USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / UFO i inne stare seriale/filmy sf
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1 - Wysłana: 16 Lut 2008 23:31:35
Odpowiedz 
W moim pierwszym temacie chciałbym poruszyć kwestie starych filmów i seriali które zostały zapomniane.

Całkiem niedawno przypadkowo znalazłem intro serialu UFO, który bardzo przypominał kultową gierke UFO:Enemy Unknown.
Zainteresowała mnie Wojna Światów z 53, dobrze i miło pamiętam Zakazaną Planetę (raz albo dwa leciała na tvn). Nie można zapomnieć o Plan 9 z kosmosu, tak złym że dobrym, czy o serialu Space 1999 albo Space Academy. Dzisiaj trudno sie nie posikać ze śmiechu na większości jednak wiele z nich jak na swoje czasy było naprawdę niesamowita. A część po prostu wiozła się na popularności Star Treka i Star Wars.
krisbaum
Użytkownik
#2 - Wysłana: 17 Lut 2008 12:36:32
Odpowiedz 
Zakazana Planeta pamiętam gdy oglądałem to jako dzieciak i strasznie się bałem Ale innych filmów fabularnych to zbytnio nie pamiętam. Coś tam mi świta o jakimś serialu.
O mam! Od czego Nostalgia.pl
http://www.nostalgia.pl/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=176&Itemid=228
Najlepsze, zobaczta kto tam gra jedną z ról
Z fantastyki utkwiła mi w deklu także francuska bajka "Szagma i zaginione światy" (Les Mondes Engloutis), moim skromnym zdaniem świetny temat do remake'a. Skoro z He-Man'em można było, to czemu nie z tym. Nawet gdzieś na youtube widziałem kilka współczesnych obrazków malniętych przez jakiegoś fana.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 17 Lut 2008 14:27:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dragon

Całkiem niedawno przypadkowo znalazłem intro serialu UFO

Więcej o nim:
http://ufoseries.com/ - strona serialu
http://en.wikipedia.org/wiki/UFO_(TV_series)
http://www.imdb.com/title/tt0063962/
http://www.tv.com/show/3048/summary.html
http://www.fanderson.org.uk/epguides/ufoeg.html
http://www.youtube.com/watch?v=Y8RfzkhqBLY - czołowka

dobrze i miło pamiętam Zakazaną Planetę

Arcydzieło w sumie.

raz albo dwa leciała na tvn

I nie tylko. W TVP też była.

Space Academy

Bliżniaczy serial "Jasona..." o którym mówięłm.

A część po prostu wiozła się na popularności Star Treka i Star Wars.

Jak stara BSG...

krisbaum

Zakazana Planeta pamiętam gdy oglądałem to jako dzieciak i strasznie się bałem

Ja pamietam nawet "Milczącą gwioazdę" oglądana jeszcze w czarno-białym telewizorze,

Z fantastyki utkwiła mi w deklu także francuska bajka "Szagma i zaginione światy" (Les Mondes Engloutis), moim skromnym zdaniem świetny temat do remake'a

O tak. Fajne to było.
Dzakas
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Lut 2008 14:53:28
Odpowiedz 
Z tego co kiedyś czytałem, (bo przeciez nie znam tych seriali) SPace 1999 mialo byc druga seria UFO.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 17 Lut 2008 15:08:49
Odpowiedz 
Dzakas

bo przeciez nie znam tych seriali

Straciłęś fascynujące uczucie obcowania z kiczem (pomijając "Forbidden planet" oczywiscie).
Dragon
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Lut 2008 17:01:51
Odpowiedz 
Z tego co kiedyś czytałem, (bo przeciez nie znam tych seriali) SPace 1999 mialo byc druga seria UFO

Tak, zamiast nakręcić 2 sezon UFO zrobili z tego Space 1999.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 18 Lut 2008 15:21:12
Odpowiedz 
To jeszcze jedna ciekawostka - "Threshold" uchodzi za lużny remake "UFO" jak wyczytałem...
Dragon
Użytkownik
#8 - Wysłana: 19 Lut 2008 08:17:24
Odpowiedz 
Fakt, przypomina UFO. Jednak UFO do rewelacyjny materiał na pełnoprawny reamke. Dodać do tego wątki z gry UFO:Enemy Unknown, i mamy światowy hit, jeśli podejda do tego kompetentni ludzie, bo znajdzie sie kretyn co wsadzi paris hilton i katastrofa.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 22 Lut 2008 19:16:09
Odpowiedz 
Dragon

Jednak UFO do rewelacyjny materiał na pełnoprawny reamke.

Byle nie wyszło jak z remake'm "The Invaders", który przeszedł bez echa...

i mamy światowy hit, jeśli podejda do tego kompetentni ludzie, bo znajdzie sie kretyn co wsadzi paris hilton i katastrofa.

Owszem. Ostatnimio czasy nie dość, że zżynaja, to psują...
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 1 Cze 2009 20:09:35
Odpowiedz 
"Doppelgänger" (vel "Journey to the Far Side of the Sun"), jeszcze jedna ciekawa produkcja Andersonów:
http://en.wikipedia.org/wiki/Doppelg%C3%A4nger_(19 69_film)
http://www.imdb.com/title/tt0064519/
http://www.fanderson.org.uk/prodguides/movies2.htm l#Film%20Four
Jamjumetley
Użytkownik
#11 - Wysłana: 2 Cze 2009 00:29:52 - Edytowany przez: Jamjumetley
Odpowiedz 
A Thunderbirds znacie? Niby kukiełkowy, ale po prostu ubóstwiam ten serial. Trochę klipów:

Thunderbirds Intro
Thunderbird 2 Launch Sequence

Powstał remake (film z 2004), ale okazał się do niczego:

Teaser - tu się jeszcze jakoś zapowiadało
Trailer - po tym straciłem wszelką nadzieję

Captain Scarlet (nadal kukiełkowy) był już bardziej dojrzały od poprzednika, a na pewno bardziej mroczny:

Captain Scarlet Intro
Captain Scarlet Outro
Składanka

Captain Scarlet też doczekał się remake'u (o wiele lepszego niż Thunderbirds):

Trailer

No i trochę klipów z UFO. Dla mnie o wiele lepsze od Space 1999:

Intro
SHADO w akcji - widać po czym późniejszy Eagle "odziedziczył" start
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 2 Cze 2009 01:22:00
Odpowiedz 
Christof
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Cze 2009 22:52:15 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
Jamjumetley
Użytkownik
#14 - Wysłana: 2 Cze 2009 23:36:56
Odpowiedz 
- Robinson Crusoe on Mars
- Earth vs The Flying Saucers
- When Worlds Collide
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 3 Cze 2009 00:35:02
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Lip 2012 19:18:19
Odpowiedz 
AMC zamawia serial pod wymownym tytułem "Area 51"

Nareszcie! Stacja AMC zdecydowała się zamówić pilotowy odcinek serialu science fiction pod tytułem "Area 51", który oparty jest na książce "Area 51: An Uncensored History of America’s Top Secret Military Base" autorstwa Annie Jacobsen.
Pierwszy raz o nowym projekcie, którego pomysłodawczynią jest producentka wykonawcza "The Walking Dead" - Gale Anne Hurd - pisaliśmy w listopadzie 2011 roku. Do obsady produkcyjnej dołączył w tym czasie Todd E. Kessler ("Żona idealna"), a scenariusz pilotowego odcinka napisze sama autorka ksiązki - Annie Jacobsen.
Jacobsen w swojej książce rzuciła trochę światła na słynną tajną bazę wojskową, która była wiązana z wieloma teoriami konspiracyjnymi. Twierdzono, że trzymano tam kosmitów, że są to placówki do badan nuklearnych, a nawet, że sfilmowano tam słynne lądowanie na Księżyciu Neila Armstronga. Pisarka przygotowując się do książki przeprowadziła rozmowy z 19 mężczyznami, którzy służyli w tej bazie i kolejnymi 55, którzy byli powiązani ze Strefą 51, łącznie z takimi, którzy wciąż tam pracują.
Książka rzekomo pokazuje to, co naprawdę rozgrywa się w Strefie 51, w której testuje się broń jądrową, tworzy super tajne samoloty wojskowe i planuje wojnę z terroryzmem. Powieść opublikowana w maju 2011 stała się bestsellerem.
Jak zapowiada dyrektor programowy AMC - Joel Stillerman, celem jest zrobienie serialu bardziej o CIA niż o kosmitach, których wątki mają robić za tło całej produkcji. Nieoficjalnie dodał, że serial ma rozgrywać się w latach 60. i skupiać się na pracownikach Strefy 51, którzy chronią Amerykę przed głębokimi i mrocznymi sekretami. Jednym z nich są szczątki obcych po katastrofie statku kosmicznego w Roswell.
Niebawem ruszają castingi do głównych ról. Jeśli pilotowy odcinek spodoba się stacji AMC, serial otrzyma zamówienie 1. sezonu. Premiera prawdopodobnie w 2013 roku.

za hatak.pl
Plazmidy
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Paź 2012 20:54:42
Odpowiedz 
A czy ktoś pamięta taki film familijny podobny do E.T. ale był tam taki motyw, że ten obcy tak składał dłonie i jakby gwizdał, żeby wezwać swoich pobratymców... Pamiętam jeszcze scenę, kiedy ten obcy uratował jakiegoś chłopca na wózku. Film mniej więcej z lat 80, może początek 90... Nie daje mi to spokoju:P
Plazmidy
Użytkownik
#18 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:19:21 - Edytowany przez: Plazmidy
Odpowiedz 
A pamiętacie może taki film familijny pokroju E.T., z tym, że ten obcy, by wezwać swych pobratymców, składał dłonie w "V" i gwizdał? Pamiętam jeszcze taką scenę, jak uratował chłopca na wózku...
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:20:19
Odpowiedz 
Plazmidy

A to była kreskówka czy normalny film? Bo ja pamiętam taką kreskówkę - "Voovoo wśród ptaków", gdzie Obcy składał dłonie przy ustach i emitował narastający gwizd. A w ogóle witamy na pokładzie.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:31:14
Odpowiedz 
Plazmidy

Witamy. I prosimy dubli nie sadzić. Będzie ktoś chciał odpisać, to bez tego odpisze.
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:32:11
Odpowiedz 
Q__

Oj, coś się mu pomyliło, każdemu może...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:33:42
Odpowiedz 
Eviva

Pomylilo mu się to, co dopuszcza netykieta, z tym, czego nie dopuszcza, mianowicie...
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#23 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:44:04 - Edytowany przez: Kapitan James Tyberiusz Kirk
Odpowiedz 
Do moich ulubionych należą

Zakazana planeta (1958)
Istota z innego świata (1951)
latajace talerze (nie pamietam roku ale lata 60 chyba)
Inwazja porywaczy ciał
Istoty z przestrzeni kosmicznej

Kojarze jeszcze film o marsjanach co przejeły władze nad jakimś chłopcem.. ale nie pamietam tytułu.

Aczkolwiek Zakazana Planeta,Istota z innego świata i latające talerze to arcydzieła w swoich gatunku.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 21 Paź 2012 21:51:39
Odpowiedz 

Kapitan James Tyberiusz Kirk:
Kojarze jeszcze tytuły o marsjanach co przejeły władze nad jakimś chłopcem.. ale nie pamietam tytułu

Polska język trudna...
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Paź 2012 22:11:24 - Edytowany przez: Kapitan James Tyberiusz Kirk
Odpowiedz 
Jeszcze kojarze film "Lot na księżyc" z 1902 r... ale proponuje nie oglądać bo na tym filmie krąży klątwa. Każdy kto oglądał ten film na premierze, grał wnim a nawet wielu z tych co nie miał o onim pojecia.. NIE ŻYJE!
Toudi
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Paź 2012 22:20:31
Odpowiedz 
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
Jeszcze kojarze film "Lot na księżyc" z 1902 r... ale proponuje nie oglądać bo na tym filmie krąży klątwa. Każdy kto oglądał ten film na premierze, grał wnim a nawet wielu z tych co nie miał o onim pojecia.. NIE ŻYJE!

Na braciach Wright też ciąży klątwa. Wszyscy którzy oglądali ich pierwszy lot (albo pomagali w jego przygotowaniach) nie żyją...
Elaan
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Paź 2012 22:40:38
Odpowiedz 
Toudi:
Na braciach Wright też ciąży klątwa. Wszyscy którzy oglądali ich pierwszy lot (albo pomagali w jego przygotowaniach) nie żyją...

A co z pierwszym Polakiem w Kosmosie, czyli panem Twardowskim?
Czy na nim też ciąży klątwa i do dzisiaj biedak na Księżycu siedzi...?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#28 - Wysłana: 22 Paź 2012 11:13:22 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Czy na nim też ciąży klątwa i do dzisiaj biedak na Księżycu siedzi...?

No to mamy rozwiązana zagadkę, kto likwiduje ludzi..^^ Dobry materiał na polski film SF. Twardowski 3D...
Elaan
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Paź 2012 11:25:01 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Dobry materiał na polski film SF. Twardowski 3D...

Tak. A w roli głównej Maciej Zakościelny, albo Paweł Deląg, żeby żeńska część widowni miała do kogo wzdychać, a dla męskiej części Kaśka Cichopek w kusej sukience z dekoltem - no i przepis na kosmiczny klops gotowy.
Plazmidy
Użytkownik
#30 - Wysłana: 23 Paź 2012 17:53:45
Odpowiedz 
Q__:
Witamy. I prosimy dubli nie sadzić. Będzie ktoś chciał odpisać, to bez tego odpisze.

Sorry za dubla, wyszedł niechcący, a już nie mogłam tego usunąć:/
Eviva- to nie była kreskówka, niestety oglądałam go dawno temu i nie pamiętam więcej szczegółów...
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / UFO i inne stare seriale/filmy sf

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!