USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / LOST
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Cze 2005 15:31:37
Odpowiedz 
Topik zaczoł się ładnie rozwijać ("Star Trek w polskiej telewizji"), więc tu go założę. Poniżej kilka ciekawostek z pierwszego sezonu na dobry początek:

-W "Numbers" policja bierze Hurleya za handlarza narkotyków. Dlaczego? Bo ten aktor (Jorge Harcia) wcześniej zagrał taką postać - serial "Curb Your Enthusiasm", odcinek "The Car Pool Lane". Taki żarcik scenarzystów

-Książka którą czyta Sawyer to "Madeline L'Engle's A Wrinkle in Time". Czyta ją prawdopodobnie dlatego, że w zeszłym roku ABC wyprodukowało na jej podstawie miniserial.

-do tej pory wiemy o jednym zetchnięciu się bohaterów przed lotem. W "Hearts and Minds" Boon jest na komisariacie (robi doniesienie na chłopaka siostry, w tym samym czasie Sawyer jest z tyły prowadzony w kojdankach. Ponadto w "IN transmision" na ekranie telewizora oglądanego przez córkę ministra widać Hurleya.

-Xero które miał sprzedać Charlie w "Homecoming" (wtedy kiedy wymiotuje) ma taki sam numer co... no właśnie - samolot który się rozbił.

-Jack ma na wyspie tatuaże, ale nie ma ich -ani przez chwilę - przed lotem.

-Ian Somerhalder nie chciał odchodzić z serialu, ale scenarzyści nie mieli pomysłu na tę postać. Więc go uśmiercili, ale jeszcze przez caluśki rok będzie otrzymywał 100% starej pensji za... nic. Jego nazwisko pojawia się w serialu do końca pierwszej serii.

- W "Born to Run" Kate zakopuje swoją Kapsułę Czasu w 1989r.. Dokładnie wtedy na wyspie pojawiła się Rousseau.

-W "Exodus, Part I" pojawiają się cyfry z ciągu Hurleya. Gdy Walt budzi ojca w hotelowym pokoju zegar wskazuje 5:23, w samolocie Ana-lucia ma miejsce 42, Jack 23.

Talyn - dzięki za to zestawienie i całą resztę.
Nika
Anonimowy
#2 - Wysłana: 9 Cze 2005 16:44:37
Odpowiedz 
Robi się coraz ciekawiej
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Cze 2005 17:21:20
Odpowiedz 
W "Hearts and Minds" Boon jest na komisariacie (robi doniesienie na chłopaka siostry, w tym samym czasie Sawyer jest z tyły prowadzony w kojdankach.

Tu: http://lost-media.com/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&al bum=132&pos=35 i tu: http://lost-media.com/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&al bum=132&pos=37 są dowody. Klikając na zdjęcia można je powiększyć.

Jeszcze trochę ciekawostek.
-W "Exodus, Part I" Ana-Lucia pyta Jacka czy jest żonaty. Ten odpowiada: "Już nie."
-Czarny Kamień, o którym tyle mówiła Rousseau to nie kamień, lecz nazwa statku.
-Tytuł 1x21 to "The Greater Good" ("Dla większego dobra"). Powiedzonka tego często używał ojciec Jacka, gdy jeszcze był lekarzem.
- Tytuł 1x17 - "In transmision" to aluzja do komedii z 2003r. opowiedającej po troszę podobną historię: "Lost in transmision".
Nika
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Cze 2005 11:01:06
Odpowiedz 
Wczoraj AXN znów uradował widzów powtórką powtórkowego Lost – The Journey
Piszą wprawdzie, że od 18 będą dawać już normalne odcinki, ale zapowiedzi na ich stronie kończą się przed Exodusem, więc chyba jednak czas na „zaprzężenie osiołka”.
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Cze 2005 11:50:34
Odpowiedz 
Czepiasz się. Ich strona zawsze daje info tylko na dwa tygodnie do przodu. Na otarcie łeski podpowiem Ci jeszcze, że:
-Daniel Sae Kim (Koreańczyk Jin Kwon) wystąpił jako jedna z głównych postaci z "Crusade", gdzie grał Johna Matheson.
-Mira Furlan (Rouseau) to Delenn z "Babylon 5".
-Daniel Roebuck (Artz z czterech ostatnich odcinków to Jaron z TNG " Unification".
Nika
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:26:57 - Edytowany przez: Nika
Odpowiedz 
Czepiasz się
A jednak miałeś rację 9 lipca wyemitują nawet 2 odcinki.

Ale na 4400 na razie się nie zapowiada. Może pokażą na (tfu! tfu!) jesieni.
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:40:30
Odpowiedz 
Także ich strona internetowa milczy

Ale wczoraj końcówka odcinka (z Waltem) genialna, prawda? Widać, że umnieją budować napięcie. Oby tylko nie spieprzyli samej akcji, czego... I

SPOILER

jesteś chyba dość bystra, by domyślić się ostatniego ujęcia pierwszego sezonu.
Nika
Użytkownik
#8 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:44:19
Odpowiedz 
Otworzą właz, a tam będzie napisane: „Pomachaj, jesteś w ukrytej kamerze” ?
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:48:57
Odpowiedz 
Wtedy reakcja Walta byłaby nie na miejscu.
Nika
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:51:25
Odpowiedz 
Dlaczego? On nie chce wyjechać z tej wyspy, a bycie w ukrytej kamerze oznaczałoby powrót do domu A na poważnie, mam rozumieć, że nie otworzą włazu?
Barusz
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:53:52
Odpowiedz 
SPOILER

Oczywiście otworzą i oczywiście będzie napis: "Ciąg dalszy nastąpi".
Nika
Użytkownik
#12 - Wysłana: 26 Cze 2005 15:59:19
Odpowiedz 
Oczywiście otworzą i oczywiście będzie napis: "Ciąg dalszy nastąpi".

A już się przestraszyłam, że z moją bystrością coś nie tak Poza tym przyznasz, że argumentacja strachu Walta przed ukrytą kamerą jest logiczna BTW, ciekawe co będzie pod włazem i o czym machną 2 sezonik. Masz jakiś pomysł?
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:03:39
Odpowiedz 
Na pewno będzie rozwód/owdoienie Jacka, co mnie - fana - "The Bold and the beatyful" cieszy.

SPOILER, ALE DELIKATNY:

Kilka tygodni temu, na pierwszym zjeździe fanów najczęściej powtarzanym hasłem było: "Błagamy, nie dajcie Sawyrowi umrzeć".
Nika
Użytkownik
#14 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:10:38 - Edytowany przez: Nika
Odpowiedz 
Błagamy, nie dajcie Sawyrowi umrzeć".

Nie umrze, ale nie będzie miał koszulki – nie wytrzymałam i kilka dni temu dorwałam się do SajFaj Oczywiście doczytałam tylko do linijki spoilery.
Barusz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:13:44
Odpowiedz 
Jak myślisz, gdzie Jack dostał swoje tatuaże? Bo - mimo wszystkich zmian kulturowo-cywlilzacyjnych w ostatnim dziesięcioleciu - przynajmniej ja mam jasne skojarzenie.
Nika
Użytkownik
#16 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:15:02
Odpowiedz 
Jakie?
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:16:56
Odpowiedz 
Jestem starej daty i nam - zakładam, że nie tylko mi - przychodzi na myśl więzienie. Zwłaszcza, że wiemy, że nie rozbił sobie na "osiemnastkę".
Nika
Użytkownik
#18 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:35:52
Odpowiedz 
Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym, ale… Hm, sama nie wiem, chociaż byłoby to dość prawdopodobne.
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Cze 2005 16:42:52
Odpowiedz 
Idźmy dalej - dotychczas raczej nie widzieliśmy, jak Charlie odnosi jakieś spektakularne sukcesy, jednak - choćby z rekcji Kate - wiemy, że był dość znanym piosenkarzem - może jakaś mowoczesna wersja cyrografu... Nie wiem dlaczego, ale ojciec San przychodzi mi tu na myśli...
Nika
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:03:36
Odpowiedz 
Nie wydaje mi się. Poza tym jakiemuś twórcy albo aktorowi (już nie pamiętam) wypsnęło się, że Lost to serial SF, więc raczej pod włazem będą ślady po jakiś ufkach, którzy ściągnęli na wyspę ludzi do testów.
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:07:01
Odpowiedz 
Wtedy nie byłoby arabskich cyfr na włazie. Za "magicznością" serialu przemawiają 'moce' Walta (który np. pierwszy widzi białego niedźwiedzia - w komiksie). Co do wymykania się, to to nieistotne, bo drugi sezon jeszcze nie jest napisany.
Nika
Użytkownik
#22 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:34:47
Odpowiedz 
W takim razie pojazd może należeć do ludzi z przyszłości albo to kosmici napisali ciąg cyframi arabskimi, żeby ludzie mogli je wykorzystać w praktyce.

Co do wymykania się, to to nieistotne, bo drugi sezon jeszcze nie jest napisany.
A masz pewność na 100%?
Barusz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:38:42
Odpowiedz 
żeby ludzie mogli je wykorzystać w praktyce.

?????

A masz pewność na 100%?

W sumie nie - zasugerowałem się "Modą na Sukces".

Za magicznością serialu przemawia np. splatanie się losów bohaterów - np. spotkanie Saweyra z ojcem Jacka, czy fakt, że Locke pracował w fabryce pudełek. A także... samolocik Kate.
Nika
Użytkownik
#24 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:49:16
Odpowiedz 
żeby ludzie mogli je wykorzystać w praktyce.
Np. przez Hurley'a, Russo czy tego faceta, którego szukał Hurley.

Splatanie się losów bohaterów może być związane z ich wcześniejszym wytypowaniem przez właścicieli włazu.
Barusz
Użytkownik
#25 - Wysłana: 26 Cze 2005 17:54:02
Odpowiedz 
Np. przez Hurley'a, Russo czy tego faceta, którego szukał Hurley.

A w jaki sposób oni wykorzsystali cyfry z włazu, o którego istnieniu nie wiedzieli? Dla mnie to argument za 'magicznością'.

Splatanie się losów bohaterów może być związane z ich wcześniejszym wytypowaniem przez właścicieli włazu.

Wtedy chyba na prawdę, by się stykali, ale to tylko moje odczucie. Pozostaje jeszcze samolocik i dziecko Clarie...
Nika
Użytkownik
#26 - Wysłana: 26 Cze 2005 18:10:02 - Edytowany przez: Nika
Odpowiedz 
A w jaki sposób oni wykorzsystali cyfry z włazu, o którego istnieniu nie wiedzieli?

Wiadomość została odebrana przez męża tej kobiety, którą odnalazł Hurley, a on sam zna ją od kumpla z psychiatryka (to też powinni wyjaśnić). W każdym razie sygnał został nadany tak, aby zrozumieli go ludzie, a fakt, że znajduje się on również na włazie to już inna para kaloszy.

Dla mnie to argument za 'magicznością'.
Tylko, że mi strasznie ta magiczność do Losta nie pasuje i staram się wynajdywać logiczniejsze wyjaśnienia.

Pozostaje jeszcze samolocik i dziecko Clarie...
A czy ja czegoś nie wiem o dziecku Claire, że uważasz je za magiczne? Bo jeśli tak, to nie pisz dokładnie, tylko tak/nie.
Co do samolociku, to też postaram się coś wykombinować.
Barusz
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Cze 2005 18:15:19
Odpowiedz 
a fakt, że znajduje się on również na włazie to już inna para kaloszy.

Więc pozwolę sobie przytoczyć fragment od którego wyszliśmy: N: więc raczej pod włazem będą ślady po jakiś ufkach, którzy ściągnęli na wyspę ludzi do testów.
B: Wtedy nie byłoby arabskich cyfr na włazie.

Tylko, że mi strasznie ta magiczność do Losta nie pasuje i staram się wynajdywać logiczniejsze wyjaśnienia.

A mi pasuje magiczność. I dlaczego wciąż mają czyste ubrania?

A czy ja czegoś nie wiem o dziecku Claire, że uważasz je za magiczne? Bo jeśli tak, to nie pisz dokładnie, tylko tak/nie.

Miałem na myśli jasnowidza (z 1x10) który tak się bał tego dzieca (ściśle bał się możliwości, że będzie je wychowywał kto inny niż matka), że aż skierował je na wystę).
Nika
Użytkownik
#28 - Wysłana: 26 Cze 2005 18:29:37
Odpowiedz 
1. Ufki
No tak, ufki mogły umieścić napis na włazie, żeby ktoś go przeczytał, wysłał i odebrał. To miałoby spowodować taki, nie inny obrót sytuacji.

2.Łaszki
Oglądałeś kiedyś Robinsonów? Tam też nie chodzili w błocie

3.Jasnowidz
Jasnowidz mógł też być kosmitą.
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Cze 2005 18:35:24
Odpowiedz 
1) A kto go przeczytał (przypominam - cyfry arabskie).
2) Nie oglądałem, więc nie wiem o co chodzi. Wiem, że to dziwne.
3) Nie - on bardzo długo namawiał dziewczynę, by po prostu nie oddawała dziecka. Samolot potraktował jako ostateczność i zło konieczne. Co było widać po jego minie pod koniec tamtego odcinka - genialna scena.
Nika
Użytkownik
#30 - Wysłana: 26 Cze 2005 18:42:01
Odpowiedz 
1) A kto go przeczytał (przypominam - cyfry arabskie).
Np. ktoś, kto był na wyspie jeszcze przed Russo.

2) Nie oglądałem
Robinsonowie to taki Big Brother na wyspie (dają go np. w AXN), który dowodzi, że można prać ręcznie i to bez mydła

3)
No widzisz, skoro jasnowidz Ciebie przekonał, to czemu miałby nie przekonać Claire?
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / LOST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!