USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Trylogia "Riddicka"
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#31 - Wysłana: 12 Lut 2008 19:39:34
Odpowiedz 
Panowie, ten spór o definicje nic nie wnosi. Proponuję go zakończyć.

Q ja tam udowodniłem swoją racje.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 12 Lut 2008 19:45:28
Odpowiedz 
Seybr

ja tam udowodniłem swoją racje.

Czyli możemy spokojnie wracać do tematu Riddicka?

Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 12 Lut 2008 20:58:48
Odpowiedz 
Q__

Czyli możemy spokojnie wracać do tematu Riddicka?

Oczywiście ;].

Coś dla fanów ;].

http://www.youtube.com/watch?v=tiDD_SwzcNs
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 12 Lut 2008 21:01:08
Odpowiedz 
Seybr

Coś dla fanów

Nie jestem fanem, ale fajne.
Ethno
Użytkownik
#35 - Wysłana: 12 Lut 2008 22:06:58 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Seybr

Jeszcze tylko dodam, że jeśli gra (w tym przypadku KR), oprócz broni palnych zawiera: wielotrybową walkę wręcz, oraz broń białą typu - kawałki lustra, śrubokręty, skalpele (a nie sam nóż) to już nie jest to FPS tylko FPP(bo nie spełnia wymagań: shooter)

To tyle ode mnie ;]
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 12 Lut 2008 23:06:13
Odpowiedz 
Ethno

kawałki lustra, śrubokręty, skalpele

Sounds interesting, zwłaszcza w kontekście postaci Riddicka.
Seybr
Użytkownik
#37 - Wysłana: 13 Lut 2008 07:43:32
Odpowiedz 
Ethno

Ja na koniec dodam od siebie, inne gry też to posiadają haha. Widać masz małą wiedzę na ten temat. Ta a bronie które tam spotkałem strzelają z kaczek ;]. Nie ma sensu dyskutować o tym.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 13 Lut 2008 10:26:21
Odpowiedz 
Seybr

Nie ma sensu dyskutować o tym.

Make it so! Obaj.
Ethno
Użytkownik
#39 - Wysłana: 13 Lut 2008 17:58:23
Odpowiedz 
Seybr

Ja na koniec dodam od siebie, inne gry też to posiadają haha. Widać masz małą wiedzę na ten temat. Ta a bronie które tam spotkałem strzelają z kaczek ;]. Nie ma sensu dyskutować o tym.

Właśnie dlatego powstała kategoria gier FPP, z pod kategorią FPS - dla gier tylko z bronią palną i ewentualnie nożem, najpierw sobie poczytaj w sieci o tym w paru źródłach, bo jak dla Ciebie jedynym jest CDA to sorry - ja skończyłem czytać tą gazetę jak miałem 14 lat
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 13 Lut 2008 18:09:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ethno

Szkoda tematu na takie przepychanki...
Paradoks
Użytkownik
#41 - Wysłana: 13 Lut 2008 18:20:16
Odpowiedz 
Seybr
Ethno

Q__ ma racje. Już dwa razy kończyliście tą dyskusje. Nieśmiało sugerowałbym ostateczny koniec. Ta dyskusja raczej do niczego nie prowadzi, niedługo może dojść do wycieczek osobistych, w - jak wiadomo - w nerwach można powiedzieć coś, czego będzie się później żałowało.

Proponuje wrócić do tematu.
Ethno
Użytkownik
#42 - Wysłana: 13 Lut 2008 18:44:06
Odpowiedz 
Racja, racja - w takim razie jak rozumiem, Ptch Black się wam podobał, kroniki nie, a co sądzicie o bohaterach - oprócz Riddicka - moim zdanie, są dość oryginalni - nawet osoby które pojawiają się na moment, nie pozostają obojętne.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 13 Lut 2008 19:23:53
Odpowiedz 
Paradoks

Q__ ma racje.

Słynna jednomyślność adminów MA. (W dodatku w słusznej sprawie.)

Ethno

a co sądzicie o bohaterach - oprócz Riddicka - moim zdanie, są dość oryginalni - nawet osoby które pojawiają się na moment, nie pozostają obojętne.

A ja muszę powiedzieć, że mam odwrotne zdanie... Tzn. na początku "Pitch black" bohaterowie owszem robią wrażenie dość zróżnicowanych, ale gdy tylko pojawia sie Riddick zgarnia cały show dla siebie... I spycha w kąt postacie, o które jeszcze przed chwilą się troszczyliśmy...
Ethno
Użytkownik
#44 - Wysłana: 13 Lut 2008 19:46:57
Odpowiedz 
Q__

A ja muszę powiedzieć, że mam odwrotne zdanie... Tzn. na początku "Pitch black" bohaterowie owszem robią wrażenie dość zróżnicowanych, ale gdy tylko pojawia sie Riddick zgarnia cały show dla siebie... I spycha w kąt postacie, o które jeszcze przed chwilą się troszczyliśmy...

Nie jest tak źle Johns też daje ognia wraz z Jack, i jeszcze kolekcjoner antyków wieczna mękoła, tchórz - taki proffesorek
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:05:12
Odpowiedz 
Ethno

Nie jest tak źle Johns też daje ognia wraz z Jack, i jeszcze kolekcjoner antyków wieczna mękoła, tchórz - taki proffesorek

Ale wdoczniejsi są w pierwszej połowie... Potem stanowią tło dla Riddicka...
Ethno
Użytkownik
#46 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:18:30
Odpowiedz 
Znalazłem, fajny filmik z Riddick'a przedstawiający m.in. walkę - wręcz a potem sceny z Johnsem, fajne teksty wali Riddick - muzyka może nie najszczęśliwiej dobrana:

http://www.youtube.com/watch?v=KtYNVUpxYFQ
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:48:05
Odpowiedz 
Ethno

fajne teksty wali Riddick

To jedna z charakterystycznych cech tej postaci.

muzyka może nie najszczęśliwiej dobrana

Czy ja wiem?
Ethno
Użytkownik
#48 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:52:47
Odpowiedz 
Q__

Czy ja wiem?

Słucham dużo rapu, ale akurat nie lubię jak jest stosowany do klipów.
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:57:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ethno

Słucham dużo rapu, ale akurat nie lubię jak jest stosowany do klipów.

Nie o to chodzi. IMHO rap dobrze pasuje do gangsterskiej powierzchowności (i osobowości) Riddicka.
Paradoks
Użytkownik
#50 - Wysłana: 13 Lut 2008 22:54:40
Odpowiedz 
Q__

Słynna jednomyślność adminów MA

Znowu brakuje Domka. Gdzie on się podziewa kiedy jest potrzebny?

(W dodatku w słusznej sprawie.)

Ano. I dzięki wspólnym wysiłkom udało się sprowadzić dyskusje na nowy bezkonfliktowy tor.

Ethno

Znalazłem, fajny filmik z Riddick'a przedstawiający m.in. walkę - wręcz a potem sceny z Johnsem, fajne teksty wali Riddick - muzyka może nie najszczęśliwiej dobrana:

Nawet fajny. Aczkolwiek nie przepadam za tego typu filmikami, kadrami z gier bez cienia fabuły. Poza tym napisy są bardzo słabo widoczne w YouTube'owej rozdzielczości.

Q__

Nie o to chodzi. IMHO rap dobrze pasuje do gangsterskiej powierzchowności (i osobowości) Riddicka.

Ja tam nie przepadam za rapem, w filmiku jakoś specjalnie nie kłuła mnie w uszy. Co nie oznacza, że się podobała.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 14 Lut 2008 00:11:47
Odpowiedz 
Paradoks

Znowu brakuje Domka. Gdzie on się podziewa kiedy jest potrzebny?

I dzięki wspólnym wysiłkom udało się sprowadzić dyskusje na nowy bezkonfliktowy tor.

To możemy podać sobie z dumą ręce.

Ja tam nie przepadam za rapem, w filmiku jakoś specjalnie nie kłuła mnie w uszy. C

Też nie przepadam, ale uważam, ze akurat do Riddicka mi pasował...
Doctor_Who
Użytkownik
#52 - Wysłana: 29 Sier 2008 00:41:31
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 29 Sier 2008 02:09:33
Odpowiedz 
Doctor_Who

Czy powstanie nowa część Riddicka?

Jest jeszcze drugie pytanie: do której z poprzednich części będzie podobniejsza? :]]
Biter1
Użytkownik
#54 - Wysłana: 29 Sier 2008 09:18:05
Odpowiedz 
Q__

Powiem to tak, wstałem, przeczytałem wasze słowa i ogarnął mnie lęk. Będąc zachwycony Pich Black, obejrzałem Kroniki - coś we mnie umarło (nie daruje im zabicia Jack) jeśli kolejny film będzie chodź odrobinę podobny do kronik to lepiej by nie powstał IMHO.
zresztą o czym napiszą o furianinie siedzącym na tronie jako lord podświata, no dajcie spokój to będzie sie dało ooglądać jeśli będzie mówiło o 10 latach ukrywania się przed łowcami. po Pich Black przed kronikami.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 29 Sier 2008 10:49:46
Odpowiedz 
Biter1

Powiem to tak, wstałem, przeczytałem wasze słowa i ogarnął mnie lęk. Będąc zachwycony Pich Black, obejrzałem Kroniki

W jednym byli konsekwentni. W nawiązywaniu do klasyki SF. Najpierw "Alien/Aliens", potem SW... I tyo chyba jedyna dobra rzecz jaką mogę powiedzieć o "Kronikach...".
Biter1
Użytkownik
#56 - Wysłana: 29 Sier 2008 11:11:15
Odpowiedz 
Q__
To i tak wiele jak na ten film. Jedyną jego zaleta był niewątpliwie Riddick ze swym dowcipem, chodź i ten mu się przytępił przez tą lodową planetę. Co do oczekiwań na film zacytuje słowa wypisane na drzwiach sali wykładowej na moim Uniwerku "Porzućcie nadzieję którzy tu wchodzicie."
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 29 Sier 2008 12:44:08
Odpowiedz 
Biter1

Co do oczekiwań na film zacytuje słowa wypisane na drzwiach sali wykładowej na moim Uniwerku "Porzućcie nadzieję którzy tu wchodzicie."

Zakładam, że wiesz skąd pochodzi ten cytat?
Biter1
Użytkownik
#58 - Wysłana: 29 Sier 2008 16:31:22 - Edytowany przez: Biter1
Odpowiedz 
Q__
Orginalnie boska komedia Dantego(Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate),
pośrednio pewna książka autobiograficzna o ofiarach nazizmu,
na drzwiach sali wykładowej wypisana przez egzaminatora historii średniowiecza ze specjalizacją herezje
Borlog
Użytkownik
#59 - Wysłana: 27 Paź 2009 00:19:25
Odpowiedz 
Świat Riddicka jawi mi sie jako kolejna wizja triumfu prawicowców w SF.
Kapitalizm Uber Alles. Chces pomocy medycznej płać firmie opiekuńczej wstępując do jej prywatnej armii, jesteś sierotą z sierocińca płać za opiekę firmy, jesteś konwojentem goźnego więźnia - wybierz tani fracht po co przepłacać lepiej narazić współpasażerów na ryzyko ucieczki kanalii.
Choć istnieją jeszcze planetarne rządy pochodzące z wyborów to cedują one swoje uprawnienia w dziedzinie ścigania przestępców brygadom najemników (łajzy zbierane po portach, byle idiota może zostać merkiem - wystarczy że kupi sobie giwierę i wpłaci się na statek) bądź socjopaci pokroju Johns'a (ten to chociaż licencjonowany łowca). Nawet wojny są cedowane na merców (cóż blackwater się kłania).
No ale znakim firmowym świata Riddicka są planety-więźienia kupujące skazańców jak Ursa Luna, Tangier, Butcher Bay i Crematoria. Idea prywatnych więzień i dożywotniego trzymania tam więżniów wydała mi się jakimś barbarzyńtwem, wizją triumfu prawackiego oszołomstwa (Korwiniści, wiebiciele US and A cy inn oszołm z S24, Frondy pewnie to by przeszzepil na naszrunt) - prywatyzowanie funkcji państwa, zamiatanie problemu resocjalizacji pod dywan prywatnych firm które trzymają ich w nieludzkich warunkach (narażająć często na styczność z obcymi bestiami) po wsze czasy dostając od państw kasę za najbardziej niebezpiecznych więźniów. No ale jak się okazuje Twothy nie wziął tych więżień z powietrza lecz z takiej "liberalnej" Kaliforni gdzie większość zakładów penitencjarnych jest prywatna, związki zawodowe strażników są wpływowe - prowadząc do utrzymania surowego prawa 3 przestępstw gdy popełnisz trzecie choćby to było rozwalenie jakiegoś kibelka w barze dostajesz dożywocie. Patologia tak się rozwinęła że stworzono już nawet specjalne więzieńia dla skazańców dziadków. Do tego tylko w US and A pełno tych łowców nagóród, którzy często stosują metody o jakich policja z cywilizowanych krajów może tylko pomarzyć. Oczywiście o żadnym rzedawnieniu mowy nie ma wszak więźienno-najemniczy biznes musi trwac ( tak w świecie Riddicka jak i w kraju NFR z US and A)

Społeczeństwo ,które ulega mirażowi surowej kary jako czynnika odstraszającego oddając jeszcze jego realizację prywatnym bandom (które atakują światy jak ma to miejsce w Assault on Dark Athena za pomocą cyborgów), gdzie indywdua pokroju Aobotta (szef ochrny z Butchr Bay - Xzibit najlepiej się nadawał na tego zbira) czy Junnera (najemnik psychol z Dark Fury), jakieś oszołomy pokroju Toombsa łążą ze swoimi giwierami i wymierzają "sprawiedliwość" czyni Riddickverse miejscem niezbyt pzyjemnym. Co z tego że Hellion Prime wydaje się być jakimś cudowną planetą, skoro pewnie osiągnieto to wysyłką więźniów na dożywotnie łagry.
No ale owa iddyla się kończy gdy nadciąga inna zmora z NFR czyli US and A czyli religijne psychole Nekromongerzy. Tłamszeni przez umownie zwane cywilizowanymi światy Ridickversu musieli uciekać gdzieś na obrzeża gdzie Covu ich religijny przywódca i pierwszy lord Marshal odnalazł wrota do underverse. Zawzięci psychole pobili i wchłoneli później carthadoxian - inna fanatyczną sektę - i zaczeli ewagelizować zepsute światy. Naphemil dobudował statk wokół bazyliki którąwszędzie targali niosąc oświecenie underversu poganom.
Jakoś mi nie żal cywilizcji Riddickversu - wybór między prawakami oszołami co lubią prywatne bandy morderców jako swoich stóżów prawa a bandą prawaków religijnych psycholi z bronią masowego rażenia uszcześliwiających innych na siłę jakoś skłąnia mnie do wyboru ustronnej planetki gdzie nie ma za dużo ludzi z tego universum. Można sobie pukając dobre cygaro i winko podziwiać jak się tamci tłuką. Niestety na ustronnych planetach Riddickversu zazwyczaj kryją się jakieś plugawe bestie ech.......

Niestety i w najnowszej grze o Riddicku Assault on Dark Athena (pełnej cyber zombies andoidów i chciwych szumowin zebranych na tytułowm statku, dowodzonym przez Rho Laren czy też znaną jako adm Cain) wciąż nie ma Rykengoli - dziwnej sekcie hołubiącej bliżników syjamskich sadystów. Kultyści updabniają się do obiektów swego kultu zszywając swoje ciała i wydłubują po jednym oku ( w butcher bay można było posłuchać jak w zamkniętej celi owi "biźniacy" znęcaj się nad jakimś frajerem). Może w planowanym sequelu pojwią się ci groteskowi zwyrodnialcy........
Bashir
Moderator
#60 - Wysłana: 27 Paź 2009 15:17:24
Odpowiedz 
Borlog

Cóż, widzę że ten film Cię bardzo poruszył Ja aż tak dobrze nie pamiętam co się tam działo, ale przychylam się do opinii tych którym podobał się tylko Pitch Black... Najpierw widziałem Kroniki Riddicka, które mnie totalnie znudziły i zniesmaczyły. Jedna wielka siekanka z przypakowanym bohaterem.

Wiedząc, że Pitch Black jest pierwszą częścią Kronik... unikałem tego jak ognia, ale kiedyś leciało w tv i przypadkiem obejrzałem, no i mi się podobało nie że rzuciło na kolana, ale oglądało się w przyjemnym napięciu.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Trylogia "Riddicka"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!