USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Trylogia "Riddicka"
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Ethno
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:05:09 - Edytowany przez: Ethno
Moim zdaniem, najlepsza produkcja SiFi (filmowa) po 2000r. Ciekaw jestem jak odbieracie te filmy, słyszałem wiele opini, cześć pozytywnych, część negatywnych.

Cała trylogia opowiada o losach Furianina buntownika - Richard B. Riddick (Vin Diesel) - wielokrotnego morderce, ale nie psychopatę. Za jego pojmanie została ustalona gigantyczna nagroda, ponad 1.000.000 UD. Riddick specjalizuje się w ucieczkach z najbardziej strzeżonych więzień Galaktyki, ogólnie całe swoje życie przed kimś ucieka, głownie przed łowcami nagród, najemnikami.

A teraz coś o filmach:

"Pitch Black"(2000r.), pełna nazwa mniej znana "The Chronicles of Riddick: Pitch Black"

Jest to pierwsza część, nie dowiadujemy się w niej nic szczegołnego o Riddicku. Pitch Black wzgędem całej trylogii znacząco się wyróźnia, ma zupełnie inny klimat, Riddick jest przewożony na statku kosmicznym przez łowce nagród Johns'a(Cole Hauser). dochodzi do awarii, załoga jest zmuszona do lądowania, na pierwszej plancie . Podczas lądowania, statek zostaje zniszczony, z załogi przeżywa tylko pilot Carolyn Fry (Radha Mitchell), pasażerowie, Riddick i Johns. Planeta obdarzona jest nie typową urodą - posiada trzy słońca - co sprawia, że noc na niej prawie nie występuje. Zdarza się to raz na 27 lat(i posiada klimat pustynny). Rozbitkowie, spragnieni, wyczerpani, rozpaczliwie szukają wody, co nie jest łatwe, bo chyba nie wspomniałem, że Riddick podczas zamieszania uciekł. W końcu odnajdują opuszczoną kolonie - całą zasilaną na baterie słoneczne (nawet elektryczne zabawki dla dzieci) Normalnie, raj na Ziemi, woda, schronienie, dogadują sie z Riddickiem żeby ich jednak nie zabijał i najważniejsze prom!!! - w którym brakuje ogniw(współczesny akumulator) , ale te akurat nie zniszczyły się podczas lądowania statku. Wszystko by bylo pięknie, gdyby nie, to że z kalendarza, który znaleźli w jednym z budynków koloni wynika, że to akurat dziś zapada noc. A co sie stanie dalej nie powiem, bo nie chce spoilować.

"The Chronicles of Riddick: Dark Fury"(2004r.)

Druga część Kronik, film jest animowany, trwa tylko 30 min, został wydany najpóźniej. Jest uzupełnieniem między 1 a 3 częścią. Jak dowiedziałem się o jego istnieniu, miałem podejście do niego takie jak do "Animatrix'a", "mogę zobaczyć tylko po co?", ale jako że jestem fanem, obejrzałem, jest niesamowity i potrzebny, łata gigantyczną dziure. O nim nie będe opowiadał, bo musiałbym spoilować 1. Powiem tylko, że cała akcja rozgrywa się na statku najemników, gdzie dowódczyni(jest szalona), postanawia sobie zamrozić Riddica i dostawić do swojej pokaźnej kolekcji (ale to jest temat poboczny).

"The Chronicles of Riddick"(2004r.)

Ostatnia (ale tak naprawdę jest jesczze jedna część) i chyba najważniejsza, część. Riddick zostaje złapany i osadzony w więzieniu o megazaostrzonym rygorze na planecie "Krematoria" (i tak się tam sam wybierał). Następnie ucieka z Kyra'ą (Alexa Davalos), jak ktoś oglądał "Pitch Black'a" i "Mroczną Furie" wie o co chodzi. I tu zaczynają się problemy, pojawia się armia na czele z Lordem Marshalem (Colm Feore) (który przpomina mi do złudzenia Queen Borg wraz "Przyjaciółmi)Postanawia zasymilować wszytskich ludzi i zamienić ich w nekromantów(którzy nie posiadają emocji - Wolkanie?) Lord zazwyczaj czuję się dośc pewnie i nikogo się nie boi. Nikogo? --- a tego to już się sami dowiecie.

>>>CO BYŁO PRZED PITCH BLACKIEM, DLACZEGO RIDDICK MA TAKIE OCZY, SKĄD ZNA JOHNSa<<

NA TE PYTANIA MOŻNA ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI TUTAJ

"Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay"

Rzadko gram w gry i trzymam się kurczowo (StarCrafta, Queka i właśnie Riddicka)
Jest to gra TTP(akcja, strzelanka, zręcznościówka), ale każdemu komu podrzucałem tą gre mówił, że jest to najlepsza gra w jaką grał, i nie bez powodu, ponieważ oprócz, całkiem fajnej grafiki i żartobliwych komentarzy Riddicka, ma maga Fabułe, to jest pierwsza moja gra w życiu którą przeszedłem na raz.Traktuje ją jak następna część. Nie będe zdradzał szczegółów ale polecam wszystkim, którym film się podobał

P.S. Albo dobra znajomość angielskiego, albo wersja PL , kosztuje 20zł - inaczej nie ma to sensu
Paradoks
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:15:02
Słyszałem, od jakiegoś czasu chciałem obejrzeć. Spełniłeś zadanie, teraz bardzo chcę obejrzeć.

A grę PL mam, dostałem od kolegi na Mikołajki. Od tego czasu leży czekając na zaszczyt instalacji. Będę musiał wreszcie pograć.

Aha i pytanko: czy gra jest prequelem filmów?
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:54:42 - Edytowany przez: Q__
Ethno

Co prawda filmy pasowały mi średnio: "Pitch black" to po prostu (IMHO) kolejna wybijanka z potwornymi Obcymi, "Kroniki Riddicka" zaś morczniejsza wersja czegość na kształt "Gwiezdnych wojen", ale przynać trzeba, że sam bohater główny pomyślany został b. interesująco.

Zaskoczyłeś mnie tez informacją (a mnie trudno zaskoczyć) o części drugiej.

Ogólnie traktuję ten topic jako dowód Twojej rehabilitacji jako forumowicza. I cieszę sie, że do nas zawitałeś.

The Chronicles of Riddick: Dark Fury(2004r.)

Jakiś link?

Paradoks

Spełniłeś zadanie, teraz bardzo chcę obejrzeć.

Wróżę Mu karierę w marketingu TrekSfery.
Ethno
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:05:03 - Edytowany przez: Ethno
Paradoks

Aha i pytanko: czy gra jest prequelem filmów?

Czas akcji, gry jest przed filmami, ale lepiej zagrać po filmach (moje zdanie)

Q

Jakiś link?

http://film.org.pl/prace/riddick_dark_fury.html
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:06:10 - Edytowany przez: Q__
Ethno

ale lepiej zagrać po filmach (moje zdanie)

Choćby po to by wiedziec kto zacz ten Riddick.

Ethno

http://film.org.pl/prace/riddick_dark_fury.html

Dzieki bardzo. Fajna anime.
Imperative
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:35:49
W sumie zacząłem ( i skończyłem ) przygodę z Riddickiem na "Kronikach" i jakoś nie paliłem sie do zobaczenia Pitch Blacka ale po przeczytaniu twojego topica zapaliłem sie lekko na tą trylogię.............

i zobaczymy czy Ethno słusznie tak to wszystko zachwalasz
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 10 Lut 2008 22:03:10 - Edytowany przez: Q__
Imperative

ale po przeczytaniu twojego topica zapaliłem sie lekko na tą trylogię.............

Ja najbardziej ciekaw jestem drugiej części, w końcu Peter Chung to nie byle kto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Chung
http://www.imdb.com/name/nm0161285/

m,in. współtwórca "Animatrixa":
http://film.org.pl/prace/animatrix_the.html
Ethno
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Lut 2008 22:27:04 - Edytowany przez: Ethno
Zamieszczam kody do The Chronicles of Riddick: Dark Fury, ponieważ P2P nie ma zbyt dużej i atrakcyjnej oferty(do tego filmu oczywiście):

Kod do zwykłego DivX'a - dobra jakość
http://rapidshare.com/files/7182595/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/7213439/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/7832150/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/7239715/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part4.rar.html

Kod do RMVB - w miarę dobra jakość

http://rapidshare.com/files/9753844/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/9765367/Chronicles.Of. Riddick.Dark.Fury.2004.part2.rar.html

Tam są już w środku napisy, ale trochę kiepskie -jak coś to, mam moje tłumaczenie z synchro do obu wersji, więc jakby ktoś chciał to na gg.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 10 Lut 2008 22:35:59
Ethno

mam moje tłumaczenie z synchro do obu wersji, więc jakby ktoś chciał to na gg.

Się nie przyznawaj, jedni już mieli napisy i....
Dzakas
Użytkownik
#10 - Wysłana: 11 Lut 2008 13:55:15
Mam pytanko. Czy do odpalenia gry potrzebna jest karta graficzna obsługująca shadery etc.?
Ethno
Użytkownik
#11 - Wysłana: 11 Lut 2008 14:21:28 - Edytowany przez: Ethno
Dzakas

Mam pytanko. Czy do odpalenia gry potrzebna jest karta graficzna obsługująca shadery etc.?

Nie, najniższe wymagania co do grafiki to gf3/radek8500

(IMO) szybciej by ci było wpisać w google - "kroniki riddicka wymagania", miałbyś odp w 30 sec.(przy wolnym łączu), a tak to musiałeś czekać 26min.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 11 Lut 2008 14:27:31
Ethno

(IMO) szybciej by ci było wpisać w google

Tak, kiedyś było "Cyganka prawdę ci powie", teraz od tego Google mamy .
Dzakas
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Lut 2008 14:39:11
Ethno
Nie, najniższe wymagania co do grafiki to gf3/radek8500

(IMO) szybciej by ci było wpisać w google - "kroniki riddicka wymagania", miałbyś odp w 30 sec.(przy wolnym łączu), a tak to musiałeś czekać 26min.

Czasami potrzebuję kontaktu z ludźmi, a nie z tym czymś .
No to lipa nie odpalę gry na GF4 MX :/.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 11 Lut 2008 14:40:35
Dzakas

Czasami potrzebuję kontaktu z ludźmi, a nie z tym czymś

Jak chyba my wszyscy.
Seybr
Użytkownik
#15 - Wysłana: 11 Lut 2008 21:51:56
Ethno

Gra ta jest FPS a nie jak napisałeś TTP ;].
Ethno
Użytkownik
#16 - Wysłana: 11 Lut 2008 21:56:16 - Edytowany przez: Ethno
Jednak będę, sie upierał przy tym TTP - bo jest to połączenie strzelanki z grą akcji, podobnie jak GTA 3, VC, SA, - wbrew pozorom mają sporo wspólnego.
elbereth
Moderator
#17 - Wysłana: 12 Lut 2008 04:48:57
tak jak pitch black podobał mi sie bardzo i wracam do niego raz na jakis czas tak kroniki riddicka wg mnie totalnie zabiły klimat PB i były po prostu tandetne, dark fury ogladalem jakis czas temu jako ciekawostke juz zniesmaczony kronikami, w gre nie gralem rowniez odstraszony kronikami ;]
w kronikach byly super efekty itp ale ogladajac wyrywalem sobie wlosy z glowy jak mozna bylo tak schrzanic taki temat...
to chyba nie jest na podstawie jakiejs ksiazki ani nie bylo zaplanowane w ten sposob od poczatku prawda?
Ethno
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Lut 2008 06:22:47 - Edytowany przez: Ethno
elbereth

tak jak pitch black podobał mi sie bardzo i wracam do niego raz na jakis czas tak kroniki riddicka wg mnie totalnie zabiły klimat PB i były po prostu tandetne,

Takie było założenie producenta, zrobić serie filmów - gdzie kązdy ma inny klimat, co do tandetności to nie mogę się zgodzić, ale kązdy ma prawa do swojego gustu.

w gre nie gralem rowniez odstraszony kronikami ;]
w kronikach byly super efekty itp ale ogladajac wyrywalem sobie wlosy z glowy jak mozna bylo tak schrzanic taki temat...

Gra nie ma związku z kronikami, bo czas akcji jest przed Pitch Blackiem (jest prquelem)

to chyba nie jest na podstawie jakiejs ksiazki ani nie bylo zaplanowane w ten sposob od poczatku prawda?

Nie, to nie jest adaptacja, dlatego mówiłem, że najlepsza produkcja SiFI, bo o adaptacjach mam swoje zdanie - z paroma wyjątkami.
Seybr
Użytkownik
#19 - Wysłana: 12 Lut 2008 07:59:52
Ethno
bo jest to połączenie strzelanki z grą akcji,

Czym jest FPS jak nie grą akcji ;].
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 12 Lut 2008 10:40:24
elbereth

pitch black podobał mi sie bardzo i wracam do niego raz na jakis czas

Ten klimat, I presume?

kroniki riddicka wg mnie totalnie zabiły klimat PB i były po prostu tandetne

Bo się twórcom space operka p prostu zarzarzyła...

to chyba nie jest na podstawie jakiejs ksiazki

O ile mi wiadomo nie jest.

Ethno

Takie było założenie producenta, zrobić serie filmów - gdzie kązdy ma inny klimat

I jak widać klimat jednej części był morczniejszy, innej bardziej space operowy... Pytanie tylko, czy połączenie tak różnych (sprzecznych) klimatów w ramach jednego świata jest najszczęśliwszym wyjściem... Skoro w efekcie filmów nie łączyło w sumie nic poza osobą bohatera...

(Inna rzecz, że jest to rozwiązanie trochę komiksowe - wyrazista postać i jej rózne przygody.)

Gra nie ma związku z kronikami, bo czas akcji jest przed Pitch Blackiem (jest prquelem)

A do której części jest podobniejsza w klimacie?
Ethno
Użytkownik
#21 - Wysłana: 12 Lut 2008 11:46:05 - Edytowany przez: Ethno
Q__

Pytanie tylko, czy połączenie tak różnych (sprzecznych) klimatów w ramach jednego świata jest najszczęśliwszym wyjściem... Skoro w efekcie filmów nie łączyło w sumie nic poza osobą bohatera...

Bo to jest tak, powstał "Pitch Black" - w którym Riddick był jednym z wielu głównych bohaterów(bardzo wyrazistym, ale w tej wyrazistości nie był osamotniony, Riddick - wielokrotny morderca, utalentowany myśliwy i pilot, widzący w ciemnościach Jack - dziewczyna udająca chłopaka, Kapłan - nie trzeba tłumaczyć, Kolekcjoner antyków - oferma, Johns - fanatyczny łowca nagród, uzależniony od narkotyków, pilotka - zatwardziała, waleczna i odważna kobieta(prawie jak Xenna)

Widzom spodobał się najbardziej motyw Riddick'a, coś z tym trzeba bylo, zrobić - więc powstały Kroniki Riddicka - gdzie producent skupił uwagę przede wszystkim na nim. Na jego pochodzeniu, sposobie myślenia, w filmie utożsamiamy się z nim, pomimo, że reprezentuje "negatywną" postać, patrzymy na sprawę subiektywnie (z jego "oczu")

Widzowie zaczęli narzekać, na brak przejrzystego połączenia miedzy PB a KR, więc powstał pomost "Mroczna furia" (klimatycznie bardziej KR)

Teraz pozostało tylko opowiedzieć o niewyjaśnionych sprawach związanych z bohaterem, idealny materiał na grę.

A do której części jest podobniejsza w klimacie?

Do żadnej, Butcher Bay, to więzienie z którego mamy uciec, nie tylko chodząc i strzelając - korytarz po korytarzu- mamy wolną rękę. Po kilku filmikach wstępnych, z czego w jednym możemy obracać kamerę (fajny bajer) budzimy się w celi i musimy sobie radzić, zbieramy przedmioty, wykonujemy zadania w zamian za które dostajemy coś co jest potrzebne komuś innemu, a on ma coś co potrzebujemy my. (my decydujemy co im mówimy, my musimy kombinować w dialogach żeby się czegoś dowiedzieć).

Seybr

Czym jest FPS jak nie grą akcji ;].

I właśnie tego typu gra to TTP, gdzie my prowadzimy grę a nie ona nas - nie musimy robić rzeczy po kolei - TTP - strzelamy, skradamy się, ale również musimy kombinować i mamy swobodę poruszania się, ja osobiście w tym całym więzieniu kilka razy się tak zgubiłem, że chciałem zacząć gre od nowa / FPS - to gry typu Half Life, Duke, Wolf - to są FPS.

Seybr

Takie mam pytanie, czysta ciekawość, ty wogóle grałeś w tą grę?
Seybr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Lut 2008 13:01:16
Ethno

Tak grałem i powiem, że gra mi się podobała. Jeżeli chodzi o widok, to ta gra posiada owszem momenty z TTP (widok za plecy kiedy on chodzi po drabinie), nie świadczy że jest to rasowy TTP.

I właśnie tego typu gra to TTP, gdzie my prowadzimy grę a nie ona nas

Ta mówisz o liniowości. Tomb Raider jest grą TTP i jakoś jest liniowy do bólu. Musisz wykonać wszystko po kolei żeby iść dalej ;]. Jest ona czystym przykładem gry TTP, gdzie postać widzimy za pleców.

Wiesz jest jedna zależność

FPS ma widok jaki ? Widzimy obraz z oczu bohatera.
TTP - widzimy obraz za pleców bohatera.
Riddicka nie można nazwać grą TTP, może mosiadać elementy tego gatunku (raptownie jeden on posiada), ale nadal to gra FPS.

Stalker to też FPS, ale nie klasyczny bo posiada elementy z gatunku RPG, czy mówimy od razu że jest to RPG ? Nie bo to nadal jest FPS.

Half - Life jest lionwy. Wolf jaest prekursorem gier FPP, potem FPS ;].

SWAT 4 to Fps, ale bardziej taktyczny, możemy widzieć bohatera za pleców, ale nadal to FPS.

Jesteś w błędzie ;].
Ethno
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Lut 2008 13:14:35 - Edytowany przez: Ethno
Riddicka nie można nazwać grą TTP, może mosiadać elementy tego gatunku (raptownie jeden on posiada), ale nadal to gra FPS.

Ale jak ma elementy TPP, (i nie jeden każda wspinaczka, chodzenie po rurach, drabina) to nie możesz jej nazwać grą FPS, mogę sie zgodzić na FPP I TPP, ale napewno nie FPS, ponieważ FPS - są uważane za gry w których fabuła nie jest rozbudowana(zwykłe strzelanki), FPP, to też częsteo RPG, przygodówki.
Seybr
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Lut 2008 13:30:01
W innych grach też wspinaczki, są bardziej rozbudowane, ale nadal są zaliczane do FPS. Głownie chodzi w tym temacie o widok, a nie o elementy rozgrywki. Taki element jaki posiada Riddick nie powoduje że jest to gra FPS - TTP.
Jak pisałem posiada jedynie elementy.

Ja mam swoje zdanie ty swoje ;].
Ethno
Użytkownik
#25 - Wysłana: 12 Lut 2008 13:33:31
Seybr

Taki element jaki posiada Riddick nie powoduje że jest to gra FPS - TTP.

FPP - TTP (edytowałem kiedy ty pisałeś nowy post)
Seybr
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Lut 2008 14:18:51
ponieważ FPS - są uważane za gry w których fabuła nie jest rozbudowana(zwykłe strzelanki),

Mogę tobie podać wiele gier, gdzie fabuła jest rozbudowana ;]. Mowa o FPS`ach ;].

FPP, to też częsteo RPG, przygodówki.

Ale bzdury piszesz.
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 12 Lut 2008 15:21:28
Pitch Black byl swietny i do dzis dnia pozostaje jednym z moich ulubionych filmow jakkolwiek wszelkie kontynuacje tego filmu nie przypadly mi absolutnie do gustu. Kolejne czesci to taka nedzna imitacja Star Wars w troche mroczniejszych klimatach, nawiazujaca niekiedy do przygod dzielnego Rambo - jednym slowem filmy te zdecydowanie nie sa w moim guscie.
Ethno
Użytkownik
#28 - Wysłana: 12 Lut 2008 17:12:08 - Edytowany przez: Ethno
Seyber

http://www.fppmz.pl/zin/67/dane/05.html

Poczytaj sobie dobrze Ci to zrobi, tu masz wymienione gry które są FPP - przgodówki, rpg.

Jak już to przeczytasz to zrozumiesz dlaczego( z argumentów czysto technicznych, bo takimi sie jedynie posługujesz ) Riddick nie może być grą FPS.
Seybr
Użytkownik
#29 - Wysłana: 12 Lut 2008 18:59:58
Ethno

Najwidoczniej czasopismo CDA promuje zła nazwę, widać pracują tam sami amatorzy.
Nie zgodzę się z Twoją opiniom. Pokazałem ten temat kumplom i przyznali mi rację. Felieton ten pokazuje jedną stronę medalu podpiętą pod jedną grę ;]. Mało znaczący on jest.

Encyklopedia.

First Person Shooter

First person shootery (FPS), jak sama nazwa wskazuje, są strzelankami w perspektywie pierwszej osoby. Wszystkie FPSy umieszczają gracza za bronią palną pokazując "rękę" postaci przez nich kierowanej trzymającą broń. Ta perspektywa ma dawać graczowi uczucie "bycia tam". W wielu FPS-ach tempo gry jest szybkie i wymaga od gracza dużego refleksu oraz celności.

Popularne serie gier z tego gatunku: Call of Duty, Doom, Half-Life, Halo, Quake, Unreal,SWAT, RS 6, CS, BF,

Third Person Perspective

Third person perspective (TPP) wykorzystuje perspektywę trzeciej osoby, z której widać bohatera gry. Czasem jest ona umieszczona za bohaterem, a czasem jest umieszczona w widoku izometrycznym. Niektóre gry pozwalają na zmianę widoku pomiędzy perspektywami pierwszej lub trzeciej osoby.

Do gatunku zalicza się seria gier Gothic, Grand Theft Auto, Tomb Raider, oraz gry Heretic II, Jet Force Gemini, Max Payne, Mafia, Magic Carpet, Thief czy Oni.

Computer Role-Playing (cRPG)

Gry RPG często umieszczają gracza w świecie fantastycznym bądź science fiction i prowadzą go przez historię bohatera. Większość tych gier nakazuje graczowi na wcielenie się w rolę "poszukiwacza przygód", który specjalizuje się w pewnych umiejętnościach (zwykle dzielonych na walkę, magię i spryt). Profesje z odpowiednimi umiejętnościami (np. preferującymi walkę nad magię, czy trudzących się tylko magię) nazywane są "klasami".

Większość tych gier podobna jest do tradycyjnych gier RPG, w które gra się za pomocą ołówka i kartek papieru (znane D&D), tylko że to komputer zajmuje się wszystkimi zapisami umiejętności oraz nieokreślonymi elementami, jak rzuty kośćmi. Ten gatunek powstał jako jeden z pierwszych i do dziś jest bardzo popularny.

Mimo że pierwsze gry z tego gatunku były grami turowymi, to większość dzisiejszych gier CRPG tworzona jest z funkcją imitującą czas rzeczywisty, głównie dzięki sukcesowi gry Diablo i podobnych. Tak więc, gatunek cRPG podąża ścieżką wyznaczoną przez gry strategiczne i zamiast używać w walce tur, gra się w czasie rzeczywistym.

Gry RPG dzielą się na kilka gatunków:

* Standard RPG - czyli te które różni się od poniższych.
* jRPG - Japońskie, a raczej azjatyckie. Wyróżnia je staranne tło fabularne i mangowy klimat. Szczegółowe informacje poniżej.
* Tactics RPG - RPG w którym walka przedstawiona jest jako plansza, zaś naszym zadaniem jest odpowiednie działanie i obmyślanie planów.
* Action RPG - RPG w którym poruszając się po planszy atakujemy przeciwników. Czyli innymi słowy mamy pełną kontrole nad naszym bohaterem zarówno w terenie jak i w czasie walki przez cały czas.
* Roguelike - RPG w którym rozgrywka przedstawiona jest w znakach ASCI. Szczegółowe informacje poniżej.
* Forgetten Realms- RPG osadzone w systemie Zapomnianych Krain.
* Hack'n'Slash - RPG w której praktycznie przez cały skupia się na walce.
* MMORPG - RPG, w którym rozgrywka prowadzona jest przez internet. Często sam wybierasz swojego bohatera i walczysz nim z innymi zalogowanymi graczami. Gra może odbywać się zarówno w przeglądarce jak i w aplikacji.
* Karciane RPG - RPG w której podczas walki atak lub inna czynność bohatera zależy od tego jaką kartę się wybrało.
* Dungeon Crawl - RPG w którym podczas rozgrywki poruszamy się przede wszystkim po lochach, podziemiach i zamkach. Fabuła jest w nich zazwyczaj uproszczona ale zdarzają się chlubne wyjątki.
* Tekstowe RPG - RPG której rozgrywka polega przede wszystkim na wybieraniu odpowiednich opcji tekstowych.
* Tamagochi RPG - nazwane tak od popularnych niegdyś elektronicznych zwierzaków jako że sam możesz wybrać jaką drużyną masz sterować.
* Hentai RPG - czyli RPG dla niegrzecznych chłopców. Występują w niej duże elementy erotyczne.

Znane serie gier z tego gatunku: Final Fantasy, Ultima, Baldur's Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic, The Elder Scrolls,The Witcher(wiedźmin)

Tyle ode mnie ;].
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 12 Lut 2008 19:09:12 - Edytowany przez: Q__
Ethno

Bo to jest tak, powstał "Pitch Black" - w którym Riddick był jednym z wielu głównych bohaterów(bardzo wyrazistym, ale w tej wyrazistości nie był osamotniony, Riddick - wielokrotny morderca, utalentowany myśliwy i pilot, widzący w ciemnościach Jack - dziewczyna udająca chłopaka, Kapłan - nie trzeba tłumaczyć, Kolekcjoner antyków - oferma, Johns - fanatyczny łowca nagród, uzależniony od narkotyków, pilotka - zatwardziała, waleczna i odważna kobieta(prawie jak Xenna)
Widzom spodobał się najbardziej motyw Riddick'a, coś z tym trzeba bylo, zrobić

Ależ ja to rozumiem... Choć "Pitch Black" nie budzi mojego zachwytu, przyznaję, że Riddick jest cholernie wyrazistym anti-hero.

powstały Kroniki Riddicka - gdzie producent skupił uwagę przede wszystkim na nim. Na jego pochodzeniu, sposobie myślenia, w filmie utożsamiamy się z nim, pomimo, że reprezentuje "negatywną" postać, patrzymy na sprawę subiektywnie (z jego "oczu")

I rozumiem to, bo Riddick na seuel zasługiwał. Szkoda tylko, że twórcynie poszli w kierunku pogłębienia mrocznego obrazu Wszechświata znanego z PB, a raczej w kierunku spłycenia...

Picard

olejne czesci to taka nedzna imitacja Star Wars w troche mroczniejszych klimatach

Co do "Kronik..." jest tak z całą pewnością, a mogli wszak pójść w kierunku bardziej mrocznym i poważnym zbliżonym, do cyklu "Alien" czy serialu "Firefly/Serenity"...

Ethno
Seybr

Panowie, ten spór o definicje nic nie wnosi. Proponuję go zakończyć.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Trylogia "Riddicka"

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!