USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST, SW, LOTR, "Dune", "Matrix", "Conan" - adaptacje i sequele
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 19 Sty 2008 11:20:05
Odpowiedz 
Jurgen

W nagrodę więc dostaniesz nową wizję w postaci Hobbita... zdaje się, że po małych przepychankach będzie go reżyserował Jackson

Czyli można sądzić, że da się go obejrzeć z niejaką przyjemnością.
karaktak
Użytkownik
#32 - Wysłana: 19 Sty 2008 15:24:58
Odpowiedz 
Q__
Wizji to ja nie muszę wyłączać. Parter w domu jest cały otwarty więc wychodzę np. do kuchni ale muzykę słucham.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 19 Sty 2008 18:33:09
Odpowiedz 
karaktak

Wizji to ja nie muszę wyłączać. Parter w domu jest cały otwarty więc wychodzę np. do kuchni ale muzykę słucham.

Rozumiem.
Doctor_Who
Użytkownik
#34 - Wysłana: 20 Sty 2008 12:45:10 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Szczerze mówiąc, ja też sobie nie wyobrażam "Hobbita" w rękach innego reżysera niż Jackson. Zresztą objętościowo "Hobbit" jest mniejszy od pojedynczego tomu WP, a i ciężar gatunkowy jest o wiele mniejszy od trylogii (bo to w sumie baśń), więc ani o skracanie ani o trywializowanie oryginału nie zbytnio co się obawiać (inaczej niż w przypadku WP).

Prawdziwym wyzwaniem byłoby imho podjęcie się zekranizowaniu "Silmarillionu" - z uwagi na wielowątkowość byłoby to zadanie dość karkołomne. Równie dobrze można by spróbować sfilmować w jednym filmie "Biblię".

W przekładzie na hollywoodzki film dzieło to musiałoby wiele stracić, powstać by mógł jedynie film "na motywach", a nie ekranizacja całej księgi.

Wyobrażam sobie, że film ten mógłby się opierać na wątku Berena i Luthien (byłby to pewien hołd dla Tolkiena, a także nawiązanie do historii Aragorna i Arweny), przeplatanym opowieściami o powstaniu świata, Valarach, buncie Morgotha, wykuciu klejnotów, itd.)...

Byłby to pewien wycinek całego Silmarillionu, ale wycinek z konkretnymi bohaterami, wątkiem głównym i osadzony w świecie pradawnych legend. Jako całość Silmarillion uważam za prawie nie do sfilmowania...
Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 20 Sty 2008 19:30:37 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Prawdziwym wyzwaniem byłoby imho podjęcie się zekranizowaniu "Silmarillionu" - z uwagi na wielowątkowość byłoby to zadanie dość karkołomne. Równie dobrze można by spróbować sfilmować w jednym filmie "Biblię".

Moim zdaniem niewykonalne...

W przekładzie na hollywoodzki film dzieło to musiałoby wiele stracić, powstać by mógł jedynie film "na motywach", a nie ekranizacja całej księgi.

Wyobrażam sobie, że film ten mógłby się opierać na wątku Berena i Luthien (byłby to pewien hołd dla Tolkiena, a także nawiązanie do historii Aragorna i Arweny), przeplatanym opowieściami o powstaniu świata, Valarach, buncie Morgotha, wykuciu klejnotów, itd.)...

Ja z kolei widziałbym to jako ekranizacje poszczególnych (niektórych) opowieści wchodzących w skład "Silmarillion". Jako zagorzały militarysta () obstawiam Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 22 Sty 2008 14:55:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Szczerze mówiąc, ja też sobie nie wyobrażam "Hobbita" w rękach innego reżysera niż Jackson

To się zgadzamy.

Prawdziwym wyzwaniem byłoby imho podjęcie się zekranizowaniu "Silmarillionu" - z uwagi na wielowątkowość byłoby to zadanie dość karkołomne.

Chyba, że zrobić z tego cykl czy serial... (Choć IMHO jest to opowieść, która przełożona na język filmu mogłaby być prawie tak niezrozumiała jak eganowska "Diaspora" (którą uwielbiam, ale nie sądzę by dała się sfilmować).

Jurgen

Moim zdaniem niewykonalne...

Moim też. Zwłaszcza w odniesieniu do mojej ulubionej części - tej o stworzeniu świata.

Jako zagorzały militarysta () obstawiam Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów.

Epickie by to było, ale dla mnie ciekawsze było stworzenie Śródziemia, bunt Melkora itp.

ps. Oryginalna dyskusja o sequelach "Matrixa":
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f33/08.html
Jurgen
Moderator
#37 - Wysłana: 22 Sty 2008 20:32:23
Odpowiedz 
Epickie by to było, ale dla mnie ciekawsze było stworzenie Śródziemia, bunt Melkora itp.

Z pewnością jest to iekawe w wersji książkowej, ale żeby było to ciekawe w wersji filmowej, to chyba trzeba by taką bajkę z tego zrobić...
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 22 Sty 2008 20:37:08
Odpowiedz 
Jurgen

ale żeby było to ciekawe w wersji filmowej, to chyba trzeba by taką bajkę z tego zrobić...

Bajka z założenia by spłyciła temat usiłując np. pokazać to co niewidzialne... Lepiej niech nie filmują...
Picard
Użytkownik
#39 - Wysłana: 24 Sty 2008 11:34:49
Odpowiedz 
Q__

No właśni zgodzę się z Borlogiem, że jednak nieco zbyt śmieszny, a za mało grożny...

To celowy zabieg rezysera - zreszta rowniez w posiwsci Gimili byl dosc zabawna postacia, pamietacje np. jak zakochal sie w Galadrieli? - aby postac ta byla ciekawsza niz naburmuszony wojownik o wzroscie politykow PiS. Mnie sie tam on podoba taki jak jest - podobnie w wielu sytuacjach potkaktowano Worfa co czyni go raczej blizsza mi i sympatyczniejsza postacia niz gdyby caly czas traktowano go calkiem serio. Moze sie to podobac badź nie ale nie sadze by takie podejscie do Gimilego bylo sprzeczne z duchem ksiazki J.R.R Tolkiena.

P.S Wladca ma juz swoj osobny watek na forum...
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 24 Sty 2008 18:55:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

To celowy zabieg rezysera - zreszta rowniez w posiwsci Gimili byl dosc zabawna postacia, pamietacje np. jak zakochal sie w Galadrieli?

Owszem. Książkowi Gimli był zabawny, bywał wkurzający, ale był i heroiczny. Dobry reżyser IMHO powiniern umieć to połaczyć...

Moze sie to podobac badź nie

No i mi sie nie podobało. (Choć ogólnie o filmie jestem dobrego zdania.)

To skupmy się na pozostałych tytułowych historiach...
Jurgen
Moderator
#41 - Wysłana: 24 Sty 2008 19:03:25
Odpowiedz 

To skupmy się na pozostałych tytułowych historiach...

Ale nawet w odniesieniu do LOTR-a nie mówimy tu o oryginale, a o jego adaptacji...
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 24 Sty 2008 20:08:02
Odpowiedz 
Jurgen

Ale nawet w odniesieniu do LOTR-a nie mówimy tu o oryginale, a o jego adaptacji

Tam też głownie o niej się mówiło... :]
Jurgen
Moderator
#43 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:01:09
Odpowiedz 
Biter1
Użytkownik
#44 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:07:51
Odpowiedz 
Del Toro ładnie sie uwiną tu mu powiedzieli że pottera nie dostanie to od razu sie za hobbita bierze. nie przecze może dobrze to zrobi tylko martwi mnie jedno na onecie podali że jeden film to Hobbit a drugi ma opowiadać o tym co sie działo przez 80 lat między hobbitem a lotr. mniejsza o to ile to było lat ale jak on chce to pokazac nie niszcząc tego świata
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:36:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Del Toro bierze "Hobbita"

A już się przyzwyczaiłem do Jacksona.

Biter1

Del Toro ładnie sie uwiną tu mu powiedzieli że pottera nie dostanie to od razu sie za hobbita bierze.

Hmm... Od "Hellboy'a" do "Hoobbita", czy to wypali?

jeden film to Hobbit a drugi ma opowiadać o tym co sie działo przez 80 lat między hobbitem a lotr. mniejsza o to ile to było lat ale jak on chce to pokazac nie niszcząc tego świata

To drugie jest niepokojące... Niby na jakiej podstawie ma powstać scenariusz? Tych urywków we "Władcy..."?
Biter1
Użytkownik
#46 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:42:33
Odpowiedz 
no w sumie są tam jakieś przygody toma bombadila(kumpel jest jego fanem nie poszedł na film w geście protestu przeciw nie umieszczeniu tego wątku) i inne opowiadania z tego co wiem ale to podobno każde na inny temat. jakąś tam całość stanowi kilka opowiadań o szarej przystani ale to tyle. a za Jacksonem nie płacz. podobno bedzie głównym nadzorcą projektu sam będzie coś tam kręcił i pilnował coby tu nie spieprzyli za bardzo. już sie boje co z tego wyjdzie
Ethno
Użytkownik
#47 - Wysłana: 30 Sty 2008 00:23:21
Odpowiedz 
Ja byłem mile zaskoczony oglądając LOTR'a (aczkolwiek oglądałem raz, i to wystarczy) bo udało im się dobrze zekranizować książke, myślałem że to będzie klapa, jednak ST ma coś w sobie takiego nie powtarzalnego że zawsze wkraczasz w nieznane, zawsze coś cie zaskoczy i to jest właśnie niesamowite (nie czekasz na konkretną scene). Dużo trudniej jest zrobić coś od podstaw, bo trzeba samemu wykreować szkielet w postaci pomysłu, a w przypadku adaptacji to już jest gotowe, nie ma wtedy takiej frajdy z oglądania. Teraz to co się pojawia w kinach to są albo adaptacje(książki, hitorii itd.) albo kontynuacje do znudzenia(PIŁA 1234 i bedzie 5). Jedyna premiera na którą czekam to - ST XI, ale też nie wiadomo co z tego zrobią, bo Nemesis nie powiem że był zły, ale to już nie to samo co kiedyś, ale szacuenk za to że dali ciocię Kathy (co nie Q)
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 30 Sty 2008 23:45:23
Odpowiedz 
Biter1

no w sumie są tam jakieś przygody toma bombadila(kumpel jest jego fanem nie poszedł na film w geście protestu przeciw nie umieszczeniu tego wątku

Też mi go brak było.

Swojąd drogą jeśli film będzie oparty na materiale Tolkiena, to jeśli tego nie pozmieniają, czemu nie?

a za Jacksonem nie płacz. podobno bedzie głównym nadzorcą projektu sam będzie coś tam kręcił i pilnował coby tu nie spieprzyli za bardzo. już sie boje co z tego wyjdzie

Może się okazać, że gdzie kucharek sześć... (Ale po przemyśleniu powiem, że Del Toro po tym swoim "Labiryncie..." może doda "Hobbitowi" nieco mroku powodując, że stanie się on mniej dziecinny, a Jackson zadba o spójność świata).

Ethno

Ja byłem mile zaskoczony oglądając LOTR'a (aczkolwiek oglądałem raz, i to wystarczy) bo udało im się dobrze zekranizować książke

Owszem, acz film pozostął bardziej "ilustracją" niż samodzielnym dziełem. Jest na swój sposób znakomity, ale pozostał tylko rzemiosłem najwyższej próby.

ale szacuenk za to że dali ciocię Kathy

Szkoda tylko, że nie zafundowali jej efektownej, bohaterskiej śmierci.
Biter1
Użytkownik
#49 - Wysłana: 30 Sty 2008 23:53:06
Odpowiedz 
Ja mam nadzieje Q że ty tylko stwierdzasz dziecinność Hobbita a nie czepiasz się jej gdyż Hobbit był napisany przes Tolkiena jako bajka dla syna a nie jako ksiązka którą miał wydać. Ja nie mówie że film będzie do do dupy na materiale tolkiena tylko że film będzie do dupy jesli na materiale tolkiena zechcą zrobić film przekrojowo o tym okresie. materiał Tolkiena to kilkanaście opowiastek na niepowiązane ze sobą tematy. Syrmarylion ze swoją wielowątkowością to jednolite dzieło w porównaniu z tym. Owszem mogą zrobić na tym dory film o Bombadilu albo Szarej przystani. choć nie widze Del Toro w tej roli, ale nie zrobia o całym śródziemiu przez ponad półwieku
Ethno
Użytkownik
#50 - Wysłana: 31 Sty 2008 00:04:47
Odpowiedz 
Q

Szkoda tylko, że nie zafundowali jej efektownej, bohaterskiej śmierci.

Jak ona by zginęła to bym się załamał, co prawda do 3 sezonu denerwowała mnie, ale potem - jak matka

Pozatym to był pewniak, że nie zginie bo wcześniej Kes uciekła pofruwać po kosmosie.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 31 Sty 2008 03:00:01
Odpowiedz 
Biter1

Ja mam nadzieje Q że ty tylko stwierdzasz dziecinność Hobbita a nie czepiasz się

Owszem.

Hobbit był napisany przes Tolkiena jako bajka dla syna

Mam tę świadomość. (A swoją droga lubię "Hobbita".)

że film będzie do dupy jesli na materiale tolkiena zechcą zrobić film przekrojowo o tym okresie.

Od biedy moze by się dało. Choć raczej wyszedłby miniserial zbudowany na zasadzie "The Outer Limits".

Ethno

Jak ona by zginęła to bym się załamał, co prawda do 3 sezonu denerwowała mnie, ale potem - jak matka

Serio ją lubiłeś?
Doctor_Who
Użytkownik
#52 - Wysłana: 31 Sty 2008 11:23:46 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Biter1
Q__

Del Toro bierze "Hobbita"

A już się przyzwyczaiłem do Jacksona.

Ja też . Dziwi trochę, że zamiast powierzyć "Hobbita" pewniakowi, zdecydowano się na ten krok. Nie wiem tylko jak tam z licencją, czy Zentz miał prawa tylko do LOTR, czy do całego Tolkiena??

Ciekawe tylko co otrzymamy. Czy nowy reżyser rzuci nam całkowicie własną wersję Śródziemia, czy też zostanie zastosowana taka zasada tak jak w przypadku "Potterów", które też wychodziły spod rąk różnych reżyserów ale została zachowana ciągłość w obsadzie, czy wizji świata.

Wiadomo coś o obsadzie? Kto zagra Elronda i Gandalfa? Wprawdzie Hobbit dzieje się wiele lat przed WP ale są to istoty długowieczne (teoretycznie nieśmiertelne), że nie powinno to dla nich sprawić różnicy.

Bo jeśli np. zrobią z Gandalfem coś podobnego do tego co zrobiono z Raydenem w MK2 to będzie to imho niefajne...

Biter1

a za Jacksonem nie płacz. podobno bedzie głównym nadzorcą projektu sam będzie coś tam kręcił i pilnował coby tu nie spieprzyli za bardzo

"Podobno"... miał też być reżyserem . I co wyszło?

Q__

Serio ją lubiłeś?

Kaśkę lubić się da!
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 31 Sty 2008 11:40:51
Odpowiedz 
Doctor_Who

Dziwi trochę, że zamiast powierzyć "Hobbita" pewniakowi, zdecydowano się na ten krok.

Widać oczarował ich "Labirynt Fauna" (skądinąd b. dobry).

Ciekawe tylko co otrzymamy. Czy nowy reżyser rzuci nam całkowicie własną wersję Śródziemia, czy też zostanie zastosowana taka zasada tak jak w przypadku "Potterów", które też wychodziły spod rąk różnych reżyserów ale została zachowana ciągłość w obsadzie, czy wizji świata.

Udział Jacksona (jak i wierność jego wizji "kanonicznym" ilustracjom) każe sądzić, że to drugie.

Kto zagra Elronda i Gandalfa? Wprawdzie Hobbit dzieje się wiele lat przed WP ale są to istoty długowieczne (teoretycznie nieśmiertelne), że nie powinno to dla nich sprawić różnicy.

Owszem. Powinni zachować aktorów.

Kaśkę lubić się da!

Za co?
Ethno
Użytkownik
#54 - Wysłana: 31 Sty 2008 23:24:52
Odpowiedz 
Q

Serio ją lubiłeś?

Tego nie powiedzialem, w sumie po prostu się przyzwyczajałem długo, a potem stwierdziłem, że gdyby nie ona to VOY by po prostu przestał reprezentować GF, i to jest pewne bo:
-Maquis czekali tylko na impuls
-Touvak opcował za tym żeby po prostu się przebić przez Delte
-Paris z kryminału
-Doktorek nie miał nic do gadania
-Harry - hmm... na rewolucjoniste nie wygląda
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 1 Lut 2008 00:07:15
Odpowiedz 
Ethno

-Touvak opcował za tym żeby po prostu się przebić przez Delte

Co by było działaniem a'la Kirk.

-Harry - hmm... na rewolucjoniste nie wygląda

Mimo, że Chińczyk...
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 23 Lut 2008 09:42:26
Odpowiedz 
A'proposd "Matrixa":
http://www.pardon.pl/artykul/4060/tusk_bladzi_w_ma triksie_zobacz

SF wkracza jawnie do polityki .
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 6 Mar 2008 14:21:27
Odpowiedz 
Kolejny rosyjski utwór osadzony w realiach Śródziemia:
http://www.rusf.ru/ao/ao-04/main/dnevnik.html
Dragon
Użytkownik
#58 - Wysłana: 13 Wrz 2008 12:03:04 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Doctor_Who
Użytkownik
#59 - Wysłana: 13 Wrz 2008 15:14:40
Odpowiedz 
Dragon

??? O co tu chodzi?
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 15 Wrz 2008 20:11:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Z trochę innej beczki: jak wiadomo w ten weekend można było w TV podziwiać "drugą" część "Gwiezdnych wojen" - "Atak klonów", za tydzień zaś spodziewać się należy "Zemsty Sithów", film jaki jest każdy widzi, ale chciałbym zwrócić Waszą uwagę na nowelizację tego filmu autorstwa Matthew Stovera:
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f47/05.html
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=2 380

Nie dość, że stanowi najlepszą chyba ze znanych mi nowelizacji filmów (jest znacznie lepsza od samego filmu), to jest też przypuszczalnie najlepszą powieścią ze świata SW (b. solidne rzemiosło literackie z b. licznymi przebłyskami artyzmu), co jest sztuką tym większą, że autor musiał tu "tylko" ubrać w literackie "mięso" cudzy scenariusz. Polecam, zwłaszcza tym, których może zainteresować kwestia życia psychicznego Vadera.

A Stover zeswoimi powieściami ("Zdrajca" z cyklu NEJ, "Punkt przewłomu") wniósł do śiwata SW taki sam powiew pozytywnej nowosci jak Zahn kiedyś. (Choc jego ksiazki bardziej oscylują w kierunku wysokiej próby fantasy skupionej na psychice postaci, niż wyróżników gatunkowych SF).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST, SW, LOTR, "Dune", "Matrix", "Conan" - adaptacje i sequele

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!