierwszych, ale nie wiem jak treść.

Też.

Dragon

robi się trochę zagmatwana i mistyczna

Trochę to mało powiedziane.

Niestety wspaniała dwójka puszczała go w takich debilnych godzinach

Niestety. Ale i tak obejrzałem...

Doctor_Who

Na upartego znalazłoby się trochę baboli (Starbuck wyleciała w przestrzeń obcym myśliwcem zatykając dziurę w kadłubie jakąś szmatą, dobrze pamiętam?

Jakie to ENTkowe.

mocne filmy w ekstrapaśmie, żaden nocny stróż nie zaśnie?!

karaktak

A co z komiksami z Waszego dzieciństwa. Ktoś czytał? Najwcześniejsze co pamiętam to chyba Thorgal.

Ano "Tytusy...", "Kajki i Kokosze", jakiś przemycany z Zachodu "Batman" i "Spiderman", komiksy Baranowskiego i "Thorgale"... Ale komiksomaniakiem stałem się dopiero jako (względnie) stary chłop gdzy rzuciłem ise na pierwsze wydawane w Polsce komiksy Marvela i DC.

Doctor_Who

ałe moje wczesne dzieciństwo upłynęło mi pod znakiem kolekcjonowania komiksów, głównie tm-semicowskich, takich jak Superman, Batman, Spider-Man, X-men... Ale Asteriksy też zbierałem.

Ja też, je zbierąłem z uporem manika...

A kojarzy ktoś może tytuł takiego serialu aminowanego, którego bohaterowie poruszali się takimi dziwnymi pojazdami i strzelali do innych pojazdów (bardzo ambitna fabułą ), które powstały wskutek jakiegoś eksperymentu, czy wypadku i były bio-mechaniczne?

To "Jayce and the Wheeled Warriors", poszukaj w topicu o serialach animowanych.

Dragon

batman, ale ten czarno-biały

To był "Superman" z tego co pamiętam.

i taki stary polski komiks, chyba kosmiczny detektyw.

"Funky Kova"? Jasne, że też czytałem... I "Yansa"...

The_D

Przypadkiem trafiłem na analogiczny temat na forum Nowej Fantastyki i znalazłem zdjęcia dziadka

I spro informacji o serialu...

Doctor_Who

Ta strona przypomniała mi jeszcze o takim świetnym lserialu "Goście" o przybyszach z przyszłości - mieli fajne wynalazki, szczególnie animacje, gdzie na talerzu formowało się danie w postaci galaretki o wartości obiadu z kurczaka itp.

Oglądałem, oglądałem.. Fajna panienak tam grała.

kanna

Kosmici sie wcieklili w typową amerykańską rodzinę... zabijało smiechem. Ten główny szef bał sie panicznie galaretek

A mnie to jakos mało śmieszyło. "Obcy w rodznie" też...

Doctor_Who

Trzecia.

Bo o naszą Ziemię chodzi.

kanna

Fakt

Doctor_Who

Ja się zastanawiam ile kasy musiał za to dostać

Sporo.

karaktak

Przypomniał mi się jeszcze jeden serial z młodości. Nie pamiętam tytułu. Opowiadał o przybyszach na Ziemi. Statek na orbicie. Czasami ktoś z ludzi znikał a potem się pojawiał. Jeden dociekliwy dotarł do statku i stwierdził, że na staku są tworzone repliki i te osą odsyłane na ziemię. Czy ktoś kojarzy? co to za tytuł?

Czy to aby "V" nie było?
Doctor_Who
Użytkownik
#116 - Wysłana: 14 Mar 2008 15:16:42
Odpowiedz 
Q__

To był "Superman" z tego co pamiętam.

Supermana czarno-białego nie kojarzę (chyba, że mowa, o wczesnych zeszytach TM-Semic, w których Jimmy Olsen przeniósł się do tzw. bezbarwnej próżni), ale Batman w czerni i bieli u nas wyszedł.

A mnie to jakos mało śmieszyło. "Obcy w rodznie" też...

Obcy... mieli fajnie wmontowane fragmenty z klasycznych czarno-białych filmów SF...
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 14 Mar 2008 15:35:23
Odpowiedz 
Doctor_Who

Supermana czarno-białego nie kojarzę

Z roku 88 czy 89, jakaś studencka oficyna to wydała...

ale Batman w czerni i bieli u nas wyszedł.

A faktycznie. Z rzekomym duchem lotniczego asa, Żniwiarzem (tragiczna postać) i Dr. Tsin-Tsinem. Nawet mam.
Doctor_Who
Użytkownik
#118 - Wysłana: 14 Mar 2008 16:19:49
Odpowiedz 
Q__

Z roku 88 czy 89, jakaś studencka oficyna to wydała...

Almapress. Czytałem o tym komiksie, ale na oczy nie widziałem.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 14 Mar 2008 16:29:44
Odpowiedz 
Doctor_Who

Czytałem o tym komiksie, ale na oczy nie widziałem.

W sumie nic ciekawego. Naiwne historyjki z tzw. Złotego Wieku.
karaktak
Użytkownik
#120 - Wysłana: 14 Mar 2008 16:56:04
Odpowiedz 
Yans i Funky Koval czytałam ale nie w dzieciństwie. A co z komiksami na podstawie teorii Danikena. I Shninkiel czy Shnikiel, nie paniętam i nie mogę znaleźć. Obawiam się, że moje pociechy gdzieś poniosły.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / SF naszego dzieciństwa...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!