USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / LOST
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#241 - Wysłana: 5 Lut 2008 05:37:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Powstanie polska odpowiedź na LOST?

Dodatkowo zamiarem [Patryka] Vegi jest stworzenie równie tajemniczego serialu jak amerykański hit "Zagubieni". Robocza nazwa serii to "Nawiedzeni".
http://film.wp.pl/idGallery,2824,idPhoto,127616,ga leria.html

Pewnie się skończy tak jak filmami Piestraka czy z "Wiedźminem"... :]]]
Doctor_Who
Użytkownik
#242 - Wysłana: 5 Lut 2008 09:27:38
Odpowiedz 
Q__

Pewnie się skończy tak jak filmami Piestraka czy z "Wiedźminem"...

Albo jak z polską wersją "Z Archiwum X", czyli "N jak Nautilus", która nigdy nie powstała...
Ethno
Użytkownik
#243 - Wysłana: 5 Lut 2008 19:21:07
Odpowiedz 
"X" files to bardziej Strefa 11-- tylko że x files to z założenia fikcja, a strefa 11- cóż ten pan co prowadzi chyba w to śmiertelnie wierzy
Doctor_Who
Użytkownik
#244 - Wysłana: 5 Lut 2008 21:12:36
Odpowiedz 
Ethno

"X" files to bardziej Strefa 11-- tylko że x files to z założenia fikcja, a strefa 11- cóż ten pan co prowadzi chyba w to śmiertelnie wierzy

Chociaż jakby wziąć niektóre przypadki ze Strefy 11 i nakręcić ich fabularyzowaną wersję, ofkoz nieco podkoloryzowaną, to może... do "The X Files" czy LOST byłoby na pewno daleko, ale coś na kształt pierwszego sezonu PSI Factor z Trojanowskim zamiast Dana Aykroyda z powodzeniem dałoby się jak na polskie warunki osiągnąć .
Seybr
Użytkownik
#245 - Wysłana: 5 Lut 2008 21:15:46
Odpowiedz 
2 odcinki sezonu 4 wyemitowane ;].
Q__
Moderator
#246 - Wysłana: 6 Lut 2008 10:21:34
Odpowiedz 
Doctor_Who

Albo jak z polską wersją "Z Archiwum X", czyli "N jak Nautilus", która nigdy nie powstała...

I to możliwe...

Ethno

x files to z założenia fikcja, a strefa 11- cóż ten pan co prowadzi chyba w to śmiertelnie wierzy

I chyba tylko on...

Doctor_Who

ale coś na kształt pierwszego sezonu PSI Factor z Trojanowskim zamiast Dana Aykroyda z powodzeniem dałoby się jak na polskie warunki osiągnąć

Owszem. Zwłasza, że "P.S.I. Factor" też rzekomo na faktach...

Seybr

2 odcinki sezonu 4 wyemitowane

Poczekam aż puszczą toto w TVP i chyba zacznę oglądać (z powodu Loeba).
Seybr
Użytkownik
#247 - Wysłana: 10 Lut 2008 17:54:43
Odpowiedz 
W sumie 3 odcinki są wyemitowane. Odcinek zerowy przedstawia w skrócie losy bohaterów.

Dwa następne to nowe epizody. Przyznam, że 4 sezon zapowiada się ciekawie. Będzie odmienny, niż do tej pory.
Q__
Moderator
#248 - Wysłana: 10 Lut 2008 19:04:57
Odpowiedz 
Seybr

Odcinek zerowy przedstawia w skrócie losy bohaterów.

To nie tyle odcinek sensu stricte ile streszczenie dla nowych widzów...

Będzie odmienny, niż do tej pory.

Szczegóły proszę.
Dzakas
Użytkownik
#249 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:19:29
Odpowiedz 
Seybr

2 odcinki sezonu 4 wyemitowane ;].

I jak wrażenia . Bo pierwszy odcinek mnie trochę zawiódł, ale drugi to już całkiem niezły jest!
Majter
Użytkownik
#250 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:21:59
Odpowiedz 
Ciekawie przedstawia się sprawa nowoprzybyłych. Każdy z nich to jakaś indywidualność. Scenarzystom trzeba przyznać, że potrafią zaintrygować widza. Mam jednak nadzieję, że tajemnica członków eskpedycji nie będzie ciągnięta przez 3 sezony. Liczę też na rozwiązanie chociaż połowy zagadek związanych z wyspą. Nie wiem jak Wy, ale mnie już powoli męczy odwlekanie niektórych odpowiedzi.
Q__
Moderator
#251 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:03:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dzakas

I jak wrażenia . Bo pierwszy odcinek mnie trochę zawiódł, ale drugi to już całkiem niezły jest!

A jak Twoje wrażenia?

Majter

Ciekawie przedstawia się sprawa nowoprzybyłych.

To kolejnych ludziów na wyspę nakitowali jakby im mało było? Niedługo zaczna ich dostarczać systemem taśmowym.

Liczę też na rozwiązanie chociaż połowy zagadek związanych z wyspą. Nie wiem jak Wy, ale mnie już powoli męczy odwlekanie niektórych odpowiedzi.

Mnie zmęczyło b. szybko...
Seybr
Użytkownik
#252 - Wysłana: 11 Lut 2008 12:50:32
Odpowiedz 
W spojlerach jest ukazane jedno. 6 rozbitków z wyspy zdąży uciec. Puki co wiemy iż jest nim Kate, Jack i Hugo ;].

Spora część zagadek została wyjaśniona ;].

Powstała nowa, znaleźli niedziwdzia w Egipcie podczas wykopalisk. Miał on obrożę, jest też nowy czarny charakter. Facet wygląda jak zombi, jeszcze jest na dodatek czarny ;].
Q__
Moderator
#253 - Wysłana: 11 Lut 2008 12:52:24
Odpowiedz 
Seybr

Facet wygląda jak zombi, jeszcze jest na dodatek czarny

Czyżby marvelowski Tombstone?
Seybr
Użytkownik
#254 - Wysłana: 11 Lut 2008 13:17:40
Odpowiedz 
Q__

Czyżby marvelowski Tombstone?

;]. Tego to nie wiem.
Jedynie wiem iż odegra ważną role, dla kogo pracuje on ?
Q__
Moderator
#255 - Wysłana: 11 Lut 2008 13:38:50
Odpowiedz 
Seybr

Tego to nie wiem.

To będziesz wiedział:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tombstone_%28comics%2 9
Seybr
Użytkownik
#256 - Wysłana: 11 Lut 2008 13:50:45
Odpowiedz 
Nie przypomina ;].
Seybr
Użytkownik
#257 - Wysłana: 17 Lut 2008 09:47:43 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Kolejny odcinek i wielkie zaskoczenie. Dowiadujemy się iż Sayid też opuści wyspę ;]. Ta część filmu poświęcona jest jemu, ukazane są jego losy po opuszczeniu wyspy. Najbardziej zaskoczyło mnie jedno, współpracuje z Benem ;].

Stawiam jedno pytanie. Wiemy że oficjalnie uciekło ich 6 z wyspy. Kate choć uciekła, prawdopodobnie nie jest w pisana na listę. Ben też raczej, nie był on rozbitkiem ;].

Ilu ich ucieknie ?
Dzakas
Użytkownik
#258 - Wysłana: 17 Lut 2008 10:36:33
Odpowiedz 
Seybr

Najbardziej zaskoczyło mnie jedno, współpracuje z Benem ;].

Wiesz, to są flash-forwardy, nie wiemy co się stało na wyspie, że był zmuszony do tej współpracy.
Mnie 4 seria jakoś nie zachwyca do tej pory :/
Seybr
Użytkownik
#259 - Wysłana: 17 Lut 2008 12:01:07
Odpowiedz 
Mi akurat podchodzi, wiemy jedynie że jest to ostatnia seria. Skrócili ją z 16 do 13 odcinków.

Raczej nie uda im się wyjaśnić wszystkie tajemnice wyspy ;].
Dzakas
Użytkownik
#260 - Wysłana: 17 Lut 2008 13:06:01
Odpowiedz 
Seybr

Mi akurat podchodzi, wiemy jedynie że jest to ostatnia seria. Skrócili ją z 16 do 13 odcinków.

Raczej nie uda im się wyjaśnić wszystkie tajemnice wyspy ;].

Nie jest to ostatnia seria. Ma ich być 6 .

Początkowo miała mieć 16 odcinków, później 8, ale jako że strajk został zakończony dokręconych zostanie jeszcze 5 odcinków
Q__
Moderator
#261 - Wysłana: 17 Lut 2008 14:34:54
Odpowiedz 
Seybr

Kolejny odcinek i wielkie zaskoczenie. Dowiadujemy się iż Sayid też opuści wyspę
(...)
Ilu ich ucieknie ?

To się "Prison Break" robi :]] Serial o rozbitkach bez wyspy.

Dzakas

Mnie 4 seria jakoś nie zachwyca do tej pory

Ja już z poprzednimi miałem ten kłopot... "Twin Peaks" (cvhoć takiej analogii na isłe szukano) to to jednak nie jest...

Seybr

Raczej nie uda im się wyjaśnić wszystkie tajemnice wyspy

Zwłąszcza, że scenarzyści na bieżąco wymyślają nowe. Wolę B5 tam twórcy od początku "wiedzieli dokąd jadą".

Dzakas

Ma ich być 6

No tak. Nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka...

ale jako że strajk został zakończony

Swoja droga ktoś kiedyś pewnie przeanalizuje wpływ tego strajku na losy sporej ilości filmów i seriali...
Dzakas
Użytkownik
#262 - Wysłana: 17 Lut 2008 14:50:00
Odpowiedz 
Q__

To się "Prison Break" robi :]] Serial o rozbitkach bez wyspy.

Chodzą plotki, że Whistler z PB miał w notatniku współrzędne wyspy, a statek należy do Firmy xDD

"Twin Peaks" (cvhoć takiej analogii na isłe szukano) to to jednak nie jest...

Bez przesady nie porównujmy TP i Losta, bo zacznę gryźć

Zwłąszcza, że scenarzyści na bieżąco wymyślają nowe

W końcu gdyby je rozwiązano, to by ludzie przestali serial oglądać

No tak. Nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka...

Ale to już przecież od chyba roku wiadomo .

PS. B5 też nie oglądałem (a co, afiszuję się, żem laik jeszcze w niektórych sprawach )
Madame Picard
Moderator
#263 - Wysłana: 17 Lut 2008 15:03:03
Odpowiedz 
Jak lubię Lost, tak zaczyna mnie już męczyć. Nowi bohaterowie, nowe zagadki, końca nie widać. W sumie to niewiele się wyjaśniło do tej pory. To znaczy, owszem, coś tam się nib powyjaśniało, ale rozwiązanie każdej kolejnej zagadki oznacza pojawienie się fafnastu nowych. Ogólnie nie widać, żeby serial zaczął zmierzać ku jakiejś konkluzji, a miałam nadzieję, ze wraz z czwartym sezonem tak będzie. Jak zobaczyłam 4 nowe tajemnicze postaci (właściwie 5, włączając tajemniczego pana Abadona o demonicznym wyglądzie), to zwątpiłam. Zaczynam powątpiewać, czy sami scenarzyści się już w tym wszystkim nie pogubili...
A do tego dochodzą jeszcze irytujące niby drobiazgi, jak np. to, że całe stadko wyspowych redshirtów pokornie i bez słowa skargi idzie za Lockiem jak owieczki. Normalnie tylko brakuje im dzwoneczków...
Q__
Moderator
#264 - Wysłana: 17 Lut 2008 15:18:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dzakas

Chodzą plotki, że Whistler z PB miał w notatniku współrzędne wyspy, a statek należy do Firmy xDD

(By mnie nie zdziwiło.)

Bez przesady nie porównujmy TP i Losta, bo zacznę gryźć

Bo też TP to arcydzieło, a LOST komercha,

B5 też nie oglądałem

Obejrzyj. Ma swoje wady, ale jest tego warte. (No i będziesz wiedział jakie kwalifikacje miał Straczynski do reBootowania Treka,)

Madame Picard

Zaczynam powątpiewać, czy sami scenarzyści się już w tym wszystkim nie pogubili...
Sądzę, że tak, skoro sami przyznają, że nie mają w tym określnego planu, raczej sledzą hipotezy fanów i raz zrobią coś tymi hipotezami inspirowanego, raz znów coś czego fani absolutnie isę nie spodziewają...

włączając tajemniczego pana Abadona o demonicznym wyglądzie

No i oczywiscie musiał dostać "biblijne" imię...
Doctor_Who
Użytkownik
#265 - Wysłana: 24 Mar 2008 00:52:56 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Tylu tu fanów LOST, a nikt nie wspomina o grze, którą zobaczymy niedługo...

Czy oglądając "Zagubionych" intrygowało Was, co może znajdować się za grubą betonową ścianą stacji "Łabędź" i skąd bierze się tajemnicza siła magnetyczna? W przyszłym roku sami będziemy mogli odkryć owe sekrety dzięki grze komputerowej. Twórcy zdradzili w końcu kilka ciekawostek na jej temat, nie zapominając także o serialu.

W grze pokierujemy nowym bohaterem o imieniu Elliott, fotoreporterem z amnezją (dlaczego tak wielu bohaterów gier na nią cierpi?). To z jego perspektywy będziemy przeżywać przedstawioną historię, umiejscowioną czasowo w trzech dotychczasowych sezonach serialu. Elliott jest jednym z pasażerów pechowego Lotu numer 815, który rozbił się na wyspie. Jak to zawsze bywa w przypadku kierowania bohaterem z zanikami pamięci, stopniowo będziemy musieli przywrócić mu wspomnienia oraz rozwiązać zagadkę, dlaczego znalazł się na wyspie.

Świat gry i serialu są równoległe i niekoniecznie muszą pokrywać się wszystkimi szczegółami. Gra będzie podzielona na siedem półtoragodzinnych epizodów z cliffhangerami i grywalnymi flashbackami. W każdej części będziemy musieli zaradzić jakiejś sytuacji kryzysowej, w której znalazł się Elliott lub inni bohaterowie gry. Na początku będzie to wyciek paliwa z rozbitego samolotu, który może wybuchnąć. Później oskarżenia, że jesteśmy terrorystą.

Jako Elliott dostaniemy w nasze ręce kamerę cyfrową, którą będziemy robić zdjęcia i pokazywać je innym postaciom jako dowody. Oczywiście nie zabraknie rozwiązywania zagadek, ukrywania się przed Innymi, uciekania przed tajemniczym czarnym dymem oraz wyprawiania przeciwników na tamten świat. Porozmawiamy i będziemy współpracować z innymi rozbitkami jak Locke (poprowadzi nas przez dżunglę) czy Hurley (kupimy od niego ekwipunek).

Zobaczymy także innych ludzi, m.in. Walta i Michaela, jednak nie będą mieli większego znaczenia dla rozwoju fabuły. Gra nie porusza takich kwestii jak problem ciężarnych kobiet na wyspie. W stacji DHARMA Elliott będzie musiał wpisywać liczby do komputera. Czyżby pojawiły się zadania na czas, zrób coś i wróć nim bunkier imploduje? Podobnie jak Michael skontaktujemy się z Innymi lub kimś, kogo weźmiemy za Innych.

We flashbackach odkryjemy przeszłość Elliotta, co robił w Sydney, dlaczego znalazł się na pokładzie samolotu Oceanic Flight 815 oraz jak może wydostać się z wyspy. Tak, naszemu bohaterowi pod koniec gry prawdopodobnie uda się uciec. Niektóre przedmioty z ekwipunku będą powiązane z wspomnieniami bohatera. Zapewne fanów "Lost" najbardziej zainteresuje fakt, że w grze będziemy mogli odwiedzić miejsca, które bardzo chcieliśmy zobaczyć w serialu, lecz nie było nam to dane. Twórcy pozwolą na dokładniejszą eksplorację bunkrów, m.in. przekonamy się, co jest za wspomnianą na początku betonową ścianą w Łabędziu.

Za fabułę gry odpowiedzialny jest Dawn Kelly, współtwórca scenariusza to epizodu ''Maternity Leave''. Gra nie będzie dawać nam podpowiedzi na temat tajemnic z serialu, ale podczas naszej wycieczki po świecie ''Lost'' natkniemy się na wiele easter eggs. Gra zostanie wydana na PC, PS3 oraz Xbox 360 i ukaże się w 2008 roku.

Trailer na You Tube – kto przespał, może zobaczyć.

Ja tam nie mam złudzeń, że gra jest adresowana do kogoś spoza fanów serialu, tylko, że... no cóż. Sam jestem jednym z nich. I to właśnie dla fanów są przewidziane te wszystkie smaczki.

Tutaj można przeczytać wywiad z Jorge Garcią (odtwórca roli Hurleya) na temat LOST: The Game.
Q__
Moderator
#266 - Wysłana: 24 Mar 2008 02:39:31
Odpowiedz 
Doctor_Who

Tylu tu fanów LOST, a nikt nie wspomina o grze, którą zobaczymy niedługo...

Wydawało mi się, ze wspominałem...
Dzakas
Użytkownik
#267 - Wysłana: 4 Cze 2008 09:24:31
Odpowiedz 
Chcialbym miec ten stuff, ktory pala scenarzysci LOST-a
Q__
Moderator
#268 - Wysłana: 4 Cze 2008 14:00:39
Odpowiedz 
Dzakas

A ja nie, bo mógłbym sie po tym poczuć nieco... zagubiony...
Seybr
Użytkownik
#269 - Wysłana: 4 Cze 2008 17:41:36
Odpowiedz 
Dzakas

Heh a kto by nie chciał, może też biorą jakąś babajage.

Q__

A ja nie, bo mógłbym sie po tym poczuć nieco... zagubiony...

Hehehe ;]

Po 4 sezonach, nowych pomysłach, serial ten nie ma buraków. Gdy by scenarzyści byli tak konsekwentni jak panowie z LOST, ST nie posiadał by tyle baboli. Koniec czwartego sezonu, widzimy doktora zarośniętego, potem widzimy dalsze retrospekcje z przyszłości. Na końcu dowiadujemy się w ostatnim odcinku iż cała ta sytuacja działa się 3 lata po wydostaniu się z wyspy. Pięknie oni potrafią zakręcić temat. Nie robią baboli, choć popełnili jeden. Kto oglądał ostatnie dwa odcinki powinien się domyślić, jaki babol oni zrobili. Znając życie w 5 sezonie wyprostują to.

Teleportacja wyspy to już przegięcie, co jak co. Wyspa może mięć magiczne moce itp. Ale dla mnie teleportacja to już przegięcie. Chyba ktoś ST się na oglądał. 4 sezon jest świetny, historia z Lockiem, i facetem, który powinien mieć gdzieś spokojnie z 70 - 80 lat, a wygląda jak by był po 30-stce.
Dzakas
Użytkownik
#270 - Wysłana: 5 Cze 2008 18:12:37
Odpowiedz 
Muszę przyznać, że nie zauważyłem tego babola lub sobie teraz nie przypominam .

Jedna z hipotez fanow jest taka, że wyspa ma być jakoby starozytna Atlantyda. Ciekawe

PS. W 5 i 6 serii nastapi zmiana "osi czasowej". Wydarzenia z wyspy będą przeszłością (?), a "zwykly swiat" oraz dzialania Oceanic SIx (?) terazniejszoscia.

PS2. Ciekawe ilu widzow wymieklo pomiedzy pierwsza a czwarta seria? Bo przyznam sie, że sam gdy zaczynalem ogladac LOST-a spodziewalem sie zwyklej przygodowki z elemntami fantasy
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / LOST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!